Hein van Schappen Zomer japonnen „De Meisjesboek Hein van Schuppen Aram Bezoekt de in de Eierhal te Veenendaal op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei T^prifinn nrnfric Geopend v.a. 7.30 u. n.m. (Zaterdag om 2.30 u. Speciaal voor de jeugd) MULDER Veenendaal kan nu met Be Quick bovenaan komen KERKDIENSTEN cLeft EDER VEEN ELST DE KLOMP Grote maten in alle prijzen. in de Herensaak voor de Heren en Jongens: ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN ELST krijgt nog een laatste kan« Zaterdag de derby MATJAN - GVVV Een uitkomst voor man en vrouw. 24." Zondagsdienst Doktoren Tafeltennis Interkerkelijke samenkomst ontving deze week voor de „Fashion Corner" grote buitenlandse zendingen Ook in prijzen van f 17.90 tot 1*39.75 hangen honderden ja ponnen voor U gereed. hekend bij alle meisjes, kan ook liw kinderen van top tot teen kleden. Sportieve Jacks, overhemden, das sen, in grote verscheidenheid. DE VALLEI, verreweg het meest gelezen blad voor deze omgeving De broederschap der bronzen draak Je ken tegeswoordig niemand meer ver- trouwe. Vroeger waare d'r ook best men- se, die je in de gaate moest houwe, maar op bepaalde mense, en vooral zjoernaliste, daar kon je altijd van op aan. Maar zooals alles in de tegeswoordige tijd een deuk oploopt, zoo is het ook met et vertrouwe in de krantemense. Ik ver trouw af en toe m'n eige ooge niet eens meer. Overal waar je graatis in ken komme, daar ben ik van de partij. Dat past mijn, zoogezeid. Zoo ging et ook Zaterdagmid dag. Ik had in de wintermaande bij de kapper en op straat zooveel gehoord over et Bergbad, dat ik teege Driek zei, toen ik in de krant las dat et geoopend zou worde en dat de toegang graatis zou zijn: Daér gaat Wouter ook es naar toe. Ne- tuurlik niet om mense van beiderlei kun ne in badpak te zien, want wat dat be treft doen mijn kieze geen zeer meer, fei- telik ben ik zelfs teege gemengd zwem- me, maar ik wou derheen alleen om et bad nou es goed te bekijke in z'n nieuwe gedaante. Maar ik heb d'r spijt van, want toen ik met me Zondagse pak netjes het terrein van et bad op wou stappe, werd ik door een meneer, ik denk dat et de baas van et bad was, an me jas getrokke en in goed Veens zie die baas teege mijn, alsdat ik nog geen intreegeld betaald had. Ja, dat was ook zo, maar toen ik hum zei, alsdat de toegang voor niks was vol gens de krant, kreeg ik et bescheid, dat die krant de mense nog veul meer kon vertelle, want dat ze wis en drie wel sente wilde zien. Pluk nou van een kikker maar es veere, want et mooiste was, dat ik van Driek nog geen zakgeld gekreege had en dus platzak was. Daar stond ik met me goeije gedrag, maar zonder portemonnee. Nou is 't meestal zoo, dat als de nood op 't hoogst is, de redding ook vaak in de buurt is. Dat was ook toen et geval. Toen onze ruzie zóó hoog ging loope, dat meer mense zich der mee ginge bemoeije, toen kwam d'r ineens een meneer naast me staan en die frommelde mijn iets in de hand. 't Bleek een pampiere guide te zijn. Die baas had zeeker an mijn fiezelemie gezien, dat ik geen ping-ping bij me had, want ik had m'n eige groot gehouwe en nog niks ge zegd. Toen 't heel niet anders kon heb ik betaald en toen hield ik nog over ook en die meneer was in de drukte verdweene. Zoodoende kon ik em niet bedanke en et restant truggeeve. Laater dacht ik bij mijn eige: 't ken best een meneer van de krant geweest zijn. Toen ik thuiskwam en Driek vroeg hoe et geweest was, zei ik: Hou maar stil, 't is nog net als anders, d'r is niks veranderd. M'n eige wasse dat ken ik tuis veel goeijekooper. Boovedien ken Driek dan m'n rug nog inzeepe en dat ken je zoo in bijzijn van al die vreemde mense in et zwembad ook moei lik doen. Zoo heb alles z'n vóór en z'n teege. Dat zie jelui wel met die brommers, 't Is voor een heeleboel mense een uitkomst, zoo'n ding. Je ken d'r mee naar je werk rijje en je hoeft dan niet op de bus te wachte en in de vrijje uure neem je de vrouw achterop en gaa Je een fijn toertje maake. Maar een heeleboel van die brom- manne hebbe niet in de gaate, dat ze een ding onder zich hebbe dat een reuze ka baal ken maake als de knalpot ope staat. En daar hebbe weer veel mense bar veel last van. D'r zijn van die dinge, waar je trommelvlies van zou scheure. 't Is ook geen wonder, dat de vroedschap van Ede maatreegels getroffe heb om de rust in dat dorp te verzeekere en dat gebrom aan bande te legge. De Heikoningin die schijnt ermee gedreigd te hebbe dat ze niet meer wou komme als et in Augustus nog zoo'n kabaal was en d'r was ook al spraake van overplaatsing van et heele garnizoen. 'k Hoop dat ze d'r in 't Veen ook maar gauw iets aan gaan doen. W. BLAUWKOUS KEBKEWIJK 167 -TEL. 3000 - VEE NE N DA At GESLAAGD Voor het diploma van de Nederlandse Unie voor Stenografie en Machineschrij- ven, gevestigd te Rotterdam, slaagden de volgende cursisten van het Handelsinsti tuut Van Rijswijk te Veenendaal. Voor duitse stenografie „Groote", mej. C. H. Diteweg; voor kantoortypiste in de franse taal mej. L. N. Wildeboer Schut; voor kantoorstenograaf nederlands, sy steem „Groote", Reinie Broertjes, Chris van Doorn, Nel Engelage, Ineke E. de Jonge. Van het Chr. Lyceum te Veenen daal, rector dr. J. Bax, voor typist(e): Wijntje ten Broek, Henri W. de Jeu, Marijke L. de Ruiter, Clari J. J. Schuu ring en Tineke Spijk. Voor kantoor- typist(e) voorts: mej. P. Anbeek, mej. H. Ballast, mej. E. van Beek, mej. G. M. van Beek, mej. Miep van Beek, dhr. W. J. Eerkhuizen, mej. J. E. M. C. Diepeveen, mej. Ali E. Diteweg, mej. M. G. H. van Dijk, Hans van Eden, mej. M. Gaasbeek, mej. W. van Hunnik, Hielke F. Kleefs- man, mej. N. van de Kraats, Henk J. van Kruistum, mej. van Manen, Bep L. C. Meersman, Jan van Rinsum, mej. J. A. Schuurman, Sannie H. P. van Spanje, mej. B. J. Tisse, mej. P. N. Veenendaal, Bep van de Vendel, Henk van de Weerd- hof, Gerrie R. W. Wildeboer, mej. L. N. Wildeboer Schut, Marjan R. van der Zee. Er ztfn deze week maar weinig be langrijke wedstrijden. In feite is alleen de uitwedstrijd van Veenendaal en de thuiswedstrijd van Eist nog maar van belang. We geloven dan ook niet, dat Koning Voetbal zondag zoveel belang stelling zal krijgen als anders, vooral niet nu met het prachtige zomerweer ook de zomersporten weer de volle aan dacht voor zich opeisen. Veenendaal heeft een inhaalwedstrijd tegen het in degradatie-gevaar verkeren de Dierense Boys. Wanneer deze wed strijd wordt gewonnen komen de Veenen- dalers in punten gelijk met Be-Quick. Beide clubs moeten dan nog twee wed strijden spelen. De laatste wedstrijd zou dan over twee weken plaats vinden op het Veenendaal-terrein tussen de kam pioenspretendenten. Volgende week heeft Veenendaal de bijzonder lastige ontmoe ting tegen het Tielse Theole. We rekenen er op, dat de Veenendalers het er in Dieren niet bij laten zitten en met de volle buit naar huis komen. Eist speelt zondag haar laatste wed strijd tegen rode lantaarndrager HDS uit Leersum. De Leersummers staan één punt onder de Elstenaren. Voor beide ploegen staat er dus zeer veel op het spel. Met een gelijk spel blijft Eist tweede klasser. Wordt er verloren, dan zullen zij na een jaar in de tweede klasse te hebben ge speeld, weer moeten degraderen. Een voorspelling is hier zeer moeilijk te ge ven. Vooral de zenuwen zullen hier wel weer een grote rol spelen. H.D.S. is ech ter altijd een bijzonder lastige tegen stander geweest en dus zal in ieder geval alles moeten worden gezet. Voor zaterdag zijn er geen ontmoetin gen meer, die van belang zijn voor de be zetting van de eerste of de laatste plaats. Matjan en GVVV zullen in deze Vee- nendaalse derby nog wel eens proberen, wie de sterkste is, ook al staat er niets op het spel. De eerste ontmoeting eindig de in een verdeling der punten. Een voorspelling is moeilijk te doen, maar we geven de meeste kansen aan de thuisclub. Het terreinvoordeel zou wel eens van doorslaggevende aard kunnen zijn. Triangel Boys kan in de thuisontmoe- ting Jonathan de laatste kans ontnemen. De bezoekers moeten de volle winst be halen om nog een kansje te behouden. We geloven niet dat Triangel Boys in staat zal zijn één punt in eigen home te houden, maar verrassingen zijn juist aan het einde der competitie niet uitgesloten. Voor de reserves luidt het programma: DOVO 2 Spakenburg 2; CJVV 2 VRC 2; GVVV 3 Jonathan 3; Muske- ""i „O r<J«" Cc r.C» .Sunbird" te verkiezen boven indere nylon overhemden De speciaalzaak voor a! Uw Herenmodes Hoofdstraat 75 - Veenendaal BIJEENKOMST LEIDINGGEVEND EN ADMINISTRATIEF PERSONEEL IN TEXTIELINDUSTRIE Op maandagavond 14 mei a.s. wordt onder auspiciën van de Ned. Chr. Beamb- tenbond en „Unitas" een vergadering ge houden in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" aan de Markt. In deze vergadering zal een hoofdbe stuurder van de Ned. Chr. Beambtenbond een uiteenzetting geven van de stand van zaken in de diverse bedrijfstakken be treffende de 3 uitkeringen over 1955 en 1956, alsmede over de loonsverhoging van maximaal 6 °/o. Daarna zal er ruimschoots gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Het gaat hier om een vergadering van leidinggevende-, toezichthoudende- en administratieve functionarissen, werk zaam in de Textielindustrie. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend: dat van heden af gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage ligt een verzoek van de Coöperatieve Landbouwaankoop- vereniging annex Malerij „De Klomp en Omstreken" te De Klomp d.d. 6 februari 1956 om vergunning ingevolge artikel 6, eerste lid, der Woningwet, tot uitbreiding van een veevoederfabriek met silo op het perceel, gelegen aan de Stationsweg nrs. 810 te De Klomp, kadastraal bekend ge meente Geld. Veenendaal, sectie D nr. 722 zulks omdat de aanvraagster tevens vrij stelling vraagt van het verbod, vervat in artikel 27, lid 4, van de Bouwverordening der gemeente Ede, aangezien het bouw werk hoger dan 15 meter boven de weg hoogte zal zijn. Tegen verlening van deze vrijstelling kunnen binnen de genoemde termijn van 2 weken bezwaren bij de raad dezer ge meente worden ingebracht. Ede, 4 mei 1956. tiers 2 DOVO 4 (terrein Musketiers); VRC 4 Spel. Rhenen 2 (terrein De Me rino's); Spel. Rhenen 3 De Merino's 3. HERDENKING BIJ FUSILLADE PLAATS OP DE BERG Vrijdagavond vond op de berg, bij het eenvoudige witte kruis, een herdenking plaats ter nagedachtenis van hen die vie len. Er waren aanwezig familieleden van daar ter plaatse gefusilleerden. de pad vinderij in een groep van het kamp Over- berg. Waren er voorgaande jaren maar enkelen bij deze fusilladeplaats aanwezig, nu was een grote schare samengestroomd. Terwijl ook voor het eerst alle motor voertuigen op de Veenendaalsestraat om 3 uur stopten. Even voor 8 uur werd een krans gelegd door enkele knapen van het kamp Overberg. Ook de padvinderij en vele anderen legden bloemen. Om 8 uur klonk helder een hoornsignaal en een doodse stilte viel. Na de twee minuten stilte werd het „Lied der gevallenen" van Gabriël Smit, gedeclameerd door de heer L. G. Huskens uit Overberg. Een woord van lof verdient zeker de padvinderij voor het onderhouden en verzorgen van het monument. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Bakker van Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur van Lunteren, telefoon 08388-460. VEENENDAAL. Markt 9.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Van de Pol. Ju- lianakerk 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vroegindewey. Veeneind 3 uur ds. Vermaas. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroegindewey. „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Gerrit sen van Rotterdam. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk onderho art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur kand. Smelik van Groningen. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. L. Kleissen van Utrecht. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Broer van Hil versum. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur ds. Steenblok, donderdag 7.30 uur ds. Lichtenberg. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. R.K. Kerk (Nieuwe- weg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zon dagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlossingssamenkomst. Apost. Gen. Hier zien wij het jaarlijks rechterlijk college van examencandidaten der Chr. H.B.S. alhier. Ieder jaar worden de H.B.S.-leraren op deze wijze ver oordeeld. Deze keer varieerden de straffen van het verorberen van een half pak beschuit tot een douche met de tuinslang. De opgelegde straffen worden onmiddellijk uitgevoerd OPBRENGST SIM A VI-COLLECTE De in Veenendaal gehouden Simavi- collecte heeft het prachtige bedrag van f 2303,19 opgebracht. Langs deze weg wil len wij allen, die aan het tot stand komen van dit bedrag hebben meegewerkt har telijk dank zeggen. Ritac heeft ook de tweede promotie wedstrijd om een plaats in de landelijke overgangsklasse verloren. Het speelde in Culemborg tegen Ribo en leed, na aan vankelijk te hebben voorgestaan, een 7—3 nederlaag. De stand in de promotie-competitie is thans: Ribo (Culemborg) 2 4 Unicum (Apeldoorn) 1 2 U.B.T.V. 2 (Hilversum) 1 0 Ritac 1 (Veenendaal) 2 0 Door deze nederlaag is de kans op een plaats in de overgangsklasse voor Ritac zeer gering geworden. Zaterdag a.s. speelt Ritac thuis tegen U.B.T.V. 2. (Vervolg van pagina 1.) een uitbreidingsplan of het leiden van een onderneming, is dat heldhaftigheid? Hoort heldhaftigheid niet thuis in een museum? Was Adam een held, Abraham? Ja, toen hij zijn zoon moest offeren was hij een held des geloofs. Mozes, was dat een held? Was Jezus een held? Hij genas zieken en zegende kinderen. Als wij de geschiedenis van Jezus leren kennen dan zien wij het Goddelijke licht, dan gaat ons iets open van een nieuwe haldhaftig- heid. Dan wordt een held iemand die heil brengt ten koste van zichzelf. Jezus is niet heengegaan, Hij leeft. Hij leeft in ons allen, in dat oude vrouwtje, in de kleine man, in de peinzende fabrikant en in de slovende zakenman. Hij leeft in ieder die met Hem verbonden is. Denkende aan die gevallenen moet het langzamerhand toch zo worden, dat wij hen met vreugde gedenken, omdat zij pal stonden tot de dood, zo sprak pastoor Beckers. BARMHARTIGHEID De laatste spreker was ds. Van Enk en deze begon met op te merken hoezeer de drie sprekers van deze avond het er over eens waren dat het laatste onderwerp het mooiste en het rijkste was. Het gaat in het leven tenslotte om de barmhartigheid. Standvastigheid is de wortel van de diep doorleefde motieven. Heldhaftigheid is de stengel of de stam van het rechtop, stoer en onwrikbaar door het leven gaan. Maar tenslotte gaat het om de bloem, de vrucht barmhartigheid. Alles in de natuur gaat nu uitbotten. Het is zo mooi dat men het niet kan be schrijven. Het kan een mens gelukkig maken in de bloei te mogen staan en de vruchten der barmhartigheid te mogen plukken. Standvastigheid zonder liefde is koud en dood als een steen. Het wordt eerst zinvol als de boom des levens gaat bloeien. Dit is geen theorie maar zo re- eel als maar iets in de wereld zijn kan. Was er één zo standvastig als Hij. Was er één zo heldhaftig in zijn angsten voor de gevaren van Gethsémané? Toch offerde Hij zichzelf, Jezus de Barmhartige. Dat is Hij in oorlogstijd, de woestijn van haat en onrecht, dat is Hij in de concentratie kampen, en dat is Hij ook in deze tijd van techniek, organisatie en zakelijkheid. Al offerde ik mijn lichaam standvastig en heldhaftig, zonder barmhartigheid ware ik niets, zo eindigde ds. Van Enk. Na het samen zingen van „Een naam is onze hope" en het zingen door het koor van „Vaste rots van mijn behoud" en „Soli deo Gloria", ging ds. Van Enk voor in dankgebed. De samenkomst werd ge sloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. 9.30 en 4 uur. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. J. van de Born van huizen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Koo reman, 6 uur ds. de Vries van Driebergen. Ned. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10.30 uur ds. Slingemberg van Ede, 5 uur onbekend. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. L. van de Peut van Eist, 6.30 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk geen opg. ontv. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk in kerk- geb. van de Oud Ger. Gem. 9 uur dhr. J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 7 uur ds. Wel ling van Doetinchem. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. de Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. de Zwaan. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. EXCURSIE LANGS OEVERWAL Zaterdagmiddag 11 mei houdt de Cul. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost-Utrecht" een excursie langs de oeverwal tussen Eist en Amerongen onder leiding van de heer Pezarro. Na het koude voorjaar is nu de gehele natuur door het warme weervan de laat ste dagen, snel ontwaakt. Zo komt het dat de bosanemonen naast de knoppende lelietjes der dalen staan te pronken, waarvan de excursisten volop kunnen ge nieten. Ook wordt de statige St. Andries kerk te Amerongen bezocht. Start bij hotel restaurant „Boszicht" te 2.30 uur. EINDLES LANDBOUWCURSUS In de o.l. school te De Klomp vond de eindles plaats van de landbouwcursus, uitgaande van de afdeling „De Klomp" van de Gelderse Mij van Landbouw. De les werd bijgewoond door de ambtenaar van het Rijkstoezicht, ir. J. Manschot, de commissie van toezicht en het bestuur van de genoemde afdeling. Door het hoofd, de heer H. J. Scholten, werden de leerlingen in verschillende vakken ge ëxamineerd. Aan de volgende leerlingen kon door ir. Manschot het diploma wor den uitgereikt: B. van Deelen te Veenen daal; G. Henken te Overberg; M. Haze- leger te Renswoude; W. Hoogenkamp te Overberg; W. Nab te Ede; W. van Ooster- wijk te Scherpenzeel en W. van Vlastuin te Maarsbergen. Er moest één leerling worden afgewezen. Er werd behalve door ir. Manschot nog gesproken door de he ren H. G. de Leeuw en H. Hoolboom. Door de leerlingen werd aan de heer H. J. Scholten een tweetal zeer fraaie boek werken aangeboden. Tot slot werd nog een film vertoond. RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: I 785 000 000,— Rente 2,4 tot 6 000,— Spaarbanklokett^, in alle RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: 1 785 000 00O Rent-» RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: mmt' RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: ƒ1 785 000000,— Rente 2.4% tot ƒ6 000,— Spaarbankloketten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARj Inleggers tegoed: 1 785 Rente 2,4 tor Spaarbankloketten in alle postka RIJKS POSTS PA A RB Inleggers tegoed: 1 785 000 nte 2,4 tot 6 ^bankloketten in alle postkant OSTSPAARBA|j| ktegoed 1 785 000 OOOjB "6 000 RIJKS^OSI AARBANK Inleggers tegoed: 1 785 000 000,— Rente 2,4 tot ƒ6 000,— Spaarbankloketten in alle postkantoren KSPOSTSPAARBAÏ^ rs tegoed: I 785 000 000,— f 2,4% tot ƒ6 000,— ^bankloketten in alle postkantoren SPOSTSPAARBANK :rs tegoed: 1 785 0001 2,4 tot .nk loketten in alle pos ostspaaI :ers tegoed: J i 7 - oketten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: I 785 000 000,— Rente 2,4% tot 6 000,— Spaarbankloketten in alle postkantoren en te »2,4 Spaarbank! RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: 1 785 000 000,— Rente 2,4 tot ƒ6 000,— Spaarbankloketten in alle postkantoren (95) „Wij moeten naar de wijnkelder, om enkele kruiken drank te halen voor onze meesters", lacht Broek zoetsappig, terwijl hij de wantrouwende wachter nadert. Voor de gevangenbewaarder er op bedacht is, grijpt Brock met een snelle beweging diens speer en drukt het wapen achteruit. Gelijk- tijdig heeft hij zijn dolkmes getrokken en dreigend prikt het puntige staal in het wambuis van de ontstelde bewaker. „Snel, Presto!" beveelt de wa pensmid, „omlaag en bevrijdt onze meester, ik houd onze vrind hier wel rustig!" Zonder een moment te verliezen stuift Arams kleine schildknaap langs de stenen trap omlaag. Uit het getraliede raampje van de eerste cel, die hij bereikt, schijnt het flauwe licht van een olielampje. Haastig loopt de jongen op de zware celdeur toe, zijn hand omklemt de grendelmaar dan staat hij plotseling stil binnen klinkt het gedempte geluid van stemmen GROTE FANCY FAIR

De Vallei | 1956 | | pagina 2