DE VALLEI Levensstrijd Het Veteranen-tournooi Veenendaal' speelde gelijk tegen Baarn* Examen VICTORIA BROMFIETSEN-SHOW Fa. A. Krouwel - Kerkewijk 114 - Veenendaal Adverteren is verkopen ™d AUTOMONTEUR HULPMONTEUR Albert Heijn-klanten hebben zoveel vóór! L# Voor de Jeugd r BOEKBINDER of DRUKKERIJBINDER voor kwaliteit Geha-Triangelboys Dovo-Frisia 1-1 PATRIJZEN Bezoekt de grote DIE 28 JUNI A.S., OP DONDERDAG VAN 14 TOT 22 UUR IN HOTEL „DE KEGEL BAAN", ACHTER HOTEL „DE ROSKAM", ALHIER GEHOUDEN ZAL WORDEN Sunshine biscuits Soepballetjes Keuls sierpotje mosterd 55 ct. met 11 gratis geldzegels leerling drukkerij-binder ANALYSTENCURSUS drs. U. ROMMERTS Elster Paardenverloting Voor uw trouwpartij zijn wij thans speciaal ingericht Wed. A. W. de Haas Mits U dat doet in DE VALLEI Autobedrijf W. G. Pret te TELEFOONWEG EDE G. van 't Foort mm »N 0 Topkwaliteit met deze garantie: Elk artikel voor de laagste prijst Obligaties met rente en winstaandeel! Albert Heijn verlaagt de prijzen. FEUILLETON Vrijdagavond werden de wedstrijden voor het veteranentournooi voortgezet op het Merino-terrein. De eerste ontmoeting tussen Hollandia en Unitas, was nu niet bepaald aantrekkelijk. Hollandia won met 80. Naar onze mening waren er zeker vier doelpunten in buitenspelpositie ge maakt. In de eerste helft ging het nog wel. Zeker Unitas was ver de mindere, maar een 30 achterstand bij de rust was nog niet direct hopeloos. Na de thee werd het echter een kleurloze vertoning. Er werd soms wat te hard gespeeld, wat wel enige afbreuk deed aan de sportiviteit, die bij een dergelijk tournooi toch zeker de bo ventoon moet voeren. Hoewel Geha, in de eerste helft veel in de aanval was en zeker het beste van het spel had, konden toch geen doelpun ten genoteerd worden. Het ontbrak de voorhoede nu eenmaal aan productiviteit. Verder dan een mislukte poging van Her man Gerritsen, die als midvoor stond op gesteld, kwam het dan ook niet. Aan de kant van Tr. Boys, was het de Hartog die bij een vrije kans de bal voor het doel langs joeg. Vijf minuten in de tweede helft, was het Slotboom, die enigszins tegen de ver houding in, Triangel Boys uit een doel- worsteling de leiding gaf. Hoewel daarna beide ploegen om beurten ten aanval trokken, bleven doelpunten uit. Tr. Boys, had daarbij het voordeel dat doelman De Vries in een prima vorm stak, die be halve zijn doel, ook een heel stuk van het speelveld verdedigde. S.K.F.-Matjan 1-2 Maandagavond ontmoetten om 7 uur de oudjes van SKF en Matjan elkaar op het Dovo-terrein aan het Panhuis. Matjan kwam met tien spelers in het veld, doch SKF had nog een reserve over, zodat W. Henzen, met Matjan tegen zijn eigen club van leer trok en daarbij Matjan met een goed doelpunt ook nog de overwinning bracht. Vijf minuten in de eerste helft was het Bram Zekers, die de sigarenma kers de leiding gaf. Daarna werd SKF sterker, wat tot gevolg had, dat J. de Weyer, na een kwartier de partijen weer op gelijke voet bracht. Na de thee bleef SKF ondanks dat Mat jan iets meer kwam opzetten, toch het heft in handen houden. Ongeveer 10 mi nuten voor het einde, was het bij een doorbraak van Matjan, dat W. Hensen het winnende doelpunt scoorde, waarmee de eindstand op 2—1 kwam. Dovo en Frisia, die om acht uur in het veld kwamen, ontwikkelden een snel en aantrekkelijk spel. In de zevende minuut ondernam Dovo een aanval over rechts, die door een hard schot van Knevel een 1—0 voorsprong opleverde. Dovo werd daarna iets sterker. Een oerhard schot van Wim Nieboer, wordt echter op mees terlijke wijze door Teus Anbeek, uit het doel geranseld. In de tweede helft tapte Frisia uit een heel ander vaatje, wat tot gevolg had, dat Henk Steffers, al reeds in de eerste minuten de stand op 1—1 bracht. Hoewel Frisia daarna sterk in de aanval kwam en zeker nog wel een doelpuntje verdiend had, bleef het daarbij. Eindstand 1—1. Standen Veteranen-tournool: Ritmeester 2 2 0 0 4 Merino's 2 2 0 0 4 Hollandia 3 1 1 1 3 Matjan 3 1113 SKF 3 10 2 1 Unitas 3 0 0 3 GROEP B gesp. gew. gel. verl. pnt. Veenendaal 2 2 0 0 4 Tr. Boys 3 2 0 1 4 DOVO 3 1113 VRC 2 1 0 1 2 Frisia 3 0 2 1 2 Geha 3 0 1 2 1 Programma Vrijdag: 7 uur Veenendaal VRC; 8 uur Ritmeester Merino's. Terrein VSW. Zaterdagavond hebben de eerste elf tallen van „Veenendaal" en „Baarn" op het terrein van Triangelbos een voet balwedstrijd gespeeld ten bate van het bouwfonds van het Rode Kruis afde ling Veenendaal. De wedstrijd eindigde in een 33 gelijk spel. „Veenendaal" kwam met een gewij zigde opstelling uit, waardoor Baarn een beter ploegverband liet zien dan de Veenendalers. Hensen kan een goe de achterspeler zijn, als vleugelspeler voldeed hij zeker niet. In de eerste helft als rechtsbuiten en in de tweede helft als linksbuiten was hij bepaald zwak. Reindert Hey had nu zijn rechts backplaats ingenomen en Gerritsen debuteerde op de rechtshalfplaats. Een jeugdige speler die het tempo van deze wedstrijd wel kon bijhouden. In de plaats van doelman Cornelissen, die als lid bedankt heeft, krijgt nu doelman Van de Pol zijn kans. Hij deed dit deze avond niet onverdienstelijk. De Vee- nendaalse voorhoede was, vooral voor rust, bepaald zwak. Alleen midvoor Rustig denken M ij n h a r d t's uwtabletten Heykamp was de vasthouder, maar veelal stond hij alleen voor de Baarnse doelman. Baarn toonde in deze wedstrijd meer vechtlust en het was dan ook geen ver rassing, dat de gasten na 20 minuten spelen door middel van hun linksbin nen de score konden openen. Tien mi nuten voor rust kwam Veenendaal aan de gelijkmaker door een strafschop wegens hands. Van de Weerdhof gaf de Baarhse doelman geen schijn van kans. Na de rust ging het iets beter in de Veenendaalse aanval. A. Rebergen stond nu weer op zijn rechtsbuiten plaats en het was deze speler die na 5 minuten een hard schot op het Baarnse doel afvuurde dat doel trof. Maar één minuut later had de beweeglijke links binnen van Baarn de stand alweer ge lijk getrokken. Opnieuw nam Veenen daal de leiding door een kopbal van Hensen, na een goede voorzet van Cees Heykamp. Baarn maakte een kwartier voor tijd door een onhoudbaar schot van haar linksbuiten wederom gelijk. Ondanks de zware druk op het Vee nendaalse doel kwam men toch niet verder, zodat de partijen op 3-3 bleven staan. Het doel van deze wedstrijd was mooier dan het vertoonde spel. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE ZIJN ER JARIG? 28 juni Gerrit van de Bijl, Rhenen; 30 Corrie de Bruin; 1 juli Tineke van Dam; 2 Annie v. d. Bruyn; 2 Joop Spies; 2 Diny v. d. Haar; 4 Enny Hogendoorn. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. Zoek 10 woorden van de navolgende betekenissen, welke woorden alle begin nen en eindigen met dezelfde letter. Het eerst gevraagde woord bestaat uit 3 let ters, het tweede uit vier letters, het derde uit vijf enz. Het laatste bestaat dus uit twaalf letters. I. toebereider van spijzen; 2. stop op een fles; 3. fiks; 4. grappig; 5. waar de metse laar zijn specie in heeft; 6. geestelijke, die lid is van een kathedraal-kapittel; 7. diep in de keel voortgebracht geluid; 8. kern achtige spreuk; 9. jas, broek of derge lijke; 10. eigenaardig kenmerk van de menselijke aard. II. Een boerin gaat naar de markt met een mandje eieren. Onderweg ontmoet ze een arme man en ze geeft hem de helft van de eieren plus één toe. Daarna ont moet ze een arme vrouw en ook die geeft ze van de eieren die nog in het mandje zijn de helft en één toe. Voordat ze op de markt is, ontmoet ze een huilend kind en ook dit schenkt ze de helft van wat er in haar mandje is en nu geeft ze wat er dan overblijft, nl. 3 stuks, erbij. Het mandje is leeg en de boerin gaat naar huis. Hoe veel eieren had ze toen ze van huis ging? Voor jongeren: Strikvragen. Wat loopt er van het ene station naar het andere zonder te bewegen? Wat lijkt het meest op een halve kaas? Wat moet je houden als je 't aan iemand hebt gegeven? Waarom zijn lange mensen altijd luier >lan korte? -I. Wat brandt zonder vuur? Wie altijd zegt: „Het is nog vroeg", Die heeft maar zelden tijd genoeg! OPLOSSING RAADSELS I. Een schip op strand een baken in zee. 4.5.6.1.2.3 scheen; 10.9.8 pop; 12.14.15.16 tand; 13.17.18 ree; 20.21.11 bas; 22.19.25.23 knie; 27.28.16.29.26 zeden; 7.26.10 iep. II. kluit, klank, klare, kluts, kleef, kluis, klauw, kleur, klant, klok. I. ekster, uil, kanarie, valk, (kop)mees, merel. II. Sneeuwwitje, som, nat, eik, «en, uur wip, wel, Ina, tak, jas, elf. In dank zilverpapier ontvangen van: Janneke v. Leeuwen; Rita de Kleuver; Geurtje Lodder; Jan Roelofsen; Kamp Overberg. Ze worden ook wel veldhoenders ge noemd, omdat het geen eerste klas vlie gers zijn. Ze leven meest op de grond, in weilanden, op akkers en ook wel in hei develden. De kleur van hun veren komt overeen met de kleur van de omgeving. Ze kunnen je flink laten schrikken, want meestal vliegen ze pas op als je vlak voor hen staat. Mevrouw Patrijs legt in mei een stuk of 12 eieren, die ook al weer de kleur van de omgeving hebben. Het nest ligt gewoon op de vlakke grond tussen gras. Maar het is moeilijk te ontdekken. Het wijfje zul je nooit op het nest vin den. Ze heeft jou al lang gezien en dan sluipt ze door het gras een eind weg en vliegt daar met veel lawaai op, om je aandacht af te leiden. Alle modellen, waar onder ons allernieuwste sportmodel, aanwezig Gratis entrée en desgewenst proefrit Slechts één dag! Vergist U zich dus niet in de datum Voor nadere inlichtingen: makkelijk om mee te nemen per carton van 800 gr. 145 ct. per blik 90 ct. met 18 gratis geldzegels Bij aankoop van minstens 15.- boodschappen een grote rol VéGé-beschuit van 29 NU VOOR 19 cent traag onze gratis gezins-krant met interessante nieuwtjes v en tips voor het hele gezin. Bij ons is plaats voor een Voor jongens van 14—16 jaar gelegenheid om dit interessante en veelzijdige vak practisch en theoretisch (1 dag in de week naar de Grafische dagschool in Utrecht) grondig te leren. Sollici tanten worden na enige maanden psychologisch op hun geschiktheid getest. DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI" Parallelweg 10 Veenendaal Buitenzorglaan 6 -- Ede Telefoon 9640 Repetitiecursus schei- en natuurkunde voor af gewezenen chemische, botanische en medische richting, 125; Eenjarige voorbereidende cursus voor chemi sche, botanische en medische richting, voor bezitters MULO A of B, of 3 jaar H.B.S., 250; Examenopleiding voor chemische en le deel botanische richting, voor bezitters 5 j. H.B.S.-B of Gymn.-B, 250. Aanvang der cursussen in september. Prospectus op aanvrage verkrijgbaar. GEVRAAGD: op de hoogte met binderij-machines. DRUKKERIJ „DE GELDERSE VALLEI' Parallelweg 10, Veenendaal. Loten van de bekende 43e goedgek. bij Min. Besluit d.d. 11 mei 1956, 2 afd. A No. L.O. 550/087. Trekking 5 september a.s. Hoofdprijs: een stal vee ter waarde van plm. 2500, kunnen voor Veenendaal e.o. in depot worden ge geven. Aanvragen aan Secretariaat Comité-Ver loting p/a H. W. H. Her berts, Dorpsstr. 33, Eist Gld. Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Markt 16 Veenendaal Wij bieden aan een prettige zelfstandige werk kring tegen goed loon premie provisie. WIJ HEBBEN OOK PLAATS VOOR EEN met enige ervaring Hierbij deel ik mijn cliënten mede, dat ik mijn petroleumzaak heb overgedaan aan de heer en ik beveel U deze ten zeerste in Uw gunst aan. U dankend voor het genoten vertrouwen verblijf ik met hoogachting, G. REGELINK. Verwijzende naar bovenstaande hoop ik de zaak op dezelfde voet voort te zetten en Uw vertrouwen waardig te mogen zijn. Beleefd aanbevelend, G. VAN 'T FOORT. iM; 0M Wanneer U enig AH-artikel niet élke cent waard acht, die u er voor hebt betaald, dan geeft Albert Heijn u onvoorwaardelijk het volle bedrag terug. Prompt, zon der bedenking (en.... even goede vrienden) Bij Albert Heijn geen z.g. kortingen, die u zélf eerst hebt betaaldBij Albert Heijn strikt-netto prijzen, zodat U direct weet hoe voordelig u koopt. Verge lijk onderstaande prijzen met wat u elders betaalt. De le serie AH-klanten- obligaties is, in recordtijd, voltekend. Een tweede serie van vijf millioen gulden wil nog meer huisvrouwen laten profiteren van de hoge gsnte en het winstaandeel! Hiernaast vindt U alle artikelen, die wij vanaf 1 juni - ondanks de gestegen kosten - toch in prijs hebben verlaagd. Huishoud Koffie 250 gram Huishoud Thee 100 gram Cacao Bruinmerk 100 gram Koffie-spritsen grote bus Gemberkoek per stuk Butterscotch repen 8 voor Gevulde framboosjes 100 gram Vermicelli op kooklengte 250 gram Macaroni elleboogjes 250 gram Witte bonen Hongaarse 500 gram Bruine Bonen Hollandse 500 gram Bruine Bonen met spek literblik Spinazie literblik Kersen op sap, met pit, groot blik Zuiver Rundvet beker 500 gram Zilvervloot Margarine 3 pakjes Mandarijntjes op sap per blik Zuiver Citroensap in plastic-citroen Ontbijtworst '5° gram Kwart Edammer Kaas per stuk door Ernst Zahn Vertaling: H. C. Knappert-Jansen (7.) De naarstie man was kalm aan het werk gegaan. Hij was van middelbare grootte en tenger en zijn bleek gezicht was mager en vol rimpels. De vroeger zo heldere, vrolijke ogen hadden wel hun jeugdige glans verloren, maar in de diepliggende kijkers van de nu vijf- en-vijf tig-jarige man was nog altijd een uitdrukking, die weldadig aandeed. Columban klaagde van tijd tot tijd over zijn ogen en, dat hij lang zo scherp niet meer zag als vroeger. De randen en oogleden zagen rood en ontstoken. Zijn haar was nog even grijsblond als in zijn jonge jaren, waarin de grijze haartjes niet te onderscheiden zouden geweest zijn, zelfs al had hij die ge had. Van dezelfde kleur waren ook zijn dun spitsbaardje en de weinige haren op zijn bovenlip. Hoewel de morgenlucht koud was, had de schoolmeester zijn hemdsmou wen tot aan de ellebogen opgestroopt; de dunne magere arm hanteerde de bijl zo ijverig, dat hij het flink warm kreeg, voordat hij nog goed en wel een kwartier bezig was. Hij hield even op en streek met de smalle vereelte hand over zijn bezweet voorhoofd, en toen hij zich oprichtte, zag hij iemand bij de kromming van de weg de hoogte opkomen. Juist wilde hij zijn bijl weer opnemen, toen een tweede blik op de naderkomende hem weerhield. De ge stalte leek op die van Christen Russi, maar die was zich nooit aan drank te buiten gegaan, en de man, die daar aankwam, had een opvallend onzekere gang. Nu bespeurde de meester ook, dat hij een doek om het hoofd had, en iets later, dat er een straaltje bloed van onder de doek over het geelwitte hemd tussen zijn vest liep. Toen her kende hij Christen Russi. Hij liep de wankelende jonge man een eindje tegemoet. Deze keek hem met glazig starende ogen aan. Zijn ge zicht zag er uit om van te schrikken. Het was lijkbleek, maar met vuurrode striemen doortrokken, en langs zijn linkerslaap sijpelde een smalle streep bloed. Zijn mond was vertrokken. Hij opende hem met een akelige grijns en zei: „Goede dag, meester." „Jongen, wat is er? Is je iets over komen? Wat is er gebeurd zo vroeg in de morgen?" „Het is meer van gisteravond," mom pelde Christen en hij wankelde verder voorbij naar de hut. Toen eerst zag Nager, dat de kleren van de jongen gescheurd en met aarde en bloed besmet waren. Hij liep hem ijlings achterna en greep hem bij de arm. Zij stonden nu bij de houthoop. Christen slaakte plotseling een kreu nende zucht, toen streek hij met zijn ene hand over zijn verbonden voor hoofd, alsof hij daar pijn had en liet zich zwaar neervallen op het blok, waarop Nager zijn hout had gehakt. „Ik moet e-even gaan zitten!" sta melde hij. De meester keek tersluiks naar de vensters van Kathrine, toen ging hij heel dicht naar Christen toe. „Je bent daar lelijk gewond," zei hij terwijl hij bedenkelijk het hoofd schudde. „Ga met mij mee naar boven," liet hij er onmiddellijk op volgen, zich bezinnend. „Als je moeder je zo zag, zou ze schrikken. Kom!" Hij trachtte hem met zich voort te trekken, maar Christen kreunde slechts en bleef stil zitten. „Kom, wees verstandig! Ik wil eens zien, hoe het met de wond staat," drong Nager aan. Toen stond Christen met moeite op en strompelde de trap op naar Nagers kamer, terwijl hij zich aan de muur steunde. Het vertrek was leeg; zijn zoon, die luilak, sliep nog. Nager schoof een zitbank naar het venster, die evenals de hele kamer zo zindelijk was, alsof een vrouwenhand voor het huishouden zorgde. Zonder een woord te spreken, zette Christen zich op de bank, die onder zijn gewicht kraakte. Hij sloot de ogen en boog het hoofd achterover. Zijn tanden klapperden van pijn. De meester kwam met een kom water, maakte het verband los en be gon de wond te wassen. „Jongen! Wat is er toch met je ge beurd!" sprak hij met een bekommerd gezicht. „Ben je gevallen?" Heeft iemand je geslagen?" „Met zijn vieren tegen één kunnen ze je licht zo toetakelen," mompelde Christen. „Maar welke woesteling heeft dat dan gedaan? Heb je gevochten?" „De knechts van Furrer! Drie, vier schurken Ze hebben zich tegen mij la ten ophitsen als honden, die...." Het bloed begon harder te. vloeien. „Stil, mijn jongen," sprak Nager ver manend, ging toen naar buiten, haalde zwam en legde dat op de wond. Hij scheurde een der linnen doeken, waar op eerst zijn vrouw en later hijzelf zo zuinig waren geweest, in repen. Zo bracht hij de bloeding tot staan. „Drink nu eerst eens een slokje!" zei hij, haalde de brandewijnfles te voor schijn, die hij zelf nooit aansprak, hoe wel er in Frutnellen over het alge meen veel gedronken werd, en bracht Christen een glaasje aan de lippen. Dat knapte hem op. Hij richtte zich langzaam overeind. Hij balde de vuis ten en plotseling stond hij hoog opge heven midden in de kamer. „Zeg nu eens, meester, heb ik dat nu verdiend? Mag men iemand, omdat hij naar zijn meisje wil, halfdood slaan?" „Jullie drommelse jongens!" riep Columban. „Pas zijn jullie goed en wel van school, of je loopt al meisjes na! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4