Middenstanders Wevenit deux-pieces Levensstrijd Nederlandse Oppositie Unie KINDERSCHOENEN PRACHT-COLLECTIE Mogen wij even Uw aandacht vragen voor onze Dames- en Kinderconfectie Setter Set aankomende KOK N.O.U. N.O.U. Uw bestaan wordt bedreigd Dirigistisch Regeringsbeleid MIDDENSTANDSPARTIJ J. A. A. TOUSSAINT N.O.U LIJST 10 N.O.U. B. VERSTEEG's Schoenhandel OPEL REKORD de luxe I' 36. GELIJK C. H. U. LIJST 4 Oosterbeekse Apotheek LIJST 4 TILANUS Effen rok Losse jasjes NYLONS Fa. L. HE IJ FAMILIEBERICHTEN Heden overleed nog vrij onverwachts mijn innig geliefde Man en onze geliefde Broer, Zwager en Oom ALBERT WILLEM BOELENS in de ouderdom van bijna 59 jaren. R. Boelens-van Schaik. Veenendaal, 7 juni 1956. Groenelaan 59. De begrafenis zal plaats hebben a.s. maandag 11 juni te 1 uuf n.m. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Voor de vele blijken van belangstelling, bij mijn 25- jarig jubileum ondervon den, zeg ik, ook namens mijn huisgenoten, hartelijk dank. W. v. d. Berg, veerman. Rhenen, juni 1956. Afwezig: Dr. J. C. van Heusden Huidarts WAGENINGEN van 9 juni 1956 tot 25 juni 1956 Waarom fotografeert U toch niet zelf? Wij hebben voor U reeds: Een prima toestelletje vanaf 9,75 Prima gevoerde tasjes in alle kleuren vanaf 4,25 Alle maten en merken rol- films vanaf 1,50 Voorts hebben wij voor U: Een pracht collectie bad tassen en -mutsen, zonne brillen, enz. enz. Drogisterij en Fotohandel HENNY JANSEN Apoth.ass. Zandstraat 7, Telef. 2.4.7.2 Veenendaal Ook het ontwikkelen, af drukken, vergroten en re produceren kunnen wij voor U verzorgen! Neem eens proef en U zult meer dan tevreden zijn! tVRAAG S 5 AANBOD 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop z.g.a.n. Engelse kinderwagen. Gerard Dou- straat 27, Veenendaal. Schoonheidsinstituut J. E. VAN OS-Friz O verstraat 8 - Tel. 03434-409 AMERONGEN Alle ingrediënten voor huidverzorging HOOGTEZON Studenten Sociëteit „Ceres" te wageningen vraagt voor direct LeUet~& Spoïtmüycizjjn, A L B E R S Exclusieve Badpakken - Strand-artikelen Kampeer-Benodigdheden VERHUUR VAN LUCHTBEDDEN Hulp in de huishouding gevraagd voor hele dagen. Zaterdagsmiddags en zon dags vrij. Aanm. Stations singel 32, Veenendaal. Dame met veel vrije tijd vraagt thuiswerk. Brieven onder nr. 2900 aan het bur. van dit blad. 15 jonge hennen te koop, aan de leg. Emmalaan 86, Veenendaal. Te koop divan met kleed, eikenhouten salontafel, theekast en een tapijt 2,70 x 1,85 m. Klaas Katerstr. 91, Veenendaal. Te koop 70 hennen RxP en zwarte, ook gedeeltelijk. Buurtsteeg 52, Veenendaal. Te koop 2 fauteuils, vier stoelen en een kinderwa gen, laag model. Dennen laan 39 bis, Veenendaal. Te koop jongensfiets 6-10 jaar. Lariksaan 64, Vee nendaal. Gevraagd net dagmeisje van 16-18 jaar. J. Budding, Hoofdstraat 12, Veenen daal. Hooigras te koop. Dijk- straat 59, Veenendaal. Te koop aangeboden hand wringer en stofzuiger. Te bevr. Dijkstraat 72, Vee nendaal. Te koop 3 ha zwaar hooi gras. Wed. T. Zandsteeg, Scharrenburgensteeg 23, Lunteren. Te koop diverse hooischud- ders en harken, alsmede in prima staat verk. „Eabi" grasmachines 4'/2 v. met luchtgekoelde Bernard mo tor. N. Drost, Kuil weg 4, Rhenen, Tel. 491. JAWA motor te koop. Ziet er nog mooi uit, b.j. 1950. f 450,Spinder, Motor en Rijwielhandel, Cunera- laan 32, Tel. 447, Rhenen. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Eikenlaan 22, Rhenen. Te koop gevraagd autoped op luchtbanden. Cuneraweg 183, Achterberg. H.H. landbouwers wij be schikken thans over een Hardeland inkuilmachine gecombineerd met hooi- blazer. Tevens zelfladen voor hooi, gras enz. M. Lodder. Snijdersteeg 5, Achterberg. Voor Uw paraplu-reparatie naar Ackerman, Klaas Ka terstraat 109, Veenendaal. Te koop een 2-paards „Deering" grasmaaimachi- ne. Tevens wagen- en kar- tuig. Alles in prima staat. D. van Dijk, Hogesteeg 21, Achterberg. Te koop aangeboden lichte D.K.W. motorrijwiel i.g.st. Te bezichtigen zaterdag van 46 uur. Mr. Heems kerkstraat 43, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. heren sportfiets, merk „Ger maan". Cuneraweg 328a, Rhenen. Te koop 800 jonge hennen, Parmenter en Reds x Hamps, 6 a 7 weken oud. Prima gezond. J. Veldhui zen, Bekerweg 2, Rens- woude. Te koop 300 jonge hennen, 7 weken oud. W. Engelage, Benedeneind 26, Veenen daal. Te koop aangeboden Spar- ta-motor, 125 cc. bj 1948. Prijs 75,Jan Steen laan 27, Veenendaal. Te koop aangeboden half- Engelse grijze kinderwa gen. Westersingel 49, Vee nendaal. Te koop Solex, met nieu we motor, met garantie. H. van Ginkel, Utrechtseweg 20, Renswoude. Te koop toom beste biggen. Alb. Jansen, Klompersteeg 19, Veenendaal. Te koop een burgerwoon huis, met voor- en achter tuin, onmiddellijke nabij heid van Veenendaal, 100 m. van bushalte. Brieven onder nr. 2901 aan het bur. van dit blad. Verloofd paar vraagt thuis werk. Br. onder nr. 2902 aan het bur. van dit blad. Te koop 30 jonge hennen, aan de leg. Huft, Van de Pollstraat 13, Veenendaal. Te koop 8 biggen en 3 beer- gelten. T. A. van Gent, Haarweg 26, Overberg. Drie korven met bijen te koop. G. Achterberg, Gort straat 90, Veenendaal. Welke naaister wil b.v. éénmaal per 14 dagen een dag bij mij komen naaien? A. A. Bloemink-Slagman, Kerkewijk 1, Veenendaal. door het De komende verkiezingen beslissen over Uw bestaansmoge lijkheid in de komende vier jaar Wat Uw geloofsovertuiging of politieke richting ook moge zijn, verdeel U als middenstander niet over andere partijen, waarin U altijd een minderheid zult blijven, maar ga deze keer met de en andere met haar samenwerkende economische belangen groepen strijden voor o.m. 1. Een evenredig deel van het nationale inkomen voor de zelfstandige ondernemers; 2. vrijstelling van belasting op loon en inkomen tot f 75 per week; 3. gelijke sociale voorzieningen voor middenstanders; 4. geen verplichte bedrijfsorganisaties. STEMT DUS ALLEN de candidaat van de Middenstandspartij in de N.O.U. Middenstanders thans geldt: Oppositie of ondergang D.M.F. te koop, de nieuw ste 300,— m. Buddy-seat, nw.prijs 640,Spinder, Rijwiel- en motorhandel, Cuneralaan 32, Tel. 447, Rhenen. Guitaren v.a. 28,50. Uku leles v.a. 9,75. Muziek handel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, Tel. 2102, Veenendaal. Te koop gebruikte gerevi deerde gecombineerde harkkeerders „Nicholson" en „Jarmain" hooiharken, hooischudders. Smederij Merkestein, Tel. 223, Lien- den. Te koop 350 hennen P x R, Nieuweweg 140, Veenen daal. Elke dag schapenvlees in voorraad. Van Rhee's Sla gerij, Valleistraat 21, Vee nendaal. Eet nu paardenvlees, sma kelijk, voedzaam en goed koop. Van Rhee's Slagerij, Valleistraat 21, Veenendaal. Grote prijsverlaging nieu we haring. De allerbeste, 15 ct. per stuk. Hartog's Vishandel, Pelikaanstraat 14, Veenendaal. Gemakkelijk reizen; 21 juli gaat leeg busje voor 8 pers. ongev. 14 uur uit Brielle richting Barneveld. 28 juli 8 uur omgekeerde richting. Belanghebbenden schrijven Van Rijnstraat 64, Veenen daal. Te koop rode, witte, savoye, spruit- en boerenkoolplan- ten. „De Rimboe", Achter- bergse Meent. Schoonmaken en repareren van orgels. Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrix straat 60, Tel. 2102, Vee nendaal. gelegenheidskleding Joh. v. d. M e ij d c n ZANDSTRAAT 26 - TELEFOON 2419 KOM TOCH DOOR DE VOORDEUR! Dat is prettiger en eenvoudiger wanneer U Uw producten on der de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Adverteer daarom in DE VALLEI Deze courant is de trouwe huisvriend van het hele gezin en Uw verkoopbood- schap zal de belang stelling genieten van allen. WantDe Vallei met haar specifiek regionaal karakter wordt gelezen van A tot Z, dus óók Uw advertentie Vraag eens inlichtingen bij de administratie van Nieuwsblad DE VALLEI Parallelweg 10 - Tel. K 8385-2023 - Veenendaal Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2460. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Hoortoestellen, Philips Audium, Batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Veenendaal. Voor uw trouwpartij en receptie naar hotel-restau rant Stuyvenberg, Eist (U.) Tel. K 8377-200. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford. Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude". v.h. J. van Wikselaar Zn.. Dorps straat 112. Renswoude. Tel. K 8387-254. Wtj zijn concurrerend in vensterglas, kippenhoWken- glas, eenruiters. Groene eo bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. ven de Pol. Gortstraat 49, Telef. Ü28, Veenendaal. Extra aanbieding PRACHT COLLECTIE IN WIT 3,95 4,95 5,95 vanaf 2021 22—23 24—27 28—31 6,95 DE MEEST GESORTEERDE EN DE VOORDELIGSTE Ook in DAMESZOMERSCHOENTJES en Heren Sandalen HOOFDSTRAAT 54-56 VEENENDAAL Gratis reisbonnen ONBREEKBAAR AANGEBODEN door particulier: donkergrijs: zorgvuldig onderhouden en ber;den: mechanisch cn uiterlijk in uitstekende staat. Kilometerstand ca 55.000 km. voorzien van kachel en rolhoes. TELEFOON K 8385-2292 vanaf 50 Markt 7 Telef. 2272 Progressief? Conservatief? NEEN! CHRISTELIJK-SOCIAAL! Gevraagd een A pothekers-Assistente VOOR HELE DAGEN. GEEN NACHTDIENST. Utrechtseweg 158 Oosterbeek (bij Arnhem) JONGEREN BLIJF TROUW AAN UW BEGINSEL! VERSTERK DE C. H. U. Brengt Uw stem uit op verantwoorde wijze dat is op U kunt het toch niet afschreeuwen Wanneer U de goede hoedanigheden van Uw artikelen onder de aan dacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat De Vallei te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet gelezen, maar „gespeld"van A tot Z. In die sfeer ge nieten ook Uw adverten ties méér dan gewone 'belangstelling ende resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met ver reweg de grootste oplaag voor deze omgeving. Het blad dat vrijwel huis-- aan-huis haar abonné'3 heeft. Wist U, dat de adverten ties zonder kostenver hoging in de beide edi ties komen, dus zowel in het Veenendaals als in het Rhenens Nieuwsblad DE VALLEI Parallelweg 10 Telefoon K 8385-2023 Veenendaal Kindertandem te koop, leeft. 6 a 8 jaar. 40, Spinder, Rijwielhandel Cu neralaan 32, Tel. 447, Rhe nen. Woonruimte gevraagd voor gezin met een kind. Kamers met keuken of gebruik er van. Vrouw ook genegen te helpen. Brieven onder nr. 2903 aan het bur. van dit blad. Slachtkonijnen te koop ge vraagd. Beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, Tel. 2987, Veenen daal. Woningruil. Aangeb.: in Lunteren, Barneveldseweg 10, woning. Gevraagd: wo ning in Veenendaal. Inlich tingen op bovengenoemd adres. Keurig model met gesloten jasje, in de kleuren bleu, groen, bordeaux, anthra- ciet en zwart, in maten 38 69.75 tot en en met 50 JA,PIE VIMP IK. PftACmSCM ...ZN IEOK met gewerkt jasje wijd model 66.95 in grijs Speciaal in zwart en anthraciet hebben wij keurig afkledende modellen met wijde en gesloten jasjes, in maten tot en met 50. met ingezette en aangeknipte 27.90 mouw in diverse tinten Als U op reis gaat, kuilt U zo'n deux-piece niet missen. Onze etalages tonen U enkele modellen, maar binnen vindt U een UITGEBREIDE COLLECTIE FEUILLETON door Ernst Zahn Vertaling: H. C. Knappert-Jansen (2.) Lange tijd duurde het, eer Christen de deur weer opende. Hij hield de hand aan de klink en wachtte een ogenblik. „Het is licht," zei hij, zich naar binnen wendend. Zijn stem klonk min of meer onzeker. Rosi kwam met wankelende tred naar buiten. Zij stak als verblind door het licht beide armen omhoog en streek in verwarring, als moest zij zich bezinnen, over het zachte gladde haar. Toen hief zij haar gelaat naar de jonge man op en scheen plotseling te ont stellen. Zij klemde de handen om haar schort en sloeg die voor het gezicht. „O God!" kreunde zij. Christen kwam tot bezinning. Hij wierp het hoofd in de nek. Zijn ogen stonden vastberaden in zijn bleek ge zicht, dat door koolzwart haar en een baard van dezelfde kleur omgeven was. „Huil niet," zei hij ongeduldig, en hij maakte met geweld de handen van het meisje los, die zij voor het gezicht geslagen had. Met ogen vol angst keek zij hem aan. Haar fijne trekken trilden en een uitdrukking van de bitterste wanhoop kwam erop te voorschijn. „Wat hebben wij gedaan!" Christen antwoordde hard: „Nu moet je de mijne zijn. Nu moet je va der toegeven!' Het meisje wendde zich af. Zij sloop tastend naar de achterkant van de schuur en zocht de weg naar huis. Maar de jonge man was in een paar schreden bij haar en trok haar in zijn armen.. „Wees niet bedroefd," sprak hij haas tig. „Van nu af weet je, dat wij niet meer gescheiden kunnen worden. En daar zou je blij om moeten zijn." „Ja ja. God helpe ons." En Rosi sloop weg naar het huis. Christen keek haar na, tot zij achter het huis verdwenen was. Toen sloeg hij de blik om zich heen. De koele nachtwind streek hem over haar en voorhoofd. Trof hem de verhevenheid van de schitterend heldere nacht, die gevoelige mensen het hart verruimt of was het een plotseling bewust wor den van eigen kracht? de gespierde, rijzige jonge man richtte zich hoger op. Hij balde de vuisten, strekte de armen uit, alsof hij op 't punt was een zware last op te heffen; het licht viel vol op zijn gezicht, dat wel zijn boe renafkomst niet verloochende, maar dat daarbij een uitdrukking van scherpzinnigheid en onverzettelijke wilskracht droeg. Hij slenterde lang zaam tussen de rotsblokken door, de weiden langs, tot aan de uiterste rand, waar een afgrond gaapte. Van dë plaats waar hij stond, tot aan het pad beneden, dat over een smal bruggetje naar het gehucht liep een hoopje huizen, die nog bij Frutnellen behoor den was een enkele loodrechte ver weerde rotswand. Christen boog zich voorover. Het pad schemerde wit op. In de hutten was nog een flauw lichtje te zien. De brede Rafisbeek, die van de hoogste gletscher aan de zuidkant door het hoofddal stroomde, liep als een smalle glanzen de streep langs de huizen. Alles zag er van boven af zo onaanzienlijk en nie tig uit. En weer spanden zich de spie ren van de man, die naar beneden staarde, alsof hij er trots op kon zijn, dat hij zo hoog stond. De overvloeiende levenskracht gistte in hem. Hij haalde diep adem. Het was bij middernacht. En morgen zou de strijd gestreden wor den. Hij verheugde zich er bijna op! Feuilleton Toen hij zich omwendde, zag hij de donkere wolkenmassa boven de bergen, als een onoverkomelijke muur. Onwil lekeurig drong de gedachte zich bij hem op, of dat een voorteken zou zijn? Hij klemde de lippen samen en glim lachte. Met de handen diep in de zak ken schreed hij dadelijk daarop recht op het huis aan, de blik op de vensters gericht. Bijna hoopte hij, dal iemand hem zou zien aankomen. TWEEDE HOOFDSTUK „Waar wacht je nog op?" vroeg president Felix Furrer, de eigenaar van de Hochfluh-hoeve, aan zijn knecht, Christen Russi, die aan de deur van de woonkamer stond, en die met een gezicht, waarop duidelijk ongeduld te lezen stond,- het weggaan der knechts en meiden had afgewacht, die gelijk met hem hun avondmaaltijd hadden gebruikt. De zon was juist verdwenen achter dezelfde strakke, onbeweeglijke wol kenmassa, die sedert gisteren onver anderd in het westen was blijven han gen. De kamer van dé Hochfluh-hoeve glansde in de weerschijn. Eindelijk was ook de laatste dienst bode de deur uitgegaan en Rosi sloop met neergeslagen ogen en knikkende knieën achter haar weg. „Ik zou graag een woordje met u alleen willen spreken," gaf Christen ten antwoord. „Is dat van zoveel gewicht, dat je een houding aanneemt, alsof deze ka mer je niet goed genoeg was?" sprak de boer, terwijl hij verstoord over de krant heen keek, die hij in de han den hield. Christen bleef het antwoord schul dig. Hij hield de handen op de rug ge kruist en wendde de ogen met duide- gelukkig wezen. Zij was gedeeltelijk verlamd en bewoog zich met moeite schuifelend door de kamer. Haar boven lijf v/as schraal en door ziekte gebogen en zij had spierwit haar, schoon zij nog maar acht en dertig jaar oud was. Haar bleek gerimpeld gelaat droeg de stem pel van een lijden, dat boven haar krachten ging, maar tevens een trek van haat en verbittering, zoals men dat vindt bij zieken, die met zichzelf geen vrede hebben. Voor het overige was zij mooi noch lelijk, een boerin, die weinig in te brengen had, zohls er zovele waren in de streek. Velen zagen evenwel hoog tegen haar op, omdat haar man zo rijk was. Furrer had de blik van zijn knecht gezien en begrepen. „Is mijn vrouw je nu óók nog in de weg?" Hij legde de krant op tafel en sloeg het opbollende blad met de vlakke hand hard neer, toen zette hij zijn bril passend en verrassend elegant In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Veenendaal lijk sprekende blik naar de boerin, die bezig was met opruimen en langzaam tussen de tafel en de kasten heen en weer hinkte. De rijke vrouw Furrer was een on af en keek Russi scherper aan. Waar zijn bril gezeten had, bij de neuswor tel, was een groef zo diep, dat men er de vinger wel in kon leggen. „Ik zou wel graag eerst eens met u alleen willen spreken," sprak Chris ten met nadruk en hij trachtte te glim lachen, maar dat gelukte hem slecht. Furrer keek hem met zijn heldere grijze ogen scherp aan. Er was iets in de houding van de jonge man, dat hem ergerde, hem, die gewoon was, zijn knechts op eerbiedige afstand te houden. Christen had nog zijn niet al te hel der blauwe stalbuis aan en zijn broek van schaapswol, en klompen aan zijn naakte voeten, maar de uitdrukking van zijn gezicht was niet die van een knecht. Het lachje om zijn smalle lip pen, dat vertrouwelijk bedoelde te zijn, rnaar alleen verlegenheid te kennen gaf, leek drommels minachtend. De boer van de Hochfluh-hoeve wil de dit onderhoud, dat hem ergerde, be korten. „Vrouw, geef hem zijn zin en ga naar de kamer hiernaast," zei hij tegen haar. Eerst nu werd zij opmerkzaam op wat er voorviel. „Dat ontbreekt er nog maar aan, dat ik ter wille van een knecht de kamer uit moet; wat die te zeggen heeft, zal ik toch, denk ik, ook wel mogen horen." Giftig siste zij de woorden voor zich heen, maar tegelijk was zij toch de deur uitgestrompeld. Christen haalde diep adem. Hij mat Furrer met een lange blik, die deze beantwoorddeEn het was, alsof men bij de een zowel als bij de ander de vonken van een verborgen toorn zag flikkeren, hoewel er tot dusver een zeer goede verstandhouding had be staan tussen de boer en zijn vlijtige knecht. President Felix -Furrer was een reus van een man. Als hij rechtop stond, raakte zijn kort naar achteren ge streken haar aan de zoldering. Hij was zwaargebouwd, statig van postuur en zijn ledematen waren nog sterker gespierd dan die van zijn knecht. Zijn gezicht was glad, zonder snor of baard en leek als uit ivoor gesneden; neus, mond en kin waren scherp omlijnd. De harde en grove trekken kenmerkten de man, die tot bevelen, niet tot gehoor zamen geschapen is. Als struikgewas, dat van een rotswand afhangt, zo staken zijn borstelige wenkbrauwen uit boven zijn schitterende ogen, die door vele rimpels waren omgeven en waaronder grote wallen zichtbaar wa ren. Zijn voorhoofd was hoog en ge welfd. Daarachter was plaats voor veel nadenken, en gewoonlijk dacht de president van Frutnellen ook voor het gehele dorp. Zijn witte handen waren vlezig en zo breed als een berenklauw, maar het waren geen werkhanden. De boer van de Hochfluh-hoeve werkte met het hoofd en door de handen van zijn knechts. Van schrijven krijgt men geen eelt aan de handen en daar ge bruikte de president ze het meest voor; hij, die in het Frutneller dal alles te zeggen had en bij de heren van het be stuur in de hoofdplaats van het dal, die uren ver weg lag, in hoog aanzien stond. „Nu, spreek op!" beval Furrer, toen zijn vrouw de kamer uit was. „Ik kom u vragen, of u mij uw dochter tot vrouw wilt geven." „Wat?" vroeg de boer. Scherp als gefluit kwam het over zijn lippen. Hij lachte droog. „Je bent gek. Maak, dat je weg komt." (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 6