Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Minister Algera hakte tHazenpad' open Een PARADIJS op AARDE Jongens vonden zilverschat MULDER Nieuws uit de Omgeving Maar eigenlijk was het al gebeurd ACHTERBERG ELST RHENEN Natuurbad Ouwehand in gebruik genomen Pan met geld afkomstig uit Achterberg? RENSWOUDE EDERVEEN 30e jaargang WOENSDAG 4 JULI 1956 No. 51 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Vermakelijk incident Ritmeester-sigaren maakten indruk Duitse auto met stenen bekogeld „Sparta"-defilé werd geslaagde demonstratie AGENDA Grote Vewibeto-hal aangekomen INBRAAK BIJ DE MERINO'S Openluchtuitvoering G.V. „Excelsior" sssmsiiffii M.A.C. Veenendaal vierde 10-jarig bestaan C N.H.V. maakte excursie naar Naardermeer Ingebroken in kerkgebouw „Crescendo" maakt rondgang door dorp Rhenense brandweer naar het buitenland Bejaarde fietser onder auto Bromfietser stond in brand Botsende auto's U betaalt toch niet graag teveel NIEUWE BRIL Firma J. F. TAK Ouden van dagen gaan maandag uit Gemeentelijke lening voor Groene Kruis- gebouw ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Onder enorme belagstelling opende de Minister van Verkeer en Waterstaat, mr. Algera, zaterdagmiddag nabij het viaduct over de Nieuweweg de prach tige en ook voor Veenendaal zo be langrijke deel van Rijksweg 12, n.l. het vak Veenendaal-Arnhem. Het was schitterend weer toen de minister en zijn uitgebreid gezelschap, w.o. de Commissarissen der Koningin in de provincies Utrecht en Gelderland en verschillende burgemeesters, arri veerden en een van de mooiste (ook qua landschappelijk schoon) wegen van Nederland daar nog fris en onbereden op het autoverkeer lag te wachten. De minister had tot taak met een bijl een over de weg gespannen draad door te hakken en deze zo voor het ver keer te openen. Het einde van de draad was via verschillende katrollen beves tigd aan een grote houten grondkabel- rol. Deze houten rol stond midden op de weg en deed dienst als een enorm verkeersbord. De rijbaan helt ter plaat se door de flauwe bocht hier, en wan neer de draad doorgehakt zou worden, zou ook de houten rol door de helling van de weg naar de kant rollen. Het gezelschap liep juist van de wa gens naar de draad, en men was nog ongeveer 10 meter daarvan verwij derd, toen opeens door onbekende oor zaak de draad knapte en de rol begon te rollen. Precies volgens plan ver anderde het hiervoor genoemde grote verkeersbord al rollende van „Ver boden voor alle verkeer" in het bord „Autoweg". Dit alles veroorzaakte gro te hilariteit. De minister die een prachtig ver sierde bijl in de hand gedrukt had ge kregen, moest werkloos toezien hoe de weg door een onzichtbare hand reeds voor hem geopend werd. Toch was dit zo niet de bedoeling. Men plaatste de rol nogmaals op de weg en spande de draad opnieuw. Toen, in één klap was het raak, ging de draad dan officieel door, en rolde de rol officieel naar de kant. Deze keer nog met een verrassing, n.l. een harde knal, welke tevoren gelukkig niet was afgegaan. Gelijkertijd zette de Edese Harmonie het Wilhelmus in. Namens de directie van de Ritmees ter fabrieken bood hierna de heer H. G. A. van Os de minister en de Zondag vervoegde zich een Duits echtpaar op het bureau van politie met de klacht dat hun wagen op de Rijks weg 12 met stenen was bekogeld door jongens die hiervan een sport maak ten. O.a. de voorruit van de wagen werd geheel vernield. De politie heeft een van de daders voor het afhandelen van de zaak aan de politie in Ede overgegeven. Onder auspiciën van de Veenendaal- se Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" defileerde de Veenendaalse gymnastiekvereniging „Sparta" zater dagmiddag door Veenendaal. Aanvan kelijk was dit een onderdeel van de on langs gehouden voor jaarswinkel week. De weersomstandigheden waren echter toen van dien aard, dat deze mars werd uitgesteld. Zaterdagmiddag was het bijzonder fraai weer voor de Spartanen. Een im posant gezicht is het, om de leden van deze vereniging in hun smetteloos wit sporttenue voorbij te zien trekken. Het Chr. tamboers- en pijperkorps „Prins Bernhard" vormde één geheel met de indrukwekkende stoet. Nadat „Sparta" via de Hoofdstraat en Hoogstraat weer in de Hoofdstraat was gekomen, mar cheerde men door naar Veenendaal- Zuid, waar op het Slotemaker de Bruïneplein onder zeer grote belang stelling door verschillende afdelingen enkele vrije oefeningen ten beste wer den gegeven en later ook nog op het Boslaanplein. Al met al werd dit „Sparta"-optre- den een geslaagde demonstratie voor deze zo sympathieke vereniging. Zaterdag 7 juli (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, II jeugdzangavond Veenendaals II Meisjeskoor en opvoering kin- I» deroperette „Het stoute eek- Ij hoorntje" door kleuterklas. Zaterdag 14 juli =1 (Op schoolplein Kon. Juliana- school) 2.30 uur, hondenshow. fl Luxor Theater Heden woensdag de film „Aas- II II gieren van Texas", morgen 1= donderdag „The greatest show If on Earth" en van vrijdag t.m. II maandag „De jacht op kapitein I Ehrlich". beide Commissarissen der Koningin een groot assortiment Ritmeester sigaren in zeer luxe verpakking aan als blijk van waardering voor de openstelling van deze belangrijke weg. Een cadeau dat kennelijk goed insloeg en zeer werd gewaardeerd. De weg naar Arnhem lag open en het gezelschap vervolgde de reis naar hotel „Royal" in de Gelderse hoofdstad. Tevoren had de minister in Maars- bergen ook de tweede rijbaan van het vak MaarsbergenVeenendaal officieel geopend. Nog voor de opening ontstond onge veer ter hoogte van het viaduct over de Nieuweweg reeds de eerste aanrij ding. De chauffeur van een van de wa gens bemerkte te laat dat de wagen voor hem stopte en reed daar tegen aan. Aanzienlijke schade was het ge volg. Het eerste gedeelte van de tentoon stellingshallen voor de .Vewibeto 3" is zaterdagmiddag met een extra goede rentrein aan het station in Veenendaal aangekomen. In de komende week zul len deze onderdelen opgeslagen wor den op het terrein achter het postkan toor waar in september de „Vewibeto 3" gehouden zal worden. Met het op bouwen van de hallen zal de N.V. Boeken uit Helmond wachten tot me dio augustus. Alleen de onderdelen voor de grote hal zijn aangekomen. De andere hallen volgen later. In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in de kleed kamers van de voetbalvereniging de Merino's aan de Wageningselaan. Een hoeveelheid eet- en drinkwaren ter waarde van ongeveer 100 gulden wordt vermist terwijl ernstige vernie lingen in het gebouw werden aange richt. Het politie-onderzoek is gaande. Zaterdagavond a.s. geeft de gymnas tiekvereniging „Excelsior" de jaarlijkse openluchtuitvoering op het terrein van de Gebr. van Laar aan de Cuneraweg. Precies 7 uur marcheert de gehele ver eniging, voorafgegaan dobr de muziek vereniging „Kunst en Vriendschap", van af de o.l. school door een deel van Ach terberg naar het terrein. Het programma bevat een zeventiental nummers, welke zullen worden uitgevoerd, onder leiding van mej. C. van Barneveld en de heer W. Vaartjes; Nog gewapend met de bijl neemt Minister Algera hier de fraaie kist met een groot assortiment Ritmees ter sigaren in ontvangst. Het be hoeft geen betoog dat deze feest- sigaren bijzonder bij de bewindsman in de smaak vielen. De Motor- en Autoclub Veenendaal vierde maandagavond in het Badres- taurant van Ouwehands Dierenpark te Rhenen het tienjarig bestaan. De voorzitter van de vereniging, de heer M. Orvan, gaf in korte trekken een overzicht van de achterliggende jaren. De algemeen voorzitter van de KNMV, dr. Roodenburg, kwam namens de bond zijn gelukwensen aanbieden en memoreerde, dat de Motorclub Veenen daal één van de belangrijkste punten is voor de KNMV. Twee achtereenvolgen de jaren behaalde deze vereniging het kampioenschap van Nederland in de betrouwbaarheidsritten. Als stoffelijk blijk van waardering voor deze actieve vereniging overhandigde de KNMV- voorzitter de vereniging een bronzen herinneringsplaquette, hetgeen met zeer veel bijval gepaard ging. De rest van de avond werd in ge paste vrolijkheid doorgebracht, waar voor o.m. Frans Vrolijk en de Wama's waren geëngageerd. Begunstigd door mooi weer hield zater dag de Cult. Nat. Hist. ver. „Zuid-Oost- Utrecht" een excursie naar het natuur reservaat het Naardermeer. 's Middags werd om 2 uur vanuit Eist gestart in de richting Veenendaal waar nog enkele le den werden opgepikt. Men heeft genoten van ongerept na tuurschoon en schitterende lichteffecten op de plassen en in de kreken. De plan tenliefhebbers konden hun hart ophalen, want duizenden waterlelies en verschil lende orchideeën konden in bloei worden bewonderd. Ook de vogelenthousiasten kwamen aan hun trek. Enkele karekieten- nesten werden gezien, waarvan één met een koekoeksei. Bij de aalscholverkolonie kon men zeer dicht komen. Dit jaar wordt hun aantal op 4000 stuks geschat. Lepe laars en purperreigers werden ook waar genomen, al kon men daar niet zo dicht bij komen. Om ongeveer zes uur werd de thuisreis aanvaard. De talrijke deel nemers kunnen op een zeer geslaagde tocht terugzien en het organiserende be stuur verdient niets dan lof. Maandagmorgen was in het natuur bad Ouwehand een vrolijk gejuich te horen, toen de eerste klasse van een school uit Eist het koele nat indook. Maandagmorgen is n.l. het z.g. schoolzwemmen begonnen, wat voor Rhenen een hele vooruitgang genoemd mag worden. Om te beginnen was het wel wat koud, doch later waren ze haast het bad niet meer uit te krijgén. Verlan gend wordt nu alweer uitgekeken naar het volgende lesuur, wat ongetwijfeld het fijnste lesuur op het rooster van de scholen zal zijn. Voor het geven der zwemlessen is speciaal een geroutineerde zwemleraar uit het zwemdorado Hilversum aange trokken. Naast het schoolzwemmen worden ook privé- en clublessen gegeven. Hier voor zijn abonnementen en leskaarten verkrijgbaar. Voor volwassenen is er behalve het bad ook de fraaie zonneweide, waar het heerlijk rusten is tussen de suizen de dennen. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij u naar de advertentie in dit blad. In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in het K.E. Plantsoen. De nog onbekende daders hebben zich toegang weten te verschaffen tot het gebouw door het inslaan van een ruit. Er worden kleden en een stofzuiger vermist. De kast, waarin de opbreng sten van de collecten lagen, bleef on aangeroerd. VERKIEZING OUDERLINGEN EN DIAKENEN CUNERAKERK Door de lidmaten van de Ned. Herv. Gemeente werden tot ouderlingen geko zen de heren C. van Viegen en W. D. Geerdink. Tot diakenen werden gekozen de heren S. J. van Tongeren en G. van Kreel. PIETER GROEN was nauwelijks 20 jaar, toen hij in 1828 zijn geboorteplaats Katwijk aan Zee verliet om over de wereldzeeën te gaan varen. Twintig jaar was niet oud, maar voor Pieter was het niets bijzonders. Zijn vader, Willem Groen, die getrouwd was met Jaapje Schaap, nam de kleine Pieter al op 10- jarige leeftijd mee op zijn boot om vis te vangen op de Noordzee. Terugkerend van een lange zwerftocht wilde hij zijn ouders bezoeken, doch bei den waren op 21 en 22 augustus 1833 aan de alom in Holland heersende cholera ge storven. Pieter vertrok weer naar zee, ditmaal om nooit meer terug te keren. Lange tijd werd niets van hem vernomen totdat na jaren een briefje van zijn hand de mededeling bevatte, dat hij op 5 ok tober 1836 schipbreuk leed in de zuide lijke Atlantische Oceaan en was aange spoeld op een eilandje, genaamd Tristan da Cunha. Kleiner dan Walcheren, midden in de zuidelijke Atlantische Oceaan tussen Kaap de Goede Hoop en Rio de Janeiro, 1200 mijl ten zuiden van St. Helena: Tristan da Cunha Een dode vulkaan, die iets meer dan 2000 meter boven de zeespiegel uitsteekt, waarin een krater met een meer met zoet water. Rondom de permanent be sneeuwde top hangt 'n eeuwig aanwezige wolkenlaag, die voor een rijke regenval zogt en het land vruchtbaar maakt. De helling, begroeid met bossen en beplant met vruchtbare velden, loopt uit in een rotsachtige en gevaarlijke kust. Het was de Portugese ontdekkings reiziger Tristan da Cunha, die dit eiland je in het jaar 1506 ontdekte. Enkele an dere nationaliteiten meenden later op nieuw het eiland te hebben ontdekt, zo ook de zeevaarder Willem van Zaanen, die er 25 september 1601 de Nederlandse driekleur plantte. De eerste Nederlander, die er 8 dagen verbleef, was Claes Gerritz Bierenbroods pot uit Hoorn in februari 1643. Ook anderen moesten er soms noodgedwongen door schipbreuk vertoeven, doch werden na enige tijd weer verlost. Pas in 1810 namen drie Amerikanen zich voor om er zich te vestigen. Er werd gewerkt en men kon er spreken van een cultivering. Ech ter een gemeenschap was het nog niet, want er waren geen mogelijkheden tot gezinsvorming. Zes jaar later op 7 december 1816 to gen na lange voorbereiding 72 Engelsen naar Tristan da Cunha. Onder hen be vonden zich 5 officieren, 9 burgers, 10 vrouwen en 12 kinderen. Een wcrkciyk utopia. Een ware „vrouwen-invasie" deed zich voor op 12 april 1827, toen de Engelse kapitein Ham met toestemming van de Britse regering 5 vrouwen en 4 kinderen naar Tristan da Cunha bracht, die de „moderne" wereld wilden ontvluchten. De leider van de inwoners, William Glass, had de grondslag gelegd voor een werkelijke gemeenschap, hoewel hier en daar nog wel wat te wensen bleef. Maar het begin was er. Er bevonden zich toen, Zaterdag a.s. zal de Elsterse muziek vereniging een muzikale rondgang door het dorp maken. Tijdens de rondgang zul len leden van de sportvereniging „Oranje- Wit" collecteren voor het „Anjerfonds". Op woensdag 25 juli gaat de vrijwillige brandweer van Rhenen een dagje uit, al thans wanneer daarover op 4 juli, de eerste verplichte oefenavond van het corps in de nieuwe maand, overeenstem ming wordt bereikt. Is dit het geval, dan zal de reisroute als volgt worden bepaald: Rhenen - Arnhem - Nijmegen - Kleef - Dusseldorf - Muiman - Wuppertal - Ramsdorf - Remscheid - Burg - Solingen - Hilden - Dusseldorf - Emmerich - Arn hem - Rhenen. In Dusseldorf hoopt men de DKW-fabrieken te bezichtigen. In de bus zal koffie, limonade, bier enz. ver krijgbaar zijn, terwijl „aan boord" tevens is gezorgd voor een gezellig stukje mu ziek. Zaterdagmiddag tijdens de grote drukte van het Sparta-defilé stak de 79-jarige inwoner D. op de fiets de Kerkewijk over zonder zelfs op het tegemoetkomende verkeer te letten. De chauffeur van een naderende auto was hierop niet bedacht en reed hem aan. Met verschillende verwondingen aan het hoofd en lichaam moest D. naar zijn woning worden vervoerd. Door onbekende oorzaak geraakte de kleding van een bromfietsende Veenen daalse winkelier in brand. Door tijdige ontdekking en snel ingrijpen kon erger worden voorkomen. De schade bleef be perkt tot twee ernstig beschadigde jasjes. Vrijdag ontstond in de Zandstraat een aanrijding tussen een personen auto en een kleine bus. Het busje reed linksaf zonder dat de chauffeur vol doende op het verkeer lette. Schade aan de beide wagens en lichte verwon dingen van de inzittenden was het ge volg. VLUCHTELING AANGEHOUDEN Zondagavond hield de politie een jongeling aan die als pupil van het kamp „Overberg" de benen had ge nomen. De knaap werd weer naar Overberg terug gebracht. ONDERWIJSBENOEMING Tot onderwijzeres aan de Patrimonium- school (hoofd de heer A. C. Schilperoort) is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd mej. J. Hekezen uit Delft. „Nu zijn we rijk, pa!", riep de acht jarige zoon van de heer W. Boven- schen, procuratiehouder aan de kalk zandsteenfabriek „Vogelenzang", toen hij vrijdagmiddag thuis kwam met de broekzakken vol zilveren rijksdaalders, guldens, halve guldens, kwartjes en dubbeltjes. De heer Bovenschen vertrouwde het zaakje echter niet al te best, alhoewel hem direct de naam van Piet Hein te binnen schoot! Hij ondervroeg zijn zoon en toen bleek, dat hij met zijn kornuiten op een puinhoop bij het sta tionsemplacement, waar gewerkt wordt aan de aanleg van de Noord-Zuid verbinding Oss-Rhenen-Amersfoort, 'n oude blauwe etenspan had gevonden vol zilvergeld. Vader en zoon gingen de pan samen ophalen. Thuis gekomen telde de heer Bovenschen de reeds half geplunderde inhoud van de „zilverpan". Hij kwam nog tot ruim f700, -a- Ga daarom voor een of reparatie naar -fr Alleen verkoop: Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 OPTICIEN SEDERT 1904 Hij waarschuwde onmidedllijk de po litie, die inmiddels met het onderzoek is begonnen. Ettelijke jongelui, die zich ook al tot „schatgravers" hadden gebombardeerd, hebben hun buit al teruggebracht op het politiebureau en men heeft intussen reeds f 1001,34 ver gaard. Intussen staat al vast, dat het puin, waarin zich deze „dure" pan bevond, afkomstig is van een gesloopte schuur in Achterberg, welke moest worden afgebroken om ruim baan te maken voor de nieuwe verkeersweg. Maandagmiddag a.s. gaan de ouden van dagen van Renswoude weer de jaarlijkse autotocht maken. Inmiddels is de in schrijving gesloten en het organisatie- comitee mocht zich er in verheugen dat het aantal deelnemers ook dit jaar weer is gestegen. Er zal een bezoek worden gebracht aan Amsterdam, waar o.a. het Rijksmuseum wordt bezichtigd. Verder zal ook Neder lands belangrijkste luchthaven Schiphol worden aangedaan. De stoet zal 's middags om ongeveer half één vanaf het Kerklaantje vertrek ken, terwijl men 's avonds om ongeveer half tien weer in Renswoude hoopt te arriveren. Naar wij vernemen zullen de oudjes naar alle waarschijnlijkheid weer door de harmonie „Ons Genoegen" met muziek worden ingehaald. Hierna zal evenals vorig jaar in ge bouw „Rehoboth" nog weer een korte bij eenkomst worden gehouden om de inner lijke mens te versterken terwijl „Ons Ge noegen ook hier voor de vrolijke noot zorgt. Al met al zal het naar het zich laat aanzien weer een gezellige dag worden en wij hopen dat het zonnetje niet schuil blijft maar haar stralen volop laat schit teren. De Drumband van de Koninklijke Militaire Academie te Breda „Prins Bernhard" defileerde ter gelegen heid van de verjaardag van de Prins 'op Paleis Soestdijk. De prins, .vergezeld van de prinsessen Irene 'en Margriet, slaat op het bordes het défilé gade. nadat er verscheidenen waren wegge trokken, die de eenzaamheid niet konden verdragen, 37 personen op het eilandje, verdeeld over 8 families. Pieter Groen werd de assistent van William Glass en toonde zich een waar dig regeerder. Zijn naam werd in het Engels uitgesproken en luidde Peter Green. In 1853, bij de dood van Class, nam Peter het gouverneurschap over en tot aan zijn dood in april 1902 vervol maakte hij het utopia in wording. Iedereen die wilde werken kreeg een stuk land en mocht dit zolang in zijn be zit hebben, als hij in staat was om het goed te bewerken. Zijn zoons hielpen hem erbij en het bezit ging over van vader op zoon. De mannen jaagden, visten en werk ten, de vrouwen bemoeiden zich alleen met het huishouden. Wanneer een schip het eiland aandeed om verse proviand te laden, gaf ieder gezin om de beurt de produkten die nodig waren. De goederen, in ruil verkregen, kwamen de gemeen schap ten goede. Ook Peter deelde mee en had in feite niets te zeggen over de anderen. Alleen was hij de baas over zijn gezin. Een afwisselende periode ont stond toen tussen 1869 en 1883 niet min der dan negen schipbreuken in de buurt plaats vonden. De geredden werden lief derijk verpleegd, totdat een ander schip hen weer oppikte. Eiland der weduwen. In 1885 teisterde een catastrophale rattenplaag het eilandje. De oogst ver dween en hongersnood stond voor de deur. Redding meenden de bewoners te zien, toen 'n vreemd schip zijn anker liet vallen in de baai. Terstond roeide een sloep van het eiland naar het schip, be mand met 15 mannen, waarvan 12 ge trouwd en vaders van kinderrijke gezin nen. De achtergebleven bewoners moes ten lijdelijk toezien, toen het vreemde schip weg voer met medeneming van hun mannen. Zij kwamen nooit meer terug Op 19 november 1901 telde Tristan da Cunha 74 inwoners, 19 mannen, 26 vrou wen en 29 kinderen. Onnatuurlijke sterf gevallen hadden zich niet voorgedaan. De enige doodsoorzaak was ouderdom. En thans: een paradijs in een ontred derde wereld. De Nederlandse duikboot K. XVIII kon dit constateren op 9 maart 1936, toen 't dit utopia aandeed, terwijl ook rapporten van zeer recente datum 't eilandleven prijzen. Er wonen 189 men sen, die in volmaakte harmonie leven, ondanks 't gemis van 'n U.N.O. Tezamen met de in de buurt liggende eilandjes Inaccesible en Nightingale is 't op 12 ja nuari 1938 gevoegd ender het bestuur van St. Helena. Tristan da Cunha Vluchtoord kan het zijn voor velen die niet tegen de ge cultiveerde wereld kunnen doch of het immigratie toestaat, is een tweede vraag Het bestuur van de afdeling Eder veen van de Vereniging „Het Groene Kruis" te Ederveen, is voornemens binnen afzienbare tijd over te gaan tot stichting van een gebouw te Ederveen. De gelegenheid doet zich thans voor een voor dit doel gunstig gelegen per ceel bouwterrein aan de Hoofdweg te Ederveen, ter grootte van ongeveer 14 aren, aan te kopen voor een bedrag van 6.000,—. Aangezien niet onmiddellijk over ge noemd bedrag beschikt kan worden, verzoekt het bestuur de gemeente om een geldlening tot het aangegeven be drag. B. en W. van Ede hebben de raad voorgesteld de lening te verstrekken. EDE. Zaterdagavond omstreeks half tien is bij het Hof van Gelderland een vechtpartij ontstaan tussen een twintig tal jongelui van 16 tot 18 jaar en de agent van politie A. W. Toen de agent enkele jongens som meerde door te lopen namen de jongens een dreigende houding aan. Zij drongen om hem heen en er ontstond een com pleet gevecht, waarbij de agent eerst zijn gummiknuppel trok en daarna met zijn revolver een waarschuwingsschot loste. Inmiddels hadden omwonenden het po litiebureau opgebeld en juist op het mo ment dat de agent overmeesterd dreigde te worden verschenen vier politiemannen om hun collega te ontzetten. Zij voerden met hun gummiknuppels een charge uit, waarbij verscheidene rake klappen wer den uitgedeeld. De jongelui stoven daarop naar alle richtingen uiteen. WIJZEWOORDEN DE LEERMEESTER le leprmee ven en ki (Persius) De buik is de leprmeester van alle bedrijven en kunsten. KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEE NE N DAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1