DE VALLEI DON DON Burgerlijke Stand VEEN END A AL m EDERVEEN Voor de Jeugd biedt de drie extra's welke de betere herenkleding beter maken Dcfilcc cn Turndemonstraties van „Sparta" Een uitkomst voor man en vrouw,.. If deb Tafeltennis BRUNETTE a gentleman's perfection! Onmogelijk De broederschap der bronzen draak De voorjaarswinkelweek wordt a.s. za terdagmiddag gesloten met een mars en uitvoering van de gymnastiekvereniging ..Sparta", waaraan ook het chr. tamboers- en pijperkorps „Prins Bernhard" mede werking zal verlenen. Te drie uur vertrekt de stoet vanaf het gymnastieklokaal J. G. Sandbrinkstraat en neemt de volgende roete: J. G. Sandbrinkstraat, Hoofdstraat, Hoogstraat, Zwaaiplein, Hoogstraat, Hoofdstraat, Kerkewijk, Eikenlaan, Acca- cialaan, Stationssingel, Kerkewijk, Rem- brandtlaan, Frans Halslaan, Patrimo niumlaan, dr. Colijnstraat, dr. Slot. de Bruïnestraat, dr. Slot. de Bruïneplein. Op dit plein wordt een kleine openlucht-uit voering gegeven van ongeveer 15 20 mi nuten. Daarna wordt de mars weer ver volgd naar Klaas Katerstraat, dr. De Vis serstraat, de Sav. Lohmanstraat, P. H. v. Rijnstraat, dr. Kuiperstraat, Da Costa- plein, Da Costastraat, Kerkewijk, Den nenlaan. Op het plein nabij de chr. Nat. School I wordt eenzelfde uitvoering ver zorgd als op het Slot. de Bruïneplein. Na afloop van deze uitvoering gaat de stoet weer terug via Boslaan, Spoorlaan, Ker kewijk, J. G. Sandbrinkstraat. INZAMELING NED. ROODE KRUIS De jaarlijkse inzamelingsactie zal ditmaal plaats vinden van 28 mei tot 9 juni a.s. Met de voorbereidingen werd inmid dels een aanvang gemaakt. Vele col lectanten zijn nodig om de actie te doen slagen, en indien men zich wil aan melden daaraan mede te werken is het adres P. H. van Rijnstraat 29, tel. 2275. VEENENDAALSE PATIËNTE AAN BOORD VAN „KASTEEL STAVERDEN" Met het organiseren van boottochten heeft het Nederlandse Rode Kruis een succesvolle greep gedaan. Deze week wordt de eerste boottocht in 1956 gehouden met de „Kasteel Sta- verden", waarop plaats is voor ca. 70 chronische patiënten. De tocht, waaraan ook door een pa tiënte uit Veenendaal wordt deelge nomen, gaat ditmaal van Utrecht - Amsterdam - Kampen - Doesburg - Tiel - Utrecht. NATIONAAL CONTACTCOMITEE JUNGSCHLAEGER 4e verantwoording bijdragen De laatste verantwoording was f 1573,22 Opbrengst collecte Gebr. v. Leeuwen Wolindustrie 2, Boxal N.V25,— 27,- Totaal op 15 mei 1600,22 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 1 tot en met 8 mei werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 gestikte poppendeken; 1 wieldop van auto; 1 bruin gevlamde vulpen; 1 blauw étui, inh. 1 vulpen, vulpotlood en ball point; 1 paar zw. dames glacé's; 1 paar grijze herenglacé's; 1 bankbiljet; 1 bruine hoofddoek; 1 witte nylon dameshandsch.; 1 kinderschopje; 1 muntbiljet; 1 bank biljet; 1 badhanddoek. In hetzelfde tijdvak werden de navol gende voorwerpen aangegeven als ver loren: 1 zakbijbel; 1 donkergroen étui, inh. 1 bril met hoornen montuur; 1 anthraciet- kleurige broche (ovaal); 1 reservewiel v. vrachtauto, merk Dunlop Roadstar maat 700 20; 1 rode damesportem. m. inh., w.o. vele foto's; 1 zilveren schakelarmband; 1 gr. rijwieltas m. inh.; 1 enkele rijwieltas m. inh.; 1 autonummerplaat L 11556; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 goudkl. oor bel; 1 br. herenportem. m. inh.; 1 rood- zw. gevlamde vulpen; 1 bruine heren portem. m. flinke inh., alsmede 2 reserve sleuteltjes van auto; 1 zw. vulpen; 1 sleu telring m. enige sleutels; 1 grijs-bruin speelgoedhondje. VEENENDAAL Evert Willem, z. v. J. N. Budding en L. Ebbers; Ronald Josephus, z. v. E. van Barneveld en R. A. J. Stokkermans; Hen- drika, d. v. W. v. Kruistum en H. v. Wijk; Elisabeth, d. v. H. Hol en C. van de Bo- venkamp; Willemina Carolina, d. v. G. J. van Engelenburg en H. van de Weerd; Johan. z. v. J. W. van Essen en B. G. van den Heuvel; Maria Gijsbertha, d. v. J. W. van der Burg en G. Versteeg; Lambert, z. v. W. H. Bres en G. Schonnewille. Ondertrouwd: T. van de Bovenkamp en A. Heikamp; C. Heikamp en E. Leppers; L. H. Slok, en W. Slotboom; J. W. van Maanen en E. Diepeveen; J. H. C. Jon kers en J. van Amerongen. Overleden: Hendrik Oelderik, wedn. v. J. v. d. Loosdrecht; Ariën van den Brink, wedn. v. H. Schimmel. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrik J., z. v. H. G. Uenk en J. Nijland; Albert A., z. v. G. J. Groot- hedde en W. v. Amerongen; Aartje C. J., d. v. C. J. Voorsluijs en A. v. Veldmuizen; Gerda. d. v. G. Vink en T. van Deelen. Ondertrouwd: Pieter W. Groen en Ca- trarina van Eden. RHENEN Geboren: Gerrit Jan, z. v. A. Boskaljon en M. v. Soelen; Albertus, z. v. A. Klomp en E. Leppers; Jan Roelof, z. v. E. Erends en T. Drost; Antonia, d. v. P. Hovestad en G. Roest. Ondertrouwd: Johannes Blonk en Her- mina Gerdina Willemijntje Rauw; Johan nes Hendrikus van Meenen en Alida Wil- helmina van Rijn. Getrouwd: Gerrit Jan Nieuwenhuis en Gerritje Keijman; Jan Arie van Veenen daal en Hillegonda Vrij. Overleden: Willem Hardeman, geh. m. C. J. v. d. Scheur; Gerard Everardus van der Koppel, ongehuwd. RENSWOUDE Geboren: Hendrika Berendina, d. v. A. Hogendoorn en G. Hooijer; Marjanne Henriëtte, d. v. L. Lagerwey en G. Bor- ren. Ondertrouwd: Jan Christiaan Kuiper en Cornelia Hendrika van Voorst; Jan Wil lem Huigenbos en Jannetje van Ginkel; Cornelis Aart Bos en Reijertje Jannigje van de Vliert; Hendrik Jan Bloemendal en Wilhelmina Jannigje Pater. Getrouwd: Gerrit de Kruiff en Teuntje van Manen. iO"* .Sunbird' te verkiezen boven jndere nylon overhemden 247 5 DE LUCHTVAART GAAT VOORUIT Wanneer kort voor de tweede wereld oorlog een van die „heerlijke" bommen werpers voor zijn eerste plezierreisje werd voorbereid en getest, had men in totaal instrumenten nodig van een ge wicht van een klein dozijn kg. In het jaar 1949 was voor zo'n bommen werper onder normale omstandigheden reeds een instrumentarium van een kleine 900 kg gewicht nodig. Wij veron derstellen dat hij bij het uitbreken van de volgende oorlog een bij-vliegtuig no dig heeft om in zijn behoeften aan instru menten e.d. te kunnen voorzien. VOOR TIJD VAN NOOD Tot de uitrusting van de „Times" te Londen behoort een soort mobiele pers of een „drukkerij-aggregaat". De gehele drukkerij staat op wielen. Zij kan in ge val van nood in enkele uren worden ge monteerd en is dan in staat, elk uur met een oplage van 12.000 exemplaren voor de dag te komen. Wanneer men bedenkt dat de „Times" met haar „vredesoplage" van 225.000 exemplaren vrij stationnair is, mag men ook veronderstellen dat voor zo ver voor stroom- en papiertoevoer wordt gezorgd, de „Times" ook in tijd van nood onder zeer ongunstige omstandigheden haar oplage en verschijnen zou kunnen hand haven. AMBONEZEN IN STAKING In verband met de nieuwe uitkerings regeling, die maandag is ingegaan, zijn de Ambonezen uit het woonoord „De Bie zen" aan de weg van Barneveld naar Lunteren en van „De Bruinhorst" in Ederveen maandagmorgen in staking ge gaan. Het is echter op belde plaatsen de gehele dag volkomen rustig gebleven. Op de Biezen zijn ongeveer 650 Am bonezen gehuisvest en op de Bruinhorst ongeveer 150. Hieronder bevinden zich ongeveer 150 arbeiders, die bij verschil lende bedrijven in de omgeving werk hadden gevonden. Zij zijn maandag thuis gebleven uit protest tegen de nieuwe re geling, die voor velen van hen een ver slechtering betekent. Tot dusver moesten zij weliswaar 60 V* van hun loon aan het Rijk afdragen in ruil waarvoor zij dan een volledige verzorging genoten, maar in de practijk kwam van dat afdragen niet altijd even veel terecht. Nu zij hun eigen potje moeten koken en, voorzover zij arbeidsgeschikt zijn, geen uitkering meer krijgen voelen zij zich achteruit ge zet. Dit houdt mede verband met hun op vatting, dat zij ten onrechte uit militaire dienst zijn ontslagen. De verhouding tussen de Ambonezen in deze woonoorden en het openbaar gezag is overigens steeds bijzonder goed ge weest en er is dan ook geen enkele reden om aan te nemen, dat het thans tot on geregeldheden zal komen. De speciaalzaak voor al Uw Herenmodes Hoofdstraat 75 - Veenendaal Hoewel Ritac haar laatste promotie wedstrijd tegen U.B.T.V. met 64 won, zal het, volgens de bestaande promotie regeling, niet naar de Overgangsklasse promoveren. Deze regeling houdt nl. in, dat de nummers 1 en 2 van een promotie- groep naar de Overgangsklasse gaan, ter wijl de overige teams naar de le klasse terug gaan. Ongeacht de uitslag van de wedstrijd van Unicum tegen Ribo zul len deze beide teams dus promoveren en zullen Ritac en U.B.T.V. 2 het volgende seizoen hun geluk weer in de le klasse moeten beproeven. De stand in de prom. groep is: Unicum (Apeldoorn) 2 4 Ribo (Culemborg) 2 4 Ritac (Veenendaal) 3 2 UBTV 2 (Hilversum) 3 0 HERSENGYMNASTIEKWEDSTRIJDEN VEENENDAALSE SCHOOLJEUGD WERD VERRASSING Onder grote belangstelling zijn maan dagavond de hersengymnastiekwedstrij- den voor de schooljeugd gehouden op de markt en het dr. Slot. de Bruïneplein. De vragen werden uit drie rubrieken om beurten gesteld, nl. geschiedenis, aard rijkskunde en allerlei. Het betrof maan dag de leerlingen van de lagere scholen en het publiek stond soms verbaasd over de antwoorden die deze jeugdige Veenen- dalers, meestal zeer vlot konden geven. Zowel op de markt als op het Slot. de Bruïneplein eindigden twee scholen met een gelijk aantal punten. Op de Markt behaalden zowel de Prinses Beatrixschool als de Juliana van Stolbergschool (Nieu- weweg) het maximum van 150 punten. Na de extra vragen plaatsten de 5 leerlingen van de Juliana van Stolbergschool zich in de finale voor a.s. vrijdagavond. Op het Slot de Bruïneplein behaalden de Chr. Nat. School II en de Openbare Lagere School (Sandbrinkstraat) beiden 140 punten. Tijd om uit te maken welk team in de finale uit zal komen was er Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 19 mei Jaap Vervat, Eist; Gerrie Muller; Rietje van Mil; Cornelis Versteeg; Corrie Heemsbergen. OPLOSSING RAADSELS I. Vermeer - van Gogh - Ruisdael - Bol. II. Tol - laf - fee - eik - kam - mud - das. I. Chocolade. II. De mollen uit de muziek. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. Waarin stemmen de plaatsen Diemer- brug en Muiderberg overeen? II. Hieronder een aantal woord-rompen, waarvan de kop en de staart ont breken. De ontbrekende voorletters zijn alle aan elkaar gelijk, zoals ook de ontbrekende achterletters alle aan elkaar gelijk zijn. Zetten jullie de let ters er voor en er achter en je krijgt de goede woorden, a k e tan Voor jongeren: I. Verborgen bloemen: 1. Weet je waar Oostenrijk ligt? 2. Er stonden veel heesters. Enkele liepen al uit. 3. Toen papa vernam wat er gebeurd was, was hij boos. 4. Het lekkerst van al is chocolade. II. Als ik mijn jas omkeer wat krijg ik dan? III. x een viervoetig dier; x wat zegt een eend? x een kleur; x gebruik je bij sneeuw; x plaats dicht bij Veenendaal; x een muntstukje; Óp de kruisjeslijn komt de naam van een stad in Overijsel. Renske heeft er wel over nagedacht, wat er met Brunette moet gebeuren, als zij daar in het verre Engeland is, om ge holpen te worden door die knappe dok ter. Brunette is helemaal aan haar gewend, ze zal zich eenzaam voelen! Dan valt haar een gedachte in. Haar „eigen" dokter moet Brunette maar meenemen. Ze kent hem goed, want hij heeft Brunette zo vaak over de rug geaaid en dokter mocht ook wel wat van haar hebben, want hij heeft er toch maar voor gezorgd, dat zij (Renske) nu naar Londen kan gaan. Dokter is erg blij met de mooie bruine kip. Brunette krijgt een plaatsje in het ruime hok achter dokters tuin. Eerst loopt ze wel eens een paar pikken op van de andere kippen, die haar als een vreem de eend in de bijt beschouwen, maar al gauw wennen ze aan haar. Dokter heeft verschillende soorten kippen, witte, brui nen en zwarte, maar Brunette is het mooist van allemaal en ze legt de grootste eieren. Ook voor Renske valt het eerst niet mee in het grote, vreemde ziekenhuis, waar ze de dokters en zusters niet eens Jtan verstaan. Gelukkig ligt ze naast een pievrouw die zelf heel lang in Holland heeft gewoond en waarmee ze heel veel praat. Ze worden zelfs al gauw dikke vriendinnen en Renske vertelt alles van de boerderij thuis, haar vriend, de dokter en Brunette de bruine kip. Soms, als de avond komt, wordt Renske wel eens ver drietig, ze verlangt dan zo naar vader en moeder en moet heel erg op haar lip bij ten om niet te gaan huilen. Maar dan is daar altijd mevrouw Smidt, die haar troost en zegt dat ze flink moet zijn, juist om vader en moeder. En zal het niet heerlijk zijn als ze straks weer beter is en naar huis kan gaan? Ze knapt immers al zo mooi op, haar handen zijn bijna weer gewoon en met haar benen wordt het elke dag beter! Ze leest Renske wat voor of leert haar kleedjes knopen en zo vergeet het meisje al spoedig haar ver driet. In Polsdorp leven niet alleen vader, moeder, de broers en de dokter met haar mee, nee iedereen vraagt naar haar, de bakker, de kruidenier, de vrachtrijder. Iedereen stelt belang in haar en moeder straalt van blijdschap als ze telkens weer vertelt hoe goed hun meisje vooruit gaat. „Hè", denkt dokter, „wat zou het aar dig zijn als Renske zelf nog eens bij mijn kippenhok kon komen kijken om te zien hoe Brunette gegroeid is". Maar.... jam mer genoeg zal het zover niet komen want er gebeurt iets met onze Brunette en het loopt raar af met Renskes geve derde vriendin. Even buiten Polsdorp, dicht bij een dennebosje, ligt het woonwagenkamp. Het is hier een komen en gaan van wagens. Sommige trekken nooit weg, maar staan al jaren op dezelfde plaats. Op een mid dag komt er een tamelijk verveloze wa gen, getrokken door een oud paard het kamp binnen. De man op de bok begroet door het opsteken van zijn hand de an dere wagenbewoners. Hij is hier niet voor de eerste keer en de anderen kennen hem als Hein, de stoelenmatter. (Wordt vervolgd.) extra sterk De allerbeste garens zijn op <&S de modernste machines geweven tot stof. die een maximale slijtage-weerstand heeft. U doet linger met Uw Don combinatie! extra afwerking Zo'n Don sportcombinatie zit hecht in elkaar. Ook „dat, wat er bij komt" - voering, knopen, vulling.is eerste klas. daardoor behoudt het gehele costuum steeds zijn vorm. extra modieus Alle modellen zijn geïnspireerd op de collecties van vooraanstaande herenmodecentra. In Uw Don is U overal up-to-date gekleed. niet meer, zodat dit alsnog zal geschieden. Behalve de finale van de lagere school a.s. vrijdagavond om half acht op de markt, komen dan ook nog aan de beurt de Chr. Technische school, de Chr. Huis houdschool en de 2 V.G.L.O.-scholen. Daarna is er een team van de Kon. Julianaschool afdeling Ulo, die het tegen een team van het chr. Lyceum zal op nemen. De Veenendaalse Winkeliersvereniging kan het als een zeer aantrekkelijk onder deel van het winkelweek-programma be schouwen. POSTDUIVEN WEDVLUCHT De uitslag van de wedvlucht van de Postduivenvereniging „De Snelpost" van af Vilvoorde (België), een afstand van ongeveer 145 km had het volgende ver loop. De duiven werden te 8.10 gelost, terwijl de eerst aankomende duif zich om 10.09.37 meldde. De laatste duif was bin nen om 10 uur 18.50 minuten. De uitslag werd: H. Ulrich 1, 16; C. v. Ginkel en zoon 2, 12, 29, 32, 41, 47; G. Diepeveen 3, 6, 34, 45; O. Verwoerd: 4, 10, 17, 35; M. Lansing 5; Bosch en van Keste- ren 7, 21, 23, 25, 33, 36, 42, 49; J. v. Nieuw Amerongen 8, 15, 28; J. van Doorn 9, 18; C. van Asselt 11, 39, 48; S. Schoeman 13, 31, 44; C. Donkelaar 14, 19, 22, 26, 37; J. van 't Veen 20, 27, 30, 38; J. v. Geerestein 24; P. W. van Zetten 40, 46; Joh. van Manen 43. Zondag was het moederdag en dus ge legenheid by uitstek moeder te verwennen en haar in de bloemetjes te zetten. ■fr ■fr Moeder: „Waarom huilt broertje zo? Ik heb je toch gezegd, dat je maar alles moest doen waar hij om vroeg". Jantje: „Dat is het nu juist moeder. Hij vroeg mij, of ik een kuil voor hem wou graven en dat heb ik gedaan. En nu wil hij dat ik die meeneem naar huis!" (96) In de ondergrondse cel zitten Aram en Or lando in druk gesprek, Angelo's handlanger ver liest Aram geen moment uit het oog en houdt zijn zwaard in de hand geklemd, gereed om elke ont snappingspoging te verhinderen„Juist", grijnst hij spottend, „de man die aan Aiglon opdracht gaf u van de rotsen te werpen, was inderdaad Prins Angelo, die zich als zijn broeder vermomd had! Maar Aiglon wist, dat hij u geen haar mocht kren ken, het was allemaal slechts toneel om Angelo in staat te stellen, u te redden en zodoende een goed strijder te winnen voor het tournooi." „Maar waar om al die moeite?" vraagt Aram verbaasd. „Ik had mij toch reeds bij de broederschap aangesloten?" „Angelo wilde voorkomen, dat ge door Balthazars vrienden tot andere gedachten zoudt worden ge bracht. Door Balthazar zo zwart te maken, zorgden wij er voor, dat ge de praatjes van graaf Bizzi, van jonkvrouwe Sylvia en van Balthazar zelf niet meer geloofde. Bovendien begon de koning aan Baltha zars eerlijkheid te twijfelen, toen Aiglon als ge vangene voor hem werd gebracht door Angelo en zelfs de nobele Aram getuigde tegen die boze Balthazar, hahahahaha!" Terwijl Orlando in lachen uitbarst ziet Aram plotseling, hoe de zware cel deur langzaam opendraaitSnel richt hij zijn blik weer op de lachende ridder, maar deze heeft niets bemerktVanuit zijn ooghoek ziet Aram die sproetige snuit van Presto, die voorzichtig door de opening gluurtMet voorgewende achteloos heid staat Aram op en doet enkele stappen naar de deur. Orlando heft waarschuwend zijn zwaard omhoog(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2