Vcenendaalse raad worstelt met vele subsidie-aanvragen Setter Sei Geloofsbrieven van nieuw raadslid Examen Fa. L HEI] Zwembad op Grebbeberg gaat 1 juli open rhenen Ouwchand geeft weer tuinfeesten renswoude amerongen elst Plannen voor woningbouw op grote schaal in voorbereiding Tijd ens Vewibeto 's avonds laat kramen op straat Voor jonge dames met een goede smaak l NYLONS passend en verrassend elegant Autobotsing Autotocht voor ouden van dagen van Renswoude Officiële Bekendmaking MARKTBERICHTEN Nieuwe postkantoor in gebruik genomen De broederschap der bronzen draak Gisteravond was de Veenendaalse gemeenteraad in openbare vergadering byeen. Deze vergadering kenmerkte zich vooral door het feit dat vrijwel alle raadsleden bij herhaling aan de vaak breedvoerige en langdurige discussies deelnamen. Er werden dan ook verschillende moeilijke zaken behandeld, zoals het aan leggen van maatstaven bij het verlenen van gemeentelijke subsidies aan plaat selijke verenigingen, het verlengen van de ontruimingstermijn van onbewoon- ba.fr verklaarde woningen, enz. Een belangrijke mededeling volgde op vragen van het lid de heer Scholten of de geruchten, dat er plannen zijn voor het bouwen van enkele honderden woningen, juist zijn. Deze geruchten bleken inderdaad op waarheid te berusten maar de stand van zaken laat nog niet toe dat hierover thans al iets concreets gezegd kan worden. Na de gebruikelijke opening deelt de de voorzitter mede dat het lid de heer mr. Van Es niet aanwezig kon zijn wegens verblijf in het buitenland. Ver volgens wordt de vergadering een ogen blik geschorst om de commissie belast met het nazien van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid de heer E. C. Diepeveen gelegenheid te ge ven deze te onderzoeken. Samen met de secretaris, de heer Blankespoor, ver wijderen de leden van genoemde com missie, bestaande uit de heren Jansen, Van Deelen en Scholten, zich uit de raadzaal voor het verrichten van hun taak. Na heropening van de vergadering deelt de commissie bij monde van de heer Jansen mede de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden en de raad te adviseren de heer Diepeveen als lid van de raad toe te laten. De heer Van Deelen (SGP) krijgt de kriebel in zijn bloed nu hij weer een voorstel onder ogen krijgt om voor uit breiding van het nog aan te leggen sportveldencomplex aan het Panhuis weer cultuurgrond op te slokken. Wij zijn toch nog geen grote stad om het zo groots te doen. En wat moet dat allemaal niet kosten. Zoek toch meer het terrein voor sportvelden in Zuid. De grond is er daar beter voor ge schikt ook. Nu wordt er goede cultuur grond voor gebruikt. Straks komt toch ook de annexatie. Wethouder De Rui ter (CHU) zegt dat het daar evenmin mogelijk is i.v.m. een rijkswegenplan. De heer Van Galen (CHU) zegt dat alle raadsleden het erg vinden dat cultuur grond moet worden opgeofferd. Ik ben zelf ook een beetje van boerenafkomst dus ik kan me best voorstellen hoe de heer Van Deelen erover denkt Het kan niet anders, wij moeten ook wat doen voor de jeugd, en wij zijn geen boeren gehucht je meer. De heer Van Deelen zegt niet tegen sport te zijn, al zal hij naar hij hoopt er nooit een voorstander van worden. Toch deelt hij mede dat zijn fractie tegenstemt i.v.m. de cul tuurgrond. WINKELSLUITING TIJDENS VEWIBETO Tijdens de Vewibeto III in september a.s. kunnen de op deze beurs aanwezige winkeliers 's avonds na 6 uur niet ver kopen zonder het vaststellen van een daartoe strekkende gemeentelijke ver ordening. B. en W. stellen voor de standhouders en en kraamhouders op en nabij het tentoonstellingsterrein ver koopvergunning te geven tot respectie velijk 22.30 en 23.30 uur. De heer Van Kuyk (AR) meent dat hier een on billijkheid schuilt ten aanzien van win keliers die niet op de beurs aanwezig zijn, en die dan toch om 6 uur moeten sluiten. De heer Verkuyl (PvdA) sluit zich hierbij aan en merkt verder op, het nog onbillijker te vinden dat be paalde kraamverkopers die een plaats bij de Vewibeto kunnen krijgen ook later mogen verkopen. Ter bevordering ook van de feestelijke sfeer stelt hij voor dan maar in de gehele gemeente gelegenheid te geven tot kraamver- koop tot half twaalf. De heer Van Galen vindt dat niet consequent. Dan moeten alle winkels ook later open. De heer Verkuijl ziet dat toch liever niet, want dan wordt het personeel te veel belast. De heer Van Hardeveld (PvdA) is het met zijn fractiegenoot eens en meent dat voldaan moet worden aan de behoefte van vele mensen om, als zij 's avonds naar huis gaan, iets mee te nemen, een visje o.i.d. Ook voor mensen van buiten de plaats acht hij dit goed. De voorzitter en ook de raad heeft hiertegen geen bezwaar. Besloten wordt de winkels normaal te doen sluiten en de kramen tot 's avonds half twaalf op straat te doen zijn. Ver schillende raadsleden hebben de lof trompet gestoken op de actieve win keliersvereniging en gezegd verheugd te zijn over de komende Vewibeto die naar men meent voor Veenendaal van grotere betekenis is dan men zo op pervlakkig kan beoordelen. Wethouder De Ruiter is dan even voorzitter van de winkeliersvereniging als hij de spre kers hartelijk dankt voor het medele ven en de waardering. Dat is echt Veens, zegt hij. BEWOONDE ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN Bij het aan de orde komen van het ver lengen van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Ven- delseweg 7 en 9 deelt de heer Van der Woerd (PvdA) mede dat er in Veenendaal woningen zijn die onwettig bewoond worden doordat de ontruimingstermijn is verstreken. Ook zijn er onbewoonbaar Rustig denken Mijnhardt'i uwtabletten verklaarde woningen waarop het bekende bord mankeert. Hiertegen heeft hij al va ker geprotesteerd. De heer Van Harde veld sluit zich hierbij aan en zegt waar de heer Van der Woerd in het verleden een eenling in zijn fractie was als hij te gen het verlengen van de ontruimings termijn stemde, nu de gehele PvdA- fractie zou tegenstemmen. Ook de heer Scholten (CHU) wil er niet aan dat er nu werkelijk geen woning voor de betrokken mensen te vinden is geweest in de drie jaar tijd dat ze nu onbewoonbaar ver klaard zijn. Het gaat hier om door men sen bewoonde krotten. De voorzitter wijst er op dat het hier om twee gevallen gaat. Voor één daarvan is de oplossing nabij, maar voor het andere gezin, waar nogal wat eisen gesteld worden en men niet in een nieuwe woning wil is er nog niet di rect uitzicht. Wij hebben voor dergelijke gevallen al eens aparte woningen, willen bouwen maar Wederopbouw in Utrecht ging en niet mee akkoord. De heer Van Galen vindt het niet redelijk om hier, waar het zulke moeilijke gevallen betreft, tegen het voorstel van b. en w. te stem men. Ik heb wijlen wethouder Van Stempvoort nog kortgeleden een pluim moeten geven voor het feit dat hij zoveel van dergelijke gevallen uit de weg ge ruimd heeft. Bij stemming blijkt dat al- PvdA staat volledig achter het voorstel van b. en w. om het subsidie te verlenen. Dit kan de gemeente nog wel dragen, zo zegt de heer Van Hardeveld en het raads lid de heer Scholten is al even enthou siast. De heer Van Ojik zegt waar de raad de indruk gekregen had dat hij tegen het gevraagde subsidie zou zijn, hij niet ge zegd had tegen te stemmen. Dhr. Jansen (PvdA), blijkbaar nog niet overtuigd, zegt niet te weten of de heer Van Ojik ook kinderen bij „Sparta" heeft, maar hij wel. Eerst dan weet je wat „Sparta" voor de jeugd betekent. Eénkind heeft de heer Van Ojik al bij „Sparta" en het tweede gaat er straks ook naar toe, dus zou hij het uit zijn eigen zak moeten betalen als „Sparta" geen subsidie kreeg. De voor zitter merkt tenslotte op dat „Sparta" het vanavond wel met de lof kan doen, en tussen de vrijwel geheel bezette publieke tribune heeft hij enkele bestuursleden van „Sparta" ontdekt, die glimmen van genoegen. Met de aantekening dat de SGP-fractie tegen is besluit de raad het subsidie te verlenen, als de heer Slok nog verteld heeft hoe goed het hem heeft ge daan dat „Sparta" zaterdag door de De Sav. Lohmanstraat kwam. GOEDKOOP DUURKOOP? De heer Van Galen prijst het bestuur van de Patrimoniumschool voor de wijze waarop men er zo goedkoop in geslaagd is schoolbanken, die niet meer voor gebruik geschikt waren volgens de schoolarts, weer op te knappen en daardoor een be drag van 15.000 gulden te besparen. Het kost de gemeente nu slechts f 600,Hij noemt dit een voorbeeld voor de andere schoolbesturen. De heer Van der Woerd betwijfeld ten sterkste of men het hier wel goed en goedkoop gedaan heeft. Straks, als blijkt dat de banken toch niet goed zijn, komt de grote rekening. De schoolarts zal de banken niet afkeu ren als de verf er wat af is of als er krassen op zitten. Wel als de maten niet juist en de banken te klein zijn. De heer Van Hardeveld sluit zich hierbij aan en meent dat het lapwerk blijft. Verder heeft hij gehoord dat de banken al klaar zijn. De heer Jansen zegt zelf gezien te hebben dat er al drie lokalen mee gevuld zijn. Ze zijn wel keurig geworden. Nu de voor zitter hoort dat men het werk al heeft laten uitvoeren nog voor dat de raad zijn toestemming gaf, wil hij het voorstel voor nader onderzoek terug nemen. De heer Van Galen protesteert hiertegen. Het ge beurt wel vaker dat er werkjes al zijn uitgevoerd nog voordat de raad zijn toe- In alle maten verkrijgbaar bij leen de PvdA-fractie tegen is. GEEN SUBSIDIE VOOR „WERKENDE JEUGD" Omdat zij bang zijn voor consequenties waarbij nog veel meer plaatselijke ver enigingen zich gerechtigd zouden voelen een gemeentelijke subsidie aan te vragen stellen burgemeester en wethouders voor afwijzend te beschikken op de subsidie aanvraag van de jeugdorganisatie „Wer kende Jeugd". De heer Slok (AR) stelt deze vereniging op gelijke voet met de Arbeiders Kunstkring, welke wel sub sidie ontvangt. De heer Van Ku(jk meent dat een subsidie hier toch wel op zijn plaats is. Het gaat om een vereniging met het doel de jeugd van de straat te houden. De heer Kroesbergen (AR) zegt niet bang te zijn dat door deze subsidieverlening meer verenigingen zullen aankloppen. De heer Van Galen deelt mede dat zijn fractie tegen het verlenen van het ge vraagde subsidie is, hoewel de betrokken vereniging hem sympathiek is. Het hek gaat hier van de dam. De heer Van Har develd merkt op dat in het verleden bij de overweging voor het verlenen van een subsidie steeds ook heeft gegolden het feit wat de vereniging zelf reeds doet, en deze vereniging moet nog goed en wel beginnen. Weer een ander standpunt is dat van de heer Van Deelen. Deze vindt dat de verenigingen zichzelf moeten be druipen. Hij is tegen. Deze mening wordt onderstreept door de heer Van Ojik (CH). Er worden reeds teveel subsidies gegeven en van een geval als dit zijn de conse quenties niet te overzien. Ook de heer Bastmeyer laat zich in deze geest uit. De heer Slok vraagt stemming. De heer Van Kuijk bedenkt zich op het laatste moment, en waar het hier een moeilijke beslissing betreft, meent hij tenslotte dat het toch beter is het subsidie niet te ge ven. Alleer* de heren Slok en Kroesber gen blijven tenslotte als voorstanders over en „Werkende jeugd" krijgt het sub sidie niet. WEL SUBSIDIE VOOR „SPARTA" De eerste spreker bij het behandelen van de subsidie-aanvrage van gymnas tiekvereniging „Sparta" is de heer Van Deelen. Hij is beslist geen tegenstander van deze sympathieke vereniging en het spijt hem wel maar ook hier wil hij geen subsidie geven. Als ieder lid twee cent per week meer betaalt heeft men het be drag van f 500,— ook bijeen. Ook de heer Kroesbergen staat zeer sympathiek tegen over deze vereniging. Hij wil het subsi die wel verlenen maar heeft bezwaar te gen het kosteloos in gebruik geven van de gemeentelijke gymnastieklokalen. De heer Van Ojik begrijpt niet waarom „Sparta" het nu niet meer zonder sub sidie kan stellen. Wij beleven thans de hoogconjunctuur. Vroeger toen de tijden slechter waren kon men het wel zonder doen. Ook hij draagt „Sparta" geen kwaad hart toe. Het spijt de heer Van Galen dat zijn fractiegenoot er zo over denkt want hij vindt dat als er één vereniging is die voor subsidie in aanmerking komt het „Sparta" wel is. Wij zijn trots op deze vereniging en de meer dan 500 leden van 16 jaar en jonger hebben toch al zoveel geld voor schoolsparen, schoolreisjes e.d. nodig. Ook is de vereniging thans veel groter dan voorheen. De fractie van de Hoofdstraat Veenendaal a stemming gaf. Maar dan was de heer Van Galen de man die het hardst protesteer de, zo kaatst de heer Van Hardeveld. En dan moet hij dat nu ook doen. De heer Van Ojik weet wel dat met de banken is geëxperimenteerd, maar dat ze al klaar zijn is hem niet bekend. B. en w. zullen met deze aangelegenheid in een volgende vergadering terug te komen. Wel wordt besloten een crediet te verlenen voor het betegelen van de gangwanden van ge noemde school. DEMOCRATISCHE GEMEENTERAAD Wanneer het voorstel medewerking te verlenen bij het tot stand brengen van een rooms-katholieke kleuterschool zon der meer onder de voorzittershamer door dreigt te gaan, maakt de heer Van Harde veld toch nog even de opmerking dat er plaatsen zijn waar de katholieken een meerderheid hebben en de stichting van protestantse scholen wordt tegengewerkt. Hier gaat dat maar zo. Gelijke monniken gelijke kappen, zegt de voorzitter. De heer Van Galen wijst met voldoening op de democratische geest in de Veenendaalse gemeenteraad. RONDVRAAG De heer Van Eden (PvdA) zou wel eens willen weten waar zich de verkeerslicht installatie op het ogenblik bevindt. Voor zitter zegt het niet te weten maar te ver wachten dat deze netjes opgeborgen is. De heer Van Eden vindt het beter deze op de hoek Hoofdstraat-Zandstraat te plaat sen, hetgeen voorzitter met hem eens is. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van Ojik deelt wethouder De Ruiter mede dat de reconstructie van de Dijk- straat maandag is aanbesteed. Het laagst ingeschreven bedrag was f 212.000,— De heer Scholten heeft geruchten ge hoord over een plan van b. en w. om bin nenkort 500 woningen te bouwen. De voorzitter kan tot zijn genoegen antwoor den dat deze geruchten op waarheid be rusten en het is wethouder De Ruiter die dan een en ander bevestigt en in een vol gende raadsvergadering nadere medede lingen hoopt te doen. Omstreeks 10 uur sluit de voorzitter de vergadering. Dinsdagmorgen had op de Pr. Bern- hardlaan te Veenendaal een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door de heer B. en een personenauto, bestuurd door de heer S., beiden uit Veenendaal. De personenauto werd zeer ernstig beschadigd en moest naar een garage worden gesleept. De politie stelde naar de schuldvraag een onder zoek in. De directie van Ouwehands Dierenpark heeft medegedeeld, dat ook in dit zomer seizoen traditie getrouw de tuinfeesten zullen worden gehouden en wel op 28 juni, 12 juli, 26 juli en 9 augustus. Er werden contracten afgesloten met zeer vele Nederlandse en ook buitenland se artisten van zeer uiteenlopend karak ter. Het zou te veel worden allen bij name te noemen. In elk geval willen we een keuze doen en de volgende opsomming geven: Johnny Jordaan, Tonny Schiffer- stein, The Jacksons, Rijk de Gooijer, Frans du Mee, Maria Zamora, Lou Bandy, Heintje Davids, enz. Ook alle soorten orkesten zullen weer hun muzi kale medewerking verlenen. Volgende week donderdag vindt dus het eerste tuinfeest plaats. Laten we ho pen, dat het dan ook werkelijk zomer is! HOOFDAKTE KLEUTER- ONDERWIJZERES Mej. E. M. Haalboorri te Rhenen, leer kracht aan de kleuterschool „Irene" in de Grutterstraat, slaagde in Den Haag voor de hoofdakte kleuteronderwijs. VERREGEND CONCERT „ONS GENOEGEN" Dinsdagavond gaf de Rhenense muziek vereniging „Ons Genoegen" een concert in de muziektent in het Koningin Elisa- bethplantsoen. Helaas was het slechte weer er de oorzaak van, dat maar een handjevol toe schouwers zich de moeite had getroost om te gaan luisteren. Het geboden programma was alleszins de moeite waard. Het concert werd ge geven onder de bekwame leiding van de heer P. Hoolhorst. Het bestuur van de afdeling Renswoude van het Ned. Rode Kruis organiseert ook dit jaar weer de tocht voor ouden van dagen uit deze gemeente. Dit keer zal een bezoek worden gebracht aan Amsterdam en Schiphol en wel op maandag, 9 juli a.s. De aanmelding hiertoe staat open tot 30 juni onder de gebruikelijke voorwaar den, bij één der bestuursleden of schrif telijk aan het secretariaat van het Ned. Rode Kruis, afdeling Renswoude, Dorps straat 11. - OPBRENGST COLLECTE RODE KRUIS De collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft het mooie bedrag van rond f400,— opgebracht. Alle gevers en ook in 't bij zonder zij die hebben medegewerkt om tot dit mooie resultaat te komen, zegt het bestuur langs deze weg hartelijk dank. KNAPENVERENIGING GAAT UIT De Ned. Herv. Knapenvereniging heeft besloten deze zomer weer een reisje te maken onder leiding van de vqorzitter, de heer P. Wolleswinkel. Onder andere zal men op deze tocht de radiostad Hilversum aandoen en het vliegveld Schiphol. M.V. EN J.V. GAAN 3 JULI UIT De Ned. Herv. Meisjesvereniging en Jongelingsvereniging hebben besloten gezamenlijk op 3 juli a.s. een reisje te maken. Op deze tocht zal men o.a. Hil versum, Schiphol, Amsterdam en Vo- lendam en Marken aandoen, terwijl hier en daar enkele publieke verma kelijkheden zullen worden bezocht. Gemeente Rhenen ONTHEFFING SLUITINGSUUR De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat aan vergunning en verlofhouders, indien zij dit wensen ten behoeve van het vreemdelingenver keer, gedurende de maanden juli en au gustus, hetzij per week dan wel per maand, doorlopend ontheffing van het sluitingsuur tot 24.00 uur voor hun loka liteiten zal worden verleend. Rhenen, 18 juni 1956. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen te Veenendaal rond 100.000 eieren aangevoerd. Prijzen voor grote eieren van 13,tot 13,75, voor kleine eieren van 9,tot 11, per 100 stuks. Handel kalm. Op de biggenmarkt waren 75 biggen aangevoerd. Prijzen van 46,tot 66,per stuk. Handel matig. Achter het badrestaurant van Ouwe hands Dierenpark is men thans op het schitterend, temidden van de bossen gelegen, zes hectare groot terrein bezig met de aanleg van het uitgestrekte na tuurbadcomplex. De werkzaamheden zijn in een zodanig stadium gekomen, aldus verzekerde ons de heer A. Ouwe hand, dat reeds op 1 juli met het schoolzwemmen kan worden begonnen. GEEN ZAND! Rhenen krijgt er een hypermodern openluchtbad daar op de berg. Wanneer alles gereed is, zal men er tevergeefs naar zand moeten zoeken. Het strand en de zonneweide wordt geheel van gras. Over een groot gedeelte ligt het gazon er al keurig groen bij, gelijk een biljartlaken. Hier en daar heeft men wat vliegdennen en berkeboompjes la ten staan, zodat men er ook nog scha duw kan opzoeken. Tussen de bassins en de gazons komen brede tegelstroken. Dit betekent, dat men straks bij Ouwe hand kan baden en zwemmen zonder last te hebben van het hinderlijke zand. Dit bevordert bovenal de zin delijkheid. Langs de gazons is men reeds bezig met de aanleg van planten en bloemenborders. Het kleuterbad is klaar. Het is 20 cm en aflopend tot 40 cm diep. Het instructiebad is ook gereed. Dit loopt af van 40 tot 90 cm. Hierin wordt reeds op 1 juli aangevangen met het school zwemmen. Aan de kleedkakmers, die geheel in moderne stijl worden opge trokken, wordt momenteel nog hard gewerkt. Het diepe bad is uitgegraven, doch verder zit hier nog weinig tekening in. Grote hopen zand verraden, dat de sleuf voor de te leggen riolering maar liefst zes meter diep moet worden om Gistermiddag werd het nieuwe post kantoor min of meer officieel in ge bruik genomen. In aanwezigheid van enkele raadsleden, de directeur van het PTT-kantoor te Utrecht en de di recteur van het postkantoor te Doorn, alsmede van de architect de heer De Man, gemeentesecretaris Magendans en degenen die aan de bouw hebben me degewerkt, sprak de burgemeester van Amerongen, de heer W. Martens, enkele woorden. Hoewel we in een tijd van wederopbouw leven, aldus de burgemeester, heeft het totstandkomen van dit gebouw veel moeilijkheden moeten passeren. Volgens een interne regeling van PTT worden in sommige plaatsen wel en in andere niet de kan toren door het rijk gebouwd. In Ame rongen wilde men dat niet. Er bleef niets anders over dan dat de gemeente zelf tot bouw overging. De vraag wordt echter gesteld of de gemeente wel de aangewezen instantie is om rijksge bouwen te zetten. Anderzijds zit hier ook voor de gemeente wel weer iets prettigs in. In ieder geval kan nu ge zegd worden: dit is ons gebouw. Mede aan de vasthoudendheid van gemeentesecretaris de heer Magendans de buizen zo te leggen, dat het water ook inderdaad afloopt. De badmeester is reeds benoemd door de directie. Hij is afkomstig uit Hilversum en een goede kennis van Jan Stender. Zodra het diepe bad gereed is wordt het gehele complex feestelijk openge steld. Ongetwijfeld zullen dan de be kendste Nederlandse zwemsters en zwemmers aan dit festijn luister bij zetten. De heer Ouwehand gaf ons de ver zekering, dat inwoners van Rhenen tegen scherp gereduceerde prijzen zul len kunnen zwemmen. Kinderen zullen zelfs egen halve prijs een toegangs kaartje kunnen krijgen. Het gros van de Rhenense bevolking zal verheugd zijn met de totstandko ming van dit bad. Men kan de ge vaarlijke Rijn dan links laten liggen. E.H.B.O. AFDELING ELST NAAR LEERSUM De afdeling Eist (U.) der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. is voornemens op zaterdag 30 juni a.s. deel te nemen aan de districts junioren-wedstrijden te Leersum. De in zet is een grote zilveren wisselbeker, be schikbaar gesteld door het U.N. De wed strijden worden gehouden in zaal ,,'t Cen trum" aanvang 3 uur. Deelnemende ploegen zijn Eist, Soest, Leersum, De Bilt, Bithoven, IJselstein, De Meern, Utrecht, Vreeswijk, Zuilen en Langbroek. is het te danken dat wij thans in het nieuwe gebouw staan. Het laatste en thans gebouwd plan werd ontworpen door de gemeente-architect de heer L. P. de Man. De bouw werd verzorgd door de firma M. van Manen en Zoon te Amerongen, terwijl parkeerplaats enz. werd aangelegd door de firma P. Henzen H.Jzn. te Eist. De totale bouw kosten bedragen ongeveer 60.000, De beide bij het gebouw behorendq woningen leveren de gemeente een jaarlijks tekort op van 200, Tenslotte feliciteerde de burgemees ter de heer en mevrouw De Leeuw, die na zovele jaren te hebben moeten wo nen in het oude, zeer slechte gebouw, thans hier hun onderdak hebben ge vonden. De heer Cramer, directeur van het PTT-kantoor te Utrecht, bracht de ge meente dank voor de medewerking waardoor dit gebouw tot stand kwam. Dat dit al met al een langdurige ge schiedenis is geworden bewijst het feit dat de eerste brief over deze kwestie afkomstig van de gemeente, dateert uit september 1947. De bouwstijl van het geheel is voor Amerongen iets geheel nieuws. Deze stijl is ontstaan door de gebouwen in de omgeving, zoals garage Correct. Het geheel voldoet echter uitstekend in de omgeving. Het kantoor zelf bevat een behoorlijke wachtruimte met moderne loketten en daarachter het werklokaal voor de ambtenaren, met een ruimte voor de bestellers. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om een definitief onderkomen te vinden voor VVV. Aan de zijgevel van het gebouw werd een kantoortje voor deze vereniging geplaatst. ine snoezige modellen, vlot en chique Zij strijden om beurten om de voor keur Ruiten is troel vooi deze klassieke swagger (31423), die aan alle mode- eisen voldoet die onze jonge dame* mochten stellen. Zij kan met en zondei ceintuur worden gedragen. Deze swag ger is praktisch, elegant en daarom juist een ideaal kledingstuk. U bent steeds gekleed in het costuum met een recht hangend jasje (31426). Oi dit pakje nu van ribfluweel van linner of wollen stof, of bedrukt of effen wordt gemaakt, steeds is dit costuum chique, en modieus, sportief. Jeugdige charme wordt bereikt mei deze wijd vallende rok met keursje (31427) waaronder men zowel leuke blouses als ook sportieve pullovers kar dragen, waardoor dit model steeds weei ?en ander aanzien krijgt. Opgezette bie *en rond de ingeknipte zakken, dit origineel en vlot tegelijk. Een keuze uit drie verschillende model len, die U allen gemakkelijk zelf zuil kunnen maken. De nummers werden overgenomen uit het blad BEYERP JUNGE MODE (met raderbladen). Pa tronen kunt u bestellen bij de admini tra tie van dit blad (106) In wilde ren jagen de beide ruiters door de straten. Kletterend roffelen de hoeven van Arams paard over de keien, maar hoe hij zijn trouwe rijdier ook aanzet, hij wint geen meter op de vluchtende roofridder. Spoedig heeft Aiglon de zuidelijke stadspoort bereikt. De oude poortwachter komt haastig naar buiten als hij de ruiters langs ziet stuiven. Aiglon rijdt een brede landweg in, doch als hij bij de plaats komt, waar de weg door een brede, wild stromende rivier onderbroken wordt, houdt hij met een gesmoorde verwensing zijn paard in. Op de overdekte brug, die over de stroom gespannen is, komt een groepje soldaten aangelopen, gewapend met lans en schild. Met een woedend gegrom wendt de roofridder zijn steige rend paard en jaagt oostwaarts langs de rivier oever, onmiddellijk gevolgd door Aram, die hem nu dicht genaderd is(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2