70% KORTING i GRATIS SPAARZEGELS DE VALLEI Jo <4 René Veenendaal verslaat SCH in weinig op windende strijd Eist-Kieviten 2-4 De tafeltennis kampioenen van de Gelderse Vallei WIJNBERGH CO VOOR DE SPORT 28 APRIL Nieuws voor de Boer RECLAME van BOERENMETWORST Voor de Jeugd Wederom hat-trick van Van de Weerdhof Officiële Bekendmaking VAN DE WEERD BEHAALDE DRIE TITELS Beb Knevel voor vijfde maal eerste bij de dames Het voederwinningsplan Kopziekte geldig t/m Zaterdag FESTIVAL LEKKERBEKJES MACROONTJES PEPERMUNT DRUPS HAVERMOUT TAFELRIJST DE week 200 GRAM 89 OP DE MET GEMERKTE ARTIKELEN OVERIGE ARTIKELEN 2°/0 KORTING BIJ ALLE ARTIKELEN Oranje-Wit ontneemt Wijk bij Duurstede kans op kampioenschap J 4 3; FEUILLETON Veenendaal speelde zondag aan de Bergweg een matige wedstrijd, tegen een nog teleurstellender SCH. Er waren ver scheidene zwakke plaatsen in de Veenen- daalse ploeg waar te nemen en wel vooral de linksbuitenplaats. Spil van de Kraats, die deze middag debuteerde, speelde een goede partij en zijn eerste optreden mag een sukses heten. In de voorhoede toon den Van de Weerdhof en Nellesteyn zich hun verkiezing volkomen waardig, maar de rest kwam niet boven de grauwe mid delmaat uit. Cornelissen heeft weinig ge vaarlijk werk gehad, alhoewel ook hij de ze middag niet al te betrouwbaar leek en wat weifelend optrad. De eerste helft gaf voor de toeschou wers weinig fraais te zien. De bezoekers deden het bepaald slecht. De kombinaties bij de thuisklub waren gevaarlijker, maar het verrassende element was ook hier zoek. Toch zou Veenendaal de leiding nemen. Van de Weerdhof kreeg de bal te pakken, omspeelde de achterhoede van SCH met keeper Schönberger inkluis en deponeerde de bal op fraaie wijze in het net (10). Bij dit ene doelpunt zou het blijven, want hoewel er voor beide doe len nog enkele gevaarlijke situaties ont stonden was het beslissende schot zoek. De tweede helft was aantrekkelijker, vooral ook al omdat binnen een tijdsbe- loop van slechts enkele minuten vier doelpunten werden gescoord. Het was nog lang geen koek en ei voor de Vee- nendalers want SCH begon direkt met een hevig offensief, dat ook de gelijk maker opleverde. Midvoor van Haren werd door Van Soest wat al te hardhan dig van de bal gezet en de toegestane strafschop, hoewel niet best genomen, werd benut (1—1). Veenendaal trapte af en het was meteen weer raak.'*T). Nelle steyn was naar de rechtervleugel gegaan een gaf een afgemeten voorzet aan Van de Weerdhof, die geen ogenblik aarzelde en de bal in de vlucht langs keeper Schönberger werkte. Dit ontmoedigde SCH in het geheel niet en nog in dezelfde minuut was de score alweer in even wicht. Een verdedigingsfout werd door midvoor Van Haren afgestraft (22). Het doelpuntenverloop was sensationeel, maar het werd nog mooier, toen Veenen daal binnen enkele ogenblikken ook een strafschop kreeg te nemen. De SCH-spil Schippers sloeg de bal met de hand bin nen de beruchte lijnen en de scheidsrech ter wees onverbiddelijk naar de stip. Van de Weerdhof kreeg nu de kans weer voor de hatrick te zorgen en hij liet deze niet glippen (32). Blijkbaar vond de scheidsrechter het nu welletjes, want toen keeper Cornelissen vier minuten la ter de SCH-rechtsbinnen duidelijk vast hield en hem het scoren belette gaf de arbiter een hoekschop, die op niets uit liep. Vijf minuten later viel de definitieve beslissing. Een snelle kombinatie tussen Reebergen, Heikamp en H. Mulder werd door laatstgenoemde met een goed doel punt afgewerkt. SCH gaf zich nog niet gewonnen en vocht door. Van Loon, voor enkele jaren nog de gevaarlijke man in de SCH-ploeg, werd naar voren gedirigeerd, maar dit had geen sukses. In de laatste minuten werd het SCH doel nog even onder vuur genomen door Ab Reebergen, die deze middag niet voldeed en veel de fout maakte niet met zijn voorhoede mee te gaan. Zijn verdedigende houding remde het aanvalsspel van Veenendaal, waar door de verdediging van SCH steeds weer kon ingrijpen. Een keihard schot van laatstgenoemde speler belandde via de vuisten van de keeper tegen de deklat en vandaar weer in het veld. In de stand kwam geen verandering meer, zodat de winst na een teleurstel lende strijd tenslotte bij de best spelende ploeg terecht kwam. In een wedstrijd, waarbij aan beide kanten zeer slecht voetbal werd ten beste gegeven, heeft Eist het tegen Kieviten uit Voorthuizen niet kunnen bolwerken en verloor met 24. In de eerste helft wist Kieviten beter vol te houden en men kwam al spoedig met 20 voor te staan. Eist wist wel enkele malen door te bre ken, maar kon de achterstand niet verder dan 1—2 inlopen en dat dank zij een schot van Van Laar. Na rust speelde Eist beter, doordat Slok weer naar voren ging, maar toch kan Kieviten nog twee maal scoren (14). Toen werd het een verward spel met aan beide zijden kansen. Een daarvan werd door de spil van „Elst,r, G. v. Laar benut, die met een mooi schot de bal in de touwen werkte (24). Eist zal er de vier nog te spelen wedstrijden beter op moe ten zitten, wil men niet in degradatie gevaar komen. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat hij verhinderd is op vrijdag 20 april a.s. spreekuur te houden. Rhenen, 14 april 1956. De burgemeester voornoemd. L. BOSCH VAN ROSENTHAL Zaterdag werd in gebouw „Eltheto" het toernooi om de kampioenschappen van de Gelderse Vallei gehouden, georganiseerd door Climax. Om half twee werd een be gin gemaakt met de voorronden en om ongeveer 7.30 uur kon men met de finale beginnen. Vooral de jeugdspelers hebben zich in dit toernooi uitstekend gehouden. In de overgangsklasse vielen de prestaties van de spelers van het le team van Climax tegen. Dit zal waarschijnlijk een gevolg zijn geweest van de wedstrijd die deze spelers in Utrecht hadden moeten spelen. In de overgangsklasse plaatsten zich in de finale-ploeg T. v. d. Weerd (Ritac), H. v. d. Loosdrecht (Climax) en J. v. d. Loosdrecht (Climax). H. v. d. Loosdrecht klopte eerst zijn broer J. v. d. Loosdrecht die hierna verloor van T. v. d. Weerd. De beslissende partij tussen T. v. d. Weerd en H. v. d. Loosdrecht werd met 2119 gewonnen door T. van de Weerd. zodat deze voor een jaar in het bezit van de wisselbeker kwam. Ook in de le klasse ging de titel naar Een van de momenten waarop zaterdag middag in gebouw „Eltheto" aan meer dere tafels tegelijk de strijd om het tafel tenniskampioenschap van de Gelderse Vallei gestreden werd. T. v. d. Weerd. Tweede werd C. Lugthart (RTC). In de 2e klasse zorgde W. A. Abra- hamsz (Swift) met sponsrubber spelend, voor een verrassing door als eerste te eindigen. Hij klopte in de finale T. Se- verin (RTC) met 21—16, 18—21 en 21—13. In de 3e en 4e klasse plaatsten zich de 4e klassers J. Stuivenberg (Panter) en G. v. Beek (V.S.W.). In beide finales wist Stuivenberg te zegevieren. Bij de junio ren ging de finale tussen T. v. d. Weerd en E. Vos (Climax). Dank zij de meerdere routine wist T. v. d. Weerd te winnen met 21—17 en 22—20. Bij de dames ging de finale, zoals de laatste jaren gewoonte is geworden, tus sen Bep Knevel (Climax) en Nel Tanis (VSW). Ook deze keer wist Bep Knevel te winnen. Met alleszeggende cijfers 21—9 en 21—12 werd zij voor de 5e maal kam pioene. Het dames-dubbel was voor Nel Tanis en W. v. Zetten (VSW) met als tweede Bep Knevel en G. v. d. Weerdhof (Ritac). In het gemengd prolongeerden Nel Tanis (VSW) en N. v. Manen (Climax) hun titel door Bep Knevel en W. v. d. Pol (Climax) te kloppen. Bij het heren-dubbel zorgden de jeugd spelers J. Heikamp en E. Vos (Climax) voor de verrassing door beslag te leggen op de le prijs. Zij klopten in de finale W. v. d. Brink en A. de Man (Ritac). Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van Climax, de heer H. van Eden. Hij wenste de spelers geluk met de behaalde prijzen en bracht de deelnemers dank voor de getoonde spor tiviteit. Ook bracht hij dank aan de ver enigingen, die de tafels ter beschikking hadden gesteld en de wedstrijdleiding voor het verrichte werk. Hebt u al eens nagedacht over het voe derwinningsplan van de komende groei periode? Wanneer u boer bent op een weidebedrijf of gemengd zandbedrijf, waar de melk de hoofdbron van bestaan vormt, dan moet alles gericht zijn op de veestapel. Nu reeds weet u bij ruwe benadering wat er de volgende winter nodig is; past daaraan het voederwinningsplan dan ook zoveel mogelijk. Hoe beter evenwicht tus sen behoeften en voorraden, hoe goed koper men de melk kan produceren. Hierop hebben wij onlangs reeds ge wezen, maar zoals de gestage druppel de steen uitholt, zo hopen wij dat deze her haalde aanwijzing bij velen resultaat zal opleveren. Overlegt eens met de rayonas sistent, deze heeft in de loop van de jaren ervaring gekregen op een groot aantal bedrijven. En bedenk: Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Met hoeveel verlangen een boer ook uitziet naar het moment dat de dieren naar buiten kunnen, toch bekruipt hem bij de melkkoeien steeds weer de angst voor de gevreesde, onberekenbare kop ziekte. Een van d vele kommissies die ons land kent, nl. de Kopziektecommissie T.N.O., heeft onlangs zeer duidelijke aanwijzin gen gepubliceerd, die gericht zijn op het voorkomen van deze kostbare ziekte. In grote trekken komt het hierop neer, dat men zoveel mogelijk moet streven naar een zeer geleidelijke overgang van stal naar weide en verder dat men met zeer veel oordeel de weide moet uitzoeken, waar de dieren het eerst worden toege laten. Hierbij is grondonderzoek wel zeer gewenst. Uit de publikatie blijkt, dat de bemesting een zeer belangrijke rol speelt bij deze weideziekte. Wie nadere inlich tingen wenst, wende zich tot del rayonas sistent ter plaatse. 250 GRAM 42 ct 250 GRAM 49 ct 200 GRAM 49« 250 GRAM 55« 250 GRAM 45* 2 PAK 45- 2 PAK 89" Ct De keeper van Oranje-Wit aan het werk tijdens de wedstrijd Oranje-Wit-Wijk bij Duurstede. CENSUUR OP „BORIS GODOUNOV" De openbare „Boris Godounov", door Moussorsky gecomponeerd vol gens een boekwerk van Poesjkin, kwam in 1868 klaar. Om aan de eisen van het Censuur- Comité van de Keizerlijke opera te voldoen, moest tot en met 1874 aan allerlei veranderingen worden ge werkt. De eerste twintig opvoeringen in Rusland waren een volledige triomf voor de componist. Daarna werd echter ontdekt, dat het werk te revolutionnair was. Het moest verdwijnen. Eerst in 1904 mocht de opera op nieuw worden gespeeld, echter slechts in de verzachte versie van Rimsky- Korsakoff. In harde wedstrijd, waarbij de scheids rechter de touwtjes strak moest houden, zodat excessen konden voorkomen wor den, heeft Oanje-Wit, Wijk bij Duurstede zijn laatste kans op het kampioenschap ontnomen. De eerste 20 minuten was het een gelijk op gaande strijd, hierna was Wijk bij Duurstede overwegend sterker, al wist nu en dan Oranje-Wit gevaarlijk door te breken. Oranje-Wit nam 10 min. na de aanvang de leiding, met een prachtig schot van de midvoor Onink (10). Na de tee maakte, na ongeveer een kwartier spelen, Wijk bij Duurstede, de gelijkmaker. Even voor het einde kreeg een der Oranje-Wit-mannen de kans om zijn klub de leiding te bezorgen, toen hij een pracht van een schietkans kreeg, maar zijn schot ging rechtstreeks in de handen van de keeper en in de stand kwam geen verandering meer. o a k, f V votliw i*k - 11 w 1 vo«R'*q o iva «*K U a Dit windjack kan gemaakt worden van dikke wollen stof of van waterdicht Egyptisch linnen. Indien gemaakt van Egyptisch linnen, dan met dezelfde stof voeren, doch een andere kleur nemen, dit geeft een aardig effect. Het jack wordt gesloten met een deelbare ritssluiting, in het voorpand zijn twee zakken, de capuchon is aangeknipt. Het patroon is uitgezet voor b.w. 88. Benodigde stof bij 140 cm br 1.75 m. Benodigd bij 120 cm br. van iedere kl. 1.85 m. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal JARIGE NEVEN 20 april Aart Veldhuizen, Eist; 21 Jan Damman; 26 Henk v. d. Heuvel. HARTELIJK GEFELICITEERD! ZILVERPAPIERAKSIE In dank zilverpapier ontvangen van: Joke Vermeulen; Lia Schuit; Joke van Maanen; Willy den Dolder; Bob en Gerda Schoeman; Corrie en Tinie Slok; Gerrie en Jan van Dijk; Gertje en Leo van Manen; Wim en Ike ter Hoeven; Lineke van Schuppen; Janny van Schuppen; Janny, Corrie en Henny de Bruin. Van de Veenendaalse veren. „Oranje dag" ontving ik bericht over de feesten, welke in verband met de viering van Ko ninginnedag voor de Veenendaalse jeugd zijn georganiseerd. Nou, er wordt heel wat voor jullie gedaan hoor. Deze feesten worden gehouden op zaterdagmiddag 28 april, op vier plaatsen tegelijk. Jullie doen toch allemaal mee? Er zijn prach tige prijzen te winnen, dus doe je best. Net als vorig jaar is Veenendaal weer in vier wijken verdeeld. Zij die wonen ten zuiden van de Vaartbrug op de Ker- kewijk en in de straten ten oosten van de Kerkewijk gelegen, kunnen deelnemen aan de spelen welke gehouden worden op het Boslaanplein. De kinderen die wonen in de straten gelegen ten westen van de Kerkewijk kunnen gaan naar het dr. Slotemaker de Bruïneplein. Kinderen, die wonen in de Hoofdstraat, op de Nieuweweg en in de straten ten oosten van de Nieuweweg en de Hoofd straat, dus ook van de Stationsstraat, Mulderslaan enz. dienen te gaan naar het Zwaaiplein. En tenslotte voor de kinderen wonende in de straten ten westen van Hoofdstraat en Nieuweweg, dus Geerseweg, Zand straat, Achterkerkstraat enz. worden de feestelijkheden georganiseerd in de Gort straat. Ongeacht je leeftijd kan je aan de te houden kinderspelen mee doen. Je be hoeft je niet eens van te voren op te ge ven en je kunt gewoon naar de hier boven genoemde terreinen gaan om mee te doen. In „De Vallei" van a.s. vrijdag wordt nog een volledig programma van „Oranjedag" gepubliceerd en daarin kan je nog meer lezen over wat er voor spe len gehouden zullen worden. Wel wil ik er nog even op wijzen dat er voor de meisjes nog ekstra prijzen be schikbaar worden gesteld voor de mooi ste kostuums die zij zaterdagmiddag zul len dragen. Dus meisjes doe je best. Voor de jongens wordt nog een ekstra afval race op rolschaatsen gehouden. Voor de twee laatstgenoemde groepen zijn geen leeftijdsgrenzen vastgesteld, dus je kunt allemaal mee doen. Natuurlijk kom ik zaterdagmiddag ook bij jullie kijken om te zien hoe je het er afbrengt en ik hoop dat jullie zonder uit zondering aan de spelen zullen meedoen. TANTE JOS tevreden zijn is een grote gunst, tevreden schijnen is een grote kunst, tevreden worden is een groot geluk, tevreden blijven is een meesterstuk! NIEUWE RAADSELS x x xxxxxxxxx X X X X le rij. medeklinker; 2e rij. dient om mee te schrijven; 3e rij. een kleur; 4e rij. hoenderachtige vogel; 5e rij. 't gevraagde woord; 6e rij. een der werkdagen; 7e rij. jongensnaam; 8e rij. niet leeg; 9e rij. medeklinker. Op de kruisjeslijn komt de naam van een lusthof voor bloemenliefhebbers. II. Met t klim je op me, met g lach je om me, met k heb ik het niet breed. III. Hieronder een kolom dierennamen en daarnaast een kolom met geluiden, die deze dieren maken. Alleen staan de ge luiden niet in de goede' volgorde. Weten jullie de juiste geluiden bij al die dieren te zoeken? Wolven Ezels Muggen Katten Vinken Konijnen Papegaaien - Buffels Ganzen Paarden IV. 1. Welke vogel is zanglijster, nachtegaal, kwartel en patrijs? 2. Waar komt sukade vandaan? 3. Wat is de hoofdstad van de Ver enigde Staten van Noord-Amerika? 4. Het IJselmeer heette eens Zuider zee. Hoe heette de Zuiderzee eens? piepen snuiven huilen gaggelen hinneken balken spinnen zoemen slaan krijsen het kleinst van koekoek, Oplossing raadsels I. Oog - boog. II. 1. Scheveningen; 2. Roozendaal; 3. Enkhuizen; 4. Baarn; 5. Apeldoorn; 6. Hoek van Holland; 7. Purmerend. III. Ovaal. Weet je dat er in Malakka een vogeltje, de parkiet, is die slaapt terwijl hij met zijn kopje naar beneden aan een tak hangt? door H. Westenberger Vertaling: Minny Musaph Biijdenstein (45) Intussen heeft Hans Eckhart gele genheid hem oplettend aan te zien. Hij schrikt als hij opmerkt, hoe moe en overspannen het kind er uit ziet. Hij heeft een heel ander gezicht gekregen, waarin de klare, open blik, het enige is, dat niet veranderd is„Jo", zegt Hans Eckhart na een poos, en zijn stem klinkt bijna smekend, „Jo, zou den we niet eens vijf minuten verstan dig met elkaar kunnen spreken? Door een gelukkig toeval hebben we elkaar hier ontmoet. Daar moeten we gebruik van maken, vindt je ook niet? Kijk eens, we kunnen toch wel eens rustig met elkander praten, heus, dat is het enige, wat ik wil. Ja, je hoeft mij hele maal niet zo wantrouwend aan te kij ken! Ik heb werkelijk geen enkele bij gedachte, en zelfs als ik het doen kon, zou ik jullie nu niet met geweld naar huis willen brengen, omdat daardoor de feiten immers niet zouden verande ren. Want uit een grap zijn jullie niet weggelopen, nietwaar? En mevrouw Brackwieser heeft ook niet uit de grap dit hele familiedrama opgeroepen Vind je ook niet? En zouden we daar om niet hier of daar eens met elkaar kunnen praten?" Zwijgend heeft Joachim geluisterd. Geen ogenblik heeft hij zijn ogen van Hans Eckhart afgewend, en nu staat hij besluiteloos tussen wantrouwen en willen-geloven Hans Eckhart wil met hem praten moet hij het doen? Zou het niet dom zijn om met hem mee te gaan? Maar hij kan natuurlijk voorzichtig zijn en niet meer loslaten dan hij kwijt wil zijn! Geduldig staat Hans Eckhart op Jo's besluit te wachten. „Bent u gestuurd om met ons te pra ten?" vraagt Jo plotseling. Neen, schudt Eckhart, neen, hij was niets anders van plan, dan naar dok ter Zohagul te gaan. Maar als hij al leen maar de boodschap mee naar Cairo kan brengen, dat het de twee vluchte lingen goed gaat, zullen ze daar dood- gelukkig zijn! „Zo, h'm." „Mag ik je misschien uitnodigen om met mij te gaan eten, Jo; dan kunnen we rustig samen praten." Maar Jo be dankt. Samen te gaan eten nee, dat is te gevaarlijk, te intiem. En het zou bovendien weieens een valstrik kunnen zijn. Nee, hij kan beter hier blijven Zij besluiten tenslotte in de brede ven sterbank op het portaal, een trap ho ger te gaan zitten. Hans Eckhart opent het gesprek en begint te vertellen van thuis; van Hel- ga's angst, van haar verdriet, dat Jo haar zorg voor de toekomst zo helemaal verkeerd begrepen heeft, van de ze nuwschok van mevrouw Brackwieser, die toch het bewijs geleverd heeft, dat zij veel meer aan René hing, dan zij ooit zelf geweten had, van de terug komst van mijnheer Brackwieser, en dat de direkteur van het ziekenhuis niet het minste bewijs van de eventuele verwisseling van de twee jongens ge vonden heeft, en dat hij bereid was geweest de bloedtest te nemen, en hoe dapper Helga zich gehouden heeft en geen dag van haar post in de mode salon „Angèle" is weggebleven „Het was eigenlijk heel erg van jul lie, Jo „En jullie dan", zegt Jo verontwaar digd, maar zijn stem is schor van ont roering. „Jullie dan soms niet?" ,.Ja, wij eigenlijk ook", stemt Hans eerlijk toe. Verbaasd kijkt Joachim hem aan: Zodus de tegenpartij geeft toe? Dat heeft hij niet verwacht. En een vonkje van vertrouwen ver schijnt in zijn blauwe ogen. „Ik persoonlijk", vervolgt Hans Eck hart en hij schuift iets dichter naar Joachim. „Ik persoonlijk ben van me ning, dat jullie volkomen gelijk hebben gehad. Ik vind, dat jullie eigenlijk niet anders hadden kunnen doen!" Joachim moet zich beheersen om niet te lachen. „Nu en wat wilt u dan eigenlijk nog?" Langzaam haalt Hans Eckhart zijn sigarettenkoker te voorschijn en nog langzamer haalt hij er een sigaret uit, die hij opsteekt, en in gedachten ver zonken blaast hij de rookwolkjes de lucht in. „Wat ik nog wil Boven slaat een deur dicht en een ogenblik later glijdt de lift, met twee schaduwen er in, langs hen heen. Even later slaat beneden de huisdeur dicht. „Wat ik nog wilherhaalt Hans Eckhart. „Misschien wil ik deze toe vallige, gelukkige ontmoeting tussen ons tweeën alleen- gebruiken om jou te vertellen, hoe ik persoonlijk over deze hele geschiedenis denk, en om „Kijk eens, Jo, dit weglopen van jul lie is nu een zaak geworden, die niet meer te overzien is, door niemand, zelfs niet, als jullie, wat ik niet ver onderstel, dat jullie zult doen, nu nog naar huis zoudt teruggaan. Jullie heb ben bewezen, dat je je niet als de stuk ken op een schaakbord heen en weer laten schuiven en niemand zou er nu ook meer aan denken jullie heen en weer te schuiven. Dus eigenlijk hebben jullie je doel nu al bereikt en wat dat betreft zou je wel terug kunnen gaan." Maar Jo geeft geen antwoord. Ner veus speelt hij met de knoop van zijn jas. „En waarom hebben jullie de politie achter ons aangezet?" valt hij opeens uit. „Als jullie ons niet als de stukken van een schaakbord beschouwen, dan hadden jullie om te beginnen ons be sluit om weg te gaan moeten eerbiedi gen. Wij hebben jullie immers geschre ven, dat we zouden gaan en waarom we wilden gaan! Dat er dus niets met ons gebeurd was, dat wisten jullie en toch hebben jullie de politie achter ons aangezet en het voor ons zo moei lijk gemaakt om weg te komen! Waar om hebben jullie dat dan gedaan?" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4