DE VALLEI Levensstrijd n Lekkere kop koffie zal smaken! Gebreide hoedjes en hoedjes van wol vilt VOOR DE BOER Voor de Jeugd Geen zelfgemaakte marmelade van sinaasappelschillen Er is nog wel iets anders dan biefstuk Prins Achmed en de fee (Een sprookje uit 1001 nacht) vitaminen voor de hoedenindustrie Wei als veevoeder Jarige neven en nichten FEUILLETON VOORLICHTINGSBUREAU VAN DEN VOEDINGSRAAD Zo nu en dan worden in ons land sinaasappelen ingevoerd, waarvan de schil kunsmatig is bijgekleurd. Men kan deze sinaasappelen meestal her kennen doordat de plaats waar de steel aan de sinaasappel heeft gezeten, niet lichtgeel of lichtgroen is, maar evenals de schil is bijgekleurd. Behalve kleurstof komt er bovendien in vele gevallen in de sinaasappelschil een voor de consumptie ongewenste niet aangegeven stof voor, die ten doel heeft schimmelvorming tegen te gaan. Nóch de kleurstoffen, die veelal ge bruikt worden, nóch de vorenvermelde schimmelwerende stof, zijn bestemd voor inwendig gebruik. Men doet er dus goed aan thans niet zelf marmelade te maken, geen sinaasappelpers te gebruiken, I die de schil meeperst, de schil van sinaasappelen op ge nerlei wijze in de voeding te ver werken. Als de biefstuk, de roastbeef en de ossehaas zoveel kosten, dat zij onze be groting te boven gaan, behoeft dit niet te betekenen dat er geen voedzaam, smake lijk stukje vlees op tafel kan komen. Er zal veelal keuze genoeg overblijven voor door-de-weekse en voor zondagse vlees gerechten: zo kan men het oog laten val len op varkensvlees, paardevles, kalfs vlees en, indien verkrijgbaar, op lams vlees. Vooral kalfs- en mager varkens vlees passen uitstekend bij voorjaars- en zomergroenten. Er dient wel rekening mee gehouden te worden dat nuchter kalfsvlees sterk slinkt, zodat er gewoon lijk minder overblijft na het braden of koken dan men zou denken. Evenals varkensvlees zijn kalfs- en veu lenvlees snel gaar: de malse lapjes in 10 15 minuten, de minder mooie in 45 60 minuten. Wie meer van rundvlees houdt, kan wat vaker dan anders stoot lappen of kookvlees (poulet, klapstuk! nemen. Deze stukken moeten wel op een andere manier worden toebereid dan de malse lappen. Zij behoren lang en zacht jes gekookt of gestoofd te worden in een flinke hoeveelheid jus of kooknat, waar aan eventueel kruiden zijn toegevoegd. Geschiedt de bereiding op deze wijze, dan kan het goedkopere vlees heerlijk van smaak zijn. Het leent zich ook bijzonder goed voor haché, goulash en andere ge kruide gerechten. Door af te zien van duur vlees behoeft men zichzelf en zijn gezin niet te kort te doen, uit een voedingsleeroogpunt beke ken. De voedingswaarde van het vettere rundvlees is niet noemenswaard geringer dan die van de „fijne" delen. Zeer vet varkensvlees en zeer vet gehakt daaren tegen hebben minder waarde voor de gezondheid omdat zg veel minder eiwit bevatten. Het is dan ook niet goed om, steeds wanneer er vlees op het menu staat, de vetste soorten te kiezen. In een tijd van duur vlees zullen velen er meer dan anders toe komen vis, eieren of peulvruchten te eten. En dat is zeker een voordeel, want variatie in de voe ding is te allen tijde aan te bevelen. is*** Voor wie van ccn prettige wande ling thuis komt is een kop Douwc Egberts Koffie een geurige ver kwikking. Die echt lekkere koffie, samengesteld uit de allerbeste soor ten, wordt op speciale wijze ge brand... en is, door de grote vraag, altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. veel maal we van A naar B de knikker kunnen laten rollen, steeds langs ver schillende wegen. Je mag alleen omhoog en naar links gaan. II. Op de punten komen Drie letters en voor alle woorden dezelfde drie letters in steeds dezelfde volgorde. Welke zijn de drie letters en hoe luiden de woorden? rend; nant; erne; ling; loos. Voor jongeren I. Ie rij een medeklinker; 2e rij een rivier; X X X X X X X X X X X 3e rij plaats in Friesland; 4e rij 't gevraagde woord; 5e rij ouderwets woord voor leer; 6e rij jongensnaam; 7e rij een medeklinker. Op de kruisjeslijn komt een plaats in Groningen. H. Wie van jullie gaat het eerst naar bed? III. Mijn eerste is een getal, mijn tweede vind je in Zwitserland en mijn geheel is een plaats in Utrecht. OPLOSSING RAADSELS I. Instrumentmaker - varensgezel - kran- tenbezorgster. II. Ook in 60 seconden. III. Amerongen - Musselkanaal - Em- meloord - Genemuiden - Barneveld - Veghel. I. Hilversum - Den Haag - Amsterdam - Groningen - Leeuwarden - Arnhem. II. Zout - Waal - Edam - drie - eend - naar. Zweden. (Vervolg.) Hij reikte de prins de kijker. „Wat zou ik graag mijn vader zien," dacht de prins. En op hetzelfde ogenblik zag hij hem, te midden van een raadsvergadering, op zijn prachtige troon zitten. „Nu zou ik ook graag mijn nicht Alifa zien," dacht de prins verder. En ook die wens werd ver vuld. Ze bevond zich in gezelschap van haar hofdames en lachte betoverend. „Dit is werkelijk het wonderlijkste ding dat ik ooit gezien heb," riep prins Ali verheugd. Mijn broers kunnen lang zoeken voor ze iets dergelijks ontdekt hebben." Hij vroeg aan de koopman de uiterste prijs van de kijker. Deze zei dat hij hem voor niet minder dan vierduizend zechinen van de hand mocht doen. De prins sloeg dade lijk toe. Hij vertoefde nog enige tijd in de stad, maar hij brandde van verlangen zijn broers de wonderkijker te kunnen tonen en zo aanvaardde hij de terugtocht naar de herberg waar ze, volgens afspraak, weer samen zouden komen. Hij trof er zijn broer Hussein reeds, zodat ze nu al leen nog op hun jongste broer, prins Ach med, moesten wachten. Hoe was het met deze gegaan? Hij had de weg genomen die naar Samarhand voerde. Daar aangekomen begaf hij zich dadelijk naar de grootste bazar van de stad. Het was een reusachtige, overwelfde plaats, voorzien van stevige pijlers, waar een menigte van allerlei waren uitgestald lag. Terwijl hij de tentoongestelde zaken in ogenschouw nam, trok het zijn aan dacht dat er een man vlak achter zijn rug voorbijging, die een kunstig gesneden appel voor de geweldige som van drie duizend vijfhonderd zechinen te koop bood. Hij liep naar de man toe en pakte hem bij zijn arm. „Laat mij die appel eens zien," zei hij. Als hij zoveel waard is als u er voor vraagt, moet het een zeer buitengewone appel wezen." Dat is het ook werkelijk, heer!" ver zekerde de koopman. Als er een zieke, hij mag lijden aan welke kwaal ook, aan deze appel ruikt, wordt hij ogenblikkelijk zo gezond als hij ooit geweest is". „Wanneer de appel werkelijk deze to vermacht bezit, is het een onwaardeer baar kleinood", antwoorde de prins, „maar wie bewijst dat het waar is?" On der de omstanders, die nieuwsgierig had den toegeluisterd, kwam een jonge man naar voren die zei: „Ik heb een vriend, die zo gevaarlijk ziek is, dat men alle hoop op herstel heeft moeten opgeven. F.en betere gelegenheid om die appel op de proef te stellen bestaat er niet". „Laten we die jongen dadelijk op gaan zoeken", zei de prins, „als hij door de wonderkracht van de appel genezen wordt, geef ik er op staande voet vier duizend zechinen voor". „Hier is de appel", zei de verkoper. Hij behoort aan u, want aan het gelukken van de proef valt niet te twijfelen". Het kwam precies zo uit. De zieke genas ogenblikkelijk en prins Achmed betaalde de som die hij geboden had. „Niemand dan ik zal de schone Alifa tot vrouw krijgen!" riep hij verheugd uit. „Een zeldzamer geschenk is nergens ter we reld te vinden. In de beste stemming reisde hij enige tijd later terug, naar de afgesproken herenigingsplaats, de her berg, waar hij zijn beide broers al aan trof. (Wordt vervolgd.) Wat likeur met beren heeft te ma ken. De bruine beren houden van ho ning. In Koningsbergen in het vroege re Oostpruisen werd een beroemde li keur met honing bereid. Hij kreeg de naam Königberger Barenfang". Gratis ploegen in Engeland. In Enge land worden veel wedstrijden in het ploegen gehouden. De boeren die daar voor een stuk van hun bouwland be schikbaar stellen, krijgen him land gra tis geploegd. Sinds jaar en dag klaagt de hoeden industrie over het gebrek aan belang stelling voor haar producten. De hoe denwinkeliers klagen mee en de bui tenstaander contateert alleen maar, dat steeds meer vrouwen het zonder hoed blijken te kunnen stellen. Nu is dit laatste volkomen begrijpelijk. Een hoed is een traditioneel kledingstuk, waar- R. B. Hats introduceerde dit helrode hoedje in wolvilt met een tule band er om in dezelfde kleur. De tule eindigt in een grote strik aan de achterzijde. voor werkelijk geen noodzaak bestaat. Een deel van onze vrouwen draagt het nog steeds, niet -omdat ze anders ver kouden zouden worden, niet omdat zij vinden dat het mooi staat, maar omdat zij vinden dat het zo hoort. Was deze laatste groep uitgestorven, wij zijn er van overtuigd, dat de meeste winke liers hun hoedenwinkels gerust konden Mutshoedje in een luchtige lus steek van wol ge breid. De geribde rand is opgesla gen. Model Dorville. Dientengevolge heeft men het vervan gen door imitaties, die bij lange na niet het uiterlijk hebben van het origi nele materiaal, wat tot de conclusie leidde, dat dan maar eens met een an der materiaal moest worden geëxperi menteerd, dat te lang veronachtzaamd was: wolvilt. Het resultaat is werke lijk boven verwachting. De omzetten in de hoedenindustrie zijn omhoog ge schoten! De verklaring moeten wij zoeken in de zeer redelijke prijs, in de mooie Tweekleurig bloempot hoedje, van blauwe en zwarte wol ge breid. Het ridder- spoorblauw ligt in een ruitmotief op het zwart. Model Dorville. sluiten: de kleine groep die met smaak een hoed weet te kiezen als complement van hun kleding, is zeer klein en heeft bovendien moeite om voor een rede lijke prijs te slagen, omdat men tracht door lage prijzen de traditionele hoe- dendraagsters te behouden en daar mede de boot mist voor het jongere ge slacht. In Engeland is men dit seizoen de malaise te lijf gegaan met twee wollen materialen. In de eerste plaats met brei- Kapje van Marten Hats in zandkleurig wolvilt, gegar neerd met chrysantachtige blaadjes van hetzelfde materiaal. Baretachtig hoedje dat is gebreid van garen ter dikte van Smyrna- wol. Model Dorville. kleuren, in de eenvoudige modellen die n.en heeft gemaakt, in de aangename souplesse en het prettige aanvoelen van het materiaal. Dat niet alleen de Engelse vrouwen en meisjes enthousiast zijn over dit nieuwe materiaal, blijkt wel uit het feit, dat de export al even voorspoedig is verlopen als de binnenlandse ver koop. De gewone exemplaren worden in Engeland verkocht vanaf een gulden wol, waaruit men een grote variatie van hoedjes heeft gemaakt die zijn in geslagen. Ook in ons land werkt men sinds enkele jaren in deze richting, maar toch nog te beperkt in modellen en soorten. Daarnaast heeft Engeland het wolvilt in de hoedenindustrie ge lanceerd en zulks met een bijzonder groot succes. Het fraaie haarvilt is o.a. tengevolge van de myxomatose-sterfte onder de konijnen schaars en duur. Lifters die ver kwamen. In de Hamburg- se dagbladpers werd vermeld, dat twee Duitsers er in zijn geslaagd, als lifters een reis van Duitsland naar Penang (Malaya) te maken. Helaas staat in het bericht niet vermeld, hoe veel jaar deze bedelmonni ken erover deden. Hoog hoedje in grijze wolvilt van Panda. Het is om wonden met chiffon in grijs en oranje-rose. of zeven, terwijl er ook waterafstotende zijn die in de klasse van twaalf gulden vallen. Naast Ierland, Nieuw-Zeeland, Nige ria en Zuid-Afrika, worden deze wol vilten hoedjes in ons land geïmpor teerd, o.a. door de Fa. Behrens in Am sterdam, die de alleenverkoop heeft van een van de Engelse fabrikanten. Het is voor de Nederlandse vrouwen en meisjes te hopen, dat Nederlandse fabrikanten ook spoedig deze prachtige nieuwe materialen gaan verwerken, die in een ontzagwekkend aantal kleuren verkrijgbaar zijn. Van één soort wordt vermeld, dat hij in vijftig kleuren be schikbaar is. In de Nationale Parken der V.S. Ook in het rijke Amerika groeien de bomen niet in de hemel. De voor het onder houd en voor de ontwikkeling der Na tionale Parken bestemde geldmiddelen zijn volkomen ontoereikend. In 1932 heeft men op ruim drie miljoen be zoekers per jaar gerekend; nu heeft men er vijftig miljoen. Momenteel is er 20 procent minder personeel, terwijl er intussen nog 18 parken, resp. natuur monumenten zijn bijgekomen. In de praktijk is de zaak nog veel erger, want van de schaarse geldmiddelen wordt nog zeer veel in verkeerswegen buiten de parken belegd, om de ver bindingen tussen de verschillende par ken op peil te houden. Wei kennen we in twee vormen, na melijk als boerenwei en als fabriekswei. Boerenwei is beter: Door het hoger vet gehalte en de aanwezigheid van restjes van de kaaswrongel zijn de ZW en het eiwitgehalte in boerenwei hoger. De voe dingswaarde dankt wei hoofdzakelijk aan de albumine een eiwit met een hoge biologische waarde de melksuiker en de mineralen. Men kan wei aan alle dieren, zowel fok- als mestvarkens, zowel aan jonge ais oude, voederen, terwijl men er zeer goe de resultaten mee kan bereiken bij de op fok van jonge kalveren. Geef echter geen al te grote hoeveelheden, vooral niet aan jonge dieren, die dan slappe, grote, wei buiken en zelfs diarrhee kunnen krijgen. Het best voedert men de wei afzonder lijk Voeder niet, zoals vaak gebeurt, in sloobervorm, daar de dieren dan worden gedwongen te veel vocht op te nemen om voldoende droge stof binnen te krijgen Te veel slobber geeft bovendien slap spek. Varkens, die tot het eind te slobbe rig worden gevoederd, slachten te veel af. Men weet dit uit de praktijk, waarom men op het eind van de mestperiode vaak tot de dikke brij methode overgaat. Beter is het deze methode direct van het begin af aan toe te passen, daar dan ook het an dere voedsel meer zal worden verteerd. Dikwijls wordt ondermelk gelijk gesteld met de dubbele hoeveelheid wei. Zoals de Rijksveeteeltconsulent voor Zuidhol land, ir. P. Verhoeven, in een radiore portage op 9 juli j.l. voor de rubriek van het Ministerie van Landbouw betoogde, kan hij deze mening echter geenszins on derschrijven. Ir. Verhoeven zei er verder van: „Een ieder die de tabellen opslaat en de analyses vergelijkt zal het mij wel toegeven. De vergelijking in voedings waarde van 12 kg wei met 1 kg gerst of logge, of vier kg aardappels of acht kg voederbieten klopt beter". Bovendien blijkt het verschil tussen ondermelk en wei wel uit het feit, dat naast ondermelk eiwitarm voeder en naast wei eiwitrijk voeder moet worden ver strekt. De praktijk houdt hier niet altijd rekening mede met als gevolg: te vette varkens. Vaak worden in de praktijk ook te grote hoeveelheden wei gevoederd. Ook houdt men geen rekening met het bekende feit. dat 1012 kg wei per kg ge wichtstoename het voordeligst is en min der krachtvoer eist, dan dat men b.v. 19 kg wei per kg gewichtstoename ver strekt. Proeven hebben dit uitgewezen. Wei heeft een bijzonder gunstige neven werking, hetgeen eveneens bij proeven is gebleken. Op de proefmesterij is het vóór de oorlog in een hok varkens, dat naar de tentoonstelling moest, gebleken, dat l1/» liter fabriekswei per varken per dag naast droogvoer en water, een groeitoe- name tot gevolg had van acht ons per dag. Ook aan volwassen runderen kan men met succes wei voederen. Praktisch alle dieren nemen de boerenwei op. Fabrieks wei geeft bij sommige koeien wel eens moeilijkheden. Terwijl vroeger de boerenwei een ge vaar opleverde voor tuberculose onder de varkens, is dit gevaar thans niet meer aanwezig, nu onze veestapel als t.b.c.- vrij kan worden beschouwd. Verkeers-t.v. Op de drukste kruispunten van Hamburg zijn reusachtige televisie camera's opgesteld om de verkeersex- perts in staat te stellen op hun bureaus via een televisiescherm de verkeerspro blemen te bestuderen. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10. Veenendaal 5 aug. Dicky van Dorland; 6 Jansje Drost, Achterberg. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen I. B In dit vierkant stellen de lijnen goten voor, waarlangs je knikkers kunt laten lopen. We beginnen bij A en eindigen bij B. Het gaat er nu om uit te vinden hoe- door Ernst Zahn Vertaling: H. C. Knappert-Jansen (15) Ten slotte had hij de goede inval ge kregen, dat een schrale verdienste wel te vinden zou zijn in het eenzame berg- dal, dat hij op zijn veertiende jaar had verlaten; hij had ook nog een flauwe herinnering aan de rijke bloedverwan ten, op de Hochfluh-hoeve,en had toen met behulp van de consul de weg naar zijn oude woonplaats in de bergen te ruggevonden. Het was een lange, magere man met een knap gezicht. Zijn zacht bruin haar viel in krullende lokken om zijn hoofd, en een mooie baard van dezelfde kleur reikte een eind over zijn smalle borst. Zijn wangen waren sterk ingevallen, bijna gerimpeld, maar hadden nog een gezonde rode tint Neus en kin waren regelmatig besneden; zelfs het voor hoofd was goed gevormd, maar de ogen waren zonder uitdrukking. Zij waren bruin van kleur, en keken onverschillig, sl-'-erig goedmoedig. Charles was goed moedig, hij was met weinig tevreden, stil tot schuchterheid toe en angstig in het bijzijn van de president, die hem ter wille van de familieverwantschap in zijn huis had genom. Hij deed zijn werk naar behoren, overwerkte zich niet, maar was ook niet lui, en kreeg met de dag meer die innerlijke tevre denheid van alledaagse naturen, die niets beters verlangen dan eten, drin ken en slapen op zijn tijd. Met het overig dienstpersoneel ging hij weinig om, ofschoon hij zich al evenmin boven hen verheven achtte als daar reden toe was; zij lieten hem ook meestal stil zijn eigen weg gaan, kreten hem voor dom mer uit, dan hij werkelijk was, en troostten zich met de gedachte dat de boer de Amerikaan, zijn bloedeigen neef, van tijd tot tijd en als het nodig was, even goed de mantel uitveegde als hij het hun deed. De president liet zijn blik helder en scherp op de Amerikaan rusten, toen deze zijn stoel bij de tafel schoof. Daar op vouwde hij zijn blanke vlezige han den op de tafel en sprak op duidelijke toon het gebed uit. En nog terwijl hij bad, viel het hem te binnen, dat de stoel van zijn dochter leeg gebleven was. Hij trok opeens de wenkbrauwen samen, maar hij sprak niet. Hij greep zijn lepel en begon aan de maaltijd. Toen vervulde het geraas van lepels en vorken het vertrek, en het scheen wel, alsof het dienstpersoneel zich buiten gewoon haastte met die bezigheid, die zij anders graag zo lang mogelijk rek ten; een drukkende atmosfeer heerste om hen heen, en er werd geen woord gesproken. Zelfs Furrer's vrouw hief de ogen niet van haar bord op en slaak te maar af en toe een stokkende zucht; zij voelde zich beklemd naast haar man, die zij niet dorst aan te zien. Bij de luide uitbarstingen van zijn toorn kroop zij liefst weg. Zijn ijzige kalmte, hoewel hij, zoals zij wist, trilde van de grootste woede, benam haar de adem. De boer at weinig, telkens legde hij de vlakke linkerhand onder zijn stevige kin en keek langs de tafel, van het ene gezicht naar het andere, als wilde hij hun het eten toemeten. En telkens liet hij zijn blik op de Amerikaan rusten, lang en doordringend, totdat deze het bemerkte en de vork, die hij ijverig haneerde, in zijn hand begon te trillen. De knechts waren de eerste, die hun glazen leegdronken, zich met hun mouw langs de mond veegden en hun stoel wegschoven. Meisjes houden er van om aan tafel te blijven zitten, zo kwam het, dat Tscharles nog alleen te midden van vrouwen zat, daar hij ach ter was geraakt met het eten. Maar toen ook hij bijna overhaast zijn glas wijn naar binnen sloeg en weg wilde gaan, klonk het op zonderling gebroken toon uit Furrer's mond: „Blijf zitten, Tschar les, ik moet je nog spreken!" Weer zagen de vrouwen de president zitten met de kin in de hand, en zijn ogen keken haar met scherpe spottende blik onderzoekend aan, als wilde hij vragen, of zij vastgeplakt zaten. Toen gingen ook zij weg. „Wat gaapt die man ons aan! al gauw zullen we niet eens meer genoeg mogen eten!" gromden zij nijdig in het voor huis, toen de deur achter hen gesloten was. Furrer zat nog altijd roerloos op zijn stoel en maakte geen aanstalten om te gaan spreken. De Amerikaan begon on rustig te worden; hij werd rood, vuur rood, streek met zijn ruwe handen over zijn kiel en over zijn versleten werk broek en keek dan weer strak naar de tafel, terwijl het zweet hem op zijn voorhoofd parelde. Hij trachtte zich te herinneren, wat hij kon misdreven hebben, dat de boer hem liet blijven, maar hij kon niets bedenken. Eindelijk merkte vrouw Furrer, dat zij nog alleen was achtergebleven. De boer had het haar met een veelzeggende blik te kennen gegeven. Zij stond op van de tafel, waar zij juist weer had willen gaan zitten, en hinkte naar de deur van het voorhuis. Daarbij viel haar een vergelijking in de gedachten: was zij niet als een hond, die men met een schop de deur uitjaagt. Zij slaakte een hartbrekende zucht en ging toen schreiend heen. Toen wendde de boer zich langzaam naar zijn knecht en bloedverwant. „Luister jij nu eens goed naar wat ik je te vertellen heb", begon hij, met de armen op tafel geleund, de ogen strak gevestigd op die van zijn knecht, die de zijne wijd opensperde en ze niet durfde neerslaan, zo vol bitter ernst keken die van de boer hem aan. „De Hochfluh-hoeve is een mooie be zitting, dat heb je zeker bij je zelf ook al eens bedacht, en Furrer, de eigenaar, is geen arm man, dat heb je misschien wel eens horen zeggen. Nu, en dat de Hochfluh-hoeve en alles, wat eigendom van Furrer is, later aan een enkel mens in handen komt, als de oude man eenmaal opstapt, tot die slotsom ben je misschien zelf al gekomen! Heb je ook wel eens horen zeggen, dat degene, die eenmaal het meisje tot vrouw krijgt, goed af is, hè? of is daar nooit over gesproken in het dorp?" „Jawel, jawel," stotterde Tscharles, die niet wist, waar dat op uit moest draaien, en die bang was, dat hem onder dit verhoor niet dadelijk het goede antwoord te binnen zou vallen. Na een kort ogenblik van nadenken ging hij voort: „De vrouw van de rent meester heb ik eens horen zeggen, dat Toni, haar jongen, wel graag op Rosi af zou komen, maar dat u niet gemak kelijk was in zulke dingen, en een voor namer partij wilde voor uw dochter. En daar hebt u gelijk in". „Ja, zie je, zij heeft dus wel wat vóór, onze onze Rosi", ging Furrer voort, „maarzij heeft ook wel wat tegen." Zijn stem was tot een hees ge fluister gedaald. Zijn gezicht werd zo vaal als het grauwe eenvoudige bord dat nog voor hem stond. Hij bedacht, dat hij zich voor zijn eigen knecht ver nederde. Een gevoel van beklemming maakte hem het spreken moeilijk. Met inspanning kwam het er toen toch uit: „Wie het meisje hebben wil, moet ook gauw willen, anders moeet hij er dade lijk twee nemen. Zijzij moet een man hebben én een vader voor het kindvan de ander". (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4