Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken BIRMINGHAM in gevaar J De Wereld o QNTI AC Spontane en algemene huldiging van gem*~secretaris D* Blankespoor Ook de heer J. Hille gehuldigd in buitengewone raadsvergadering WAAR IS DE VALLEI-RIKS? r Wist 17... F. TAK van Week-tot-Week Nieuws uit de Omgeving J 30e jaargang VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 No. 58 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel AGENDA Hij is 20,- waard L 186053 Veenendaal 1 - Lobit- sclie Bovs 1 Zwemwedstrijd in de Rijn Restauratic Herv. pastorie van Renswoude Sportmiddag van Oranje-Wit DROGISTERIJ Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, ^Sserse precisie Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 11 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, eik woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent dat het afgelopen dinsdag weer enorm druk was op de Veenendaalse vakantiemarkt? dat er ook weer zeer vele va kantiegangers van buiten Veenendaal onder het publiek waren? dat mensen uit Lienden in de Betuwe zich bij ons hebben beklaagd over het feit dat er zoveel rijwielen in de stroom van mensen op de Veenen daalse markt worden meegevoerd? dat zij hierdoor beschadiging van hun kleding hebben opgelopen, terwijl anderen zich aan fietsen bezeerden? dat er een verbod bestaat van het over de markt meenemen van de fiets? dat met dit verbod tegenwoordig inderdaad weer veelal de hand wordt gelicht? dat zondag de bliksem insloeg in de fabrieksschoorsteen van de N.V. Gebr. Van Leeuwen aan de Prins Bern- hardlaan? dat de gevolgen zich tot geringe schade beperkten? ^MniiiiiiMiun umiiimiiii iitiiu.iiiiHiiiiiiiiiHfniiitiiiiirfitmiiiitMimi^^ il ll Luxor Theater Van heden vrijdag t.m. maan- |1 dag de film „Helena van Troje" y en van dinsdag t.m. donderdag „Spion voor de onderwereld". Gisteravond vond de huldiging plaats van de heren D. Blankespoor, gemeente secretaris, en de heer J. Hille, ambte naar van de Burgeriyke Stand, beiden 40 jaar in dienst van de gemeente Vee nendaal. Tijdens een naar aanleiding van dit feit belegde buitengewone raadsverga dering in een feestelijk versierde raads zaal waarbij vrijwel het gehele ge- meentepersoneel vertegenwoordigd was, vond dan de meer intieme en te gelijk officiële huldiging plaats. Het was hier dat de beide jubilaris sen en mevrouw Blankespoor werden toegesproken achtereenvolgens door burgemeester A. Bakker, de plaatsverv. secretaris A. Berends en door de nestor van de raad, de heer Joh. van Harde- veld. Deze toespraken gingen vergezeld van het aanbieden van prachtige en waardevolle cadeaus. Na de raadsvergadering recipieerde de heer Blankespoor in hotel „De Ko renbeurs". Geziene persoonlijkheid als hij is, vraagbaak en raadsman voor iedereen, de man ook wiens werk voor de Veenendaalse gemeenschap van zo grote betekenis is geweest, temeer waar hij in de ruim 30 jaren van zijn secre tarisschap direct betrokken is geweest by de enorme groei en ontwikkeling van deze gemeente, deed verwachten dat zeer velen van deze gelegenheid de heer Blankespoor te kunnen compli menteren, zouden gebruik maken. Nie mand zal echter hebben verwacht dat de belangstelling hiervoor zo overwel digend en algemeen zou worden. On doenlijk is het alle autoriteiten, depu- taten van instanties, besturen van om liggende gemeenten, verenigingsbestu ren die van hun belangstelling blijk gaven, met name te noemen. Velen hebben lange tijd geduld moeten oefe nen om de heer Blankespoor te kunnen bereiken, zo groot was hun getal. In de buitengewone raadsvergadering sprak burgemeester Bakker de beide jubilarissen toe nadat hij een opsom ming had gegeven van hun staat van dienst. GEEN „AMBTENAAR" Het was op 1 september 1915, dat Daniël Blankespoor, juist ruim 17 jaar oud en komend uit Barneveld, werd toegelaten als volontair ter secretarie te dezer plaatse. Elf maanden later reeds werd hij aangesteld in de rang van adjunct-commies. Nauwelijks 6 jaar later volgde bevordering tot com mies en in 1925, toen de functie van gemeentesecretaris vacant werd, be noemde de raad de commies Blanke spoor tot gemeentesecretaris. In de periode van 40 jaar werden nog twee ambtelijke functies vervuld: van af 1 januari 1926 tot heden is de heer Blankespoor ambtenaar van de Bur gerlijke Stand geweest en voorts nog van 1 juli 1922 tot en met 30 april 1941 correspondent van de intercommunale arbeidsbemiddeling. Al met al een flinke staat van dienst. Maar wat belangrijker is: hoe is die dienst vervuld? Als antwoord daarop mag ik over tuigd van uw aller instemming zeg gen: uitstekend. De heer Blankespoor verrichtte en verricht nóg zijn werk met uitnemende kennis van zaken, grote ambitie en ijver, accuraat en ef ficient en hij legt er zijn hart in. Het organisatietalent, aan de dag gelegd in het bijzonder in moeilijke omstandig heden en bij overvloed van arbeid, is iedere medewerker bekend en het tem po, in dagen van hoogspanning aan de dag gelegd, was bijzonder hoog. U is, in de beste zin van het woord, de raad, het College van Burgemees ter en wethouders en de burgemeester behulpzaam geweest „in alles, wat het hun opgedragen bestuur aangaat". Wij hebben er dan ook prijs op ge steld in deze buitengewone raadsver gadering u te verzekeren hoe dank-, baar de raad, het college van burge meester en wethouders en ook ik als burgemeester u zijn voor al het vele werk in dienst der gemeente verricht. Uw betekenis voor Veenendaal is niet ten volle uitgesproken met de woor den: 40 jaar trouwe ambtelijke dienst. U hebt, door uw wijze van doen, de sympathie en genegenheid van zeer ve len gewonnen, ook buiten onze nauwere kring van gemeentebestuur en -perso neel. Ik geloof dat er nauw verband is tussen uw opvatting van uw ambte lijke taak en de populariteit, die u in brede kring geniet: u kunt zo moeilijk „ambtenaar" zijn en dat waardeert men juist zo buitengewoon in u. Zo heb ik u dus mogen schilderen als een voortreffelijk ambtenaar nu in de goede zin van het woord! en ook als iemand die door humaan, hulpvaar dig optreden veler sympathie won. Kort gememoreerd moge ook worden uw arbeid buiten uw ambtelijk werk, voor de Veenendaalse samenleving: Rode Kruis, Oranjedag, Julianazieken- De Vallei-riks van de vorige week, welke werd uitgegeven by de fa. T. Hiensch in de Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Hierdoor is de waarde van de nieuwe riks weer met f 2,50 gestegen en twintig gulden geworden. Het nummer van de nieuwe Vallei riks, welke één dezer dagen weer in het verspreidingsgebied van ons blad zal worden uitgegeven, is: Het is ook nu, om het zoeken te ver gemakkelijken, weer een riks met een roodgedrukt nummer, dus te vens een riks van de oude serie met de beeltenis van prinses Wilhelmina. Kijkt u deze week daarom goed uit naar de rijksdaalder met het rode nummer L 186053. Indien u deze riks vóór a.s. donderdagmorgen 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, wordt u de vinders premie, welke dus thans f 17,50 be draagt, direct in contanten betaald. In de derde voorronde voor de K.N.V.B.-bekercompetitie is voor Vee nendaal voor a.s. zaterdag 4 augustus de wedstrijd Veenendaal I Lobitsche Boys I vastgesteld. De wedstrijd vangt aan des avonds om 7 uur. Op 11 augustus wordt in de Rijn bij Rhenen een zwemwedstrijd gehouden over een afstand van 2 km. De start ligt bij de Grift, terwijl wordt gefinishd bij het aanlegsteiger boven het Rhe- nense veer. Deelname staat open voor dames en heren boven 16 jaar. Hij heeft een heel bijzondere kennis van Veenendaalse familieverhoudingen en met uitzondering van de vele ge- importeerden der na-oorlogse jaren zijn er niet veel Veenendalers, die onze jubilaris niet bij naam en toenaam kent. Hij heeft geslachten ingeschreven in het geboorteregister, hij heeft ze het huwelijk ingeleid en uiteraard ook reeds velen van hen ingeschreven in het overlijdensregister. Er zijn families, waarvan de heer Hille de grootouders, de ouders en de kinderen dus drie geslachten in de echt heeft verbonden. Men is reeds druk bezig met de restauratiewerkzaamheden aan de Ned. Herv. pastorie, die in september a.s. weer bewoond zal zijn en wel door ds. L. van de Peut. De restauratiewerkzaamheden wor den uitgevoerd door de firma's H. en G. van de Kaa. Het bovenhuis is deze week reeds klaar gekomen. Naar wij vernemen zal achter de pastorie ook nog een garage worden gebouwd. De jeugdcommissie van de sport vereniging „Oranje-Wit" organiseert zaterdag 4 augustus een sportmiddag op haar sportveld te Remmerden. De Wedstrijden en spelen zullen 's mid dags om 2.30 uur een aanvang nemen. Voor de eerstgeplaatsten zijn fraaie prijzen beschikbaar. Tevens zal iedere deelnemer een blijvende herinnering ontvangen, 's Avonds om 7 uur zal de finale plaatsvinden. De jeugd van Eist kan zich voor deze sportmiddag op geven bij de navolgende heren: J. Stui- venberg, Zwijnsbergen 23, J. v. Aalten, Rijksstr. 180 en G. L. Hulsman, Vee- nendaalsestraat 22. huis. Zich tot mevrouw Blankespoor en haar kinderen wendende zei de bur gemeester: U hebt het lot van vele vrouwen, die met mannen zijn ge trouwd die door vele besognes uithui zig zijn. Wij verheugen ons dat u met uw dochters en schoonzoon ook hier aanwezig is om te vernemen hoe hoog het vele en omvangrijke werk door uw man en vader verricht, wordt gewaar deerd en hoe wij hem zien in ons mid den en in Veenendaal. DE AMBTENAAR VAN DE BURGERLIJKE STAND Sprak ik tot nu toe speciaal over onze jubilerende secretaris, thans moge ik enig licht laten vallen op de andere jubilaris, zo ging burgemeester Bakker verder, de heer Johannes Hille, ook reeds 40 jaar ambtenaar van de gemeen te Veenendaal. Hij kwam 1 augustus 1916 hier van uit het Brabantse dorp Aalburg, waar zijn wieg had gestaan en waar hij reeds de eerste bescheiden stappen had gezet op het terrein van de gemeente administratie. 1 juli 1922 werd hij bevorderd van adjunct-commies tot commies. In diezelfde maand werd de heer Hille ambtenaar van de Burgerlijke Stand en hoewel hij oo'k wel andere werkzaamheden heeft verricht, kennen wij hem toch speciaal als DE ambtenaar van de Burgerlijke Stand. 1 januari 1947 werd de heer Hille hoofdcommies ter secretarie in welke rang hij chef is van de afdeling Bevol king, Burgerlijke Stand, Militaire Za ken, enz. Ook van deze jubilaris kan ik ge tuigen, dat hij zijn werk met grote des kundigheid, ijver en toewijding, met zorg en accuratesse verricht. Ik verzeker u dat de registers van geboorte, huwelijk en overlijden van de gemeente Veenendaal dank zij jubilaris Hille perfect in orde zijn. En wat meer is: de heer Hille heeft zeer vele gegevens zo in zijn geheugen gegrift staan, dat hij van hele families trouwdata, geboortedata en voornamen zonder enig schriftuur kan produceren. GROTE SORTERING BADMUTSEN, ZONNEBRILLEN ZONNEBRAND-CREME EN ZONNEBRANDOLIE. Hoofdstraat 106 Veenendaal. Telefoon 2576 En altijd, of het was bij geboorte- of overlijdensaangifte of bij huwelijk, was hij de vriendelijke welwillende, bij ieder geziene ambtenaar. Naast mijn werkkamer ten gemeen tehuize ligt de trouwzaal. Meermalen hoor ik vanuit de trouwzaal hartelijk en gul gelach opklinken. Dan behoef ik niet te twijfelen wat daar gebeurt: de heer Hille sluit een huwelijk en zijn hem nooit in de steek latende zin voor humor heeft hem een uitspraak ontlokt, die bruidspaar en familie de lachspieren in beweging brengen. Heel het gemeentebestuur is ook u uitermate dankbaar voor de uitnemen de wijze waarop u uw moeilijke taak verricht en voor uw hartelijk en joviaal verkeer onder het Veenendaals publiek. De burgemeester bood namens het gemeentebestuur de secretaris een prachtige Parker-set en de heer Hille een schoorsteenklok als jubileumge schenk aan. Vervolgens sprak de heer Berends namens het gemeentepersoneel. Het past ons als lager gestelde mede werkers in het gemeentelijk apparaat op een hoogtijdag als deze, niet, een oordeel uit te spreken over de goede hoedanigheden van u, mijnheer Blan kespoor, als gemeentesecretaris. Daar is zojuist al het nodige over gezegd. Wij hebben met u, secretaris, te ma- (Zie verder pagina 4.) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Een bijzonder avontuur, dat zelfs in de literatuur bekendheid heeft verwor ven, beleefde de directie van de mena gerie Franck C. Bostock, toen diens circus te Birmingham was opgeslagen. De menagerie bezat een grote, Afri kaanse leeuw, met een prachtige kop en fijne donkere manen. Het dier werd overal bewonderd; zijn klauwen waren zo sterk en zijn bewegingen zo snel, dat hij reeds een man gedood en verschil lende oppassers zwaar letsel had be zorgd. Hij was zeer moeilijk te dres seren en geheel ongevoelig voor iedere vriendelijkheid van de dompteur. Met gegrom greep hij alle lekker nijen en loerde er voortdurend op de dompteur te pakken te krijgen. Nu deelde hij zijn kooi met een an dere leeuw, waarvan hij in het begin door "ijzeren tralies gescheiden was, want men vertrouwde ze nog niet bij elkaar. Op de eerste dag van de kermis te Birmingham besloot men beide dieren in een grotere kooi bij elkaar te bren gen, daar het publiek ze dan beter zou kunnen zien. Geanimeerd door het mooie weer verdrong men zich voor de menagerie. Een der grote kooien werd naast die der beide leeuwen gerold, zodat de kooien deur aan deur kwamen te staan. Men wierp een lasso om de hals van de tweede leeuw en trok hem naar de nieuwe kooi. Nu werd hetzelfde met de gevaarlijke leeuw geprobeerd, maar het resultaat was geheel anders. Plot seling schoof deze met zijn zware lichaam de lus weg en begon door de kooi te rennen. Men wachtte tot hij ophield met brullen en wierp toen de lasso opnieuw. Het dier wrong zich echter los, nam een reusachtige sprong tegen de deur van de andere wagen opMet een schok rolde de wagen terug en voordat men maatregelen had kunnen nemen, was de leeuw reeds door de deur de straat opgevlucht. DE ACHTERVOLGING BEGINT Niettegenstaande alle achtervolgings pogingen slaagde men er niet in de leeuw in handen te krijgen; het dier vloog Birmingham in, indertijd reeds een stad van circa 200.000 inwoners. Onderweg kwam hij langs een riool, kroop erin en, vreselijk brullend, hield hij de bewoners op een afstand. Binnen OOR. In Mansfield (Amerika) heeft een hond de helft van het oor van een jongetje afgebeten. De politie heeft het dier ge slacht, waarna doktoren een stuk oor uit zijn maag hebben gehaald om het weer op de oorspronkelyke plaats te bevestigen. KLEINE BIOGRAFIE. Jawaharial Nehru, geboren in Allahabad, brahmaan, volgeling van Gandhi, man van de vrede dus, bemid delaar tussen Oost en West, groeide op in een gezin waar op de boekenplanken de Engelse klassieken ston den naast de heilige boe ken der Hindoe's. Op zes tienjarige leeftijd vertrok hij naar Engeland om te Harrow natuurwetenschap pen en rechten te studeren. Terug in India volgde zijn eerste ontmoeting met Gandhi, wiens trouwe vol geling hij werd in de strijd tegen de Engelse bezetter. Maar hij was geen slaafs volgeling, daarvoor zat hem zijn Engelse opvoeding te diep in het bloed: hij kon onmogelijk Gandhi's stand punt delen dat het zelf we ven van zijn kleding (wat Gandhi in zijn strijd tegen het Westen en de mechani satie zijn volk voorhield) belangrijker was dan een locomotief. Hun houding tegen de Engelsen bracht zowel Gandhi als Nehru in de gevangenis. Maar dat was te voorzien en dus was het niet zó verwonder lijk dat Nehru nadat hij zijn eerste drie jaren erop had zitten, bij het afscheid tegen de cipier zei: Tot ziens. In totaal bracht hij veertien jaar in de gevan genis door. Maar was het resultaat daarmee tenslotte te duur betaald? India werd een republiek met een machtige positie binnen het Gemenebest. En Nehru werd minister-president. In die functie probeert hij met de halsstarrigheid van een overtuigde westerse, demo cratische ideeën in zijn land wortel te laten schie- van mijn zoon. Telefoon 192.02 te Miami. Als u een jongeman aan het appa raat krijgt, hang dan alsje blieft op en bel later nog eens. O BEKEERT U! „Wij zijn ook jongens van de vlakte. Wij zijn met niets begon nen en nu zijn we miljar dair. Wat bewijst dat het ten, bij een volk dat daar nog niet helemaal rijp voor is. Daarnaast treedt hij graag op als bemiddelaar in de wereldpolitiek, om dat hij gelooft in een naast elkaar kunnen leven van volken met verschillende politieke stelsels, een naast elkaar leven in vrede. Nog onlangs maakte hij een reis langs vele hoofdsteden in Oost en West. Thuis, in New-Delhi, werkt hij ge woonlijk achttien uur per dag, dan staat hij om 7 uur op om yoga te beoefenen en daarna enige minuten het hoofd naar beneden en de benen in de lucht te hou den, welke houding, zegt hij, hem in staat stelt vele excentriciteiten te begrij pen die men in deze wereld tegenkomt. 0 BE-BOP. Advertentie in de Miami Pictorial: Zeer goedkoop te koop collectie Be-bop gramofoonplaten kapitalistische systeem een ieder zijn kans geeft." Zo ongeveer denken zes Ame rikaanse zakenlui uit het middenwesten de inwoners van Rusland toe te spreken nu ze in dat land een kijk je gaan nemen. „Wij gaan, zeggen ze, de Russen er van overtuigen dat er in Amerika geen sprake is van verdrukking van de arbeiders." O BORGTOCHT. In Lha sa, de hoofdstad van Ti bet, is door de Chinese be zetters een jonge Nepalees van 12 jaar wegens diefstal veroordeeld tot veertig zweepslagen en daarna aan de consul van zijn land uit geleverd onder borgtocht.' Deze borgtocht houdt in, dat de consul zich verbindt 500 stenen van 20 kilo elk over een afstand van an derhalve kilometer te ver sjouwen indien de jongen opnieuw zou stelen. RAPPORT. Op een Franse bewaarschool kre gen de kinderen de volgen de prijzen: Philip, prijs voor rekenen, lezen en traagheid; Jan, prijs voor zingen en boksen; Patrick, prijs voor onafhankelijk heid en olijkheid; Karei, prijs voor lopen en vrolijk heid; Bernard, aanmoedi gingsprijs om geregeld op school te komen; Daniël, prijs voor praten en ga lanterie tegenover de meis jes van zijn klas; Régis, prijs van de hoop; Francis, prijs voor liefheid en eet lust; Marie-José, prijs voor het zeldzaam op school ko men. 9 REGEN. Een Engels spreekwoord zegt: De re gen maakt zowel de recht vaardige als de onrecht vaardige als de onrecht vaardige nat maar de rechtvaardige het meest, want de onrechtvaardige heeft hem zyn paraplu ontstolen. 0 FRIVOOL. Een jour naliste die aan Gina Lollo- brigida vroeg waar ze haar japonnen kocht, kreeg ten antwoord: „Ik maak de meeste zelf en heb overi gens geen zin om over der gelijke frivoliteiten te pra ten". #RONDJE. De radio-om roep van de staat Arizona in Amerika had aan iedere ingezetene iets te drinken beloofd als er op Onafhan kelijkheidsdag geen enkel auto-ongeluk met dode- lyke afloop zou voorvallen. De dag verliep zonder on gelukken en het beloofde rondje kostte 170.000, twintig minuten wisten alle inwoners van Birmingham wat er gebeurd was. De angst nam nog toe, doordat de leeuw telkens verder het riool inging en dan een gebrul liet horen, dat als een onderaards gerommel klonk. Men wist niet meer wat te doen. Ieder ogen blik liep men gevaar dat de leeuw uit het riool zou komen en iemand zou doden. In dat geval was Bostock de aansprakelijke persoon. Er moest dus onverwijld iets gebeu ren om het publiek te kalmeren, want duizenden mensen kwamen op de me nagerie af en hun conversatie was nu niet direct vleiend voor de dompteur. Wat nu? Er moest en er zou ingegre pen worden. Plotseling kreeg Frank Bostock een idee. Hij nam zijn toe vlucht tot een krijgslist, die hem uit deze benarde positie zou moeten red den. EEN SCHIJNBEWEGING Men verzamelde zoveel mensen als tijdens de voorstelling gemist konden worden, leidde een leeuw in een kooi- wagen, verborg hem onder een zeil en zo vertrok de stoet naar de ingang van het riool. De kooiwagen werd met de deur naar de ingang geplaatst, men wist wel dat de leeuw liever in de wagen zou blijven dan het riool binnengaan. Door drie helpers gevolgd, ging B., met lasso's en touwen gewapend, het riool in, tot men deed alsof de weg gelopen leeuw gevangen was. Een hels lawaai ontstond, toen losse patronen verschoten werden, geschreeuwd en op de horens geblazen werd. Een der op passers trok, volgens afspraak, de schuif op, liet deze met een harde slag vallen en het volk meende nu, dat alle gevaar geweken was. Luid begonen de mensen te roepen: „Ze hebben hem, ze hebben hem!" De kooiwagen met de leeuw werd naar de menagerie teruggereden, door een juichende menigte begeleid, die B. op zijn schouders nam en onder ge jubel ronddroeg. 40.000 mensen ver drongen elkaar die middag om toegang te krijgen tot de voorstelling in het Hippodrome. Het ligt echter voor de hand dat B. nog verre van gerust was. Het publiek was wel met een kluitje in het riet gestuurd, maar de leeuw kon ieder ogenblik opnieuw beginnen te brullen en dan zou de stemming direct omslaan. B. plaatste onmiddellijk mensen, met ijzeren stangen gewapend, in het riool. Gelukkig bleef de rust gehandhaafd, want de leeuw rende van het ene eind (Zie verder pagina 4.) EDE. Toen mevrouw V., wonende aan de Leeuweriklaan in Ede-West maan dagmorgen de spoorwegovergang bij de Markt wilde passeren, lette zij blijk baar niet op het waarschuwende knip perlicht, dat voor het sluiten van de spoorbomen wordt ontstoken. Zij pas seerde de overweg toen de bomen reeds dalende waren en werd door een van' de bomen ernstig aan het hoofd ge wond. Nadat haar in het gebouw van de G.G.D. eerste hulp was verleend is zij per ambulance-auto naar haar wo ning vervoerd. EDE. Op het rijwielpad langs de spoorlijn EdeArnhem, even voorbij blokpost 19, vonden voorbijgangers za terdagavond de 36-jarige schoenmaker M. van S. uit LuntereivJevealoos naast zijn bromfiets liggen. Vermoedelijk is de man in de duisternis geslipt en daarbij zo ernstig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk is ingetreden. W IJ ZE WOORDEN v EENVOUD Eenvoudig in de kunst te zyn, is in 't geheel niet zo eenvoudig. (Otto Weiss) FA. S BOS Goud, en Zilver Uurwerken Hoofdstr. Tel. 91-93. 3034. Veenendaal

De Vallei | 1956 | | pagina 1