Setter Set nylons Zomer Stoffen nu een enorme collectie per 4 meter 95 RDTERDGN Fa. L HEI) HAMEA Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN dus voor een gehele japon DOE ALS IEDEREEN EN KOOP BIT Veenendaal start als favoriet tegen Be-Quick Pracht banden" Voorwedsfrijd van Vcencndaalsc tegen Edese jeugd AMERONGEN Zenuwrust. passend en verrassend elegant Zondagsdienst Doktoren li)oufyuVJ^5 Vorige week heb ik nog een paar benauwde ogenblikken beleefd. Ik zou met Driek op het Gelderse een bezoek brenge an een pas getrouwd nichie. We zouwe eerst met de bus gaan, maar omdat et mooi weer was wou Driek liever loope en wat doet men mens in zoo'n geval, ook al is je vrouw tuis de baas niet. Je doet de zin van je vrouw en je gaat loope. Je moet per slot toch meneer blijve. Zoogezeid, we ginge dus loopes. Toen we in de straat kwaame vonde we et daar wel drukker dan anders, maar we hadde toch niet zoo gauw in de gaate wat er persies an de hand was. Waar ze zoo gauw vandaan kwaame ineens bevonde Driek en ik ons temid- de van een klup van zoo'n twintig op- geschoote jonges en meide, die alle maal door mekaar schreeuwde. De een riep, dat-ik-et-wel-was en de ander riep: dat-bestaat-niet. Ik was dat ge doe al gauw zat, dat begrijpe jelui zeeker wel en daarom vroeg ik maar gauw, wie of ze dachte dat ik dan wel was en toen zeie ze bijna in koor, dat ik „de vos" was. Maar aangezien een vos wel z'n haare en niet z'n streeke verliest en ondergeteekende nog altijd een fikse bos ijzergaare op z'n hoofd en onder z'n pet heb (tot wanhoop van de haarsnijder, want die heb door mijn te knippe al meenige schaar vernield' zette ik maar gauw m'n zondagse pet af om dat volk te oovertuige. 't Hielp heelaas niet. Ze werde op 't laatst al handtastelik ook, want ze begonne an m'n hande te fiemele. Driek wier 't ook zat en vroeg wat of ze nou eigelik van mijn moeste. Met geweld wouwe ze me duim zien en toen ze die zaage, toen greepe ze me beet en wilde ze me naar „De Koorenbeurs" brenge. Toen ging mijn eindelik een lichie op. 't Was de vossejacht. Maar 'k heb m'n belaagers toen ook maar effe bijge licht. Want ze bleeke te zoeke naar een vent met een rooje naagel. Wat was nou et geval. Ik had een paar daage tevoore de schuur een beetje opgelapt en zooals dat gaat, daarbij ook een paar keer fiks op me duim geslaage, zoodat et bloed al gauw onder me naagel stond en die naagel nogal rood zag en zoo doende zaage ze mijn nou ook voor de vos aan. Achteraf bekeeke dan zeg-ie: Wat ken et eigelik scheele waar ze een mens voor aan zien? Daarom begrijp ik heel niet dat de mense in Eist (over de berg) zich er zoo druk om maake of ze nou echt van de Marokkaane af- stamme. Ik voor mijn ik zou het mooi vinde als mijn voorvaders uit zoo'n ver land zouwe gestamd hebbe. Bleek- mensies hebbe we per slot al genoeg. En of er nou een Spinnegat geweest is of niet: 't Zou mijn een zorg zijn. 'k Vind et veel mooier, dat een Veen- se hond de tweede prijs gehaald heb op een internaatieoonaale tentoonstel ling. Op veel gebiede zijn we met onze Veense proodukte ook in et buiteland bekend. Onze gaarens en siegaarens en zelfs onze fietsebelle kenne ze tot ver oover de grenze, maar dat onze honde nou ook al zoover zijn, dat is heel van belang. Vandaag of morge krijge we dus de honde als eksportartiekel. As dat doorgaat, dan kon et best eens ge- beure, dat ik m'n ouwe hondehok ook nog es van de zolder haal en hondjes ga fokke. As et zoover komt zal ik in ieder geval zorge, dat de Marokkaane de schuld niet krijge. w. blauwkous. Het voetbalseizoen is voor de meeste clubs in deze omgeving reeds afge lopen. Alleen Veenendaal moet nog één wedstrijd spelen, maar dan ook een heel belangrijke, want juist van deze wedstrijd zal het afhangen of de geel- blauwen kampioen worden. Zowel Vee nendaal als Be-Quick zijn met een ge lijk aantal punten geëindigd. De laat ste wedstrijd voor beide ploegen hier in Veenendaal op het terrein aan de Bergweg zal dus de beslissing moeten brengen. Het bestuur van de v.v. „Vee nendaal" heeft alles in het werk ge steld, om het a.s. zondagmiddag voor de duizenden sportliefhebbers, die naar Veenendaal komen zo interessant mo- WEDVLUCHT VAN „DE SNELPOST" De postduivenvereniging „De Snel- post" nam deel aan de wedvlucht van St. Ghislain Hornu, een afstand van 214 km. De duiven werden te 7.30 uur gelost. De eerstaankomende duif was 10.14.19, de laatste 10 31.30. Het was een zeer ongelijke vlucht. Menige kop vlie ger was er niet van de laatste twee vluchten. De uitslag was: J. van Doorn 1, 3, 4, 6, 11, 41; C. v. Ginkel en zoon 2, 14, 24, 37, 38, 39; Bosch en Van Kesteren 5 en 48; J. van 't Veen 7, 19, 26, 27, 29, 31, 32, 49; D. G. Schans 8, 10, 28, 30; H. Ulrich 9; C. Donkelaar 12, 15, 16, 20, 42, 45, 46; O .Verwoerd 13, 49; H. J. de Man 17, 39; C. vaan Asselt 18, 23; G. Diepeveen 21; J. v. Geerenstein 22; C. v. c}. Weerd 25; J. v. Nw. Amerongen 33, 3a, 36; J. W. Gazenbeek 34; A. van Asselt 40, J. H. van Zetten 44. gelijk te maken. Het idee, een voor wedstrijd te laten spelen tussen een jeugd-elftal van Veenendaal en Ede, is goed gevonden. De hoofdwedstrijd tussen Veenendaal en Be-Quick begint op de gewone tijd, nl. half drie. Wie heeft nu de meeste kans op een over winning' Een vraag, die in deze dagen zo kort voor de wedstrijd, zeer vaak wordt gesteld. Welnu, beide ploegen hebben kansen, maar toch laten wij Veenendaal als favoriet starten in deze UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S In de raadzaal vond de uitreiking plaats van de diploma's aan de kin deren die geslaagd zijn voor het exa men Veilig Verkeer. Van de 66 candi- daten zijn er 60 geslaagd, terwijl een zestal moest worden afgewezen. Aan 8 kinderen werd het diploma met lof uit gereikt, terwijl nog 2 anderen een eervolle vermelding kregen. De uit reiking vond plaats door de loco- burgemeester, wethouder K. de Bonte, die op een geestige wijze een en ander verrichtte. Een bijzonder woord van dank ging naar de wachtmeester le klasse der rijkspolitie de heer J. Pak- vis, die met het onderwijzend perso neel de kinderen de nodige verkeers- tegen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, rheumatische pijnen. wordt door d* meott gevo» ongetwijfeld zenuwslopende strijd. Wij mogen de ploeg van Veenendaal op eigen terrein en met voor het grootste gedeelte eigen publiek iets hoger aan slaan dan de bezoekers. Maar laten wij de huid niet verkopen, alvorens de beer geschoten te hebben, want ook een voetbal kan soms heel raar rollen. Nog één ding: laat juist in deze be slissende wedstrijd de sportiviteit hoog tij vieren. Laat ook evenals vorige week in Tiel de techniek en de tactiek de basis van een overwinning zijn. Wij wensen de spelers, die zondag in de geel-blauwe kleuren voor een hogere afdeling zullen strijden, veel succes. wl /Ciestdez&n&ijde, kiest RANG Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken, los a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. *t)e vets/tapeïitty van demsfe 2a/uj. =3(2 Aan de bewoners van de Cuneraweg, honden, kippen, katten enz. op de weg. Achterberg en Rhenen, Het zal u bekend zijn, dat het plan be staat de Cuneraweg vanaf La Montagne tot het viaduct te Achterberg te ver breden. Hiervoor moeten belangrijke stukken grond door de bewoners en eigenaars af gestaan worden (voortuinen enz.). Ook u zult dit niet prettig vinden. De rode paaltjes zijn reeds gezet, als sein dat uw perceel een stuk kleiner gemaakt zal worden. Daar er straks een verbinding Noord- Zuid via de brug in Rhenen zal zijn, kunt u zeker op verdubbeling van het verkeer rekenen. Ook dat is niet leuk. Deze nieu- Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. we snelweg zal door de bewoners van Achterberg en de Cuneraweg zeker niet gewaardeerd worden. Voor het plaatse lijk verkeer is de thans bestaande weg meer dan voldoende. Echter, trailers en steenwagens uit andere streken, zullen dan van 's morgens 7 uur tot laat in de avond langs uw ramen denderen. Het zo landelijke en schilderachtige en agrari sche Achterberg en Cuneraweg de aar digste weg uit deze streek zal ook dan slachtoffer zijn van het verkeer. Ook dit stuk natuurschoon zult u over enige ja ren op foto's nog kunnen zien. „Zo was het Achterberg eens" en deze foto's kunt u uw kinderen en kinds-kinderen voor houden. Ook mag u dan wel uitkijken met uw schoolgaande kinderen, oude vaders, In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Veenendaal j GEVONDEN EN VERLOREN In het tijdvak van 16 tot 23 mei 1956 werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als verloren aan gegeven: 1 passerdoos; 1 kleine portef. m. fl. inh., w.o. geboortebewijs en foto's; 1 rood-br. vulpen en 1 bruin-zw. gevl. vulpotlood; 1 groene herenvjilpen, merk „Osmia"; 2 leesboeken; 1 blauw schoolétui; 1 doublé damesarmbandhorloge m. grijs bandje; 1 grijze portem. m. inh.; 1 herenarmband horloge m. lederen bandje, merk „Pris ma"; 1 maandabonnement bus fa. De Haas; 1 p. witte Nylonhandschoenen; 1 controlekaart ziektewet; 1 groene Parker vulpen; 1 rode ceintuur v. japon; 1 gou den damesring m. rood-bruine steen; 1 zinken schepschaal v. weegschaal; 1 muntbiljet; 1 bruine herenportem. m. inh. In hetzelfde tijdvak werden aan het bureau van politie de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven; 1 bl. sportbroekje m. zw. riem; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 broche m. 3 ant racietkleurige knopjes; 1 lap stof voor overgordijnen; 2 Philips gloeilampen; 1 bankbiljet; 1 roodbruin geruit kinder beursje m. inh., w.o. 4 pakjes kauwgom; 1 wieidop van Austin; 1 br. linker heren glacé; 1 p. gev. bruine herenglacé's; 1 motorbril van geleider wielrijders; 1 gou den ring m. zw. ovaal steentje; 2 munt biljetten; 1 groene motorbril; 1 bl. ball point; 1 rood-bruine vulpen; 1 bl. kinder- portef. m. inh. Het is de Hamamelis die 't 'm doet VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. J. P. Ver gouwen, Kerkewijk, tel. 2469. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191, tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van Ringelesteyn van Ederveen, telef. 08387-201. KOPA EN DE MIS De beroemdste voetballer van Frank rijk, Kopa, die eerst door de Spanjaarden zou worden weggekocht, dreigt nu naar Milaan te gaan. Hij is daar nu het onder werp van elk gesprek tussen voetbalfans, en dat zijn er in Italië heel wat. Een van die fans is de pastoor van een dorpje in de nabijheid van Milaan, die geen wed strijd mist, er steeds op zijn fiets heen trekt, in de voetbaltoto speelt en reeds 707.000 lire won (bestemd voor een televi sietoestel voor zijn parochie) en die bij het horen van de komst van Kopa uit riep: „Om die te zien laat ik zelfs de mis er bij inschieten". Een ogenblik later voegde hij er aan toe: „Maar ik zal me natuurlijk laten ver vangen...." Het hele karakter van deze streek zal veranderen. U bent uw rust kwijt, en ingeschakeld in het moderne verkeer met zijn vele slachtoffers. U moet steeds op uw hoede zijn, ook 's zondags. Door de gemeente Rhenen worden al jaren geen vergunningen meer gegeven voor bebouwing, alleen nog voor agra rische doeleinden. Dit was om het agrarische karakter van deze streek te behouden. Vele afwis selingen van oude boerderijen, bos, wal len en mooie bomen, openden bij elke kronkeling van de weg, nieuwe perspec tieven. Vele Veenendalers hadden dan ook een stille hoop, dat het nog eens zo zou worden dat bijv. een aardig landhuis of bungalow gezet kon worden, achter één of andere eikenwal of ander mooi plekje. Zij zouden graag een bouwver gunning hebben. Dit was de laatste 6 jaren niet meer mogelijk. Er moest in berust worden. De doelstelling was, Achterberg en Cunera weg zijn landelijk en agrarisch karakter te doen behouden, dus geen landhuisjes of iets dergelijks. Velen waren het met deze regeling niet eens, maar de ge meenteverordening maakt geen uitzonde ringen. Dus boerenhoeven, varkens, kip pen, gras en bomen. Daar is ook iets voor te zeggen. Naar verluidt is de verbreding van de Cuneraweg in handen van de Provinciale Staten. De opzet van landelijkheid is nu opgegeven. Nieuwe heren, nieuwe wet ten andere instanties, andere inzich ten. Ook in andere streken ziet men niet op tegen ingrijpende maatregelen. Het natuurschoon komt op de zoveelste plaats aan de orde. De Gelders Vallei is in wezen voor de toekomst mede recreatie-oord voor de stadsmensen (Amsterdam, Rotterdam, enz.) Niet iedereen gaat naar 't buitenland. De mooiste buurtschap uit de gehele om geving wordt grotendeels opgeofferd. Of zijn we te pessimistisch? Kan er nog een andere oplossing gevonden wor den Het zou zeker de moeite waard zijn dit te onderzoeken. MaarDe weg kon ook door de Meent. De weg kon ook langs de oude Veenen- daalse grindweg, vanaf het viaduct iets omhoog tot de straatweg Veenendaal - Elst. Maar Wat wilt u, afwachten of protesteren H. G. (Naam en adres steller bekend. Red.) lessen heeft gegeven. Na de uitreiking werd een waarschuwend woord ge sproken door dokter A. C. Kars, die hoopte deze kinderen nooit te behoe ven te behandelen voor bekomen ver wondingen ten gevolge van verkeers ongevallen. Door de bemiddeling van dokter Kars werden hierna enkele films vertoond door de propagandadienst van de A.N.W.B. Een fraaie en leerzame film over het berijden van bromfietsen werd gevolgd door een humoristisch filmpje waarin duidelijk naar voren kwam hoe het niet moet in het ver keer. Tenslotte werd nog een film ge draaid over het werk van de wegen wacht, waaruit nog weer eens bleek hoe buitengewoon nuttig deze instel ling is. ER LANDT EEN HELICOPTER IN AMERONGEN Vrijdag 1 juni a.s. om ongeveer 13.45 uur zal er op de weide van de heer Berkhof een helicoper landen met aan boord dr. W. Drees de ministerpresi dent en dr. Vondeling. Na de landing zullen beiden een korte toespraak hou den in verband met de a.s. verkiezin gen. VEENENDAAL Geboren: Jannigje Lamberta, d. v. J. H. ter Haar en J. L. van Veldhuizen; Mari- nus Johannes Cornelis, z. v. M. J. C. van Ginkel en A. de Jong; Johanna, d. v. J. W. van Tuil en T. v. Beek; Paulus Jo hannes, z. v. H. v. d. Lustgraaf en W. F. van der Loo; Gerard, z. v. T. van Ginkel en J. Versteeg. Ondertrouwd: Arris Pol en Wijntje Verwoert; Adrianus Drost en Gijsberta van den Bovenkamp; Hendrik Vermeer en Poulina Budding; Gerard Veldhuizen en Geertruida Roelofsen. Getrouwd: Aalt van de Pol en Gretha Aardina van Garderen; Willem Kuijpers en Anna Anbeek; Teunis van de Boven kamp en Aaltje Heikamp; Cornelis van de Haar en Hermine Johanna Klavers; Lambertus Hendrik Slok en Willemijntje Slotboom; Jan Hendrik Christiaan Jon kers en Jannetje van Amerongen. Overleden: Annigje van Hunnik, 13 da gen; Petronella de Kleuver, 43 jr. ongeh.; Adrianus van Willigenburg, 56 jr., echt- gen. v. J. H. Meerdink; Hendrikus Ber- nardus Radt, 57 jr. echtgen. v. M. A. Pistorius. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Cornelia, d. v. W. v. Raven- swaaij en W. Willemsen; Willem, z. v. J. D. van Hal en A. J. Roseboom; Maria, J., d. v. W. J. M. Ebbers en A. C. Mots hagen. Overleden: Aaltje Hendrika Diepeveen. RIIENEN Geboren: Maria Adrietta, d. v. W. R. R. Hensen en A. J. Baars; Gijsbertus Geurt, z. v. W. Schimmel en G. C. v. d. Grampel; Willem, z. v. J. Elands en A. v. d. Horst; Gijsbertus Jan, z. v. G. Overeem en J. M. v. d. Berg; Willemijntje Hendrica, d. v. C. A. van Veenendaal en J. v. d. Brand- hof; Berendina Hendrika, d. v. H. Rijk- sen en H. G. Veenendaal; Albert, z. v. M. v. d. Scheur en J. C. Bosch; Yvonne Willemine Jeanette, d. v. G. Cloo en K. L. v. d. Heuvel; Evert Teunis, z. v. E. Aartse en T. Sukkel; Johanna, d. v. J. Pruymboom en A. v. Wanrooij; Jannetje Johanna, d. v. P. J. de Jong en J. G. van Dam. Ondertrouwd: Gerrit Elias Buitenhuis en Ida Alberdina van den Heuvel. Getrouwd: Johannes Hendrikus v. Mee- nen en Alida Willemina van Rijn; Jo hannes Blonk en Hermina Gerdina Wille mijntje Rauw. Overleden: Leendert Albertus v. Span je, 50 jr., geh. m. H. C. v. Dalem. AMERONGEN Geboren: Niesa Jenneke, d. v. A. de Haas en C. M. Kalkman. Getrouwd: Pieter Anthonie de Greef, VEENENDAAL. Markt 9.30 u. ds. Wis- gerhof, 5 uur ds. Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Vroeg- indewey. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Wisgerhof. Veen- eind 3 u. ds. Vroegindewey, woensdag 7.30 u. ds. Middelkoop van Schiedam. Dijkstr. 2.45 uur ds. Wisgerhof. „Sola Fide" 10 uur dr. J. G. Thoomes van Veenendaal, 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fi de" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Kaptein van Nijkerk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. S. v. d. Molen van Schiedam. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Prof. Bleeker van Am sterdam. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils, 10 uur Heili- gingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Open luchtsamenkomst, 8 uur Verlossings samenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. Vroon van Amstel veen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Koore man, 6 uur ds. L. van de Peut van Eist. Ned. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Kouwenhoven van Wage- ningen. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. De Vries van Driebergen, 6.30 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. N. H. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Bouthoorn van Bennekom. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, vrijdag 7.30 uur ds. E. du Marchie van Voorthuysen van Leer- sum. ELST. Ned. Herv. Kerk geen opg. ontv. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk in kerk gebouw van de Oud Ger. Gemeente 9 en 2.30 uur dhr. J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10.30 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. De Zwaan. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. en Helena van der Grift. Ingekomen: A. v. d. Dikkenberg; H. A. Wijnbergen; A. van Ginkel; D. J. Luyff; H. J. van Ootmarssen. GELUK Ergens in Abessinië leeft een gelukkig volkje van nomaden, dat nooit met wes terlingen in aanraking is geweest. Was geweest, moeten we nu zeggen, want het werd onlangs ontdekt. En degenen, die het ontdekten en op wie deze mensen zo'n gelukkige indruk maakten, voegen er in hun relaas aan toe te vrezen dat het nu gauw met hun geluk gedaan zal zijn. Maar wat is geluk? f5 Diepeveen De broederschap der bronzen draak (99) „Niemand mag de tent in of uit", snauwt de schildwacht bars tot Arams schildknaap. De jonge ridder treedt vastberaden op de krijger toe. „Wie heeft je bevolen, mijn tent te bewaken?" zegt hij toornig. „Prins Angelo, Messire!" „Ik heb strikte orders niemand door te laten." En veelbetekenend laat de wachter zijn speerpunt voor Arams borst zakken. „Ben je dol geworden, kerel", roept hij woedend uit. „Sinds wanneer is hét een ridder ver boden zijn eigen tent te betreden!" „Het is niet nodig u kwaad te maken, heer Aram", roept Presto lachend, „ik heb uw lans en helm reeds hier!" Terwijl de wachter met Aram in gesprek was, is de slimme knaap door het gat in het tentzeil, waar door hij met Broek ontsnapte, naar binnen geglipt om de wapenrusting te halen! En terwijl de stom verbaasde schildwacht zich vergeefs afvraagt, hoe de schildknaap in de tent gekomen is, stijgt Aram reeds te paard en maakt zich gereed tot de strijd. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2