Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken PROTEST-VERGADERING zaak JUNGSCHLaGER Schijn-processen in Indonesië Appel aan het wereld-geweten PONTIAC Hl) BOUWDE VREDESPALEIS De Wereld de VALLEI-riks Willen likwidatie NederL gemeenschap daar r van Week-tot-Week Wist AGENDA ELST Waar is Fa. J. F. TAK 30e jaargang VRIJDAG 16 MAART 1956 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal No. 22 Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel jj De N.I.G.O.-organisatie De 56ste zitting Palmpaasoptocht DE MAN OP DE ACHTERGROND „Jeugd-nihilisme" Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Het Vredespaleis te Den Haag, zetel van het boven alle regeringen staande hoogste wereldlijke gerechtshof: het Hof van Internationale Justitie. Het is het grootste monument van en tegelijk voor Carnegie. 2 AK 319860. Let op de kleintjes dus voor een nieuwe BRIL Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bft de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1—10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Gisteravond werd in het gebouw aan de Eikenlaan de protestbijeenkomst ge houden terzake de processen Jungschlager en Schmidt in Indonesië. Tijdens deze bijeenkomst gaf maj. b.d. J. E. van Buuren, geïnformeerd als hij is als getuige a décharge in het proces Jungsschlager, een zeer belangwekkend overzicht van een overstelpende hoeveelheid feitenmateriaal weike een schaam teloze en ontstellende rechtsverkrachting aantoont. Deze Nederlanders, die absoluut onschuldig zijn aan het hun ten laste gelegde, worden gebruikt als zondebokken. Hoe dan ook, de scherp anti-Nederlandse groep rond Soekarno wil tot een veroordeling komen ais aanleiding en argument ter algehele likwidatie van de overgebleven Nederlandse gemeenschap in Indonesië. Daarom ook zyn deze processen voor Nederland van zo grote betekenis. Dr. J. G. Thoomes appelleerde in een felle en gloedvolle rede aan het rechts gevoel van de Nederlanders die er aanspraak op maken déze erenaam te mogen dragen. Weg met de kruidenierspolitiek die Indonesië ondanks alles te vriend wil houden om ekonomische belangen en om de goede grondstoffen welke men in dat land kan vinden, zo riep dr. Thoomes met stemverheffing uit. Als echte Nederlanders moeten wy eerst vechten voor het recht. Het wordt tijd dat wy ons bezinnen dat in Indonesië mensen van ons eigen bloed en volk worden getrapt en mishandeld. Wy mogen niet langer hinken op twee benen. Wy moeten een gebalde vuist omhoog heffen. Wy moeten en bloc de wereld een vlammend protest laten horen en niet zeggen: het is nu eenmaal zo en wy kunnen er toch niets aan doen. Als wy maar willen dan zal die wil tot over de hele wereld uitstralen. Aan het eind van de avond werd besloten tot het zenden van telegrammen aan H.M. de Koningin, de regering, mevrouw Bouman in Indonesië en aan mevrouw Jungschlager. Ook tekenden de aanwezigen de adhaesiebetuigingen voor het manifest van prof. Clevéringa. De bijeenkomst werd geopend door de heer B. H. J. Doppen uit Driebergen die in het bijzonder welkom heette wethouder Van Stempvoort en gemeen- tesekretaris Blankespoor. Burgemeester Bakker en wethouder De Ruiter had den bericht ten zeerste in te stemmen met deze vergadering, maar wegens werkzaamheden buiten de gemeente niet aanwezig te kunnen zijn. Majoor Van Buuren, die hierna het woord nam, zei aanvankelijk te hebben getwijfeld of het wel fatsoenlijk was over deze zaken te spreken waar de rechter in Djakarta nog steeds geen vonnis heeft gewezen. Het is ondemo- kratisch een rechtszaak te bekritiseren voordat deze is afgesloten. Gezien ech ter de werkelijk ontstellende rechts verkrachting en de schaamteloze aan tijgingen en beweringen waarop nu voor Jungschlager de doodstraf is ge- dat dinsdag een begin werd ge maakt met het grondwerk voor de bouw van het nieuwe Juliana-zieken- huis? dat tevoren de mijnopruimings- dienst het terrein rond het ziekenhuis van achtergebleven oorlogstuig heeft gezuiverd? dat hierbij materiaal van drie legerkorpsen werd aangetroffen, n.l. het Nederlandse (van 1940), het Duitse en het Canadese leger? dat met een detektor Tommy- guns, handgranaten, munitie e.d. in de grond werden opgespoord? dat naar aanleiding van de op roep der Veenendaalse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer inzake de grote vraag naar kampeerboerderijen en boerderij-pensions, zich ongeveer veertig ingezetenen met de V.V.V. in verbinding hebben gesteld? dat waarschijnlijk het merendeel van de betrokken boerderijen voor het beoogde doel geschikt zullen zijn? dat de V.V.V. straks dus de vele aanvragers van een dergelijk vakantie verblijf in en bij Veenendaal gelukkig niet alle meer behoeft af te schrijven? dat het hiervoor genoemde aantal echter nog niet voldoende is en voor dit doel nog meer boerderijen gevraagd worden? HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 maart 1956 2.124.267 tegen 2.107.838 op 1 februari 1956. Op 1 maart 1956 waren er 530.285 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 528.974 op 1 februari 1956. en Het aantal aangegeven televisie-ont vangtoestellen bedroeg op 1 maart 1956 Zaterdag 17 maart (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, l| uitvoering van „The Kiholo Hawaiians". (In geb. „Eltheto") opvoering ff van het toneelstuk „Een stuur- man kwam terug" door de to- neelgroep „T.K.V." onder ausp. van supp.ver. v.v. Veenendaal. II Dinsdag 20 maart li (In hotel „De Korenbeurs") ds. J. M. van Krimpen van Rotter- 1= dam spreekt over „Jeugd-nihi- fi lisme" onder ausp. van Komitee Winteravondlezingen. |i Woensdag 21 maart (In Groene-Kruisgebouw) Al-|| |l gemene vergadering Ver. „Het Groene Kruis" voor Stichts en ff Gelders Veenendaal. II Luxor Theater |i Van heden vrijdag t.m. maan- |1 dag de film „Hebzucht" en van l| dinsdag t.m, donderdag „Het|| zwaard der Saracenen". ^^'IHliiliüiiiii I (III 11II III I III III IIII III III (III IIIIHII y 111111111(1(11111 II IMMllllllllMllliilll eist, acht ik het een dure plicht de Ne derlanders eens in te lichten. Niemand weet beter dan wij als ge tuigen a décharge in deze zaak, hoe het daar in Djakarta toegaat. De beschul digingen zijn pure fantasie. Het zijn uitgesproken schijnprocessen met een bepaalde bedoeling. Men heeft hier te doen met een stel gevangenisboeven als getuigen-figuranten in dit spel. Men sen die eerder wegens verschillende misdrijven met de rechter in aan raking zijn geweest of nog straffen uitzitten. Er zijn ook getuigen bij van onbe sproken gedrag. Na een „behandeling", lees mishandeling, werden zij vrijge laten op voorwaarde dat zij niet zou den vertellen hoe zij behandeld waren voor het verkrijgen van een valse ver klaring. Toen een en ander toch be kend werd volgden opnieuw arresta ties. Spreker las van een der getuigen, n.l. Kolk, een brief voor gericht aan diens vader, waarin deze verhaalt dat hij werd geslagen en gemarteld en nooit op de plaats te zijn geweest waar hij zijn „misdrijf" tegen de staat Indonesië zou hebben gepleegd. Ook heeft hij Schmidt, waarmee hij zou hebben sa mengewerkt, nooit gekend. In een tweede brief gericht aan zijn dokter zegt Kolk dit nooit van be schaafde Indonesiërs te hebben ver wacht. Hij werd in een vijver gesmeten en zolang onder water gehouden tot hij een valse verklaring aflegde. Mijn lichaam houdt het niet langer vol. Als het nog even duurt ga ik er aan. Kolk is nu in Nederland en ongeneeslijk krankzinnig verklaard. Deze brieven zijn in handen van de Nederlandse re gering. Een andere getuige overleed. Mishandeling is aan de orde van de dag. Het gaat in deze zaak om leden van de N.I.G.O, de Ned.-Indische Guerilla FILMAVOND NED. CHRISTEN VROUWENBOND De afdeling Veenendaal van de Ned. Christenvrouwenbond houdt a.s. don derdagavond jaarvergadering in ge bouw ,,'t Trefpunt". Het programma voor deze vergadering vermeldt o.m. het vertonen van interessante films van Engeland, Canada en Nieuw-Zee- land. JAARVERGADERING VEENEN- v. DAALSE LAWNTENNISCLUB In hotel „De Korenbeurs" wordt he denavond de jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden van de Veenen daalse Lawn Tennis Club. Behalve de verschillende jaarversla gen staat een bestuursverkiezing en een verkiezing van een keuze-commissie op het programma. KEURING VAN STIEREN De burgemeester van Veenendaal brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de in deze gemeente te houden voor jaarskeuring van stieren, zal plaats vin den op donderdag 22 maart a.s. en wel bij de heer A. Jansen, wonende Dijkstraat 193. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de desbetreffende bekend making, welke is aangebracht op de na volgende plaatsen: 1. gemeentehuis, Hoofdstraat 34; 2. gemeentelijke eierhal, Achterkerkstraat 69. *Zv^serseprecisie FA. S. BOS Goud, Zilver en Uurwerken Hoofdstr. 91-93, Tel. 3034, Veenendaal Organisatie welke een verlengstuk zou zijn van de A.P.R.A. van Westerling na de mislukte aanval op Bandoeng voor het omverwerpen van de republiek. Jungschlager en Schmidt zouden deel hebben uitgemaakt van deze N.I.G.O. en zelfs geheime vergaderingen hebben ge leid van deze „beruchte" organisatie. De N.I.G.O. zou ook vliegtuigen van de Amerikaanse en Engelse ambassades en van de Indonesische Luchtmacht heb ben gebruikt voor het droppen van mu nitie en wapens bij de geheime schuil plaatsen. Een groot deel van het Ne derlandse bedrijfsleven zou deze orga nisatie financieren Spreker gaf vervolgens een relaas van de 56e zitting van het proces Jung- (Zie verder tweede blad.) Op zaterdag 24 maart a.s. wordt in Veenendaal de folkloristische Palm paasoptocht weer gehouden. Ook dit maal zal de Veenendaalse winkeliers vereniging „Handel en Nijverheid" de organisatie op zich nemen. De kinderen die met hun „palm pasen" of „haantje-pik" aan deze op tocht willen deelnemen," moeten zich om half drie in de eierhal melden. Om drie uur vertrekt daar de op tocht met muzikale medewerking van het Chr. Tamboers- en Pijperkorps „Prins Bernhard". De gebruikelijke roe- te wordt weer gevolgd, nl. Kostverlo- ren, Zandstraat, Hoogstraat, Zwaai- plein, Hoogstraat, Hoofdstraat, Kerke- wijk, Sandbrinkstraat. Aan alle kinderen, die met een palm pasen of haantje-pik aan deze optocht deelnemen, zal een surprise worden uitgereikt. Men moet wel met een palmpasen of haantje-pik verschijnen, want aan kinderen die met een netje met eitjes of met een mandje met eitjes meelopen, wordt geen surprise ver strekt, dit natuurlijk om de folklore te stimuleren. GEREF. GEM. OVERWEEGT OVER GANG NAAR ANDERE KERK In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Hoofdstraat werd woensdagavond na afloop van de bidstond voor het gewas een gemeen te-avond gehouden, waarbij werd be raadslaagd over een eventuele voort zetting van dit kerkgenootschap als zelfstandige kerk, dan wel een even tuele overgang naar of samensmelting met een kerkgenootschap van dezelfde geestelijke ligging. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorganger ds. R. Kok. Met nadruk verklaarden de predikant en kerkeraad dat zij in deze geen enkele suggestie kunnen en willen doen. Besloten werd over enkele weken de diskussies voort te zetten, zodat in deze tussentijd de gemeenteleden ge legenheid krijgen zich te beraden over het uiteindelijk in te nemen standpunt. Peinzend stond de kleine Andrew bij zijn konijnenhok. Hij hoorde de vele scherpe tandjes gretig bijten in het malse verse gras, dat hij zojuist in de ruiven had gestopt. Het was een geluid als het vallen van de korenhalmen, wanneer in de zomer het akkertje van zijn vader werd gemaaid. Och, een Dinsdagavond 20 maart a.s. kemt ds. J. M. van Krimpen van Rotterdam in de bovenzaal van hotel „De Koren beurs" aan de Markt spreken met als onderwerp „Jeugd-nihilisme". Ds. Van Krimpen komt naar Veenen daal op uitnodiging van het Komitee Winteravondlezingen. BEEN GEBROKEN DOOR GLADHEID Mej. G. van de Prins Bernhardlaan kwam gisterochtend vlak voor haar woning te vallen door de gladheid we gens opvriezen. Met een gebroken been moest zij naar het ziekenhuis worden vervoerd. VOGELS IN HET BARRE JAARGETIJDE Op woensdag 21 maart organiseert de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht" in hotel „Stuyvenberg" een lezing met lichtbeelden over de vogels in het barre jaargetijde. Toegang vrij. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 TOPPUNT VAN WELLEVENDHEID De eigenaar van een flink huizenblok te Dusseldorf heeft zich bezig gehouden met het opstellen van een echt-duitse „Haus- ordnung" voor huurders. Daarin treft ons de volgende passage: „De wellevend heid eist van een fatsoenlijke huurder, dat hij 's avonds na 10 uur steeds van pantoffels gebruik maakt, om de andere huurders niet in hun slaap te storen." VERHUISREDEN De filmster Danielle Darrieux heeft een hobby, die haar telkens dwingt om te verhuizen. Ze helpt namelijk bij de opbouw van haar nieuwe woning door zelf stenen te metselen en de muren te verven. Zodra het huis klaar is bestelt ze ergens anders een nieuw huis om ook daar weer te helpen bouwen. arme Schotse weversfamilie hield er niet veel genoegens op navoor An drew waren het de konijnen en een paar duiven. Hij strooide een handvol tarwe op de schrale bodem om ze allemaal bij elkaar te zien. Eigenlijk wilde hij ze verkopen. Met konijnen kon je veel meer uitrichten, daar was wat aan te verdienen, maar ja, wie in Dun fermline gaf in deze tijd geld uit voor sierduifjes? Enfin, dat moesten dan de konij nen maar goed maken, al viel het niet mee om genoeg voer te geven op geregelde tijdenZe moesten op de goedkoopst mogelijke manier vet worden! Er moest iets op gevonden worden méér koniinen, méér voer, méér ver dienste. Hii zou er zijn vriendies voor kunnen inschakelen, samen gras sniiden op vrije middagen na schooltijd. maar hoe kreeg je die lui daar ..warm" voor? Ineens grinnikte de jonge Carne gie. hij ..had" het. ..Zeg iongens, ik heb een reuze plan. D'e witte, weet ie wel, daar komen binnenkort ionpen van. vast mooie beesfips. Als iuHie nu elke kepr meegaat gras balen... dan zal ik de jonge konijntjes jullie naam geven!" Met gpiuieh gaf de verzamelde dornsieimd hliik wn insfemnv'ig en het werd voor Andrew Carnegip zijn pprctp nrakt'cehp suk?ps. T.otpr hppft het hom eerliik gesneten, dat hii zijn vriendies zó voor ziin kar h^d ve- snannen en het is t^morprid voor de o+;ohtor vin het Vrpdecneleis. dat hii iarenlang kosten noch moeite heeft gesnaard om te weten te ko men. waar die iommns ergens ter wereld waren gebleven Andrew Carnegie is in zijn leven zaken man, diplomaat en filantroop geweest, maar alles in de beste zin des woords enmet een glimlach. In het arme, toekomstloos geworden Schotland heeft hij een sobere, tamelijk harde jeugd ge had, maar hij heeft het nooit als zodanig gevoeld. Toen zijn ouders naar de U.S.A. emigreerden, was hij daar als gezinslid bij, maar de nood die hen dreef, wenste hij nadrukkelijk niet te zien. „De zonzijde isdat kon men altijd te horen krijgen. Of „daar moet iets op te verzinnen zijn, wacht 'esZijn hu meur was van nature pessimistisch, doch hij verlangde die humeurigheid niet. Het werd zogezegd: een omtoveren van een den in zwanen. Dichtbij Pittsburgh kwam het weefge touw van vader Carnegie te staan. Zijn vrouw haalde wat erxta verdienste uit schoenreparaties voor het snel groeiende dorp, Allegheny. Andrew ging zich een „baantje" aanmeten. Die lagen in de ja ren 1850 niet voor het opscheppen. Ten slotte kwam hij met zijn vader, die zelfstandig niet meer tegen de moeilijk- VRIJGEZEL. Te Mil waukee zong een huisvader voortdurend „Ik wou dat ik weer vrijgezel was zodra zijn vrouw in de buurt was. Hij kreeg zijn zin, want toen zijn vrouw een verzoek om echtschei ding indiende, vond de rechter het gezang van de echtgenoot een voldoende reden. „Is er een man in uw le ven?" vroeg een verslagge ver aan de filmster Marylin Monroe. „Ik zou willen van wèl", antwoordde Marylin, terwijl ze haar Monroelach glimlachte. 0 WIJZE KAT, Yogi, de wijze kat die voor de Ita liaanse televisie rookt, een bril draagt en melk drinkt door een rietje, verdient 350 gulden per uitzending. Op deze inkomsten behoeft zijn eigenaar geen belas ting te betalen, want de belastingwetgeving bevat voor een dergelijk soort van inkomsten geen enkele bepaling. 0 ONGESCHOREN. In z«n boek „Het avontuur Pou- jade" schryft Henri Bon- naud, oud-administrateur van de beweging Poujade in Frankrijk: „Ik moet zeg gen dat takt nu juist geen eerste vereiste is om in het bovenste kader van de be weging door te dringen. In tegendeel: een goede op voeding maakt iemand er verdacht. Iemand die blyk geeft van intelligentie of die goed zijn woord kan doen of zelfs zich alleen maar korrekt gedraagt of er glad geschoren uitziet, laat men links liggen, voor al als hij niet uit Auvergne (geboortestreek van Pouja de) komt. een club ergens in Enge land: hij stopte in één wed strijd vier penalty's. De Italiaan Chiglioni won 2.5 miljoen lire voer de te levisie door vragen over wielrennen goed te beant woorden. Hy bezat reeds 1V« miljoen toen hem de laatste vraag werd voor gelegd: Wie heeft In 1905 zoek heeft aangetoond dat Parijs-Roubaix gewonnen? 62 procent van Frankrtfks Chiglioni had slechts twin- bevolking ontevreden is tig van de negentig be over de grootte van het in- schikbare sekonden nodig komen, waarby aan de dag om het antwoord te geven: kwam dat wat dit betreft Trousselier. in Parijs en omgeving min- 0 SALARIS. Bent u te vreden met uw salaris? De jazzkoning Duke Ellington wel, want die verdiende in 32 jaar 25 miljoen dollar. En ook Frank Sinatra is niet ontevreden: zijn in komen bedroeg in 1955 2 miljoen dollar. Anders is het met de ge middelde Fransman en de Franse vrouw. Een onder- der ontevredenen wonen 0 CHARLES II. Een jon- dan in Bretagne (98 pro- gen van 17 jaar is er in cent) en in het gebied van geslaagd zich in de Ver. de Rhone (90 procent). 0 SPORTS NIPPERS. De Franse kampioen ka noën Mollé, op 't ogenblik in militaire dienst in Noord- Staten een maand lang uit te geven voor Charles II, broer van ex-koning Leo pold van België. Deze Charles is echter al enige tijd dood, wat de Ameri- Afrika, kon vijstelling van kaan niet verhinderde hem dienstplicht krijgen om aan in de vorm van de 17-jarige de training voor de Olym pische Spelen deel te ne- avonturier op universitei ten, gala-diners en voor de men. Hij heeft echter ge- televisie te ontvangen, weigerd uit Noord-Afrika te vertrekken, want, zei hij, SYSTEEM. De Ameri- als ik ga komt er een ander kaanse schrijver Mencken in mijn plaats. Dus: waar- zegt: „In een democratie om? Voor deze sportieve houdt men rekening met de houding zal hij nu een mili taire onderscheiding krijgen. De beste voetballer van het jaar? De doelman van stemmen van idioten, bru ten, afgestompten en zelfs onfatsoenlijke lieden. Maar in de andere systemen zijn zij het die regeren 0 WENSEN. Om gelukkig te zijn moet de mens altijd wat te wensen overblijven. De filmproducent Alexander Korda wenste zich toen hij zijn carrière nog moest be ginnen een leven van grand- seigneur en gaf er de voor keur aan niet te eten om in taxi's te kunnen rijden. Toen hij wat verder was op het pad van het sukses en in een Rolls-Royce reed wenste hij zich een yacht. Tenslotte kreeg hij zijn gestrekt grondbezit te Anti- ygcht en bovendien een uit- bes aan de Middellandse Zee. Een van z(jn laatste uit spraken was echter: Ik ge loof dat ik nu zo ver ben dat ik het liefst in een huisje met slechts één ka mer zou willen wonen en ryden in een karretje dat wordt getrokken door een ezel. 0 In bijbels die in Aus tralisch Nieuw-Guinea on der de inboorlingen worden verspreid luidt de vertaling van „Wees gegroet Maria": „Hello, Mary number one". 0 FOTO. In Engeland zijn ballonnetjes neergeko men die Amerikaanse pro paganda voor Hongarije bevatten. Onder dat propa- ganda-drukwerk bevonden zich foto's van de filmster Grace Kelly. Maar blijkbaar niet de foto die men in Monaco zoekt. De P.T.T. van dat landje zoekt namelijk een afbeelding van de ster waar op ze niet te royaal glim lacht, om af te drukken op postzegels, die zullen wor den uitgegeven ter gelegen heid van haar huwelijk met Prins Rainier. Tot nu toe is men daar niet in geslaagd. heden was opgewassen, in een katoen spinnerij. Van de vroege morgen tot de late avond stond de kleine jongen achter de stoom machine. Hij kreeg letterlijk nachtmerries van de regulateur, te weinig spanning, of teveel, de alarmbel, de temperatuur hij kon er vaak niet van slapen of eten... Ja, zó was het beginnetje van de „staal- koning", de man die later miljoenen zou uitdelen voor de ontwikkeling, de veilig heid en de gezondheid van al zijn mede mensen op deze aarde. Zijn baas, daar aan het begin van Carnegie's loopbaan, een gemoedelijk man, die hem af en toe (Zie verder tweede blad.) De VALLEI-riks van de vorige week welke werd uitgegeven bij de firma F. van den Bosch in de Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Hierdoor is de waarde van de VAL LEI-riks weer met 2,50 gestegen en 7,50 geworden. Het nummer van de nieuwe VALLEI-riks is: Het is ook nu, om het zoeken te vergemakkelyken, weer een rood- gedrukt nummer. Dus tevens een riks met de beeltenis van Prinses Wilhelmina. Kykt u deze week daar om goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer 2 AK 319860. Indien u deze riks vóór a.s. donder dagmorgen 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie direkt in kontan ten uitbetaald. De vinderspremie be draagt thans dus vijf gulden. EDE. In tegenstelling tot de aanvan kelijke berichten dat na het vertrek van de herder Jacob Mouw van de schaapskudde op de Ginkelse heide een herderin zou worden aangesteld, is nu bekend geworden dat het toch weer een herder wordt en wel in de persoon van een jachtopziener van het land goed Planken Wambuis. W IJ ZE WOORDEN GOED* OF KWAAD.... De eenzaamheid is goed of kwaad al naar gelang van hetgeen men er in zoekt. (Vinet) naar WTJ ZIJN ALTIJD VOORDELIGER HOOFDSTRAAT 106 - TEL. 2576 VEENENDAAL Opticien sedert 1904 ZIEKENFONDSLEVERANCIER REPARATIES VLUG EN GOEDKOOP

De Vallei | 1956 | | pagina 1