Levensstrijd ANT. DE RUITER Extra zomer aan bieding GALA THEE Setter Set ^0U%£u^us Regenwater neemt U beet!|§ Niemeijer's Natuurlijk voordelige coupon Maar wilt U En als extra attractie LUXOR*THEATER Weyers Babyderm.Ieep RENSWOUDE NYLONS Fa. L. HEI] Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN DeTandpasfa N°l( Een partij coupons wordt voor minder dan de helft der waarde verkocht. WEIJERS' IELIS OPTIEK DE STILLE GETUIGE AASGIEREN VAN TEXAS THE GREATEST SHOW ON EARTH ]ongen of Meisje Woningruil Costuums 145.- 97 so 62.50 Sportcolberts 54.50 47.50 32„50 Pantalons 42.50 27.50 Regenjassen 57.50 47.50 29.75 Ga niet op reis zonder een van deze jassen firma ^?#vf VP* Vandaag heb ik iets gehoord, wat mijn biezonder goed heb gedaan. Ik bedoel dat stukkie, wat woensdag in de krant stond van iemand uit de Cunera-stad. Er sting als opschrift bo ven: Galnoote, maar ik voor mijn, ik vind, dat er beeter „Muzieknoote" boo- ve had kenne staan. Want de inhoud klonk mijn als mu ziek in de oore. Als goeje Veense doet et je toch zeeker deugd, als je leest, dat de intercommunaale saamewerking teegeswoordig zoo ver gaat, dat bij voorbeeld op de publieke triebuune van de vergaaderzaal van de gemeen teraad van Reenen een asbak staat waarop reklaame staat voor 't Veen. Kijk, dat is mijn nou uit et hart ge- greepe: Ik hou niet van dat benauwde gedoe. Waarom zouwe we ook zoo pie tepeuterig onder mekaar zijn? Ik ge loof, dat in de Veense otobusse al heel lang reklaame. gemaakt wordt voor het dierepark in Reene. Trouwens als je rond je eige heen kijkt, dan zie je zooveel van zulk soort dinge. Let alleen maar es op die genzienepompe langs de weg. Dat spul wordt toch ook niet in de eigenste gemeente gemaakt en zoo zou je maar door kenne gaan, maar ik doe et niet, want dan maak ik veels te veel reklaame, dat niet betaald wordt en dan maak je andere, die niet ge noemd worde, weer woest. Maar over één ding moet ik et nog hebbe. Ik las ook dat een van deeze daage een L.P.G.-tenkstation geopend zal worde. Nou heb ik in het verleeje door de radiejoo wel es hoore praate over et N.P.G.; dat beteekende toen zo iets als: Nederlands Paarel Genoot schap. Of ze die naam nou soms ver anderd hebbe in: Laatste Paarel Ge nootschap, dat zou netuurlik best kun ne zijn, maar dan is mijn nog lang niet duidelijk wat zoo'n tenkstation daar mee te maake ken hebbe. Misschien dat et zoo iets beteekent, dat ze daar mee dat L.P.G. nieuw leeve inblaaze. Als ik goed geleeze heb, dan schijnt et iets te maake te hebbe met otoos. Ik hoop et maar, want stel je voor, dat et ook geschikt zou zijn voor andere din ge, dan zou je nog voor gekke dinge kenne komme te staan. Wie weet, wat er dan zou gebeure met et gebeente van Mussert. Als ze zoo'n man ook weer nieuw leeeve zoude kenne in blaaze, berg je dan maar. Driek heb et daar ook niks op begreepe, want die is nou nog altijd bang voor die knok- ploege van die man. Ze heb naamelik op een keer, toen we een dag in Utrecht waare bij de zuster van Driek, de tong uitgestooke teege een stelletje van die keerels, die met van die stoere, mahooniehoute- kaake aan et marsjeere waare. De kommandant van de troep zag et en die gaf Driek met z'n koppel riem een tik op de neus. Die neus zwol netuurlik meteen op en is sindsdien nooit meer zoo mooi geweest als vóór die tijd. Ze had zoo'n aardig mops- neusie en teegeswoordig is et net een nieuwe pieper. En optreede teege die keeerels kon ik ook niet, want vóór ik van de schrik bekoome was, hadde die knokploegers zich al uit de voete ge maakt, want ik was toentertijd ook niet voor de poes, dat hebbe ze vast wel an mijn gezien. Eigelik moet een mens niet teveel leeze, want zodoende zit je eigelik steeds in de piepzak voor dinge, die toch nooit meer trugkomme. w. blauwkous. 7}f7/ff0S^ere huid? Zondagsdienst Doktoren VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstraat 93, tel. 315. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Ringelesteyn van Ederveen, telefoon 08387-201. Officiële Bekendmaking Off. bekendmaking ZITTING WONINGCOMMISSIE Burgemeester en wethouders van Rhe- nen maken bekend, dat de woningcom missie in plaats van op maandag 2 juli 1956 zitting zal houden voor het publiek op maandag 9 juli 1956 van 19.30—20.30 uur. Rhenen, 28 juni 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, Th. v. d. WILLIK. Ook te koud voor zwemclubs Het damestournooi van de Veenen- daalse zwemclub „V.Z.C.", dat a.s. za terdagmiddag zou plaats vinden, is tot nader order uitgesteld. Het merendeel van de uitgenodigde ploegen vindt de temperatuur van het water schijnbaar nog te laag om te spelen. De adspiranten van V.Z.C. hebben woensdagavond tevergeefs gewacht op de Flevo A-johgens uit Nijkerk. De Nijkerkjongens kwamen niet opdagen, zodat ze twee verliespunten op hun boekje krijgen. Het programma voor de volgende week: A.s. woensdagavond is er een uitge breid programma af te werken in het „Bergbad". Dé heren I spelen tegen Amstel I uit Amsterdam. De uitwed strijd wonnen de Veenendalers van de hoofdstedelingen met 43. De nodige spanning zal er dus weer in zitten. De dames gaan de strijd aanbinden met KZVA 1 uit Amersfoort, terwijl heren II KZVA 2 zullen ontmoeten. De adspiranten spelen a.s. dinsdag in Amersfoort tegen AZ en PC. „DE STILLE GETUIGE" Vanaf heden vrijdag t.m. zondag draait in het Luxor theater de film „De stille getuige". De korte inhoud van deze film is als volgt: L. B. Jefferies, fotograaf van een tijd schrift, zit met een gebroken been (ten gevolge van een ongeluk) in een rolstoel voor zijn faam. Vanuit dit raam heeft hij uitzicht op de woningen aan de overkant en dage lijks slaat hij de bewoners gade. Een ham delsreiziger, Lars Thornwald, en zijn in valide vrouw; een jonge componist; een type, dat door Jeff „Het eenzame hart" wordt genoemd; een jonge balletdanseres, Miss Torso; een ex-variété-artieste, wier specialiteit het imiteren van vogels was, met haar man; een vrouw met de bij naam „Miss Beeldhouwster"; en een pas getrouwd paartje. Jefferies krijgt bezoek van Stella, een verpleegster, die hem elke dag komt ver zorgen, daar zijn been in gips is. Zij ka pittelt hem omdat hij steeds maar naar zijn overburen zit te gluren en raadt hem aan te trouwen met Lisa Fremont, een mooie, chique mannequin, die op hem verliefd is. Lisa komt binnen. Jeff voelt niets voor een vaste verbintenis met haar, omdat hij van mening is dat zijn zwervend beroep van fotograaf voor haar niet geschikt is. Terwijl zij zitten te praten, ziet hij dat Lars Thornwald en zijn vrouw weer ruzie hebben. Later op de dag merkt hij, dat Kiestdeuomyde. kiest RANG Verkrijgbaar in diverse fijne vruchcensmaken. los 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. *t)e vetsnap&ung. van demsté tang. Elektrificatie Griftweg en Binnenweg in Gelders Veenendaal en Onderweg in Ederveen Door het gemeentebestuur van Ede zijn met de P.G.E.M. besprekingen ge voerd over de elektrificatie van de Trapjesweg, de Griftweg en de Binnen weg te Gelders Veenendaal en de On derweg te Ederveen, omvattende het aansluiten van 17 percelen in z.g. on rendabele gebieden. Van de in totaal door belanghebben den bijeen te brengen bijdrage ad 11.240,is inmiddels door een zestal gegadigden een bedrag ad. 3.967,02 contant betaald. De N.V. P.G.E.M. verzoekt de ge meente nu het restant van 5.950,62, alsmede een bedrag van 1.322,36, het welk te zijner tijd van een tweetal thans nog onwilligen zal worden ge vraagd, voor te schieten. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld deze me dewerking hiertoe te verlenen door te besluiten aan de belanghebbenden een voorschot te verlenen van 7.272,98, uit te betalen aan de N.V. P.G.E.M., onder voorwaarde, dat bedoelde N.V. bemiddeling zal verlenen dit bedrag van betrokkenen terug te vorderen. GESLAAGD Op het te Arnhem gehouden examen slaagde mej. I. Klumpenaar voor het Mulo-diploma A. Zij werd opgeleid aan de avond-ulo Beukenlaan te Ede. POSTDUIVENNIEUWS „RHENEN EN OMSTREKEN" De postduivenverenigign Rhenen en Omstreken nam deel aan de wedvlucht vanaf Chataroux. De afstand bedroeg 638 km. Er namen 35 duiven deel. Ze werden gelost om 6 uur met noordwesten wind. De eerste duif meldde zich om 17.25 uur. De uitslag was als volgt: Gebr. Hovestad 1, 2, 3,; H. J. v. d. Scheur 4; K. v. d. Voo- ren 5, 7; J. Hovestad 6; J. Baars 8 en G. Hovestad 9. het gordijn in Mrs. Thornwald's kamer naar beneden is en 's nachts ziet hij hoe Thornwald verschillende malen met een aluminium koffer zijn woning verlaat. Jeff vindt dit maar vreemd. Er moet iets aan de hand zijn! Jeff begint zich af te vragen of Lars Thornwald zijn vrouw vermoord heeft, in stukken gesneden en in het bloemperk begraven heeft. Hij vertelt Lisa zijn vermoedens, doch deze lacht hem eerst uit. Het lukt hem evenmin zijn vriend, detective Thomas J. Doyle, te overtuigen. Maar de aanwijzingen, dat Thorwald zijn vrouw vermoord heeft, worden ster ker en tenslotte gaat Lisa tijdens een kor te afwezigheid van de moordenaar, naar diens woning om bewijsmateriaal te zoe ken. Thorwald komt echter terug, ont dekt haar en zou haar vermoord hebben als de politie, door Jeff gealarmeerd, niet tussenbeiden was gekomen. Thorwald be schuldigt haar van poging tot diefstal en Lisa wordt gearresteerd. Zij ziet echter toch nog kans Jeff ervan op de hoogte te brengen, dat zij de trouw ring van de vermoorde vrouw heeft ge vonden, hetgeen voldoende is om de moordenaar te ontmaskeren. Thorwald merkt, dat Lisa Jeff een teken heeft ge geven en hij gaat naar Jeff's woning en valt hem aan. Hij staat op het punt Jeff van diens kamer op de vijfde verdieping uit het raam te duwen, als Doyle arri veert en Thorwald met zijn revolver be dreigt. Jeff, die niet langer in staat is zich aan de rand van het balcon vast te klampen, valt, doch de val wordt door agenten gebroken. Verdacht individu Een dezer dagen zag boswachter Van de Kaa een man uit het kippenhok van de heer C. Bos komen, juist toen de duisternis was ingevallen. Van de Kaa ging er direct op af, doch de man bleek niets bij zich te hebben. Op een vraag van de heer Van de Kaa wat hij zo laat bij een ander in het kippenhok moest doen, antwoordde hij, dat hij in de nabij gelegen Lunterse Beek wilde gaan kijken of daar nog wel vis zat. Al met al is een en ander zeer verdacht. VERLOREN EN GEVONDEN (Inlichtingen gemeentehuis Renswoude.) Verloren: een damesportemonnee. Gevonden: 1 rood kindercapje; 2 biljet ten van 10,en 1 van 1,1 gabar dine regenjas. Aan komen lopen: een volw. D. herder. passend en verrassend elegant In alle maten verkrijgbaar bij Hoofdstraat Veenendaal J VEENENDAAL Geboren: Rijkje Jacoba, d. v. H. J. ten Broek en G. H. Burgwal; Cornells, z. v. C. Muller en J. van Zanten; Aaltje Ber ber, d. v. K. Visser en J. van der Poel; Hendrika Lucienne, d. v. E. G. van Ojik en A. van Beek; Adriana Antonia, d. v. W. van der Hor en C. Goet; Wilhelmlna, d. v. W. C. van Ravenswaaij en C. Blan- kespoor. Ondertrouwd: H. Kleijer en J. v. Eden; H. van Ravenswaaij en N. van Wijk; J. van de Weerdhof en J. van de Lustgraaf; G. L. Hillebrand en G. J. van Manen; H. van Geerenstein en N. Boers. Getrouwd: R. van Binsbergen en J. Blankestijn; A. van de Weerdhof en T. Keuning; E. van de Haar en J. K. van Hal. Overleden: Gerridina Aleida Scholten, 73 jr., wed. van A. J. Oonk; Teuntje van Dijk, 70 jr., echtg. van J. van den Berg. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrik S., z. v. H. Veldhui zen en F. Simonsz; Johannes A. z. v. J. Nap en D. Smit; Bartje, d. v. A. van de Brink en N. van den Bosch; Louis G., z. v. D. Bouman en T. de Kievid; Geurt C., z. v. G. Beijer en N. Gijsbertsen; Gerda W., d. v. M. G. Huibers en G. van Doorn. RHENEN Geboren: Derk Jan, z. v. J. A. Smits en H. Herzog; Gerrie Gretha, d. v. G. H. van der Mik en G. A. Brethouwer; Jeannette, d. v. H. J. ten Donkelaar en S. Ketelaar; Cornells, z. v. D. N. Lieuwen en A. Meeuwsen; Aaltje Johanna Cornelia, d. v. E. M. van Laar en B. J. Bloemen; Pau lina Coenrade, d. v. H. J. Swagers en A. van Ingen; Clara Margaretha, d. v. L. Mol en H. van de Haar; Hendrik Klaassen, z. v. D. J. Budding en J. van Zetten; Alber ta Magcheltje Hermina1 Christina, d. v. J. van Vendeloo en M. J. P. Westdijk. Ondertrouwd: Hendrik van Kreel en Alberdina Hendrika van Eldik; Johannes Judocus Pepplinkhuizen, Haarlem, en Dirkje van Staverden. Getrouwd: Peter Batjes en Maria An- tonetta Theresia van Os; Cornells Otto Harteman en Helena Margaretha Hendri ka Johanna van Rotterdam; Cornells Jo hannes Honders en Jannetje Francina van de Scheur. Overleden: Heintje van den Broek, 41 jaar, geh. m. D. van Leeuwen. RENSWOUDE Geboren: Jannetje, d. v. J. P. van den Bosch en P. J. Kloot; Willempje, d. v. bovengenoemde personen; Lina Maria, d. v. A. Methorst en G. Kamphorst; Antonie Willem, z. v. J. W. Breedijk en A. J. van Ginkel. Overleden: Aart van de Vliert, 22 jaar. VEENENDAAL. Markt 9.30 uur dhr. Begeer van Tilburg, 5 uur ds. Vroeginde- wey. Julianakerk 9.30 uur ds. Vroeginde- wey, 5 uur ds. Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur dhr. Begeer van Tilburg. Veeneind 3 uur ds. L. van de Peut. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroegindewey. „Sola Fide" 10 en 5.30 uur ds. Goedhart (beide diensten bed. H.A.). Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. H. Volten v. Rhenen, 5 uur ds. Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst, 4 uur ds. W. de Joode van Ede. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur onbekend. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Spelberg van Warga. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondags school, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 u. Verlossingssamenkomst. Ap. Gen. 9.30 en 4 uur. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. Bos van Oldebroek. Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. D. Zink stok van Maarsbergen. Voorber. H.A.; 6 uur ds. N. Kooreman; Ned. Prot Bond 10.30 uur Wapen van Hardenbroek ds. J. B. Th. Hugenholtz; Gereformeerde Kerk 10 uur ds. Pelts van Lunteren, 3.30 uur as. H. Volten; Gereformeerde Gemeente 10 en 5.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeente (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. S. C. van Wijngaarden em. pred. te Veenendaal, 6.30 uur ds. de Zeeuw van Doorn. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moo- lenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk geb. Oud Ger. Gem. 9 uur ds. de Jager van Ame rongen, 2.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. Als U zuiver regenwater gebruikt, zet U van alle theesoorten of -merken gemakkelijk 'n lekker kopje theeMaar als U, zoals meestal, hard leidingwater gebruikt, dan is er maar één thee, die werkelijk heerlijk smaakt. En dat is Niemeijer's GALA THEE! GALA THEE is dc krachtigste thee, die zelfs in „kei-hard" water tot haar recht komt. Dat proeft U metéén endat merkt U steeds weer aan de royale, geurige afschenk. Zorg dus dat U GALA THEE in huis hebt! Erkend de beste De broederschap der bronzen draak (109) De vuistslag van Aram komt met zoveel kracht neer op Aiglons kaak, dat deze zonder een geluid te geven uit het zadel glijdt en als een blok op de rotsige' grond stort. Aram klimt van zijn paard en blikt zwijgend neer op de roerloze gestalte1 aan zijn voeten. „Bravo, heer Aram," klinkt naast hem de opgewonden stem van Jonker Tobias, „een meesterlijke slag, ik zou het u nauwelijks ver beterd hebben!" Verstrooid kijkt Aram naar de ruiters achter zich. „Zo jonker," zegt hij met een flauwe glimlach, „bent ge mij met uw dapperen te hulp gesneld? Gelukkig is het niet nodig. Aiglon zal zijn gerechte straf niet ontgaan." Doch hij ziet niet, dat de roofridder langzaam de ogen opent en een gespannen blik op de rivier werpt, die vlak onder hem langs de rotsen bruist (Wordt vervolgd.) FEUILLETON door Ernst Zahn Vertaling; H. C. Knappert-Jansen (8.) Dan komt de jaloezie in het spel en dan geven ze het niet op, voordat er twee voor hun leven ongelukkig zijn; de een, die voor dood neervalt en de ander, die hem de dodelijke wond toebrengt." „Hier is geen sprake van jaloezie," viel Christen hem in de rede. „Rosi en ik houden van elkaar en ik wil met haar trouwen. Dat wil de oude niet hebben. Hij heeft mij weggejaagd en denkt, dat ik niet meer terug durf ko men. Maar vannacht ben ik bij zijn huis geweest, zoals ik nog honderdmaal van plan ben. Toen heeft hij zijn knechts op mij aangehitst, en heeft er eerst zelf op losgeslagen, omdat de anderen te lang wachtten naar zijn zin, en ik heb mij niet verweerd. Wat er verder gebeurd is, weet ik niet, het is mij zwart voor de ogen geworden, en toen het dag werd, lag ik in Furrers tuin." Columban maakte een afkeurend ge luid. Plotseling sloeg Christen met de vuist tegen de zoldering. „Verbeeldt hij zich soms, dat hij nu van mij af is? Een volgende keer zal ik het wel slim mer aanleggen. En zo waar ik leef, mijn zin zal ik hebben!" De meester ging naar het venster. Hij zette zich neer en keek nadenkend naar buiten. „Kalm wat^ mijn jongen," vermaan de hij. Als het meisje voor je bestemd is, dan zul je haar wel krijgen, en zo niet, dan helpt koppigheid je zomin als drift." Christen begon ip de lage kamer heen en weer te lopen; af en toe werd hij daarbij zo flauw, dat hij wankelde op zijn benen. Maar hij kon geen rust vinden, nergens. „Praat zo niet tegen mij!" mompelde hij. „Ik wil Rosi hebben, al zegt Furrer duizeadmaal neen. Ik heb nooit van mijn leven iets slechts gedaan, waarom ben ik hem dan te min? Ik wil het niet opgeven. Vandaag -en morgen en iedere dag weer, ga ik naa.r de Hochfluh-hoeve en ik wil. Columban wendde zijn stil gelaat naar de driftige jongeman. Zijn zwakke ogen keken hem ernstig aan. „Wie ben jij dan wel, dat je zo zeg gen kunt: ik wil? Kijk eens, mijn jon gen, ik ben maar de schoolmeester hier, en zo erg geleerd ben ik niet, en ik ben niet ver in de wereld geweest. Maar ik denk zo vaak na over allerlei dingen en veel is ez1, dat mij anders voorkomt, dan aan de meeste mensen. Wat baat ons al dat willen, zoeken en plannen maken! Als de zon zo hoog aan de heldere hemel staat en de lichtstralen naar alle 'zijden op de aar de vallen, dan .is liet mij vaak, als hingen de nietige mensjes aan miljoenen gouden draden, en als bestuurde onze Lieve Heer daarboven met één hand die menselijke mierenhoop, en bracht ze bijeen of voerde ze weer uit elkan der, liet hier een draad op aarde neer en haalde er daar weer een naar bo ven. En dan lijkt het mij toe, alsof er geen wil bestond, dan de Zijne alleen." De oude man had onbewust de han den gevouwen. Een plechtige uitdruk king lag op zijn gezicht. Christen kon er niet mee spotten. Maar zijn op roerige gemoedsstemming was nog niet bedaard. Hij bleef in een hoek staan met van woede vertrokken gezicht, in somber gepeins. „Als ik maar iemand hadMeester! U hebt het altijd zo goed met mij voor gehad. Kunt u...." Van buiten klonk het gestamp van naakte voeten op de wrakke zoldertrap. Een blonde jongenskop vertoonde zich onder de deur. Toen werd de deur met geweld opengestoten en Lieni, het enig kind van de schoolmeester, verscheen in de opening met de handen in de zakken en met niets dan een hemd en broek aan. Hij geeuwde en rekte zich uit zon der de handen uit de zakken te nemen. „Is er nog iets te eten?" vroeg hij, terwijl hij aan de tafel schoof en aan stalten maakte om de nauwelijks ge ëindigde nachtrust voort te zetten. Columban's gezicht betrok. Ofschoon hij dag aan dag het ontbijt voor hem klaar maakte al van zijn vroegste ja ren af, zonder dat de jongen zelf een hand uitstak, hinderde het hem nu, dat een ander Lieni, die zijn trots was, zo lui zag. „Haal je melk en brood zelf," zei hij op een scherper toon, dan de jongen ooit van hem gehoord had. Lienni hief zijn knap gezicht op, waarvan iedere trek fijn was als van een meisje, en waaraan hij in Frut- nellen de bijnaam van „de mooie jon gen" te danken had. De slapheid ver dween uit zijn trekken, zijn blauwe ogen klaarden op. Nu eerst scheen hij Christen te zien. Hij streek zich met beide handen over wangen en ogen en over zijn lichtblond golvend haar. Een uitdrukking van zorgeloze spot trilde om zijn smalle weke mond. „Ben jij daar, Christen? Jij komt ook al vroeg hierheen." Christen lette nauwelijks op de jon gen; hij dacht aan heel andere dingen. „Dag Lienni," sprak hij, ternauwer nood wetend wat hij zeide. De knaap had zich weer naar de deur gewend: „Ik ga mijn brood halen" zei hij glimlachend tegen zijn vader en maakte zich uit de voeten, die zonder linge glimlach verdween niet van zijn gezicht; hij bleef er zo onnatuurlijk lang, dat zijn gelaat er een min of meer honende, onoprechte uitdrukking door kreeg. Wie Lieni Nager zo zag lachen, vertrouwde hem niet, hoewel zijn vader geen ogenblik aan zijn op rechtheid zou hebben getwijfeld. In die tussentijd zette Columban twee gebarsten stenen kommen op ta fel en legde er twee tinnen lepels naast. „Het is tijd voor het ontbijt, „ik moet naar school. Eet je mee?" vroeg hij aan Christen. Altijd schone tanden. Altija frisse mond wilt U ook gaarne een Nu, u kunt er van profiteren, slechts enkele dagen houden wij ouderwetse LAPPEN-DAGEN. Er is voor elk wat wils. een voordelig stukje 3 komt dan even aan. Lappen prima cocos vanaf 50 ct. Crepe Nylonkousen 3.75 2 ons prima wol voor 2.75 (zeer geschikt voor sportkousen en werksokken) Restanten Nylonkousen van 5.25, 4.50, 3.95 nu uitzoeken voor 2.98 p. paar. Kanten kleedjes, uitzoeken 50 ct. Jongens ruitblouses pracht goed L./m. alle maten uitzoeken 3.75 Bij inlevering dezer advertentie een prachtige half wollen deken zalm kleur (effen) voor I 13.95 Manufacturen- en Woninginrichting HOOGSTRAAT 12 - VEENENDAAL - TELEFOON 2627 Voetbehandeling Laat Uw LIKDOORNS, EELT, INGEGROEIDE EN KALKNAGELS geheel pijnloos behandelen. KONINGS Kanaalweg 5 - Veenendaal Telefoon 2891 is er een „uitgelezen" Jator-schoen, modieus of sportief. Onze collectie zal het U bewijzen. Deze had de ogen nog op de deur gevestigd, waardoor Lieni verdwenen was, en schrikte op als uit een droom. „Werkt Lieni niet bij de president tegenwoordig?" vroeg hij. „Zeker, zeker." De ogen van de schoolmeester straalden. „Ja, het is een drommels handige jongen. De presi dent had hem niet behoeven te nemen, hij had voor dat geld best een kantoor klerk uit het dal kunnen nemen. Maar zie je, hij dacht dadelijk aan Lieni. En nu werkt hij bij hem en verdient geld als de beste." Weer had Christen maar half ge luisterd naar die lange redevoering. „Ik moet Rosi bericht zenden," zei hij nog half tot zichzelf en het bloed steeg hem naar de wangen. Vragen ging hem slecht af. Toen vermande hij zich. „Meester, zou de jongen niet eens een brief voor Rosi mee kunnen ne men, een, die zij alleen te zien kreeg?" Terwijl Columban nog in diep na denken het hoofd schudde, kwam Lie ni binnen met een kom vol melk. „Wat je mij daar vraagt, is een ge waagde zaak voor mij," zei de oude man bedenkelijk, terwijl Lieni zich aan tafel zette en de schijn aannam, alsof hij niets hoorde, maar in werkelijkheid scherp toeluisterde. „Mijn betrekking hangt bijna nog meer van de president af, dan van de gemeente. Zo'n heime lijke manier van doen zou mij mijn da gelijks brood kunnen kosten." Christen stoof op. „Het was maar een vraag," ant woordde hij bars en hij was al bij de deur. „Goede dag, en hartelijk dank nog voor de hulp." En met deze woor den was hij meteen verdwenen. De meester verbeeldde zich een gesmoorde zucht te horen bij de laatste woorden. (Wordt vervolgd.) SCHOENHANDEL j Veenenda VOOR BEGRAFENISSEN MET AUTO'S zijn wij thans speciaal ingericht Moderne ltykauto en nieuwe 6-8 pers. auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. A. W. DE HAAS Schoonheidsinstituut J. E. VAN OS-Friz Overstraat 8 - Tel. 03434-409 AMERONGEN Jarenlange ervaring Alle ingrediënten voor huidverzorging HOOGTEZON VEENENDAAL Van vrijdag 29 juni tot en met zondag 1 juli Vrijdag 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3 en 7.30 uur James Stewart - Grace Kelly in (Rear Window) U schreeuwt het bijna uit van span ning bij het zien van deze volmaakte Hitchcock thriller! Toegang 18 jaar. Van maandag 2 juli tot en met woensdag 4 juli Elke avond 7.30 uur John Payne - Rhonda Fleming - Dennis O'Keefe in Een sage van de dapperen, die Texas redden van laffe aasgieren! In technicolor. Toegang 14 jaar. Donderdag 5 juli, slechts één voorstelling, 7.30 uur, met Betty Hutton - Cornel Wilde Gloria Grahame e.v.a. in Een film, die u het circusleven toont met al zijn wel en wee. In technicolor. Toegang 14 jaar. Plaatsbespreken dagelijks van 12 u. aan de kassa, 10 ct, ook tel. 2376 Rijwielstalling naast het theater. VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376 N.V. Tricotagefabriek PEHAVEE Vijgendam 13 Veenendaal Op ons kantoor is plaats voor een liefst in bezit van U.L.O. diploma. Ook zij die nog examen moeten doen kun nen reeds solliciteren. N.V. Gebrs. Zomer Keunings, Uitgeversmaatschappij te Wageningen Vraagt voor haar kantoor enige aankomende administratieve krachten Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken. GEVRAAGD woning in Veenendaal BESCHIKBAAR woning in Oude- water/Hoenkoop Alleenstaand huis, met voor- en achtertuin, schuur, woonkamer, woonkeuken, 3 slaapkamers, zolder. INLICHTINGEN: N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas Kerkewijk 87-93 - Veenendaal 32,5° ook in zuiver wollen gabardine!! Nu kunt U dubbel profiteren door verlaagde prijzen en gratis RAHO REIZEN Hoofdstr. 38 Veenendaal Tel. 2805 Sinds 1853

De Vallei | 1956 | | pagina 2