Levensstrijd Setier Set nylons 1 1 „Veenendaal" I tegen Veenendaal „Rest" Het veteranentournooi Rogge- en haververkoop Albert Heijn klanten hebben drievoudige voorsprong! Een aantrekkelijke wedstrijd met goed voetbal Aanmelding leerlingen MAGAZIJNMEESTER MEDEWERKER VRAAGT NËT MEISJE :a. L. HEIJ 1 Hollandia-Ritmeester 0-2 Matjan-Merino's 1-2 "N Driejarige Handelsavondschool Rhenen De cursus vangt aan op 4 september 1956 VOOR DIRECT GEVRAAGD De Hollandia WoU en Kousenfabrieken Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. - Veenendaal LAAGSTE PRIJS voor elk artikel OBLIGATIES met rente en winstaandeel. Coöp. Boerenleenbank „Renswoude" Het kantoor is gesloten op 19 en 20 juli a.s. r Avond-ulo Beukenlaan 10 EDE 2-jarige cursus voor Mulo dipl. A en B NETTE WERKSTER 2 leerling pouliersknechts chauffeur J. VAN DE BROEK Goed loon! FEUILLETON r passend en verrassend elegant het VSW-ter- plaats, tussen Zaterdagavond vond op rein een voetbalwedstrijd het eerste elftal van Veenendaal, en een elftal, samengesteld uit prominente spe lers uit de overige Veenendaalse voetbal clubs. De baten van deze* wedstrijd kwa men geheel ten goede aan het toestel fonds van de gymnastiekvereniging Sparta". Met belangstelling hadden ve len deze wedstrijd tegemoet gezien. Men vroeg zich af, wie zal dat winnen. Nu is er dan gespeeld en wat belangrijker is, er is goed en sportief gevoetbald. De uit slag is met 62 voor Veenendaal wel iets geflatteerd te noemen. O, zeker, Veenen daal verdiende te winnen door beter ploegverband. Van technisch overwicht kon men echter niet zo zeer spreken. Het begin was wat betreft de Rest, een beetje zenuwachtig. De eerste aanvallen waren dan ook voor Veenendaal. Reeds in de vijfde minuut kon Veenendaal door middel van Corry Heikamp uit een voor zet van rechts de leiding nemen (10). Veenendaal bleef in de aanval en even later was het weer Corry Heikamp, die doelman Van de Pavert (GVVV) met een kopbal volkomen verraste (20). Dit was het sein voor de Rest om iets steviger aan te pakken. Een zeer goede aanval werd ondernomen, doch Jan Heikamp (Matjan) schoot uit een vrije kans recht op de goed werk verrichtende doelman Van Woerkom in. Wij zagen daarna een gelijk opgaande strijd, waarin van beide kanten prima aanvallen werden opgebouwd. Tien mi nuten voor de rust werd het harde wer ken van de Rest beloond met een goed doelpunt van Sas (Matjan) na goed voorbereidend werk van Jan Heikamp. Juist voor tijd leek het er op, of de Rest gelijk zou gaan maken. Een goed ge nomen corner, werd echter door J. van Kruistum op nonchalante wijze voor het doel langs getrapt. Na de thee trok de Rest weer onmid dellijk ten aanval. Goed doorzetten van W. Sas bracht toen reeds in de eerste mi nuten de gelijkmaker (2—2). Een kwartier later was het de Veenen daalse rechtsbuiten A. Muller, die bij een verrassend snelle aanval de stand op 32 bracht. Even later moest de goed spelen de v. Zetten (DOVO) wegens een bles sure vervangen worden, door v. d. Schuur (Matjan), hetgeen een verzwakking bleek te zijn voor de Rest. Het was dan ook in deze periode dat Kees Heikamp met een hard schot de Veenendaalse voorsprong verhoogde tot 42. IÉ Wat de Rest daarna nog probeerde, het ging niet meer. Verschillende spelers konden het hoge tempo niet meer vol houden. Veenendaal, dat over uithou dingsvermogen bleek te beschikken, had daar weinig last van. Toch had de Rest nog enkele malen pech, door tegen de lat en paal te schieten. Vijf minuten voor het einde zag Nellestein nog kans, de totaal uitgespeelde Van Kessel in de lure te leg gen, en met een hard schot de stand op 52 te brengen. In de laatste minuten was het Corry Heikamp, die er in moeilijke positie, tus sen twee man in, 6—2 van maakte. Wanneer wij diverse spelers even onder de loupe nemen, dan komen wij tot de conclusie, dat Veenendaal als plaats over een aantal behoorlijke voetballers be schikt. Bij Veenendaal was in de voorhoede Corry Heikamp beslist de beste man. Kees Heikamp was als altijd zijn midvoor plaats goed waard. Een verrassing was wel de jonge linksbuiten Sukkel. Wij zien deze speler werkelijk als een goede aan winst voor Veenendaal. De middenlinie was behoorlijk, al hebben we dan Piet Muller, wel eens beter gezien. Van de Weerdhof, deed het op de spilplaats be hoorlijk. Jan van de Kraats, viel als back bij het geheel iets terug, mogelijk was deze plaats wat onwennig voor hem. De nieuweling A. Leppers stond vooral in het bijzijn wat onwennig te backen, doch paste zich later wel aan. Doelman Van Woerkom groeide na een wat onwennig begin, naar een behoorlijke vorm. Bij de Rest was de achterhoede wel het beste deel van de ploeg. Spil v. Laar, ge flankeerd door Davelaar en Van Kessel, als backs, vormden een hechte verdedi ging. Doelman Van de Pavert had wel heel goede momenten, maar ook fouten, die veelal in doelpunten werden omgezet. In de voorhoede, toonden Van Zetten en Sas zich zeer bewegelijke en gevaarlijke schutters. H. v. Essen en J. v. Kruistum, waren hoewel zij goed werk deden, toch de minste in de voorhoede. S. Thien en B. Kroesbergen, waren hun plaats ten zeerste waard. Hier zien w\j de elftallen van „Vee nendaal I" en Veenendaal-Rest" samen op de foto. Vrijdagavond behaalden de Ritmeester veteranen het kampioenschap in de afde- linga, door een verdiende 20 overwin ning op een fel van zich afbijtend Hollan- dia. Ritmeester zal dus met de club die eerste wordt in afdeling B moeten kam pen om het kampioenschap van het tour- nooi. Reeda in de vijfde minuut kon het goed aanvallende Ritmeester de leiding nemen. Kees van de Kraats loste een hard schot op het doel, dat door een ach terspeler van Hollandia van richting ver anderd werd, waarna de bal onhoudbaar voor doelman Rozendaal in het doel ver dween (1—0). Even later was het bijna weer raak, doch goed werk van Rozen- daal voorkwam erger. Hollandia nam dit echter niet, maar wat zij ook probeerden, zij vonden steeds Dillen op zijn post. Even voor rust belande nog een hard schot van Chr. Baars tegen de lat. In de tweede helft werd fel gevochten om de puntjes. Ritmeester hield echter dapper stand en even voor het einde kon Keuken de zege veilig stellen, door er 20 van te maken. Vooraf was de uitgestelde wedstrijd van maandagavond tussen Matjan en Merino's gespeeld. Hoewel Matjan hier een gelijk spel verdiend had, won Merino's met 21. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. Doelpunten maken was de Matjan-voorhoede echter vreemd, terwijl tevens doelman Bouman deze avond in een niet al te beste vorm stak. Merino's deed het beter en lite met 2 goede doelpunten de rust met een voor sprong ingaan. Na de thee was Matjan beslist sterker. Hoewel steeds in de aan val, bleven doelpunten echter uit. Kort voor het einde werd tijdens een doel- worsteling J. v. d. Berg in de gelegenheid gesteld, het zo verdiende tegenpuntje te scoren (21). 1 Het einddiploma geeft vrijstelling voor het middenstandsexamen ER WORDT ONDERWIJS GEGEVEN IN NEDERLANDSE EN ENGELSE TAAL, BOEKHOUDEN, HANDELSREKENEN, HANDELSKENNIS, WETSKENNIS EN BEDRIJFSLEER Tot de eerste klas worden toegelaten leerlingen die de lagere school hebben doorlopen. Voor hen die meer onderwijs hebben genoten is toelating tot de 2e of 3e klas mogelijk. Aangifte dient te geschieden op woensdagavond, 25 juli a.s. tussen 8 en 10 uur bij de directeur der school, dhr G. Anema, Kastanjelgan 12, Rhenen. bij voorkeur bekend met pijpen en fittings, is echter geen vereiste. Ook personen boven 50 jaar kunnen hiervoor in aanmerking komen. Schriftelijke sollicitatie te richten aan Nederlandsche Gas Maatschappij N.V., Veenendaal. Prins Bernhardlaan 186-Veenendaal VRAGEN a. vrouwelijk personeel voor diverse afde'ingen, bij voorkeur spinsters, twijnsters en vormsters. b. meisjes voor het nylonkousen-atelier Gunstige arbeidsvoorwaardenhoog loon. Aanmelden bij de personeelschef; dagelijks van 9-18 uur op maandag en donderdag bovendien van 20-21 uur PROGRAMMA VETERANENTOURNOOI Donderdagavond a.s. worden op het terrein van de V.S.W. nog twee wedstrij den gespeeld. Om 7 uur de wedstrijd VRC Triangel Boys, die wegens een protest over gespeeld moet worden. Om 8 uur de uitgestelde wedstrijd van j.l. vrijdagavond gespeeld, tussen Veenen daal en Frisia. De eerstvolgende wedstrijd is dan wegens de vakantie, vastgesteld op vrijdag 3 augustus tussen Matjan en Uni- tas. Voor Solitde Weefsels vraagt voor haar mechanisch-physisch laboratorium die belast zal worden met het research- en ontwikkelingswerk spinnerij en weverij. -H- Vereist wordt H.B.S.-B en enige jaren kantoor ervaring. De werkzaamheden liggen voorname lijk op administratief en statistisch gebied. Schriftelijke sollicitaties aan de Afdeling Personeel. i i r V' i' 'i tr~" r* 'w tÜ if _.i Dat's punt Dat's punt Onvoorwaardelijke garantie: wanneer enig AH-artikel u niet voor 100 bevalt, krijgt u prompt het volle bedrag terug... De lage prijzen zijn strikt netro: u weet dus meteen, hoe voordelig u bij AH koopt. De AH-klanten obligaties zijn het laatste woord in sparen met belangrijk voordeel: dit jaar aan rente en winstaandeel 7 Wilt u nog meer redenen om één-twee-drie naar Albert Heijn te gaan?! Bij Albert Heijn geen z.g. kortingen (die u zelf eerst hebt betaald), maar direct de allerlaagste prijzen Vergelijk nevenstaande lijst Kwart Edammer kaas, jong p. stuk Roomboter Petit Beurre heerlijke biscuit per pak 200 gram Grote spritsen 12 stuks per bus Rumbonen, prima 100 gram Ananasblokjes 200 gram Grove Siam rijst *0° gram Griesmeel 500 gram Rode bessensap per fles Koffiemelk per blikje Limonadesiroop grote fles v.a. Cacao - bruinmerk pak 100 gram Zuiver rundvet 500 gram Margarine Zilvervloot 3 pakken Zaanse beschuit grote rol 14 stuks Aardbeienjam nieuwe oogst per pot Aardbeien op sap per blik Sardines in olijfolie per blik Boterhamkorrels 2JO gram Boterhamworst le soort 200 gram Leverpastei 3 blikken 99 39 49 32 29 41 28 48 29 75 47 55 100 15 78 79 38 39 69 100 UIT DE HAND TE KOOP: 13.25 H.A. goedgekeure Originele Petk. Winterrogge 3.50 H.A. Zegehaver staande in de SIJSSELT, Ook bij gedeelten Inlichtingen 's morgens om 9 uur en 's middags om 1 uur bij de Boswachter van het Landgoed Kernhem, Lunterseweg 7A, Ede, tel. 9668. TE RENSWOUDE Het bestuuur (inclusief Middenstandsdiploma) Tot nu 6 geslaagden voor A-diploma. 2 geslaagden voor B-diploma. Ook U kunt over 2 jaar het Mulo-diploma hebben Vraag inlichtingen en geef U op bij J. Schuur, Grotestraat 110, Ede (Tel. 8407) GEVRAAGD Liefst voor de donderdag bij Drogisterij en Fotohandel HENNY JANSEN, Apoth. ass. Zandstraat 7 Telefoon 2472 Veenendaal GEVRAAGD EN liefst ongehuwd, hoog loon. Hoofdweg 63 Ederveen N.V. KONINKLIJKE VEENENDAALSE SAJET- EN VIJFSCHACHTFABRIEK V.H. WED. D. S. VAN SCHUPPEN ZN. VEENENDAAL voor het spoelen van glaswerk en het schoonhouden van het che misch laboratorium. li- Aanmelden vóór 1 augustus a.s. op de perso neelsafdeling gedurende de werktijden. door Ernst Zahn Vertaling: H. C. Knappert-Jansen (12) Het stond daar zo plomp en breed als een fors gebouwde vrouw en droeg in zijn schort de vier moeilijk te hanteren laden, de geschriften en papieren, pro- tokollen en registers, die sedert jaren de beste getuigenis konden geven, wie er in Frutnellen het meest te zeggen had. Lieni wachtte lang, of de president hem niet zou uitnodigen aan de tafel te gaan zitten, en hem werk zou op geven. Eindelijk schoof hij een stoel aan en kuchte. Furrer wierp zijn slechte pen naast de inktkoker, die nog gebrekkiger was, maar niet omdat de jongen op hem wachtte. Hij had zijn brief geëindigd met een scherp ingekraste handteke ning, zodat de pen onder zijn harde hand een snerpend geluid had ge maakt. Nu gleed er een nauw merk baar tevreden glimlachje over zijn ge zicht, hij had een dankbetuiging ge schreven voor een eerbewijs, dat hij van regeringswege had ontvangen. „Zo, ben je daar!" sprak hij. „Je kunt voor vandaag wel naar huis gaan, er is niets van belang te doen, en als je morgen de hele dag hier moet zit ten, zul je vandaag wel graag vrij wil len zijn." Lieni was meer dan verbaasd. Furrer sprak anders geen drie woorden méér dan hoognodig was. En nu deed de ge bieder van Frutnellen zo vriendelijk tegen hem, de zoon van de dorps schoolmeester, over wie men in het dorp altijd afkeurend hoorde spreken! Met een vuurrood gezicht stond hij op, hij dacht opeens aan de brief in zijn zak. Nu had hij gelegenheid om in een nog beter blaadje te komen bij Furrer. De knaap was slim: hij zag wel, dat de boer in een stemming was om een dienst goed te belonen. Aarzelend greep hij zijn muts en keek om zich heen; de boer vouwde zijn brief dicht. „President, deze brief wil ik aan u geven," sprak Lieni, terwijl hij het on schuldigste gezicht van de wereld trok, en met zijn muts in de ene hand en de brief van Christen in de andere. „Ik wil liever niets achter uw rug doen, al heeft Christen Russi mij ook willen overhalen, om hem in het ge heim aan uw dochter te geven." Het gezicht van de boer werd zo donker als een onweerswolk. „Daar doe je goed aan," sprak hij en legde de hand zwaar op de brief, die hij de jongen had afgenomen en op de tafel had gelegd. En hij stond op. „Nu, waar wacht je nog op?" vroeg hij bars aan Lieni, die nog met de mond open stond, alsof hij verwachtte, dat de boer hem de brief zou voor lezen. Bitter teleurgesteld maakte Lieni gauw, dat hij wegkwam; hij had wel een andere beloning verwacht. ZESDE HOOFDSTUK De regen viel bij stromen. Zware wolken hingen over berg en dal en goten onafgebroken en regelmatig dichte stralen uit. De aarde kon al het water niet meer in zich opnemen. Van alle bergwanden stroomde het in witte, gele en bruine beken naar beneden. Als men in het Frutnellendal stond, hoorde men een geruis, dat het geluid van de stromende regen overstemde: de stemmen der watervallen paarden zich aan die van de schuimende Frut- neller beek. Om de Hochfluh-hoeve heen ston den grote plassen water, de schuur ver hief zich boven de weide als boven een meer, een paar schichtige donkere den- nebomen strekten hun sappig groene armen als om hulp smekend omhoog, oude bomen stonden somber in de nat te grond en lieten hun groene toppen door de nevels omsluieren, die hier en daar tussen de takken hingen als ge rafeld spinweb. Het was mistroostig weer. Daarbinnen in de Hochfluh-hoeve zag het er nog mistroostiger uit. Daar het was nog maar kort na het aan In alle maten verkrijgbaar bi) H oofdstraat Veenendaal ér breken van de dag strompelde de boerin juist van haar man vandaan, met wie zij een ernstig gesprek had gevoerd. De boerin had een opdracht van hem gekregen. „Haal de meid hier" had Furrer gezegd met een stem, die nauwelijks een uitweg kon vinden uit de brede borst. Nu hinkte zijn vrouw naar de gangdeur, aarzelend, terwijl haar ziekelijk gelaat trilde van angst en ingehouden wenen. Eenmaal keek zij over haar schouder heen naar Fur rer; daarna, al bij de deur, nóg eens, alsof zij iets wilde vragen, maar niet durfde. Furrer had zich van de tafel afgewend, zijn linkerarm rustte nog op het tafelblad, de rechter steunde op zijn knie, en hij zat roerloos rechtop, alsof hij iets zag aan de muur, aan de beslagen ramen of buiten in de nevel. Zijn gelaat stond angstwekkend strak, alleen de wenkbrauwen leken nog bor- steliger dan anders als door het sterke samentrekken, en eenmaal trilden zijn wimpers, terwijl de oogleden half over de scherpe ogen neervielen, alsof dat knippen met de ogen dienen moest om hem de pijn in het hoofd te verlichten. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4