DE VALLEI N.V. HEKO Spanten Rogge Maison Kramer Bakkenes Gesloten nette serveersters restaurant kellners nieuwe Austin Voor de Jeugd Z0MERSPEELG0ED Openbare Aanbesteding Na een prettige wandeling... lekkere koffie Voor direct gevraagd: TIMMERLIEDEN SCHILDERS ONGESCHOOLDEN Zelfstandige Vakbekwame TIMMERLIEDEN COLORITE EN COLOVINYL Tegelvloeren van Krommenie A. VAN AMERONGEN Jzn. Hotel - Restaurant Stuyvenberg vraagt gesloten H E I K A M P apothekers assistente J, H. Kets Jarige neven en nichten x Prins Achmed en de fee (Een sprookje uit 1001 nacht) Huis te koop Opslagruimte of werkplaats GAAT U MET VAKANTIE? 'f- g Zeer belangrijke antiek- en meubelveiling te Ede laadstation bedien de De langslaper «coma» ...bij thuiskomst genieten van een kop pittige Douwc Egberts koffie. Die echt lekkere koffie, samengesteld uit de allerbeste soorten, op speciale wijze gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. die leiding kunnen geven. Gunstige arbeidsvoorwaarden in continubedrijf. (i. van Roekei) Rijksweg 37-41 De Klomp-Ede TE KOOP BIJ INSCHRIJVING 2 HA - 7 ARE PRIMA STAANDE te zien tegenover Roel Henken, Eind- seweg, Overberg. Inschrijfbriefjes geadresseerd aan Kamp Overberg worden geopend dinsdag 31 juli a.s., 's middags om 2 uur. DE DIRECTEUR Deze week overheerlijke truffels f 0.50 per ons BANKETBAKKERIJ-AUTOMATIEKHAL Kerkewijk 15 Veenendaal In het Stedelijk Museum te Am sterdam wordt de nieuwe vleugel ingericht voor de komende tentoon stelling. Dezer dagen werd „Guernica" van Picasso opgehan gen, voer welk karwei heel wat mankracht was vereist. Uw adres voor AUTOVERHUUR VOLKSWAGENBUSJE OF RIJLES IS Rijksweg 47 Ede Telefoon 08387-332 wegens vakantie van 23 t.m. 28 juli Eerste Veenendaalse Stoom Wasserij v.h. J. v. d. Kraats Zn. Veenendaal Verschijnt als bijlage van spel. een soort terugkeer tot de hoffelijk heid. Het kan overal worden gespeeld, het is gemakkelijk mee te nemen en kan tegen een stootje. De aanschafkosten zijn niet hoog. Meisjes en jongens hebben er plezier van en ook volwassenen nog wel. Voor de meisjes is er een springtouw dat in het midden is verdikt, waardoor het zo lekker in de bocht blijft staan. Het is in twee lengtes verkrijgbaar, als solo springtouw en om met een groepje te ge bruiken. Hebt u een tuin of zolder denkt u dan eens aan een stel ringen, rekstok en schommel. De Nederlandse industrie maakt ze en goed ook. Een bijzonderheid van de ringen is dat zij van gelijmd mul tiplex zijn, prettig in het gebruik en die met minder harde slag tegen de gebruiker stoten. Een poppenwandelwagen van metaal niet plasticdoek zal zeer in de smaak van de meisjes vallen, terwijl de rubber voet ballen met nerf door de jongens wel niet met rust zullen worden gelaten. Uitgezonderd de gebreide artikelen wordt alle poppenkleding in Nederland gemaakt en wel in een zeer grote collectie die de mode op de voet volgt. Laat de meisjes zelf wat poppenkleding uitzoeken, Ze leren dan al vroeg hun smaak te ont wikkelen. Pop met uitzet mee op vakantie en u zult „geen kind" meer hebben aan uw dochtertje. Wil u de kleintjes op gemakkelijke wijze meenemen naar strand of bos en hei dan is de houten trekwagen met stuurwiel zeer geschikt. De houten wielen met rubberbanden draaien onder de wa gen door, waardoor geen wegslijten van de zijkanten optreedt. De trekstang kan ook worden uitgeschakeld, waardoor één kind de wagen kan duwen, terwijl het andere het stuurwiel houdt. OOK VOOR IS HET MEEST AANGEWEZEN ADRES: Meubelstoffeerder^ en Woninginrichting BOSLAAN 40 VEENENDAAL Toontje is een echte slaper, Als de zon hem wakker kust, Is hij nog in diepe rust, Toevend in het land der dromen, Hij kan niet z'n bed uitkomen. Z'n ogen vallen zo weer toe, Toon is liever lui dan moe. Op een morgen was het veentje Weer te lui om op te staan. Toen zei Pa: „Nu is 't gedaan, Ik zal Toon eens wakker maken, 'k Weet wel raad voor zulke snaken" En hij liep met vlugge stap Uit de kamer naar de trap. Even later stond ons Toontje Druipend, proestend voor zijn bed, Vader had de grootste pret. „Goeie morgen, kleine rakker, Ben je nu niet helder wakker? 'n Kan vol water langs de rug Maakt een luie slaper vlug". En.... het middel heeft geholpen! Toontje slaapt niet meer zo lang, Voor koud water is hij bang. Vaak is Toontje al beneden, Als papa zich nog moet kleden En dan lacht de jongen luid Op zijn beurt, zijn vader uit! Spiegel. Bijna een half miljoen Fransen heeft deelgenomen aan een door het groot?Franst^lagblad uit- geschr - raag, de deel nemers AwWwin tig kara^rertrekken er tien moesten uitzoeken die het beste de Franse aard karakteriseren. Na lang in de spiegel kijken werd de uitslag als volgt: De Fransman is iemand die er zich weet door te slaan, hij is een tegen stribbelaar, hij is vrijheidslievend, in telligent, moedig, werkzaam, lekker bek, individualist, vaderlandslievend en praatziek. Volgens de deelnemers is de Frans man dit alles méér dan economisch, sentimenteel, huiselijk, sceptisch, net jes, frivool, avontuurlijk, logisch en be zadigd, dat de minste stemmen kreeg. Telefoon K 8377 - 200 Eist (Utr.) WEGENS VAKANTIE VAN 30 JULI TOT EN MET 6 AUGUSTUS DAMESKAPSALON Telefoon 3110, Veenendaal Gevraagd halve dagtaak. Arts, Veenendaal TE HUUR J. LOURENS Leinweberstr. 39, Tel. 3164 Veenendaal -<E>0 ^5 het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos 19 juli Roeli en Arie Roelofsen; 19 Jopie Koldewijn, Eist; 20 Lina Roks; 20 Catharientje Roks, Eist; 21 Truus Henken; 21 Chris van Dijk. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen L X X X X X X X X Van boven naar beneden invullen: le rij royaal; 2e rij oppervlaktemaat; 3e rij tegenovergestelde van contra; 4e rij vijf de deel v. e. pond; 5e rij meisjesnaam; 6e rij zijrivier van de Donau; 7e rij grieze lig; 8e rij deel van een fiets; 9e rij cijfer. Op de kruisjeslijn komt de naam van een stad in ons land. II. Eén van de woorden in de rij behoort er niet in thuis. Jullie moeten zien uit te vinden waarin vier woorden met elkaar overeenstemmen, d.w.z. ze hebben iets met elkander gemeen, wat de vijfde niet heeft. A. karmozijn, karmijn, saffraan, kroplak. dodekop; B. beverrat, prairiehond, eekhoorn, mie reneter, mormeldier; C. els, kastanje, wilg, berk, beuk; D. kraai, kauw, ekster, sperwer, roek; E. nootmuskaat, peper, foelie, kaneel, zout. Voor jongeren I. Kettingwoorden. Voorbeeld: deur-mat-glas; golf--room; ketting--wachter regen--beschermer; vogel--kuiken; sport--muis. II. Ik loop in de wei, verander mijn twee de letter en ik word een deel van een geweer. III. Mijn eerste is een deel van je hand, mijn tweede zet je op het hoofd en mijn geheel gebruik je bij het naaien. SpreekwoordDe appel valt niet ver van de boom. Betekent: De meeste kinderen lijken wel een beetje op hun ouders. Spreekwoord: Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt hem wel. Betekent: Je kunt wel eens jokken, maar je hebt alle kans dat het uitkomt. OPLOSSING RAADSELS I. Beieren; II. Lena speelt veel op het orgel, evenwel heeft ze de kunst niet onder de knie; het is akelig om te beluisteren. I. Edam - Dora - arts - mast. II. Je vader. III. dorp - oost - roek - drop - roos - eend - cent - hond - Tiel. Dordrecht. Prins Hussein, sloeg de weg in die naar Indië voerde, omdat hij de wonderlijkste dingen had horen vertellen over de rijk dom en merkwaardigheden die in het ko ninkrijk Bisnagar te zien waren. Hij sloot zich aan bij een karavaan, waarmee hij door grote woestijnen en over hoge bergen trok. Na een reis van drie maanden bereikte hij zonder onge lukken Bisnagar, de hoofdstad van het het rijk van die naam en ging een hotel binnen, waar meestal de vreemdelingen verbleven. Al spoedig viel het hem op, dat de winkels der kooplieden, die in de zelfde artikelen handel dreven, hier niet, zoals gewoonlijk, door de hele stad ver spreid voorkwamen, maar in één straat bijeen stonden. Hussein kon zijn ogen niet geloven toen hij de grote hoeveelheden kostbaarheden zag opgestapeld. Indische sluiers, bont beschilderde doeken, zijden stoffen uit China en Perzië afkomstig, vloertapijten, Japans porcelein, schatten aan goud- en zilverwerk en een keur van parels, diamanten, smaragden en ander edelgesteente. Overal werden heerlijk geurende rozen te koop aange boden en men kon zien dat de mensen hier van het leven genoten. Bijna moe van het aanschouwen van al deze pracht en heerlijkheid, zette de prins zich naast de winkel van een ju welier op een rustbank neer. Hij zat daar pas, kijkend naar de onafgebroken stroom van mensen die voorbij golfde, toen hij een man gewaar werd, die een tapijt van matige grootte en met een alledaags pa troon, te koop aanbood voor de fabel achtige prijs van drieduizend zechinen. De prins riep de man, bekeek het tapijt lang en aandachtig, maar kon er niets bizonders aan zien. „De mensen denken bepaald, dat er een van de vijf bij u op de loop is. Kijk maar, ze lachen u uit achter uw rug", zei hij. Doch de man zei bedaard: „Die mensen lachen zonder te weten waarom, 'k Zal u wat zeggen. Voor drieduizend zechinen is dit kleed niet eens te koop, ik noem die som maar om kopers te lokken; voor minder dan vierduizend zechinen durf ik het kunststuk niet van de hand te doen." „Dan heeft het tapijt meer waarde dan men zo op het eerste gezicht zou zeggen", hernam de prins nadenkend. „Nu slaat u de spijker precies op de kop, edele heer", zei de man, „dit tapijt heeft de wonder bare eigenschap dat het ieder, die er op plaats neemt, in een ogenblik overbrengt naar de plaats waar hij wenst te zijn, on verschillig hoe ver die verwijderd is". Als dit zo is, dacht prins Hussein, zou het een passend geschenk voor mijn vader zijn. „Als u de waarheid spreekt, is de prijs niet te hoog en zou ik het wel wil- Houten trekwagen met stuurwiel en op rubberbanden. De tijd nadert dat de schooldeur voor lopig voor de laatste maal achter de leer lingen wordt gesloten. Dan gaat deze van levenslust tintelende schare meisjes en jongens de vakantie in. Dan willen ze zich eens met iets anders bezig houden, dan met het speelgoed dat ze met Sint Nicolaas of Kerstmis hebben gekregen wanneer ze tenminste niet pas jarig zijn geweest en liefst willen ze dat buiten doen. Ook de Nederlandse speelgoedindustrie levert haar aandeel voor de vrijetijdsbe steding. Zij brengt bijvoorbeeld een een voudig badmintonspel op de markt, pluimbal geheten. Een stel bestaat uit twee ovalen houten plankjes van multi plex en een pluimbal. Deze pluimballen zijn los bij te kopen. Het is een sierlijk Centruu VEENENDAAL Beneden 2 grote kamers, boven 3 slaapkamers, grote tuin. Eind 1956 leeg te aanvaarden Br. onder no. 2965 aan het bur. v. d. blad. Te huur ruimte, gr. 22 x 8 x 2.5 meter, voor alle doel einden geschikt.. TE KOOP 700 hennen, w.o. 300 parm. 11 weken oud en 400 wit x hamps. 8 weken oud. Adres Stationsstraat 134, nabij De Klomp, V'daal. Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal zo vraagt mej. R. Bauwer, P. Bothstraat 12 in Den Haag. O, wat gun ik u dat van harte. Geniét er maar vaijfccn wees ge lukkig omdat u gezond Er zijn er zovelen, die niet gezond zijn en dus nooit met vakantie kunnen gaan, zoals ik. Nee, ik wil niet klagen, maar ik wou wel zeg gen, dat er voor ons. rheuma-patiënten, meer gedaan kon worden als er meer geld beschikbaar was. Stuurt u mij nu eens een prentbriefkaart met wat extra post zegels er op. Niet meer dan een gulden per kaart want dat is voorschrift van de posterijen. Ja, doet u het? Dank u, dank u wel. len kopen", voegde hij de koopman toe. „Mijnheer", antwoordde deze, „wat ik zeg is de zuivere waarheid, zegt u maar waar u naar toe wilt, wij nemen samen plaats op het tapijt en in een ogenblik is het be wijs geleverd dat ik rtiet lieg". Dit leek de prins een prachtoplossing. „Wel", sprak hij, „laten we dan naar mijn hotel vliegen, want daar moet ik toch zijn om u het tapijt te betalen, daar ik zoveel geld niet op zak draag". Zo ge schiedde.^^tproef gelj^y^^olkomen en zo ontvii^RP^^oopmanVV vierduizend zechinen en nog twintig goudstukken op de koop toe, want Hussein was erg in z'n schik dat het hem zo spoedig gelukt was een zeldzaam cadeau voor zijn vader te kopen. „Ik win het zeker", riep hij vro lijk uit, zodra hij alleen op zijn kamer was, mijn broers kunnen hun best doen om een geschenk voor vader te kopen, dat zeldzaam is, het zal hen niet gelukken mij te overtreffen. Alifa wordt mijn vrouw! Wat ben ik een gelukskind". Hij bedacht dat hij, als hij dat wilde, nu binnen enkele ogenblikken in het ho tel zou kunnen zijn waar hij na een jaar tijds weer met zijn broers zou samen ko men, maar hij zou dan zo'n lange tijd op zijn broers moeten wachten, daarom be sloot hij vooreerst nog in Bisnagar te blij ven. Er was hier zoveel te zien en te ge nieten dat hij nergens anders heen be hoefde te gaan. Maar toen bijna een jaar was verstreken, voldeed hij zijn rekening aan de hotelhouder, begaf zich naar zijn kamer, plaatste zich met zijn bediende op het tapijt en nauwelijks had hij de wens geuit, of hij bevond zich op het kruispunt waar hij van zijn broers afscheid geno men had. Zij broers waren nog niet te ruggekeerd, hij bleef dus hier op hen wachten. (Wordt vervolgd.) 9999999«999990«a9999999999999*999999 L. v. d. Linden, Erkend Veilinghouder-Beëdigd j Taxateur te Ede is v.n. dinsdag 24 en woensdag 25 i juli '56 telkens d.v.m. 10 uur in Veilinggebouw j Maanderweg 68-70, t.o.s. van notaris D. H. C. Neer- j voort alhier, publiek contant te verkopen we- I gens vertrek naar het buitenland en uit ander par- j ticulier bezit, kostbaar antiek en modern meubi- lair, w.b. ant. Credenz, Renaissance tafel m. 6 stoe- i len, empire secretaire, ant. hoekkasten, halkisten, commode's, poortkast, kabinet, staand horloge m. maan en datum, halve maankastje, melkkast, ser- i veertafel, Franse ridder en wapenfauteuils, pen- j dules, kronen, theestoof, ant. blauwe en tinnen borden, vazen, koper, brons, curiosa, porc. groep- jes, Spaanse pot, enz. Modern meubilair: eet- en slaapkamers, dressoirs, kasten, club en fauteuil- jj stellen, 2 orgels, radio, stofzuigers, naaimachine's, t led. spiralen, bedden, dekens, tafelbiljart compl., elec. schrijfmachine. Pracht collectie perz., Smyrna j en andere tapijten, Goud-zilver-brillant. Enige zeer mooie schilderijen, enz. jj Kijkdag: zaterdag 21 juli van 26 uur en maandag i 23 juli van 10—5 uur. O Catalogus op de kijkdagen verkrijgbaar. i Telefoon 8440. i O 0000990 00000000090099 99999 «««««Hg! vraagt voor haar benzinestation te Veenendaal (Rijksweg) Geboden wordt een levendige en afwis selende werkkring. Enige kennis van automobielen strekt tot aanbeveling. Leeftijd 22—28 jaar. Brieven met volledige inlichtingen over leeftijd, opleiding en praktijk, zo mogelijk met pasfoto, aan Shell Nederland N.V., Utrechtsestraatweg 75-A, Utrecht. Namens zijn opdrachtgevers, de heren C. G. Drost en J. de Kievid zal de ondergetekende in het openbaar aanbe- 1 steden het bouwen van een dubbele woning op een terrein gelegen aan de Veenendaalsestraatweg te Eist (U). Bestek en tekeningen zijn vanaf 24 juli 1956 verkrijgbaar op het kantoor van ondergetekende. Herenstraat 35 te Rhenen, tegen betaling van f 10,— per stel, of worden na ontvangst van een postwissel ad. f 10,25 toegezonden. Res titutie bij ongeschonden inlevering op de dag der aan besteding f 5, De aanbesteding vindt plaats op 8 augustus des avonds om 8 uur in Hotel Stuijvenberg te Eist. De architect, G. J. H. Smit

De Vallei | 1956 | | pagina 4