Wederom bouw van 167 woningen op stapel SNIP en SNAP Seller Set nylons r met 87 hiervan wordt direct begonnen „H OLLANDIA" „De Oude Molen" had klachten Particulieren kopen grond van gemeente BIJNA 20 JAAR GELEDEN BEGONNEN Bouw van 124 flatwoningen tussen Bantuin- weg en Groeneweg wordt beschouwd als „experiment" ACHTERBERG EDER VEEM Fa. L. HE IJ diverse Jongemannen Blokken met vier woonlagen Ook een restaurant op VEWIBETO MARKTBERICHTEN Door dik en dun UIT RHENENS RAADZAAL Aannemer kon niet houwen Koe in Achterberg door bliksem getroffen De oudste mechanische klok ter wereld Illl passend en verrassend elegant t Tricotage fabriek ha&r enkele nette ruim woonhuis U kunt het toch niet afschreeuwen Mede in verband met de onlangs in werking getreden nieuwe regeling in zake de verdeling van het bouwvolume aan de hand van de beschikbare bouw capaciteit, heeft het bestuur van Pa trimoniums Bouwvereniging aan archi tect G. de Geit en het architecten bureau Nieuwenhuijs en Brouwer, al hier, opdracht gegeven om, in overleg met de dienst van gemeentewerken, plannen te ontwerpen voor de bouw van respectievelijk 15 en 152 wo ningwetwoningen in het complex „Het Franse Gat". Het complex van 15 woningen zal be staan uit 5 beneden- en 10 bovenwonin gen, terwijl het complex van 152 wo ningen zal bestaan uit 4 blokken van elk 32 etagewoningen in vier bouw lagen en 3 blokken van elk 4 beneden en 4 bovenwoningen. Het gemeentebestuur heeft dezer da gen van de heer hoofdingenieur-direc teur van de wederopbouw en de volks huisvesting echter bericht ontvangen, dat van laatstgenoemd complex van 152 woningen voorlopig slechts een aanvang kan worden gemaakt met een gedeelte, n.l. 64 etagewoningen en 4 boven- en 4 benedenwoningen. Met het complex van 15 woningen kan in zijn geheel worden begonnen, zodra met de aannemers over de bouwkosten over eenstemming is bereikt. Gezien de thans beschikbare bouw capaciteit en mede op aandrang van de heer hoofdingenieur-directeur zal de bouw van deze complexen onderhands moeten worden opgedragen. Het ligt in de bedoeling het complex van 15 wo ningen op te dragen aan de firma J. Boers en Zn., terwijl het complex van 72 woningen zal worden opgedragen Van het bestuur van de Buurtvereni ging „De Oude Molen" ontving het ge meentebestuur een schrijven waarin het bestuur van deze buurtvereniging klachten naar voren brengt met be trekking tot de uitoefening van haar bedrijf door de firma De Ruiter Dzn, Molenstraat 1. Naar aanleiding van een en ander hebben B. en W. een onderhoud gehad met de heer D. J. de R. van genoemde firma. Eén van de door „De Oude Mo len" geuite bezwaren betreft de aan wezigheid van grote stukken ijzer langs de Molenstraat. Ook zijn klachten ge uit terzake van het laten staan van voertuigen. Wanneer in dit opzicht ech ter bezwaren bestaan, is de firma De R. gaarne bereid er voor zorg te dragen, dat dit in de toekomst evenmin wederom zal plaats vinden. Wat betreft de gemaakte opmerking, volgens welke door de firma De R. op haar terreinen een grote schuur is ge bouwd, diene dat hier geen sprake is geweest van nieuwbouw of van uit breiding van de bestaande bebouwing. Er kan te dien aanzien slechts gespro ken worden van herstelwerkzaamheden. Het betrof hier n.l. de vernieuwing van een oud, versleten dak. Het oude dak van één der opslagloodsen kon niet meer worden weggenomen, in verband waarmede dan ook over dit oude dak een nieuw is gebouwd. Aangezien de firma De R. volledige medewerking in deze heeft toegezegd, verwachten B. en W. dat zich in de toe komst een herhaling van deze en der gelijke klachten niet zal voordoen. Mitsdien adviseren zij de raad dan ook het schrijven van het bestuur van de buurtvereniging „De Oude Molen" voor kennisgeving aan te nemen. aan het Bouwbedrijf J. Boers, alhier. Besprekingen met genoemde aannemers resulteerden in een aanneemsom van respectievelijk 195.000,(15 wonin gen) en 876.5i5,(72 woningen), met welke bedragen de heer hoofdingenieur directeur van de wederopbouwwet en de volkshuisvesting zich kon verenigen. DE HUREN De huren voor deze woningen zijn voorlopig vastgesteld op 12,60 voor de 5 beneden-, en 11,voor de 10 boven woningen en verder voor de 4 benedenwoningen (1 sl.k.) 4 bovenwoningen (2 sl.k.) 16 woningen (begane grond) 16 woningen (le etage) 16 woningen (2e etage) 6,- 7,50 12,15 11,85 11,55 16 woningen (3e etage) 11,25 In de Vewibeto 3, de grote handels- en industriebeurs welke van 21 t.m. 29 september a.s. te Veenendaal wordt ge houden zal ook een restaurant komen, zodat de bezoekers hier een ogenblik kunnen rusten. De exploitatie van dit restaurant is gegund aan Hotel Stuyvenberg te Eist. Het zal zeer smaakvol worden inge richt. Ook de nieuwe rijdende melkbar van het Nederlands Zuivelbureau zal een plaats op deze Vewibeto 3 krijgen. Het leeggewicht van deze ultra-moderne wagen bedraagt 12.500 kg. Overigens zal op deze beurs het allernieuwste ge demonstreerd worden, zowel op huis houdelijk als op technisch gebied. Ter voorziening van de electrische stroom zal door de PUEM een tijdelijk hoogspanningshuisje bij de beurs ge plaatst worden. De capaciteit voor de beurs zal 300 KVA bedragen. Bij het gemeentebestuur werd ont vangen een tweetal aanvragen voor het kopen van gronden gelegen aan de Bergweg voor de bouw van een dubbel woonhuis, n.l. van mej. J. G. van Doorn en van de heer B. C. Drost, beiden al hier. De percelen in kwestie hebben een oppervlakte van respectievelijk 397 ca en 505 ca. De koopsommen bedra gen derhalve, bij een prijs van 11, per ca., 4.367,en 5.555, Voorts is een verzoek ontvangen van' de firma Wed. L. N. van Essen alhier tot aankoop van een gedeelte van het binnenterrein tussen de Klaas Kater straat, het Dr. Slotemaker de Bruïne- plein, de Dr. Slotemaker de Bruïne- straat, de Dr. Colijnstraat en de Patri moniumlaan en tot het verkrijgen van VEENENDAAL. Op de wekelijkse eiermarkt waren dinsdagmorgen 130000 eieren aangevoerd. Voor grote eieren werden prijzen besteed van 16,50 tot 17,50 per 100 stuks, voor kleine eieren 9,00 tot 13,00. De handel was vlug. In verband met de heersende mond en klauwzeer waren op de biggenmarkt geen biggen aangevoerd. een recht van koop op de rest van dit terrein. Aanvraagster is voornemens op dit perceel een bedrijfspand te bouwen, bestaande uit een kantoor met maga zijn. Het te kopen terrein beslaat een oppervlakte van 4225 ca. De grond prijs bedraagt volgens de herziene kost prijsberekening 5,per ca., zodat de koopsom 21.125,bedraagt. Het op tieterrein heeft een oppervlakte van 1755 ca, hetgeen tegen 5,per ca. neerkomt op 8.775, B. en W. hebben de raad voorgesteld tot verkoop van genoemde gronden over te gaan. Er zijn van die figu ren, die, volkomen aan de fantasie ontsproten, zo'n geheel eigen leven gaan leiden, dat zij voor ons even werkelijk, even „echt bestaand" worden als U en ik en onze vrienden en ken nissen. Zij zijn niet meer weg te cijferen met de gedachte: Nu ja, 't is maar verbeelding! Nee, ze bestaan echt: juffrouw Snip en juf frouw Snap. In het ver beelde leven meten wij met andere maten dan in de werkelijkheid U moet er „Het ver beelde leven" uit de „Korte Arabesken" van Louis Couperus nog maar eens op nalezen het in 't leven hou den van, of wat het zelfde is, de publieke belangstelling behouden In februari j.l. besloot de gemeente raad een krediet van 15.832,te ver lenen voor de verbetering van 8 wonin gen aan de Parallelweg, n.l. de nummers 14 tot en met 21. Hoofdaannemer van dit werk was de heer B. C. D., alhier, voor een bedrag ad 11.800,Hoewel het werk on middellijk aan de aannemers werd ge gund, werd niet met de uitvoering be gonnen, aangezien de hoofdaannemer verstek liet gaan. Tijdens door de dienst van gemeentewerken met hem gevoer de besprekingen liet betrokkene zich uit in die zin, dat hij niet over voldoende arbeidskrachten beschikte om het werk op korte termijn te kunnen uitvoeren. Daarbij liet de heer D. tevens door schemeren, dat hij er geen bezwaar te gen zou hebben, indien de gemeente de gunning zou intrekken en het werk aan een andere aannemer zou opdragen. Deze zaak is derhalve in een impasse gekomen. Wél heeft het gemeentebe stuur nog aan een andere aannemer prijsopgaaf gevraagd, doch deze lag 2950,hoger. Dit prijsverschil noe men B. en W. voor een dergelijk klein werk onaanvaardbaar, temeer daar de aanvankelijk berekende verbeterings- kosten reeds zó hoog waren, dat alge hele doorberekening in de huur reeds niet mogelijk was. In verband met het bovenstaande bleef geen andere weg over dan de raad voor te stellen van de verbeteringen af te zien. Pogingen om de heer D. langs gerechtelijke weg aan te spreken zou den in ieder geval tot langdurige ver traging leiden. Het ligt thans voor de hand de betreffende woningen in de tegenwoordige toestand te laten en daaraan slechts de normale onderhouds werkzaamheden te verrichten, aldus B. en W. tot de raad. Tijdens een hevig onweer afgelopen dinsdagochtend werd in een weiland onder Achterberg een koe, welke eigen dom was van de gebr. Van Laar aan de Cuneraweg, dodelijk door de bliksem getroffen. VAKANTIEGANGER NAAR HET ZIEKENHUIS Zaterdagavond is de bromfietser L. uit Maassluis, die met vakantie in Ederveen was, op de Immenweg te Lun- teren met zijn bromfiets geslipt. Met een hersenschudding en een ontzette arm moest hij in het ziekenhuis te Ede worden opgenomen. is gerestaureerd en zal deze maand in de kathedraal van Salisbury worden aange bracht. De klok werd gemaakt tijdens de regering van Edward III, maar niet meer gebruikt tot hij in 1926 onder een dikke laag stof en verf werd teruggevonden. De klok heeft wijzerplaat noch wijzers, maar duidt de tijd door middel van slagen aan. Duivel. Een rechtbank in Lapland heeft de mens het recht toegekend om in de duivel te geloven, er bang voor te zijn en zich van zijn angst te bevrijden door de demon te lijf te gaan. Vier Lappen hadden in september van het vorige jaar een gek gedood, die in de onmetelijke, verlaten noordelijke streken van Lapland half door van honger en vermoeidheid had rondgedoold, en bij hen was gekomen om onderdak te vragen. De deatils van de moord door de guns tig bekend staande mannen, die in hun angst voor de halucinerende verschijning en in de ban van de demonische verlaten heid w.aarin zij leefden het slachtoffer met messteken en houweelslagen hadden vermoord, deed de juryleden tot vrij- De magere agenda, welke door gemeester Jhr. Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal dinsdagavond aan de ge- jneenteraad van Rhenen werd voorge legd, had verstrekkende gevolgen. Hier op kwam onder meer voor het plan om over te gaan tot de bouw van niet minder dan 124 flatwoningen op een terrein, dat is gelegen tussen de Ban- tuinweg en de Groeneweg, waarvoor de totale bouwkosten zullen bedragen het lieve sommetje van 1.825.800, De raadsleden tilden er kennelijk niet zwaar aan. De heren J. van Dyk (PvdA) en zijn partijgenoot J. Menting, alsmede de heer G. v. d. Steeg (Gemeentebelang) hadden slechts enkele opmerkingen van bijkomstig belang, terwijl de heer Grif fioen (AR) helemaal niets wilde op merken, doch integendeel de gehele ge meente feliciteerde met dit besluit. Wethouder J. Boelhouder (PvdA) aan vaardde het plan zoals hij zeide mA een bezwaard hart. Hij moest eigenlijk verheugd zijn in deze tijd van woning- schaarste, dat Rhenen er weer 124 wo ningen bij krijgt, doch hij betwijfelde het, gezien de nogal hoge huren, of deze woningen wel aan Rhenense gezinnen ten goede zouden komen. Spreker was niet optimistisch gestemd. Hij vreesde met deze woningen veel ellende te zul len beleven. Deze flatbouw, aldus de wethouder, kon weieens een zorgenkind worden. De voorzitter noemde het een ex periment, doch spreker was van me ning, dat deze bouw in het nog steeds snel groeiende Rhenen wel tot zijn recht zal komen en het daarom wel aan te durven. Wethouder W. Klaassen vestigde er de aandacht op, dat men overal tot de bouw van flatwoningen overgaat. Deze spreker had er nog nergens een leeg zien staan. Hij was van mening de wo ningen wel kwijt te zullen raken. Rekening houdende met het verschil in grootte en ligging der woningen kan de huur naar onze mening als volgt worden vastgesteld: 4 woningen sub a 15 woningen sub b 11 woningen sub c 38 woningen sub d 32 woningen sub e 12 woningen sub f 12 woningen sub g 2 garages 8,75 p. w. 9,60 p. w. 12,— p. w. 11,50 p. w. 11,— p. w. 10,50 p. w. 14,70 p. w. 2,50 p. w. Zonder hoofdelijke stemming viel ten slotte het besluit tot de bouw, waarna de voorzitter dank bracht aan alle me- In alle maten verkrijgbaar bi Hoofdstraat Veenendaal J bur- dewerkers voor de vele werkzaamhe den, welke bij de voorbereiding van de plannen werden verricht. De raad verleende vervolgens het col lege machtiging tot uitvoering van ver beteringswerkzaamheden aan de Ach- terbergse straatweg. Onder andere zal de nauwe fuik nabij de spoorwegover gang worden verbreed tot 6 meter. Het ligt voorts in de bedoeling langs de spoorbaanweg een trottoir aan te leg gen, ter breedte van twee meter over een afstand van 425 meter. Voorts liet het college zich ontvallen dat de Achterbergsestraatweg van een moderne verlichting zal worden voor zien. Verdere bijzonderheden hierom trent wenste men nog niet los te laten. In verband met de totstandkoming van een tweede openbare lagere school besloot de raad een wijkverdeling in het leven te roepen, waartoe een ver ordening werd vastgesteld. Het besluit komt hierop neer, dat de gemeente in twee delen is verdeeld door een denk beeldige lijn van west naar oost. De leerlingen, die ten zuiden van die lijn wonen zullen worden gedirigeerd naar de oude school aan de N.V. Weg en die ten noorden wonen gaan naar de nieu we school aan de Acacialaan. Wethouder Boelhouder bracht dank aan het personeel van de school van de heer Van Ommen voor het vele werk, dat voor deze maatregel werd verricht. Naar aanleiding van een vraag van de heer Plaat over de melkvoorziening op de oude school deelde de wethouder van onderwijs mede er nogmaals bij het personeel op aan te zullen dringen deze schoolmelkvoorziening door te voeren. Tot hoofd van de nieuwe school werd met algemene stemmen benoemd de heer G. B. Runge te Lekkerkerk. Naar de nieuwe school werden over geplaatst de volgende leerkrachten van de o.l.school N.V.Weg: mej. C. E. van Eek, mej. P. Ros, de heer E. J. Olvers en de heer A. v. d. Berg. Het voorstel om verschillende nieuwe wegen in Eist van namen te voorzien ondervond nogal wat tegenstand bij de raadsleden uit dit dorp. Men vond de namen Bosweg, Kerkweg, Parkweg en Sportweg niet gelukkig gekozen. De heer M. C. van den Berg stelde ten slotte voor één van de wegen naar de burgemeester te noemen. De voorzitter van de raad had er kennelijk weinig plezier in, waarop de heer Kerkstra de suggestie aan de hand deed in Eist een „M.C.-weg" in te voeren, genoemd naar de vorige spreker. (Hilariteit.) De heren J. v. Dyk, D. de Jong en H. Griffioen hadden ook nogal wat bezwaren, zodat het college besloot het voorstel aan te houden en naar andere namen uit te zien. Z.h.s. werd besloten tot aankoop van de naast het gemeentehuis gelegen villa „Bella Vista" voor de prijs van 29.000 gulden. Dit gebouw zal in de toekomst worden gesloopt indien tot de bouw van een nieuw gemeentehuis wordt overge gaan. Het perceel wordt thans nog be woond door de burgemeester. Tenslotte werden twee leningen aangegaan van elk 900.000,—. voor twee verbeelde figuren geduren de tal van jaren is waarlijk een pres tatie, is een kunst op zichzelf. De „dames" Snip en Snap zullen ook eenmaal tot het verleden behoren, maar dan toch zal de herinnering blijven en zullen zij bijgezet worden bij die speci fieke „revue"-figuren, die de geschie denis van ons Nederlandse „lichte" amusement slechts zo spaarzaam kent. Tijdens een van de radio-uitzendingen van de Bonte Dinsdagavondtrein moes ten Willy Walden en Piet Muyselaar, eigenlijk omdat men niets beters wist, een praatje houden tussën tweemaal een juffrouw. Willy had een jurk van zijn moeder aan en ook Muyselaar had wat geleende kleren omgehangen. Eer lijk gezegd hadden zij er geen grote ver wachtingen van, toen zij zo als juf frouw Snip en juffrouw Snap voor de microfoon traden. Maar het publiek is onberekenbaar en het werd vanaf de eerste keer een overweldigend succes. Dat is al weer lang geleden, het was op de 27ste maart 1937. De publieke smaak is inderdaad on berekenbaar en zo zijn ook de reacties van het dikwijls verfoeide maar vaker nog naar de ogen gekeken „veelkoppige monster" (en bij die vele koppen hoe veel ogen dus om naar te kijken!). Hoe dikwijls is het artiesten, zelfs de groot sten in hun vak, niet overkomen, dat zij na de gedachte, na de verwachting „dat wordt een kraker" beschaamd uit kwamen, omdat het stuk of het num mer viel als een baksteen? Probeer eens om er iets in te brengen, tracht welke middelen dan ook, waarbij kos ten noch moeiten gespaard zijn, als het „monster" niet wil, zal het nooit ge lukken. De ene artiest mag een „pu bliek, ik veracht u"-air aannemen, van een ander, die even populair is, zal datzelfde publiek het nooit aanvaarden. Speel eens in de ene plaats met groot succes, met uitverkochte huizen, ga dan naar een volgende plaats en ge hebt kans, dat er „geen hond in huis" komt. Het publiek is als een grillige vrouw, dan zo, dan zo. Iets dat men het wil doen onthouden, is het de volgende dag vergeten, iets, dat men uit de her innering wil wegwerken, onthoudt het tot in lengte van dagen. En zoals het met het grote publiek gaat, is het ook met het kinderpubliek, met dien. verstande, dat dat helemaal geen blad voor de mond neemt. Enfin, ervaringen met kinderpubliek hebben Willy Walden en Piet Muyse laar genoeg opgedaan. Een ervan, die het dikwerf hopeloze van het mense lijke streven (en dus ook van de ar tistieke wil) schijnt te openbaren, zij hier geboekstaafd. In de tijd, waarin deze trieste onder vinding zich afspeelt, werkten Walden en Muyselaar veel voor kinderen. Ge dachtig aan het „dames"-succes voor het oudere publiek hadden zij ook voor hun jeugdige toeschouwers twee onaf scheidelijke en behoorlijk dwaze figu ren gecreëerd, in dit geval niet twee juffrouwen maar twee vriendjes, die zij, als ik mij niet vergis en dat zou wel kunnen gebeuren, „Jut en Jul" ge noemd hadden. Zij hadden deze twee persoonlijkheden hardnekkig bij alle mogelijke gelegenheden gepropageerd, voor de radio bekendheid gegeven in speciale gedeeltelijk voor de jonge luisteraars bestemde uitzendingen en verder sedert vele maanden in het middelpunt geplaatst van alle revue's en kinderprogramma's, waarin zij op traden. Het was dan ook wel een tweetal, dat zich in de memorie van de spes patriae van Nederland beloofde vast te zetten: een tweetal in korte broekjes, waaruit twee paar sprietige benen staken, mal lotige petjes op het hoofd en potsier lijke blosjes op de wangen. Het begon dan ook al aardig populair te worden. Althans, zo dachten Piet en Willy, dach ten zij tenminste tot die middag Opnieuw waren Jut en Jul in tal loze scènes opgetreden, waren de namen nog eens met kracht in de hersenen van de aanwezige en nogal rumoerige jongelieden gepompt en toen zij dan ook ten laatsten male in de finale kort- gebroekt, roodgeblost en malgepakt naar voren traden, meenden zij met een gerust hart te mogen vragen: „En, jongens en meisjes, jullie weten toch zeker wel, wie wij zijn, nietwaar?" En als uit één mond kwam zonder enige aarzeling het antwoord uit enige honderden jonge kelen: „Ja-aSnip en Snap!" Toen hebben Walden en Muyselaar het maar opgegeven en Jut en Jul aan de kapstok gehangen. Ergens in een vergeten kleedkamer van een oude ver vallen schouwburg, geloof ik. Geen personeel genoeg. Sinds jaren zijn enkele belangrijke afdelingen van het wereldvermaarde British Museum voor het publiek gesloten. Tengevolge van geldgebrek ziet de directeur van dit instituut geen mogelijkheid de no- het publiek eens iets in te pompen, met dige suppoosten, enz. te krijgen. KERKEW1JK 57 VEENENDAAL vraagt fabrieksafdelingen Dienstplicht vervuld hebbende. Aanmelden: tijdens de fabrieksuren bij de portier. Sollicitanten uit Eist gelie ven zich te vervoegen bij de Heer J. van Mourik, Veenendaalsestraat 13, Eist (U.) TE KOOP vrijstaand met sigarenzaak en pakhuis van plm. 200 m2 oppervl. VRIJ TE AANVAARDEN Brieven onder nr. 2982 aan het bureau van dit blad. Wanneer U de goede hoedanigheden van Uw artikelen onder de aan dacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat De Vallei te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet gelezen, maar „gespeld"van A tot Z. In die sfeer ge nieten ook Uw adverten ties méér dan gewone belangstelling ende resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met ver reweg de grootste oplaag voor deze omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft spraak besluiten. „Als wij niet de sterk- sten waren geweest", aldus verklaarde het viertal, „dan zouden wij nu in de hel zijn geweest, en zouden onze zielen nu hebben rondgedwaald in de verlatenheid van ijs en sneeuw, kermend met de wind en huilend met de wolven die er rond dolen." Kortom, zij hadden in hun angst in de ongelukkige een duivel gezien. Beter dan by ons. In Duitsland is het verboden, melk, die een vetgehalte be zit van drie procent onder de naam volle melk in de handel te brengen. Ze mag slechts als „drinkmelk" worden verkocht. Radio-reporter krijgt bewegingsvrij heid. Met behulp van een radio-micro foon, die niet veel groter is dan een normale portefeuille, kan een radio- reporter in Duitsland zich zonder draad natuurlijk ongeveer vijftig meter van zijn „steunpunt" ver wijderen. (2) Hoe goed herinnerde Aram zich van zijn vorige reizen de enorme uitkijktoren van het kleine ha ventje, die vanuit zee reeds van verre te zien was. Een vage ongerustheid maakte zich van hem mees ter, doch met een licht schouderophalen verdreef hij zijn sombere gedachten. Hij was zo lang weg geweest misschien vergiste hij zich eenvoudig en waren zij nog niet zo ver. Doch reeds een uur later keerde zijn onrust in alle hevigheid terug. Aan de horizon doemde een donkere streep op. De kust! En nog steeds was er geen spoor van de toren te bekennen! Zou men het ding gesloopt hebben? vroeg Aram zich af. Doch waarom? Het bouwwerk had er reeds eeuwen gestaan! Of zou de roer ganger zich toch vergist hebben? Doch naarmate zij dichterbij kwamen, begon Aram de kust te her kennen. Een vage vrees bekroop hem. Waarom was hier geen enkele visser te zien? Anders zwermde op zulke prachtige dagen de hele vloot van kleine scheepjes voor de kust. Terwijl de onrust in hem groeide, bleef hij strak vooruit turen. Achter hem klonken luid geschreeuwde bevelen. De roerganger liet de jonk overstag gaan om direct de kleine baai te kunnen binnenzeilen. Steeds duidelijker tekende de kustlijn zich af en plotseling ontsnapte Aram een wilde kreet. De huizen rond het haventje, dat hij nu duidelijk kon zien liggen, waren herschapen in brokkelige ruïnes en bij de haveningang onderscheidde hij de overblijfselen van de toren! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2