Vroon RAHO -reis Meisjes gevraagd Alles voor uw Baby Fort' schoenen Maison Kramer CORSETTENHUIS Paniiekoekeiihuis Maandag 6 augustus Verhuur van r eerste verkoper J- Fa. J. van den Bosch FOTO'S Hemiy Jansen V A-tje Slagroomgebakjes tenten en luchtbedden A. C. DE MEER Diepeveen en zoon V. Z. C. won van kampioensploeg 't Gooi Johannes Geurt van de Lustgraaf S.M.v. Ommeren Afwezig Wed. De Ruiter MAAK TOCH ZELF tijdens Uw vakantie! Prima 6x9 toestel letjes vanaf 14,50 Prima tasjes in div. kleuren vanaf 4,25 rolfilms vanaf 1,50 MUN MAMMIE KOCHT MUN BAByUITZETBU ANBEEK JbSrP Schoenhandel PLAATST EEN Kost slechts 95 cent ALLEEN DEZE WEEK 20 CENT PER STUK MUN ^S^MAMMIE AU^BIEIEIK. naar LU NTERS Chemische fabriek ,Rhenus' arbeidskrachten VRAAG EN AANBOD TRICOTFABRI EK A.G.F. Knopenfabriek A.G.F. Knopenfabriek, Rhenen magazijn-bediende GEVRAAGD Huldiging gcm.-secretaris D. Blankespoor en J. Hille BIRMINGHAM in gevaar FAMILIEBERICHTEN Geheel onverwachts nam God van onze zijde weg, onze lieve man en zorg zame vader, behuwd- en grootvader De Heere trooste ons in dit smartelijk verlies. Veenendaal, J. van de Lustgraaf- van Maancn Den Haag, E. van de Lustgraaf M. van de Lustgraaf- Willemstein Veenendaal. H. A. Slok- van de Lustgraaf W. Slok en Kleinkinderen Veenendaal, 28 juli 1956 Fluitersstraat 49 De teraardebestelling heeft plaats gehad op 31 juli '56 Dankbetuiging Aan allen die hun deelneming en medeleven hebben betoond bij het over ijden van mijn ge liefde vrouw en der kind.-ren zorgzame móéder Tonia v. d. Berg- v. Dijk betuig ik mede namens de kinderen hartelijk dank J. v. d. Berg Veenendaal, augustus 1956 De Sav. Lohmanstr. 101 ARTS Eist (U.) van 9 tot 30 Augustus Spreekuren in Eist dinsdags, donderdags en Zaterdags van 1 tot 2 uur. Huisbezoek door Dr Kars te Amcrongen, Telef. K 3434-273 Julianastraat 15 VRAAGT EEN dienstmeisje niet beneden 18 jaar of huishoudster Aanmelden Julianastraat 17 1 september te aanvaarden. Voor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN en FINANCIERINGEN near A. DE K1EVID De Sav. Lohmanstr. 152 Telef. 3136 Daar kunt U het gehele jaar nog van genieten! Wij hebben voor U reeds: Alle merken en maten Ook het ontwikkelen, af drukken, vergroten en re produceren kunen wjj voor U verzorgen. Neem eens een proef en U zult meer dan tevreden zyn! Drogisterij en Fotohandel Apoth.ass. Zandstraat 7, Telef. 2.4.7.2 VEENENDAAL OOM tyatuitte,! Geef Uw zo levens lustige en gaarne ravottende kinderen hivt cUicltbiftllyJct' 6 MAANDEN GARANTIE op de gepatenteerde zolen Prachtig van pasvorm, soepel, mooi afgewerkt en absoluut waterdicht Hoofdstr. 105, Veenendaal I'm It woorden Kerkewijk 15 Altijd iets aparts HOOFDSTRAAT 66a - TEL. 2976 - VEENENDAAL Tevens het speciaal adres voor uw KOUSEN (de allerbeste binnen- en buitenlandse merken) TRICOTAGES en PYAMA'S. Veenendaal In een advertentie in ons woensdag- nummer van deze week werd abusieve lijk aangekondigd dat de RAHO-reis naar het Lunters Pannekoekhuis ge maakt zal worden op woensdag 6 augustus. Dit moet vanzelfsprekend zijn vraagt voor diverse afdelingen van haar fabriek enige Gunstige toeslagregeling op het loon (meritrating) Aanmelden aan het kantoor: Zwarteweg 3, te Rhenen \Lectet-& Sportmogctzijfi A L B E R S Hoogstraat 8 - Veenendaal - Tel 3194 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop aangeboden z.g.a.n. witte kinderwagen. Lariks- laan 30, Veenendaal. Gevraagd dagmeisje of werkster voor enkele dagen per week. Mevr. Vonk, Pa rallelweg 4, Veenendaal. Tel. 2545. Babyverzorgster gevraagd voor begin november, ge durende drie weken. Dag meisje aanwezig. Brieven onder nr. 2980 aan het bur. van dit blad. Te koop en te huur lucht bedden. Eenvoudlaan 35, Veenendaal. Henthorax tegen bronchitis bij pluimvee helpt zeker. Drogisterij H. Jansen, Vee nendaal. Te koop een bandenwagen, tuigen, siertank en pomp, goede drinkbak 600 liter en pomp. C. Scheer, Achter berg, Rhenen. Een partij hennen te koop W x R. Davidsplein 2, Vee nendaal. Te koop voor afbraak een schuur 6.5 x 5.4 meter ge dekt met ijzeren golfplaten. Een stenen garage 7 x 3.5 gedekt met pannen, prima kap met 500 pannen, te zien en te bevragen: Zim merman Zn., Glas- en Verfhandel, Veenendaal, Tuinstraat 1. Een net dagmeisje gevraagd voor halve dagen of een werkster. M. G. Huibers, Nieuweweg 32, Veenen daal. Luchtbedden en tenten te huur, lage prijzen. Bij Bos man, t.o. de kerk, Eist (U.), Tel. 280. Flinke hulp in de huishou ding gevr. v.d.e.n. wegens huwelijk der tegenwoor dige, ongeveer 15 septem ber. Mevr. Van Klinken berg, Populierenlaan 8, Veenendaal. Te koop prima bl. Eigen heimers, 12 cent per kg. E. Beijer, Benedeneind 40, Veenendaal. Woningruii: Aangeboden in Amsterdam, benedén flat woning bev. 1 kamer, 1 sl. kamer, keuken, douchecel en box-bergplaats. Gevr. een woning in Veenendaal. Inlichtingen Garage N.V. v.h. Fa. Wed. A. W. de Haas, Kerkewijk, Tel. 2845, Veenendaal. Flink meisje gevraagd voor 2 of 3 morgens per week, of voor halve dagen. Br. onder nr. 2981 aan het bur. van dit blad. Krachttonicum met haemo- globine. Bij zenuwslapte. Drogisterij Bloemink, Ker kewijk »1, Veenendaal. Elke dag schapen- en paar- denvlees voorradig vanaf 1,50 per pond. Van Rhee's Eerste Veenendaalse Paar- denslagerij, Valleistraat 21, Wist U dat wij schoenen vergroten en verwijden met behoud van de vorm? R. Valkenburg Zn., Gort straat 38, Veenendaal. Te koop 200 hennen wit- Hamps, 10 w. oud. Dijk- straat 73, Veenendaal. Grote zit-slaapkamer aan- geb. ook geschikt voor 2 personen, met pension. Br. onder nr. 2978 aan het bur. van dit blad. Net kosthuis aangeb. Br. onder nr. 2979 aan het bur. van dit blad. Wie uit Eist of Amerongen heeft portemonnee inh. 23,doktersrecept en ouden horloge gevonden op Franseweg? Flinke belo ning. Terug te bezorgen J. W. van- Noort, Opslag 2, Eist. Te koop een kinderledikant met toebehoren en een zwart keukenfornuis met pijp. Te bevragen Gladio- lenstraat 14, Veenendaal. U.S.A. kleding, schoenen, truien, regenkleding, leren kleding. Meubelen, bedden, ledikanten. Vos bij Boter- fabriek, Renswoude. Telef. K 8387-307. Te koop werkschoenen 6,50 en 8,50, bij Bos man, t.o. de kerk, Eist (U.), Tel. 280. Te koop een Zündapp, 250 c.c. motor, geheel gerevi seerd. Mulderslaan 3, Vee nendaal. Ruilen huis te Velp (rand Arnhem, huur 5,10 per week) voor huis of kamers te Veenendaal. Inlichtingen Nordlaan 4, Velp. Hoortoestellen, Philips Audium, Batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Tel. 3184, Veenendaal. Verbeur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8887-204. Wij zyn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 8126, Veenendaal Slachtkonjjnen te koop ge vraagd. Beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, Tel. 2987, Veenen daal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Juni) hun.} ARMBAND HORLOGES Uitsluitend merk-artikelen Herenpolshorloges vanaf f 36.50 Damespolshorlóges vanaf f 43.- Junghans schokvrije Ancerhorloges Markt 7 - Tel. 2272 VOOR DE CONFECTIB-AFDELING GUNSTIGE CONDITIES Prins Bernhardlaan 150 Veenendaal te RHENEN, Radboudweg nr 10 kan nog enige arbeiders plaatsen voor opleiding tot a. DRAAIER b. POLIJSTER c. FRAIZER d. AUTOMATEN-STELLER Loon volgens C.A.O en daarboven premie-toeslag Reiskosten worden vergoed. Gunstige vakantie-regeling Tijdens ziekte geldt bijzondere toeslag-regeling. Aanmelden dagelijks aan de fabriek van 9.00- 17.15 en 's avonds van 19.30-20.30 uur VRAAGT voor spoedige indiensttreding een ervaring in soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de fabriek voor de afdeling Heren- confectie. Markt Veenendaal Te koop 250 hennen W.H. kerngezond, ook bij ge deelten. Benedeneind 44, Veenendaal. Te koop gloednieuwe elek. ringspoelnaaimachines in koffer m. 10 jaar garantie. Prijs 248,00. G. van de Garde, Cuneraweg 328a, Tel. K 8385-2332, Rhenen. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mijn weggelopen vrouw, door mij wordt niets meer be taald. P. J. ter Haar, Wil- helminastraat 33, Rhenen. Te koop kinderwagen in prima staat. Valleistraat 16, Veenendaal. Te koop wegens verhui zing: 1-2 persoons eiken le dikant, compl. m. spiraal en 3-dlg. bed, een schilder stuk, wandspiegel, alles in goede staat. Berkenlaan 7, Rhenen. Te koop aangeboden he- rensportfiets. KI. Katerstr. 52, Veenendaal. (Vervolg van pagina 1) ken in uw hoedanigheid van hoofd van de secretarie, anders gezegd, als onze chef. En dan neem ik aan, dat de ge meenteraad 30 jaar geleden misschien wel een anders geaarde secretaris had kunnen benoemen, maar ik weet ze ker, dat wij niet daardoor een chef hadden kunnen krijgen, die een beter begrip had kunnen hebben voor onze ambtenaarlijke of persoonlijke moei lijkheden. Ik geef u de verzekering, dat wij allen van hoog tot laag in de jaren welke wij in functie zijn, zeer veel geprofiteerd en geleerd hebben van uw kunde en vakmanschap en zodoen de allen hebben getracht en trachten het goede te zoeken voor de gemeente Veenendaal en haar inwoners. Wij wensen u van harte geluk met dit uw jubileum en hopen, dat God u de lust en de kracht moge schenken om het werk, waarvan u eigenlijk de verpersoonlijking bent, nog vele jaren te mogen voortzetten, tot heil van onze samenleving. Tot besluit van zijn toespraak bood hij de secretaris een fraaie schemer lamp en een documentenmap aan ter wijl mevrouw Blankespoor uit zijn han den een prachtig bloemstuk ontving. Zich tot de heer Hille wendende zei de heer Berends: Hoewel u, evenals de secretaris, zich liever aan alle festivi teiten wilde onttrekken, zijn wij toch blij, dat u dat niet gelukt is. Collega Hille, ik mag het hier nog weieens zeg gen: u bent een originele figuur. Zo bent u naar buiten, maar zo bent u ook in onze kleine gemeenschap. U hebt veel gevoel voor humor en hoewel het werk, dat aan u toevertrouwd is, een vrij dorre materie vormt, heeft deze humor daar in de loop van de jaren niet onder geleden. Het is altijd weer prettig uw collegialiteit en opgewekt heid te ervaren. Aangezien u, mijnheer Hille, uw hart aan de schilderkunst verpand heeft, hebben wij gemeend niet beter te kunnen doen dan ter gelegen heid van dit jubileum uw schilders uitrusting te perfectioneren en om te voorkomen, dat u zich al te veel in uw schilderwerk zoudt verdiepen en de tijd zoudt dreigen te vergeten, doen wij dit aandenken vergezeld gaan van een tijdaangever. Als oudste raadslid en namens de gehele gemeente sprak de heer Van Hardeveld. In de afgelopen weken zijn de beide jubilarissen nogal eens onder werp van gesprek geweest en waar daarbij steeds bleek hoezeer zij worden gewaardeerd, is het mij een genoegen hen namens de raad en de bevolking te mogen toespreken en gelukwensen. Aangezien ik als raadslid al ruim 20 jaar het meest te haken heb met de secretaris, kan ik hem persoonlijk ook niet anders schilderen als de man die ons steeds met raad en daad bijstaat, hetgeen van zoveel te meer betekenis is naarmate de gemeentelijke zaken in gewikkelder worden. Ook ik kan de heer Hille niet anders zien als DE ambtenaar van de burger-, lijke stand. Iedereen kent en waardeert hem in deze functie waar hij altijd be hulpzaam is en klaar staat met een vriendelijk woord. Wie aan het ge meentehuis denkt denkt aan de heer Hille. Spr. hoopt beide jubilarissen nog lang op hun post te zien. DE SECRETARIS SPREEKT Hoewel gewoonlijk de zwijgende fi guur in de raadsvergaderingen, was het nu de jubilerende secretaris Blanke spoor die het woord kreeg. Het is u allen bekend, dat ik geen bewonderaar ben van openlijk hulde betoon, zo begon de jubilaris. Het liefst had ik ook dit jubileum alleen in de huiselijke en in de familiekring her dacht. Er is echter van zoveel zijden druk op mij uitgeoefend, dat ik ge meend heb mij er niet aan te mogen onttrekken en ik moet u eerlijk zeg gen, dat ik het, nu de grote, avond is aangebroken, toch ook wel prettig vind. Als ik begin met het uitspreken van woorden van dank, dan breng ik in de allereerste plaats dank aan God, Die mij en de mijnen in het leven heeft ge spaard en Die mij gezondheid, lust en wijsheid heeft geschonken om mijn taak te vervullen zoals ik het heb ge daan. Aan mijn vele vrienden heb ik steeds gezegd dat ik jubileren geen ver dienste vind. Immers, als God je in het leven spaart en je vervult je taak naar behoren, dan word je vanzelf ju bilaris. Overigens heb ik voor mijn werk altijd mijn salaris ontvangen en dat was vooral de laatste jaren best. Mijnheer de voorzitter, hartelijk dank voor de door u, fnede namens de ge hele raad, tot mij gerichte zeer waar derende woorden en voor de cadeaus. U hebt het op de u eigen, vlotte en uit stekende wijze gedaan, waarvoor ik iedere keer weer bewondering heb en waarop ik weieens jaloers ben. U hebt mij echter, naar mijn gevoelen, teveel lof toegezwaaid. Ik ben er mij van be wust, dat ik in mijn taak vaak ben te kort geschoten. Ik heb als gemeente-ambtenaar ge tracht aan rijk en arm, aan jong en oud, ongeacht de kerkelijke of politieke kleur, de helpende hand te bieden en hun met advies terzijde te staan. „Het kan niet" stond en staat niet in mijn woordenboek. Zonder uw aller medewerking en dat geldt in het bijzonder voor mijn aller naaste medewerksters en medewerkers van de secretarie, had ik mijn taak niet naar behoren kunnen vervullen. Met uw aller hulp en inspanning was het mogelijk het gemeentelijk apparaat be hoorlijk te doen functionneren. Dankbaar ben ik voor alles, wat mij geschonken is dankbaar, dat ik mijn vrouw en mijn 3 kinderen tot heden heb mogen behouden dankbaar, dat ik heb mogen medewerken aan de groei en de bloei van „ons goéde Veen en zijn pracht bevolking", zoals wijlen wethouder Middelhoven het zo gaarne zeide dankbaar voor de ontzaglijk vele vriendschapsbanden, die in de loop van deze 40 jaren zijn gelegd. Vertrouwen behoort naar mijn me ning tot het allerschoonste, dat een mens in het leven kan ontmoeten. U allen hebt mij een vertrouwen geschon ken, dat in mijn verder leven een zeer waardevol bezit zal zijn. Hartelijk hoop ik, dat in de jaren, die mij nog scheiden van de 65, de goede en prettige samenwerking met u, mijn heer de burgemeester, de wethouders, de leden van de raad en het gehele per soneel, niemand uitgezonderd, besten digd zal blijven. DANKWOORD VAN DE HEER HILLE Evenmin als de secretaris heb ik de ze huldiging gezocht. Ik wist niet dat wij zulke geweldige mensen waren. Misschien was het beter geweest nog vijf jaar met deze huldiging te wachten als wij de gemeentedienst verlaten. Maar nu dit alles zich zo spontaan aan mij opdringt ben ik er toch dankbaar voor. Ik word er klein onder. Toen ik in Veenendaal kwam heb ik de eerste drie weken gezegd dat ik het hier niet lang zou uithouden. Maar dat was guw over en ik wil hier nooit meer weg. Dat schildersgereedschap doet denken aan Rembrandt maar ik ben maar een amateur. Ik schilder overi gens niet omdat ik.mij anders als vrij gezel zou vervelen. In geen geval, want ik weet niet wie zich eerder verveelt, ik of een getrouwd manVerder meen de de heer Hille te moeten veronder stellen dat die klok als geschenk geen steek onder water betekent, waar hij toch altijd behoorlijk op zijn tijd let. Ook dacht de heer Hille nog aan de genen uit de eertijds kleine kring van ambtenaren die door de dood zijn weg genomen en wie bij deze gelegenheid een posthume huldiging toekomt voor hetgeen zij in vaak moeilijke omstan digheden voor Veenendaal hebben ge daan. Nadat de burgemeester de buiten gewone raadsvergadering had gesloten moest de heer Hille tal van gelukwen sen in ontvangst nemen, terwijl de heer Blankespoor en diens echtgenote zich voor de receptie naar „De Korenbeurs" begaven. Naast het enorme aantal persoonlij ke en schriftelijke gelukwensen welke de heer Blankespoor bereikten, ont ving hij daar nog vele bloemstukken en cadeaus, w.o. de envelop met in houd van de Veenendaalse bevolking en een cadeau van de plaatselijke fa brikanten gezamenlijk in de vorm van een televisietoestel en een mand met eieren van het gemeentebestuur van Barneveld. De Veenendaalse Harmonie „Caeci- lia" bracht de jubilerende secretaris nog een muzikale hulde voor „De Ko renbeurs". Ondanks de regen, die met bakken uit de hemel viel, is een nog aanzien lijke, druipende schare VZC-supporters er getuige van geweest, dat „hun" he- jenploeg de kampioensploeg van het Gooi uit Bussum een 21 nederlaag bezorgde. De wil om te winnen en een niet te blussen enthousiasme joeg de VZC- ploeg naar de overwinning. In schut- terskwaliteiten en in taktiek overtrof fen de Veenendalers de Gooilanders verre, maar in snelheid moest de thuis club toch nog enigszins, al was het tot een minimum gedaald, de meerdere er kennen in de Gooise ploeg, die met een stel erg jonge en erg snelle spelers in het water kwam. Tot de rust kregen de toeschouwers een aantrekkelijk wedstrijdgedeelte te zien: snelle starten van 't Gooi, maar toch bijgehouden door de Veenendalers, die op topkracht gekomen steeds een score van de kampioenen verhinderden. Toch werd de stand 10 in het voor deel van 't Gooi. Maar het pleit was geenszins beslist en het moreel in de VZC-gelederen werd door deze achter stand eerder beter dan slechter. Na de rust werden de bakens kenne- (Vervolg van pagina 1) van het riool naar het andere, zonder geluid te geven. In de loop van de volgende middag kwam de commissaris van politie in eigen persoon B. gelukwensen. De di recteur van het circus meende niet be ter te kunnen doen, dan eerlijk op te biechten. De commissaris schrok, wilde B. verwijten gaan maken, maar bond in, toen B. hem er op wees, dat hij een grote verantwoordelijkheid droeg en waarschijnlijk een paniekstemming had voorkomen. IN HET HOL VAN DE LEEUW De commissaris was een verstandig man; hij bood direct zijn steun aan, waarvan B. gebruik maakte, door assi stentie te vragen van 500 man. Ook de directeur van de gemeentewerken moest zijn dapperste mensen zenden en hen voorzien van kaplaarzen, ladders, tou wen en revolvers 's Nachts zou het offensief beginnen. Op het aangewezen uur verschenen lijk verzet; de gastheren namen meer en meer bezit van het veld en het duur de niet lang of Rien Schoeman kon uit een volkomen vrije positie op midden voor Henny van de Loosdrecht spelen, die met een korte, droge doorslagbal de stand gelijk breide. Enkele aanvallen van 't Gooi werden hierop kort maar bondig afgeslagen, door een elkaar be grijpend team achterspelers met Ivo Koomen als kopman, Evert van de Loosdrecht in de snelle sprints en doel man Jan Bakker als laatste verdedi- gingspost onder de lat. Straf moest scheidsrechter De Waal uit Zeist zo af en toe optreden in de harde strijd, die nu volgde. Henny en Wim van de Loosdrecht werden met hun „secondanten" van 't Gooi buiten de lijnen gestuurd. Menigmaal miste middenvoor Henny van de Loosdrecht, die door de Gooi-midachter uitstekend werd gedekt. Er kwamen gevaarlijke schoten van zijn hand, doch de lat was een paar maal zijn grootste vijand. Het was tenslotte Hein van Schuppen, die de winnende goal voor z'n rekening nam en hierbij is het, ondanks de ang stige momenten, die de VZC-supporters beleefden, gebleven. allen ze hadden plechtig geheim houding moeten beloven en, goed ge wapend, was het gevaar tot een mini mum beperkt. De agenten en de baggerknechts werden voor de riolen van ieder ar rondissement geposteerd, binnen een straal van 1 km van het gebied waar van men vermoedde, dat de leeuw zich ophièld. De lege kooi werd voor de in gang geplaatst (de uitgang was dicht gemaakt) en toen ging B. met twee man en zijn hond Marco het riool in. Tastend ging het voorwaarts, terwijl Marco door een luid geblaf te kennen gaf, dat hij het spoor van de leeuw ge roken had. Plotseling zagen de mannen twee roodachtig-groen schitterende ogen voor zich: zij hadden de leeuw nu vlakbij! Bostock zond onmiddellijk iemand weg om de achterste posten te waarschuwen. Zelf kropen hij en zijn mannen nu op handen en voeten voor waarts, terwijl ze patronen afschoten, op de horens bliezen en vuurwerk af staken. Op deze manier probeerden zij de leeuw naar de kooi te dringen. HET GEVECHT BEGINT Intussen ontketende zich een ver schrikkelijk gevecht tussen de hond en de leeuw en het spreekt vanzelf, dat ze allen in groot gevaar verkeerden. Na op verschillende plaatsen deerlijk door de leeuw verminkt te zijn, liet de hond los en kroop jankend naar Bostock, die hem direct aan de goede zorgen van de oppassers overliet en alleen verder ging. Hij deed zijn kaplaarzen uit, gebruikte ze als schild en, bij de leeuw gekomen, gelukte het hem, deze er een geduchte slag op de neus mee te geven. Als voorzorgsmaatregel had Bostock een ijzeren pan op het hoofd gezet, maar de leeuw stak er geen klauw naar uit, doch keerde zich om en verdween in de riolen. Goede raad was duur. Steeds verder gingen de mannen, tot zij bij een steile afgrond kwamen. De mannen, die de weg niet kenden, rolden hals over kop naar beneden, gelukkig zon der dat er iemand gewond werd. Nieu we schrik toen zij plotseling de leeuw zagen, die, evenals zij, gevallen was. Het dier was echter met zijn achter hand in een strik geraakt en hing nu met zijn vier poten in de lucht. Direct werd hij nu gebonden en naar de kooi teruggebracht. Hiermee was de finale geblazen. Eerst veel later hebben de inwoners van Birmingham vernomen hoe de vork in de steel zat en hoe zij uit groot ge vaar gered zijn.

De Vallei | 1956 | | pagina 4