Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Kerkewijk over drie maanden moderne verkeersweg De Wereld CUNER AT OREN wordt rijkelijk voorzien van fraaie beelden r van Week-tot-Week 1 F. TAK pOMTIAC Degelijke en zeer zware bouwconstructie Enorme hoeveelheden materiaal Wist WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Nieuws uit de Omgeving 30e jaargang VRIJDAG 6 JULI 1956 No. 52 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Vluchtelingen uit „Overberg" pleegden inbraak Hoe Veenendaal spaarde AGENDA n P| (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur. i jeugdzangavond Veenendaals Meisjeskoor en opvoering kin- deroperette „Het stoute eek- hoorntje" door kleuterklas. Zaterdag 14 juli Ritmeester waterpolo tournooi Nieuwe stationschef benoemd Prachtige VVV-kaart van Veenendaal Financiën, Volkshuisvesting en Sociale Zaken voor wethounder C. N. van Kuijk Hij is 10,- waard 2 AA 312149 Zilveren priester jubileum pastoor R. Beckers Veenendaalse bijenmarkt op 24 juli 370 Veenendaalse scholieren behaalden verkeersdiploma JEUGDCOMPETITIE start 15 juli Nachtelijke brand in schuur DE VALLEI verschijnt op donderdag Elektrificatie voor Griftweg en Binnenweg RENSWOUDE Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, EDER VEEN Waterleiding voor Ederveen en De Klomp vanuit Veenendaal? ELST Reeën komen tot in bebouwde kom van Eist DROGISTERIJ Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Bedactie; W'. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „He Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEB ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Al lijkt het er op het ogenblik dan nog niet erg op, toch mogen wij er op rekenen dat in oktober a.s., dat is dus over ruim drie maanden, de algehele verbetering en reconstructie van de Kerkewijk gereed zal zijn. Men heeft ook hier te kampen met een tekort aan arbeidskrachten, en het was gelukkig deze week dat men er een vrij groot aantal mensen kon bij inzetten. Met man en macht wordt er nu gewerkt om de gestelde datum te halen. Voor wie dezer dagen de extra moeite van het omrijden i.v.m. de wegomleg- ging heeft genomen, heeft kunnen constateren dat er geen half werk wordt ge daan en dat het gehobbel over kuilen en bulten, zoals wij dat van de Kerkewijk kennen, straks toch wel definitief tot het verleden zal behoren. Men doet alles om de fundering van de nieuwe rijweg zo hecht en zo zwaar mogelijk te maken, temeer waar verzakkingen e.d. door de slappe bodem zo licht zouden kunnen optreden. Vóór het leggen van de eigenlijke fundering, n.l. een gewalste betonnen vloer van 20 cm. dik, graaft men het slappe zand en het veen tot een diepte van 1 en 2 meter uit om ter verbetering van de ondergrond een bodem van stabiel zand te storten. Op de zware betonvloer komt vervolgens een laag van 6 cm hoog ovenslakken; daarover weer een laag van 4 cm. slakken gepenetreerd met bitu men; dan volgt de hinderlaag van asphalt ter dikte van 3 cm., en tenslotte komt dan de toplaag van asphaltbeton ter dikte van 2 cm welke het geheel afsluit en dus het eigenlijke wegdek vormt Bij elkaar een wegverharding dus van 35 cm dik. Het laat zich denken dat voor het bouwen van een dergelijk zwaar weg dek enorme hoeveelheden materiaal nodig zijn, en men behoeft maar even bij de opslag aan de Industrielaan te gaan kijken om hiervan enige indruk te krijgen. Trouwens, de volgende cijfers spreken voor zichzelf. Zo heeft men o.m. ongeveer 8000 ton grind, 3300 ton hoogovenslakken, 700.000 kg. cement en 2700 ton asfaltbeton no dig. Verder moet ongeveer 27.000 m3 slappe grond en veen worden uitgegra ven en weggevoerd en 24.000 m3 hier voor in de plaats gebracht. Op de zuidelijke Kerkewijk is men intussen zover dat het verkeer hier en daar over de hiervoor genoemde bi- tumenlaag rijdt, en over enkele weken hoopt men het gedeelte van de Berg weg tot aan de Patrimoniumlaan reeds Een vijftal verpleegden uit het opvoe dingsgesticht te Overberg tussen 17 en 18 jaar hebben zondag de vlucht genomen, elk op afzonderlijke wijze. Het vijftal werd toch door de Veenendaalse politie aangehouden en ter beschikking gesteld van de directeur. De inbraak in de con sumptietent van de voetbalvereniging „De Merino's" zondagavond is eveneens op rekening van dit vijftal te schuiven. Daar werd voor ongeveer f 100,aan snoep en limonade buitgemaakt. de fietspaden nog tegelstroken ter breedte van een halve meter aangebracht. In deze tegelstrook worden ook de hoge stalen masten van de straatverlichting geplaatst, zoals die thans reeds voor een deel in de grond staan. Naast de fietspaden komen, alweer ver hoogd, de wandelpaden, welke weer met tegels worden verhard en die overal min stens twee meter breed zijn. Dagelijks horen wij zuchten en klachten van hen die nogal veel over de Kerke wijk moeten fietsen. Men wordt gammel van het gehobbel en gerammel. Men moet nu ook straten omrijden om zijn doel te bereiken. Wandelaars moeten goed oplet ten waar zij lopen willen zij niet vallen over de losliggende tegels en de gaten in het trottoir. En het zal er in de eerst komende tijd nog niet beter op worden. Maar er is niemand die gemeend klaagt, want daar is het uitzicht van over enkele maanden wanneer het een lust zal zijn zich over de Kerkewijk te bewegen. En het is nu eenmaal half Veenendaal be schoren dat dagelijks te moeten doen. Gedurende de maand juni 1956 werd op het postkantoor Veenendaal en bijbeho rend ressort op de Rijkspostspaarbank in gelegd een bedrag van f 153798,49. Terug betaald werd f97167,57. Bij de Nutsspaarbank te Veenendaal werd in juni ingelegd f238.800,37 en te rugbetaald f 197.451,88. dat men zich thans het hoofd breekt hoe straks het verkeer van de Kerkewijk te verwerken als men het gedeelte van de spoorlijn tot aan de Markt onder han den gaat nemen? dat een deel van het verkeer kan worden geleid over een noodweg, welke over enkele weken zal worden aangelegd van de Vaartbrug achter „Repos Ailleur" om langs het postkantoor naar de J. G. Sandbrinkstraat en Tuinstraat? dat de doorbraak welke men hier thans reeds aan de Kerkewijk kan onder scheiden bedoeld is voor het aanleggen van een weg langs de Vaart, welke in de toekomst de Kerkewijk met de Vallei straat en het benedeneind zal verbinden? dat er in de toekomst gelukkig niet meer in het nieuwe wegdek van de Ker kewijk gebroken en gegraven behoeft te worden? dat men om dit te voorkomen nu hier en daar kokers onder het wegdek bouwt waardoor grondkabels en andere leidingen gelegd kunnen worden? dat wij straks op de Kerkewijk weer één lange laan, maar dan van moderne hoge stalen lichtmasten zullen hebben? dat Veenendaal zo stilletjesweg ook een poort is rijk geworden? dat deze toegangspoort (die wij ge makshalve de D.S.-poort zullen noemen) wordt gevormd door een luchtbrug welke de oude en de in aanbouw zijnde fabriek van het Scheep jeswolbedr ij f met elkaar verbindt? dat hier tussen de massieve fa- brieksmuren nog slechts een paar grote deuren mankeren? dat ook al spoedig een begin wordt gemaakt met de verbetering en algehele reconstructie van de Nieuweweg? li '1 Zaterdag 7 juli EI (Op schoolplein Kon. Juliana- school) 2.30 uur, hondenshow. I (In Bergbad) 3.30 uur, Ritmees- s ter Waterpolotournooi. Luxor Theater Van heden vrijdag t.m. maan- dag de film De jacht op kapi- 1= tein Ehrlich" en van dinsdag t.m. donderdag Richard Leeu- wenhart. geheel te hebben afgewerkt voor wat de rijweg betreft. BEVEILIGING BUSHALTEN EN OVERSTEEKPLAATSEN De rijweg wordt 8 meter breed, en waarschijnlijk zal hier het parkeren aan één kant verboden worden. De bushalten worden op één na naast de eigenlijke rij weg aangelegd. Men heeft bushalten ge projecteerd voor de zuidelijke richting op het Stationsplein, voor het gevallenen- jes. Oversteekplaatsen voor voetgangers, welke zullen worden voorzien van waar- schuwingslichten, worden gemaakt bij de Patrimoniumlaan, het Stationsplein en bij de Kanaalweg. Aan beide kanten van de rijweg komen dan de verhoogde fietspaden, welke 2Ve meter breed zullen worden en eveneens een asphaltdek zullen hebben. O.a. ter afscheiding van de rijweg, en om te voorkomen dat wielrijders tegen de monument en voor het kantoor van de gasfabriek. Voor een halte verder zuide lijk worden nog onderhandelingen ge voerd. Voor de noordelijke richting ko men bushalten tegenover „De Tol", bij de spoorwegovergang en aan de Markt. Ver meldenswaard is ook dat de bushalten worden beveiligd met ketting afscheidin gen en worden voorzien van wachthuis- openslaande deuren van stilstaande auto's kunnen rijden, wordt op de randen van Dat de constructie van het nieuwe wegdek van de Kerkewijk hecht en degelijk wordt, bewijst alleen al het feit dat kick do slappe bodem diep uitgraaft, zoals hier bij de Panterfabriek. Het traditionele Ritmeester-waterpolo- tournooi van de Veenendaalse zwemclub „V.Z.C." zal dit jaar plaats vinden op zaterdag 14 juli, aanvang half vier. In het bergbad komen dan tegen elkaar uit: De Futen I (Amstelveen) tegen be kerhouder Flevo I (Nijkerk), CZVA I (Amersfoort) en VZC I. Burgemeester Bakker zal de prijzen uitreiken. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. van Leeuwen, wonende in de P. H. van Rijn straat alhier is met ingang van heden be noemd tot stationschef van het station Veenendaal-De Klomp. Voor wie zou menen dat hieraan geen behoefte bestaat zal zeker verwonderd zijn te vernemen dat de vorige kaart of plattegrond van Veenendaal, uitgege ven door de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, in be trekkelijk korte tijd was uitverkocht. Temeer waar deze als een voorlopige voorziening was bedoeld en nu niet direct geheel aan de eisen voldeed. Het was ons dan ook een bijzonder genoegen een exemplaar van de dezer dagen gereed gekomen nieuwe vouw- kaart van Veenendaal op ons bureau te zien. En dan niet alleen omdat er nu weer een kaart verkrijgbaar is, maar vooral gezien de prachtige en uitste kende verzorging en uitvoering hier van. Wat wij op de vorige kaart vooral misten was het aangeven van de be langrijkste gebouwen, adressen, be zienswaardigheden, alsmede een aan duiding van de toegangswegen enz. naar de vele mooie plekjes in onze om geving. Dit alles is nu in een verras sende veelheid op deze kaart te vinden. En dan nog wel overzichtelijk, duidelijk en met geestige tekeningen voorgesteld. Met behulp van een legenda zijn de verschillende punten makkelijk te vinden. Ook alle nieuwe straten zijn aange geven, zelfs die nog in aanleg zijn, ter wijl ook veel aandacht is gegeven aan de minder belangrijke buitenwegen. Zelfs bospaden kunnen wij er op vin den. Het geheel beslaat ongeveer het gebied tussen Overberg, Renswoude, Ederveen, Bennekom, Rhenen, Achter berg, Eist en Amerongen, terwijl nog gedeelten van enkele van de genoemde plaatsen op de kaart voorkomen. Werd de vorige kaart vooral veel ge vraagd door vakantiegangers en mensen die in Veenendaal kwamen wonen, deze nieuwe kaart is ook bijzonder in teressant voor hen die menen Veenen daal en omgeving op een prikje te ken nen. Want wie deze kaart ziet, kijkt zijn ogen uit op de namen van wegen en buurten welke hierop voorkomen. Het wel zeer geslaagd geheel van deze mooie en prettig aandoende kaart, waarmee de Veenendaalse WV zeer goed voor de dag kan komen, komt voor rekening van de tekenaar en ont werper de heer A. P. de Kleuver, die hiermee ook veel eer inlegt. Men heeft Veenendaal met deze kaart, welke van af heden bij het VVV-bureau in de Zandstraat verkrijgbaar is, een belang rijke dienst bewezen. Naar wij vernemen heeft wethouder C. N. van Kuijk alle taken van wijlen wet houder W. van Stempvoort, waaronder financiën, volkshuisvesting en sociale za ken op zich genomen. De VALLEI-riks van de vorige week, welke werd uitgegeven bü schoenhandel B. Versteeg in de Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Hierdoor is de waarde van de VALLEI-riks weer met 2,50 gestegen en inmiddels tien gulden waard geworden. Het nummer van de nieuwe VAL LEI-riks, welke één dezer dagen weer in het verspreidingsgebied van ons blad zal worden uitgegeven, is: Het is ook nu, om het zoeken te vergemakkelijken, weer een rood- gedrukt nummer, dus tevens weer een riks met de beeltenis van Prin ses Wilhelmina erop. Kijkt u deze week daarom goed uit naar de rijks daalder met het rode nummer 2 AA 312149. Indien u deze riks vóór a.s. donderdag 12 uur aan het bu reau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinderspremie direct in con tanten uitbetaald. De premie van de VALLEI-riks bedraagt thans dus 7,50. Op zondag 15 juli a.s. hoopt pastoor R. Beckers de dag te herdenken waarop hij 25 jaren geleden tot priester werd gewijd. Het feestcomité, kerk- en armbestuur zullen pastoor Beckers op zaterdag 14 juli om ca. 6 uur officieel ontvangen aan de Cuneraweg. Vandaar wordt gereden naar het verkeersviaduct aan de Nieuweweg, waar vandaan in optocht met muzikale begeleiding gewandeld zal worden naar het kerkplein van de St. Willibrordus- kerk. Op het kerkplein zal om 18.30 uur een officiële begroeting plaats vinden. Na afloop hiervan zal er voor de niet-pa- rochianen gelegenheid zijn de jubilaris persoonlijk geluk te wensen aan de pas torie, Nieuweweg 255. De kerkelijke viering zal geschieden op zondag 15 juli a.s. Om 10.15 uur zal dan een plechtige hoogmis ogedragen worden in de Salvatorkerk (Patrimoniumlaan), met na afloop receptie in de Salvator- school voor de parochianen. .Maandag 16 juli zal, overdag voor de kinderen, en 's avonds voor de ouderen, een parochiefeest worden gehouden in het gebouw aan de Eikenlaan. De jaarlijkse Veenendaalse bijenmarkt is voor dit maal vastgesteld op dinsdag 24 juli a.s. Deze nationaal bekende bijen markt zal weer worden gehouden op het vanouds bekende terrein aan de Nieuwe weg. Aan het schriftelijk gedeelte van het schoolverkeersexamen 1956 hebben in to taal 384 leerlingen deelgenomen. Hiervan werden 14 candidaten afgewezen. De Ger. Gem. school behaalde het hoogste totaal. Gemiddelde met 95.99 Aan het practische gedeelte namen in totaal 376 leerlingen deel, waarvan tien werden afgewezen. Ook hiervoor behaal de de Ger. Gemeenteschool het hoogste totaal. Gemiddelde nl. 97,27 °/o. Deze school is dus met een gemiddelde van 96.63 winnaar geworden van de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de gemeente. Het diploma met de aantekening „Met lof" werd door 39 leerlingen behaald. 28 leerlingen, die tijdens het schriftelijk en/of mondeling gedeelte ziek zijn ge weest zijn alsnog in de gelegenheid ge steld een aanvullend examen af te leggen. Ten behoeve van hen, die de school reeds met vakantie hebben verlaten, wordt bin nenkort de datum van de diploma-uit reiking bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling tevens op deze middag de jeugdverkeersbrigaden, die na de grote vakantie in dienst zullen treden, officiëel te installeren. Het ligt in de bedoeling dat de eer ste wedstrijden te spelen voor de va kantie-jeugdvoetbal competitie zullen plaats vinden in de week van 15 t.m. 21 juli a.s. Nadere bijzonderheden omtrent welke clubs, aanvangsuren en terreinen vol gen nog in het eerstvolgend nummer van ons blad. Zojuist vernemen wij nog dat voor de competitie in totaal twintig straat- en buurtclubs hebben ingeschreven, n.l. 5 clubs voor de afdeling I, 1416 jaar; 12 clubs voor afdeling II, 1113 jaar en 3 voor de afd. III, 810 jaar. Er zijn wel wat minder clubs dan vorig jaar, maar dit houdt verband met de betere voorschriften en ter vermij ding van ongenoegen zoals dat voor heen wel voorkwam. Nu de Cuneratoren, gerekend vanaf de van Rhenen, architect en opzichter, lantaarn tot en met het open achtkant beeldhouwers enz. geheel gereed is gekomen, zijn de res tauratiewerkzaamheden voornamelijk ge concentreerd geworden op het lid, dat zich onder het achtkant bevindt. Dit staat dan ook nog geheel verborgen in de stei gers en zo op het eerste gezicht ziet men er niet veel aan. Wie echter woensdag zijn ogen goed de kost heeft gegeven, moet beslist hebben gezien, dat achter al dat steigerwerk plotseling levensgrote beelden waren ver schenen. Op verschillende plaatsen, zowel aan de westkant, aan de noordkant als aan de zuid-oosthoek, stonden die beelden in nis sen opgesteld. Het waren geen echte. Ze waren vervaardigd uit gips en het ging er om een indruk te krijgen, hoe ze het zouden „doen". Daartoe was een uitgebreid gezelschap naar de toren in Rhenen gekomen, waar onder prof. Wenkebach, de burgemeester In de nacht van dinsdag op woens dag ontstond omstreeks kwart over twaalf brand in de schuur achter de woning Zandstraat 10 van de fam. v. K. De brandweer kwam nog ter assi stentie, maar de schade ontstaan door het verbranden van wasgoed e.d. wordt door de verzekering gedekt. ANDER REPETITIELOKAAL „ZANG EN VRIENDSCHAP" De gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" gaat vanaf dinsdagavond a.s. repetitie houden in de school aan de Nieuweweg. Het lokaal dat voorheen ge bruikt werd, moest onverwacht ontruimd worden, daar dit aan een ander verhuurd werd. De repetitie vangt aan om kwart voor acht. O.m. in verband met de vakantie van een deel van het drukkerij- personeel verschijnt DE VALLEI volgende week éénmaal en zal het woensdag- en vrij dagnummer tot één uitgebreide editie worden sa mengevoegd en uitkomen op don derdag. Adverteerders en medewerkers ver zoeken wij hiermede rekening te willen houden bij het inzenden van de voor dit nummer bestemde copie. De advertentiecopie dient uiterlijk woensdagochtend 12 uur in ons be zit te zijn. Het voorstel van b. en w. van Ede aan de raad inzake het verlenen van een voorschot voor de elektrificatie van een aantal percelen gelegen aan de Griftweg en Binnenweg te Gelder Veenendaal werd in de woensdagavond gehouden raadsver gadering aangenomen. ONDERSCHEIDING VOOR VEENENDAALSE AMATEURFOTOGRAFEN Twee leden van de Veenendaalse Ama teur Fotografen Vereniging „Camera Obs- cura", G. Meijer en A. Schellevis, hebben van de landelijke Bond van Nederlandse Amateurfotografen Verenigingen het ver zoek ontvangen hun voor de Bondswed strijd 1956 ingezonden foto beschikbaar te stellen voor de internationale tentoon stelling van de F.I.A.P. op de Fotokina te Keulen. Aan de wanden van de Fotokina wor den foto's van ongeveer dertig landen tentoongesteld. Aangezien het de bedoe ling is, dat elk land met de beste ter be schikking staande foto's deelneemt, is het voor de nog geen twee jaar heropgerich te Veenendaalse fotoclub een grote eer, dat twee Veenendaalse amateurs een der gelijke uitnodiging ontvangen. Bij de opening van het Hazenpad, zaterdagmiddag door de minister van Ver keer en Waterstaat, hebben de Ritmeesterfabrieken wel voor de nodige attenties gezorgd. Tenminste als wjj, naast het aanbieden van een groot assortiment sigaren aan de minister, ook nog het aanbrengen van de enorme dankbetuiging op het beruchte en rgdende reclame-bord op rails aan de Rgksweg 12 bg Vee nendaal op rekening van de Ritmeester mogen schrijven. Bevestiging hiervan konden w(j namelijk niet krijgen, al wijst de keurige begeleidende visitekaart en ook de reuze Ritmeester sigaar (links) ons wel in deze richting Hoe dit alles daar werd aangebracht en wie het gedaan heeft weet schijnbaar niemand, 's Morgens vroeg zaten die enorme letters er ineens zomaar op. Nu achten wij het niet onmogelijk dat men bij de Ritmeester na de diverse rechterlijke vonnissen als volgt geredeneerd heeft: Vaste reclame langs Rijks weg 12 is verboden; rijdende reclame, zelfs op rails, is evenmin toegestaan; een uitbundige dankbetuiging voor de minister bij het openen van deze mooie snel weg is toch zeker op zijn plaats. En, waarom zouden wij hiervoor dan niet die veel omstreden rijdende stellage gebruiken. Dat is toch geen reclame. Je moet maar op het idee komen, en gezien de afmetingen van een en ander zal deze attentie de minister zaterdag stellig niet zijn ontgaan. Hoevaak en hoelang zijne excellentie nog van dit bewijs van dankbaarheid zal genieten als hij langs Veenendaal komt, is moeilijk te zeggenHet kan echter nog wel even duren eer de reuze letters geheel verschoten en verbleekt zijn. OP DE RENNEN. Drie een jaar nog nooit hadden van hen naar wie de ontboe- PRESTIGE. De oorlog in sensaties en een schandaal ingekeken. zemingen uitgaan ook wor- Algerge zou reeds aan op de rennen te Ascot in Of dat erg is? Wij weten den uitgezonden, is ons niet 100.000 Algerijnen het leven Engeland: het niet. Tenslotte heerst de bekend. hebben gekost. Het verlies De hertog van Edinburg leesmanie pas een paar eeu- aan Franse levens is niet be- verscheen er met een zwarte wen, en waarom zou er AMERIKA. Tegen de kend. De Fransen menen die hoge hoed (terwijl de tradi- zoals aan alles niet een hoofdpijn brengt men in er voor over te moeten heb- tie een grijze*voorschrijft). keer een eind aan komen. Amerika kauwgom op aspi- ben omdat het hier een Koningin Elisabeth kwam rine-basis in de handel en er prestigekwestie geldt, want er tot de ontdekking dat zij SCHILDERIJ. Een schil- zijn nieuwe postzegelauto- als ook de koloniën in Afri- dezelfde japon droeg als der uit Bordeau zag zijn vol- maten die „dank u" tegen de ka verloren gaan, dan zou haar nicht prinses Alexan- houden beloond met een mil- gebruikers zeggen. zo redeneren zij Frankrijk dra. joen gulden. Twintig jaar DURE HANDEN. Een niet meer meetellen onder de Prinses Margaret liep er geleden verkocht hij zijn jonge mannequin te New grote mogendheden. Wél rond in gezelschap van een trouwring om op een uitver- York, die uitsluitend hand- maakt men er zich over be- onbekende, die sprekend op koop een schilderij te kun- schoenen demonstreert, heeft zorgd dat elke jonge mijn- kapitein Peter Townsend nen kopen. Hg deed dit om- haar handen voor 170.000 werker die voor militaire leek. Het bleek Christopher dat hg meende een meester- gulden laten verzekeren. Loyd te zijn, 33 jaar, schat rijke vrijgezel, die zijn tijd verdeelt tussen het besturen van zijn landgoed van 5000 hectare en van het dorp Lockinge. Voor het schandaal zorgde Scotland Yard, dat onthulde een nieuwe wgze van doping op het spoor te zijn. De men- dienst wordt opgeroepen een verlies aan steenkolen van drie ton per dag betekent VERKOPER. „Ambassa deur En wie moet dan mijn machines verkopen?" had Thomas Watson de gewoon te om te antwoorden als een Amerikaanse president hem sen die het toepassen, stellen vroeg zijn land in het buiten- zich met hun handen in him land te &a^n vertegenwoor- zakken op in de buurt van werk de k te hebben SPORTSNIPPERS. De dl^'n het paard dat zg willen du- getikt Daarna stelde by al_ E lse atleet Kcn Norris Deze heer Watson stierf peren Vlak voor de start lcs in het werk om bet lev|rl aan beWonderaars al- fende?cr d**en 82-jange schieten ze vanuit een auto- scbildorsluk geïdentificeerd leen handtekeningen tegen eeftdd zonder ambassadeur matisch pistooltje een pijltje te krij Dat küStte een betaling. Toch is hg honderd *e 2IJn ^eefl' tou rnet een giftige punt «f. Het h ldi „tot hij zich procent amateur, want de der van de trotse titel „kam- ka". Hij was doctor honoris causa van 27 universiteiten, patroon van 59000 employé's en drager van 25 decora- gif heeft een zodanig uit- hnka en rechtg in deJschul- Spbrengst heeft hy bestemd Pioen-verkoper van Ameri- werking op het getroffen den moest steken. Maar zijn voor het fonds voor uitzen- paard, dat het de race niet vertrouwen werd niet be- ding van atleten naar de op volle kracht kan uit- scbaamdi want onlangs Olympische Spelen. lopen. bleek het een werk van Sal- i - vator Rosa te ziin dat een Een andere Engelse jon- ties. Zgn fabrieken maakten ENCYCLOPEDIE. De ir:1]oen waard ;s £en loopt de 100 yards in schrijf- en rekenmachines, Amerikanen lezen steeds J 11 seconden, springt 1.45 die naar zeventig landen minder boeken. Nog maar hoog, werpt de discus 28 m werden geëxporteerd. Hg 17 procent (in 1937 was dit OMWEG. De Mexicaanse ver en haalt bij het kogel- had het grootste inkomen nog 29 procent). Slechts 13 radio is begonnen met een stoten bgna 11 meter. Geen van Amerika: 2 miljoen gul procent leent boeken uit de uitzending voor verlegen bijzondere prestaties, denkt den per jaar. Zgn loopbaan leeszalen, waarvan slechts mensen, die verliefd zgn u, maar u wist nog niet dat begon met een fiasco: hij 5 procent op behoorlijk peil maar hun liefde niet durven deze knaap vanaf zgn elfde slaagde er niet in ook maar staat. Bovendien is geble- uiten. Hun liefdesverklarin- jaar blind is. Het moeilijk- uftz ueuiaSuoC sje ftq uaoj ken, dat 84 procent van de gen worden op een band op- ste, zegt hij, is het hoog- uadoqjaA a; auupêiu u?? gezinnen die zich een ency- genomen en daarna uitge- springen, omdat ik de lat eerste vertegenwoordiging clopedi aanschaften, deze na zonden. Of de antwoorden niet kan zien. op zich nam. VERWARRING BUSHALTEN OPGELOST Vorige week ontstond enige verwarring omtrent de stopplaatsen van de bussen in de richting Utrecht en Amersfoort. De nieuwe wachthuisjes waren nl. reeds in gebruik gesteld doch de bussen stopten nog bij de oude halteplaatsen, die ook nog van een stopbord waren voorzien. Intussen zijn de oude halteborden door de betreffende maatschappijen verwijderd en stoppen de bussen nu bij de nieuwe wachthuisjes. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woning be heer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Tijdens de woensdagavond gehouden vergadering van de Edese gemeenteraad vroeg het lid de heer Hardeman waarom aan Harskamp voorrang wordt gegeven bij het aanleggen van waterleiding boven Ederveen. Wethouder Jansen toonde aan dat dit inderdaad noodzakelijk was maar dat tezijnertijd ook Ederveen aan de beurt komt. In antwoord op een suggestie van de heer Hoolboom werd de toezegging ge daan voor een onderzoek van de moge lijkheid Ederveen en de Klomp vanuit Veenendaal van leidingwater te voorzien. Het voorstel het Groene Kruis te Eder veen een lening van f 6000,te geven voor de aankoop van een terrein ten be hoeve van het stichten van een Groene Kruis-gebouw werd aangenomen. Van alle kanten werden de surrogaat- beelden bekeken. Het stellen de aposte len voor. Het stemt tot grote voldoening dat men er naar streeft de prachtige Cu neratoren weer in alle luister uit de res tauratie te voorschijn te laten komen. Het zal nog wel geruime tijd duren, voor dat het zwaar gehavende gedeelte van de Cunera, waaraan men thans werkzaam is, gereed zal zijn. Is het eenmaal zover, dan staat nu al vast, dat het beeldhouw werk er zeker niet aan zal ontbreken. VERBREDING ACHTERBERGSE STRAATWEG GEGUND Het gemeentebestuur van Rhenen heeft het aannemersbedrijf firma M. Schoema- ker te Rhenen de werkzaamheden gegund tot verbreding van de Achterbergsestraat- weg en bijkomende werken voor de som ma van f 56.300, RHENENSE HENGELAARS HEBBEN NIEUW WEDSTRIJDSYSTEEM De eerste onderlinge hengelwedstrijd bij de Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn" is achter de rug. Er zal een an der systeem voor de puntentelling wor den toegepast. Van drie wedstrijden wor den de aantallen grammen genoteerd en wie op deze wijze het hoogste aantal heeft behaald wordt houder van de wisselbe ker. De uitslag van de eerste wedstrijd was als volgt: 1. J. v. d. Berg, Eist, 350 gr.; 2. W. W. Baars, Rhenen, 290 gr.; 3. A. v. d. Klift, Rhenen, 165 gr.; 4. A. Blankespoor, Veenendaal, 132 gr.; 5. G. v. d. Berg, Eist, 113 gr.; 6. H. v. Ingen, Rhenen, 98 gr.; 7. C. Blankespoor, Vee nendaal, 91 gr.; 8. P. Pallada, Rhenen, 78 gr.; 9. W. Lodder, Eist, 76 gr.; 10. R. ter Eurg, Rhenen, 74 gr.; 11. F. ter Burg, Rhenen, 70 gr. Totaal aantal grammen 2010. Zaterdag 7 juli is er in Renkum een gecombineerde wedstrijd tussen Wage- ningen, Renkum, Ede en Rhenen. Dit is de tweed» ontmoeting in deze serie. De laatste jaren worden langs de berg rand regelmatig reeën gesignaleerd en hun aantal wordt nog steeds groter. Voor enkele weken terug werden zij zelfs ge spoord in een stuk tabaksland dicht langs de Rijksstraatweg. Ook op klaarlichte dag werd verleden week een volwassen reegeit gezien in een perceel rogge van de heer v. Vliet aan de Franseweg. Moeder ree schijnt toen in gezelschap te zijn geweest want dezer da gen werd in het zelfde perceel rogge meerdere malen een klein reekalfje ge zien. Inmiddels vernamen wij dat er maatregelen zijn genomen dat de familie geen kwaad zal overkomen. „Jongelui" kregen op een ander terrein reeds een waarschuwing voor het jagen achter een ree, met een hond. AUTO TEGEN BAKFIETS De petroleum handelaar v. M. uit Eist werd woensdagmorgen bij het wijkge- bouw door een luxe wagen aangereden. M., die uiterst recht van de weg reed, werd door de van de richting Veenendaal komende auto, die hem wilde passeren, geraakt, met het gevolg dat de bakfiets over de kop sloeg. De auto, bestuurd door S. uit Arnhem, kwam enkele huizen ver der tot stilstand. Beide voertuigen liepen schade op. GROTE SORTERING BADMUTSEN. ZONNEBRILLEN ZONNEBRAND-CREME EN ZONNEBRANDOLIE. Hoofdstraat 106 Veenendaal. Telefoon 2576 WAGENINGEN. Dezer dagen bezocht een gezelschap van Russische landbouw deskundigen, waaronder de Russische on derminister van landbouw Aleksander Andrewitsj Fedin, als odnerdeel van hun 14-daags verblijf in Nederland o.m. de landbouwinstituten te Wageningen. EDE. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Edese zwembad en de viering van het tweede lustrum van de waterpoloclub Polar Bears zal morgen, zaterdag 7 juli een grote zwem-show worden gegeven verzorgd door de be roemde kunstzwemgroep The Bathing Beauties uit Amsterdam. Verder vindt er een polowedstrijd plaats tussen Polar Bears en A.Z.C. uit Arnhem. WAGENINGEN. Alhier werd als een van de belangrijkste punten van een drie daagse bijeenkomst van plantkundigen uit geheel Europo afkomstig besloten tot de stichting van de European association for research on plant-breeding. Europese vereniging voor plantenveredeling. WIJZE WOORDEN DEUGD OF....? Alle ondeugden die in de mode zgn gaan voor deugden door. (Molière) -Atserse precisie FA. S BOS G^lld. Z'h'pr en UlfWP-Vpn Hoofdstr. 91-93, Tel. 3034. Veenendaal

De Vallei | 1956 | | pagina 1