Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaal vierde Koninginnedag MULDER Algemene deelname ondanks koude Ook voor Veenendaalse kruideniers een vakantie-regeling Nieuws uit de Omgeving AGENDA ELST Utrechtse dammers opnieuw ster ker dan Gelderland RENSWOUDE RHENEN Fa. J. F. TAK 30e jaargang WOENSDAG 2 MEI 1956 No. 35 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Grotere lening voor Juliana ziekenhuis Eist wint biljartwedstrijd Van 16 juli tot 4 augustus Het Veenendaalse Roode Kruis „B.V.V." won eerste ontmoeting Schoolavond Chr. Lyceum Van schip gevallen en verdronken Let op de kleintjes dus voor een nieuwe BRIL Felle uitslaande brand vernietigt landbouwschuur Arbeidsmarkt in de provincie Utrecht ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 11 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Gewekt door het verwachtingsvolle trompetgeschal van de reveille raakte Veenendaal reeds vroeg in feestelijke stemming. Vooral toen al gauw daarna in alle straten de muziek en het ge dreun van een viertal muziekkorpsen te horen was en men zich haastte om tijdig op de Markt te kunnen zijn waar 4000 Veenendaalse schoolkinderen een drachtig vaderlandse liederen zouden zingen. Wie wil dit hoogtepunt van de Koninginnedag van ieder jaar missen? Behalve onze plaatselijke muziek korpsen was het ook de harmonie „Kunst na Arbeid" uit Ingen, dat kwam assisteren om de vaak feestelijk uit gedoste kinderen naar de Markt te begeleiden. Het verliep alles uitstekend en de heer Dorrestein toonde zich een uitstekend dirigent voor deze massa zang. Hier en daar hoorden wij de op merking dat deze samenzang nog mooier en aardiger was geweest als men de 4000 kinderen ook enkele lie deren tegelijk had laten zingen. Stel lig zou dat indrukwekkender geweest zijn. Burgemeester Bakker sprak de scha re kinderen en ouderen toe en deelde o.m. mede namens heel Veenendaal een telegram aan H.M. de Koningin te heb ben gezonden met een groet en felici tatie. Alle aanwezigen zongen daarna twee coupletten van het Wilhelmus. Met een driewerf hoera, uitgebracht op de jarige koningin, werd dit fees telijk samenzijn op de Markt besloten. Dat het koud was 's middags op het feestterrein ondervonden ook de be kende radio-artisten als Jan de Cler, Mr. Doodle, Charles Aerts, Tom Erich en Johnny Meijer, die daar met een niet alledaagse toneel-entourage toch een aantrekkelijk en gevarieerd pro gramma wisten te verzorgen voor een kouwelijk uitziend publiek. Vooral Mr. Doodle werd hierbij zeer gewaardeerd omdat hij zijn toeschouwers zich liet warm lachen. De poppenkast op de Markt was eveneens een groot succes en de oude ren hebben daarbij niet minder genoten dan de grote kinderschare hier. Op wat lichte buitjes na was het nog droog gebleven toen, gelukkig nadat het middagprogramma was afgewerkt, kwam de regen eerst goed los. Gezien de minder prettige weersom standigheden was het geen wonder dat het gebouw aan de Eikenlaan 's avonds eivol was bij het optreden van nog weer andere bekende radio-artisten. Vele stoelen moesten worden bijgezet om maar zoveel mogelijk plaats te maken. De nieuwe voorzitter van „Oranje dag", de heer H. M. van Schuppen, richte zich in zijn openingswoord tot de heer J. Stip, die wegens zijn leef tijd gemeend had het voorzitterschap te moeten neerleggen. Spr. hoopte dat de heer Stip nog vele jaren zijn krach ten als bestuurslid aan „Oranjedag" zal kunnen geven. Verder heette spr. in het bijzonder welkom het college van burgemeester en wethouders en hun dames. Het orkest van Gerard van Krevelen bracht er al meteen de stemming in. De zaal genoot bijzonder van het op treden van de meester-imitator Peter Piekos, de hersengymnastiek met Jan Boots en Mieke en de acrobatiek van Flick and Flack. Chandu verbijsterde zijn publiek met zijn nummer radar ogen. Misschien is het beter hier te spreken van radarhanden, want zijn ogen waren absoluut afgesloten en konden zelfs niet het minste licht zien. Een feit was in ieder geval dat hij de woorden kon lezen die door een dame uit de zaal, welke, ook al weer bij toe val aangewezen, op een lei werden ge schreven. Zelfs wist Chandu het num mer te zeggen van een bankbiljet dat een meneer uit de zaal in zijn zak had. Dit nummer was aan de bezitter die het hem overhandigde, zelfs niet be kend en hier kon ook geen telepatie in het spel zijn. Zelfs sceptici in de zaal moesten erkennen dat hier geen bedrog bij was en men werd op wel krasse wijze bepaald bij de vraag of er mensen zijn met een zesde zintuig. Ook het optreden van Ans Heidendaal als zangeres, Charles Aerts, Kostja van Katwijk en het Holborn Trio droegen er in belangrijke mate toe bij deze 'NU»!!!!!!!!!!!!!!!!!'.!''!!!!!! ii 11 Heden, woensdag 2 mei (In tijd. raadzaal voorm. post- ff kantoor) 7.30 uur, openbare vergadering Veenendaalse ge- l| meenteraad. |1 II Donderdag 3 mei (In geb. Eikenlaan) School- li avond Lyceïstenvereniging „Eldorado". 3- Vrijdag 4 mei (Bij monument op Stationsplein) 1= 7.30 uur, herdenking van de ge- |1 vallenen. 11 (In geb. Eikenlaan) 8.30 uur, |1 |1 interkerkelijke herdenkings- fl II samenkomst met als sprekers II ds. D. van Enk, pastoor R. II 11 Beckers en ds. A. Vroeginde- 11 weij. if Luxor Theater ff Heden woensdag en morgen !f donderdag de film „Een vrouw l| :z- verdedigt zich". Stllllllllllllll itlllll llllllilllllllIHlMHIHIIIfHlitMtlllllltlIl •IHIMItllltlll^^F IIHIIHHIIIH III 11II 1111111111 1111 llllllll 111 llll l IIIMI111 l»)l IIIIIHI'Hlllll^^ avond van kleinkunst, cabaret en va riété tot een overweldigend succes te maken en de Ver. „Oranjedag" ver dient dan ook aller waardering en be wondering om het feit dat men in staat geweest is zowel voor 's middags op het feestterrein als voor 's avonds in de zaal dergelijke artiesten met een dergelijk programma naar Veenendaal te laten komen. Om 9 uur werd dan gestart met het spel „Eén uur vrijgezel" en hoewel velen nog lang moesten zoeken voor zij hun partner met hetzelfde nummer hadden gevonden, toch konden de twintig taarten aan de eerste tien pa ren worden uitgereikt. Een traditioneel en waardig besluit van een mooie dag welke werkelijk een feestdag voor jong en oud ge worden is, vormde het vuurwerk dat zonder twijfel door de koude niet de belangstelling had van andere jaren. Het is beslist niet teveel wanneer wij tenslotte nogmaals „Oranjedag" en allen die aan het welslagen, ook van de kinderspelen van zaterdagmiddag, heb ben medegewerkt, een woord van hulde en dank brengen. Bij raadsbesluit van 26 februari 1954 werd de betaling gegarandeerd van de rente en aflossing van een door de stich ting „Algemeen Ziekenhuis Veenendaal" te sluiten geldlening, groot maximaal f 1.300.000,voor de uitbreiding van het J uilanaziekenhuis. Inmiddels heeft het Stichtingsbestuur aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat op 26 april j.l. de aanbesteding van de uitbreiding van het ziekenhuis heeft plaats gehad. De laagste inschrijver was de fa. J. Boers en zn. alhier voor een aanneemsom van rond 1.200.000, Dit bedrag wordt nog ver meerderd met: a. kosten warm- en koud watervoorziening, elek trische installaties en cen trale verwarming 225.000,— b. kosten instrument., in richting en verpl. art., ge raamd op 175.000,— c. hon. architecten, kosten v. toez. tijdens de bouw enz. geraamd op 100.000,— stichtingskosten totaal 1.700.000, of wel f 400.000,meer dan oorspronke lijk was geraamd. De gemeenteraad garandeerde de le ning tot een bedrag van f 1.300.000,—. Het bestuur van de Stichting vraagt op grond van het vorenstaande verhoging van de garantie tot f 1.700.000,—. Vanavond zal de gemeenteraad over dit verzoek be slissen. De biljartwedstrijd tussen de 5 sterkste spelers van Rhenen en de 5 sterkste van Eist, is geheel buiten verwachting in een 100 overwinning voor Eist uitgevallen. Er werd van beide zyden slecht ge speeld en wel in het bijzonder door het Rhenense vijftal. Wellicht is het uitvallen van de eerste speler van Rhenen, de heer Wegh, hiervan gedeeltelijk oorzaak. De beste partij werd gespeeld door de Elste- naar Nellestijn jr., die een gemiddelde van ongeveer 6 noteerde. Een verrassing was ook de partij van de jeugdige Elstenaar De Otter, die zijn par tij in minder dan dertig beurten wist te winnen. Deze 13-jarige knaap heeft toe komst. De wedstrijd is uiterst sportief en ge zellig verlopen en eerst na middernacht werd over huiswaarts gaan gesproken. De tweede wedstrijd van deze gemeen te zal waarschijnlijk over 14 dagen te Rhenen plaats vinden. Nadere mededelingen hieromtrent vol gen nog. In Ouwehands Dierenpark op de Greb- beberg werd voor de zesde achtereen volgende maal de massa-damkamp ge speeld tussen honderd Utrechtse en even zovele Gelderse dammers. De Utrechtse Provinciale Dam Bond was ditmaal ont vangende vereniging. Haar voorzitter, de heer J. Eppenga, sprak dan ook het wel komstwoord uit, waarin hij memoreerde, hoe deze ontmoetingen destijds waren be gonnen met 10 tegen 10 man. Spreker stelde vast, dat de damsport nog niet zo lang geleden door de autoriteiten was er kend als van geestelijke waarde, doch dat in Rhenen, dank zij de medewerking van De kampioen dammen van Utrecht, de Veenendaler J. Edink, wijst de burge meester van Rhenen welke zet de eerste moet zün. Rechts aan het bord de Gel derse kampioen de Wageningse ir. G. van Dijk. Het gemeentebestuur ontving van de zjjde van de kruideniers in deze ge meente het verzoek om vaststelling te willen bevorderen van een bindende vakantieregeling voor deze branche. Op dit verzoek komen voor de namen van 52 winkeliers. 41 (of wel 78.8 °/o) van deze personen zün voorstanders van een dergelyke regeling, terwyi 11 zich daartegen verklaarden. Artikel 5 van de Winkelsluitingswet 1951 opent voor de gemeenteraad de mogeiykheid om voor een aan te wy- zen groep winkels een verplichte va kantieregeling vast te stellen. Ingevolge het bepaalde in het 2e lid van artikel 14 van deze wet wordt een zodanige regeling niet getroffen dan nadat de Kamer van Koophandel en Fabrieken is gehoord. Overeenkomstig laatstbedoelde bepa ling werd het advies ingewonnen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht en Omstreken. Blijkens dit advies bestaat van de zijde van de Kamer van Koophandel tegen de gevraagde va kantieregeling geen bezwaar. Nader hebben de Veenendaalse kruide niers, aan de Kamer van Koophandel medegedeeld dat prijs gesteld wordt op een regeling voor het tijdvak van 16 juli tot en met 4 augustus a.s. Telkens zal dan een derde gedeelte van de kruidenniers- winkels gedurende 6 dagen gesloten zijn. Waar een dergelijk groot percentage Tengevolge van het aftreden van de heer A. Bakker en uitbreiding van het bestuur van de afdeling Veenendaal van het Ned. Roode Kruis met twee leden, als mede een gewijzigde functieverdeling is de samenstelling thans als volgt: J. J. Welle, voorz.; A. C. Harting, 2e voorz.; J. H Slik, secretaris; J. van Vie- gen, penningmeester; J. H. v. d. Bosch; mevr. G. v. d. Bosch- v. Ginkel; S. Kroes- bergen; L. K. van .Ooyen en mej. G. van Schuppen, commissarissen. In de laatste gehouden algemene ver gadering werd het bestuursvoorstel, over te gaan tot de aankoop van een perceel grond, waarop t.z.t. een eigen oefenlo kaal zal verrijzen, met algemene stemmen aangenomen. Hiermede is een belangrijke stap in de goede richting gedaan. De Commissie 1954 zal thans trachten de bouwplannen te verwezeniyken. Op Koninginnedag verraste het Roode Kruis vele chronische patiënten in Vee nendaal met een versnapering, welke zeer werd gewaardeerd. Het eerste team van de biljartvereni ging „Veenendaal" speelde vorige week de eerste beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de biljartbond „Wa- geningen Omstreken" tegen „De Waard" uit Amerongen. Deze ontmoeting, die in Amerongen werd gespeeld, werd door de Veenendalers met 62 gewon nen. Morgen (donderdag) speelt men de tweede ontmoeting en wel hier in Vee nendaal. Aan een gelijk spel hebben de Veenendalers nu reeds voldoende om zich kampioen van de biljartbond te noemen. Aan belangstelling zal het donderdag wel niet ontbreken. van de winkeliers zelf de regeling heeft verzocht en hiertegen noch van de zijde van de Kamer van Koophandel en de werknemersorganisaties, noch van de zij de van B en W andere bezwaren zijn ge bleken, op grond waarvan niet tot vast stelling daarvan zou behoren te worden overgegaan hebben burgemeester en wet houders de raad voorgesteld aan het ver zoek van de Veenendaalse winkeliers te voldoen. Tijdens de raadsvergadering van hedenavond zal hierover worden beslist. NIEUWE A AN WTN STEN CHRIST. OPENBARE LEESZAAL. EN BIBLOTHEEK. Andres: Het jsngotje in-dc put. Bordewyk: Bloesemtak. Campbell Barnes: Onstuimig geslacht. Cesbron: Honden zonder halsband. Davenport: Mijns broeders hoeder. Fabricius: Nacht zonder zegen. Frequin: De man die achterbleef. Grubb: De nacht van de weerwolf. Misrock: Zeven dagen voor God. Masters: Kruispunt Bhowani. Van Reest: Het loon der genade. Roe: Spiegel en portret. Russell: Satan in de buitenwijk. Seton: Katherine. Slauerhoff: Het leven op aarde. Marshall: Morgen zie ik je weer. Jelles: Ik kan handwerken. Sareis v. Rgn: Ik kan huishouden. Bak: Ik kan het zelf. Sareis v. Ryn: Ik kan koken. Herwig: Ik kan planten en bloemen in huis verzorgen. Herwig: Ik kan tuinieren. Kruizinga: Ontmoetingen met verzame laars. Cartier: 48 X Amerika. Baden: De grenzen der vermoeidheid. Jacob: Zesduizend jaren brood. Schilling: Ook üw kind. Reisgidsen voor verschillende landen en steden. De Lyceïstenvereniging „Eldorado" gaat morgen, donderdag, weer de jaar lijkse schoolavond houden. Ditmaal wordt het een zeer geva rieerde avond terwijl onder leiding van de heer Buys weer verschillende aar dige gymnastiekoefeningen worden uitgevoerd. Verder zullen de toneelstukjes „In woning aangeboden" en „Engels zon der leermeester" worden opgevoerd. De avond wordt gehouden in het ge bouw aan de Eikenlaan. De directeur van de Nederlandse Spoorwegen, dr. ir. F. den Hollan der, heeft op Walcheren het nieuwe paviljoen „Walcheren in miniatuur" geopend. V.l.n.r.: dr. ir. F. den Hollander, de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en mr. Hoegen, secr. der Stichting „Walcheren in miniatuur". SERIEWEDSTRIJDEN BILJARTEN Het eerste en tweede team van de bil jartvereniging „Renswoude" zullen in Lunteren deelnemen aan een biljarttour- nooi, georganiseerd door de biljartvereni ging „De Weurd". Het eerste team speelt dinsdags, het tweede team donderdags. Vorig jaar wist het tweede team zich in haar afdeling als eerste te plaatsen. HENK VAN BEEK WON WISSELBEKER MEJ. N. BOS WERD TWEEDE Vrijdagavond werden door de tafelten nisvereniging „PIT" onderlinge wedstrij den georganiseerd om de verenigingsbe ker. Het was jammer, dat verschillende leden door omstandigheden niet aanwezig konden zijn. Er werd gespeeld volgens afval-systeem en met voorgift van pun ten. Houder van de beker was de heer M. van Raay, die ook deze keer weer sterk favoriet was. De eerste wedstrijden werden vlot ge speeld en de uitslagen hiervan waren: B. Vink B. Brunt (8) 14—21 22—24; J. van Voorthuizen (4) M. van Raay 13 21 1621; H. van Beek N. van Beek (8) 21—19 21—14. In de tweede ronde ging het spannen. Mej. Brunt (5) werd door mej. Bos uit geschakeld met de cijfers 1821 1821. De bekerhouder M. van Raay werd ge heel uitgeschakeld met de cijfers 1821 1821. De bekerhouder M. van Raay werd geheel tegen de verwachting in uitge schakeld door de heer H. van Beek (4) met de cijfers 17—21 15—21. In de finale werd er een felle strijd ge leverd door Henk van Beek en Nelie Bos (5). De eerste game werd door Henk van Beek gewonnen met de cijfers 21— 18. De tweede game gaf een heel ander spelbeeld te zien en deze werd door mej. Bos met de alleszeggende cijfers 1021 gewonnen. De derde game zou nu de be slissing moeten brengen. De strijd ging keurig gelijk op tot men de stand 1414 had bereikt. Bij die stand kreeg Nelie een inzinking en spoedig stond zij met de weinig hoopgevende cijfers 2015 achter. De eindstand in deze game werd 21—17 in het voordeel van de heer H. van Beek. Na de wedstrijden kon de voorzitter de beker uitreiken aan Henk van Beek, die dus voor één jaar bezitter van dit prach tige aandenken werd. Als tweede prijs werd een medaille uitgereikt aan mej. N. Bos. Zaterdagmiddag vond in Rhenen een tragisch ongeval plaats Het 21/t-jarige dochtertje van de familie Thiel, aan boord van het grindschip „Gustje", liggende aan de gemeentelijke loswal te Rhenen, dat met haar broertje en zusje aan dek aan het spelen was, viel uit het gangboord en verdronk. Het lijkje werd niet meer gevonden. naar WIJ ZIJN ALTIJD VOORDELIGER HOOFDSTRAAT 106 - TEL. 2576 VEENENDAAL Opticien sedert 1904 ZIEKENFONDSLEVERANCIER REPARATIES VLUG EN GOEDKOOP SCHADE GESCHAT OP 70.000,— Zondagmiddag omstreeks kwart over vüf werd de Rhenense brandweer ge alarmeerd voor een grote uitslaande brand in een landbouwschuur van de landbouwer C. J. van Miltenburg op „Remmerden" aan de Utrechtsestraat weg. De schuur, die enorme afmetingen heeft, was gevuld met een groot deel van de oogst, alsmede verschillende landbouwmachines. Tot de volgende dag duurde het nablussingswerk. De schade wordt geschat op pl.m. 70.000 gulden. Hoewel nog niet met zekerheid vast staat, waaraan de oorzaak van de brand moet worden geweten, deelde de brandweercommandant ons mede, dat hoogstwaarschyniyk kinderen met lu cifers hebben gespeeld. ENORME HITTE De brand veroorzaakte onmiddellijk zulk een enorme hitte, dat de brand weer, die in eerste instantie de nevel spuit met vier mistpistolen had ingezet, niet naar binnen kon dringen. Het vuur moest dus noodgedwongen van buiten af worden aangepakt. Enkele minuten na aankomst van de mistspuit ver scheen de motorspuit en zes stralen werden op het vuur gericht. Tegen zes uur nam de vuurgloed iets af, doch het nablussen zou nog vele uren vergen. Eerst om kwart over negen keerden de nevelspuit en de motorspuit in de brandweercentrale terug. De politie had de handen vol met de regeling van het verkeer langs de drukke rijksweg UtrechtArnhem. Er bestond veel be langstelling voor de brand, die tot ver in de omtrek was waar te nemen. De burgemeester en wethouder W. Klaas- sen waren op het terrein aanwezig. De verzekering dekt de schade. De landbouwschuur is wel overeind blijven staan, doch de inboedel, uitge zonderd een ploeg en een cultivator, ging verloren. De schuur heeft enorm veel geleden vanwege de grote hitte. De ijzeren golfplaten, waarvan het ge bouw gedeeltelijk was vervaardigd, stonden roodgloeiend. Men heeft nog getracht voertuigen of machines uit het brandende perceel te halen, doch dit gelukte niet meer. De brandweer was maandag nog bezig met de na- blussingswerkzaamheden. TENTOONSTELLING GESCHENKEN VOOR KONINGIN In het huis der provincie aan de Markt te Arnhem zal van 11 tot en met 21 mei een expositie worden gehouden van de geschenken welke H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard tijdens hun reis door Suriname en de Nederlandse Antil len aangeboden kregen. De tentoonstel ling is geopend op werkdagen (behalve 's zaterdags) van 9.30 tot 12 en van 14.30 tot 17 en van 19.30 tot 21.30 uur. de burgemeester, die barrière reeds zes jaar terug was doorbroken. De heer A. C. Busch, voorzitter van de Gelderse Dam Bond en tevens voorzitter van de Kon. Ned. Dam Bond, sloot zich bij de woorden van de vorige spreker aan. Hij wekte de dammers op financiële steun te verlenen om het spelen van het wereldkampioenschap in Nederland mo gelijk te maken. Reeds is toezegging ont vangen, dat drie Russen en twee Cana- deze zullen deelnemen. De burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal, zeide nieuwsgierig te zijn naar de winnaar van dit tournooi, hoewel het moeilijk voor hem was een bepaalde voorkeur er op na te houden, aangezien hij, zoals hij zeide, een Utrechts burge meester is, in Gelderland geboren. Aan het eerste bord, met aan de kant van Utrecht de provinciaal kampioen J. Edink uit Veenendaal en aan de Gelderse zijde ir. G. E. van Dijk uit Wageningen, deed Rhenens burgemeester met 32-28 de openingszet, waarmee een begin was ge maakt aan dit gigantische tournooi. Ook ditmaal bleek Utrecht sterker, dat met 11288 won, en de tweede door Rhe nens burgemeester beschikbaar gestelde wisselbeker voor een jaar mee naar huis nam. De door WV-Rhenen beschikbaar ge stelde medaille voor het eerste winnende tiental was eveneens voor Utrecht met 11—9. De uitslagen aan de eerste tien borden waren als volgt: Utrecht Gelderland J. Edink ir. G. E. v. Dijk 11 A. Kooijmans M. v. Selfhout1—1 Van Rooijen Jurka 02 H. J. Hofman J. J. Hartman11 M. L. Vos E. P. Sciarone 20 T. J. Vos B. Soolingen 20 A. Lekkerkerker G. Timmer 2—0 P. Slokker J. v. d. Kemp 02 J. Berkhof A. Koedam 02 E. van Rhee H. Simon 20 De uitslagen vanaf het eerste tot het laatste tiental waren als volgt: Utrecht Gelderland: 11—9; 9—11; 12—8; 12—8; 10— 10; 11—9; 12—8; 15—5; 11—9 en 9—11. To taal 112—88. De ontwikkeling op de arbeidsmarkt in het afgelopen kwartaal kan zonder meer zeer gunstig worden genoemd en de geregistreerde arbeidsreserve, waar onder worden verstaan werklozen en de op Aanvullende Werkobjekten te- werkgestelden (de vroegere DUW-ar- beiders), heeft dan ook een zeer lage stand bereikt. In totaal stonden er op het eind van de maanden januari, februari en maart 1956 respektievelijk 1900, 1944 en 1268(!) personen ingeschreven en dan te be denken, dat in 1955, een toch zeer gunstig jaar, het laagtepunt van de werkloosheid op eind juni werd be reikt met 1338 ingeschrevenen, een cijfer, dat dus dit jaar reeds per eind maart is geslagen. Ter illustratie van het grillige ver loop, dat de arbeidsmarkt steeds heeft en hoe nauwkeurig deze markt op eko- nomische en politieke feiten reageert (en uiteraard ook op seizoenmatige, maar dat is uit dit staatje niet af te lezen) is onderstaand een overzichtje gegeven van de stand van de geregis treerde arbeidsreserve op het eind van de maand maart in de verschillende jaren na de bevrijding. Geregistr. arbeidsres. Aant. gereg. op het eind van de werkl. en maand maart A.W. - arb. 1946 6000 1947 3300 1948 1800 1949 1900 1950 3000 1951 3000 1952 6600 1953 5600 1954 3700 1955 2300 1956 1268 WAGENINGEN. Van 18 t.m. 21 juni wordt in Wageningen de 21ste Neder landse landbouwweek gehouden. De vee teelt en zuiveldag van deze week wordt gehouden op 21 juni. LIENDEN. Zaterdagmiddag heeft e«n felle brand een grote boerderij op de grens van Lienden en Kesteren in de as gelegd. De oorzaak is waarschijnlijk het spelen met vuur door kinderen. De boerderij was niet verzekerd. WIJZE WOORDEN GEDEELDE SMART Onze smarten vervelen hen, die zü niet bedroeven. (Comtesse Diano) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENENOAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1