Setter Set Schoonheidsverzorging Mr* A. B* Roosjen sprak voor A*R*-jongeren G. V* V* V* voctbaltournooi ttw. Fa. L. HEI] Kleuterschool „Irene binnenkort in nieuw gebouw m RHENEN ELST jmmm- Ritmeester wandelvereniging behaalde eerste prijs Onderwijstentoonstelling „Het wonder van de melk" kJUUtJI LJUI NYLONS passend en verrassend elegant. >- v\ ->,- ,.«v. v, Helicopter landde zonder Dr. VV. Drees De broederschap der bronzen draak Gisteravond hield de AR JOS in ge bouw ,,'t Trefpunt" een verkiezings vergadering voor jongeren met als sprekers mr. A. B. Roosjen en ds. J. G. Marseille. De avond werd opgeluisterd door de gezellige muziek van een boerenkapel, samenzang, het spel „Als ik eens minister was" en 'n limmerick- wedstrijd. Mr. Roosjen begon met zijn gehoor te vertellen van het boek „Under stood", niet begrepen, dat in zijn jeugd een zo grote indruk had gemaakt om dat het afschuwelijk is niet begrepen te worden. De Anti-Revolutionaire partij wordt door een groot deel van ons volk niet begrepen. Dit moet ons eigenlijk verbazen want wij hebben niet, zoals enkele grote partijen, kort geleden ons 10-jarig bestaan, maar ons 75-jarig bestaan kunnen herdenken. Toch weten velen nog niet wat met anti-revolutionair bedoeld wordt. Toen ik in Oxford was bleken ook de Engel se studenten hiermede moeite te heb ben. Wij zijn toch allemaal tegen revo lutie zeiden ze. Ik heb toen verteld dat het hier gaat om de tegenhanger van de Franse revolutie, het systeem dat God en zijn gebod uitschakelde. Het is mij als lid van de Amster damse gemeenteraad overkomen, zo ging mr. Roosjen verder, dat een so cialist mij vroeg of w« nog steeds te gen beeldende kunsten zijn; hij dacht daarbij aan het: gij zult u geen ge sneden beelden maken. Er was een andere socialist, een wethouder en aca demicus, die het over de A.R. had als over de partij van de liberale laat- maar-waaien-politiek. De A.R. is juist ontstaan in de strijd tegen het liberalisme van de vorige eeuw. Verder zijn er tekenen dat het daagt in het oosten, want een socialistische dominee heeft gezegd dat de A.R. de Hervormde kerk er toe heeft gebracht de politiek van kerkelijk gezichtspunt te benaderen. De A.R. was in 1890 reeds bezig met sociale zaken. De A.R. is de democra tische nationaal-christelijke partij. Ver der haalde spr. de rede in de Kamer van de socialistische prof. Schermer- horn aan die, nadat hij een zo be langrijk aandeel had in de ontbinding van ons koninkrijk, nog niet genoeg heeft en nu met een plan komt Ned. Nieuw-Guinea in beheer aan de Ver. Naties over te dragen. De A.R. neemt tegen dit streven sterk stelling en heeft een duidelijk plan ten aanzien van dit gebiedsdeel in het program op genomen. De A.R. zal geen zitting ne men in een kabinet dat zich met der gelijke zaken wil gaan bezighouden. Ten aanzien van de gedachte van het twee-partijen-stelsel naar Engels mo del van conservatief en progressief, zei mr. Roosjen dat het niet aangaat de verschillen weg te moffelen. Via de ra dio en de televisie hebben wij kunnen vernemen hoe tijdens een vergadering het tweede couplet van het Wilhelmus maar werd weggelaten omdat de hu manisten en anderen de tekst hiervan niet kunnen onderschrijven. Dan wordt het toch een schijneenheid. Wij mogen niet toestaan dat Gods Woord op het zijspoor wordt gezet. Wat is verder progressief en conservatief? De socia listen van vandaag zijn conservatief in vele opzichten. Onze twee A.R. ministers hebben in het kabinet veel goeds voor ons volk kunnen doen en zijn daarbij heus niet in het socialistische huis terecht ge komen. Prof. Romme heeft gezegd dat het Nederlandse volksleven vroeger pro testants-christelijk was, maar dat dit tegenwoordig anders is. Dit moet ons toch te denken geven. Daarom ook moeten wij de christelijke partij-orga- Het voetbaltournooi, georganiseerd door G.V.V.V., nadert het einde. Daar de laat ste wedstrijden voor de tweede ronde ge speeld zijn, is men thans aan de halve finale toe. In de afgelopen week speelde Merino's tegen Renswoude. De eerste helft werd door Renswoude wat lummelig en te doorzichtig afgewerkt. Hierdoor kon Merino's een licht veldoverwicht krijgen, dat echter niet in doelpunten werd uit gedrukt. Tegen de verwachting in, nam Renswoude de leiding, maar nog voor de rust was het door een fout in de achter hoede weer gelijk (11). De tweede helft gaf een duidelijk over wicht van Renswoude te zien. Na veel pech kon de linksbuiten even voor het einde een prachtig doelpunt scoren, zo dat Renswoude verdiend met 21 won. Opmerkelijk was het goede spel van de midvoor van Renswoude Stutvoet, die van zijn plaats af het gehele elftal diri geerde. Gisteravond speelde GVW tegen een VRC-combinatie. Het werd een nog goede en aantrekkelijke wedstrijd. Het eerste half uur leek het of GVW een flinke overwinning zou gaan behalen. Toen de stand van 20 bereikt was, vond VRC het genoeg. De tweede helft gaf twee gelijk waardige ploegen te zien. Beide elftallen maakten een doelpunt zodat de eindstand 31 voor GVW werd. De halve finale wordt gespeeld tussen GVW en VRC I. Door gelukkige loting komt Renswoude rechtstreeks in de fi nale. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In het tijdvak van 30 mei to:t en met 5 juni 1956 werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven1 1 rood plastic tasje, inh. een r. plastic étui; 1 dasspeld, 1 r. kindertasje; 1 munt biljet; 1 ceintuur damesregenm.1 geel hondje; 1 rubberlaars en gebr. kinder- véstje; 1 rode damesportem. m. papieren. In hetzelfde tijdvak werden aan ge noemd bureau de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 zw. vulpen m. zilverkl. dop, merk „Dower"; 1 handbijl; 1 licht-bl. zijden shawl; 1 gestr. handdoek en een r. zwem broek m. w. streep; 1 rode damesportem. tevens portef. m. inh:.; 1 zw. r. dames glacé; 1 zwemabonnement; 1 zw. rubber laars; 1 nikkelen dames armbandhorloge m. grijs lederen bandje; 1 zw. zwembr. en rose badhanddoek; 1 reservewiel met autoband; 1 groene ballpoint; 1 p. voet balschoenen. nisatie versterken. Naast een rood en een rooms blok moet er een reforma torisch blok komen, zo sprak mr. Roosjen. Ds. Marseille zei hierna o.m. dat na tuurlijk vaak spanningen optreden tus sen het politiek bezig zijn en Gods wil. De eis Gods wordt ook vaak misver staan. Toch, ondanks fouten die ook in de A.R. gemaakt worden, moet er nog zo iets zijn als trouw. Staatsbemoeie nis is in het leven niet weg te cijferen en in dat licht moeten wij ook naar onze lijstaanvoerder willen zien. Velen willen er niet aan dat God in de over heid de wereld regeert. Kunnen een atheïst en een christen in één partij zijn? Neen, want ieder zal het partijprogram anders zien. De eerste bedoelt toch dat Christus altijd Koning is en de andere niet. Verder is het goedkoop om te zeggen: Gods Woord en anders niet. Het is niet zo dat wij daarin zullen vinden wat te doen met onze defensie, de woning bouw en de landbouw. Moeilijk is het ook om het juiste en goede te vinden. Wel meent spreker dat er bij het op lossen van de vraagstukken te weinig gebeden wordt. Laten wij vooral positief partij kie zen. Het gaat niet om de aanbidding van het aantal. God kan met weinigen of niemand toch wel zijn rijk bouwen. Wij hebben echter een roeping hier en dienen te luisteren naar de eis van de gehoorzaamheid ook op politiek ge bied. Wij kunnen niet zeggen dat wij de partij voor God zijn, er zijn meer christelijke partijen. Bij ons in Gro ningen zijn er al vier in de gemeente raad vertegenwoordigd. Het is God geklaagd. Toch gaat het er om Gods strijd mee te voeren en wij weten dus wat wij doen moeten, zo sprak ds. Marseille. üiii De Ritmeester Wandelvereniging heeft op zaterdag 2 juni j.l. deelgenomen aan de wandeltocht, die georganiseerd werd door wandelvereniging T.O.P. te Maurik. Het is de Ritmeesters gelukt de eerste prijs in de wacht te slepen, waarvoor zij een mooie beker als prijs mee aar huis kregen. Gistermiddag vond in de aula van het nieuwe schoolgebouw van de Chr. School voor Practische Vorming (de Centrale Chr. V.G.L.O.-school) aan de Geerseweg alhier, de officiële opening plaats van de onderwijstentoonstelling „Het wonder van de melk". Deze ten toonstelling gaat uit van de Stichting „Onderwijstentoonstellingen" te Den Haag. Tot het werk van deze stichting behoort o.m. het brengen van kleine verplaatsbare onderwijstentoonstellin gen, welke in alle gemeenten van ons land kunnen worden opgesteld. Zij worden door de schooljeugd in klasse- verband bezocht en geven een uitste kend beeld van de producten en werk wijzen der belangrijkste Nederlandse industrieën en bedrijven. Vrijwel alle scholen in deze gemeen te hebben hun medewerking toege zegd, zodat verwacht mag worden, dat de tentoonstelling, welke gehouden zal worden van woensdag 6 juni tot en met zaterdag 16 juni 1956, zal worden •s?'" Memorial Day op het Amerikaanse soldatenkerkhof te Margraten in Zuid- Limburg. Hierby waren aanwezig de Amerikaanse ambassadeur H. Freeman Matthews en de Commissaris van de Koningin in de provincie Limburg, dr. F. J. M. A. Houben. Door schoolkinderen werden bloemen op de graven gelegd, waarby op de achtergrond het in aanbouw zy'nde nieuwe monument. R.A.V.-RESULTATEN IN BUSSUM Verschillende leden van de Rhenense Athletiek Vereniging namen zaterdag aan de wedstrijden in de gemeente Bussum deel. De uitslagen waren als volgt: 800 m ju nioren A: 2. Dick van Ham 2.10.7; 7. G. v. d. Heuvel 2.21.2; Kogelstoten heren D: 5. C. v. d. Velden 8.15; 7. G. Knoppert 7-31; 100 m. heren D: 6. L. de Suyck 12.7; 100 m heren C: 2. C. v. d. Velden 11.7 een snelle tijd!; 5000 m. heren: 5. D. Verkerk 16.30.6; 7. P. v. Soest 17.24.6 (le D-klasser goede prestatie) In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Veenendaal Een voor het ongewone uur wel zeer grote menigte was vrijdagmiddag op het terrein aan de J. G. Sandbrink- straat getuige van de landing van een Engelse Hiller-helicopter waarop aan weerszijden de „naamkaartjes" van de lijstaanvoerder der PvdA waren beves tigd. Dr. W. Drees zelf had echter ver stek laten gaan, want hoewel was aan gekondigd dat hij samen met dr. A. Vondeling naar Veenendaal zou vlie gen, stapte, na geruime tijd boven Veenendaal te hebben gecirkeld, alleen laatstgenoemde uit de helicopter. Dr. Vondeling begon zijn speech met te voldoen aan het verzoek van dr. Drees de belangstellende excuus te maken aangezien deze door onver wachte bezigheden in Den Haag werd vastgehouden. Verder was de heer Vondeling ervan overtuigd dat de gro te belangstelling op de landingsplaats vooral uitging naar de helicopter, maar hij wilde gelijk gebruik maken van de gelegenheid erop te wijzen dat de PvdA met het inzetten van deze heli copter in de verkiezingsstrijd weer be wezen heeft niet te schromen nieuwe dingen aan te pakken. Dr. Vondeling waarschuwde ervoor dat de krachten die weer terug willen naar de maatschappelijke verhoudin gen van voorheen sterker worden. Men wil meer vrijheid, d.w.z. vrijheid voor enkelen. Wij zijn geen tegenstanders van vrijheid, maar willen die voor zo veel mogelijk mensen. Wij willen niet zeggen dat die krachten werkloosheid willen bevorderen, maar wel wil men verhoudingen terug welke werkloos heid in zich bergen. Wij hebben na de oorlog reeds veel bereikt. Niet dat wij socialistisch ge regeerd werden, want wij als PvdA vormen geen meerderheid. Het bereikte was een gevolg van gezonde compro missen met andere partijen. De PvdA is een typische volkspartij. De A.R., C.H.U. en K.V.P. zijn dat ook want zij omvatten ook alle lagen der bevolking. De VVD is dat beslist niet want daar treft men een bepaalde be volkingsgroep. De PvdA is een uit gesproken volkspartij omdat men daar ook mensen van verschillende geeste lijke opvattingen verenigd heeft. Dit kan verder geen enkele partij zeggen, zo ongeveer sprak dr. Vondeling. WEDVLUCHT „DE SNELPOST" De uitslag van de wedvlucht vanaf Corbeil in Frankrijk van de postduiven vereniging „De Snelpost", een afstand van ongeveer 440 km. was als volgt: C. Donkelaar: 1, 4, 29; C. v. Ginkel en zoon: 2; J. van 't Veen: 3, 5, 10, 13, 17, 24; J. van Doorn: 6; P. W. van Zetten: 7, 21; C. van Asselt: 8; J. van Nieuw Ameron- gen: 9, 12, 20; O. Verwoerd: 11; M. Lan sing: 14; B. Feyth: 15; C. v. d. Weerd: 16, 26; Bosch van Kesteren: 18; H. Ulrich: 19, 22; J. H. van Zetten :23; J. Geerenstein: 25, 27. S. Schoeman: 28. Er waren 142 duiven in de vlucht. De duiven werden tot 6.20 gelost, waarna de eerst aankomende duif van de heer C. Donkelaar zich te 12.13.53 meldde. bezocht door een kleine 1700 leerlingen. Aan dit bezoek zullen deelnemen de leerlingen van het 5e leerjaar af. Het is tenslotte een goede gedachte geweest van de plaatselijke organisa toren, de heren Burger en Verhey, beiden onderwijzer aan de Patrimo- niumschool, oook voor de ouders van de leerlingen en eventuele andere be langstellenden de gelegenheid te ope nen van het op deze tentoonstelling ge- exposeerde kennis te nemen. Daartoe zal de gelegenheid worden geboden op maandag 11 juni, dinsdag 12 juni en woensdag 13 juni a.s., telkens des avonds van half acht tot half tien. Telefoonaansluitingen Renswoude 405 Ingen, G. van, Schalm 2; 423 Scherrenburg Auto-spuitinrichting, Stationsstraat 107, Veenendaal; 427 Teunissen, C, De Schalm; 418 Teunissen, G. T., Schalm 5. BUITENKANSJE VOOR RHENENS MIDDENSTANDER De heer G. Willemsen, radiohandelaar in de Rhenense Herenstraat, heeft een prachtig buitenkansje. Gedurende de maanden februari, maart en april van dit jaar heeft hij procentsgewijs de grootste omzet gemaakt in Philips-radiotoestellen, waarvoor hij winnaar werd van de Phi- lips-radioralley, uitgeschreven door het Philips-concern. De heer Willemsen mag nu 7 juli naar een feestelijke bijeenkomst in Eindhoven, terwijl hij mag kiezen uit de volgende prijzen: een tocht per vliegtuig v.v. met een verblijf van 7 dagen in Denemarken; 7 dagen in Mallorca; 10 dagen in Salzburg of 9 dagen in Wenen. De heer Willemsen vindt deze keuze heel wat moeilijker dan radiotoestellen aan de man brengen. We twijfelen er niet aan of hij zal zeer zeker wel de mooiste vakantietrip weten uit te zoeken. Hoe die keuze ook mag uitvallen, wij wensen de heer Willemsen al vast plezierige dagen. In gebouw „Irene" werd dinsdagavond de jaarlijkse gezellige avond gehouden van de christelijke kleuterschool „Irene", die werd bijgewoond door leden, begun stigers en ouders der leerlingen. De be langstelling was van dien aard, dat er stoelen moesten worden bijgezet om de vele aanwezigen te kunnen plaatsen. Mevrouw J. G. van Dam-Ruitenberg, presidente, sprak het openingswoord. Na dat zij had voorgelezen uit Lucas 10, vers 25-37, kreeg de heer Rijkse, lid van het bestuur de gelegenheid het jaarverslag voor te lezen, dat was samengesteld door de secretaresse mevrouw Van der Horst- Kijne. In het afgelopen jaar heeft de bouw van de nieuwe kleuterschool aan de Prins Bernhardstraat, welke wordt gebouwd door de aannemer J. Veenbrink, in het middelpunt van de belangstelling gestaan. De bouw werd helaas zes weken vertraagd door de vorst. Inmiddels werd de eerste steen gelegd door Hans Koore man, zoon van de Ned. Herv. predikant en werd ook al het meubilair aangekocht. In het bestuur kwamen verschillende vacatures voor, door het bedanken ach tereenvolgens van mevrouw De Kroon- Middelkoop en mevrouw Bolsebroek- Bruggink. Mevr. Kooreman-Vroeginde- wey heeft de opengevallen plaats ingeno men. Het financieel verslag werd toegelicht door de financieel-adviseur van het schoolbestuur de heer C. van Viegen jr. Ondanks de verruiming tengevolge van de totstandkoming der wet op het kleuter onderwijs drong spreker er op aan zo veel mogelijk hulp en steun te blijven bieden om de school in stand te kunnen houden. In verband met aanpassing van het schoolgeld aan de wettelijke normen, het geen een verlaging betekent van de in komsten, besloot de vergadering het ver schil tussen het oude en nieuwe tarief althans voorlopig als donatie vrijwillig te blijven betalen. Mej. Haalboom, kleuteronderwijzeres, bracht hierna enkele schetsjes over kin derhumor uit de praktijk van de school. De aardigste was wel de opmerking van een leerling tegenover een klasgenootje om dominee te worden, daar hij dan on der het bidden kon praten! In de pauze werd door het bestuur een kopje thee aangeboden en konden allen het werk van de kleuters bezichtigen, hetgeen er keurig verzorgd uitzag. Mej. Fokke, eveneens leerkracht aan de „Irene-school", sprak daarna over het onderwerp „Het kind en het spel", welke causerie met aandacht werd gevolgd. De voorzitster bracht tenslotte dank aan het personeel van de school dat elke dag weer opnieuw met zoveel liefde voor de kleutrs klaar staat. ORGELBOUW CUNERAKERK In ons bericht over de lepelactie ten bate van het in de Cunerakerk te plaat sen orgel, opgenomen in ons nummer van woensdag 30 mei staat in de laatste alinea vermeld, dat de firma Van Vulpen de ijzeren balken reeds in de kerk heeft ge legd. De hier bedoelde werkzaamheden wor den echter verricht door de firma I. Wou denberg en Zn, terwijl de firma Van Vulpen de bouw van het orgel heeft aan genomen. Het is mij opgevallen dat er zoveel vrouwen en jonge meisjes zijn met een slecht verzorgde gelaatshuid. En dat is jammer! Want huidverzorging is voor iedere vrouw een zeer belangrijke taak en niet in het minst voor haar die, midden in het maatschappelijk leven staande, de plicht en de noodzakelijk heid gevoelt zich niet alleen goed te kleden en haar huis tot een centrum van gezelligheid te maken, maar ook haar uiterlijk zo fraai en aantrekkelijk mogelijk te houden. Slechts op deze wyze zal zij zich op de plaats, die zij zich in de maatschappij heeft veroverd, te allen tijde kunnen handhaven. Wanneer ik de woorden: „Slecht ver zorgde gelaatshuid" neerschrijf, wil ik daarmede niet zeggen dat zij deze huid in het geheel niet verzorgd heb ben. Integendeel! Zeer dikwijls ziet men dat pogingen zijn aangewend en daarbij zelfs grote onkosten gemaakt, om tot een goed resultaat te komen, maar deze pogingen zijn verkeerd ge weest. En bij navraag bleek dit weer zeer dikwijls te berusten op de ver keerde adviezen van anderen. Hoeveel jonge meisjes b.v., die lijdende waren aan acnépuistjes in het gelaat, heb ik haar teint niet grondig zien bederven door zich gereged met zwavelzeep of zefs met scheerzeep te wassen. Daar om zou ik gaarne onder bovengenoem de titel „Schoonheidsverzorging" in een reeks van ongeveer zes artikelen het hoe, het waarom en het wanneer van verzorging van een normale ge laatshuid met u willen behandelen. Wanneer men over huidverzorging spreekt behoort men dit alleen te doen op wetenschappelijke, medisch ge fundeerde wijze. Het eerste en voor naamste streven moet er op gericht zijn de huid volmaakt gezond te maken. Want schoonheid is voor een zeer groot deel niet anders dan zichtbare gezond heid. Een vrouw, die lichamelijk en geestelijk gezond is, kan nooit lelijk zijn. Alle cosmetische middelen moeten er dus in de eerste plaats op gericht zijn de gezondheid van de onderliggen de weefsels te bevorderen. Pas wan neer men de grenzen van het mogelijke op dit gebied bereikt heeft, mag men tot verdere verfraaiingsmiddelen zijn toevlucht nemen, waarbij het dan een tweede eis is, dat deze middelen nooit zullen mogen schaden of een reeds be reikt gedeeltelijk succes afremmen en weer te niet doen. Het is typerend dat iedere vrouw zich uitermate gestreeld voelt wanneer men haar een compli ment maakt over de huid. Het maakt meer indruk dan de meest vleiende op merking over haar toilet, omdat een goed verzorgde huid een veel jeugdiger uiterlijk toont, en tevens, omdat deze goede verzorging van de vrouw zelf is uitgegaan, terwijl by een toilet de 2. smaak en het kunstgevoel van degene die het gemaakt heeft ook een deel van de lof voor zich opeisen. By een goede huidverzorging komen vijf belangryke punten ter sprake, te weten: 1. het reinigen van het huidoppervlak, niet alleen van de resten van de make-up (poeder, rouge, lippenstift), maar vooral ook van het tydens de dagtaak aangewaaide stof en vuil; het reinigen van de huidporiën door middel van „Laits", welke een gro tere dieptewerking hebben; 3. het voeden van de huid; 4. het adstringeren en stimuleren van de huid; 5. het beschermen van de huid door middel van de make-up. By de bespreking van bovengenoem de punten zullen natuuriyk ook een aantal preparaten, die als hulpmiddel voor de huidverzorging noodzakeiyk zijn zoals bepaalde crèmes, bepaalde laits en lotions, ieder met hun voor een bepaald doel gewenst en volgens me disch advies aangegeven samenstelling, genoemd worden. En menige vrouw zal beginnen met de verzuchting te slaken: hoeveel zal me dat kosten! Laat ik direct beginnen met haar ge rust te stellen! Er wordt momenteel door het publiek meer geld uitgegeven voor nutteloze en zelfs onjuiste schoon heidsmiddelen, dan nodig is voor die relatief weinige preparaten, waarmede men by een goede huidverzorging kan volstaan. Maar die dan ook onontbeer- ïyk zyn. Dr. P. H. v. d. Hoog, huidarts. CONSTRUCTIEWERKPLAATS EN WINKEL WORDT GEOPEND A.s. vrijdag wordt te Eist de geheel nieuw gebouwde winkel annex smederij- constructiewerkplaats van de firma A. v. Ingen en Zn. geopend. De winkel welke geheel modern is ingericht en zeer ruim is opgezet, kan tot de grootste van Eist gerekend worden en zou ook in de stad geen slecht figuur slaan. Ook de con structiewerkplaats en smederij zijn naar de eisen des tijds geoutilleerd. Moest eerst zelfs in de openlucht worden gewerkt aan export orders, nu kan alles in de montage hal worden klaargemaakt. De bouw werd uitgevoerd door de aannemer Kolfschoten uit Leersum. Wij wensen de firma van Ingen veel succes met deze aanwnst. Ingen veel succes met deze aanwinst. OPBRENGST RHENENSE COLLECTE De in Rhenen gehouden collecte ten bate van de gezamenlijke militaire fond sen, waarvoor een aantal militairen is in gezet, heeft f 238,02 opgebracht. Van Oourne's Automobielfabriek N.V., Van Doorna's Aanhangwagentabriek N.V., Eindhoven - Tel. 04900-620S2-20 lijneo MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen te Veenendaal 142000 eie ren aangevoerd. Prijzen voor grote eieren van f 13,tot f 13,80 en voor de hennen- eieren f 8,tot f 10,per 100 stuks. De handel was vlug. Op cfe biggenmarkt waren 75 biggen aangevoerd. Prijzen van f48,— tot f66,— per stuk. Handel kalm. (102) Doch nog vóór het dodelijke staal Aram treffen kan, heeft deze zijn lans beschermend voor de borst geworpen. Met 'n rinkelende slag schampt Angelo's zwaard langs de lansDiep drukt Aram zijn sporen in de flanken van zyn paard en als Angelo, met van woede vertrokken gezicht, opnieuw zijn wapen heeft is Aram reeds buiten zyn bereik. Achter zich hoort hy de scherpe stem van Aiglon. „Op, op, ridders van de Bronzen Draak! Dood aan de afvallige van onze broederschap! Doch aan de andere zijde van het tournooiveld klinkt een tweede strijdkreet. „Voorwaarts, mijn getrouwen! Redt ridder Aram van nüjn valse broeder! Vernietigt de Broederschap der Bronzen Draak!" Het is de stem van Prins Balthazar, die met zyn ridders Aram te hulp snelt! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2