Setter Set Definitieve verkiezings-uitslagen in onze eigen omgeving Jan van Schuppen Zomer keek heel even om de hoek ueiier kjei nylons op Uomót! REGENJAS Fa. L. HEI] Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN R. Vonk H. J. Harting-Bank AUTO Rl] LES RHENEN Verkeersbrug bij Rhenen krijgt gestalte ZEPPELIN VAN ERK's Vertrok met zware slag- en ijsregen in Drenthe Voor Rhenense kindertjes „Ons Genoegen" concerteert BIJ EXAMENS passend en verrassend elegant Kiest de Zm&yde. Iciest PANG *Üe tMsnapeUfttf. vm demsteïm^ Officiële Bekendmaking De broederschap der bronzen draak Zondagsdienst Doktoren Waterschap Grebbe AUTORIJLES Bakkenes J. LOURENS Garage le monteur hulpmonteurs leerlingmonteurs VADERDAG GEREEDSCHAP tuingereedschappen o.a. GRASPERKSCHEERDERS Folbate en Bunse vanaf 33^50 GEREEDSCHAP VAN ERK, DUBBEL STERK! CORSETTEN, ELASTIEKEN KOUSEN, BREUKBANDEN, STEUNZOLEN, ENZ. Voor Verven en Stomen.. naar HARDEVELD komen 6,per uur. JAC. ADMIRAAL Speciaalzaak voor HEREN-en JONGENSKLEDING Als in het leeve een klein lets, groote invloed ken teweeg brenge, dan noeme ze zooiets „de macht van et kleine". Zoo is et met geld ook. Veel kleintjes maake één grote en dat is ook het ge val met et stemme. Toen ik Woensdag met Driek et stemlokaal binnestapte, voelde ik mijn eige een heele held. Zeg nou zellef: et kon toch makkelik zijn, dat die eene stem van mijn, voor de partij waar ik deeze keer es op zou stemme, een heele stoel (zeetel noeme ze zooiets in Den Haag) meer beteekent? En als je je eige van zooveel macht bewust bent, is een mens dan een gewichtig personazie of niet? Zegge jelui et maar eerlik. Als ik goed ben ingelicht, dan heb et in derdaad heel weinig stemme gescheeld of mijn partij had door mijn een man netje meer in De Kamer gekreege. Hoe et ook zij an Driek en mijn heb et niet geleege, wij hebbe ons best gedaan, 'k Hoop, dat jelui dat ook gedaan heb be. Van Driek weet ik niet zeeker of ze wel op dezelfde man gestemd heb als ik, want zij had ietwat teege op nummer één van onze lijst. Die faasie stond haar niet an. Nou heb ze nummer tien van diezelfde lijst genoome, omdat die dezelfde voornaame had als haar grootvader van moederszijde eertijds had. Nou moet je een vrouw zijn om niet te snappe, dat alle stemme, die op een lijst worde gestemd toch eerst alle maal naar nummer één gaan, totdat die genoeg stemme heb voor een zeetel, enzoovoorts, enzoovoorts. Steeds als ik haar dit probeerde uit te legge, kreeg ik et beescheid, dat die grootvader met diezelfde voornaame als dat kandidaat kamerlid, toch zoo'n goeije man ge weest was en dat die kamermeneer dat ook vast moest zijn. Probeer teege een paard maar es te gaape. Enfijn, 't is allemaal intusse weer achter de rug. En nou maar afwachte wat er van al die mooije beloften die ze ons in de afgeloope weeke gedaan hebbe, zonder dat we daarom gevraagd hebbe, trecht komt. 'k Heb zoo'n iedee dat we wel een jaar of vier kenne wachte voor we daar iets van merke en teege die tijd zijn er weer verkie- zinge. Intusse hoop ik, dat die stemhokjes nog es ietwat verandert worde. Daar moeste verschillende maate in bestaan. Per slot van reekening zijn niet alle mense eeve dik. We hebbe et nou meegemaakt, dat een dikke vrouw, die zich blijkbaar met moeite in et hokkie gewurmd had, daar niet meer uit kon. 't Heele stemberoo is d'r an te pas ge- komme. Een paar hebbe de hokkies vastgehouwe en een paar trokke die vrouw in achterwaartse richting en zoo is het ons met vereende krachte eindelik gelukt de zaak voor mekaar te krijge. 'k Geloof dat et mens van schrik vergeete heb te stemme, want ik waagde een oogie d'r an en ik heb niks geen rood op et stembiljet gezien, 't Zou ook geen wonder zijn. Je zult uit liefde voor je partij maar zoo in de knel koome te zitte. Maar Driek, die altijd een beetje pooeeties is, zei, toen ik dat teege haar zei: Liefde is nou eenmaal een beetje lijden. En ze heb deze keer nog gelijk' ook, geloof ik. W. BLAUWKOUS (van onze weerkundige medewerker) Het leek er zondag op dat het echt zomerzomer zou gaan worden. De be woners van de noordelijke provincies kregen bij zonnig weer een zomertem- peratuur van 25° C, terwijl men in Zuid-Limburg bibberde bij een tempe ratuur van 12° C. In de regel is het juist omgekeerd met de temper atuur- verdeling in ons land. De warme lucht, die zich ook in het noorden geen 24 uur kon handhaven, was uit Scandinavië afkomstig, waar een hogedrukgebied, boven noordwest Rusland gelegen, deze week voor warm tot zeer warm zomer weer heeft gezorgd. Maandag was de koele lucht al weer zover opgerukt dat ook het noorden met een maximum van 18° C genoegen moest nemen. Tussen 5 en 6 uur ontlastte zich zon dagmiddag in Zuid-Drente ongeveer langs de lijn Emmen-Hoogeveen-Rui- nen, een zeer zware bui welke zich kenmerkte door een geweldige ijsregen. Het onweer was licht tot matig. Op enkele plaatsen viel in tien minuten bijna 20 mm regen (o.a. in Ruinen), hetgeen met een complete wolkbreuk overeen komt. Plaatsen als Witteveen, Mantinge en Ruinen werden getroffen door een enorm zware hagelval met stukken ijs ter grootte van kippeneie ren. Verscheidene stukken ijs hadden een afmeting van 5 tot 6 cm. Personen die in het land vertoefden (melkende landbouwers) werden zo aan het hoofd verwond, dat zij bloedend thuis kwa men. In dorpen als Ruinen en Mantinge is vrijwel geen huis te vinden waarvan geen ruiten stuk zijn geslagen. IJS IN DE ZOMER Velen vragen zich af, hoe het toch mogelijk is dat er even na zulk warm zomerweer (25° C) zoveel ijs uit de lucht kan komen vallen. De oorzaak ligt in de geweldige, krachtige verti cale luchtstroming welke zich in zo'n buienkern voordoet. Hierin komen wel opwaarse luchtbewegingen van meer dan 80 km per uur voor. Op grote Van de Rijkswaterstaat directie bruggen vernem enwy, dat deze maand nog een begin zal worden gemaakt met de bovenbouw van de verkeersbrug te Rhenen en dat er naar wordt gestreefd deze grug midden 1957 voor het ver- De komende week zal Rhenen in het teken staan van de actie tot uitzending van kinderen naar herstellingsoorden en vakantiekolonies. In het bestuur van de vereniging, welke zich hiermee be last, hebben zitting de heren H. W. van Dam, J. Kat, A. H. van Wijngaarden, W. A. van Hoogdalem en J. J. Th. Visscher, alsmede mej. I. Nijenhuis. Er vindt een openbare inzameling plaats in Rhenen, Eist en Achterberg. Van de opbrengst van de collecte hoopt men weer een aantal zwakke Rhenense kinderen te kunnen uitzenden om op verhaal te komen. Weest dus mild gezind voor het zwakke Rhenense kind. De Rhenense Muziekvereniging „Ons Genoegen" hoopt komende dinsdag avond om 8 uur een concert te geven in de muzieetent in het Koningin Elisa- bethplantsoen. DAAROM De Engelsen weten nu eindelijk waar om de kolen zo duur zijn. De (genatio naliseerde) Mijnraad besloot om in een dorpje een nieuwe mijn te stichten. Ze liet een prachtig gebouw zetten, met een magistrale hoofdingang en prach tig, modern en luxueus van binnen. „Jullie zullen daar geen kolen vin den", hadden oudere lieden uit het district gewaarschuwd. Maar de ex perts van de Mijnraad hadden hen uit gelachen. Achttien maanden werd er geboord en gegraven, toen was er nog niet één stukje steenkool naar boven gebracht. Waarop men niet beter wist te doen dan de mijn te sluiten, de zaak aan kant te maken en het gras weer te laten groeien. Het grapje had on dertussen twee en een half miljoen gulden gekost. En daarom zijn nu de kolen zo duur, zegt men in Engeland. BIGAMIE In Engeland werd een man tot twaalf maanden gevangenisstraf veroordeeld om dat hij een dubbel huwelijksleven had ge leid. En dat ondanks de verklaringen van zijn wettige vrouw, die zei dat hij een goed huisvader was, en ondanks het ge- tuigennis van zijn verdediger, die ver klaarde dat hij een man van perfekt ka rakter was. De veroordeelde had het klaargespeeld overdag echtgenoot te zijn van een vrouw en huisvader over vier kinderen, en 's nachts dezelfde functies waar te nemen bij een andere vrouw en twee andere (maar ook eigen) kinderen. GESLAAGDEN SPORTSCHOOL MADJOE Aan de sportschool „Madjoe" zijn wederom verschillende examens afge nomen in judo en jiu jitsu. De vol gende leerlingen slaagden: Blauwe band: K. en T. Smit-Wage- ningen; G. Robbers-Veenendaal; W. Lodder-Rhenen. Bruine band: B. v. d. Hurk-Wagenin- gen. Gele band: J. H. Koppius, T. v. d. Laan, W. Swetselaar, A. Budding, A. Nagel, A. C. v. d. Berg, allen uit Eist en Rhenen. Oranje band: H. Baats en v. d. Kraats, beiden uit Veenendaal. Een in bepaalde bladen gelanceerd bericht, dat „Madjoe" naar Duitsland zou gaan, is volkomen uit de duim ge zogen. hoogte, waar de temperatuur onder het vriespunt ligt, gaan de mee omhoog ge voerde regendruppels bevriezen. Deze groeien aan tot klompen ijs en worden op een gegeven moment zo zwaar dat zij de opwaartse luchtstroom overwin nen en gaan vallen. Het gebeurt wel dat zo'n hagelsteen of brok ijs enige keren een dalende en stijgende bewe ging maakt in zo'n buienkern, alvorens spelen zenuwen een grote rol. Een beheerst examen doet U met Mijnhardt's Zenuwtabletten definitief naar de aarde te vallen. De grootte van deze brokken ijs hangt onder meer af van de kracht der op waartse luchtstroom als ook van de temperatuurverdeling in de hogere luchtlagen. De hagelstenen en ijsbrok- ken kunnen wel tot een hoogte van 6 tot 8 kilometer stijgen om daarna met geweld op de aarde te vallen. Dat de kracht groot is, bleek in genoemde plaatsen onder andere uit de stuk ge slagen dakpannen, waar deze grote hagelstenen dwars door heen waren ge slagen. De land- en tuinbouw lijdt in de regel de grootste schade daar tal van landbouwgewassen geheel of voor meer dan de helft zijn vernield. Ver scheidene percelen moet de ploeg wor den voorgezet en een nieuw product worden ingezaaid. De zomer heeft zondag in het noor den van ons land om de hoek gekeken, al zouden velen in Zuid-Drente liever een koelere middag zonder noodweer hebben gehad. (Nadruk verboden.) BITTER(E)-KERS Het spook van het Atlantische Pact van de westeuropese landen zit de Russen wel hoog. Dat bleek weer eens op een receptie van de Engelse am bassadeur in Moskou. Toen men daar aan Chroestchef een handvol kersen aanbood, die kersvers per vliegtuig uit Italië waren aangevoerd, bedankte hij met de opmerking: Die eet ik niet, die smaken veel te veel naar het Atlantisch Pact (waarvan Italië een der leden is). PEET Louison Bobet, d ewinnaar van de Tour de France, ontving een brief met het vol gende verzoek: „Wilt u peetvader zijn van mijn negende kind? Indien niet, dan vraag ik president Coty". In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Veenendaal (Vervolg van pagina 1) van Duitsland gekeerd. De slagvloot ligt werkeloos in de havens. Daarginds, onder het oppervlak van de zee die fosforiseert in de verte onder het schijnsel van de maan, loeren de onderzeeërs. Zij houden vrijwel alléén d roem der jonge Duitse marine op. Nu zal Duitslands nog jeugdiger lucht vaart een keer, de beslissende keer, gaan brengen in de oorlogvoering. Men zal de weerstand gaan breken binnen 's vijands vesting elve! Gestadig dreunen de motoren. Daar draait een der luchtschepen af, keert te rugmachinepech. Een tweede volgt spoedig. Elf reu enzetten onverstoorbaar de tocht voort. De Noordzee ligt daar als een verlaten watervlakte. Diep daar beneden tinkelt de staccato-dans der morse-lichtsignalen van een kustbewakingsvaartuig: groeten naar de kameraden daar boven. Gott strafe Englandde Zeppelins zullen een handje helpen. Als de armen van e endrenkeling, doel loos wuivend om hulp, zwaaien lichtbun dels van zoeklichten tegen de nachtelijke hemel. Dóór ligt het gehate Engeland. De Zeppelins trekken zich van de schijn werpers niets aan, zetten kalm hun tocht voort. Boven slecht-verduisterde steden, boten, havens, waar dag en nacht het la den en loSsen doorgaat, laten ze hun bommenlast vallen. Tussen de donkere massa der gebouwen begint een onrustige rosse gloed te glimmeren. Hier en daar schiet een helle steekvlam omhoog. Enge land krijgt zijn trekken thuis! Engeland krijgt antwoord op zijn hongerblokkade, die de weerstand van Duitslands burgers verzwakt! Nu ziet het zijn eigen burgerij bedreigd door het gevaar uit de lucht Alle bommen zijn uitgeworpen. De aan voerder van het eskader wendt de koers naar het oosten, naar de Heimat. Morgen zullen de Duitse kranten vol staan met de heldenfeiten der Zeppelinbemanning. Hun foto's zullen prijken in de bladen en wel licht het IJzeren Kruis op hun borst! EEN SOUVENIR Maar voor de meesten hunner wordt het nimmer morgen. Donkere wolken trekken zich snel samen. De maan kruipt Verkrijgbaar in diverse fiine vruchtensmaken. los 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje en op iedere rol. Gemeente Rhenen VOORJAARSSCHOUW WEGEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat de voorjaars- schouw over de wegen ingevolge artikel 22 van het reglement op het onderhoud en gebruik van wegen in de provincie Utrecht zal worden gehouden op donder dag 21 juni 1956 des nam. 2 uur. Rhenen, 1 juni 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, Th. v. d. WILLIK UITSLAG GEWONE KEURING VAN DEKSTIEREN 1956 De burgemeester van Rheenen brengt ter openbare kennis, dat tijdens de op 26 maart 1956 gehouden stierenkeuring de stieren van de volgende eigenaren wer den goedgekeurd: Erven Leccius de Ridder, Grebbe, Rhe nen (blijvend); G. van Ginkel, Wetering- steeg 30 (blijvend); H. Versteeg, Cunera- weg 280 (voorlopig); J. Termaten, Cunera- weg 291 (blijvend); B. van Dijk, Cunera- weg 168 (voorlopig); W. van Laar, Cu- neraweg 38 (voorlopig). Rhenen, 12 juni 1956 De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL weg achter grauwe, snel voortjagende flarden. De wind fluit door de spanten en spandradep der tfot^ lichtschepen, die schommelend en slingerend de tocht voortzetten boven de door de felle storm opgezweepte zee. De L 49 en de L 51 zijn dicht bij elkaar gebleven. Ze verliezen hoogte, onrust barend snel nadert het aardoppervlak. De commandant van de L 49 ziet geen kans meer zijn basis te bereiken; hij weet, met veel geluk en door kundig manoeuvreren, zijn luchtschip aan de grond te krijgen, nog geheel intact. Mannen in khaki, met breedgerande hoeden duiken op; men is slechts enkele tientallen kilometers ver wijderd van het Amerikaanse hoofdkwar tier. De Duitsers geven zich over, er zit niets ander op, en met alle égards worden ze naar het hoofdkwartier getranspor teerd. Nieuwsgierig zwermen de Yankees rond het machteloze gevaarte. Enkele jonge officieren wagen zich in de stuurgondel, snuffelen overal rond, op zoek naar sou venirs. Eén hunner is zo fortuinlijk een boekwerk, een soort album te bemachti gen, waarin alle Duitse oorlogsbodems, luchtschepen en vliegtuigen staan afge beeld. Geheimzinnige letters en tekens staan daarnaast afgedrukt. Hij neemt het album meemooier oorlogsaandenken zal hij nimmer aantreffen en trots toont hij het zijn kameraden. WAARDEVOLLE VONDST De L 51 probeerde eveneens te landen maar de stuurgondel kwam in het struik gewas terecht. Voortgedreven door de wind, joeg het luchtschip bonkend en stotend rakelings langs de grond, tot ein delijk de stuurhut, verward in de boom takken, geheel werd afgerukt. Het gevaarte, onbestuurbaar, dreef ver der, om met het grootste deel van zijn bemanning onder te gaan in de Middel landse Zee. Amerikaanse officieren van de Intelli gence Service doorzochten inmiddels het hoop er kaarten, codes of andere waarde- interieur van de buitgemaakte L 49, in de volle documenten aan te treffen. Maar vergeefs Kolonel Williams, chef van deze dienst, teleurgesteld, staarde diep in gedachten naar hetlandschap, waarover de ramp spoedige L 51 zich een weg had gebaand. Duidelijk was het spoor van het dodelijk gewonde monster te volgenlosge woelde struiken, afgerukte takken, stuk ken van de vernielde stuurhut en 't wrak daarvan, hoog in een boom. De kolonel nam er geen genoegen mee, en trok er zelf op uit. Hij waadde tot zijn heupen door het moeras, waarover de L 51 was getrokken, klom in de boom, waarin de stuurhut, verbrijzeld, hing, en toen hij onder de modder terugkwam, toonde hij zijn collega's een Duitse staf kaart, aan stukken en brokken, van het gehele gebied der Noordzee, Ierse Zee, Skagerrak en Kattegathet toneel van de felle duikbotenoorlog. Een waardevolle vondstMaar het bleek de kolonel alras, dat ze volkomen waardeloos was, zolang de sleutel van de code die kennelijk op deze kaart van toepassing was, niet was gevonden. Het zag er naar uit, dat kolonel Wil liams, ondanks alle moeite die hij zich getroost had, nog met lege handen zou staan, toen hem plotseling het gerucht bereikte van dat merkwaardige album, dat een zijner ondergeschikten als souve nir mee naar zijn kwartier genomen had. De kolonel was geen man van halve maatregelen, en binnen korte tijd lag het album op zijn werktafel. Het bloed steeg hem naar het hoofd, toen hij èn kaart èn album bestudeerde. Want daar voor hem lag een volledige overzicht van de situa tie der Duitse duikboten, èn de code, waarin ze hun instructies ontvingen! Men had deze instructies wel steeds opgevan gen, maar nimmer kunnen ontcijferen! GEEN BUREAUCRATIE Nu werd er op topsnelheid gewerkt, en alle bureaucratie aan de kant gezet. Het Amerikaanse en het Britse hoofdkwartier, de Engelse Admiraliteit, werkten samen op een wijze, helaas enig in de historie van de eerste Wereldoorlog. Gespannen luisterden Britse marconis ten naar de morsetekens, die aan de Duitse duikboten hun instructies sein deninstructies die dood en verderf moesten betekenen voor de geallieerde scheepvaart, maar thans het doodvonnis inhielden van de duikboatbemanning, die onbewust van het naderend einde, naar de ondergang koerste. Ergens op de route wachtte een Engelse duikbootjager tientallen U-boten rustten weldra op de bodem van de zee. Niet alleen de Duitse luchtmacht werd die nacht een illusie armer; ook de Duitse onderzeevloot had een zware week! KWADE GEEST De kwade geest van de heer George Nugent was de man, die elke maand geld aan zijn deur kwam brengen. Dat geld (in drie jaar tijds 6850 gulden) kreeg zijn vrouw als ondersteuning omdat ze beweerde dat haar man er vandoor was en zij niet wist waar hij uithing. George was echter wel dege lijk thuis bij zijn zes kinderen en elke keer als er gebeld werd verstopte hij zich onder de divan „omdat het wel eens die man met hét geld zou kun nen zijn.Voor de rechter verklaar de hij blij te zijn dat het eindelijk was uitgekomen, want de spanning was hem te groot geworden, en de inspanning ook (om steeds weer onder die divan te kruipen). Hij en zijn vrouw kregen voor dit „opzetje" elk een jaar gevan genisstraf. (105) Nauwelijks heeft het bevel des Konings ge klonken, of tientallen lansknechten schieten toe om de strijdenden te scheiden en de ridders van de Bronzen Draak gevangen te nemen. In de ver warring van het gevecht ziet Aram, hoe de roof ridder Aiglon erin geslaagd is, uit het strijdperk te geraken!" In wilde ren jaagt de schurk zijn paard het tournooiveld af! Langs de rand van het veld staat een bijna manshoog hek, maar zonder aarzeling stormt Aiglon er op aan en met een geweldige sprong scheert zijn ros over de hindernis. De schildwachten schreeuwen het uit van verba zing als zij paard en ruiter over zich heen zien schieten. Reeds komt een tweede drakenridder aangestormt en dreigend richten zij hun lansen. Maar snel werpt de ridder zijn strijdhelm af en de krijgers herkennen heer Aram. „Vlug mannen, open het hek, ik moet die schurk Aiglon achter halen!" schreeuwt Aram opgewonden. Onmiddellijk wordt dit bevel uitgevoerd en even later jaagt Aram door de verlaten straten van Napels achter Aiglon, die zijn paard opzweept tot een razende vaart (Wordt vervolgd.) K.V.P P.v.d.A A.R. C.H.U V.V.D C.P.N S.G.P Ger. Pol. Verb. Nat. Unie N.O.U Ongeldige stemmen Veenendaal (gemeente) 1952 1956 Veenendaal (Gelders) 1952 1956 Veenendaal (Rensw.de) 1952 1956 Veenendaal (totaal) 1952 1956 Rhenen (totaal) 1952 1956 Eist (U.) 1952 1956 Achterberg 1952 1956 Rhenen (stad) 1952 1956 Ederveen 1952 1956 Renswoude (totaal) 1952 1956 Amerongen (totaal) (g 1952 1956 Overberg em. A.rongen) 1952 1956 223 328 98 85 25 21 346 434 186 251 18 7 15 13 153 221 4 7 37 35 49 72 14 21 1987 2553 435 533 82 83 2504 3169 2301 2764 568 690 153 161 1580 1918 124 186 230 282 597 747 55 78 2193 2091 594 708 68 50 2855 2849 607 487 112 79 82 58 573 320 167 115 255 197 324 299 40 38 1857 2055 503 497 80 76 2440 2628 1171 1304 181 233 323 351 667 720 31 284 370 438 607 606 148 138 244 296 74 61 8 14 326 371 295 387 32 47 14 15 249 325 30 14 50 47 134 126 5 7 57 69 12 8 2 2 71 79 54 33 9 2 3 1 42 20 3 3 3 2 17 18 0 10 1006 999 322 359 61 75 1389 1433 959 948 193 166 405 380 361 402 383 377 187 189 296 298 137 141 16 21 3 1 19 22 7 5 1 2 1 5 3 1 1 6 2 16 4 2 22 23 3 1 19 9 17 2 48 13 1 62 25 6 4 1? 5 4 8 1 208 140 53 31 3 5 264 176 252 121 39 30 24 17 58 74 13 3 26 49 60 8 3 VEENENDAAL Geboren: Corneliske, d. v. C. Bruinsma en C. Siezenga; Frederik, z. v. A. M. van Breemen en S. Meulenhoff; Zwanette Ja- coba. d. v. G. V. Reininga en M. v. Soest; Govert Jan, z. v. A. M. Bos en T. Schin kel; Hendrika Evertje, d. v. G. Bouman en A. Leppers; Klaasje Alexandrina, d. v. C. J. Landman en P. Veenstra; Cornelis Albertus, z. v. S. van Capelle en E. Koe dam. Ondertrouwd: R. van Binsbergen en J. Blankestijn; A. van de Weerdhof en T. Keuning. Getrouwd: J. Wegen en W. Vink; N. Nagel en J. Schot; G. J. van der Meijden en A. Dijkstra. Overleden: Albert Willem Boelens, 58 jr en 11 mnd. geh. m. R. v. Schaik. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Amelia, d. v. H. van Dijk en M. van Blarikom. Overleden: Alfred Winkelmann, 40 jr. RHENEN Geboren: Hermana, d. v. M. Schuiling en R. v. d. Molen; Jan, z. v. J. P. van de Vendel en E. C. van Hardeveld; Arnold Willem, z. v. J. F. Heemink en J. W. Hijink; Hendrikus, z. v. A. Budding en J. van Grootheest; Jan Joseph, z. v. A. Hootsen en C. Tollenaar. Ondertrouwd: Cornelis Otto Harteman en Helena Margaretha Hendrika Johanna van Rotterdam; Cornelis Johannes Hon- ders en Jannetje Francina van de Scheur. Getrouwd: Evert Jan van de Scheur en Gerritje Lodder; Jan van Gelderen en Cornelia van den Broek; Dirk Willem Spijker en Johanna Hulst. Overleden: Roelof Albers, 78 jr, wednr. v. B. Meijnen. RENSWOUDE Geboren: Teunisje, d. v. T. Vink en C. v. Straten; Jannetje, d. vj S. Huibers en A. van Roekei; Marianne, d. v. Hendrik van Dijk en Cornelia van den Berg. Getrouwd: Gerrit Geijtenbeek en Lam- berta Meerveld. GESLAAGDEN MELKEXAMEN Uitgaande van de Coöp. vereniging stoomzuivelfabrieken „Concordia" te Wageningen-Ede werd van 5 tot en met 8 juni op 2 boerderijen het jaar lijkse melkexamen gehouden. De uitslag gaf aan dat de candidaten de lessen met succes hadden gevolgd. Aan de volgende 47 personen kon het diploma „goed melken" worden toege kend, t.w. aan de dames: A. v. Es veld, W. v. Egdom, G. v. d. Top, J. G. Don- kersgoed, W. Baatje, E. v. d. Berg, J. Roelofsen, W. v. Roekei, W. Hardeman, W. Millissen, E. v. Veldhuizen, G. v. Maanen, A. Evers. Aan de heren: J. Klok, H. Hazeleger, G. v. Veldhuizen, J. Stroomberg, A. v. d. Broek, W. v. d. Top, J. W. Pater, J. v. Baren, H. G. Veenendaal, A. Jochemsen, G. v. d. Krol, J. v. Omme, W. Brandsen, E. v. Veldhuizen, G. v. Lagemaat, E. Evers, E. Ploeg, H. v. Roekei, D. Kloot, M. de Bruin, H. Hendrikse, H. v. Milligen, R. Hardeman, G. Boonzaaijer, H. Schoonhoven, L. v. Amerongen, E. J. v. Roekei, H. Kroesbergen, M. Floor, G. B. v. d. Werf, H. Evertsen, H. Stun- nenberg, E. v. Grootheest, A .v. Zanten. NIETS GELEERD Voor de kerstcadeautjes, die het Ame rikaanse kind dit najaar in de etalages zal zien kunnen wij geen bewondering hebben. Het zullen loden soldaatjes zijn, uitgedost in de uniformen van het nieuwe Westduitse leger VEENENDAAL. Markt 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vermaas. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Van de Pol. Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof. Dijkstraat 2.45 uur ds. Van de Peut van Eist. „Sola Fide" 9 uur ds. Voor- steeg van Zuilen (jeugddienst), 10.30 uur ds. J. van Veen van Barneveld, 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Kerk 9. 10.30 en 5 uur ds. Overduin (voorber. H.A.). Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Jongeleen van Wa- geningen, 4 uur ds. W. de Joode van Ede. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. G. Rou- kema van Ede. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. N. Padt van Ede. Ger. Gem. (Fluiter straat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. Zwijnenburg van Utrecht. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Knier van Doorn, 6 uur ds. G. den Boer van Beesd. Ned. Prot. Bond dhr. J. Vol kers van Utrecht. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, maandag 7 uur ds. de Jong van Kralingseveer. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur candidaat Kok van Veenendaal, 6.30 uur ds. Baars van Leersum. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Eisinga van Barneveld, 6.30 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur lees dienst, donderdag 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, vrijdag 7.30 uur dhr. Slager van Stavenisse. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk geb. Oud Ger. Gem. 9 en 2.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, dinsdag 7 uur ds. Van Dijk. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. de Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. de Zwaan. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. H. G. de Bruin, em. pred., 6 uur ds. Van Viegen. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. H. E. G Pi- lon, Kerkewijk, tel. 2481. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstraat 93, tel. 315. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. S. M. van Ommeren van Eist, telefoon 08377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van Ringelesteyn van Ederveen, telef. 08387-201. TAILLE Op een bioscoopaffiche kon men on langs in Hollywood lezen: „Kom Jane Russell zien op ons reuzedoek: taille 4 meter, heupen 8 meter, buste 10.5 meter." Het bestuur maakt bekpnd, dat de voorjaarsschouw in district I (gebied Achter berg) zal worden gehouden op woensdag 27 juni a.s. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de aange plakte kennisgeving. VOOR NAAR Erkend en gedipl. instructeur. Rijksweg 47 EDE De leerlingen worden gratis thuis afgehaald. LUXE AUTO- EN NIEUWE BROMFIETSEN- VERHUUR Leinweberstraat 39 Telef. 3164 Veenendaal VRAAGT MET SPOED Aanmelden aan ons kan toor. Parallelweg 4, Veenendaal is een welkom geschenk. U vindt bij ons een grote sortering IJZERHANDEL Patrimoniumlaan 5 Tel. 2839 Veenendaal PAUSDAM 1-2 UTRECHT Donderdag 21 juni a.s. geen zitting in het „Juliana" Ziekenhuis te Veenendaal. Beatrixstraat 87 Telefoon 2415 ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE Uw adres voor Erkend en gediplomeerd instructeur. Molenstraat 28 Telefoon 2870 Veenendaal r' als U er niet op gekleed bent. komt er nog een bui bij Uw slechte buil Regen is nooit prettig, maar als U er door kunt. zonder dat U 't er door krijgthebt U één slechte bui minder. SCHAF OOK ZO 'N GOEIE aan uit de collectie van Hoofdstraat 90

De Vallei | 1956 | | pagina 2