ONZE MODERUBRIEK DE VALLEI Jo <4 René Veenendaal oefen de en won VRC alleen aan de leiding door 3-2 zege op A Z S V Kampioenselftal van De Merino's verloor laatste wedstrijd Goede prestaties van V.A.V.'ers Ede I - 6 V2 -3 V2 Nieuws voor de Boer Extra geur - Extra smaak ÜX Voor de Jeugd OPNIEUW FLINKE OVER WINNING VAN S.K.F. 21 VVV won met 3-1 SCHAKEN Ritmeester I „Eist" verloor van Rhenuc L Smaak Douwe Egberts de fijne Enge/se Ale langt FEEST IN HET LAND! FEUILLETON Zaterdagavond spealda Vaanandaal aan de Bergweg een oefenwedstrijd tegen het Apeldoornse Victoria Boys. De geel- blauwen wonnen deze aportleve ontmoe ting met 30. De gasten kwamen met liefst vijf invallers voor de dag, terwijl Veenendaal invallers had voor Cees Hei kamp en R. Hey. J. Overeem stond hier door in de voorhoede opgesteld, terwijl Kroes rechtshalf speelde met Van de Kraats op de spilplaats. Bij de rust hadden de Veenendalers met 1—0 de leiding, door een goed doel punt van Overeem. In de tweede helft was het Henny Muller, die twee doelpun ten op zijn naam bracht en de zege veilig stelde. Een overigens verdiend tegenpunt konden de Apeldoorners niet scoren. V.R.C. behaalde zaterdagmiddag op eigen terrein een moeilijke 32 overwin ning op het bezoekende A.Z.S.V. uit Aal ten. In de eerste helft ging het bij V.R.C. gemakkelijk en met de rust had men dan ook een verdiende 2—0 voorsprong. Na de thee deed V.R.C. het veel te kalm, zodat de gasten heer en meester van het terrein werden. Spoedig werd de voorsprong tot 2—1 gereduceerd, maar daar bleef het niet bij, want na een klein half uurtje stond de stand weer gelijk, met aanvankelijk de beste kansen voor de bezoekers. V.R.C. besefte echter nog juist op tijd, dat men een overwinning zou moeten behalen om de kansen op een eventueel kampioenschap te behouden. Met een fortuinlijk doelpunt kon Drost V.R.C. nog weer een voorsprong geven, Het kampioenselftal van De Merino's heeft de laatste wedstrijd tegen Scher- penzeel niet tot een goed einde kunnen brengen. Scherpenzeel, steeds de grootste konkurrent in de strijd om de eretitel, was vandaag de betere ploeg. Na 20 minuten spelen gaf linksbuiten Cozijnsen de gasten de leiding, waarna de rechtsbuiten van Scherpenzeel al spoedig de tweede treffer in de touwen kon depo neren. Het open spel van Scherpenzeel was veel gevaarlijker, dan het korte en te doorzichtige spel van de thuisklub. Na de tee was De Merino's wel wat sterker en dit bleek ook wel uit de doel punten verhouding in deze tweede helft. Linksbuiten Kroes kon de achterstand tot 12 verkleinen en door rechtsbuiten Ca- pelleveen werd deze zelfs geheel wegge werkt. Er was nog maar drie minuten te spe len toen een ver schot van de Scherpen- zeelse spil in het uiterste hoekje van het doel verdween en de zege veilig stelde Naarmate de kompetitie vordert, worden de prestaties van de Veenen- daalse korfballers steeds beter. Nu was Filo's III, dat op de onderste plaats van de ranglijst staat, het gewillige slacht offer van de doelpuntenhonger der ko- gellagermensen. Het was overigens een zeer matige wedstrijd, waarvan weinig te vertellen valt. Het begin was wel enigszins verras send, want Filo's III naam vrij spoedig de leiding door middel van een keurige doorloopbal (01). De maker van dit doelpunt bleek echter de enige gevaar- lijke speler in de Zeister ploeg te zijn. Van de 4 tegenpunten werden er door hem drie gescoord. Toen aanvoerder Farber gelijkgemaakt had (11), was het praktisch gebeurd met de tegen stand. Met de rust was de stand op gevoerd tot 51 en na de tee liepen de gastheren (en dames!) regelmatig uit tot 114. In ieder geval hebben de Veenendalers door hun fraaie reeks overwinningen een opmars gemaakt naar 'de bovenste regionen en zij heb ben zelfs nog kans op een kampioen schap. (2-3). Voor de aanvang van de wedstrijd bood Scherpenzeel bloemen aan aan de aan voerder van De Merino's, wegens het be halen van het kampioenschap. De har monie van de Scheepjeswolfabrieken gaf aan deze wedstrijd een muzikaal tintje. die zij met man en macht wisten te ver dedigen. De stand In deze afdeling is thans: V.R.C 14 23 V.I.O.S 13 D.T.S 13 20 E.S.A 13 17 S.K.V 13 14 Oranje-Blauw 14 11 S.S.S.E 13 6 A.Z.S.V 11 3 S.K.V. W 12 1 G.V.V.V. speelde aan de Buurtlaan te gen D.E.V. Voor de rust scoorden beide ploegen elk eenmaal. Voor G.V.V.V. kon A. Diepeveen de balans weer in even wicht brengen, nadat de bezoekers de leiding hadden genomen. Na de thee was G.V.V.V. beslist de be tere ploeg en konden zij de zege veilig stellen door doelpunten van Diteweg en Van Dolder. Dit plaatje werd gemaakt tijdens de receptie van het kampioens-elftal van de Merino's zaterdagmiddag. Er was zeer veel belangstelling en tal van bloemstukken sierden de zaal. Enkele leden van de Veenendaalse At letiek Vereniging hebben zaterdag deel genomen aan een veldloop te Zeist, ge organiseerd door de vereniging „P.I.T." Op de 1300 meter junioren B werd K. Diepeveen een zeer goede tweede, met een tijd van 4 min. 56 sec. Harry van de Kraats werd op dit nummer vijfde en Kees van de Wely zevende. Een goede prestatie leverde ook de veel belovende jonge tleet S. Drost, die vierde werd op de 4000 meter heren D-klasse. Hij maakte op dit nummer een tijd van 14 min.32 sek. B. van de Bovenkamp werd op dit nummer achtste. De Schaakvereniging „Ritmeester" speelde de laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Ede I. en won deze met 6'/i3'/s. Het v/as een heel prettige en spor tieve wedstrijd welke het grootste ge deelte van de avond gelijk opging, tot tegen het einde Ede steeds verder ach ter kwam te staan. Dat het zo'n grote overwinning voor de Ritmeesters zou worden was boven verwachting. De heer Davelaar van Ritmeester leverde een uitzonderlijke prestatie door met een mooie kombinatie zijn partij in nog geen drie kwartier te winnen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: G. Blankestijn G. Ossekoppele VaVa M. v. d. BovenkampI. Boonstra Va Drs. G. J. Koomen J. Demoed 10 J de Fluitér D. Roseboom01 G. Achterberg—C. v. Heerikhuize 10 C. Beyer J. v. d. Stouwe 10 G. Davelaar J. J. Teune VaVa E. Kalter J. Kanbier Va—Va G. O. Reininga C. Bleyenberg VaVa H. van Manen C. H. v. d. Tol Va—"/a Totaal uitslag 6Vg—3Va. De Hoofdgroep B. van het Ritmees ter Schaaktournooi 1956 is als volgt samengesteld: Ir. H. J. van Donk, Dordrecht. N. J. Goris, Apeldoorn. Dr. G. W. van Vloten, Utrecht. J. M. Veerkamp, Veenendaal. Enigszins geflatteerd heeft Rhenus van Eist, op het Leersumse sportveld, met 40 gewonnen. Rhenus kwam er goed koop aan doordat Eist tweemaal in eigen doel trapte. In de eerste helft was Eist iets in de meerderheid, maar wist niet lot doelpunten te komen. Wel scoorde Eist voor rust in eigen doel; 10 voor Rhenus. Na de thee een enigszins ander spel- beeld, waarvan Rhenus profiteerde door tweemaal te doelpunten. Door een mis verstand in de Elster achterhoede en een fout van de keeper, werd wederom in eigen doel getrapt, zodat de eindstand kwam met 40 voor Rhenus. Rhenus speelde deze wedstrijd uiterst onzeker en men zal nog uit een ander vaatje moeten tappen wil men kampioen worden. VOORLICHTINGSBUREAU VAN 0IN V0EDINGSRAA0 De laatste tientallen jaren ls het ge bruik van rijst- en macaronischotels als volledige maaltijd toegenomen. De ge woonte om deze schotels te eten stamt, zoals u begrijpt, uit streken waar aard appelen niet of weinig worden ver bouwd. De rijst of de macaroni wordt er dikwijls gegeten met vlees, kaas, vis of eieren en met een vitamine C-rijke groente. In ons land moet de aardappel grotendeels voor de vitamine-C voor ziening zorgen; daarom is het geraden als regel aardappelen en niot dan bij uitzondering een hoofdschotel van rijst Een eenvoudige japon voor zwaar dere figuren. Dit model kleedt slank 1 af, door de mid- u 'lt,^ denvoor- en ach terbaan, welke geen naad in de taille hebben. De japon is hoog ge sloten, een splitje middenvoor, ter wijl de kraag aangeknipt is. Met de dek- kraag wordt te gelijk het splitje afgewerkt. Een mouw met man chet, deze dubbel nemen. Het pa troon is uitgezet voor maat 48. Be nodigde stof: 1.40 cm breed, 2.90 m. 0 it *9 3 f 1 Ji.f N. yAl II 4 ai'LU j u of macaroni te eten. Er bestaan honder den kombinaties en even zovele recep ten voor rijst- en macaronigerechten, zodat we het dus zeker niet alleen be hoeven te houden op de traditionele macaroni met ham en rijst met kerrie en vlees. Een droogkokende rijst is voor een hoofdschotel het meest geschikt. Gort, en dan bij voorkeur een grove soort, ls een goede afwisseling. Als groenten bij een rijst-, gort- of macaronischotel passen het best de fel gekleurde soorten en de groenten met niet te flauwe smaak, zoals spinazie, ge bakken uien, savoye- en groenekool, prei, erwten en snij- of spersiebonen. Ook een groentesla zorgt voor een fris- stevige begeleiding van de toch altijd wat melige macaroni, rijst of gort. U hebt natuurlijk al lang begrepen dat de groente niet mag ontbreken in een der gelijk hoofdgerecht. Geeft u een maca- ronischelp of rijstsschoteltje bij de kof fietafel, dan is de aanwezigheid van groenten niet strikt noodzakelijk. Wilt U een macaroni- of rijstmaaltijd met een toetje besluiten, kies dan bij voorkeur geen al te zetmeelrijke ge rechten, zoals griesmeelpudding, haver moutpap, broodschotel of Jan-in-de-zak een vruchtengerecht of gladde vla of yoghurt zullen het beter doen. De aandacht van werkgevers en ar beiders wordt gevestigd op het feit, dat per 1 mei 1956 een nieuw boekjaar van het Vakantiefonds voor de Landbouw ingaat, hetgeen o.m. gepaard gaat met het in omloop brengen van een nieuw type vakantiebon. De nieuwe vakantiebonnen, welke zoals gebruikelijk een uitgiftegeldig heid zullen hebben van één jaar, n.l. van 1 mei 1956 t.m. 30 april 1957, zul len worden uitgegeven in coupures van 4,30; 4,—; 2,50; 1,—; 0,30 en 0,10. De bonwaarden, zoals die voor het boekjaar 19551956 waren vastge steld, blijven dus voor het komende boekjaar gehandhaafd. Echter is hier aan toegevoegd een bon ter waarde van 4,30. De bonnen zijn vanaf 1 mei a.s. ver krijgbaar bij de plaatselijke boeren leenbanken. Evenals vorig jaar is bij aankoop een toeslag verschuldigd van 1 °/o van het nominale bonnenbedrag. Pickwick Thee heeft de zo bijzonder krach tige geur, die ken merkend is voor een echte Engelse me lange. Ook de smaak van Pickwick Thee heeft het aparte Engelse karakter, uiterst ver kwikkend en opwek kend bij ontbijt of thee-uurtje! En de fijne geur, de koste lijke smaak vanPickwick Thee worden extra be schermd door een SPECIALE ALUMINIUM BINNENVER- Ceylon Melange 108 tl Engelse Melange 94 cl r> l l T*/ l doosjes van 20 stuks 98 cl Pickwick theezakjes J 1 tn doosjes van 10 stuks 50 cl Pickwick Thee geeft u niet alleen méér smaak en méér geur, maar beloont u ook met een opvallend royale, goudkleurige afschenk. Ver geet niet, Pickwick Thee te bestellen Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal JARIGE NEVEN EN NICHTEN 12 april Jan van Dijk; 12 Dinie Berends; 12 Eefje de Kruyff; 12 Doornroosje; 13 Corrie Berends; 14 Rieka de Kleuver; 14 Hermien Breeschoten; 14 Hermien Bruselot; 14 Henny Srübe; 17 Beppie de Ruiter; 18 Jan Gerritsen; 19 Emma van Schuppen; Oplossing raadsels I. 1. Eeuwjaren zijn nooit schrikkel jaren; 2. Allemaal evenveel; 3. Ook 10 kg. II. Het is goed riemen snijden van an dermans leer. III. Eeuw. t| ft7' "jlt'ify j»''»]* NIEUWE RAADSELS I. 's Nachts heb je me niet nodig. Over dag wel. Zet een b voor me en ik ben je speelgoed. II. Als je letters in de plaats van de puntjes zet, dan krijg je verschillen de plaatsnamen 1. e e inge 2. oo e aal 3. nkh iz 4. aa n 5. a e om 6. oe an o a d 7. r er nd III. Ik ben geen cirkel en heb toch geen hoeken. Mijn eerste deel heeft de zelfde vorm als mijn geheel. Mijn tweede deel heeft niet veel kleur. Hoe noemt men mij? OM VLUG EN ZONDER HAPEREN TE ZEGGEN Bakker Bertus Bos bak best bruin brood. Best bruin brood bakt bakker Bertus Bos. WEET JE dat een vos, als je hem ziet, altijd al leen is? Een vos gaat nooit met een grote groep op jacht. Elke vos heeft zijn eigen jachtgebied. Komt er een andere vos in zijn jachtveld, dan volgt er een hevige ruzie. dat een kat in het donker niet kan zien? Men zegt wel eens dat een kat zelfs in het pikkedonker kan kijken. Dit is niet waar. Wel heeft ze veel betere ogen dan een mens, maar er moet toch ergens een beetje licht vandaan komen, anders ziet ook de kat niets. dat er op sommige plaatsen op de Ve- luwe borden staan waarop een hert staat afgebeeld? Dit zijn waarschuwingsborden en ze betekenen: Uitkijken voor over stekend wild. Prinses Lente stapte in haar gouden koetsje om haar jaarlijkse feesttocht door het land te maken. Zojuist was haar va der, koning Winter, thuisgekomen, knor rig en brommerig als altijd. Haar moeder, koningin Zomer en haar broer, prins Herfst, hadden haar vriendelijk nage wuifd van achter de vensters van het kasteel, waar ze woonden maar haar Va der was dadelijk naar bed gegaan en had haar niet eens goeiendag gezegd. Vader was ook altijd zo streng en zij kon het toch ook niet helpen, dat zijn tijd weer voorbij was en hij een heel jaar niet kon regeren. Wat zouden de mensen weer naar haar verlangen! Het witte paardje liep wat het lopen kon en overal waar prinses Lente langs reed, werd het gras helder groen en vouwden de vele voor jaarsbloemen hun kelkjes open. De wil gen langs de slootkant wuifden met hun licht groene hoofden. Als vreemdsoortige schepen zeilden grote witte wolken langs de teerblauwe lucht. Prinses Lente schudde haar krullen naar achteren. Die waren versierd met kleine bosjes sneeuwklokjes. Ook haar witte jurk van ragfijne kant was versierd met voor jaarsbloemen en het kleine witte paardje had manen die doorvlochten waren met gele en groene linten. De lentekieuren. Nu reed de prinses een dorp binnen, waar de mensen haar met luid hoerage roep begroetten. Ze stopte op de markt, waar een prachtige kastanjeboom plotse ling de kleverige knoppen ontsloot. Nu leek het net of honderden wollige hand jes de prinses toewuifden. Wel tien me rels waren in de boom aanwezig om de prinses een welkomstlied toe te fluiten. De mensen stonden stil te luisteren en klapten, evenals de prinses, vrolijk in hun handen toen het uit was. Nu hield de burgemeester van het dorp een prachtige toespraak. Twee nachten was hij opge bleven om hem in zijn hoofd te prenten, want natuurlijk zou hij voor geen geld van de wereld blijven steken. Toen dat was afgelopen, kwamen alle mensen en kinderen de prinses een hand geven. Ze vertelden van de strenge vorst, koning Winter, die zolang met ijzeren hand ge regeerd had. Een oude man liet haar zijn linkeroor zien, dat bevroren was geweest. Daar heeft zijne majesteit uw vader, zo hard in geknepen hoogheid." Ja je kon het zien, het oor was nog paarsrood. Een onderwijzer kwam met twee opgezette vogels aandragen, een meerkoet en een Vlaamse gaai. „Twee van de slachtoffers, die uw vader gemaakt heeft, hoogheid", zei hij. Een schipper riep half lachend: „Uw vader heeft het mooi versierd hoor! Hij heeft me 14 dagen gevangen gehou den in het pakijs. Prinses Lente werd een beetje verlegen. Ze wist dat haar vader de mensen veel narigheid had bezorgd, maar dat kon zij ook niet helpen. Natuur lijk wisten de mensen dat wel, maar ze waren nog zo vol van alle geleden onge rief, dat ze er nog eens even over platen moesten. Maar toen kwam er een kolen boer naar voren, netjes gewassen natuur lijk, en die zei lachend: „Kom mensen, naai geen oude koeien uit de, sloot, ko ning Winter is verdwenen en hier is prin ses Lente in levende lijve, hiep, hiep, hoera!! Alle mensen stemden hier van harte mee in, alleen de man met het bevroren oor dacht nog even: „Ja, jij hebt makke lijk praten, jij speelt altijd onder één hoedje met koning Winter". Nu gaven de kinderen, in hun fleurige voorjaarskleren elkaar een hand en maakten een rondedans om de prinses, terwijl ze het lied zongen dat de burge meester zelf gemaakt had: Wij zingen, wij springen, Wij dansen hand in hand. Lief Lenteprinsesje, Wees welkom in ons land! Het ijs is verdwenen, Uw vader is gevlucht, En niemand, die onder Zijn tyrannie nog zucht! De zon schiet haar stralen Op 't fonkelend water, De ekster doet horen Zijn vrolijk geschater. De kleuren der bloemen Het groen van de wei, Dat alles, dat alles Het maakt ons zo blij! De merels in de kastanjeboom hadden dapper meegezongen en de prinses had met een stralend gezicht zitten luisteren. Was het niet heerlijk met zoveel vreugde ingehaald te worden? De burgemeester glom van voldoening toen de prinses hem kwam bedanken voor het mooie lied. Nu werd het tijd om afscheid te nemen en weer naar een ander dorp of stad te gaan, want ook de mensen in de grote steden keken met verlangen uit naar de Lente prinses. Dan zouden ze weer heerlijk kunnen wandelen in hun parken en plantsoenen! Zo werd ze overal met ge juich ingehaald. En toen ze eindelijk haar zegetocht moest beëindigen, was ze haast duizelig van alle eer die men haar be toond had. Nu werd het langzamerhand tijd voor haar moeder, koningin Zomer, om haar intocht te doen. Stralend reed de prinses weg in haar gouden koetsje, na gewuifd door duizenden handen, terwijl een groot vogelkoor haar een „tot weer ziens" nafloot. door H. Westenberger Vertaling: Minny Musaph Blijdenstein (43) Maar voor hij hem weg laat gaan, keert hij zich plotseling naar hem toe en kijkt hem doordringend aan: „Zeg ben jij ook ziek? Je ziet er niet al te best uit. Zooververmoeid". Jo knippert verlegen met zijn ogen, dan lacht hij een beetje overmoedig: „Ik? Ziek? Geen denken aan! Ik ben alleenHij zwijgt, maar er is iets in deze lange, magere man, met die zachte stem, dat hem doet denken: hem zou ik graag alles willen vertellen „Ik heb het natuurlijk een beetje druk" is alles wat hij tenslotte zegt. De dokter knikt langzaam. „Dat komt, omdatomdatik mijn vriend helemaal alleen verzorgen moet, enenop reis is zo iets natuurlijk veel moeilijker dan thuis, en ik heb nog nooitik bedoel, zo iets moet je eigenlijk geleerd hebben., en bovendien heb ik ook nog zo iets als een beroep!" Dit laatste zegt hij zeer uitdrukkelijk met ernstige ogen en diepe rimpels in het voorhoofd. „Zo, je hebt een beroep? Wat doe je dan?" „Ik ben gids. Dat wil zeggen zo iets dergelijks tenminste". Nu kijken de ogen van Dr. Zohagul ernstig. „Zo iets dergelijks betekent in onze stad meestal ietshmiets wat het daglicht niet verdragen kan.. Weet je dat?" Jo knikt sportief. Natuurlijk weet hij dat. En het nachtcafé, waarvoor hij 's avonds briefjes uitdeelt is ook een duistere zaak. Maar per slot van reke ning doet hij niets anders dan briefjes uitdelen. En als hij er later een beetje aan gewend is, zal hij er ook wel niet meer zo vreselijk moe van worden. De dokter neemt hem langzaam van het hoofd tot de voeten op. „Zou je er niet liever mee ophouden?" vraagt hij dan. „Ik krijg zo de indruk, dat je een beetje te veel hooi op je vork genomen hebt. Je verpleegt een zieke vriend, en dat nog wel onder zulkezulke bij zondere omstandigheden, dat is eigen lijk al meer dan genoeg". Jo kijkt hem argwanend aan: „Hoe bedoelt u dat? Wilt u daarmee zeggen, dat ik, dat wij „Ik wilde helemaal niets zeggen! Je bent toch alleen bij mij gekomen om over de patiënt te spreken, nietwaar?" Jo glimlacht verlegen. „Ja, dus ik moet mijn vriend dat drankje vijfmaal per dag geven, nietwaar?" „Ja, zo heb ik het opgeschreven. En als de toestand van de patiënt niet ver betert, kom je terug, nietwaar?" „Natuurlijk!" knikt Jo. Dan maakt de dokter de deur voor hem open. Maar voor hij de buitendeur bereikt heeft, hoort hij plotseling de zachte stem weer achter zich. „Je kunt trouwens voor andere dingen ook bij me komen, hoor!" En dan valt de zware deur achter hem dicht. En Jo gaat terug naar huis en hij weet niet waarom hij zich een beetje beschaamd voelt. Hoofdstuk XXVII Twee dagen later staat Joachim weer in de spreekkamer van Dr. Zoha gul. De anders zo beheerste man schrikt zichtbaar als hij de jongen ziet. Jo glimlacht als hij dit opmerkt. Ja, wat wil je, hè? 's Nachts werken voor „Charlotte" en overdag een zieke vriend verzorgen, en zo goed en zo kwaad als het gaat, eten koken, en daarbij nog de grote zorg, hoe alles nog komen zal ja, ja, dat gaat je maar niet in de kleren zitten. Dan is het toch heel goed te begrijpen, dat je er niet bepaald blozend uitziet, nietwaar? Maar Jo ziet er niet slecht, maar ook veel ouder uit. In zijn zacht kinder gezicht, om zijn grappige mond, heeft een geheimzinnige kunstenaar plotse ling fijne lijnen getekend, ragfijne lij nen, maar ze geven het gehele gezicht een andere uitdrukking. Daarbij heeft hij donkere kringen om de ogen en een blik, waarin afmatting en trots om de voorrang vechten. „Het gaat slecht", zegt hij haastig en zonder plaats te nemen. „De patiënt slaapt bijna aan één stuk door, maar de koorts is niets verminderd, alleen heeft hij niet meer zoveel pijn dat zegt hij tenminste, maar in zijn slaap kreunt hij nog vaak. Zou deze ellendige slaap misschien door de medicijn kunnen komen? Maar als hij wakker is, is hij ook nog versuft! En de koorts is ook nog helemaal niet naar beneden! Hier is de nieuwe tabel ziet u maar, pre cies hetzelfde gebleven." En nu zou er wel niets anders op zitten dan de dokter te verzoeken naar de patiënt te komen kijken. Ja, hij, Jo, was nu vast besloten: hij had er lang genoeg over nagedacht, en ook voor hem zelf zou het wel het beste zijn; hij kon deze onzekerheid niet meer uit houden. MaarJoachim zwijgt, en kijkt met een diepe rimpel in het voor hoofd de dokter aan. Op het gezicht van Dr. Zohagul is zoveel goedheid te lezen, dat het Jo diep ontroert. En rustig nu, vertelt hij verder, dat hij en zijn vriend eigenlijk helemaal niet op reis zijn, dat zou de dokter zelf wel al gedacht hebben nietwaar? Maar zij zijn voorgoed weg van huis en als het goed geweest was, zouden ze allang op een boot en op zee geweest zijn, maar die vervloekte ziekte van zijn vriend had de hele boel in de war gestuurd. En nu waren ze in een schuilplaats, die nog niemand ontdekt had, ook de politie niet, die op het ogenblik zeker naar hen aan het zoe ken zou zijn, en die door niemand op de hoogte zou worden gebracht, zoals zij tenminste hopen! „Dus jè denkt", zegt de dokter ern stig, „dat ik jullie zou verraden, als je mij naar je vriend zou brengen?" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4