DE VALLEI Albert Heijn Aramj| Minister Staf sprak over verschil CHU-Ant* Rev* SNEEUW EN HAGEL Voor de Jeugd RHENEN Diploma-uitreiking Handels avondschool Wederom record-opbrengst Rode Kruis-inzameling in Veenendaal Schoenmaker van Zuiden had beet VRAAG S AANBOD GEVRAAGD: BOUWBEDRIJF Firma HL v. Doorn en Zonen PRIMA VERKOOPSTER NET PERSOON De broederschap der bronzen draak Als hoogtepunt en tot besluit van de verkiezings-eampagne van de Chr. Histo rische Unie, spraken gisteravond in ge bouw „Eltheto" minister ir. C. Staf en ds. drs. J. W- van de Linden. Na schriftlezing en gebed opende de heer W. van Galen de bijeenkomst. Hij heette in het bijzonder welkom minister Staf en zei verheugd te zijn over de pu blieke belangstelling, al speet het hem dat er nog zoveel lege stoelen waren. Minister Staf voerde hierna het woord en gaf een uitvoerig overzicht van de belangrijkste politieke aspecten en rege ringsproblemen van deze tijd. Zijne ex cellentie vond de verkiezingsstrijd erg mak. Hij bestreed de mening als zou deze alleen gaan om een al of niet verder gaande doorbraak en een progressieve of behoudende politiek. Al dreigen wij door de heersende wel vaart overmoedig te worden, toch zijn er naar sprekers mening vele zorgen voor de toekomst, Het ziet er heus niet zo roos kleurig uit in de wereld. Bezien wij al leen maar de tegenstelling oost-west die op het politieke leven zoveel invloed heeft. Als gevolg daarvan hebben wij b.v. onze gemeenschappelijke verdediging in de Navo. Door een krachtige defensie moeten wij een oorlog voorkomen. Er zal nog meer geld nodig zijn voor het aan schaffen van moderne wapens. Een kor tere diensttijd is niet mogelijk want er dient een redelijke parate troepenmacht op de been te blijven. Daarnaast moeten wij ook open staan voor eventuele goede bedoelingen vanachter het ijzeren gordijn. Internationale samenwerking Nederlands belang De Navo is in 5 jaar tijd uitgegroeid tot een hechte organisatie en deze kan nu ook zeer goed dienst doen op econo misch en sociaal terrein. Er moet uitbrei ding worden gegeven aan de Europese economische samenwerking. Wij hebben hebben nu al de Benelux en de Kolen- en staalgemeenschap, welke laatste nu ook al de atoomenergie ter hand nemen. Ons land, dat alleen van export kan leven, heeft vooral belang bij internationale sa menwerking. Wij moeten in dit verband ook denken aan hulp voor minder ontwikkelde ge bieden. Ruim 60 °/o van de wereldbevol king leeft in behoeftige omstandigheden. Met onze kennis en adviezen kunnen wij zeer veel doen, ook zonder daarvan di rect de voordelen te verwachten. Alleen uit naastenleifde zijn wij verplicht dit te doen. In Nieuw Guinea hebben wij in dit opzicht een grote taak. Verder gaande industrialisatie De toekomst lijkt erg mooi, maar daar is toch de noodzaak de industrieën ver der uit te breiden en te moderniseren, ook voor het scheppen van meer werk gelegenheid voor onze snel groeiende be volking. Men zegt dat de landbouw ach ter blijft en niet deelt in de welvaart. Het is kenmerkend voor de landbouw dat zij zich isoleert. Men moet zich daar be ter bewust worden deel uit te maken van het geheel. Een middel hiertoe is de PBO. Sprekende over deze organisatie zei de minister geen voorstander te zijn van een speciaal PBO departement. Deze moet niet van boven af worden opgelegd maar integendeel zelf groeien en aansluiten in de praktijk. Zwarte lonen Allerwege zien wij dat de geleide lobn- politiek ons uit de hand loopt, en er is niets meer aan te doen. Is er niet te lang aan de loonregelingen vast gehouden? zo vroeg de minister zich af. Ik ben voor vrije loonvorming. Komende tot het vraagstuk van de wo ningnood zei de bewindsman dat het niet toelaatbaar is woningnood nog tot 1965 te laten duren. Er moet rationeler ge bouwd worden, en dan de eerste 10 jaar maar wat minder mooie huizen. De te lage huren vormen het grootste struikel blok. Ook moeten wij van de papieren rompslomp af. Op het gebied der sociale voorzieningen is ook nog veel te doen, met name de in validiteitsverzekering en voorzieningen voor weduwen en wezen moet verbeterd worden. In dit verband merkte de minis ter op dat het niet aangaat de lonen steeds maar op te voeren. De schatkist is al leeg en de minister van financiën weet al bijna niet meer hoe alle staatsuitgaven In de bestuurskamer van de Ko ningin Julianaschool heeft de uitrei king plaats gevonden van de diploma's aan 36 leerlingen, die met goed gevolg het eindexamen hadden afgelegd. Ze ven candidaten moesten worden afge wezen. Traditiegetrouw geschiedde de uit reiking door burgemeester A. Bakker. Bijzonder gewaardeerd werd de aan wezigheid van de heer Scherks, secre taris van de Kamer van Koophandel te Utrecht, die namens deze instelling een fraaie prijs aanbood aan de best ge slaagde leerling, de heer D. J. van Barneveld. Het woord werd voorts gevoerd door de directeur der school, dr. J. G. Thoo- mes, door de heer H. M. van Schuppen, voorzitter van het schoolbestuur; de heer W. J. Schoemaker, voorzitter van het college van rijksgecommitteerden en de heer Ant. de Ruiter, voorzitter van de V.W.V. „Handel en Nijverheid", die een fraai boekwerk aanbood aan de leerling, die op een na het beste exa men had afgelegd, n.l. de heer G. J. de Rooi. Alle sprekers gaven uiting van hun voldoening, dat Veenendaal beschikt over de Handelsavondschool, waarvan het diploma recht van vrijstelling van het Middenstandsexamen geeft, en die dus wel van groot belang mag heten voor een plaats, waar handel en nij verheid de voornaamste bronnen van welvaart zijn. Namens de leerlingen werd tenslotte een woord van dank gesproken door de heer G. de Rooi, die tevens aan leraren en gecommitteerden een attentie na mens de geslaagden aanbood. De namen der geslaagden zijn: H. J. v. Amerongen. D. J. van Barneveld, R. van Beek, A. Blom, C. Boers, A. J. v. d. Brikn, J. v. Capelleveen, J. M. A. Diepe- veen. M. Ditewig, G. van Donkelaar, C. H. Drost, J. van Eden, A. M. Engelage, J. de Fluiter. G. G. v. d. Grift, W. Harte- man, A. v. d. Heuvel, C. J. M. B. v. d. Hoef, D. Kloot, B. van Kooten, D. J. Lin deboom, W. G. J. Meyer, N. van Nieuw- Amerongen, M. Osnabrugge, H. v. Raven- swaay, G. J. de Rooi, J. de Ruiter, G. Slotboom, D. C. v. Stempvoort, J. H. Sukkel, G. M. G. Takken, T. Takken, M. A. Veen, D. J. v. Veenendaal, J. van Wa keren en J. v. d. Weerd. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt werden aangevoerd 135000 eieren; prijs voor grote f 13,— tot f 13,75, voor kleine f 9,— tot f 11,per 100 stuks. Handel vlug. Op de biggenmarkt werden aangevoerd 75 biggen, prijs f 46,— tot f 66,— per stuk. Handel matig. te financieren. Op de duur zullen de kosten, verbonden aan verbetering der sociale voorzieningen door de werkne mers zelf worden betaald en dat zullen zij redelijk vinden ook. Bij een beschouwing op zijn eigen partij zei de bewindsman dat de CHU conserva tief genoemd wordt. Wij zijn inderdaad conservatief in onze opvatting dat het goddelijke ook in de politiek het hoogste goed is. Het is typisch Nederlands dat de verschillende partijen een eigen milieu vertegenwoordigen, en dat moet zo blij ven. Is Christelijke politiek uit de tyd? Dit vroeg ds. Van de Linden, die hier na sprak en dieper inging op het wezen en de plaats in de samenleving van de CHU. Er zijn mensen die zeggen dat christelijke partijen niet meer passen in deze tijd. Als antwoord hierop zei spre ker: wij leven en sterven in onze begin selen. Daar is ook de vraag waarom pro testants Nederland politiek zo versplin terd is. Spreker zei dat dit zo gegroeid is en dat iedere partij mensen met een eigen karakter aantrekt. Wij hervormden zijn b.v. anders ingesteld dan de gereformeer den met hun krachtige politieke AR-or- ganisatie. Bij ons is er als volkspartij niet zoveel leiding met de daaraan verbonden moeilijkheden. Ook geeft de Hervormde kerk geen politiek advies met als gevolg, dat de ene dominee dit en de andere weer dat zegt. De CHU onderscheidt zich ook doordat zij niet zoveel kabaal maakt bij ae verkiezingsstrijd. Als minister Zijlstra en Mansholt elkaar nu bejegenen als de grootste vijanden en straks weer vriende lijk zijn vind ik hen onvolwassen. Dat doen wij niet. De H van Historisch geeft veel misver stand. De mensen zeggen dat wij in het verleden leven. Het is wel zo dat Chris tus in het verleden, het heden en de toekomst dezelfde is. Daarin zijn wij ook behoudend. Maar als in de Kamer de be groting van Justitie en Maatschappelijk werk aan de orde komt dan blijkt toch dat de CHU geen domper is en wel dege lijk een progressieve partij is. Is het niet zo dat de kerk reeds barmhartigheid be trachtte voor dat de partij, die nu alle sociale verbeteringen op zijn naam krijgt, er iets aan deed? Wij moeten stemmen, niet uit traditie, maar in het besef van onze verantwoor delijkheid, dan wordt de CHU evenals de AR een werkelijk levende partij. Ook moeten wij stemmen in de wetenschap, dat uiteindelijk ook in Nederland God re geert. Fusie C.H.U.—A.R. Naar aanleiding van vragen uit de zaal zei ds. Van der Linden nog dat de tijd nog niet rijp is, dat b.v. de CHU-stem- mers op de Veluwe zich thuis zullen voe len in de AR-partij. De AR zal deze pro testanten dermate moeten kunnen over tuigen dat zij vanzelf naar deze partij toe komen en een fusie CHUAR tot stand zullen brengen. Ook minister Staf ging nog nader in op deze zaak en erkende dat de CHU de le vendige geest van de AR mist, maar niettemin mensen van een eigen milieu verenigt. In het kabinet bestaat een ui termate goede samenwerking en ver standhouding tussen de protestantse mi nisters. Dit is van zeer grote waarde en het moet zo blijven. Daarom is het zo jammer als de AR gaat zeggen dat mi nister Zijlstra zoveel aandeel heeft in de gunstige economische ontwikkeling en dat het Deltaplan dan toch maar van mi nister Algera is. Het is nog onjuist ook. Bij de beantwoording van nog andere vragen zei de minister dat de CHU op het standpunt staat dat Nieuw Guinea Neder lands moet blijven totdat het volk daar over eigen lot beschikken kan. Ook is de CHU tegen opheffen van het processie verbod. Zo zagen wij de fleurige Hollandia-meisjes na de Avond-vierdaagse In een gezellig samenzijn van het bestuur van het Ned. Roode Kruis af deling Veenendaal met de velen die medegewerkt hebben aan de Rode- Kruiscollecte van de laatste weken, heeft de voorzitter van de afdeling Veenendaal de verheugende medede ling kunnen doen, dat de opbrengst weer groter was dan vorig jaar. Dit jaar werd in totaal in Stichts en Gel ders Veenendaal en Overberg bijeen gebracht een bedrag van 5820, hetgeen zeer gunstig afsteekt bij een opbrengst van 5279,in het vorige jaar. Dit betekent, dat men in Veenendaal gemiddeld 26.6 cent per inwoner aan deze collecte heeft gegeven. De leuze „Geef gul aan het Rode Kruis" is in Veenendaal geen holle frase gebleken, aldus een verheugde heer Welle. Hij bracht dank aan allen die op enige wijze aan dit resultaat hadden mede gewerkt. Als herinnering werd aan alle medewerkers(sters) een Rode Kruis sierlepeltje uitgereikt. Dokter J. H. Kets bracht als leider van de Bloedplasmadienst nog in her innering, dat vele donors nodig zijn, zo dat hij de aanwezigen opwekte propa ganda te maken voor de bloedplasma- avonden, welke op 26 en 27 juni a.s. weer worden gehouden. DURE KATTEN De Duitse PTT heeft duizenden kat ten in dienst genomen om op de post kantoren de postzakken te beschermen tegen het geknaag van ratten en mui zen. Elke kat is herkenbaar aan zijn penning, waarop zijn goede kwaliteiten en zijn gebreken staan vermeld. De oogst aan ratten en muizen blijkt ech ter toch niet groot genoeg om hun honger te stillen en zo kost elke kat per dag 30 cent aan ander voedsel. Na een diensttijd van drie maanden gaat elke kat met pensioen. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 14 juni Henk v. Ravenswaay; 14 14 15 18 18 19 20 Gerrit v. Wijk; Elly v. Ravenswaay; Judith v. Manen; Jaantje v. Kooten; Jannie v. Dijk; Marijke Harmsen; Truusje Henken. OPLOSSING RAADSELS I. kapel - kruis - forel - demon - grens - baret - kreek - lente - Wodan. Purmer- end. II. Niet thuis behoren: 1. tijgeroog (een halfedelsteen, de andere zijn planten); 2. haai (de andere behoren tot dezelfde familie); 3. minister (is geen beroep); 4. nikkel (geen edel metaal); 5. Guatemala (de andere zijn Zuid-Ame rikaanse republieken; G. is Midden- Am.). I. Een zonnestraal. II. Zout - hout. III. p - ark - pruim - kin - m. Pruim. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen I. Hierboven is een park in tekening ge bracht met keurige, rechte paden. Wie kan de paden bewandelen zonder er één twee keer te gaan? II. Onderstaande woorden kunnen, door omzetting van de letters, in Hollandse plaatsnamen worden veranderd. De eer ste plaats ligt in Groningen, vervolgens Friesland enz. Vademen - nekes peplem - teenverd - niedre - garenmoen - lenar - tradomter - ekierzize - kwalijwa - stadirt. Voor jongeren I. Hoe maak je acht van vijf lucifers? II. Welk bord is niet van steen en ook niet van metaal? Je hebt het heus al vaak gezien en kent het allemaal. III. Met d ben ik gesloten, met j een ziekte, met 1 schijn ik vaak helder en met w was je nog klein. Schoenmaker van Zuiden is een groot liefhebber van vissen. Vaak gaat hij er 's morgens al heel vroeg op uit om zijn geluk te beproeven, want zo tegen een uur of negen moet hij dan weer in zijn werkplaats zijn, om de vele schoenen te repareren die aan zijn zorgen worden toevertrouwd. Op een mooie morgen ging schoenma ker van Zuiden weer eens vissen. Het was nog donker toen de wekker al af liep en heel voorzichtig stapte de schoen maker uit bed, want hij wilde zijn vrouw niet wakker maken. Die was echter wel gewend dat haar man vroeg op stap ging en meestal sliep ze gewoon door. Van Zuiden had 's avonds het visgerei al aan de fiets gebonden, het deeg klaar ge maakt en een paar boterhammen ge smeerd, zodat hij snel naar zijn geliefde viswater kon vertrekken. Toen hij bij de grote kolk aankwam, be gon het net licht te worden. Dat wa^Btn mooi gezicht, die opkomende zon, J^P^r onze schoenmaker keek er niet naar. Die was druk bezig om zijn hengel gereed te maken. Dat had hij vaker gedaan en al gauw zat het snoer aan de hengeltop en zat het stukje deeg aan de haak, die met een sierlijke zwaai de kolk in ging. De schoenmaker zette z'n visstoeltje neer en zo zat hij heerlijk aan het water en hij tuurde naar de dobber. Hij tuurde een hele tijd maar de dobber dreef maar op het water, er was geen beet te zien. Maar ja, eindelijk verdween de dobber onder water en met een ruk haalde van Zuiden een akelig klein visje op de wal. „Nou", zei de schoenmaker bij zichzelf, „dat is ook geen walvis" en al gauw ?wom het ondermaatse visje weer in de kolk. „Het wil niks vanmorgen", zuchtte de hengelaar. Gisteren had ik om deze tijd al drie dikke brasems, nee, op deze manier is er geen aardigheid aan, ik had beter in bed kunnen blijven. De schoen maker deed weer een nieuw stukje deeg aan de haak, maar hoe lekker dat stukje brood eM: uitzag, er was geen vis die er zin ii^Ktd. Het wilde niet, deze mor gen. Toen begon de schoenmaker slaap te krijgen, hij was die morgen al zo vroeg uit de veren geweest. De zon kwam hoger en het werd een beetje warmer. De schoenmaker begon te knikkebollen op zijn stoeltje en even later was hij in diepe slaap verzonken. Toen was het al bijna 8 uur en op dat moment kwamen Wim en Karei voorbij. De beide jongens waren naar het zwembad geweest op de vroege morgen en op de terugweg fietsten ze nog even rond. Dat kon nog net voor schooltijd. En toen zagen ze de slapende hengelaar. „Kijk eens Karei", zei Wim, „daar zit onze schoenmaker, die gaat wel drie keer in de week 's morgens vroeg vissen, maar nu is hij in slaap gevallen". Toen zei Ka- rel: „Zullen we eens een geintje uithalen met de schoenmaker?" Daar was Wim wel voor te vinden en de jongens stapten van de fiets. „Geen lawaai maken hoor", zei Wim. Voorzichtig stapten ze naar de kolk, maar de visser merkte niets, die droomde^^i meterslange brasem. (Wordt vervolgd.) CIRCUS „BOLTTNI" OP DE KUIL IN RHENEN Rhenen was maandag en dinsdag circusstad. Eigenlijk zondag al, want reeds toen hadden vele wagens hun plaatsen ingenomen op de Kuil nabij het Paardenveld. De gemeenteweide liep vol met circuspaardjes, waarvoor de gehele dag veel belangstelling be stond van de zondagswandelaars. In de loop van maandag werd de viermaster opgebouwd en 's avonds trokken grote drommen Rhenenaren naar het zo plotseling uit de grond gestampte ver- maakcentrum. Zowel de eerste als de tweede avond waren practisch uitver kocht. Het circus was groter dan we in de regel gewend zijn. Dit betekent een winstpuntje. Het programma, hetwelk „Boltini" het Rhenense publiek heeft aangeboden, was buitengewoon aardig en niet van sensatie ontbloot. „Boltini" is voor Rhenen overigens geen onbekende. Wij herinneren onze lezers eraan, dat in de meidagen van 1940 dit circus veel van zijn grote wa gens beschikbaar heeft gesteld om o.a. het rusthuis te evacueren. RHENEN OP TWEEDE PLAATS MET HENGELEN Tussen de hengelverenigingen Rhenen, Ede, Wageningen en Renkum vond de eerste gecombineerde hengelwedstrijd plaats van dit seizoen. Ede trad op als gastheer en legde meteen maar beslag op de overwinning, door niet minder dan 3401 gram vis uit de Krulse plas te halen. Twee Edese vissers waren zo gelukkig twee karpers te vangen. De volledige uit slag van deze eerste streekontmoeting was als volgt: Ede 3401 gram; Rhenen 997 gram; Wageningen 338 gram en Renkum 114 gram. De prijswinnaars waren 1. J. Kam- bier-Ede 2476 gram; 2. H. C. Schagen-Ede 925 gram; 3. W. van Zetten-Rhenen 749 gram; 4. H. Albers-Rhenen 188 gram; 5. J. Leninga-Wageningen 100 gram. Het ligt in de bedoeling van de Rhe nense vereniging „De Voorn" op zondag 15 juli het internationaal hengelconcours te bezoeken, dat op die datum wordt ge houden in Oss. De hengelaars, die wen sen deel te nemen kunnen zich opgeven tot en met 8 juli. Er zijn prachtige prijzen beschikbaar, zoals een Philips radiotoe stel, een electrische stofzuiger, een com plete 42-delige keukenuitzet, een eetser vies, een twaalf-persoons koffie en thee servies enz. 95 cL per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, bij A. Nagel, Boslaan 139, Veenendaal. Te koop kinderwagen z.g. a.n. (grijs). D. Wagensveld, Groeperweg 14, Overberg. Beschikbaar op le stand in Veenendaal, geheel vrije bovenetage, kamer en sui te, met eigen opgang, ge heel gemeubileerd, tel. w. en k. water, kookgelegen heid (voor dame of heer alleen) Ook zeer geschikt voor zakenman voor kan toorruimte. Brieven onder nr. 2908 aan het bur. van dit blad. Eetaardappelen partij pri ma Noordelingen te koop. J. Heijkamp, Klompersteeg over 't spoor. Te koop Jawa Twin 350 cc. heren leren jas maat 54 m. helm en dames leren jas, maat 46. Middelbuurtse- weg 20, Veenendaal. Te koop 150 zwarte hennen 7 weken oud. T. van Wa keren, Benedeneind 61, Veenendaal. Te koop prima fototoestel, klapcamera 6x9, lens 4.5. Comp.sluiter l-250ste se conde met ingebouwde zelfontspanner. Beatrixstr. 74, Tel. 2965, Veenendaal. Te koop Jawa, bj. 1951 in prima staat. R. van Bur- ken, Barneveldsestraat 33, Renswoude. Bij Tricotfabriek Harwig N.V. te Rhenen kunnen ge plaatst worden een man- nelyke kracht om opge leid te worden tot breier en enige meisjes (minstens 15 jaar) voor" de Stopzaal. Aanm. Candialaan 3, Rhe nen. Jong echtpaar zonder kin deren zoekt een woon- en slaapkamer, genegen huur en elektr. voor hun reke ning te nemen. Brieven on der nr. 2905 aan het bur. van dit blad. Gevraagd goed 2e hands damesracket. Brieven ond. nr. 2911 aan het bur. van dit bla£. Ilooigras te koop. Dijkstr. 159, Veenendaal. Ruilen: heel huis bev. ka mer-suite, keuken, W.C., gang, tuin, en schuur. Bo ven: 3 grote en een kleine slaapkamer, grote zolder. Huur 7,80, voor heel huis met tuin te Veenendaal of omstreken. Brieven onder nr. 2912 aan het bur. van dit blad. Hoortoestellen, Philips Audium, Batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Veenendaal. Voor uw trouwpartij en receptie naar hotel-restau rant Stuyvenberg, Eist (U.) Tel. K 8377-200. Verhoor zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-284. Mevr. de Groot vraagt een meisje of oudere hulp v.d. e.n. in gezin met 2 kinde ren. Borgesiuslaan 40, Tel. 5317, Amersfoort. Te koop gevraagd arbei derswoning. Liefst in Gel ders Veenendaal. Brieven onder nr. 2904 aan het bur. van dit blad. Te koop schrijfbureau in prima staat Dijkstraat 21, Veenendaal. Hooigras te koop bij W. v. Engelenburg, Cuneraweg 37b, Veeneind. Te koop Fiat 500 nieuw model 1950, zeer zuinig, 1500,Ford Prefect 1950. Zeer mooi en goed 1650,Eikenlaan 10, Tel. 2425, Veenendaal. Woningruil. Aangeboden in Lunteren, Barneveldseweg 10, woning. Gevraagd wo ning in Veenendaal. In lichtingen op bovenge noemd adres. Echtpaar, Ned. Herv., in bezit van auto, zoekt dito echtpaar van 40 tot 50 jaar, voor gezamenlijke 14-daagse reis naar Joego slavië, begin juli of later. Brieven onder nr. 2909 aan het bur. van dit blad. Bij ons is plaats voor een meisje, min. 17 jaar, voor dag (of d.e.n.). Prettige werkkring (werkster aan wezig). Brieven onder nr. 2907 aan het bureau van dit blad. Te koop aangeboden jon gensfiets 610 jaar, een bromfiets en een jongens harmonica. Te bevragen Franseweg 5, Eist. Te koop 200 roeden pracht hooigras. Te bevragen bij Buurtsteeg 52, Veenen daal. Te koop flinke werkbank 290 x 95 x 90 met zinken bovenblad. Zandstraat 94, Veenendaal. Hooigras te koop. Vallei- Hooigras te koop. Vallei- straat 105, Tel. 2181, Vee nendaal. Prins Bernhardlaan 189 Tel. 08385-2903 - Veenendaal in de zomer is een zeer merkwaardig en fantastisch verschijnsel maar minstens even fantastisch is onze speciale aanbieding. Let U maar eens op, wij mogen U geen cadeaux verstrekken, maar leveren U Nr. 78 Een prima Herenarmbandhorloge, Zwits. Fabrikaat voor slechts5, Nr. 79 Een prima Damesarmbandhorloge, Zwits. Fabrikaat voor slechts6, Nr. 80 Een prima Herenzakhorloge met secondewijzer voor slechts5, Nr. 81 Een fraaie koekoekklok, roep elk kwartier voor slechts5, U maakt Uw keus uit deze artikelen, zoekt er één uit en bestelt daarbij 10 pakjes voortreffelijke Emperor- scheermesjes tegen de normale verkoopprijs van 75 ct. per pakje van 10 stuks. Emperor-scheermesjes 0.08 m.m. dik, zijn zéér goed en passen op ieder scheer- apparaat, zij zullen U buitengewoon voldoen. Zendt onderstaande bestelbon ten spoedigste aan FIRO-IMPORT-MIJ, Gooilaan 6 te Bussum. Haast U, de voorraad is beperkt. Betaling bij ontvangst aan de postbode. Indien niet naar genoegen, kunt U binnen 5 dagen na ontvangst retourzenden en ontvangt U Uw geld terug. BESTELBON Gelieve te zenden aan: straat: woonpl.: Artikel nrad en daarbij 10 pakjes Emperor-scheermesjes a 75 ct per pakje van 10 stuks. Wij vragen een leeftijd 17-23 jaar in het bezit van rijbewijs A, voor het bezorgen van levensmiddelen aan huis per motorcarrier. Leeftijd tot 35 jaar. Gehuwd geen bezwaar. Goede sociale voorzieningen met behoorlijke beloning. Pers. aanm. tussen 19 en 20 uur in ons filiaal te Veenendaal, Hoofdstraat 79 te*. (104) Met een van woede verkrampt gelaat heft Aiglon ten tweede male zijn zwaard. Aram tast werktuigelijk naar zijn eigen zwaard, maar plot seling beseft hij met verlammende schrik, dat hij zijn wapen in de kerker bij Orlando heeft moeten achterlaten! In wanhoop heft hij zijn versplinterde lans om de slag te breken. Maar juist als Aiglon zijn wapen wil doen neerkomen schiet er achter hen een tweede zwaard door de lucht en rinkelend breekt het zwaard van de roofridder in stukken! „Dat zal u afleren, een Plauderstein op slinkse wijze uit het zadel te lichten!" schreeuwt Jonker Tobias triomfantelijk tot Aiglon. Aram, machteloos zonder wapens, tracht uit het strijdgewoel te raken. Vlak voor zich ziet hij, hoe Prins Angelo zijn twee lingbroeder met een flitsende uitval uit het zadel doet tuimelen. Dan klinkt, boven het wapenge kletter en het briesen der paarden uit de krachtige stem van Koning Lorenzo: „Wapenknechten! Werpt u tussen de strijdenden. Redt mijn zoon Balthazar en neemt Angelo gevangen!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2