BLOEMINK voor BRILLEN Ringvergadering C*B*P*B* en CJ*B*T*B ®®f6 Twee bewoners Achterbergse Meent brachten elektrifikatie in gevaar TAFELTENNIS Climax I leed weer een nederlaag RH EKEN UIT RHENENS RAAZAAL RENSWOUDE Ritac I leed eerste nederlaag in kompetitie De „Meisjeshoek'van Hein van Schuppen Geen nieuwe school in Eist De heer Aantjes sprak over „verboden spel" De broederschap der bronzen draak Het is Climax 1 niet gelukt om in de laatste wedstrijd, nl. tegen Chefana 1 (Naarden), de benodigde twee punten, om aan de degradatiewedstrijden te ontko men, te behalen. Het leed een 82 neder laag. Mocht nu U.B.T.V. 2, dat een gelijk puntenaantal heeft als Climax, ook een nederlaag lijden tegen Chefana, dan zal een beslissingswedstrijd nodig zijn om uit te maken, wie degradatie zal spelen. In de le klasse leed Ritac 1 haar eerste ne derlaag. Het verloor van Climax 2 met 91, zodat de voorsprong van Ritac is verminderd tot 1 punt. Bij Ritac was T. v. d. Weerd, welke speler door de ver. is geschorst, vervangen door A. de Man. Van Dam redde voor Ritac de eer door J. v. d. Loosdrecht te kloppen. De uitslagen waren: le klasse A. P.T.T. I Tios 1 4—6 Swift I P.T.T. I 7—3 Climax 2 Ritac 1 9—1 2e klasse C. Ritac 3 Tempo 1 8—2 V.S.W. 1 R.T.C. 1 7—3 Climax 3 Ritac 2 46 3e klasse E. Z.T.T.C. 1 Climax 4 3—7 Z.T.T.C. 1 R.T.T.V. 2 4—6 Kr. en Vr, 2 Swift 4 5—5 Sorry 1 R.T.T.V. 2 5—5 Climax 4 R.T.C. 2 4—6 4e klasse H: Z.T.T.C. 2 V.S.W. 2 0—10 Ritac 6 Hollandia 237 Fortissimo 1 Swift 5 10—0 V.S.W. 2 R.T.T.V. 3 9—1 Vrijdag hing bij Hein van Schuppen in de Hoofdstraat de vlag uit. En voor wie- door de aankondigingen nog niet wist wat er gaande was, werd door de wel i zeer fraai opgemaakte etalages ovërtuigd dat met het damesmodehuis Hein van Schuppen iets bijzonders aan de' hand moest zijn. Bij het binnengaan viel het direkt op hoe het geheel hier gerestaureerd was. Het leek alles nieuw en toch vond men er de vertrouwde inrichting van het interieur van deze zaak. Bij nadere be schouwing bleek dan ook dat èn de schilder èn de installateur het geheel onderhanden hadden genomen. Het resultaat is af. Het belangrijkste feit van deze dag gold evenwel de opening van de „Meis jeshóek", een speciale afdeling, inge richt op de eerste etage van het pand. Een gemakkelijke trap geeft toegang tot deze afdeling, en wie er reeds een kijkje nam (en dat waren de afgelopen dagen- zeer velen) zal meteen hebben begrepen welk een grote aanwinst en uitbreiding deze „Meisjeshoek" voor Hein van Schuppen betekent. Nog af gezien van de inrichting welke door eeh deskundige op dit gebied en met een ontwerp in het architektenbureau Niëuwenhuys en Brouwer tot stand kwam en een juweel is geworden blijkt eerst in deze ruimte over welk een uitgebreide kollektie meisjeskle- diiig Hein van Schuppen beschikt. Het kan ha,ast niet anders of deze kollekt'e heeft rftet het inrichten een beduidende uitbreiding ondergaan. Uiteraard is dit ook het geval met de kollektie dameskleding in de afdeling beneden, want daar is niet alleen veel ruirrjte vrij gekomen maar heeft men zelfs uitbreiding kunnen vinden met het inrichten van een fashion-corner waar de kopende dames gelegenheid hebben in een wat afgezonderde ruimte de kle ding te passen. Met deze aanwinst komt Hein van Schuppen zonder twijfel aan een wens van zeer vele dames tegemoet. Al mpt al heeft het damesmodehuis v^n Hein van Schuppen een belang rijke uitbreiding en verbetering onder gaan en stellig zullen vele dames van een dergelijke modezaak in eigen pla,a.ts weten te profiteren. fölm van de koninklijke reis t^anaf a.s. maandagavond draait in het Luxor theater de film van de reis van het koninklijk paar naar de West. Wij zien in deze film o.m. hoe Schiphol, de internationale luchthaven van Nederland, in afwachting is van het vertrek van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard naar de: .Nederlandse Antillen en Suriname. Na hun vlucht over de Oceaan hebben dei Koningin en de Prins zich op Porto- Rico op de „De Ruyter" ingescheept en naderen het eerste doel van hun reis: Willemstad, de hoofdstad der Antillen. We maken de intocht mee en het ge weldige enthousiasme, waarmede de be volking haar vorstin begroet. Plechtig is het moment, dat de Koningin haar bood schap Uitspreekt in de bijzondere zitting van'de Staten der Nederlandse Antillen. De feestelijke stemming blijft ook in de avonduren en wordt niet weinig ver hoogd door de sprookjesachtige illumina tie, Danvolgt het eiland Bonaire, het ei land der flamingo's, om vandaar de sprong te beginnen naar het eiland be neden'de wind: Aruba. Hier toeven wij aan het palmenstrand, Palmbeach, waar vele toeristen hun va kantie komen doorbrengen. Twee dagen na hun aankomst verlaten Koningin en Prins het eiland om hun reis voort te zetten langs de drie bovenwindse eilanden: St. Maarten, Saba en St. Eus- tatius. Saba is een klein paradijs en het berg achtige gebied is rijk aan landschaps- schoon. Het bezit geen natuurlijke haven en de landing is een avontuur op zich zelf. Op St. Eustatius zorgt een steeldrum- banji-voor originele welkomstmuziek. Na ditverblijf volgt de overtocht naar Su riname. Groot i£ ook hier de vreugde der be volking over de komst van de vorstin, diej er tien dagen zal verblijven. Bin dan komt de dag, waarop het ko ninklijk paar vanuit Paramaribo zijn eerste bezoek brengt aan het binnenland Met een dieseltrein wordt een tocht ge maakt naar Kabel, een nederzetting van de Boslandcreolen. Het is een fascineren de tocht door het tropische oerwoud! Vervolgens zijn wij getuige van de in scheping in de korjalen voor de boot tocht naar de bosnegerdorpen. Uit de bo ten en uit de wouden langs de oevers klinkt het geluid van de tam-tams, waar mee de komst van de vorstin van dorp tot dorp wordt doorgegeven. De tocht 4e klasse I. V.S.W. 3 Sorry 2 5—5 Fortissimo 2 Ritac 537 R.T.C. 3 Sorry 3 1—9 Sorry 2 Fortissimo 3 91 Res. 4e klasse C. Swift 7 Ritac 7 4—6 Panter 3 Sorry 3 010 Kr. en Vr. 4 Panter 3 5—5 Het programma: In de le klasse gaan Tios 1 en Climax 2 woensdag in Arnhem uitmaken wie voor lopig de 2e plaats achter Ritac gaat be zetten. Beide teams hebben 1 punt ach terstand op Ritac, zodat een spannende wedstrijd kan worden verwacht. Het volledige programma is als volgt: Woensdag, le klasse A: Tios 1 Cli max 2; Seelbeeck 1 Swift 1; P.T.T. 1 P.M.S. 2. 2e klasse C: Swift 2 Climax 3; Ritac 2 V.S.W. 1. 3e klasse E: Swift 3 Climax 4. 4e klasse I: Ritac 5 R.T.C. 3. Donderdag. 2e klasse C: R.T.T.V. 1 Ritac 3. 4e klasse H: R.T.T.V. 3 Hol landia 2. Res. 4e klasse C: Panter 3 Swift 6. predikbeurten rhenen Woensdag 21 maart Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 17.30 uur Ds. v. d. Woësteijne (Bidstond voor het Gewas). Donderdag 22 maart Oud Ger. Gem. 10 en 19 uur ds. Mieras van Krimpen aan de IJssel (Bidstond voor het gewas). damuitslagen r.d.v. De uitslagen van de onderlinge com petitie dammen bij de Rhenense Dam Vereniging luiden als volgt: le klas. J. v. Setten L. A. Lieuwen20 E. Visee L. A. Lieuwen02 G. D. W. van Dijk P. Werkman 11 G. Huiberts H. de Jong 11 2e klas. W. H. v. Kampen J. C. v. Doorn 20 K. Pleijler J. H. v. Dijk 1—1 H. Kootstra H. Reede 20 J. Haalboom S. v. Veenendaal 1—1 rhenense mulo-scholieren op de planken Vrijdag en zaterdag werden in gebouw Irene" de traditionele Mulo-avonden ge geven. Het hoofd van d eschool, de heer G. U. Anema, legde in zijn openingswoord wordt teruggekeerd naar Paramaribo, waar de volgende avond voor het gou vernementspaleis een grootse huldigings manifestatie plaats vindt van alle bevol kingsgroepen. Aan boord van de ertstanker „Pros pector" maakt de Koningin een tocht over de Cottica-rivier naar het Maro- wijne-distrikt, in het oostelijk deel van Suriname, naar de Bauxiet-industrie van 3en Amerikaanse maatschappij. Surna me's belangrijkste delfstof wordt hier /erwerkt en gereed gemaakt voor ver scheping. In de hoofdplaats Albina, hebben zich de bewoners uit de oerwouden van het Marowijne-distrikt verzameld, waaronder ook een groep van 60 Wajana's een In dianenstam, die pas een jaar geleden ont dekt werd! In Meerzorg in het Commewijne-dis- trict opent Hare Majesteit de nieuwe Hindoe-tempel van de Arya-Samai, waarvoor Prins Bernhard tijdens zijn vo rige bezoek de eerste steen heeft gelegd. Op de 8ste dag reizen de Koningin en de Prins met de „Willem van der Zaan" naar Nickerie, in het uiterste Noordwes ten, om allereerst Wageningen, het cen trum van de rijstkultuur te bezoeken. Na Nickerie komt Coronie aan de beurt, met de hoofdplaats Groningen, waar de vorst in op oosterse wijze wordt ingehaald. Op de voorlaatste dag van het verblijf bren gen de koningin en prins een bezoek aan het Lelydorp-plan, even ten zuiden van Paramaribo, waar men enige tijd geleden een Sociologisch experiment begon. Men heeft er om de bevolkingslandbouw te stimuleren Hindoestaanse, Creoolse en Javaanse boeren bijeengebracht. Na de volgende ochtend een monument in Paramaribo onthuld te hebben vindt 's middags het afscheid plaats op het vliegveld Zanderij. Met de koninklijke standaard in top, en nagejuicht door de Surinamers op het vliegveld, vliegt de machine enkele ogenblikken later boven de tropische oerwouden van Suriname, waar een bevolking dankbare herinne ringen bewaart aan het bezoek van haar Vorstin en Prins. (Vervolg van pagina 1) mijn arbeid aan Hem, Die mij riep tot deze heilige taak. Ik ben een gezant, die de bede van God en zijn Christus overbrengt, dus van God zelf, Die door ons zo zeer beledigd is en in zijn hei ligheid zo zeer gekrenkt wordt, gaat deze dienst uit! Na de preek richtte ds. Hop zich al lereerst tot verschillende personen en instanties. Spreker bleek verheugd te zijn over de aanwezigheid van burge meester en wethouders en sprak te vens de wens uit, dat de samenwerking steeds goed zal zijn, zoals dat ook in zijn vorige gemeente Renswoude is ge weest. Tot de bevestiger, ds. Wolters, sprak ds. Hop woorden van dank. Ik Den reeds jaren door banden van vriendschap met u verbondeq. Als studenten gingen we reeds met elkaar om, Op de Veluwe waren wij in het zelfde klassikale verband. Een speciaal woord van dank richtte ds. Hop aan het adres van ds. Van Drenth, die ge durende enkele jaren konsulent van Nieuwe Tonge is geweest. Ook de pre dikanten van buiten de gemeente dank ten spreker hartelijk voor hun aanwe zigheid. Sprekende tot de kerkeraad zei ds. Hop o.m.: Met u zal ik het meeste te maken krijgen. Wij zijn samen ge roepen het Evangelie in deze gemeente te brengen en dat is geen geringe taak. Een speciaal woord kreeg ook hier de jeugd van ds. Hop aan te horen. Ten slotte richtte spreker zich tot de kol leges van kerkvoogden en notabelen, die hij dankte voor de plezierige sa menwerking nu reeds ondervonden, tot de verschillende personen uit Rens woude. Het verheugde ds. Hop zeer, zo veel bekende gezichten uit Renswoude te zien en hij sprak hiervoor dan ook zijn welgemeende dank uit, terwijl daarbij tevens werd verzocht alle be kenden in Renswoude hartelijk te groeten. Ds. Hop werd hierna allereerst toe gesproken door de burgemeester ter plaatse. Ook hij hoopte op een goede en prettige samenwerking, dit in ker kelijk en sociaal opzicht. Verder werd ds. Hop nog toegesproken door ds. Van Drenth, namens de ring en de klassis, door ouderling Vlastuin namens de Herv. gemeente van Renswoude, door ouderling Verolme namens de kerke raad van Nieuwe Tonge, die verzocht ds. Hop toe te zingen Psalm 20 1. Ook de voorzitter van het kollege van kerk voogden en notabelen sprak de nieuwe predikant nog toe. Ds. Hop dankte de verschillende spre kers voor hun versterkende woorden. Na nogmaals er op gewezen te hebben dat het scheiden van Renswoude hem heel, heel zwaar was gevallen, maar dat hij toch de gemeente van Nieuwe Tonge, die al zovele jaren herderloos was geweest niet in de steek kon laten, wordt onderbroken n het bosnegerdorp Do d'errt v*ryd gesloten met het zin- Kadjoe en daarna in Koffiekamp, waarna g i vnn Psalm 73 14. de nadruk op het doel van deze avonden, namelijk te zorgen voor ontspanning der schooljeugd en de kinderen de vrijheid te bezorgen om in het publiek op te treden. Er was maar weinig van plankenkoorts te ontdekken bij de jongeren. Het hele orogramma werd vlot weggegeven, door sommigen we denken aan Fred. Apel doorn wel bijzonder vlot. De Mulo-band, o.l.v. de heer Mantje, deed het weer best. Er bevonden zich enkele nieuwe spelers onder het gezel schap. Voor beide avonden stonden er toneel stukken op het programma. De eerste avond voerden leerlingen uit de derde en vierde klas „Kameraadschap" op, een stuk, dat in Den Haag éénmaal door Mulo-scholieren werd opgevoerd, doch daarna van de lijst geschrapt, omdat het te zwaar en te moeilijk was. De heer Anema bracht dit nog even naar voren en deelde mede, dat nu de Rhenense jeugd het eens uzo proberen. Het werd goed vertolkt. Op beide avonden brachten leerlingen uit de eerste klas „Het ontbijt van koning Habbeba", dat erg leuk en vlot werd ge speeld. Het shownummer van Karei de Jong en Fred. v. d. Apeldoorn, twee jongens met een guitaar, sloeg geweldig in. De gymnastiek, de eerste avond onder leiding van de heer E. v. Asselt en de tweede avond onder leiding van de leer ling Karei de Jong, was goed. Vooral de zoon van de leider van „Wilskracht" blonk uit op dit terrein. Het programma werd verder opgevuld met liedjes rond het kampvuur, menuet en accordeonmuziek. Het geheel getuigde van frisheid en vrolijkheid. Verschillende bewoners van de Ach terbergse Meent hebben destqds aan het gemeentebestuur een bijdrage ver zocht van 1/3 der kosten van elektrifi katie van dit Rhenense gebied. Dit ver zoek werd ingezonden, aldus B. en W. aan de raad, na onze brief van 23 sep tember aan belanghebbenden, waarin o.m. was vermeld, dat de gemeente er dan ook op moest kunnen rekenen, dat belanghebbenden, indien hun aanvrage wordt toegestaan, zich inderdaad op het elektrisch net zullen doen aan sluiten. Niettemin, zo wordt door het kollege vastgesteld, hebben V. en De R. zich nadien onttrokken aan hun mórele verplichting om medewerking voor aansluiting te verlenen, hierdoor de elektrifikatie van de Meent in ge vaar brengende. Dit was een. van de belangrijkste pun ten van de agenda, die Rhenens gemeen teraad gisteravond kreeg te verwerken. Van de PUEM werd inmiddels bericht ontvangen, dat niettegenstaande deze te leurstelling toch de elektrifikatie zal worden bewerkstelligt, echter onder voorwaarde, dat de gemeente alsnog toe zegt, dat, onafhankelijk van aansluiting, de gehele subsidie ad f 3560,begin 1957 beschikbaar zal worden gesteld, zulks in de hoop, dat uiteindelijk de weigerachti- gen toch te zullen aansluiten. Er zijn nog eeVi drietal weigerachtigen. Zou de elek trifikatie nu niet doorgaan, dan is hier de eerste jaren althans niet op te reke nen. B en W verklaarden begrip te heb ben voor de moeilijkheden van de PUEM, die toch al zoveel hieraan ten koste legt. De PUEM kon zich met dit voorstel van B en W van Rhenen geheel verenigen en ook de raad sprak zich gisteravond in deze zin uit. Van de heer v. d. Berg te Eist werd 130 m bouwgrond aangekocht, gelegen langs de Schoolweg. Van de erven Lod der, tegen wie een onteigeningsprocedure was ingezet ter verkrijging van een per ceel bouwgrond aan de Bantuinweg, kwam tijdens de vergadering een bereid verklaring binnen, waarin werd medege deeld, dat men alsnog bereid was tot ver koop aan de gemeente over te gaan voor een bedrag van f 1015,De raad ging hierop in en de voorzitter trok de scherpe woorden, in de vorige vergadering aan hft adres van de erven geuit, in. De openbare lagere school in Eist be hoeft dringend verbetering. In verband met de ongunstige ligging aan de drukke verkeersweg Arnhem Utrecht hebben B en W aanvankelijk overwogen de raad voor te stellen over te gaan tot de bouw van een geheel nieuwe school in het kernplan Eist. Gezien de moeilijkheden echter welke bij nieuwbouw worden on dervonden en gelet op het feit, dat er geen economische bestemming aan het oude schoolgebouw kan worden gegeven, hebben B en W gemeend van deze plan nen te moeten terugkomen. Thans werd ae raad een voorstel overgelegd tot ver betering van de tegenwoordige school (kosten f 50.000,Hierin zijn tevens voorzieningen opgenomen betreffende uitgesteld onderhoud, zoals het vernieu wen van goten, binnen- en buiten schil derwerk. Voorts zijn voorzieningen opge nomen, die beogen de school te doen be antwoorden aan de huidige eisen van doelmatigheid en hygiëne. Het ligt in de bedoeling alle werken in de komende zomervakantie uit te voeren. De raad had geen bezwaar. Terloops benoemde de raad mej I. R. Schoff en de heer H. A. W. Nab, tot leer krachten in vaste dienst aan deze school. Aan mej. E. W. v. d. Windt, onder wijzeres aan de o.l. school Rhenen werd op verzoek met ingang van 1 juni eervol ontslag verleend, in vërband met onge schikt verklaring door de pensioenraad. De burgemeester dankte mej. v. d. Windt voor het vele werk, dat zij gedurende een reeks van jaren in het belang van het openbaar onderwijs in Rhenen heeft ver zet. Aan ambtenaren, die in de buitendienst werkzaam 'zijn en die derhalve van de achterliggende strenge vorstperiode bij zondere hinder hebben ondervonden zal een uitkering ineens worden verstrekt van van f 25,Het betreft hier alle ar beiders in dienst der gemeente, inklusief de schilders en huurophaler van het wo ningbedrijf, alsmede de bode, de kontro- leur, de sociaal werkster, de beide keur meesters en de hulpkeurmeester bij de vleeskeuringsdienst Rhenen. De raad ging hierna in geheime zitting over. Maandagavond hield de kring „Zuid- West Gelderland" ,van de C.B.P.B. ge- kombineerd jaarvergadering met de Ring „Zuid-West Veluwe" van de C.J.B.T.B. in gebouw „Rehoboth" te Renswoude. De opening werd verricht door de heer Jochems uit Ede. Spreker heette allen welkom, in het bijzonder de spreker voor deze avond, de heer Aantjes uit Heem stede. O.m. zei de heer Jochems in zijn openingswoord, dat de principiële vor ming van de jeugd van groot belang is. Wij mogen de C voor beide verenigingen niet beschamen en leven naar en uit het Woord van God. De jaarverslagen bleken niet ongun stig te zijn en beide verenigingen be schikken over een batig saldo. Een tableau, voor het voetlicht ge bracht door enkele leden van de C.B.P.B., liet het werk van deze vereniging zien. Jammer, dat men tegen het einde niet zo rolvast meer was. De heer Aantjes hield een referaat met als onderwerp „Verboden Spel". Spreker ontpopte zich als een aangenaam causeur en wist de zaal te boeien. Zijn onderwerp handelde over de om gang van jongens en meisjes vóór het huwelijk en als man en vrouw in het huwelijk. De z.g. verkeringstijd is een voorbe reidingstijd, aldus spreker, en wel een voorbereidingstijd tot het huwelijk. Niets is er in ons leven als we om ons heen zien, zo explosief als juist het hu welijk. Dit moeten wij ons terdege reali seren en doen wij dat niet, dan zijn wij bezig dat explosieve huwelijk nog ex plosiever te maken. Het aantal echtschei dingen is onnoemelijk groot. Maar nog groter is het aantal huwelijken die reeds kapotgeslagen zijn, maar waar echtschei ding voor de mensen uitblijft en men de schijn van een goed huwelijk wil be waren. Verschillende voorbeelden, die tot een mislukking kunnen leiden, haalde spreker aan. Er wordt te weinig aan gedacht, dat ieder huwelijk, kerkelijk of niet kerkelijk gesloten, toch voor God word gesloten. God geeft ons ieder persoonlijk in ons huwelijk een opdracht mee. De echtschei ding is volgens spreker niet toegestaan, ondanks het feit, dat verschillende teo- logen beweren van wel. In de bijbel staat duidelijk te lezen: „Wat God samenvoegt, scheide de mens niet". De jongens moeten bij het kiezen van een meisje wel terdege op verschillende dingen letten. Enkele hiervan zijn b.v. de levensrichting, de kennissenkring, de werkkring enz. Man en vrouw moeten begrip hebben voor eikaars problemen. De vrouw moet liefde hebben voor het werk van de man. Juist over de moeilijke dingen moeten wij veel met elkaar spre ken. Daarom is het ook van het aller grootste belang, dat de verkeringstijd en de verlovingstijd niet te kort zijn, want in deze tijd zijn wij bezig aan de mate riële opbouw van ons leven. Vóór ons huwelijk moet de storm maar eens in alle hevigheid uitbarsten, ruzie is geen bijzonders, zelfs heel normaal en goed. Wanneer die storm niet komt voor het huwelijk, dan komt hij in het huwe lijk. De heilige huisjes moeten vóór het huwelijk worden afgebroken, anders zal het onherroepelijk op een katastrofe uit lopen. En wanneer men eenmaal ge trouwd is zal men met veel genoegen aan de jonge levensdagen terug denken. De mooiste herinneringen heeft men niet aan de avonden, dat men te ver ging, maar aan de avonden dat men samen de problemen onder de ogen nam. Wij kun nen het in ons leven aangenaam hebben, maar wij moeten de zegeningen leren tellen, één voor één. Na de pauze trad een zangkoortje van de afdeling Veenendaal op, dat enkele liederen meerstemmig zong. Een kort samenspraakje, dat de lachspieren los maakte, viel ook zeer in de smaak. Het slotwoord werd gesproken door de heer Rijlaarsdam uit Woudenberg. Rest ons nog te zeggen, dat de zaal zicfc bij een volgende gelegenheid toch wel wat rustiger kan gedragen. Het openings- en slotwoord was vanwege het rumoer bijna niet te verstaan. (82) „Wat zegt ge?" roept Aram verrast, „ging hij, prins Angelo, naar de kerkers?" „Jawel, edele heer. Ik passeerde hem, toen ik met deze kruiken uit de wijnkelder kwam. Er was nog een andere ridder bij hem, en zij daalden de trap af, die naar de cellen der gevangenen loopt." Aram bedankt de oude knecht en loopt snel de gang door naar de trap, die naar de onderaardse gewelven voert. Terwijl hij de brede treden afdaalt schieten hem allerlei gedachten door het hoofd. Wat zoeken Angelo en Orlando in de kerkers?Is het wellicht de roofridder Aiglon die daar beneden gevangen zit, die zij gaan bezoe kenmaar waarom? En waarom heeft Orlando zijn helm meegenomen? Plotseling houdt hij zijn schreden in. Hij staat aan de voet van de trap en in de donkere gang hoort hij het gedempte geluid van stemmenBehoedzaam buigt Aram zich naar voren en gluurt om de hoek van de stenen wand. In het schemerige gewelf ziet hij op slechts korte afstand enkele donkere gestalten die in ge sprek zijn met de gevangenbewaarder (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2