Waar slapen onze vogels? Everwear-Veenendaal N.V. i.v. Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN N.V. Hein van Schuppen 7 r De Tandpasta N?1 naaisters leerling naaisters jongeman verkoopster STATIONSDIENST jongste bediende Borduur-Atelier Meisjes en gehuwde vrouwen plaatsen. VP* RHENEN RENSWOUDE Helicopter landt in Renswoude l Tin/nPS Tere huid? Babyderm-zeep VOLLE WINST VOOR V.Z.C.-HEREN Altijd schone tanden. Altijd frisse mond Zondagsdienst Doktoren Officiële Bekendmaking De broederschap der bronzen draak VEENENDAAL een leeriing ZETTER leerling drukkerij-binder KNIPSTER MAASTER NAAISTER STRIJKSTER GEREEDSCHAPMAKER kantoorbediende DE N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN b LEERLINGEN CONDUCTEUR Rotterdamsche Bank N.V. L. VAN WIJNGAARDEN EN ZONEN'S Tapijten- en Mattenfabriek te Rhenen enkele flinke krachten kan in haar te RHENEN Prettige werkkring, geen handwerk. HOOG LOOM, Reiskosten worden vergoed. V 't Is ieder jaar weer een simpatiek ge doe als je ziet hoe die voetbaloudjes een paar avonde lang, ondanks hun buikjes en kaale schedels en rimmetiekbeene zich afbeulen om een seerie voetbalwedstrijde te speele, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de jaarlikse ootootocht van de ouwe van daage. 't Is te hoope, dat een heeleboel mense naar die wedstrijde gaan kijke, want hoe meer zieltjes hoe meer vreugd. En in dit geval beteekent dat, dat de opbrengst des te grooter wordt en dat de ouwe mense een steeds groo- tere tocht kenne gaan maake. Zellef hoop ik ook weer van de partij te zijn. Wie weet gaan we de grens nog es oover. Maar wat waar is, is waar. Afgeloope Vrijdag hebbe de veeteraane d'r hard voor gewerkt, 'k Heb zoo'n iedee, dat ze denke: jonges laat ik me nog maar es inspanne, want oover een paar jaar, dan kon ik ook wel es proofieteere van de voetbalkunde van de jeugd van nu, die dan weer veeteraane-elftalle zal leevere. Fn zoo worde we met z'n alle ouwer. Maar veiliger wordt et er niet op in 't Veen. Dat las ik tenminste net in de krant. We schijne met z'n alle Dinsdag doodgewoon onder stroom gestaan te hebbe. 10.000 volt kwam bloot te ligge toen een man met z'n trilboor een beetje uitglee. Trouwens de naam zegt et al: „tril"boor. Zo'n ding ken je niet stil houwe op één plek. Ik kwam door dit geval ook nog een beetje gek te staan. Toen dat ongeluk gebeurde was Driek net met de stofzuiger doende. Ineens kreeg ze geen stroom meer en netuurlik dacht e dat-ie defekt was, want dat is-tie wel meer. Ik kreeg opdracht om direkt met dat ding naar de elektrizijn te gaan. Zooals een trouw en toegewijd echtgenoot betaamt, ik netuurlik meteen op pad met dat stofding in me hand. En 't zou geen goeije elektrizijn geweest zijn, als-tie niet eerst effe geprobeerd had, toen ik bij em kwam, of die motorstoffer heus niet werkte. Laat dat ding het netuurlik toen wel doen. Ik heb toen vermoedelik een beetje vreemd gekeeke en hoe-ken-dat- nou gemompeld, want de elektriesieteits- man lachte een beetje fijntjes en kneep z'n ooge dicht. Verders zei die uit be leefdheid niks en 't kostte niks ook. Maar nou ik vanavond de krant zag nou begrijp ik, hoe dat in mekaar gezeete heb en waarom de elektrizijn mijn ietsies uit lachte. De buurman kwam binne terwijl ik de krant zat te leeze en die zei: Zou Mienis- ter Drees d'r ook een voorgevoel van gehad hebbe, dat et hier in 't Veen niet zoo veilig is teegeswoordig, want hij zat 1 i.at 'li dal wc-ntélrvieki vliegtuig. J!n wij konde em nog geen ongelijk geeve ook. Zoo zie jelui dat er wel es meer wat in de war loopt. In Eist dachte ze al toen ze tillefoonstoring hadde, dat zooiets al leen maar in Eist voorkwam, maar daar zulle ze intusse ook wel wijzer geworde zijn. 'k Heb toch wel effe verbaasd gestaan toen ik las in ons lijfblad, hoeveel in de maand Mei, dus in één maand in 't Veen gespaard is. Dat is bijna honderd twintig duizend guide en daar zit geen sent van mijn en Driek bij, want wij hebbe et in een ouwe-twee-recht-twee-averecht kous van Driek onder ons bed zitte. Maar ik snap niet van wie al dat geld afkomstig is, want je ken geen mens spreeke langs de weg of ze klaage oover de prijze van de groente en van .et vlees en van alles, wat je noodig heb om in et leeve te blijve. Nou is d'r netuurlik wel jong volk, dat wat opzij ken legge, maar die rijje meest op een bromfiets of een gewoone fiets met een hoop zilver d'r an. De meeste blanke mense lijke toch veel op de Sjieneeze. 't Moet glimme anders deugt et niet, dan tel je niet mee bij ons in de Gelderse Vallei, 'k Zou d'r nog veel meer oover wille zegge, maar dat doe ik een volgende keer wel. W. Blauwkous De eerste competitiewedstrijd heeft voor het eerste V.Z.C.-herenzevental de volle winst opgeleverd. De V.Z.C.-heren wonnen gisteravond in het Mirandabad te Amsterdam van Amstel 1 met 43. De eindstand geeft geen goed beeld van de krachtsverhouding tussen de beide ploegen. Het VZC-team speelde aanmer kelijk beter, zowel wat betreft snelheid als tactiek. Alle doelpunten kwamen van de hand van Henny van de Loosdrecht. De ruststand ging in met een 22 ge lijke stand. VZC kwam in de volgende samenstel ling uit: doel: Jan Bakker; achter: Ries Schoeman, Ivo C. Koomen, Evert van de Loosdrecht; voor: Henny van de Loos drecht, Hein van Schuppen en Wim van de Loosdrecht. De heren spelen in de derde klasse K.N.Z.B. met de volgende ploegen: Amstel 1 (A.dam), Shell 1 (A.dam) en Flevo 1 (Nijkerk). De dames en het tweede herenzevental speelden gisterenavond te Amersfoort. De dames speelden gelijk tegen AZ en PC (Amersfoort), terwijl de heren-reserves na een spannende en gelijk opgaande strijd verloren van KZVA (32). Woensdagavond verloren de adspiran- ten hun eerste competitiewedstrijd tegen Flevo uit Nijkerk met 51. Ze hadden te kampen met veel invallers. Het tweede heren en de dames komen uit in de kring Midden Nederland van de KNZB. Het VZC-programma voor de komende dagen luidt: Zaterdagavond a.s. neemt het eerste herenteam deel aan een tournooi van KZVA te Amersfoort. Woensdag 13 juni a.s. 19.30 uur in het „Bergbad": VZC I (heren) tegen Flevo I (Nijkerk) en VZC (adsp.) tegen Duin kikkers (Soest). LAATSTE AKTE De Amerikaanse toneelschrijver Irwin Shaw heeft genoeg van het publiek dat naar zijn stukken komt kijken. In het grootste, duurste theater van New York zou hij graag de première van zijn nieuw ste stuk geven voor het allerdeftigste to neelpubliek: het gordijn zal langzaam op gaan, waarne een toneel te zien komt, dat geheel leeg is op één grote slanke man in onberispelijke avondkleding na. Deze zit achter een machinegeweer. Hij mikt zorgvuldig op het midden van de zaal enopent het vuur. Morgenavond zal er tussen 7 uur en half acht op het terrein, gelegen tussen het slotplein van het kasteel „Renswoude" en de Rijksverkeersweg een helicopter landen. Een en ander gaat nl. uit van de Eerste Belgische Vereniging van Ama teurs op het gebied van de helicopter- sport. Het ligt in de bedoeling van ge noemde vereniging een zeer exclusief be zoek aan ons land te brengen en men heeft gemeend een pittoresk dorpje als Renswoude te moeten uitkiezen. Het is OOK IN RHENEN A.V.O.-COLLECTE Ook in Rhenen wordt van 2 t.m. 7 juli een openbare geldinzameling gehouden ten bate van de A.V.O. (Actio Vincit Om nia) oftewel „Arbeid Overwint Alles". De Nederlandse vereniging „AVO" stelt zich sinds 1927 tot taak binnen het raam der algemene sociale voorzieningen en de individuele mogelijkheden, de arbeidszorg in de ruimste zin des woords te bevor deren voor lichamelijk of geestelijk ge handicapten, ongeacht de oorsprong hun ner minder-validiteit. Zij voert dan ook als ondertitel „Sociale zorg voor minder- validen". In het hele land heeft de AVO plaatselijke en provinciale afdelingen, die via hun besturen en adviesbureaux met raad en daad de minder-validen bijstaan. Hun taak bestaat o.a. uit: de voorziening in arbeid via bedrijfsleven, overheid, eigen bedrijf, beschuttende werkplaats enz.; bevordering van revalidatie, be roepskeuze en studie; verstrekking van prothesen, invalidewagens en andere hulpmidelen, alsmede bevordering van opname in speciale inrichtingen en in stellingen. Van de gemiddeld 7000 inge schrevenen per jaar kon de AVO ca. 60°/o aan passende arbeid of op andere wijze helpen, dank zij o.a. haar samenwerking met tal van overheidsinstanties en vele vooraanstaande verenigingen op charita tief en maatschappelijk gebied, waarme de zij via haar hoofdbestuur nauw is ver bonden. Het gaat hier om een goed doel, dat ons aller steun verdient. GESLAAGD De Rhenenaar Henk van Hemen slaag de aan de Christelijke Normaal School te Zetten voor de akte van onderwijzer. OOGST VAN DE STRAAT Aan het politiebureau te Rhenen wer den de volgende voorwerpen aangegeven dus het voornemen van de E.B.V.A.H. om na het welslagen van deze landing, waarvan de eigenlijke bedoeling is bij het publiek het helicopter-amateurisme be kendheid te doen geven, ook in grotere plaatsen dergelijke reclamestunts uit te voeren. Wij als Renswoudenaren mogen er trots op zijn, dat men juist Renswoude heeft uitgekozen om de eerste plaats te zijn, waar iets dergelijks gebeurt. Inmiddels wordt het publiek verzocht zich op een veilige afstand te houden van de lan dingsplaats, die duidelijk zal worden aan gegeven. Bij de plaatselijke autoriteiten werd nl. geen hulp ingeroepen, met als oogmerk het sportieve element, van deze door de E.B.V.A.H. als eerste op buiten lands grondgebied te volbrengen „stunt" volledig te kunnen handhaven. U.n, I itrX>M GEVALLEN Woensd;._,viel onze plaatsge noot de h'Jéï* van B. van ongeveer drie meter hoogte uit een boom. De heer Van B. werd naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal vervoerd, alwaar werd ge constateerd dat hij een gekneusde arm had opgelopen. Van B. zou juist gisteren onder de wapenen gaan. MUZIEKVERENIGING GEEFT CONCERT Zaterdagavond a.s. zal de muziekver eniging „Ons Genoegen" op het slotplein voor het „Kasteel Renswoude" een con cert in de open lucht geven. De aanvang van dit concert is 8 uur. Dinsdagavond zal de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Rhenen een concert verzorgen op het plein voor de brand weergarage in de Taets van Amerongen- straat. Ook hier is de aanvang 8 uur. Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke muziekverenigingen bij deze concerten een collecte te houden voor de uitgaans dag van de ouden van dagen te Rens woude. Een zeer goed initiatief van „Ons Genoegen". Zorgt u ervoor, dat straks „Ons Genoegen" met overvolle handen bij het Comitee Uitgaansdag Ouden van Dagen kan komen aandragen? als gevonden: spoel van een weef toestel met rood garen; zwarte vulpen met nik kelen dop; polshorloge met metalen band; streng kralen; Cyperse kat. Verloren: twee zilverbons van 2,50; huissleutel; portemonnee inh. 8,foto toestel (box) in bruine tas met rode voe ring; br. lederen portemonnee inh. plm. 30,en twee sleutels van horloge en vuursteentjes; foedraal van paraplu; paar zw. dames glacé handschoenen bovenzij de opengewerkt; boodschappentas geruit inh. kruidenierswaren; rood lederen da mesportemonnee inh. 13,50 en vier re tourtjes NBM Rhenen-Wageningen; bruin lederen portemonnee met ritssluiting inh. 26,— en drie sleutels met weekkaart NBM. RHENUS THANS UITGESCHAKELD „Sportleven", liet officieel orgaan van de afdeling Utrecht van de K.N.V.B., meldde afgelopen woensdag, dat de des tijds gestaakte wedstrijd DVSA-Kieviten niet meer zal worden uitgespeeld en der halve de 50 uitslag voor de Amerongers gehandhaafd blijft. Hierdoor is DVSA thans definitief kampioen geworden van de tweede klasse afdeling A met 23 pun ten uit 16 wedstrijden. Rhenus is nu eervolle tweede met 22 punten uit 16 wedstrijden. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen, dr. G. Annot, Kerkewijk, telefoon 3198. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter bergsestraatweg 191, tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Bakker van Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur van Lunteren, telefoon 08388-460. Heel natuurlijk zou 't zijn te veronder stellen, dat de vogels hun oude nesten opzoeken om daarin de nacht door te brengen. Met enkele soorten is dit ook het geval, maar meer zijn er, die, wan neer eenmaal de broedperiode is afge lopen en de kinderen zijn uitgevlogen, nimmer het oude nest meer bezoeken. Zo zullen de vink, het roodborstje, de heggemus of bastaardnachtegaal, de hout duif, lijster, merel, bos- en tuinfluiter, tijftjaf, fitis, spotvogeltje en braam- sluiper, nachtegaal, karkiet, rietzanger en nog veel anderen, die niet in holen, nest kastjes en gaten van bomen bouwen of ronde nesten maken met een vlieggat op zij, zoals het winterkoninkje en staart- meesje doen, de nacht nooit in hun nest doorbrengen. Er zijn enkele soorten die. z.g. vlakke nesten maken zoals ooievaar en reiger, die men 's nachts op hun nest kan vinden. Dit is ook het geval met de valken soorten, die de oude horst vaak als slaapplaats gebruiken. Onze mus kruipt onder de pannen en bezoekt dan dikwijls zijn oude nest. Maar ook zoekt hij andere schuilplaat sen. In het lofwerk van grote gebouwen, in een gat van een oude muur, in een hoekje van de dakgoot of vensterbank in de hooiberg, in het klimop en soms vindt men hem zelfs in herfst en wintertijd in de takken van bladerloze bomen. Daar verzamelen zij zich dan met een groot gezelschap en lang, nadat de schemering gevallen is, hoort men hun gekibbel om een goed plaatsje, totdat tenslotte de rust weerkeert en zij alle aaneengerijd te slapen zitten en elkaar verwarmen. Ook de spreeuw zoekt dikwijls zijn oude wo ning op, maar nog vaker verzamelt hij zich tot grote vluchten en gaat slapen in de rietvelden onzer plassen of in de griendakkers van ons lage land. Daar veroorzaken zij dan veel schade, door het brenken van de halmen, zodat deze voor de rietdekker waardeloos wor den en door hetverontreinigen van het griendhout, dat dpor de scherpe uitwerp selen sterft. Voor het slapen gaan, houden zij dan vliegdemonstraties, die belicht door de avondzon de moeite waard zijn te vol gen. De duiven geven de voorkeur aan oude dennenbosjes, waar zij in de donkere kruinen een goede beschutting vinden, terwijl ook veel kraaien, waaronder bos- kraai en kauwtje, daarin een schuilplaats vinden. Laatstgenoemde gaan echter des avonds ook wel rusten in schoorsteen of gat van een boom, waar zij hun nest hebben ge had. De roeken verzamelen zich zolang het blad nog aan de bomen zit, in het bos, waar zij hun nestenkolonie hadden, maar des winters trekken zij, evenals de win- tergast, de bonte kraai, naar de vlakte, waar een ruim uitzicht hen tegen nach telijke aanvallen van vijanden beschermt en slapen dan op de grond. Wanneer wij tegen schemertijd meesjes in onze tuin horen, is 't wel eens aardig deze een poosje te begluren. Zachte klankjes klinken in 't rond. Zij roepen elkaar zachtjes toe, dat 't bedtijd is en als men zich dan heel stil houdt, zal men ontdekken waar zij gaan slapen. Is er een nestkastje, dan zal er wellicht een in verdwijnen, maar ook ziet men, dat ze zich verschuilen onder een blad of in een dichte conifeer en zij zijn dan zo geheel weg, dat, al weet men de plaats, het veel moeite kost ze terug te vinden. Goudhaantjes houden van gezelschap en gezelligheid. Tegen het vallen van de avond hoort men ze lispelen en fluisteren in het dichte lover der sparren en dan, wanneer men de kleine figuurtjes in het oog kan houden, wat niet gemakkelijk is, kan men hen in een oud eekhoornnest zien kruipen. Daarin zijn er dan-wel tien of meer bij elkaar en in koude winternachten ver warmen zij elkaar. De vink zoekt een plaatsje op een tak tegen de stam van een boom, het liefst onder een tak en uit de wind en regen. De ekster maakt graag gebruik van het oude nest. Een fazant rust op een horizontale ta}c, de patrijzen slapen op de grond, het liefst in de delling van de heide of duinen, met de leider, die hen voor het slapen gaan VEENENDAAL Geboren Evertje, d. v. H. J. v. d. Scheur en E. v. Zetten; Hendrika, d. v. J. v. d. Goor en G. de Koning; Albertus, z. v. J. Bos en P. J. Gijsbertsen; Jacob Frans, z. v. J. Tak en C. A. Kruger; Gijsbertha Klasina, d. v. J. Kroes en M. W. Anbeek; Elzard, z. v. G. J. Voerman en C. v. d. Hoek. Ondertrouwd: W. v. d. Loosdrecht en T. E. Bouman; A. Bos en M. Vlastuin; C. Bolderman en M. Drost; B. Jansen en J. Robbertsen; G. van Nieuwamerongen en J. Valkenburg. Getrouwd: A. Drost en G. v. d. Boven- kamp; G. Veldhuizen en G. Roelofsen; H. Vermeer en P. Budding; A. Pol en W. Verwoert. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Cornells, z. v. J. v. d. Kaa en H. G. van Dooren; Heintje, d. v. E. van Eden en W. C. Jansen. Overleden: Geertrui Veenendaal, 73 jaar, geh. m. E. Brouwer. AMERONGEN Geboren: Frans, z. v. P. v. d. Neut en E. v. d. Leeden. Ondertrouwd: Albertus van Veenendaal en Johanna E. Burgers; Gradus H. van de Vooren en Cornelia van der Broek. Getrouwd: Gerrit van Bentum en Ger- ritje E. Schouten. Overleden: Anna Christina Beumer, 73 jaar; Jan van Ginkel, 84 jaar. bijeen heeft geroepen, in 't midden. Het winterkoninkje maakt vaak een nachtverblijf. Als liefhebber van nestjes- bouwen gebruikt hij dan dit, dan dat nest en heeft altijd een onderdak. Van de nachtwakers slapen de uilen overdag in oude torengaten, op de binten van een hooiberg, op zolders van oude schuren en gebouwen en in de klimop begroeiing van oude muren. Het steenuiltje gebruikt vaak een af gedankt konijnenhol, terwijl de velduil beschutting zoekt tegen een hoge wal of in een diepe voor; de bosuil camoufleert zich overdag tegen de stam van een boom. Eenden en andere watervogels zoeken 's nachts de open plas of het beschermend riet. Zo vindt elke vogel zijn schuilplaats en moeder natuur waakt met zo'n grote zorg over haar kinderen, dat deze maar zelden in hun rust worden gestoord. H.E.K. GEVAAR HOOIBROEI De burgemeester van Rhenen, overwe gende, dat gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten, wijst belangstellenden met nadruk op bovengenoemd gevaar, onder opmerking, dat artikel 158 van het wet boek van strafrecht straf bedreigt tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten. Rhenen, 4 juni 1956. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL EI Een kippenhouder te Versailles heeft met een dubbelloops geweer verscheidene gaten in een overvliegende helicopter ge schoten. „Ik heb 75 kippen bezig met het uitbroeden van 1200 eieren", zei hij, en zelfs een storm zou al m'n hele broedsel kunnen bederven". De helicopters oefe nen nu vijf mijl verderop. VEENENDAAL. Markt 9.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Koele van Nij kerk. Julianakerk 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vroeg indewey. Veeneind 3 uur ds. Van Viegen van Achterberg. Dijkstraat 2.45 uur ds. Van Wijngaarden. „Sola Fide" 10 uur ds. R. W. J. Nijkamp van Amsterdam, 5.30 uur' ds. Goedhart. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. H. Hoogen- doorn em. pred. te Apeldoorn. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dr. Hoenderdaal van Am sterdam. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. R.K. Kerk (Nieuwe- weg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger der Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondags school, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur V erlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. D. G. van Hoeven van Benthuizen. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Kooreman. 6 uur ds. Baars van Leersum. Ned. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 9 uur ds. Slingenberg van Ede. 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Bantuin- weg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Zinkstok van Maarsbergen (bed. H.A.), 6.30 uur ds. Jac. Vermaas van Vee nendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. de Jong van Scheveningen. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, maan dag 7.30 uur ds. de Jong van Kralingse- veer. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, donderdag 7.15 uur ds. Dorre- steyn van Opheusden. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk gebouw Oud Ger. Gem. 9 en 2.30 uur dhr. J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst, woensdag 7 uur ds. de Jong van Kralingseveer. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. de Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. de Zwaan. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. MOND De Amerikaanse soldaat 2de klas Joe Nicholls deed bij het verenmen van zijn uromotie tot korporaal van verbazing zijn mond wijd open. Tè wijd, bleek spoedig, want hij kon hem niet weer dicht krijgen en moest met een losse kaak naar het hospitaal worden vervoerd. Burgemeester exu wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ge deputeerde staten van Utrecht bij hun besluit van 1 mei 1956, 2e afdeling, nr. 350/767 aan de erven M. C. Philipse te 's-Gravenhage en hun rechtverkrijgenden, behoudens rechten van derden en tot wederopzegging ontheffing hebben ver leend van de verbodsbepalingen, ge noemd in artikel 2 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht voor het ontgraven van een gedeelte van het per ceel, kadastraal bekend gemeente Rhenen sectie D nr. 196, onder de in bovenge noemd besluit opgenomen voorwaarden. Zij vestigen er de aandacht op, dat in gevolge artikel 6 van de verordening op de ontgrondingen Utrecht op deze be slissing voor alle belanghebbenden bin nen 30 dagen na dagtekening dezes be roep open staat op de Kroon, overeen komstig artikel 19 onder B der water staatswet 1900. Het bovenaangehaalde besluit ligt van af heden gedurende 30 dagen voor be langhebbenden ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken. Rhenen, 4 juni 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, Th. v. d. WILLIK (103) Met gesloten vizier, de zwaarden getrokken en de lansen gereed tot de stoot stormen de ridders van Prins Angelo en Prins Balthazar op elkander in. De grond dreunt onder de hoefslag der strijd rossen, kletterend slaan de wapens tegen elkaar. Aram heeft snel zijn paard gewend, maar juist als hij op Angelo wil toestormen schiet er een ridder met hooggeheven zwaard langs hem heen. Het is prins Balthazar, die met verbitterde woede zijn broeder aanvalt. Achter de valse prins Angelo stormt diens handlanger Aiglon naar voren. Snel richt Aram zijn lans op de helm van de roofridder. Met een daverende slag slaat de lans van Aiglon aan splinters op Arams schild. Gelijktijdig vliegt de strijdhelm van de roofridder af door de wel gemikte stoot van zijn tegenstander. Beide mannen wankelen in het zadelslechts met moeite stelt Aram zich in positie en doet opnieuw een uitval. Maar Aiglon heeft bliksemsnel zijn gebroken lans weggeworpen en zijn zwaard getrokken. Met een geweldige houw beukt zijn wapen op de schacht van Arams lans, die krakend in stukken breekt (Wordt vervolgd.) Op ons mantelatelier hebben wij plaats voor: ■ö- WIJ BIEDEN: leerzaam werk; O hoog loon; 9 gunstige sociale voorwaarden; 9 reiskosten vergoeding. Wij zoeken tevens een voor magazijnwerkzaamheden. Aanmelden: Hoofdstraat 89; Tuinstraat 10. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk FA. FRANS DIEPEVEEN Hoofdstraat 29 Telefoon 2727 Veenendaal Er kunnen direct geplaatst worden: en een Voor jongens van 1416 jaar gelegenheid om dit interessante en veelzijdige vak practisch en theoretisch (1 dag in de week naar de Grafische dagschool in Utrecht) grondig te leren. Sollici tanten worden na enige maanden psychologisch op hun geschiktheid getest. DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" Parallelweg 10 Veenendaal „PEBAVEE" GEBREIDE BOVENKLEDING Voor enkele afdelingen kunnen wij nog meisjes plaatsen als: of meisjes die dit willen worden. Naast een goed loon, prettige werkzalen en leerzaam werk (geen handwerk) bestaan gunstige sociale voor zieningen. Eventuele buskosten worden vergoed. AANMELDEN: VIJGENDAM 13 TE VEENENDAAL Bij Metaalwarenfabriek „UMEFA" te Driebergen kan direct geplaatst worden een Voor prima kracht goede vooruitzichten. Sollicitaties kunnen schriftelijk of mondeling geschieden aan ons kantoor, Diederichslaan 2 te Driebergen-Rijsenburg. N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS te VEENENDAAL zoekt voor spoedige indiensttreding een (mann. of vr.) voor licht administratief werk op het handelskantoor. leeftüd ongev. 18 jaar; opleiding Mulo of Handelsavond school; kunnende typen strekt tot aanbe veling. Sollicitaties met inlichtingen aangaande leeftijd, opleiding, enz. te richten tot de afdeling Perso neelszaken. vraagt: A. jongemannen ter opleiding voor de Vereist: Mulo- of gelijkwaardig diploma. Vereist: Volledig lager onderwijs. Gegadigden moeten een be hoorlijk postuur bezitten en goed met publiek kunnen omgaan. Geboden worden: goed loon bijslag voor nacht- en zondagsdienst speciale sociale voorzieningen voordelige reismogelijkheden kosthuisvergoeding. Leeftijd: 20 t/m 30 jaar. Sollicitaties (met vermelding van de gewenste betrekking) te richten aan de 2e Afdeling van de Dienst van Personeelzaken der N.S. te Utrecht. Op de enveloppe In de linker bovenhoek vermelden: nr. B/18 Veenendaal vraagt voor direct (M. OF VR.) Sollicitaties Hoofdstraat 1 VRAAGT VOOR DIRECTE INDIENSTTREDING VOOR VERSCHILLENDE WERK ZAAMHEDEN (Copsspoeler, klos- seninzetter, wever ,opmeter e. d.) Aanmelden dagelijks aan de fabriek, Vogelenzangweg 35 tot 17.30 uur. Na 19.00 uur Prins Bernhardstraat 34. Aanmelden dagelijks bij ons Atelier, Achterbergsestraatweg 25, Rhenen van 8—12 en van 14—17 uur. Onze personeelschef houdt maandag 11 juni a.s. 's avonds van 79 uur zitting in het atelier. Voor gehuwde vrouwen kunnen de werktijden in overleg vastgesteld worden.

De Vallei | 1956 | | pagina 2