Albert Heijn Jo 4 René Veenendaal kreeg in Nijmegen meer dan het verdiende DOVO en Apeldoorn hiel den de balans in evenwicht op „SHELL BUTAGAS" ELST wint van RENSWOUDE Nieuws voor de Boer Nog geen jaar... en al obligatiehoudster Van de Weerdhof scoorde uit strafschop Renswoude 2 geen kampioen Schutters misten te vaak de roos Matjan gehandicapt door invallers RhenenEist op het groene laken Officiële Bekendmaking Kom óók naar de kruidenier waar voordeel inderdaad voordeel is. Kom deze week nog naar LEVERPASTEI edammer yy u,c„Tr" LOOPJONGEN Hollandse Beton Mij N.V. TIMMERLIEDEN FEUILLETON Het éne puntje, dat Veenendaal uit Nij megen mee naar Veenendaal bracht, was een ruime beloning voor spel, dat bene den de middelmaat was. Toch hebben de geel-blauwen de leiding wat steviger in handen gekregen, doordat het naburige Ede Be Quick met een 2—0 nederlaag naar huis zond. Wanneer Veenendaal nu de thuiswedstrijd tegen Be Quick wint krijgt men de teugels nog vaster in han den. Voor a.s. zondag staat een inhaal wedstrijd op het programma, zodat men of ESCA thuis krijgt of Theole uit. De eerste helft was van de Veenenda- lers slecht en dank zij het voortreffelijke werk van doelman Cornelissen kon men de score blank houden. Het spel van Quick werd steeds beter en in technisch opzicht was zij dé bezoekers verre de baas. De Nijmeegse rechtsbuiten Klein Schiphorst kreeg al direkt een fraaie kans, maar deze doorbraak liep op niets uit. Toch kon Veenendaal de leiding ne men, want schutter Van de Weerdhof kwam vrij voor de keeper. Zijn schot be landde echter ver naast het doel. Dit was in de eerste helft de enige goede sco ringskans voor de Veenendalers. Aan de andere kant kwamen veel meer kansen, maar door steeds weer goed ingrijpen van Cornelissen c.s. wist men erger te voor komen. De eerste helft verstreek doel puntloos. Ook in de tweede helft was Quick sterker, alhoewel de Veenendalers nu wel gevaarlijker werden. Veenendaal kreeg na 25 minuten een unieke kans om de leiding te nemen. De arbiter kende aan de Veenendalers nl. een strafschop toe, die door G. van de Weerdhof werd be nut (0—1). Het ging er naar uitzien, dat deze penalty beslissend zou zijn. Toch was dit niet het geval, want vijf minuten voor het einde scoorde middenvoor De Kluys met een fraai doelpunt de gelijk maker, tot grote vreugde van de Nij meegse aanhang. Dit doelpunt was ver diend. De laatste vijf minuten werd er nog even fel om het winnende puntje ge streden, maar beide defensies hielden het hoofd koel. Veenendaal kan heel tevre den zijn met deze uitslag. Door de uitwedstrijd tegen V.V.Z.A. met 2—0 te verliezen zijn de Renswoudse reserves uitgeschakeld voor 't kampioen schap en zijn de gunstigste papieren te recht gekomen bij de Amersfoorters. De 20 eindstand was reeds bij de rust be reikt. Vooral in de eerste helft waren de gastheren sterker en de voorsprong was toen wel verdiend. In de tweede helft kwam Renswoude 2 er beter in en veroverde zij zelfs zo nu en dan het veldoverwicht. Het beslissende schot was echter zoek. De wedstrijd DOVO Apeldoorn heeft de vele toeschouwers weliswaar niet in vlam gezet, maar het spel was toch van een gehalte waarvoor geen van beiden zich behoefden te schamen. Er was bo vendien zoveel spanning, dat de toe schouwers zich geen moment verveelden, terwijl de uitslag (1—1) iedereen bevredi ging kon schenken. De kansen zijn over het algemeen in het voordeel van de thuisklub geweest, maar een gebrek aan schutters was de oorzaak van de weinige doelpunten. Ook de bezoekers misten op Hier zien wij hoe het D.O.V.O.-doel in gevaar is en keeper Van Hardeveld redding brengt. Links achter Van Har develd Nieboer en Van Laar in aktie. In een teleurstellende wedstrijd heeft Eist kans gezien een zwak spelend Rens- woude-team met 32 te kloppen. Het tempo was over het algemeen niet hoog en Eist toonde wat meer vechtlust. Het was dan ook duidelijk te zien, dat dit de doorslag gaf. Na een kwartier wist de Elsterse mid- voor alleen door te breken en de thuis klub een 1—0 voorsprong te geven. Even laaide het offensief van de rood-witten fel op en kon midvoor Stutvoet de balans weer in evenwicht brengen. Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de tee ging het spel wat op en neer en bleek, dat Renswoude geen belang had bij winst of verlies. Eist daarentegen vocht als een leeuw en zowaar niet zon der resultaat. Uit een van de aanvallen kon Overeem de bal in de touwen wer ken. Even later wist Renswoude echter opnieuw door haar middenvoor Stutvoet gelijk te maken. Even voor tijd kon Eist de zege veilig stellen door een doelpunt van Nagel. Voor Renswoude is dit de laatste wedstrijd in dit seizoen geweest. Eist neemt op de ranglijst nu weer een aanzienlijk betere plaats in. De stand in deze afdeling is thans: Rhenus 15 9 4 2 22 DVSA 15 9 3 3 21 Renswoude 16 6 6 4 18 Wijk bij Duurstede 14 7 3 4 17 Scherpenzeel 15 5 4 6 14 De Kieviten 14 4 4 6 12 Eist 13 4 1 8 9 Oranje-Wit 13 3 3 7 9 HDS 13 2 2 9 6 het juiste moment een raak schot. Verder maakte de aanvalslinie van D.O.V.O. te veel de fout de bal hoog in te schieten. D.O.V.O. heeft in de eerste helft de kans gekregen wederom een overwinning op Apeldoorn te behalen, want niet dat D.O.V.O. in de eerste helft iets beter en ook met meer fighting-spirit speelde, doch ook veroverde de thuisklub zich een 10 voorsprong bij de rust. Deze voor sprong zou waarschijnlijk wel groter zijn geweest als, zoals in de aanhef reeds ge zegd, op het beslissende moment het schot niet volkomen zoek was geweest. Reeds kort na de aanvang kreeg D.O.V.O. deze kostbare voorsprong door een harde schuiver van haar middenvoor Van Ravenswaay. Deze 1—0 voorsprong was bij de rust wel verdiend. Dit zou echter spoedig veranderen, want al gauw na het begin werd de balans weer in even wicht gebracht. Dit doelpunt bracht een totale ommekeer teweeg, want terwijl D.O.V.O. door deze tegenslag gedepri meerd leek, vatte Apeldoorn juist moed om voor de eerste keer het veldoverwicht te veroveren. Er ontstonden goede kansen voor de Apeldoorners, maar door te slecht schie ten en goed ingrijpen van de Veenendaal- se defensie, met keeper Van Hardeveld aan het hoofd, kon men steeds erger voor komen. Langzamerhand ontkwam D. O. V. O. weer aan de druk en ging het weer gelijk op. Er heerste veel spanning en aan bei de zijden deden zich goede kansen voor. Het bleef echter bij een verdeling der punten. Matjan trok met liefst vier invallers naar Utrecht en verloor daar met 2—1 van V.V.J. In een 'gelijk opgaande eerste helft nam V.V.J. na een kwartier spelen de leiding. Deze voorsprong bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de thee tapte Matjan direkt uit een ander vaatje en dit leverde reeds na twee minuten de gelijkmaker op. Tien minuten later trof de V.V.J.-rechtsbuiten echter weer de roos en dit was, zoals late? bleek, het winnende puntje. V.V.J. trok in de verdediging en zoals op bijna alle voet balvelden te zien is, de voorhoede van de bezoekers was niet bij machte door deze verdediging heen te komen. Wel scoorde Matjan nog eenmaal, maar dit doelpunt werd wegens hands afgekeurd, zodat in de 21 stand geen verandering meer kwam. LANDBOUWSCHAP VERGISTE ZICH Men kan niet zeggen, det de eerste nismaking met het Londbouwschap voor de pluimveehouders bijzonder plezierig is geweest. Het is namelijk gebleken, dat de afdeling mechanische administratie van het Landbouwschap bij de berekening van de heffingsaangelegenheden een ern stige fout heeft gemaakt met betrekking tot de aanwezige pluimveestapel. Aangezien deze fout voor het gehele land is gemaakt is niet bij benadering te zeggen hoe groot het aantal aanslagen is, waarbij deze vergissing werd begaan. In elk geval loopt dit aantal in de duizenden want alleen reeds in de gemeente Ede zijn het er reeds ongeveer 700 en in het pluimveegebied rondom Barneveld en Putten meer dan duizend. Het totaal van de teveel berekende bedragen loopt in de tienduizenden guldens. Volgens de bestaande regeling is het aan landbouwers, die over ten hoogste 20 hektaren kultuurgrond beschikken, toe gestaan 200 kippen per hektare te houden tot een maksimum van 600. Hiervoor is geen heffing aan het Landbouwschap ver schuldigd. Daarnaast zijn echter door het Bedrijfsschap voor PPluimvee en Eieren te De Bilt bijzondere kippentoewijzingen verstrekt aan pluimveehouders, die ook voor het ingaan van deze regeling meer kippen hielden. Ook de fok- en vermeer- deringsbedrijven krijgen speciale toewij zingen van het Bedlrijfsschap. Alleen voor deze speciale toewijzingen is een heffing van drie cent per kip aan het Landbouwschap verschuldigd. Bij de be rekening van de aanslagen heeft men echter verzuimd het aantal kippen, dat op grond van de bedrijfsgrootte mag wor den gehouden, af te trekken. De fout kwam aan het licht toen ver schillende pluimveehouders in de buurt van Lunteren zich tot de bestuursleden van hun landbouworganisaties wendden omdat zij hun aanslag te hoog vonden. Deze kwestie werd daarop door de sekre- taris van de kringkommissie van Kring IV, de heer E. J. van de Berg, aanhangig gemaakt bij de gewestelijke raad Gelder land van het Landbouwschap. Op aandrang van de gewestelijke raad is het dagelijks bestuur van het Land bouwschap in Derf Haag over enkele ju ridische bezwaren heengestapt en heen gestapt en heeft het besloten, alle fou tieve aanslagen ambtshalve te herzien. Omdat de fout voor het gehele land werd gemaakt zal het nog wel enkele weken duren, alvorens deze herziene aanvragen allen zijn verzonden. De pluimveehouders die de heffing reeds hebben betaald, krij gen het te veel betaalde terug. Het is dus aan de aktiviteit van de ge zamenlijke landbouworganisaties in het pluimveegebied Ede te danken, dat deze fout op bevredigende wijze wordt opge lost. Donderdagavond 26 april a.s. vindt in café Hensen te Eist een biljartwedstrijd plaats tussen de vijf sterkste spelers uit Eist en Rhenen. Deze match zal waar schijnlijk 4 avonden duren, nl. 2 te Rhe nen en 2 te Eist. Het vijftal dat de meeste punten behaalt, wordt als winnaar be schouwd. De opstellingen luiden: Eist: 1. M. E. Hensen; 2. D. Nellestijn Jr.; 3. M. den Otter; 4. J. P. Hensen; 5. D. Nellestijn Sr. Reserves: H. Terschegget Jr.; C. Hensen; P. Hensen. Rhenen: 1. B. A. Wegh; 2. G. v. Donse laar; 3. S. de Beer; 4. A. de Gooyer; 5. T. Lamers. Reserves: W. Rosbag; J. van Baaren; H. Albers. Gemeente Rhenen De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat tijdens de in april 1856 gehouden buitengewone keuring voorlopig zijn goedgekeurd de stieren van A. G. van Dolderen, Dijk 41, Rhenen en T. Klaassen, Grebbewaard 2, Rhenen. Rhenen, 23 april 1956. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL ONTHEFFING SLUITINGSUUR De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat het in verband met de viering van Koninginnedag aan alle vergunning- en verlofhouders is toe gestaan hun lokaliteiten op 30 april 1956 tot 24.00 uur geopend te hebben. Rhenen. 23 april 1956. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Hoofddepot VAN ERJ< Eikenlaan 10 Veenendaal Telef. 2425 Subdepóts VEENENDAAL: G. v. d. Haar, „Toko". G. C. Berends, Middellaan. Diteweg, Middelbuurt. H. Griffioen, Middelbuurt. R. Kelderman, Valleistraat 45. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1. G. v. Manen, Nieuweweg 210. A. de Kleuver, Panhuis 20. C. Roseboom, Trapjes weg 4. RENSWOUDE: A. de Jager, melkrijder. EDERVEEN: H. J. Geijtenbeek, melkrijder. M. Hevel, loodgieter. RHENEN: L. Buitenhuis, Stationsweg 2. ELST: D. Slok, „De Kleine Bijenkorf". SCHERPENZEEL: Exp. Methorst, Molenweg. Exp. Ederveen, Lindenlaan 1. T. Valkenburg, Oliehandel. AMERONGEN: J. H. Schouten, Oliehandel, Overs traat. C. G. Meijer, Overstraat. C. Veenendaal, Bodedienst. ACHTERBERG: H. J. v. Wijk, Dijk 42. OVERBERG: H. v. d. Haar, Parallelweg. G. J. v. Mill, Dwarsweg. H. v. Garderen, Haarweg 28. E. J. Blauwendraad, Groep 14. „Wij vinden deze methode om voor de kinderen te sparen buitengewoon aardig", schrijft Mevr. M. de N. te Z. (Brief ter inzage) mm ¥V: -I ■M Wie kinderen heeft, ziet verder dan vandaag - en verder dan de dichtstbijzijnde kruidenierszaak. Die ziet door alles heen wat kwasi-gratis is. Die kiest Albert Heijn als kruidenier! Bij Albert Heijn geen „kortingen" die u eerst zelf betaaltgeen „cadeaus" uit uw eigen portemonnaie. Een eerlijk systeem: de beste kwaliteit de laagste prijzen Prijzen die zó scherp gesteld zijn, dat u ongemerkt (en vrijwillig) een AH-Klantenobligatie bijeenspaart. Een felbegeerd bezit, om z'n hoge vaste rente en winstaandeel. (Dit jaar samen 7 °/o Drie redenen om bij AH te kopen 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel tijdelijke aanbieding 3 blik 100 gram f. J.. P- blik 200 gram 49 Grove Siam rijst droogkokend 500 gram 39 "itte bonen fijnste kwaliteit 500 gram 47 Carabiesjes <ijn zandkoekje 250 gram 59 Formosa verrukkelijk biscuitje pak 2oo gram 3S Zaanse Molen biscuits 250 gram 35 Groninger koek reuze koek 95 fijne vruchtendrups! Teesty's p. stuk verpakt p. rol 15 Rouletta's mn 100 gram 25 Advocaatblokjes JOO gram 32 Echte Choc, hagel melk/puur )00 gram 3J EEN KWART QA Vfr'otie voor de s/a SLSSP' zoals: TRICOTAGEFABRIEK „PEHAVEE" Geplaatst kan worden een voor werkzaamheden in de verzending, boodschappen en magazijn. Goed loon en gunstige sociale voorzieningen. Aanmelden: Vijgendam 13, Veenendaal. VRAAGT voor groot betonwerk. Hoog loon plus vergoeding van reis- en verblijfkosten. Aanmelden fabriek I, Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen N.V. te Renkum. door H. Westen berger Vertaling: Minny Musaph Bl\jdenstein (46) Hans Eckhart kijkt zeer bedenkelijk. Maar een lichtje tintelt in zijn ogen, dat Jo niet ziet; hij is zelfs nog jong genoeg om de groteske voorwaarde van Jo te kunnen apreciëren! „Goed", knikt hij. „Ik zal ze in elk geval thuis overbrengenen hoe kan ik jullie bereiken voor het ant woord?" Jo denkt een ogenblik na. „Ik zal jullie vanavond nog opbellen", zegt hij dan, zo tegen tien uur". „Mooi! Enwaar zul je dan op bellen?" „Bij Brackwieser, ik kan ze dan met een vertellen, wat de dokter van René heeft gezegd". „En waar julliezo ongeveer zitten, dat wil je me liever niet zeggen, hè?" Energiek schudt Jo het hoofd. „Weet dr. Zohagul het ook niet?" „Nee, en hij zal het ook niet te weten komenen gaat u nu nog naar hem toe?" Weer klinkt Jo's stem wan trouwend. Maar Hans Eckhart heeft een scherp gehoor. „Wil je liever, dat ik niet naar hem toe ga?" Waarderend kflkt Jo hem aan. ,Ja, dat zou ik erg prettig vinden. En ik zou het liefste willen, dat u nu weg zoudt gaan, naar huis, en ons met rust laten en dat met de politie nu dadelijk in orde gaat maken." „En wat staat van jouw kant hier tegenover?" Na enig aarzelen zegt Jo: „Daar staat tegenover, dat ik beloof, dat ik beslist zal opbellen, dat ik alles zal doen, wat voor René nodig is enen, dat ik u zo nu en dan zal berichten, als het soms niet in orde mocht komen en wij niet naar huis zouden kunnen gaan. Is dat voldoende?" Nu staat ook Hans Eckhart op. „Ja, dat is voldoende! Tot vanavond dus. Wacht even... nog iets: Hebben jullie nog geld? Of zal ik je wat geven?" „Nee. Dank u. Jo heeft geen geld no dig. Hij heeft zelf al een kleine bron van inkomsten: ze hebben in elk geval nog genoeg." Hij zegt het zeer uit de hoog te Hans Eckhart vertrekt geen spier. Hij geeft Jo een hand, en gaat de trap af, terwijl Jo boven blijft wachten. Pas als de heuBdeur achter Eckhart dichtgeslagen is, gaat ook Jo naar be neden, en kjjkt door het raampje in de deur de jongeman na. Hij ziet hem de straat oversteken naar zijn wagen, zich voorover buigen om de motor aan te zetten, en tenslotte ituig- zaam wegglijden Hoe dikwijls zou mammie al in deze wagen gezeten heb ben? denkt Jo. Misschien gisteren nog nu gaat hij ook; hij is doodmoe. HOOFDSTUK XXVIII „Zij heeft altijd kinderen willen heb ben, liefst een half dozijn dat is waar. En ik heb ze liever niet willen hebben dat is ook waar. Maar, lieve Hemel, wie denkt daar nou aan, dat zoiets een vrouw zo helemaal in de war brengen kan? Ik heb altijd gedacht, dat zij de gelukkigste vrouw in de wereld was. Zij had verder toch alles, wat zij maar wensen kon; meer geld dan ze nodig had, ik ben haar altijd trouw geweest, wij hebben nooit ruzie gehad en het altijd goed met elkaar kunnen vinden veel goede vrienden, en veel tijdverdrijf. Wie zou er nu aan gedacht hebben, dat Tine doodongelukkig was! Dat ze met de jongen nu niet zo bijster op kon schieten, dat wist ik wel, maar vijf minuten later was het altijd weer in orde. Hfl was immers in zijn vle geljaren en Ik heb mij er nooit zo bezorgd over gemaakt, al was hij dan ook niet zo als wij hadden gehoopt, dat een zoon van ons zou zijn Thomas Brackwieser zucht. Op zijn groot, rond gezicht is oprechte bezorgdheid te lezen; een kinderlijke hulpeloosheid is in zijn ogen. Hij loopt met grote stappen de kamer op en neer. Hans Eckhart, die twee uren geleden uit Alexandrië terug gekomen is, leunt tegen het raam en glimlacht. Arme Tom, eigenlijk is dit allemaal jouw schuld en toch ben je zo onschuldig als een pas geboren kind! Het conflict tussen hem en zijn eigen vrouw is door niemand zo weinig vermoed als door hem zelf! Maar zou het ook Leontine niet aan takt ont broken hebben? Hij kan zich bijvoor beeld niet voorstellen, dat iets dergelijks in een huwelijk met Helga Frank zou kunnen voorkomen Maar Leontine was als kind als een beetje moeilijk, en die haar niet heel goed begreep, kon slecht met haar op schieten. Intussen is Thomas Brackwieser voor het grote schilderij blijven staan, dat bo ven het buffet hangt; het is de voor stelling van een dorp in de Beierse Al pen, in de sneeuw: een donkerblauw flu welen avondhemel spant zich uit over het dorp, terwijl een zilveren maan haar glans verspreidt. Lange ijtd staat Tho mas Brackwieser naar het schilderij te staren, de handen in de zakken. „Maar nu," zegt hij, zich tot zijn zwager wen dend, „maar nu, als Leontine maar zo ver beter is, dat ze weg kan, en dat met die jongendan gaan we op reis en dan zal ik me eens van me beste kant laten zien! Dat heb ik trouwens van Kaapstad uit toevallig al eens geschre ven. Tussen twee haakjes, ik heb me daar lang niet altijd goed gevoeld; waar het aan gelegen heeft, weet ik niet, mis schien aan het eten, of aan de mensen of aan de drukte, enfin, om kort te gaan, opeens kreeg ik het idee, dat ik zo lang zamerhand oud begin te worden! En toen ik daar zo in m'n eentje een beetje over begon te piekeren, toen dacht ik zo: Wat heb ik eigenlijk van mijn leven ge had? Eigenlijk helemaal niets! Werken, werken en nog eens werken! De laatste vjjf jaren zelfs nooit eens vacantie! En weet je," hij kijkt onwillekeurig naar de deur, en bijna fluisterend vervolgt hij: „En wat heb ik eigenlijk aan Tine gehad als er eens iets met haar gebeuren zou (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4