Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 1 Eerste honden-show in Veenendaal werd onverwacht groot succes Katholieken van Veenendaal vierden jubileum van pastoor R. Beckers MULDER Oude brandweerauto van Eist rijdt reclame voor brandbestrijding V.Z.C. was kansloos in Ritmeestertournooi Rhenense turnvereniging vierde derde lustrum 30e jaargang WOENSDAG 18 JULI 1956 No. 54 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongcn, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Voor het Bouwfonds van v.v. Veenendaal Receptie jubileum secretaris D. Blankespoor Successen voor Veenendaalse reserve-politie Spreekuur Woningcommissie Utrechters winnen korfbalwed strijd van Wageningen MARKTBERICHTEN AGENDA I Sport ver. Oranje-Wit gaf geslaagde openluchtuitvoering Wederopbouw Rhenen voltooid Beker bleef in Amstelveen U betaalt toch niet graag teveel? NIEUWE BRIL Firma J. F. TAK Harskamp won opnieuw het federatievaandel ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advcrtentieprys per mm 14 cent Speciale contractprüzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, eik woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zaterdagmiddag werd bij de Ko ningin Julianaschool aan de Kerkewijk de eerste hondenshow en hondenkeu ring gehouden, georganiseerd door de afdeling Veenendaal van de Dierenbe scherming. In totaal waren er 39 in zendingen, hetgeen een aangename ver rassing voor de organisatoren was. De jury bestond uit de dames Jochems en Van Lee en de heer W. de Vries. Als de tien beste honden kwamen uit de bus de dieren van de heer Van Amerongen, S. Reede, B. van Manen, J. v. d. Berg, W. de Vries, J. v. d. Sluis, Van Essen, A. M. Baars, Jorka en Van Hattem. Op vier dieren maakte de jury een aan merking, zodat 35 inzenders voor een prijs in aanmerking kwamen. Er werd AMSTERDAMSE BROMFIETSER KWAM TEN VAL Op de Kerkewijk ter hoogte van de Geref. Kerk kwam mevrouw S. uit Amsterdam zaterdagmiddag met haar bromfiets ten val, doordat zij voor een auto moest uitwijken. Zij werd aan hoofd en handen gewond. Dokter Annot verleende de eerste hulp, waarna me vrouw S., zij het flink gehavend, met haar echtgenoot dc vakantiereis naar Renkum kon voortzetten. Om zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van nieuwe kleedkamers heeft de voetbalvereniging „Veenendaal" be sloten de entreeprijzen te verhogen. De staanplaatsen worden thans 65 ct, de zit plaatsen f 1,—. Voortaan zal dan 5 cent bestemd worden voor het bouwfonds. De jongensplaatsen blijven 25 ct. door de jury hier en daar deskundige voorlichting gegeven voor de juiste voeding en behandeling van elke hond. De heer G. M. Recter, voorzitter van de afdeling Veenendaal der Dierenbe scherming reikte de prijzen uit en deel de mede, dat de jury de getoonde exemplaren in een opvallend goede staat van onderhoud had bevonden. Op 1 augustus 1956 zal het veertig jaren geleden zijn, dat de heer D. Blan kespoor, gemeente-secretaris, in dienst der gemeente Veenendaal trad. Burgemeester en wethouders van Veenendaal stellen er prijs op particu lieren, deputaties van verenigingen, or ganisaties enz., die de heer en mevrouw Blankespoor ter gelegenheid van dit jubileum hun gelukwensen willen aan bieden, daartoe de gelegenheid te ge ven op donderdag 2 augustus 1956, des avonds van 7.45—9.30 uur in Hotel „De Korenbeurs" aan de Markt. Tijdens schietwedstrijden op het fort De Bilt te Utrecht waaraan door een tiental groepen van politie-reservisten in de provincie Utrecht werd deelgenomen behaalde de Veenendaalse reserve-politie verschillende successen. Zo wist men beslag te leggen op de tweede corpsprijs met 238 punten. Maxi mum was 250, terwijl de reserve-agent J. van de K. een tweede prijs in de afdeling I wist te behalen. Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend, dat het spreek uur van de Woningcommissie op donder dag 19 juli en donderdag 2 augustus 1956 geen doorgang zal vinden. Het eerstvolgende spreekuur van deze commissie zal derhalve plaats vinden op donderdag 16 augustus 1956. Op het GVVV-terrein werd zaterdag avond een demonstratie-korfbal wedstrijd gespeeld tussen een twaalftal uit Utrecht, samengesteld uit spelers van Samos, Vo gel en DSV en een twaalftal van de Wa- geningse korfbalvereniging Vada. De wedstrijd werd door de Utrechtenaren met 93 gewonnen. DRIEDAAGSE TOCHT VAN O.L.S.-LEERLINGEN Leerlingen van de hoogste klassen van de openbare lagere school aan de J. G. Sandbrinkstraat hebben vorige week on der leiding van het hoofd der school, de heer J. J. van der Walle, een driedaagse fietstocht gemaakt over de Neder-Veluwe. De eerste dag werd een bezoek gebracht aan „De Zanding" te Otterlo en de jeugd herberg „Alteveer" in Arnhem. De twee de dag werden vanuit deze jeugdherberg bezoeken gebracht aan de mooiste plekjes in de omgeving van Arnhem. Het open luchtmuseum en het kasteel Doorwerth werden o.a. bezichtigd. De derde dag keerde men over Renkum, Wageningen, Bennekom naar Veenendaal terug. Het was een leerzame en een plezierige tocht. VEENENDAAL. Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen 135.000 eieren aangevoerd. Voor grote eieren werd 13,25 tot 14,00 besteed, voor kleine eieren van 7,50 tot 11,per 100 stuks. De handel was vlug. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 70 biggen. Prijzen van 46,tot 64,per stuk bij een matige handel. EDE. Maandag 16 juli. Eiermarkt. Aanvoer 195.000 stuks. Prijzen kip- eieren 13.25 tot 14,jonge henne- eieren 8,tot 12,75 per 100 stuks. Kalme handel. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiniiitii|iiiiiiiiHiiiiiii "immuun 11111IIlllllllf •irlllllllllllllMIlIhllllifHiilillllllllltlllltllllilllillllllllllH i? Dinsdag 24 juli 5 (Bij „De Bijenkorf", Nieuwe- weg) jaarlijkse Veenendaalse Bijenmarkt. Luxor Theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „De brug gen bij Toko-Ri", van vrijdag t.m. maandag „Rose Marie" en dinsdag en woensdag „Vlucht uit fort Bravo". De oude brandweerwagen van Eist, uit het jaar 1927, nu eigendom van de heer Holierook, is zaterdag vanuit de jeugdherberg „De Eikelkamp" een trektocht door ons land begonnen met als doel propaganda voor bestrijding van de vele bosbranden die elk jaar weer zoveel natuurschoon vernietigen. Het initiatief is geboren tijdens één van de nationale trekkersronden die elk jaar in de jeugdherberg worden gehou den. Toen deed de afgedankte brand weerauto dienst als „autobus" in het kamp. Zaterdagmorgen werd de brandweer auto de „Kikker" met acht trekkers, leden van de Nederlandse Jeugdher berg Centrale, officieel op het gemeen tehuis te Rhenen ontvangen en door de burgemeester toegesproken. Velen lie ten hun gelukwensen met een stoffelijk blijk van waardering vergezeld gaan. 's Middags waren bij de start uit de jeugdherberg vele officiële personen aanwezig, ook de televisie en de radio gaven blijk van hun belangstelling. De burgemeester van Koog aan de Zaan, de heer J. A. Ankum, sprak als De sportvereniging „Oranje-Wit" gaf zaterdagavond een zeer geslaagde open luchtuitvoering op het plein naast de o.l. school, 's Middags werd eerst een mars door het dorp gemaakt voorafgegaan door de muziekvereniging „Crescendo", welk geheel een keurige indruk maakte. 's Avonds na het spelen van het bonds lied en de vaandelgroet, sprak de voor zitter de heer B. van Kooten een wel komstwoord, in het bijzonder tot de bur gemeester van Rhenen en de vele afge vaardigden. Hierna werd het uit 17 nummers be staande programma op keurige wijze af gewerkt onder leiding van mej. C. van Barneveld en de heer D. Klumpenaar. Het geheel getuigde van een zeer goede voorbereiding onder bekwame leiding. Zeer goed viel ook in de smaak de boe rendans, uitgevoerd door een tiental kleu ters in klederdracht, zij oogstten dan ook een verdiend applaus. Na hot slotwoord van de voorzitter keerden de vele aanwezigen voldaan daan huiswaarts. algemeen secretaris van de Kon. Ned. Brandweer Vereniging. In de eerste plaats wenste hij de acht trekkers van harte succes met hun trektocht en ver der dankte hij de verschillende organi satoren die deze actie hebben mogelijk gemaakt. In het bijzonder de jeugd- herbergvader de heer Holierook. Hier na startte de wagen, die door de Utrechtse brandweer was opgetuigd, voor zijn tocht door het land. Ten gemeentehuize van Rhenen vond de officiële overdracht plaats van het pand Frederik v. d. Paltshof 26 aan de heer H. de Roder. Op zichzelf beschouwd zou dit niets bij zonders zijn, maar het betrof hier de laatste wederopbouwakte voor de tijdens de oorlog herbouwde panden. In april 1943 kwam dit pand reeds ge reed, maar allerlei moeilijkheden en ad ministratieve en technische aard stonden tot nog toe de overdracht in de weg. Namens het ministerie van wederop bouw en volkshuisvesting was aanwezig de heer A. C. Geluk, die bij de admini stratieve voorbereiding van alle weder- opbouwakten betrokken is geweest. Zowel de burgemeester van Rhenen als de heer De Roder spraken woorden van dank en tevredenheid bij het bereiken van deze mijlpaal. De Veenendaalse zwemclub „V.Z.C." is j.l. zaterdagmiddag de Ritmeester beker in de finale tegen de Futen uit Amstelveen ontgaan. Zoals reeds was te verwachten is deze sterke tweede klasser voor de tweede achtereenvol gende maal in het bezit gekomen van de trofee. Kansloos werden de gast heren van dit traditionele polotournooi verslagen (92), nadat VZC op zijn beurt zün competitiegenoot „Flevo" uit Nijkerk in de voorwedstrijd volkomen overspeelde (83). Onder nog goede weersomstandigheden en in aanwezigheid van een vrij talrijk publiek werd begonnen met de wedstrijd KZVA (Amersfoort) Futen (Amstel veen). De Amersfoorters spelen in de KERKDIENST OUD GER. GEM. Vrijdagavond. 20 juli a.s. om 7 uur hoopt ds. Van der Poel voor te gaan in een oefening en de hoepeloefening. Ook het dienst voor de Oud Ger. Gem. alhier. werken van de grote jongens was bui De Rhenense gymnastiekvereniging „Wilskracht" bestaat vijftien jaar en ter gelegenheid van dit derde lustrum werd zaterdagavond op het gemeente lijk sportterrein „Candia", dat door het gemeentebestuur feestelijk van vlaggen was voorzien, een openluchtuitvoering gegeven. Bij afwezigheid van de voorzitter de heer A. J. Bovenschen, sprak de voor zitter van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, de heer Aalbers, het openingswoord. Hij releveerde ook vijftien jaar geleden bij de oprich ting van de vereniging in Rhenen te zijn geweest en het verheugde hem „Wilskracht" nog gezond te hebben mo gen aantreffen. De jeugd en de ouderen spoorde hij aan deze mooie vereniging te steunen door de gymnastiek een warm hart toe te dragen. De gymnasten, die met muzikale me dewerking van „Ons Genoegen" een mars door de stad hadden gemaakt, be gonnen hierna aan het uitvoerige pro gramma, dat onder leiding van de heer D. W. de Jong werd uitgevoerd. Helaas werd in de loop van de avond de regen spelbreker, waardoor vanwege de gladheid verschillende nummers moesten uitvallen. Desondanks werd door de vele aanwezigen volop genoten van het gebodene. We willen speciaal nog noemen de baloefening, de knots- tengewoon goed. Greetje de Beer maak te een prima oefening met de door haar uitgevoerde vrije oefening. Het slotwoord werd gesproken door het oud-lid van de vereniging, de lui tenant der Mariniers R. W. Souwerbren. Hij bracht dank aa de leider van de vereniging voor diens vele werk, aan de echtgenote van de leider, aan me vrouw De Wit-Ruisch voor de verleen de assistentie aan de leider en aan het bestuurslid de heer A. J. Livingston voor de aan de dag gelegde activiteit tot het welslagen van het geheel. De heer D. W. de Jong bood tenslotte zijn assistente, mevrouw De Wit-Ruisch een vaantje aan, vanwege het feit, dat zij voor de laatste maal naar voren was getreden, daar zij binnenkort Rhe nen gaat verlaten. „Wilskracht" mag op een geslaagde avond terugzien waaraan we de wens mogen verbinden, dat deze vereniging in de naaste toekomst weer vele nieu we leden zal mogen boeken. De avond werd o.m. bijgewoond door de burgemeester van Rhenen en wet houder W. Klaassen. Vuurloosradeloos? Als u zonder elektriciteit en gas kwam te zitten en lucifers noch aansteker had om vuur te maken en u te warmen, als uw dak boven uw hoofd verdween- en u een gat in de grond zou moeten graven of een holte in een rots zoeken om u te gen de kou te beschermen, en met ste nen op jacht zou moeten gaan om u voedsel te verschaffen, zou u dan ra deloos zijn? U zou in dat geval terug verplaatst zijn in het stenen tijdperk. Maar in dat tijdperk kwamen de mensen niet van honger en kou om (tenminste niet al len, en dus bestaat er een kans dat ook u in die omstandigheden uw be staan bestaanbaar zou kunnen maken. Hóé, dat wil men nu eens onderzoe ken. Tien mannen leven daartoe drie weken lang ergens in Zuid-Frankrijk in grotten zonder middelen om vuur te maken, zonder elk hulpmiddel dat de mens zich sinds het stenen tijdperk heeft uitgedacht. Ze zullen moeten le ven van insecten, slakken en vissen, die ze met de hand in de Dordogne zullen moeten vangen, en van wild, dat ze met stenen zullen moeten doden (en rauw opeten Dit alles met het doel om te zien hoe de twintigste-eeuwse mens zal reageren als hij plompverloren enige duizenden jaren terug wordt verplaatst. Een nutteloze onderneming? Waar om? We kunnen die ervaring nog best eens nodig hebben Het was op 15 juli 1931, dus j.l. zon dag 25 jaar geleden, dat pastoor R. Beckers van de parochie Veenendaal- Renswoude tot priester werd gewyd en dit feit werd tydens het afgelopen weekeinde en ook maandag algemeen en op grootse wyze door de katholieken van Veenendaal en Renswoude gevierd. De viering van dit jubileum werd ingeleid met een tocht van de jubila ris per auto door Veenendaal, nadat hy door het feestcomité en leden van het kerkbestuur aan de Cuneraweg was ontvangen. Op verschillende plaatsen langs de route stonden groepjes parochianen die de jubilerende pastoor toewuifden. Het doel van de reis was de Sint Willibrorduskerk aan de Nieuweweg, maar nog voor het verkeersviaduct daar werd de pastoor ontvangen door een grote mensenmenigte, en vooraf gegaan door de Veenendaalse Harmo nie „Caecilia", bruidjes, verkenners en leden van „Unitas", ging de pastoor verder te voet naar de kerk. Het kerkplein was feestelijk versierd en het was daar dat verschillende auto riteiten, w.o. het college van b. en w. van Renswoude, ds. D. van Enk, ver tegenwoordigers van het Leger des Heils en familieleden van de jubilaris bij de officiële begroeting aanwezig waren. De pastoor werd namens het feestcomité toegesproken door de heer Beemer. Deze memoreerde o.m. dat pastoor Beckers te Zwolle op 29 april 1904 geboren, eerst naar het klein seminarie te Culemborg ging en daarna naar het groot-Seminarie te Rijsenburg. In 1931 werd hij kapelaan te Groessen en daarna in Doetinchem, Apeldoorn en Groningen. Op 5 maart 1948 werd hij pastoor te Veenendaal-Renswoude. Nadat de schoolkinderen o.l.v. de heer Van Soest de jubilaris hadden toe gezongen werd de begroeting in de kerk besloten. Tijdens de receptie voor niet-parochianen verscheen o.m. nog Nabij het verkeersviaduct over de Nieuweweg werd pastoor R. Beckers opgewacht door „Caecilia", bruidjes, verkenners en leden van „Unitas" die hem toen voorafgingen naar de St. Willibrorduskerk. .J het voltallig college van burgemeester en wethouders van Veenendaal. Deze waren ook aanwezig zondag ochtend tijdens de plechtige hoogmis in de Salvatorkerk aan de Patrimonium laan, gecelebreerd door de jubilerende priester, daarbij geassisteerd door pas toor F. ter Brake uit Arnhem en pas toor C. ten Hagen uit Silvolde. Ook hier werd pastoor Beckers met bruid jes in de kerk ingehaald terwijl de pa rochianen zongen „Wilt heden nu tre den". De predikatie werd gehouden door kapelaan A. Visser uit Zwolle. Deze besprak de plaats en de betekenis van de priester en het priesterschap onder de mensen. De priester handelt in naam van God. De priester is dan ook een ander mens die nochtans de sacramen ten voor de mensen niet kan ontberen. Ik ben de weg, de waarheid en het le ven, heeft Jezus gezegd. De priester is ■a Ga daarom voor een of reparatie naar ■a Alleen verkoop Hoofdatr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 OPTICIEN SEDERT 1904 KAT VEROORZAAKTE LELIJKE VALPARTIJ Een nog jeugdige trekker afkomstig uit Tiel, die zondagmiddag met een geleende fiets vanaf het kampeerterrein Roodland in Rhenen de Oude Veenendaalseweg af „peddelde", kwam ter hoogte van de Ban- tuinweg, hoek Zandheuvelstraat, lelijk te vallen, doordat hij een zwarte kat wilde ontwijken, die plotseling over de weg schoot. De jongeman liep verwondingen op aan benen en armen en verloor zijn bewust zijn. Na te zijn binengebracht in een na burige woning, kon hij per auto naar Dr. B. Stegeman worden vervoerd, die de wonden behandelde en verbond. Met de bus is de onfortuinlijke trekker naar zijn woonplaats vertrokken. BONDSDAG VAN GEMEENTE AMBTENAREN IN RHENEN De afdeling Utrecht van de Nederland se Bond van Gemeente-ambtenaren hield in Rhenen de provinciale bondsdag. In de ochtenduren van deze dag werden de le den ontvangen ten gemeentehuize door het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door de burgemeester, zelf eveneens lid van deze bond. De officiële ontvangst werd gevolgd door een rondwandeling door de binnen stad met bezichtiging van Cunerakerk. gerestaureerde stadswallen en het streek museum. In het badrestaurant van Ouwe hands Dierenpark werd de gemeenschap pelijke lunch gebruikt, aangeboden door de afdeling Utrecht. In de middaguren werd een rondrit ge maakt door Rhenen met autobussen. On der meer werd bezichtigd een pottenbak kerij, het Grebbemonument enz. De tocht werd aangeboden door Rhenens gemeen tebestuur en voerde ook door de mooie omgeving van Rhenen met zijn vele prachtige panorama's. Aan het slot van de dag vond een kort maar gezellig samenzijn plaats in hotel De Koerheuvel, waarbij de thee werd aangeboden door de onderafdeling zuid oost-Utrecht. ook de weg naar God. In de priester vinden wij de waarheid temidden van een wereld vol bedrog. Toch is hij ook mens als ieder ander mens. God kiest een mens als priester uit onder de mensen, ten voordele van de mensen. Christus werd ook mens. Het Woord werd vlees. De priester is ook een le vende illustratie van: het Woord werd vlees en tastbaar. Het geestelijke goed kwam in stoffelijke dingen. Christus is dus ook tastbaar in de priester. De priester kan dan ook absolutie geven. Daarom geldt vooral ook hier het woord van God, Wie u smaadt, smaadt Mij. Toch blijft de priester een mens met fouten en gebreken. Spr. vroeg ten slotte de parochianen voor de priester te bidden. Veel gebruik werd gemaakt van dc receptie na de Mis in de school. Groot was ook de belangstelling voor de voet balwedstrijd Unitas-Apeldoorn, waar voor pastoor Beckers de aftrap deed en die door Apeldoorn met 40 werd gewonnen. Om 5 uur volgde een plechtig dank- lof in de St. Willibrorduskerk waarbij de pastoor zich voor het eerst in een toespraak tot zijn parochie richtte met woorden van dank. Ook maandag werden de feestelijk heden bij het priesterjubileum nog voortgezet. Na een kindermis 's mor gens in de Salvator volgde een huldi- (Zie verder pagina 2.) tweede klasse van de Kring Midden-Ne derland. Begrijpelijk leden zij een neder laag tegen de Futen, een ploeg, welke drie klassen hoger speelt, nl. in de twee de klasse van KNZB. Evengoed werd het een eervolle nederlaag voor KZVA. De ruststand ging in met een 42-voorsprong De Futen en bij het eindsignaal hadden de Amstelveners hun voorsprong nog we ten te vergroten tot 62. De tweede wedstrijd was die tussen het Nijkerkse Flevo en VZC. Kort na de aan vang hadden de Veenendalers reeds een 20 score op hun naam door doelpunten van Jan Kets en Wim van de Loosdrecht. Het doelpunt van Kets kwam voort uit een combinatie van de achterspeler Koo- men via middenvoor Henny van de Loos drecht, die de bal precies voor de snel opzwemmende Kets plaatste. Door een fout in de VZC-achterhoede kon Flevo vrij gemakkelijk keeper Jan Bakker, die de eerste wedstrijd bijzonder op dreef was, aanpassen. De volgende VZC-doelpunten kwamen weer van de hand van de gevaarlijke Veenendaal-middenvoor Henny van de Loosdrecht. Hij bracht de stand op 31, nadat twee Flevo-spelers wegens over tredingen uit het water werden gestuurd en voor zijn volgende doelpunt legde zijn naamgenoot Wim van de Loosdrecht de basis, die snel met de bal naar de zijlijn trok, scherp op de midvoor plaatste, die met een felle omhaal de bal in de touwen deed suizen. Na de rust en na het volgende doel punt van Henny van de Loosdrecht ging Evert van de Loosdrecht wegens te hard optreden naar de waterkant. Flevo wist in te lopen en de stand op 52 te brengen, terwijl kort daarna de Flevo achterstand nog meer werd verkleind doordat Schoe- man eveneens door scheidsrechter Mos terd uit het strijdtoneel werd gezonden (53). Evert en Wim van de Loosdrecht zorgden voor de volgende treffers (73). Toen vervolgens de Flevo-midachter Van de Pol uit het water werd gezonden kon Henny van de Loosdrecht het achtste doelpunt scoren. Keeper Klok deed zelfs geen moeite de bal te vangen. De pauze-wedstrijd VZC 2 Polar Bears (junioren) werd gewonnen door de bezoekers met 53. VZC speelde in com binatie; verschillende adspiranten waren in het reserve-zevental opgenomen, onder wie keeper Jacques Suydendorp. De verliezersronde tussen KZVA en Flevo was voor de Amersfoorters, die met een 62 overwinning beslag legden op de 3e prijs. De ruststand was 21 in het voordeel van Flevo. De finale tusen De Futen en VZC is is andermaal weer niet geworden wat men in Veenendaal de laatste jaren mist, nl. een spannende strijd tussen VZC en een andere sterke rivaal. De Futen toonden hun klasse en over zwommen finaal het Veenendaalse zeven tal. Vooral hadden de gastheren veel te duchten van de fameuze Futen-midvoor Otto Sigling, die het merendeel van de doelpunten voor zijn rekening nam. Hot werd een vrij eenzijdige strijd, hoewel men in het begin van VZC-zijde nog wel enige hoop kon hebben. Op de helft van de speeltijd in de eerste helft is de stand vrij kort 32 in het voordeel van De Fu ten geweest. De VZC-ers hebben hier mee even een gelijk spel benaderd, maar het bleek al gauw, dat de Futen werke lijk het veld beheersten en de illusies waren dan ook al vlug verdwenen. De rust ging in met een 42 voorsprong voor de Futen, die in de tweede helft een topscore bereikten, nl. 92. De VZC- doelpunten kwamen van Kets en Henny van de Loosdrecht. Het tournooi werd bijgewoond door burgemeester Bakker en wethouder C. N. van Kuijk. Van de zijde van de KNZB was aanwezig de heer B. Planjer, hoofd bestuurslid van de KNZB. Voordat burge meester Bakker de prijzen uitreikte mocht hij uit handen van de VZC-voor- zitter een fraaie plaquette in ontvangst nemen, ter herinnering aan de vele Rit- meester-tournooien, welke door burge meester Bakker werden bijgewoond en de Ritmeester-bekers welke reeds door hem werden uitgereikt. Zaterdagmiddag hebben alle zeven mu ziekcorpsen uit de gemeente Ede deel genomen aan het marsconcours, dat dit maal in Bennekom op de Kerkstraat werd gehouden. Dit gemeentelijk concours, dat onder leiding staat van de Kon. Federatie van Harmonie en Fanfarekorpsen, werd voor het eerst in 1954 in Otterlo gehou den. Vorig jaar vond het in Harskamp plaats en thans was Bennekom aan de beurt om alle muzikanten uit de gemeen te Ede te ontvangen. Dit geschiedde in het verenigingsgebouw, waar het woord werd gevoerd door de voorzitter van de Edese federatie, de heer M. van Leersum uit Ede en door de heer G. J. van Omme ren, secretaris van de Kon. Federatie. Evenals de beide voorgaande jaren wist Excelsior uit Harskamp onder lei ding van de heer J. Wijers uit Hilversum ook nu weer beslag te leggen op de eerste prijs. Het Harskampse muziekkorps be haalde daarbij niet minder dan 78 pun ten (max. 80), een ook op nationale wed strijden bijna ongekende prestatie. De tweede prijs was voor de Harmonie uit Ede, die 75 punten behaalde. Kunst na Arbeid uit Lunteren werd derde met 69 punten, O.B.K. uit Otterlo vierde met 67 punten, Irene uit Ederveen vijfde met 63 punten; de Edese Harmonie uit Ede zesde met 62 punten en O.B.K. uit Bennekom zevende met 61 punten. WIJZEWOORDEN GOEDE LEIDING Onder leiding van de natuur kunt gij nooit dwalen. (Cicero) KERKEWIJK 167 -TEL. 3000 - VEENENDAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1