Setter Set NYLONS BLOEMINK voor BRILLEN Aram Sorry 3 kampioen res. 4e klasse C. Fa. L. HEI] V A-tje TAFELTENNIS I Opbrengst kollekte ungschlaeger-actie RENSWOUDE Ziek zijn in de goede oude tijd NEWTON EN DE APPEL passend en verrassend elegant^. 7475 deA 2* AM E RONG EN SCHERPENZEEL EDERVEEN VRAAG 6 AANBOD CORSET met BUIKBAND Mevr, v, d. Meijden, PLAATST EEN Kost slechts 95 cent De broederschap der bronzen draak In de 4e klasse C is de titel bij Sorry 3 terechtgekomen. Het klopt© Kr. en Vr. met 64. Bovendien leed haar enige konkurrent Swift een 46 nederlaag tegen R.T.C. 4, en speelde haar tweede konkurrent Swift 6 gelijk tegen R.T.C. 4 (5—5), zodat zij Sorry 2 niet meer kunnen inhalen. De uitslagen waren: le klasse A. P.T.T. 1 P.M.S. 2 7—3 Seelbeeck 1 Swift 1 7—3 P.M.S. 2 TIos 1 6—i Seelbeeck 1 P.T.T. 1 8—2 Swift 1 Kr. en Vr. 1 9—1 Climax 2 P.M.S. 2 10-0 2e klasse C. Ritac 2 V.S.W. 1 R.T.T.V. 1 Ritac 3 Hollandia 1 Tempo 1 7—3 Ritac 2 Hollandia 1 9—1 3e klasse E. Kr. en Vr. 2 Z.T.T.C. 1 Sorry 1 R.T.C. 2 Kr. en Vr. 2 R.T.C. 2 R.T.T.V. 2 Climax 4 4e klasse H. R.T.T.V. 3 Hollandia 2 6—4 7—3 10—0 7—3 3—7 5—5 6—4 Z.T.T.C. 2 Swift 5 8—2 Swift 5 V.S.W. 2 1-9 R.T.T.V. 3 Z.T.T.C. 2 9—1 Ritac 6 Fortissimo 1 1—9 Hollandia 2 Kr. en Vr. 3 8—2 4e klasse I. Ritac 5 R.T.C. 3 7—3 Fortissimo 3 S.K.F. 1 46 VEENENDAALSE SUKSESSEN BIJ GELDERLAND UTRECHT Enige Veenendaalse spelers waren op gesteld in de teams van de afdeling Gel derland, welke zaterdag j.l. in Arnhem speelden tegen de vertegenwoordigende teams van de afdeling Utrecht. De resul taten waren: Mej. N. Tanis (V.S.W.) en mej. B. Knevel (Climax), de laatste inge vallen voor mej. Noortje van Megen, wis ten elk twee partijen in winst om te zet ten. H. v. d. Loosdrecht (Climax), die als invaller meespeelde in de overgangsklas se, wist drie winstpunten te boeken. In de le klasse kwam C. van Dam (Ritac) tot 1 winstpunt. Bij de junioren redde E. Vos (Climax) de eer door 1 partij te winnen. Zij konden echter niet verhinderen dat de winst naar Utrecht ging. De verantwoording van de vo rige maal was 394,91 De opbrengst van de huis aan huis kollekte, gehouden op vrij dag 6 april was 1143,41 Totaal tot op heden 1538,32 In aansluiting op bovenstaande dankt de burgemeester, als voorzitter van het Komitee van Aanbeveling de burgerij voor hun gave, alsmede de 25 kollektan- ten van de ULO-school voor hun spon tane medewerking aan deze kollekte. R.T.C. 3 Tempo 2 4—6 Tempo 2 Fortissimo 2 82 S.K.F. 1 Ritac 5 4—6 V.S.W. 3 Fortiaaimo 2 7—3 Fortissimo 3 Panter 1 28 Sorry 2 S.K.F. 1 8—4 V.S.W. 3 Fortissimo 2 7—3 Rea. 4e klasse C. Swift 7 V.S.W. 4 6—4 Panter 3 Ritac 7 5—5 Panter 3 Swift 63—7 R.T.C. 4 Swtft 0 5—5 Sorry 3 Kr. en Vr. 464 Swift 7 R.T.C. 4 4—6 HET PROGRAMMA Slechts enkele wedstrijden. Woensdag: le klasse A: P.T.T. 1 Ritac 1; Swift 1 Climax 2. 3e klasse E: Swift 3 Kr. en Vr. 2. Res. 4e klasse C: Swift 7 Kr. en Vr. 4. Een uitkomst voor man en vrouw V.V. „RENSWOUDE" VIERDE TWEEDE LUSTRUM De v.v. „Renswoude vierde in het klubhuis bij de heer C. Vink het twee de lustrum. Voor de leden was ©en gezellige avond georganiseerd en hier bij was tevens de bekende akkordeon- nist-humorist Jan Groene veld uit Breukelen uitgenodigd. Deze avond werd geopend door de heer T. Hardeman, in zijn funktie van tweed© voorzitter, daar de voorzitter, de heer Overeem, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De akkordeonnist- humorist Groeneveld hield de aanwe zigen vervolgens enkele ogenblikken bezig met een praatje en wat muziek, waarna de heren J. van de Veer en T. Hardeman de aanwezigen wat meer vertelden van de geschiedenis der ver eniging, van de ups and downs die er zoal geweest zijn. We hoorden o.a., dat de eigenlijke oprichter de heer Schoolderman was geweest, doch dat hij daarbij werd ge assisteerd door o.a. de heren Zweers, W. van der Horst, J. Overeem en C. Vink. Onder het genot van koffie met ge bak werd dit alles aangehoord. Spoe dig echter wisselden de kopjes voor glaasjes en praatte en zong men er vrolijk op los. Vooral het optreden van Jan Groe neveld was steeds weer een attraktie op zichzelf. Verder werden verschil lende spelletjes zoals trek aan de bel en hersengymnastiek gedaan, waarvoor verschillende prijzen beschikbaar wer den gesteld. Verschillende leden brach ten verder nog iets in het midden, zo als voordracht, schets en goochelen door de heer T. den Hartog. Nadat de heer T. Hardeman de avond had gesloten met een toepasselijk woord gingen allen ver na het mid dernachtelijk uur zeer voldaan huis waarts. GESLAAGD Tijdens de in Utrecht gehouden exa mens van de E.N.M.V. slaagde voor Cou peuse mej. A. van Mastrigt. Zij genoot haar opleiding bij Modevakschool E.N.S. A.I.D. alhier. (Vervolg van pagina 1) zonder loof binnen de stad worden ge bracht. KERKHOVEN TE KLEIN In 1557 waren er zoveel pestlijders, dat de zieken behalve in de gewone pest huizen ook In het «tadswapendepót wer den ondergebracht. In 1601 en 1602 bleken de kerkhoven te klein, waarop ook een oud kloosterplein, de binnenplaats van een gasthuis en zelfs het bleekveld van het Begijnhof te Amsterdam tot begraaf plaatsen werden bestemd. In de zomer van 1655 werd de toestand zo erg, dat 17.000 Amsterdammers en alle zomer- en herfstvogels omkwamen. Het buitenland werd bang voor onze koopwaar en de Amsterdamse koopvaarders moesten deugdelijke „gezondbrieven" kunnen to nen, voordat in Frankrijk of Spanje de lading kon worden gelost. Is het niet veelzeggend, dat er in 1721 in Amsterdam een tijdschrift begon te verschijnen, dat het „Wekelijks Discours over de Pest" heette? Peter de Grote, die in Amsterdam on ze grote Boerhaave had ontmoet, liet na zijn terugkomst in Rusland het eerste Russische hospitaal annex medische school bouwen. Het geval was van hout en brandde dan ook prompt diverse ma len tot de grond toe af. Er waren 50 medische studenten, doch deze lieden za ten wegens ruziemaken en dronkenschap meer in de cel dan in de kollegezaal. Als zij in de gevangenis met de knoet hadden kennis gemaakt, hadden zij meer genees kundige behandeling nodig dan al hun patiënten samen! Een Russische dichter beschreef deze medische grootheden als volgt: „begraven in hun das, met hun jas op de hielen neerhangend, zwaar besnord en met een falsetstem". Hun patiënten In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Vcenendaal kon men eerder proefkonijnen noemen. Maar waren in de achttiende eeuw, die Eeuw der Verlichting, de patiënten in West-Europa er zoveel beter aan toe? Geen haar! KANS VAN 1 OP 200 In het Parijse Vondelingenhuis stier ven tussen 1771 en 1776 bijna 26.000 van de 32.000 kinderen vóór hun eerste ver jaardag, een sterftecijfer van 80 °/o. In Dublin was het nog afgrijselijker: daar stierven 199 van de 200 babies in hun eer ste levensjaar! Een gelukkige jonge moe der had dus een kans van 1 op 200, dat zij haar kind althans 1 jaar zag worden! Het beroemde Parijse ziekenhuis Hotel Dieu telde in 1788 ruim 1200 bedden, elk voor 4 a 6 patiënten, en een kleine 500 bedden voor bevoorrechte zieken. Boven dien lagen er nog 800 op strozakken of in los stro op de grond. De atmosfeer op de zalen werd 's nachts zo onbeschrijflijk benauwd, dat de verplegers en zieken- wakers 's morgens alleen dorsten binnen te komen met een in azijn gedrenkte spons tegen de neus gedrukt. Het sterfte cijfer bedroeg 20% en het was een grote zeldzaamheid, wanneer een patiënt van een operatie herstelde. EEN BED PER PERSOON Ook in ons land was het gewoonte ver schillende patiënten in één bed te ver plegen. Toen in 1784 de gewonden van de zeeslag bij de Doggersbank in Amster dam werden binnengebracht wercf hun in het Sint Pietersgasthuis bij wijze van eerbetoon een bed voor ieder afzonderlijk toegestaan! Pas in de 19e eeuw en toen nog maar heel langzaam stapje voor stapje kwam de ziekenhuisverpleging op een deugdelijk peil. Wie nu de uitrusting, zindelijkheid en efficiency van een modern ziekenhuis ziet, denkt met koude rillingen terug aan de vroegere gasthuizen van het zich be schaafd noemende Europa. Neen, op me disch en ziekenverplegend gebied hoeft niemand onzer ook maar één traan te plengen om het voorbijzijn van de goede oude tijd! .Sonbird" te verkiezen boven jndere nylon overhemden VOOR BEROEP BEDANKT Ds. K. van de Pol, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft bedankt voor een beroep dat op hem was uitgebracht door de Ned. Herv. gemeente van Wijk bij Heusden. WIELRIJDER EN BROMSTER BOTSTEN Dinsdagmorgen had in de J. G. Sand- brinkstraat een aanrijding plaats tus sen een wielrijder en een bromfiets berijdster. Mevr. H., die de bromfiets bereed kwam daardoor ten val en moest bij dokter Engel worden binnen gedragen. De verwondingen vielen mee, zodat zij na de eerste hulp per taxi naar haar woning in de Davidsstraat kon worden overgebracht. De wiel rijder H. van de Cuneraweg liep geen verwondingen op. De speciaalzaak voor al Uw Herenmodes Hoofdstraat 75 Veenendaal DE „WATERLEIDING" EEN DAG UIT Met gunstig weer hebben de gezinsle den van het personeel van de Veenen- daalsche Waterleiding Mij. maandag per touringcar een reis naar de Keukenhof gemaakt, waar zij konden genieten van de kleurenpracht, die daar te zien is. Vandaar ging de terugreis over Schip hol, waar groot en klein genoot van het af en aan vliegen der grote K.L.M.-vogels. Bij hun thuiskomst konden allen op een mooie en gezellige dag terug zien. CHARLEY CHAPLIN AVONTUUR „Dit is wel het ergste geval, dat ik op dit gebied tot dusverre heb mee gemaakt", zei de Utrechtse Politierech ter toen de 25-jarige M. uit Ameron- gen voor hem in het beklaagdenbankje stond om zich te verantwoorden we gens het doorrijden na een aanrijding met zijn auto te hebben veroorzaakt. De man kon eigenlijk niet eens auto rijden. Hij was nog maar zo'n beetje aan het leren, zonder leermeester wel te verstaan, omdat hij geen lesgeld kon betalen. In september van het vorig jaar was hij in zijn nogal wankel wa gentje geklommen en was daarmede de rijksstraatweg onder deze gemeente afgereden om zich naar de Srhapen- drift te begeven voor het houden van zijn oefeningen. Bij het afslaan van de weg kon hij echter het stuur niet hou den, omdat zich een tegenligger ver toonde, die hem zenuwachtig maakte. In vrij grote vaart reed hij de andere wagen in het midden aan, kwam schots en scheef op de weg te staan en gaf daarop vol gas om zich uit de voeten te maken. De andere wagen kon hem niet volgen omdat deze niet kon keren op het smalle weggetje, zodat de vlucht inderdaad slaagde. Na enkele kilome ters te hebben gereden stopte de stoe- lenmatter langs de weg, verwijderde het nummerbord en andere kentekenen van zijn karretje en reed langs een om- JUBILEUM BIJ GEBR. VAN LEEUWEN'S WOLINDUSTRIE De heer P. van Kesteren, breimeester bij Gebrs. van Leeuwen's Wolindustrie herdacht dinsdag het feit, dat hij 40 jaar bij dit bedrijf werkzaam was. Op het kantoor werd de jubilaris ge huldigd. Namens de direktie werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, namens het personeel had hij verschillen de kado's in ontvangst- te nemen, o.a. een vulpen en bloemen. MARKTBERICHTEN Dinsdagmorgen waren op de Veenen daalse eiermarkt 138.000 eieren aange voerd. Er was een kalme handel met prij zen van f 13,50 tot f 14,— per 100 stuks. De aanvoer op de biggenmarkt bedroeg 65 biggen. Prijzen van f 48,— tot f 62, per stuk. Handel matig. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 4 april tot en met 10 april werden aan het bureau van politie te Veenendaal de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 stoffen portefeuille, inh.: vulpen, ball point, passer, liniaal en potl.; 1 bi. cein tuur; 1 bruin lederen herenportem.; donkerbl. damesportem. met inh.; 1 rood lederen damesportem.; 1 rood étui, inh. foto's en 2 toegangsbew. „Sparta"; 1 gr. kinder want je m. witte en rode beestjes bew.; 1 rode autoped; 1 bruin hondje; 1 beige zeemlederen damesglacé. In hetzelfde tijdvak werden de volgen de voorwerpen als verloren aangegeven: 1 bruine aktetas, inh. rode broodtrom mel; 1 geruite boodschappentas; 1 beige regencape; 1 zwarte damesportem. m. inh. lring m. sleutels; - vierkleurig vulpot- ldod („Norma"); 1 rode autoped; 1 steel pan; 1 p. zwarte damesglacé's; plastic kralen; 1 zw. lakschoentje; 1 wit kinder schoentje; 1 donkerbruine damesportem. m. inh., w.o. S.U.S.-loten; 1 boxerhond. TONEELUITVOERING „A.T.S." SCHERPENZEEL Het is wel eens moeilijk bepaalde to neelstukken aan een bespreking te onder werpen. Vele stukken zijn uitsluitend be stemd om hetzij op dramatische of op humoristische wijze enige ontspanning te brengen. Wordt er gespeeld naar het har de vissersleven, dan moet men dat stuk beleven. Anders is men gauw geneigd tot ongerechtvaardigde kritiek. Een beleve nis werd zaterdagavond het door de to neelvereniging „A.T.S." in Scherpenzeel voor het voetlicht gebrachte visserspel „De vrouwe Maria" van A. v. d. Lugt. Het stuk geeft op ondubbelzinnige wijze het keiharde vissersleven, alsmede de angsten van de achterblijvende vrouwen en kinderen weer. Aangrijpend zijn de tafrelen, waarin bekend wordt, dat de houten logger „De vrouwe Maria" aan de grond zit en een gloednieuwe ijzeren trawler op de pier is gelopen. Ook de ijzeren wil en de opofferingsgezindheid van de stoere vissers, wordt in dit spel op duidelijke wijze geschetst. Het is al een prestatie op zichzelf, dat A.T.S. het heeft aangedurfd, dit veel eisende toneelspel uit te voeren. Wij kun nen niets anders zeggen, dan dat deze vereniging hierin, onder de bekwame lei ding van haar regisseur, de heer Bleijer- veld buitengewoon goed geslaagd is. Het eerste bedrijf deed wat rommelig aan. Mogelijk is het grote aantal spelers, dat op het gegeven moment op het toneel is, hier niet vreemd aan. Het tweede en derde bedrijf echter, werd op een enkele zwakke plek na, voortreffelijk vertolkt. Ook de kostuums en dekors waren prima verzorgd. Dat ook de overvolle zaal zeer kontent was werd wel bewezen door het daverende applaus, terwijl menigeen met betraande ogen huiswaarts keerde. weg huiswaarts. Intussen werd hij na enige uren dank zij de speurzin van de rijkspolitie ge grepen en geverbaliseerd wegens over treding van art. 30 van de Wegenver keerswet, i.e. doorrijden na een aan rijding te hebben veroorzaakt. Het slot van het Charley Chaplin avontuur was: een maand voorwaar delijke gevangenisstraf, een boete van 50,of 25 dagen en één jaar ont zegging uit de rijbevoegdheid, hem door de Utrechtse Politierechter opge legd. De Officier van Justitie had één maand onvoorwaardelijk geëist. Inmiddels heeft de man er zijn auto aangegeven. „Mij niet meer gezien in een auto, ik heb er voor mijn hele leven genoeg van!" verklaarde hij ter rechtszitting. „Gelukkig!" zuchtte de Politierechter kennelijk opgelucht. „IRENE" NAAR EDE Op a.s. zaterdag 14 april zal de muziek vereniging „Irene" onder leiding van de heer P. v. Hees, met medewerking van de toneelvereniging „Romancier" uit Ede, in het marktgebouw de jaarlijkse uitvoering geven. smaken, in casu, de auteurs van ver boden berichten de meeste kans had den, afnemers voor hun produkten te vinden, verzonnen ze berichten, die de belangen van de regering bevorderden. Volgens deze berichten was Brazilië het land der papegaaien, en meer in het algemeen, het land der zeven plageq. Toen omstreeks 1540 de eerste Franse veroveraars in Brazilië terecht kwa men, was de verbazing in Europa groot. Met de expeditieleider Chéri du Bel- lay zetten o.a. beschaafde priesters, ge leerden en geschiedschrijvers voet aan wal. Binnen enkele jaren wist heel Euro pa, hoe het met zekere streken in Bra zilië gesteld was. Reeds heel vroeg had men ontdekt, dat de loop der dingen in het heelal onderworpen is aan zekere natuurwet ten. De wet van de zwaartekracht was hiervan de allerbelangrijkste. Het is Sir Isaac Newton geweest, die uit ze kere verschijnselen deze wet afleidde. Reeds vroeger beschouwde men met verwondering de cirkelvormige loop van de Maan om de Aarde. Waarom, vroeg Newton zich af, beweegt de Maan zich om de Aarde en zoekt zij haar weg niet verder het hemelruim in? Hij kwam tot de conclusie, dat de veel grotere aardbol de Maan onweer staanbaar tot zich trok. Volgens over- lèvering moet hij tot deze gedachten- gang zijn gekomen door het zien vallen van een appel van een boom op de grond. Wat is de reden, overdacht Newton, dat deze appel op de grond valt en niet in de lucht naar de maan of de zon? De verklaring kon slechts zijn, dat een onweerstaanbare aan trekkingskracht de appel op de aarde deed vallen. Dit zou dan dezelfde aan trekkingskracht moeten zijn, die een weggeworpen bal een boog doet be schrijven en uiteindelijk weer op de grond doet belanden. Deze gedachtengang leidde Newton tot zijn beroemde wet, welke ons leert, dat in het heelal elk lichaam een ander lichaam aantrekt, hoe ver ook ver wijderd. In de dagen dat Neptunus werd ont dekt, stond de astronomie nog in de kinderschoenen. Evenwel wist men door berekeningen aan te tonen, dat Uranus, de achtste en laatste van de rij planeten, afweek van de vastgestel de baan rond de zon. Direkt dacht men aan de invloed van een naburig, nog onontdekt lichaam. Aan twee jonge wiskundigen, de Engelsman Adams van Cambridge en de Fransman Leverrier van Parijs werd opgedragen de loop en plaats van deze nieuwe planeet te be rekenen. Op hun aanwijzingen ontdek te in september 1846 prof. Halle, van het Berlijnse observatorium, de planeet Neptunus, op slechts enkele boogminu- ten afstand van de wiskundig bereken de plaats. Later werd ontdekt, dat deze afwijking op haar beurt weer werd veroorzaakt door een tweede nog niet ontdekt hemellichaam. Prof. Lowel van het Flagstaff Observ. in Arizona (U.S.) berekende de plaats, in 1930 gevolgd door de ontdekking van Pluto, de laatste planeet in de rij, zijn baan vol gend op een afstand van 6000 miljoen km. van de zon. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop damesrqwiel 25,Dr. Colijnstraat 83, Veenendaal. Net meisje 17 jaar, zoekt betrouwbare vriendin, om tevens met vakantie naar zee te gaan. Brieven onder nr. 2819 aan het bureau van dit blad. Te koop eikenhouten huis- kamerameubl. bestaande uit: dressoir, 6 stoelen, 1 tafel. Dijkstraat 73, Vee nendaal. Te koop ruim 200 hennen Parmenter 7 weken oud, prima gezond. J. Veldhui zen, Bekerweg 2, Rens woude. Te koop 60 hennen 8 we ken, Hamps Parmenter. Valleistraat 125, Veenen daal. Gevraagd woonruimte voor gezin met 3 personen, te gen hoge huur. Brieven onder nr. 2820 aan het bur. van dit blad. Te koop H.M.W. bromfiets als nieuw, Kaptein Moby- lette en Piërlotino. Middel- buurtseweg 16, Veenendaal. Te koop grijskleurige En gelse kinderwagen. In pri ma staat. Loopt op kogel lagers. Billijke prijs, ge heel compleet. Woensdag of donderdagavond na 19 uur. Hardeveld, Groenelaan 18, Veenendaal. Te koop een prima brei machine, werkbreedte 60 cm, 8er deling. Billijke prijs. Brieven onder nr. 2821 aan het bur. v. d. bl. Gevraagd een net meisje voor bediening in de salon. Tevens 's zaterdagsavonds hulp in de keuken ge vraagd. Goed loon. IJs salon Hollandia, Achter kerkstraat 30, Tel. 2131, Veenendaal. Te koop kinderwagen, hoog model. Te bevragen La- rikslaan 50, Veenendaal. Jongen gevraagd, tevens een timmerman voor enige dagen per week of avond uren. W. Spijk, Nwe. Vee- nendaalseweg 234, Rhenen. Trouwjapon maat 40, met sluier, te koop. Pr. 60, E. Ariesse, Kerkewijk 130, Veenendaal. Ee koop Jawamotor bij E. van Asselt, Nieuweweg 206, Veenendaal. Te koop een toom beste biggen, tevens 2000 kg. voederbieten. A., van de Meijden, Weteringsteeg', Achterberg. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Durablé Plastic zolen en hakken, onverslijtbaar. Bij Mach. Schoenmakerij R. Valkenburg Zn., Gortstr. 38, Veenendaal. Hardboard in alle maten verkrijgbaar bij G. v. Eist, Zandstraat 107, Veenendaal. Het adres waar de vakman voor u klaar staat. Op wetenschappelijke wijze ontworpen ter ondersteuning van uw figuur vanaf: fl 29,95 CORSETTIÈRE Hoofdstraat 46 - Telef. 2639 VEENENDAAL Aangeb. damesrijwiel Mag neet, groen, trommelrem- men, oliebad kettingkast, met lamp, slot, jasbesch., als nieuw. Enkele malen bereden. Mevr. De Ridder, Rijnstraat 2, Rhenen. Tel. 436 (na 7 uur). Te koop Jawa 250 c.c., bouwjaar juni 1954. 14.000 km gelopen. Tel. 2637. Pa trimoniumlaan 23, Veenen daal. Te koop Union sport de luxe herenrijwiel pas be reden. Nieuwpr. 245, thans 95,Spinder, Rij wielhandel, Cuneralaan 32, Rhenen, tel. 447. Te koop Batavus heren rijwiel, chroom velgen, mooi in de eerste lak. 60,Spinder, Rijwiel handel, Cuneralaan 32, Rhenen, tel. 447. Te koop D.M.F. bromfiets. Motor a.n. moet van bui ten iets worden opgeknapt. 155,Spinder, Rijwiel handel, Cuneralaan 32, Rhenen, tel. 447. Wandelwagen, rood bekl., te koop. Roelof zij de 6, Rhenen. Ongem. zit- en slaapkamer gevr. te Rhenen, liefst met stookgelegenh. en str. wa ter. Br. lett. L., Boekh. C. Waiboer, Rhenen. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen (grijs) half Engels, goed zingende kanarie m. kooi en tuinameublement. Te bevr. Domineesberg weg 89, Rhenen. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. Voor huishoudtrappen, wringers en wringerbokken naar G. van Eist, Zandstr. 107, Veenendaal. Het adres waar de vakman voor u klaar staat. Voor gaas naar G. van Eist, Zandstraat 107, Veenendaal. Concurrerende prijzen. Het adres waar de vakman voor u klaar staat. Spaden, duigraven, harken, schoffels, tuinslang, draad en draadspanners, enz. Bil lijke prijzen en toch prima kwaliteit. G. v. Eist, Zand straat 107, Veenendaal. Het adres waar de vakman voor u klaar staat. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2460. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. S126, Veenendaal. Slachtkonynen te koop ge vraagd. Beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, Tel. 2987, V'daal. SPECIAAL in BRILLEN Hoofdstraat 51 Veenendaal t/m 10 woorden EKONOMISCHE GEHEIMEN Een monnik, die in zijn pelgrimsstaf een stelletje zijderupsen of zijdecocons klandestien exporteerde, zeer ten voor dele van de republiek Venetië, werd aan de hoogste straffen blootgesteld, die de centrale Chinese regering kon verzinnen. In het tijdperk der grote zeevaardersontdekkingen der Portuge zen werd iemand, die met kunst- en vliegwerk of met behulp van zijn ver beeldingskracht een schetsje maakte van de reiswe gvan een der Portugese zeevaarders-ontdekkers met de dood straf bedreigd. Nu zijn er te allen tijde zielepoten van schrijvers of auteurs geweest, die ten koste van alles aan de kost moesten trachten te komen. Ze beschikten over de nodige verbeeldingskracht en aan gezien verboden vruchten het- zoetst (87) „Wachter, ontwapen deze man", gebiedt Prins Angelo met een grimmig lachje. Terwijl rid der Orlando met het geheven zwaard Aram in bedwang houdt, voert de schildwacht het bevel van zijn meester uit. „Aiglon, gij verwisselt thans Uw klederen voor de uitrusting van Orlando," vervolgt Angelo gebiedend. Met verbeten woede ziet Aram toe, als de beide ridders van kleren verwisselen. Een lanspunt van de schildwacht drukt voortdurend in zijn rug, als een dreigende waarschuwinghij is volkomen machteloos.Welaan, mijn dappere dwaas," lacht Angelo spottend, „gij wilt nu waar schijnlijk het liefste weer snel naar boven, om u voor de rest van het toernooi bij mijn broeder te scharen. Ik zal u daarom helaas moeten opsluiten, wij hebben onze handen al vol aan die verduivelde jonker Tobias. Orlando, gij blijft bij hem, en ver liest hem geen moment uit het oog. Hij is dom maar tamelijk sterk, hahaha." „Schurk", dondert Aram met dreigend gebalde vuist, als de zware celdeur langzaam voor hem en Orlando dichtdraait, „wij spreken elkander nader." „Inderdaad, en dan draag ik de kroon van Napels," lacht Angelo, terwijl hij Aram spottend vaarwel zwaait. „Denk er nog maar eens over na, hoe ik u bij de neus genomen heb. En nog wel bedankt voor de ridders, die gij voor mij verslagen hebt." En achter de gesloten deur hoort Aram nog de hatelijke spotlach van Aiglon en Angelo (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2