Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken PONTIAC Bloeddorstige honden richtten ware slachting aan Het Rode Kruis en zijn stichter Dr. Henri Dunant HONDSDAGEN ZETTEN IN MET REGEN FIRMA J. F. TAK Nieuw» uit de Omgeving ELST 30e jaargang WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 No. 57 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Kostbare verzameling van 3000 exotische vogels afgemaakt Portefeuille met f 1200,van Veenendaalse vakantieganger gevonden AGENDA Ooievaars in de Aeliterbergse Meent Botsende auto's Wielrijdster in de knel Geerling Klaassen terug uit de States Rangeer-loc in elkaar gedrukt Dovo-jeugd tegen Hempstead Town F.C. Wachtverbod Hoofdstraat Dus daar komt de pindakaas vandaan! Juli (plaatselijk) al meer dan 200 millimeter regen Baanbrekend werk U betaalt toch niet graag teveel? NIEUWE BRIL Prins Hendrik, groot Voorstander van het Rode-Kruiswerk. Geen oorlogstaak meer ./rtserse precisie Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bty de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent „Kerel, kom d'r uit, want ze verslinden je ganse veestapel"'. Met deze woorden werd een landbouwer en veehouder aan de Valleistraat dinsdagmorgen omstreeks 5 uur uit de veren gehaald door een col lega-veehouder. Deze, aan het melken op z'n weiland aan het Benedeneind, had toevallig gezien, dat op het belendende weiland drie wildgeworden boerenhof- honden druk doende waren de veestapel uit te roeien. De gewaarschuwde veehouder was er als de kippen bij en kon nog precies waarnemen, dat de op bloed beluste hon den drie van zijn beste hennen de nek afbeten. Toen de honden hem in de gaten kre gen kozen ze ijlings- het hazenpad. De ge dupeerde veehouder, niet lui, riep de hulp in van twee autobezitters, die met hem de achtervolging inzetten. Over slo ten en omheiningen springend kon hij de honden bijhouden, terwijl de twee andere personen via allerlei zijwegen de honden in de omstreken van de kade konden in sluiten. Hier verdwenen de moordenaars op verschillende boerenerven. De boeren, inmiddels ook uit hun bed Bij de vogelhandelaar Blankestijn aan de Nieuweweg is een vorm van Ornithosis, vermoedelijk de gevreesde papegaaienziekte, uitgebroken. De heer Blankestijn was in het bezit van on geveer 3000 exotische vogels, waarvan de meesten door hem zelf waren ge ïmporteerd. Ondanks alle voorzorgs maatregelen, die bij de import van deze vogels waren getroffen, schijnen toch enkele exemplaren met de papegaaien ziekte besmet te zijn geweest. De ontsmettingsploeg uit Amersfoort heeft alle vogels van de heer B. met blauwzuurgas gedood. Dit betekent een grote schadepost, want er waren dieren bij met een waarde van ongeveer tach tig gulden. De papegaaienziekte is zeer besmet telijk en met name bestaat er het ge vaar dat mensen, die met de dieren in aanraking komen, ook door de ziekte aangetast worder\. De chauffeur B., in dienst bij de han delaar in gedistilleerd P. uit Ede vond zaterdagmorgen in Lunteren een por tefeuille, waarin zich een bedrag van 1200,bevond. De éérlijke vinder stelde direct telefonisch de politie van zijn vondst op de hoogte. Enkele minu ten later werd het politiebureau opge beld door de heer De K. uit Veenen daal, die verklaarde een portefeuille te zijn verloren, waardoor zijn vakantie plannen in de war dreigden te lopen. Men kan zich zijn blijdschap voorstel len, toen de politie hem direct kon ver tellen, dat hij zijn vakantieplannen niet wegens geldgebrek behoefde te her zien, omdat de portefeuille in eerlijke handen terecht was gekomen. MUTATIES BIJ DE P.T.T. Dezer dagen ontvingen de ambtena ren bij de P.T.T. alhier bericht van hun benoeming elders. De heer J. Anbeek werd benoemd tot hoofd-employé eerste klasse van het districtspostkantoor in Den Haag en de heer D. van de Haar tot hoofdemployé van het postkantoor te Barneveld. KRIJGT ELST TWEEDE FARM? Naar wij uit doorgaans betrouwbare bron vernomen hebben krijgt Eist, wanneer de vereiste vergunningen en contracten verkregen zijn, een tweede pelsdierenfarm. Deze farm zal dan ge vestigd worden op het terrein van wij len de heer G. Drost in de Paardenkop. OPENING LEVENSMIDDELENZAAK Donderdagmiddag zal de heer A. B. Stoker zijn geheel nieuw gebouwd win kelpand in levensmiddelen aan de Fran- seweg openen. De nieuwe zaak is naast het oude opgetrokken, modern uitge voerd en aan de eisen des tijds aange past. Vanaf deze plaats wensen wij de heer Stoker veel succes. C.N.H.V. HIELD EXCURSIE De Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" hield donderdagavond een ex cursie in de omgeving van de „Fluit" tussen Eist en Amerongen. Deze excursie die onder leiding stond van de heer Pi- zarro, is bijzonder geslaagd. Zelfs werden nog planten gevonden, waarvan men niet wist dat zij daar voorkwamen. Veel wist de heer Pizarro over de diverse planten te vertellen, zodat men aan het einde van de excursie voldaan huiswaarts keerde. IIIIIIIIIIIIIM'I Donderdag 2 augustus II (In hotel „De Korenbeurs") II li 7.45 uur, receptie en huldiging f| U van gemeentesecretaris ii D. Blankespoor. ii Luxor Theater ff Heden woensdag de film „A. If en C. en de mummie", morgen H II donderdag „Uit de brand ben H II je" en van vrijdag t.m. maandag f! |i „Helena van Troje". getrommeld, verklaarden, dat zij inder daad de bezitters van de honden waren. Gezamenlijk nam men de schade op en het bleek, dat de honden 3 geiten, 1 schaap, 8 grote konijnen, 8 hennen en 3 ganzen hadden vermoord, alles ter waar de van ongeveer 400 gulden., Een van de twee hondenbezitters bleek tegen de da den van zijn dieren verzekerd'te zijn. De politie heeft van dit alles proces-verbaal opgemaakt. De veehouder heeft het aan zijn door tastend optreden te danken, dat hij in ieder geval de schade vergoed zal krijgen. In de Achterbergse Meent is reeds geruime tijd geleden een ooievaarsnest gebouwd. Het wagenwiel, dat hiervoor is gebruikt, staat op een hoge paal in de buurt van de eenzaam gelegen wo ning van de meentopzichter H. van Riessen. Van Riessen is ook verbonden aan de natuurbeschermingswacht Zuid-oost- Utrecht. Een verklaring, waarom dit nest juist onder zijn hoede werd op gericht. Al maanden lang kijkt hij nieuws gierig het luchtruim af naar toekom stige bewoners, doch nog steeds zonder resultaat. Een dezer dagen echter, het liep te gen het eind van de middag, was dan eindelijk hét moment aangebroken. Hoog in de lucht zweefden twee ooie vaars. Met veel spanning sloeg de heer Van Riessen de cirkelende vogels gade en warempel, waar hij al zo lang op had gewacht, gebeurde. Eén van de vogels streek neer op het nest en de ander zocht een plaatsje in het wei land. Het paar heeft lange tijd de plaats verkend waarna ze in noordelijke rich ting vertrokken. Tot nog toe zijn de vogels niet teruggekeerd. In elk geval weten ze nu, waar nog „een woning" leeg staat. Laten we hopen, dat zij er zich nog eens metterwoon zullen ves tigen. Op het Da Costaplein kwamen maandag twee personenauto's met elkaar in bot sing. De bestuurder van een van de wa gens had geen voorrang verleend en door dat hij alle aandacht nodig had voor op straat spelende jongens de andere wagen niet gezien. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar de materiële schade was groot. Op de Prins Bernhardlaan wilde vrij dag een wielrijdster nog juist even langs een naar links draaiende vrachtauto rij den. Zij had de ruimte echter te klein geschat en raakte daarop tussen de vrachtwagen en het trottoir bekneld. Zij kwam er nog met enkele lichte ver wondingen en een flink beschadigde fiets af. VAKANTIE-AVONDFESTIJN IN OUWEHANDS DIERENPARK Nu de vakanties in volle gang zijn en Rhenen met de omliggende plaatsen druk bezocht worden door de vakantiegangers, heeft de directie van Ouwehands Dieren park gemeend een uitzonderlijk program ma te moeten samenstellen voor een va- kantie-avondfestijn op donderdag 9 au gustus. Voor dit programma zijn topster- ren van het variété geëngageerd met o.a. zeer bekende en populaire orkest „The Top Liners" onder leiding van de bril- lante Con de Vries. Dit orkest brengt vier geheel verschil lende shows, boogie-woogie, blue's enz. enz. Voor het hoogtepunt in dit programma zorgt Heintje Davids, nog steeds op het hoogtepunt van haar roem. Naast Heintje Davids is zeer zeker de koning der hu moristen, Lou Bandy, op zijn plaats. Koos Vermeulen zorgt voor de muzi kale omlijsting van het geheel en zal met zijn geheel aparte stijl zeer door het pu bliek gewaardeerd worden. Dit programma van show, rythme, dans, humor, kolder en, ook ernst vormt een goed besluit van de reeks tuinfeesten, die ieder jaar door Ouwehands Dieren park gebracht worden. Geerling Klaassen uit Rhenen, leerling van de Christelijke HBS te Veenendaal, die in het kader van het Youth Exchange Program een jaar lang in Amerika heeft vertoefd, is afgelopen dinsdag in ons land teruggekeerd. Op het stationsemplacement van de Nederlandse Spoorwegen in Rhenen staat momenteel een zwaar gehavende rangeer loc. Het miniatuur-locomotiefje werd zwaar beschadigd tijdens het rangeren met goederenwagons. Tijdens het rangeren werd gebruik ge maakt van zogenaamde remblokken. Deze worden op de rail gelegd, op wélke wijze de op gang gebrachte wagons worden af geremd en tenslotte tot stilstand gebracht Toen één van de wagons door de loc op gang was gebracht en op de stopplaats zo'n remblok op de rail was gedeponeerd, schoof het blok van de rail af en drukte de wagon door. Het gevolg was, dat de goederenwagen op de loc botste en dat het kleine machientje daarop aan de voorzijde toaal werd ingedrukt. Persoon lijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. DOVO is zaterdag 4 augustus a.s. de gastvrouw van een buitenlandse club. Zij zal nl. met een jeugdig elftal uit komen tegen de 1820-jarige jeugd van de Engelse profclub „Hampstead Town F.C." uit Watford, die momenteel een tournee door ons land maakt en zaterdag jl. in Eindhoven gelijk speelde tegen de PSV-jeugd. De wedstrijd die een unieke gelegen heid is om kennis te maken met het En gelse profvoetbal, zal aanvangen om kwart over 6 en zal worden opgeluisterd door het jeugdpijpercorps. Als scheidsrechter is door de KNVB aangewezen de heer J. F. Dorpmans uit Arnhem; geen onbekende voor Veenen daal, daar hij vroeger de middenvoor plaats bezette bij Vitesse. Het gemeentebestuur van Veenendaal j maakt bekend, dat in tegenstelling tot een j eerder in dit blad gedane mededeling, j geen wachtverbod is ingesteld voor de j gehele oostelijke rijbaan van de Hoofd straat. Het met ingang van 1 augustus a.s. van kracht wordende verbod is bedoeld als een nadere regeling van de bestaande toe stand en zal gelden: a. voor de Oostelijke rijbaan van dc Markt; b. voor de Oostelijke rijbaan van de Hoofdstraat vanaf de Markt tot een punt vóór het perceel Hoofdstraat 8 (bakker J. H. Hiensch) en c. voor beide zijden van de Kerkewijk vanaf de Markt tot aan de J. G. Sand- brinkstraat. Het nu volgende verhaal zou een gezellige mop kunnen zijn, maar dat is het toch werkelijk niet. De ge schiedenis speelde zich af in een Rhenense souvenirwinkel. Daar stapte een dame binnen, naar later bleek een rasechte Amsterdamse, vergezeld van haar echtgenoot. Nadat enkele souvenirs waren ge kocht, vertelde de dame in vloeiend Amsterdams, dat ze een wandeling door de uiterwaarden langs de Rijn hadden gemaakt. Beide gasten wa ren enthousiast over de omgeving met het schitterende natuurschoon én de vele koeien, die ze op hun weg waren tegen gekomen. Eén van de beesten echter was een beetje al te opdringerig gewor den en de dame vertelde vol trots, dat ze het beest desondanks van zich af had weten te houden. In haar handtas had ze nog een zak pinda's en al wandelende hdd ze de wat lastige koe met die pinda's „aan de praat gehouden". Het bleek een probaat middel te zijn geweest, want het dier werd al peuzelend weer zo mak als een lammetje. Zonder kleer scheuren kon het echtpaar uit Am sterdam de heining bereiken en er overheen klauteren. Onze Rhenense winkelier had met alle aandacht naar het verhaal ge luisterd. Toen de woordenvloed van de Amsterdamse tot staan was ge komen moest onze zakenman nog even de geschiedenis goed op zich in laten werken en terwijl er lang zaam een glimlach op zijn gelaat te voorschijn kwam en het echtpaar aanstalten maakte om de winkel te verlaten, maakte de dame van de gelegenheid gebruik de winkelier nog toe te voegen: ..En nou weet u metéén waar de pindakaas vandaan komt....!" Met bloemen beladen komen op de laatste dag van de Vierdaagse de deelnemers in Nymegen aan. (Van onze weerkundige medewerker) Op 24 juli vond de start plaats van de hondsdagen, een in de volksmond be ruchte periode, die duurt tot 24 augus tus. Het weer op de eerste hondsdag leek in de verste verte niet op zomer. Wie althans in het Noorden van 't land zijn vakantie doorbracht, werd geplaagd door een koele harde westenwind, die talrijke regenbuien aanvoerde. Deze gaven het weer een herfstachtig karak ter en wij kunnen ons moeilijk voor stellen, dat er op de Waddeneilanden badgasten geweest zijn, die zich met overgave in de zilte golven zullen heb ben gestort. Maakten depressies het Noordzeegebied to hun omsreden ope- raiegebied, meer naar het Zuiden toe verbeterde het weer. Langs de Zuidhollandse kust was het weer al niet zo bar en bood meer dan in Noordelijke regionen en langs de Belgische kust en aan de Franse ri- vièra, overheerste droog en warmer weer. Deze streken ondervonden de gunstige invloed van een krachtig Azorenhogedrukgebied. Wanneer, zoals in deze zomer, dit maximum op de plaats rust maakt en goed ontwikkeld is, kan men nog maar het beste zijn vrije dagen doorbrengen in Frankrijk of Spanje. Nederland en de Britse eilan den hebben zoals hierboven al werd ge zegd te veel hinder van depressiesto ringen, welke langs de noordzijde van het maximum van West naar Oost over ons land of de Noordzee trokken. De aanwezigheid van een vochtige lucht soort boven een gebied, doet ook geen goed aan het weer. De stabiliteit is bij het eerste het beste zonnestraaltje dan vaak zoek en er ontstaan heel gemak kelijk buien. Door dat er grote hoeveel heden waterdamp in de atmosfeer voorhanden zijn, produceren de buien veel regenwater. Soms kan het water met bakken tegelijk uit de lucht wor den gesmeten en is men gerechtigd te spreken van een wolkbreuk. Twee voorbeelden hiervan zijn te vinden in de afgelopen juliweken. In het etmaal van zondag 15 op maandag 16 juli viel in Assen de zeer grote hoe veelheid van 85 mm, overeenkomende met 85 liter op elke vierkante meter of 850 ton per hectare. Op maandag 16 juli werd Apeldoorn in de namiddag overvallen door een wolkbreuk die in enkele uren tijds61 mm regen in het laatje bracht. Over deze bui be reikten ons enkele bijzonderheden, die wij onze lezers niet willen onthouden. De bui trok in een heel langzaam tem po van Noord naar Zuid over Apel doorn. Twee onderwijzers, die 1000 1500 meter van hun school woonden, kwamen druipend bij school aan. Daar was de straat op dat ogenblik nog niet helemaal nat; ze waren op hun motor en bromfiets de bui vooruitgereden. Bij het vertrek uit hun woning kwam daar al slagregen voor. Om 14.30 sloeg de bliksem in de Centrale bakkerij van de Coöperatie De Nijverheid, Industrie straat 16. Er ontstond een gaatje in een binnenmuur ter grootte van 50 cm2, dat door verbouwende metselaars werd gedicht. De chef die net met zijn han den op een inpakmachine leunde, kreeg een schok. „Het leek net of er een emmer grint tegen een oven werd gesmeten." Zijn biceps was om 21 uur nog pijnlijk. In deze merkwaardige julimaand hebben de zware slagregens in enkele delen van ons land al meer dan 200 mm water in de regenmeter gebracht. In Apeldoorn b.v. was dit reeds op 20 juli het geval, terwijl de gehele maand juli er normaal op 85 mm staat. Ook in Drente overschrij den sommige stations de 200 mm-grens. In het jaar 1864 kwam op initiatief van de oprichters de Rode-Kruiseon- ventie van Genève tot stand, waarby tal van Europese staten zich verbonden wederkerig consideraties in acht te nemen voor eikaars gewonden op het slagveld. Het is de verdienste geweest van Dr. Ilenri Dunant, de winnaar van de No- belprys voor de vrede, dat hy met zijn beroemde werk „Un souvenir de Sol- ferino" de ogen van de mensheid heeft geopend voor de verschrikkelijke to nelen, die zich in die dagen o.a. op het slagveld bij de volkerenslag te Leipzig afspeelden. Volgens ooggetuigen werden de 20.000 gewonden als kalveren op boe renkarren geladen en naar de stad ge reden. Niet één man kreeg verschoning, strozak of bed. Zy werden op de grond gelegd en wie er met bloedende won den lagen stierven aan koudvuur en wondroos Henri Dunant en Florence Nightingale, de één een Zwitserte arts en de ander een Engelse verpleegster, zagen hun roeping duidelijk voor zich. Bergen van bezwaren en barricades van onwil moesten stap voor stap overwonnen worden en het mag gezegd worden, dat het baanbrekend werk geweest is, dat zij beiden, elk op hun wijze, verricht hebben. Dunant stelde voor, de gewonden in de oorlog neutraal te verklaren en een orga nisatie van vrijwillige helpers in het le ven te roepen. Na de Krimoorlog, die nota bene door Engeland gevoerd werd zonder enige me dische hulp of ambulance-dienst, begon de publieke opinie gevoel te krijgen voor het werk van het Rode Kruis. Doordat in 1870 tijdens de Frans-Duitse oorlog meer dan de helft van de Duitse soldaten door ziekte buiten gevecht gesteld werden en in de Zuidafrikaanse oorlog 58.000 Engel se soldaten aan de typhus leden, kregen Ga daarom voor een of reparatie naar •ü- Alleenverkoop: Hoofdstr. 106, Veenendaal, Tel. 2576 OPTICIEN SEDERT 1904 Klas. Evenals in andere Westeurope- se landen is in Frankrijk bij de spoor wegen de derde klas afgeschaft. Met het gevolg, dat de soldaten er tweede klas reizen. Wat tot gevolg heeft dat ze met onderofficieren in dezelfde coupé ko men te zitten. Waartegen die onder officieren protesteren en eisen dat zij nu tot de eerste klas zullen worden toe gelaten. Als dat- wordt goedgekeurd, dan komen de onderofficieren met de officieren in dezelfde klas te .zitten. Wat onvermijdelijk op een protest van de kant van de officieren zal uitlopen. Deze moeten dan op hun beurt een klas hoger. Maar die is er niet. Waar moet dat naar toe? Terug naar de toestand van de lagere school, dunkt ons: alle maal in één klas. Bij het voorkomen van zulke zware regens gaat men zich afvragen, hoe is dit allemaal mogelijk. Australische ge leerden menen het antwoord op deze vraag te hebben gevonden. Als oorzaak van de periodieke, over de gehele aarde voorkomende sterke regens, wijzen zij bepaalde stromingen meteoorstof uit het heelal aan. Indien de aarde zo'n stroom kruist, heeft dit regelmatig en op bepaalde tijdstippen over de gehele aarde het optreden van een sterke re genval ten gevolge. De data van de regenval komt steeds dertig dagen na dat de aarde door een stroom heelal- stof is gegaan. De geleerden denken dat er bij het strijken van de dampkring langs de meteoorstof, waterstofkristal len ontstaan, die tot regenval leiden. Of het zo is(Nadr. verb.) de regeringen der oorlogvoerende landen cog voor de onschatbare betekenis van het Rode Kruis en haar menslievende taak. Allerwege ontstonden de Rode Kruis verenigingen en in ons land was het wij len Z.K.H. de Prins der Nederlanden, di als voorzitter dit werk stimuleerde en propageerde. Veel heeft het Rode Krui; ook te danken aan generaal C. de Mooy. De Rode Kruis-vlag is niet alleen ge hesen op de slagvelden, maar ook in d1 achter ons liggende rampjaren (men den ke slechts aan de watersnoodramp ii Zeeland) is het gelukt, mede dank zij duizenden vrijwilligers, de helpende hand te bieden. Volgens de statuten van het Rode Krui: beoogt zij het verlenen van hulp aan zieke en gewonde personen, behorende» tot de legers of vloten van oorlogvoeren de mogendheden en ten tweede het vei lenen van medewerking tot leniging van nood bij rampen, waar dan ook. De eerste taak, het verlenen van hulp op de slagvelden, is thans niet meer pri mair. daar de legerleidingen nu zelf wel beschikken over medische organisaties en specialisten. Haar tweede taak is veel omvattender en meer in het burgerlijke milieu terecht gekomen. Bloedtransfusie dienst, plasma-inzameling, moedermelk- centrale, blindenzorg, welfare-werk en niet te vergeten daadwerkelijke hulp bij rampen, spoorwegongelukken en cata strophes. Het ideaal is nog gelijk aan wat Henri Dunant en Florence Nightingale voor ogen stond: Het lijden der mensheid te verzachten. In 1892 stierf Dunant in grote armoede in een verzorgingshui, voor ouden van dagen. Hier schreef hij zijn memoires, waarin hij aantoonde de werkelijke stichter van het Rode Krui: te zijn. EDE. Tot en met 31 augustus is er iede re maandag van 10.30 tot 12 en van 14 tot 15 uur gelegenheid de watertoren te be klimmen. Van de hoge omloop af heeft men een prachtig uitzicht op de omge ving. Een gids, die de nodige explicaties geeft is tijdens de genoemde uren aan wezig. BENNEKOM. Tot adjunct-directrice van het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Ben- nekom, dat in de loop van het volgend jaar wordt geopend, is benoemd zuster H. C. van Esch, thans adjunct-directrice van de Pieter Fooreestkliniek te Amster dam. EDE. De bekende organist Feike Asm geeft hedenavond weer een orgelbespe ling in de oude hervormde kerk te Ede. Ook op woensdag 29 augustus bespee'l Feike Asma het orgel in de nieuwe her vormde kerk aan de Verlengde Maandei weg. BENNEKOM. De afdeling Bennekom van de Ned. Prot. Bond heeft het plan binnen afzienbare tijd een eigen kerk te bouwen. Aan het architectenbureau van ir. N. van Asbeck te Driebergen is op dracht gegeven een ontwerp met begro ting te maken. Met inbegrip van het meubilair worden de kosten geraamd op ongeveer f 100.000,De helft van dit be drag is reeds door de leden bijeenge bracht. De afdeling telt op het ogenblik 200 leden. Door nieuwe vestigingen in het snel groeiende Bennekom breidt het le dental zich echter voortdurend uit. EDE. Twee jongelui uit Rotterdam, die in Bennekom gingen kamperen, hebben de eerste avond van hun verblijf aldaar een vreemd avontuur beleefd. Omstreeks elf uur, toen zij zich reeds in hun pyama gestoken hadden, besloten zij nog een eindje in het bos te gaan wandelen. Na enige tijd gelopen te hebben, raakten zij het spoor bijster en kwamen tenslotte na veel omzwervingen in het holst van de nacht bij de nieuwe Rijksweg no. 12 te recht. Daar probeerden zij een lift te krijgen, hetgeen hen ook gelukte, maar nadat zij ingestapt waren, bleek de auto, waarin zij hadden plaats genomen in de richting Arnhem te gaan. Dus stapten •/.ij maar weer uit om een bereidwillige au tomobilist te zoeken, die in tegengestelde richting reed. Ook dit gelukte tenslotte en toen zij in Ede aankwamen, stond d<* politie hen al op te wachten, want deze was door voorbijgangers er op attent ge maakt, dat er een paar verdachte indi viduen langs de weg naar Arnhem ston den De politie heeft het tweetal tenslotte weer bij hun kampement afgeleverd. WIJZE WOORDEN DE BESTE TOLK Stilte is de tolk van 't diep gemoed. Meer dan wanhoops tranenvloed. (P. A. de Genestet) FA. S BOS Goud. en Zilver Uurwerken Hoofdstr. Tel. 91-93. 3034. Veenendaal

De Vallei | 1956 | | pagina 1