Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken WAPENSMOKKEL in diplomatieke koffers De Wereld O ONT IA C Veenendaal nam afscheid van weth. Van Stempvoort de VALLEI-riks r Wist U. J. F. TAK van Week-tot-Week Waar is AGENDA ELST ACHTERBERG 30e jaargang WOÉNSDAG 25 MEI 1956 No. 41 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel ook Belgen en Nederlanders zijn medeplichtig Oprichting afdeling van de Christelijke Filmactie (CFA) Benoeming raadslid DROGISTERIJ Opbrengst collecte 529,45 Andere route voor busdiensten Prof. Gerbrandy spreekt in Veenendaal Voetbalfilmavond i.v.m. JEUGD-COMPETITIE Veenendaalse Bijenmarkt op 24 juli „Sparta"-mars op 30 juni HIJ IS 32,50 WAARD W 035946 Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Ds. Kok spreekt voor N.C.V.B. 1-/Jtserse precisie Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschynlng DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 14 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm AbonnementsprUs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Tal van autoriteiten en zeer vele vrienden van de overledene waren onder het zeer grote aantal belangstellenden dat de plechtige teraarde bestelling van het stoffeiyk overschot van wethouder W. van Stemp- voort op de algemene begraafplaats bijwoonde. Langs de weg welke de begrafenisstoet nam, waren er eveneens zeer velen die een laatste vriendengroet brachten aan de zo algemeen gewaardeerde wethouder wiens verscheiden in alle lagen van de be volking als een verlies voor de gehele Veenendaalse gemeenschap en als een verlies van een rechtschapen en warmvoelend mens wordt gevoeld. Op de begraafplaats was de belangstelling al even groot. Onder hen die zich in de aula rond de baar schaarden bevonden zich o.m. Gedepu teerden mr. G. A. Diepenhorst en H. van Galen Last, leden van de A.R. fractie van de Prov. Staten waarvan de overledene ook deel uitmaakte, ds. G. J. Stapelkamp en burgemeester L. W. de Geus van Linschoten, burgemeester A. Bakker, wethouder Ant. de Ruiter, gemeentesecretaris D. Blankespoor, ds. D. van Enk namens de A.R. Kiesvereniging, ds. R. Slofstra, deputaties van de Chr. Ger. kerk, hoofdambtenaren en ambte naren der gemeente. Verschillende sprekers voerden hier het woord. De Commissaris der Koningin was door ongesteldheid niet aanwezig en namens het provinciaal bestuur sprak nu gedeputeerde mr. Diepenhorst. Spreker zeide met diepe ontroering het verschei den van de heer Van Stempvoort te heb ben vernomen. Als lid van de Provin ciale Staten waarvan hij 10 jaar deel uit maakte hebben wij hem steeds gekend als een gul en ongekunsteld en bescheiden mens, een gave persoonlijkheid die zon der opsmuk zijn christelijk geloof beleed. Onze onvergetelijke vriend Van Stemp voort kenden wij ook steeds als een stipt, trouw en ijverig lid, zoals hij zich ook op vele andere terreinen in het gemeen schapsleven onderscheidde. Het provin ciaal bestuur is dankbaar voor wat hij voor dit gewest heeft gedaan. Burgemeester Bakker voerde hierna het woord. Hij herinnerde er aan hoe nog geen twee jaar geleden op deze begraaf plaats wethouder Middelhoven ter aarde werd besteld en nu staan wij weer aan de baar van zijn opvolger. Toen wet houder Van Stempvoort het wethouder schap aanvaardde wist hij dat z'n gezond heid niet goed was maar naar hij mij verzekerde zag hij het als zijn taak en hij aanvaardde die met een gebed. Het was alles bij hem in goede handen. Vooral de volkshuisvesting ging hem sterk aan het SPREEKUUR WONINGCOMMISSIE Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend dat in verband met de ziekte van de heer H. Wels, secretaris van de commissie van advies Woonruimtewet 3947, vanaf heden aanvraagformulieren ter verkrij ging van woonruimte uitsluitend ver krijgbaar zijn ter gemeente-secretarie, af deling algemene zaken, Hoofdstraat 92. De secretarie is geopend des voormiddags van 9.00 tot 12.30 uur. Met ingang van 1 juni 1956 zal de com missie van advies Woonruimtewet spreek uur houden op de eerste en derde don derdag van de maand, des avonds tussen 7 en 9 uur, op het gemeentehuis, Hoofd straat 34. Op donderdag 31 mei 1956 zal geen spreekuur worden gehouden. Nog maals wordt er op gewezen, dat de leden van de commissie alsmede de waarne mend secretaris van de commissie, over woningaangelegenheden niet aan huis kunnen worden geraadpleegd. Dit kan uitsluitend op het spreekuur geschieden. dat vrijdagmiddag 1 juni a.s. op het terrein achter het postkantoor een heli copter zal landen? dat dit vervoermiddel dan de minis ter-president dr. W. Drees in Veenendaal zal brengen welke dan hier een propa ganda verkiezingsspeech af zal steken voor de Partij van de Arbeid? dat met het komen van de verschil lende politieke acties de thermometer van de verkiezingsstrijd iets begint te stijgen? dat thermometers op verschillende punten in Veenendaal volgende week weer zullen aanwijzen wat de opbrengst is van de grote jaarlijkse inzameling van het Nederlandse Rode Kruis? dat deze thermometers bij een vo rige gelegenheid te klein bleken om het totaal in Veenendaal ingezamelde bedrag te kunnen aangeven? dat de heer J. Tak 25 gulden be schikbaar stelt voor diegene die hem aan wijzingen kan geven welke zullen leiden tot het vinden van de man of vrouw die de vlag en de vlaggestok van de gevel van zijn drogisterij heeft gehaald? dat met ingang van a.s. maandag een wachtverbod geldt voor alle verkeer in de KI. Katerstraat, Van Limburg Sti- rumstraat en op de Bergweg? dat dit tijdelijk verbod, nodig ge worden in verband met de wegomlegging en de werkzaamheden op de Kerkewijk, dus ook geldt voor wielrijders? dat in verband met dezelfde reden op de Kerkewijk éénrichtingverkeer wordt ingesteld en dat een stopverbod van kracht wordt? II h Heden, vrijdag 25 mei (In hotel „de Korenbeurs") 8 II uur, mr. D. Schuitemaker spreekt voor de WD over wo- ff H ningbouw-problemen Maandag 28 mei (op de Markt) 7 uur, grote BB- II oefening. Dinsdag 29 mei U 11 (In hotel „de Korenbeurs") 8 1| uur, voorlichtingsfilmavond over emigratie naar Australië. U §2 Luxor theater 11 Van heden vrijdag t.m. maan- 5= dag de film „Wedloop met het f| II geluk" en van dinsdag t.m. donderdag „Emiel en zijn de- 1= li tectives". VanRBSsmaasswBiiammsssf hart. Met vuur kon hij pleiten voor men sen die in moeilijkheden zaten. Ook voor sociale zorg stond hij voor iedereen altijd klaar. Hij had zich uitstekend in de taken van zijn wethouderschap ingewerkt. Wet houder Van Stempvoort onderscheidde zich in hoofdzaak door twee dingen: vlij tige arbeid en zorg. Wij weten dat hij nu veilig is in Jezus' armen en dit zal ook een troost zijn voor zijn weduwe en kin deren. Veenendaal heeft een uitnemend wethouder in hem gehad en het gemeen tebestuur is dankbaar voor wat hij ge daan heeft. Twee jaar geleden verloor de A.R. in wethouder Middelhoven een man met grote gaven en naar onze inzichten on vervangbaar. Toch is het gevaarlijk zo te spreken want zo zou de glorie van zijn Koning verduisterd kunnen worden. En het geheim van het leven van de over ledene was juist Jezus Christus. Hij was het die deze zondaar reinigde door Zijn bloed en hem tot Zijn dienaar maakte. Daarom ook is het geen wonder dat de heer Van Stempvoort zich met zoveel overgave gaf aan wat hij als zijn taak zag. Hij offerde zijn krachten en wij moe ten dan ook God danken voor wat Hij ons in hem gegeven heeft. De oudste broer van de overledene sprak hierna en verhaalde o.m. van de geloofsovertuiging van wethouder Van Stempvoort. Wij kenden hem allen als een man. die vlot en gemakkelijk naar buiten uittrad, maar ik heb hem ook als klein voor God gekend. Op verzoek van de weduwe verzocht hij de aanwezigen te zingen ps. 32 4. Ds. Slofstra sprak hierna en verzocht allereerst óp verzoek van de familie te zingen ps. 564. Ontzetting heeft ons aangegrepen bij het verscheiden van onze geliefde broeder Van Stempvoort. Ik spreek met nadruk van de geliefde broe der en ook een bewijs hiervoor is dat het dorp om hem rouwt. Hij was het ook die aan vele ziekbedden steeds het goede woord wist te spreken. Wij verheugden ons in zijn liefdedaden. Het was door zijn geloof dat hij steeds zorg had voor an deren en zichzelf verloochende. Hij sprak niet veel over zijn geloofsleven, maar ieder voelde de kracht er van. Hij kon niet ophouden te werken zolang het dag was. In zijn arbeid is hij ook gestorven. Op verzoek van de familie werd hier na nog gezongen ps. 68 2. De oudste zoon van de overledene dankte hierna voor de zeer vele blijken van deelneming. Nadat allen zich rond de groeve had den geschaard las ds. Slofstra daarna nog de geloofsbelijdenis. ,In een dezere dagen gehouden byeen- komst, georganiseerd door het hoofdbe stuur van de Chr. Filmactie, is gesproken over de mogelijkheid om in Veenendaal een afdeling der CFA op te richten. Na dat de heer Hoek, voorzitter van de CFA, een uiteenzetting had gegeeven over doel en werkwijze der CFA werd besloten over te gaan tot het oprichten van een afdeling Veenendaal. Binnenkort zal in een tweede vergadering een bestuur wor den benoemd, waarna het programma voor het a.s. winterseizoen zal worden samengesteld. Blijkens een aankondiging op de publi catieborden ligt op de gem. secretarie van Veenendaal ter inzage een besluit van de voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Veenendaalse gemeenteraad, waarbij is benoemd tot lid van de gemeenteraad de heer E. C. Diepeveen, ter voorziening in de vacature, welke is ontstaan door het overlijden van wethouder W. van Stemp voort. Van betrouwbare zijde vernamen wy, dat de heer Diepeveen nog geen beslis sing heeft genomen over het al of niet aanvaarden van deze benoeming. GROTE SORTERING BADMUTSEN, ZONNEBRILLEN ZONNEBRAND-CREME EN ZONNEBRANDOLIE. Hoofdstraat 106 Veenendaal. Telefoon 2576 De collecte ten bate van de Samen werkende Kinderbescherming Organi saties „Sakor" heeft in Veenendaal een totaalbedrag van f 529,45 opgebracht. De baten van deze collecte komen ten goede aan 52 instellingen .tesamen ver zorgende ongeveer 7500 kinderen van verschillende levensovertuiging. In verband met de verbeteringswerk zaamheden aan de Kerkewijk zullen de busdiensten van de Fa. De Haas en van de N.B.M. in zoverre gewijzigd wor den dat vanaf het dorp gaande in zui delijke richting tijdelijk een andere route wordt gereden. Gaande over het spoor slaan de bussen de Patrimonium laan in en rijden verder door de KI. Katerstraat en de Van Limburg Sti- rumstraat en via de Bergweg weer naar de Kerkewijk. Op het dr. Slotemaker de Bruïne- plein wordt een tijdelijke halteplaats aangegeven. De bussen welke komen van de rich ting Eist en Achterberg blijven steeds op de Kerkewijk rijden, dus ook de bussen van de Fa. De Haas welke an ders door de P. H. van Runstraat gaan. Voor de bussen van en naar Utrecht en Ede wordt het eindpunt tydelijk verplaatst van de Bilderdijkstraat naar de Beukenlaan. Een en ander zal waarschijnlijk in gaan op a.s. maandagochtend, maar in verband met het vorderen van de werkzaamheden op de Kerkewijk is het ook niet uitgesloten dat morgen, za terdag 26 mei, de routewijziging reeds van kracht wordt. In het kader van de verkiezings campagne wordt de plaatselijke Anti- Revolutionnaier kiesvereniging vereerd met een spreekbeurt van prof. mr. P. S. Gerbrandy op vrijdag 8 juni in ge bouw „Eltheto". De tweede spreker in deze vergade ring zal zijn mr. B. W. Biesheuvel te Wassenaar. Tevoren, nl. op dinsdag 5 juni zullen voor de Anti-Revolutionaire jongeren in gebouw ,,'t Trefpunt" spreken mr. A. B. Roosjen en ds. J. G. Marseille uit Groningen. In het kader van de voorbereidingen voor de komende vakantie voetbalcom petitie voor de Veenendaalse jeugd is door de organiserende politie Sportveren. een voetbalfilmavond aangekondigd te houden op maandagavond 11 juni in het gebouw aan de Eikenlaan. Tijdens deze avond zal ook het woord worden geevoerd door de heer C. H. D. A. J. van Es, lid van de keuze-commissie der KNVB. Voor deze avond worden uit- Restauratie van de Grote Kerk in Breda. Aan de restaura tie van deze in het begin van de 15e eeuw gebouw de kerk wordt nu ongeveer 50 jaar gewerkt. De kerk zal nu 9 juni a.s. weer in gebruik worden genomen door de Nederl. Hervormde Ge meente van Breda. Door leidekkers dekking van het Zuider Transept vervangen. De dag waarop de eeuwen oude Vee nendaalse bijenmarkt dit jaar zal worden gehouden is vastgesteld op dinsdag 24 juli a.s., dus de vierde dinsdag van juli. Anders wordt deze bekende jaarmarkt op de tweede of derde dinsdag gehouden, maar evenals vorig jaar zijn de bijen wat later door het koude voorjaar en heeft men de markt maar wat laat vastgesteld. Aangezien de bijen nog niet hebben ge zwermd is voor wat betreft de te ver wachten aanvoer nog niets te zeggen. De markt wordt weer gehouden op hetzelfde terrein aan de Nieuweweg, terwijl hier weer voor de nodige accomodatie wordt gezorgd. Ook de jury bestaat weer uit dezelfde leden. genodigd allen die iets met de jeugd voetbalcompetitie uitstaande hebben, dus ook de jeugdige spelers zelf. Ieder krijgt een persoonlijke uitnodiging. Verder vernemen wij dat de a.s. com petitie in drie groepen gespeeld zal wor den in de leeftijden van 8 t.m. 10 jaar, 11 t.m. 13 jaar en 14 t.m. 16 jaar. Dit is dus een betere verdeling dan vorig jaar. Voor de derde groep is er naast de twee wisselbekers welke door ons blad werden beschikbaar gesteld, ook nog een wissel beker beschikbaar gesteld door de Sport zaak van de Fa. Albers in de Hoofdstraat, welke firma ook voor alle deelnemers een herinneringsspeldje zal aanbieden. Op de hiervoor genoemde avond zullen de deelnemers verder worden ingelicht over de nieuwe organisatievorm e:d. De inschrijving voor deelname zal half juni worden opengesteld. (Van onze Parijse correspondent) De Franse controlediensten hebben een uitgebreide wapensmokkel ont dekt, waarin ook Belgen en Nederlan ders schijnen te zyn gemengd. Grote hoeveelheden automatische revolvers, afkomstig van een Franse fabriek zijn in handen gespeeld van Arabische di plomaten, die de zendingen via Mar seille in diplomatieke koffers hebben vervoerd. WAAROM DUURDE HET ZO LANG? Het Franse publiek, dat zijn zonen en gezinsleden in Algerië weet bloot gesteld aan de verraderlijke schoten in de rug van de Fellagahs is wel onaangenaam ver rast met dit nieuwe schandaal: de sol daten en burgers worden vermoord met Franse wapenen, gemaakt door Franse arbeiders in een Franse fabriek. En we derom kan men zich afvragen waarom het zo lang duurde voor dit complot ten slotte werd ontmaskerd. Al een ruim jaar geleden kreeg een controledienst de opdracht de wapen afleveringen te controleren van een grote fabriek te Bayenne. Toen stond al vast, dat de fabriek lichte wapenen had ver kocht aan Saoudie-Arabië zonder vergun ning. Het onderzoek in de douaneregis- ters te Marseille wees uit, dat de inge schreven uitvoercijfers niet konden klop pen met de werkelijke leveranties, zodat men toen al reden had gehad om in te grijpen. Het duurde nog enige maanden voor men de zaak ongeveer „rond" had. Thans staat vast, dat de wapenen, ver vaardigd in genoemde stad in de bekende kisten naar Parijs werden getransporteerd om opgeslagen te worden bij een ver voersonderneming in de rue Bachaumont. Al deze zendingen waren vergezeld van keurige papieren: uitvoervergunning, douanerechten, transportvergunning enz. De zogenaamde adressanten waren vier buitenlanders, Syriërs en twee inwoners van Libanon, waarvan er één stond inge schreven als wapenhandelaar en drie als exporteurs. Ze hadden allen dure kantoren op de Champs Elysées gehuurd. Tussen personen pakten de wapenen over in kof fers, die vervolgens aan diplomatieke persoonlijkheden, woonachtig te Parijs, werden afgeleverd. Deze „persoonlij k- OPLOSSING ADVERTENTIE PRIJSVRAAG In de door de Veenendaalse Winke liersvereniging uitgegeven winkelweek krant in begin mei, stond een prijsvraag, waarvan de juiste oplossing was: „Met zeer lage prijzen en prima waar, staan de actieve leden van de VWV steeds voor u klaar". Er waren zeer veel goede oplossingen. De prijzen vielen als volgt: le prijs 25,—): Mej. Finie van Ginkel, Haspel 6, Veenendaal. 2e prijs 20,—): J. Sukkel, Groenelaan 63, Veenendaal. 3e prijs 15,G. v. d. Bovenkamp, Panhuis 5, Veenendaal. 4e prijs 10,M. Pol, Concordialaan 9, Ede. 5e prijs 5,—): Mej. van Oort, Ganzert 22, Eek en Wiel. Zojuist vernemen wij nog dat de mars welke de gymnastiekvereniging „Sparta" door de gemeente zou maken en die was uitgesteld tot 9 juni, andermaal is uit gesteld tot zaterdagmiddag 30 juni. r' 0 HEERLIJK VERLEDEN Zeventig procent van 5000 ondervraagde arbeiders te Allensbach aan het Meer van Constanz in Zuid- Duitsland hebben ver klaard dat de gemeenschap hun verdiensten onvol doende waardeert en dat in de tyd van het Natio- naal-socialisme de arbei der meer in tel was dan thans. Daarentegen waren slechts dertig procent van hen ontevreden over hun loon. 0 KOOPMAN. Voor de komende presidentsverkie zingen in Amerika heeft zich een zakenman, de heer Krajewski, als kandidaat opgeworpen. Voor zyn zes aanhangers heeft hij zyn toekomstige politiek (als hy gekozen wordt, wel te ver staan) uiteengezet: de an nexatie van Canada door de Ver. Staten. 0 VREEMD? Als men weet hoezeer Italianen ty- dens een gesprek met hun handen gesticuleren, zal men zich nauwelüks ver wonderen over het op schrift dat in een Napoli- taanse autobus te lezen is: „Het is verboden met de chauffeur te praten. Hy heeft zyn handen nodig om te sturen". 0 PERSPECTIEF. De snel elkaar opvolgende uitvin dingen geven een perspec tief waarin de mens het steeds gemakkelijker en ge zelliger zal krijgen. Gezelli ger omdat we in de naaste toekomst zelf thuis alle mo gelijke films op de geluids beeld-bandrecorder zullen kunnen afdraaien. Gemak kelijker, ómdat er nieuwe schrijfmachines komen, waarop we een tekst in elke willekeurige taal zullen kunnen typen zonder zelf die taal te beheersen, enz... 0 SUPPORTERS. Komen incidenten bij voetbalwed strijden in ons land met vette letters in de krant, ze hebben weinig te betekenen vergeleken bij wat er zich bij voetbalwedstrijden in Argeninië afspeelt. Om de 0 AMERIKANA. Wat weten wij van de jeugd? heeft men in Amerika ge dacht. Wij geloven nu wel, dat elk jong meisje in haar dromen een of andere knappe, handige of moe dige filmheld koestert, maar is dat werkelijk zo? Het bleek niet zo te zyn. Een enquête wees uit, dat meisjes van 19 jaar het liefst zouden trouwen met de chef van de politie (61 excessen tegen te gaan heeft men daar nu speciale maatregelen genomen. Zo waren er onlangs bij een wedstrijd in Buenos Aires 375 politieagenten aanwezig, die 77 personen arresteer den. Degenen die werden opgepakt, lopen de kans een gevangenisstraf van één tot dertig dagen te krijgen. Deze maatregelen zijn no dig omdat het publiek en in het bijzonder degenen onder hen ouder dan vijftig jaar! de gewoonte heeft de spelers met bierflessen te gooien en kranten als pa rachutes op het speelveld te laten dalen. Daarna volgen gevechten tussen groepen supporters, die elkaar met stenen bekogelen, en ten slotte, als men naar huis gaat, vernielt men alle win kelruiten in de buurt van het stadion. jaar), de secretaris van de O.N.U. (51) of met de jon gensachtige graaf Van Kent (20). 0 STOM. De Franse clown Marcel Marceau die by zyn optreden nooit spreekt werd bij zyn aankomst in Ierland door de vereni ging van doofstommen een boeket bloemen overhan digd. Want men verkeerde in de mening dat ook Mar ceau aan deze ziekte leed. 0 ANDERE TIJDEN. Uit onze schoolboekjes her inneren we ons de griezel verhalen over de inwoners van Duinkerken, by wie het zeeroverberoep zo yve- rig werd beoefend. Andere tijden, andere manieren, blijkt echter ook voor de Duinkerkers te gelden, want toen een dezer dagen op een donkere avond twee van hen op straat een da me vastgrepen en naar een verborgen hoek sleepten, ontdeden ze haar niet van haar hoofd, zoals vroeger daar gebruikehjk was, maar alleen van haar schoenen. 0 VIA DE BANK. Sinds februari bestaat in Parys de gelegenheid om de gas- en elektriciteitsrekening automatisch via de bank te laten betalen. Daarmee kan men een eind maken aan het wekelyks of maan delijks bezoek van de kwi tantielopers en reeds meer dan 70.000 Parijzenaars zyn er dan ook toe over gegaan hun bank opdracht te geven automatisch te gireren. 0 MARLENE. Marlène Dietrich heeft verklaard dat ze in Monaco een nieu we film gaat maken. Haar tegenspeler zal de bekende regisseur en filmspeler Vittorio de Sicca zijn. 0 WERELDWONDER. De zeven wereldwonderen zijn volgens de aartsbisschop van Toulouse: 1. een vicaris die kan le zen. 2. een pastoor die niet be delt; 3. een bisschop die weet wat er in zyn bisdom gaande is; 4. een kerk zonder offer bus en zonder elektri sche kaarsen; 5. een prediker die met iemand een gesprek aan knoopt; 6. een opvoeder die in de oerzonden gelooft; 7. een parochie zonder rang of stand. heden" waren officiële vertegenwoordi gers van Saoudie-Arabië.... Het verdere onderzoek heeft uitgewezen de wapenzendingen die in auto's voorzien van een C.D.-nummer naar Marseille werden vervoerd, waar ze de douane pas seerden in diplomatieke koffers. Maar in plaats van verzonden te worden naar Saoudie-Arabië werd op zee de bestem ming veranderd en werd gelost in Cairo, waar vertegenwoordigers van de Alge rijnse rebellen gereed stonden om de re volvers in ontvangst te nemen. Hoevele automatische revolvers er op deze wijze het land uit zijn gesmokkeld is nog niet bekend. Minimaal betreft het onderzoek 282 zendingen van 7 mm-revolvers. Iedere zending moet minimaal 225 en maximaal 12000 revolvers hebben bevat. De betaling werd steeds contant verricht in goud. WAPENSMOKKEL DOOR DE BENELUX De autoriteiten, belast met het onder» zoek van dit schandaal gaan uiterst voor zichtig te werk en zijn weinig mededeel zaam. Vandaar, dat er nog geen klaar heid bestaat over de tweede weg, een smokkelroute door de Benelux, waarin ook Belgen en Nederlanders zouden zijn gemengd. Wel werd in het kantoor van de wapenfabriek een dubbele administra tie ontdekt, die, evenals de vele gegevens welke men in de bureaus van de vier „be middelaars" te Parijs heeft gevonden, wel licht meer licht op de zaak zullen werpen. De VALLEI-riks van de vorige week, welke werd uitgegeven op de markt te Veenendaal, werd weer niet gevonden. Intussen wordt de waarde echter steeds hoger en deze is nu al gestegen tot het niet te versmaden bedrag van twee en dertig gulden en vijftig cent! Het nummer van de nieuwe VALLEI- riks, welke één dezer dagen weer in het verspreidingsgebied van ons blad zal worden uitgegeven is: Het is ook nu, om het zoeken te vergemakkelijken, weer een rood- gedrukt nummer, dus tevens weer een riks van de oude serie met de beeltenis van Prinses Wilhelmina er op. Kijkt u deze week daarom goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer W 035946. Indien u deze riks vóór a.s. donder dagmorgen 11 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie direct in contanten uitbetaald. Intussen is deze vinders- premie dus reeds opgelopen tot het aardige sommetje van dertig gulden! Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 JUBILARIS GEHULDIGD De heer G. Hulzebos, die woensdag het feit herdacht dat hij 121/» jaar als hoofd aan de o.l. school te Eist was verbonden, werd door verschillende deputaties ge huldigd. Door de oudercommissie en door de ouders der leerlingen werd een fraaie tuinstoel aangeboden. Ook vele anderen gaven blijk van hun waardering, voor het vele, dat de heer Hulzebos in die 121/c jaar, als hoofd, voor de leerlingen en( de school heeft gedaan. De afdeling Achterberg van de Ned. Chr. Vrouwenbond komt volgende week dinsdagavond in vergadering bijeen in gebouw „Bethel". Ds. Kok van Veenen daal zal in deze bijeenkomst spreken over „Geloofszekerheid". WAGENINGEN. De weg, welke de ver binding vormt tussen Wageningen, Ben- nekom en Ede is reeds jarenlang zeer ge vaarlijk doordat deze het drukke verkeer hier niet kan verwerken, terwijl de wiel rijders en de spoorbaan een gevaar op zichzelf vormen. Er zal een geheel nieu we weg tussen Wageningen en Ede wor den aangelegd. WIJZE WOORDEN KRUIDJE-ROER-ME-NIET Menigeen houdt zich voor fijn besnaard, daar hy licht ontstemd Is. (Sirius) fa. s bos Goud, Zilver en Uurwerken Hoofdstr. 91-93, Tel. 3034, Veenendeel

De Vallei | 1956 | | pagina 1