Setter Set 1 pak VéGé-lucifers CADEAU Woningbouw Rhenen Aram r Fa. L HEI] dubbele woningen V.Z.C. won met 6-1 van Zwemclub Zeist Het Protestants Chr. streekziekenhuis Voor de groene tafel FOTO'S gesloten Vewibeto-hal in opbouw RHENEN Reisvereniging „Vreewijk" naar het westen Officiële Bekendmaking zeiler ljui nylons passend en verrassend elegant. Ernstig gewond na val van schoolzolder OVERBERG RENSWOUUE MARKTBERICHTEN Ede 50 jaar garnizoen Militairen bieden drie bonte avonden aan Schiedam 26 cf. extra voordeel! MAAK TOCH ZELF tijdens Uw vakantie! Prima 6x9 toestel letjes vanaf 14,50 Prima tasjes in div. kleuren vanaf 4,25 rolfilms vanaf 1,50 Henny Jansen H. van der Spoel TANDARTS ASSISTENTE Voor uw trouwpartij zijn wij thans speciaal ingericht Wed* A. W. de Haas geeft gratis geldzegels! Kapsalons D. LINDE, Rhenen van 13-18 aug Door de Bouwkas Nederlandse Gemeenten is een plan ontworpen voor de bouw van enkele aan de Simon Stevinweg alhier. Er bestaat nog een beperkte mogelijkheid aan dit complex deel te nemen. Inlichtingen voor 5 aug. a.s. bij de plaatselijke secretaris gemeentehuis Rhenen. De broederschap der bronzen draak Met een 61 nederlaag ging het eer ste herenzevental van de Zwemclub Zeist maandagavond huiswaarts, na een weinig aantrekkelijke wedstrijd tegen de VZC-heren in het „Bergbad". Pas in de vierde minuut, nadat het zelfs zo af en toe even benauwd voor de thuis club was geweest, kon Rien Schoeman het eerste doelpunt scoren en op de zelfde gemakkelijke wijze maakte de zelfde speler even later 20 met een bal, die hem uit een vrije worp van Henny van de Loosdrecht- werd toe gespeeld. Na deze twee doelpunten was het reeds duidelijk, dat Zeist niet tegen Veenendaal was opgewassen; men liet de VZC-voorhoede teveel de vrije teu gel. Dit bleek overduidelijk toen Hein van Schuppen, wederom volkomen vrij- liggend, de stand op 30 kon brengen. Bij het daaropgevolgde uitzwemmen zette Wim van de Loosdrecht kennelijk af tegen het doel; scheidsrechter Ver steeg was onverbiddelijk en kende een vrije worp voor Zeist toe. De Zeister midvoor schoot in en er was voor kee per Jan Bakker geen houden aan (31). Eerst 41 werd het na de rust met een hard schot van Henny van de Loos drecht. Zelfs met een numerieke meerderheid was Zeist niet in staat verder nog te Op het terrein aan de Sandbrink- straat is de N.V. Boeken uit Helmond thans begonnen met de opbouw van de enorme hal bestemd voor de industrie- en handelsbeurs de „Vewibeto 3", welke van 21 t.m. 29 september a.s. wordt ge houden. Men kan nu reeds een indruk krijgen van de grootte van deze tent (75 x 33 m). In het verlengde van deze grote tentoonstellingshal komen aan weers zijden nog twee hallen van 40 x 28 m. scoren, want toen Wim van de Loos drecht, wegens een overtreding uit het water werd gezonden, kon Koomen de kans waarnemen en schoot vanaf de helft zuiver en hard in (51). Een halve minuut later was het weer Hein van Schuppen, die scoorde (6t). Hedenavond speelt VZC 1 tegen het Gooi 1 uit Bussum. Het Gooi staat één plaats boven VZC en boven aan de ranglijst. Winnen de Bussummers- van VZC de wedstrijd van hedenavond-dan kunnen zij zich kampioen van deaf deling noemen. Wordt het een overwin ning voor de Veenendalers, dan zal het op een beslissingswedstrijd tussen deze beide ploegen uitdraaien, tenminste wanneer de KNZB de wedstrijd Flevo VZC, welke vorige week door VZC met 3—2 werd verloren, ongeldig ver klaard en VZC de wedstrijd, welke dan overgespeeld moet worden, wint. De VZC-heren namen nl. geen genoegen met het optreden van een volgens hen. niet bevoegde, scheidsrechter. Kenmerkt de Zwembond deze wedstrijd als geldig dan is het Gooi zonder meer kompioefi. Voor de zesde maal sedert de op richting heeft de reisvereniging van Vreewijk in de gemeente Rhenen een buitengewoon gezellige trip gemaakt. Ditmaal werd het westen bekeken'. De grootste steden, zoals Den Haag, Am sterdam, Scheveningen en Rotterdam stonden in het middelpunt van de be langstelling. Vooral in de Maasstad hadden de Rhenenaren het best naar de zin. Er werd een mooie boottocht ge maakt door de Rotterdamse havens, waar altijd veel te bekijken valt. De Nieuw-Amsterdam was juist binnen gelopen en alleen dit zeekasteel was de moeite van de tocht al dubbel en dwars waard. De bewoners van Vree wijk keken hun ogen uit. Het bestuur van de reisvereniging had veel eer van haar werk en maakte bij de leden met deze tocht weer een goede beurt. RHENENSE HENGELAARS GAAN NAAR KAMPEN De Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn" heeft het plan opgevat bij vol doende deelname op zaterdag 11 augustus een trip te maken naar Kampen. De hen gelaars, die wensen deel te nemen, die nen zich spoedig op te geven. Hiertoe be staat tot 7 augustus gelegenheid. Er wordt op 11 augustus des voorm. 4.30 uur vanaf linker br. damessch. (pump); gebloemd het Fred. v. d. Paltshof in Rhenen afge- plastic schortje (licht bl.); br. heren- reisd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In eht tijdvak van 18 tot en met 31 juli werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. v. d. Burg, Cuneraweg 189 a, Rhenen om vergunning tot het plaatsen van een ondergrondse petroleumtank met een inhoud van 2000 liter, op het perceel, plaatselijk bekend Cuneraweg 189a, Rhenen, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie G, nr. 1887. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te brengen bij het gemeentebéstuur. Bovendien zal op dinsdag 14 augustus a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het „KUNST EN VRIENDSCHAP" NAAR CONCOURS De mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap" te Rhenen neemt zaterdag deel aan het grote nationale zang- en muziekconcours, dat wordt georganiseerd door de gemengde zangvereniging „Zang- lust" in Bodegraven. De vereniging gaat met twee toering- cars op reis. Wij vernemen, dat er ook nog een plm. 15 plaatsen vrij zijn in de bussen voor liefhebbers, die de reis mee willen maken. gemeentehuis een openbare zitting werden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn ver schenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende ge meente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Rrenen, 31 juli 1956 L. BOSCH VAN ROSENTHAL De burgemeester, De secretaris, Th. VAN DE WILLIK In alle maten verkrijgbaar bij WEDVLUCHT VAN „DE SNELPOST" De uitslag van de wedvlucht van „De Snelpost op Mons voor jonge duiven, een afstand van ongeveer 207 km. is als volgt: portem., inh. 1 cent en briefje t.n.v. A. van Asselt 1, 2, 7, 17, 22; Joh. van Diepeveen, Par. weg 64; jongensjasje Manen 3, 8, 35, 36. 41; J. W. Gazenbeek i m. band in rug (grijs); donkerbl. alpino- 4, 40; J. v. Nieuwamerongen 5, 13, 25; muts m. inscriptie H. Bos; insigne N.J. Bosch van Kesteren 6, 11, 21, 29; G. de H.C."; zw. ceintuur (imitatieleer); aan Geit 9, 16; P. W. van Zetten 10, 28; W. komen lopen zw.-grijs gestr. poes; gebl. A. Eimers 12; D. G. Schans 14; C. v. bandhandd.; rechter zw. damesglacé; Ginkel en zoon 15, 23, 31; J. van Gee- goudkleurige poederdoos; rijwielsleutel- renstein 18, 20. 27, 37; O. Verwoerd 19, tje; blauw kinder-zwembroekje; hand- 26, 30; J. van 't Veen 24, 34; H. Ulrich doek (rose m. rode strepen); rode auto- Hoofdstraat Veenendaal 32, 33; C. Donkelaar 38, 39; H. van de Weerd 42. De uitslag van de wedvlucht op Bor deaux, waar de duiven zaterdagmiddag om 1 uur werden gelost was als volgt: C. Donkelaar 1 (zondag 15.30) en 5 (dinsdag); Bosch van Kesteren 2, 3, 4 (maandag). Dinsdagmorgen viel de 40-jarige con cierge van de Prinses Beatrixschool van de ongeveer 4 meter hoge zolder van het schoolgebouw. Hij brak zijn linkerarm en linker heupgewricht. De eerste hulp werd door dokter Reydon verleend, waarna hij naar het Juliana- ziekenhuis werd overgebracht. DE VALLEI-RIKS In ons vorig nummer werd medege deeld dat de Vallei-riks was uitgegeven bij de fa. Reede in Overberg. Dit moest natuurlijk zijn bij de fa. Regeling alhier. GESLAAGD Onze plaatsgenote Hennie van Setten slaagde te Arnhem voor het examen scheikunde en aan de Christine Hermine- school te Zetten, waardoor zij in het be zit kwam van het diploma „Huishoud kundige ten Plattelande". VEENENDAAL. Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdag 132.000 eieren aangevoerd. Prijzen van f 15,tot f 15,75 voor grote eieren en f 8,tot f 13,voor kleine eieren, per 100 stuks. Handel kalm. Op de biggenmarkt waren 65 biggen aangevoerd. Prijzen van f 44,tot f 68,per stuk. Handel matig. EDE. Op de maandag alhier gehouden eiermarkt was de aanvoer 195.000 stuks. De prijzen varieerden van f 15,25 tot f 15,75. Henneneieren f 10, tot f 13, per 100. Handel willig. Donderdagmiddag, 26 juli, was het hoogste punt bereikt bij de bouw van het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Ben- nekom en ging de vlag op de 25 m. hoge schoorsteen. Naar aanleiding van dit feit had vrijdagmorgen, 27 juli 1956 een korte plechtigheid plaats. Om half acht des morgens, met prachtig zomer weer, waren alle werkers, die aan de bouw van het ziekenhuis meehelpen, verzameld in de centrale hall van het behandelhuis, waar de voorzitter van het bestuur, ds. B. N. B. Bouthoorn, een korte toespraak hield, waarin hij aller eerst dank bracht aan God, Die de voortgang van het werk zo rijkelijk heeft gezegend. Daarna richtte spreker zich tot allen, die aan de vlotte uit voering van de bouw hadden medege werkt. „Waar voor de meesten van u de va kantie begint", aldus spreker, „heeft het bestuur gemeend U, als bewijs van zijn waardering voor uw prestaties een kleine verrassing te moeten bereiden, die ge zult vinden in het loonzakje van deze week". Met het uitspreken van de wens, dat de vakantie even zonnig zal zijn als deze vroege vrijdagmorgen en de hoop, dat na de vakantie weer met opgewekt heid aan de afwerking van de bouw zal worden begonnen, besloot de voor zitter zijn toespraak. step m. ballonbanden; donkerrode jonge hen; gebloemde ceintuur van jurk; een groen lederen hondenhalsb. m. nikkelen nopjes; zonnebril m. rose montuur; 2 sleutels aan ring, gen. 5 en 23; heren- horl. merk „Junghans" no. 22343; da- meshorl. merk „Prisma" m. schakel armband; padvindersriem m. fluit en metje; br. bal; lipssleutel no. 8; zw. portem. inh. f 1,30; ketting m. houten kralen in de kleuren wit, zwart en rood. In hetzelfde tijdvak werden aan ge noemd bureau van politie als verloren aangegeven: grijs colbertjasje; loonzakje no. 87, inh. f69; br. kinderportem. irrh. f3,10; rond metalen doosje inh. Lyca cassette; muntbiljet; lichtbl. paraplu; br. lederen portem., inh. ongev. f 300; beige kinder jasje m. capuchon; dames polshorloge m. doublé bandje en paarlemoer wijzer plaat; broche (kameel); damesportem. inh. f 12,50; bruine dubbele rijwieltas m. opschrift „Trouw"; broche, best. uit drie ringen m. Chinese figuren; bewijs v. nederlanderschap; badhanddoek m. bl. zwembroek; korte zw. zijden hand- sch. m. 1 knoopje; wit kinderschoentje en blauw sokje; plastic doosje inh. ny lon damesbroekje; ring m. 5 nieuwe sleutels; w. plastic portef. inh. f7,75; zw. portem. m. ritssluiting en zijvlak, inh. f 0,12; zwart mandje inh. bruin da- mesvest en wandelkaart v. Prattenburg; weggel. Ierse setter, „Herta"; rode knip- portem., inh. bruin damesvest enen portem. inh. 1 rijksd. en 1 dubb.; kin- der-zonnebril; „Falcon" regenjas (don kergroen); weggel. Belg. herder (reu) „Menno"; petrol kleurige regenjas; br. herenportem. inh. f3,45; colke m. 3 blikken koekjes en kl. pakje; zw.-grijs loden jongensjasje; 1 sokoph.; bril in etui; 1 bankbilj. v. f 25; 1 bankbilj. v. f 10; uitlaat v. bromf.; beige kinder mantel v. meisje van ong. 7 jaar; licht blauw kindervestje; 1 bl. wollen sport- trui m. hoge boord en achterzijde met ritssluiting; 2 pers.-kampeertent; Lips sleutel no P.A. 491; 1 br. sok. DE RHENENSE POSTDUIVEN Wedvlucht Mons 202 km. In c.c. 160 duiven. Los 7.10 uur. Wind Z.W. Eerste duif 7.31.30 uur. Uitslag: K. v. d. Vooren 1, 28; G. Hovestad 2, 3, 6; G. v. Donselaar 4; C. Spies 5; J. Hove stad 7, 14; J. Lammers 8, 9, 17, 18; E. Boelhouwer 10, 12, 13, 20, 21, 35; G. Baars 11, 22; Gebrs. Hovestad 15, 26, 27, 37; Bleijenberg-Willigen 16, 36, 40; P. v. Eist 19; W. Slotboom 23, 24; H. J. v. d. Scheur 25, 29; Gebrs. Buitenhuis 30, 34; W. van Ommeren 31; J. Menge 32, 33; W. Quint 38, 36. Erger dan bü ons! Wanneer wij wel eens van baldadigheid of nalatigheid van de dagjesmensen op de Veluwe enz. spreken, dan zouden wij woorden te kort komen om duidelijk te maken wat er in de wereldvermaarde parken der V.S. gebeurt. Nogal onder bedekte termen werd de toekomst van de Yose- mite Valley voorspeld: „Dit natuur monument wordt binnen vijftig jaar het slachtoffer van de menselijke ero sie". De directeur van de openbare dien sten in de Nationale Parken vond het nodig, met een zeer ernstige waar schuwing voor de dag te komen. „In verband met de opeenhoping van be zoekers is het onmogelijk het noodza kelijke toezicht op de hygiënische toe standen uit te oefenen. Men verwachte niet dat de toiletten in behoorlijke toe stand verkeren. Watertoevoer, riole ring, electriciteit, enz. zijn overbelast." Om tien uur 's morgens staan dui zenden in een rij om zich een enigszins menswaardig onderdak te verzekeren. Het is voorgekomen, dat van de 16.000 toeristen er ongeveer 6.000 absoluut niet konden worden geholpen. Zij moesten dus doorrijden of in een auto over nachten. Boeven, dieven en allerlei ongure elementen profiteren het meest van deze toestand, want het slecht betaalde en slecht gehuisveste personeel staat praktisch machteloos. In het kader van de garnizoensfees ten, die van maandag 6 tot en met zaerdag 11 augustus in Ede worden ge houden, krijgt de burgerij gelegenheid, te genieten van een drietal zeer goede programma's die door de dienst Wel zijnszorg in het openluchttheater wor den gegeven. Voor de beide cabaret-avonden, die op maandag 6 en dinsdag 7 augustus worden gegeven, heeft men een keur van kleinkunstenaars geëngageerd, die elk op hun eigen terrein het beste bie den, wat er op dit gebied geboden kan wordep. Datzelfde geldt ook voor don derdagavond, waarop de balletgroep Carrasz zal optreden. Onder normale omstandigheden, zijn deze avonden, die op een zeer hoog peil staan, alleen voor militairen be stemd, maar in verband met de feeste lijke herdenking van het gouden garni zoensjubileum kunnen thans voor elke avond ook ongeveer duizend burgers in het openluchttheater worden toege laten. Maar ook hier geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Het feestcomitee heeft inmiddels reeds voor een aardige versiering van de „invalspoorten" van Ede gezorgd. De suggestieve schilden in hun aardige omlijsting doen het uitsekend en de vele bloembakken langs de wegen staan bijzonder fleurig. Het hoogtepunt van het feest valt op woensdag 8 augustus, wanneer de re- unie van oud-militairen plaats vindt. Op die dag zal ook he.t geschenk van de Edese burgerij worden overhandigd. Dit geschenk zal bestaan uit een vol- 'cd'g stel muziekinstrurcencn voor een cp te richten militair muziekkorps. Ik ken mensen, die regelmatig de zittingen van de kantonrechter be zoeken om zich te verpozen en te genieten van de onver valste Nederlandse humor die daar dik wijls door beklaagden en getuigen ten beste wordt gegeven. Dat de heren in het zwart aan de andere kant van de groene tafel dergelijke lieden misprij zend beschouwen is begrijpelijk, want Vrouwe Justitia exploiteer geen caba ret. Ik wil maar zeggen, dat zij, die vrijdagmorgen in het zaaltje-der-zalen aanwezig waren, waar voor hun gratis entreebiljet ontvingen, want twee ver dachten zorgden voor een humoristische „note" zodat zelfs de deur waarder af en toe moeite had ernsig te blijven. Daar kwam dan beklaagde num mer één, een gewone, slan ke man, behoorlijk gekleed, circa veertig jaar oud. „Dat is welgeteld de derde keer, dat ik u hier van 't jaar zie," zei de politie rechter. En de man boog correct. „U bent gewoon verslaafd aan de drank," vervolgcle de kadi hoofdschud dend. „En telkens belooft u beterschap. Nu lees ik weer, dat u liefst drie agen ten van politie beledigd hebt." „Staat er ook in het dossier, wat de heren tegen mij hebben gezegd?" vroeg verdachte heel vriendelijk en het pu bliek begon te lachen. „Stilte," vermaande de deurwaarder. De rechter was zo tactvol de hem ge stelde vraag te negéren. „U hebt u gedragen als een vlegel. Hoeveel borrels had u die avond op?" „Niet één, edelachtbare." „Hè, wat zegt u? En u moet zo dron ken als een meeuw zijn geweest." „Ik had alleen 'n bierje gebruikt, edelachtbare „Het bier is weer best!" riep iemand uit het publiek. „Nog één opmerking en u gaat er uit," waarschuwde de rechter. „Hoe veel biertjes had u genoten?" De man in de verdachtenbank wikte en woog met een goed verzorgde rech terhand. „Tussen de vijftien en twin tig edelachbare," zei hij, schattend. „En dat durft u zo maar zonder blik ken of blozen te bekennen?" „Zeker edelachtbare, want ik heb al tijd geleerd de waarheid te spreken." Het publiek schoot opnieuw in een lach en de deurwaarder begon met zijn lange, magere armen door de lucht te „Uw waarheids liefde stel ik ma tig op prijs," zei de rechter. „Ver telt u mij eens, hebt u wel eens moeite gedaan op te houden met dat drinken?" „Vaak genoeg," zei verdachte, „maar het lukt me niet." „Dan wordt 't tijd dat we u daar een ■handje mee helpen ,,'t Is te proberen, edelachtbare.' „Er is een plek, waar u zelfs voor geen duizend gulden één glaasje bier kunt krijgen.' Verdachte trok een rimpel. De toon van zijn tegenstander scheen hem niet aangenaam te zijn. „We hebben u twee keer een geldboete gegeven, maar dat heeft niet ge holpen. Voor een welgesteld man als u maakt zo'n boete ook weinig of niets uit. Uw optreden tegen die agenten was schandalig." „Ik was vermoedelijk een klein beetje tipsy, edelachtbare..", begon de man aan z'n verdediging en het zaaltje gnuifde. „Vermoedelijk wél," zei de rechter ironisch. „Daarom wist ik niet wat ik deed." „En nu hebt u natuurlijk erg spijt?" „Nou en of, edelachtbare," haastte de man zich te verklaren. „Dat zie ik aan uw gezicht. Hebt u anders niets te zeggen?" ,,'t Is nu beslist voor de laatste keer geweest." „Dat betwijfee ik. Na onderzoek is ons gebleken, dat u gemiddeld per dag bijna een liter jenever en talrijkee gla zen bier gebruikt. Dat eeen en ander funest voor uw gezondheid moet zijn, zal u bekend zijn. Als u zo graag dron ken bent, moet u thuis blijven en daar uw roes uitvieren, maar in openbare gelegenheden en op straat kunnen we dat niet dulden. Ik wil nu geen geld boete meer vragen maar vrijheidsstraf. Volgens mij is het beste middel u eens flink aan het werk te zetten, liefst in de buitenlucht. Drie maanden rijkswerk inrichting. „Ik had een advocaat moeten nemen," anwoordde verdachte spijtig. „Dat zou u niet geholpen hebben. We zullen eens kijken wat meneer de amb tenaar van u denkt." De ambtenaar dacht ook niet veel goeds van meneer. Het bleven drie maanden. De drinkebroer nam haastig afscheid en verdween gezwind en we mogen aannemen, dat hij een borreltje maaien. „Nu direct stilte, anders wordt ging drinken om over de schrik heen de zaal onruimd!" te komen.... bij aankoop van 3 stukken VéGé-toiletzeep a 32 cf. mef 6 gratis geldzegels per stuk. VéGé-schesrzeep, p. staaf 50 ct. met 10 gratis geldzegels. VéGé-scheermesjes, Blue steel, per pakje van 10 stuks 75 ct. met 15 gratis geldzegels. VéGc-huishoudzeep, per dubb. stuk 27 ct. met 5 gratis geldzegels. VéGé-zachte zeep, per pot v. 500 gr. 49 ct. met 10 gratis geldz. Daar kunt U het gehele jaar nog van genieten! Wij hebben voor U reeds: Alle merken en maten Ook het ontwikkelen, af drukken, vergroten en re produceren kunen wU voor U verzorgen. Neem eens een proef en U zult meer dan tevreden zjjn! Drogisterij en Fotohandei Apoth.ass. Zandstraat 7, Telef. 2.4.7.2 VEENENDAAL Rhenen zoekt per 1 sept. cea Schr. soil. m. opg. v. leeft, en opl. Levendaalsew. 9, Rhenen Nieuwe 6-8 persoons auto's disponibel Zeer voordelige tarieven N.V. v/h Fa. Markt 16 Veenendaal Voor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN en FINANCIERINGEN naar A. DE KIEVID De Sav. Lohxanstr. 152 Telef. 3136 (116) Het afscheid van prins Balthazar is bijzonder hartelijk. Voor Aram te paard stijgt schudt de kroonprins hem langdurig de hand en dankt hem nogmaals voor zijn bewezen diensten. Ook jonk- vrouwe Slvia is gekomen om de jonge ridder vaar wel te zeggen en haar houding is heel wat minder k 1 dan op die dag van het tournooi, toen Aram nog aan de zijde van de drakenridder streed. Jonker Tobias Bluff en de dikke speelman Bliondello wen sen Aram eveneens een goede thuisreis. Met een laatste armzwaai zet Aram zijn paard in beweging, gevolgd door Presto en Broek, zijn trouwe dienaren. Enkele dagen later, tegen het vallen van de avond, rijzen de machtige torens van het kasteel Barranca voor hem op. „Ziezo, wij zijn weer thuis," lacht Aram tot zijn metgezellen, „laten wij hopen dat er nu eens een wat kalmer tijd aanbreekt." Maar hij heeft er geen vermoeden van, dat hij na enkele weken reeds weer midden in de merkwaardigste belevenissen zal fcitten en dat hem een van de ge vaarlijkste reizen van zijn leven te wachten staat. EINDE

De Vallei | 1956 | | pagina 2