Vakantie-attractie Winkel-markt A ut. de Ruiter PRONTO 4, Nette Jongeman t HEK V A-tje Straatprediking enige flinke meisjes Uit Veenendaals raadszaal FOTO'S Heimy Jansen VRAAG EN AANBOD Speeltuin Voor de kinderen extra attractie TOUR DE FRANCE FILM 1956 VAN PARIJS TOT DESSELDORF Voor Verven en Stomen Voor de groene tafel Tandarts Dc Nooy AFWEZIG Stefanus v. Tintelen net meisje Afwezig HEDEN BEGINT ONZE Veertien dagen lang extra koopjes in alle afdelingen. Werkelijk de moeite waard om eens te komen kijken. ze mogen allen grabbelen in de grote grabbelton. Voor de dames deze weken GRATIS BREIPATRONEN U kunt vrij rondlopen in onze kra men en rustig zien of er wat bij is. Manufacturen en Woninginrichting PLAATST EEN Kost slechts 95 cent Bezoekt woensdag 15 aug. a.s. de gevraagd bij: Stomerij en Ververij Van HARDEVELD naar HARDEVELD komen Op een confectie-atelier kunnen worden geplaatst. FAMILIEBERICHTEN Daar het mi) niet mogelijk is, allen, die op de dag van de viering van mijn 40-jarig ambtsjubileum, in allerlei vorm van hun belangstelling blijk given, afzonderlijk te danken, moge ik langs deze weg de verzekering geven, dat deze blijken vsn medeleven mij zeer hebben getroffen en met grote dank vervuld. Door deze overweldigende belangstelling is het voor mij en de mijnen een onvergetelijke dag geworden D. BLANKESPOOR Veenendaal, 8 augustus 1956 Huize: „de Spijker" Hiermede betuigen wij onze dank aan de leraren van het Instituut ..DUBBEL Wvoor de ge noten succesvolle opleiding. Dank zij de deskundigheid van de aan dit in stituut verbonden leraren kon een zeer groot per- sentage geslaagden worden bereikt. DE 8 GESLAAGDEN VAN DE CURSUS M.B.A, OOOOOOOOOOOOKJ>.JOOOO §Zo de Heere wil hopen X onze geliefde Ouders. Be- O huwd- en Grootouders C 0 E. J. v. d. Brandhof 8 O en x X G. v. d. Brandhof- g Hoogeweg Q 9 D.V. 25 aug. 1956 de dag 9 y te herdenken van hun y X 40-jarige echtvereniging, g O Dat zij nog lang gespaard X mogen blijven is de wens q van hun dankbare kinde- Q ren- behuwd- en klein- y !X kinderen. X Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 17 aug. a.s. na 7 O 0 uur n.m. OOOOOOOOOCXXX-XX5 Eben Haëzer Zo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Over grootouders NELIS WILDEMAN en TEUNTJE WILDEMAN- van de Berg op 15 aug. a.s. de dag te gedenken waarop zij voor 50 jaren in de echt werden f verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achter kleinkinderen. Eist, augustus 1956 Franseweg 17 PIETER SPELT Wedn. van A. Hooyer en STIJNTJE VALK hopen woensdag 22 aug. a.s., zo God wil, in het huwelijk te treden. De voltrekking zal plaats vin den ten Gemeentehuize te Veenendaal om 12.30 uur. Veenendaal, 9 aug. 1956 Nieuweweg 249 Kerkewijk 28 Kerkelijke bevestiging om 1 uur in de Geref. Kerk door de Weleerw. heer Ds J. Overduin Gelegenheid tot feliciteren: woensdag 22 aug. van 3.30- 4.30 uur in ,,'t Trefpunt". Kerkewijk. Veenendaal. Toekomstig adres: Nieuweweg 249, Veenendaal. MAAK TOCH ZELF tijdens Uw vakantie! Daar kunt U het gehele jaar nog van genieten! Wij hebben voor U reeds: Prima 6x9 toestel letjes vanaf 14,50 Prima tasjes in div. kleuren vanaf 4,25 Alle merken en maten rolfilms vanaf 1,50 Ook het ontwikkelen, af drukken, vergroten en re produceren kunen wjj voor U verzorgen. Neem eens een proef en U zult meer dan tevreden zyn! Drogisterij en Fotohandel Apoth.ass. Zandstraat 7, Telef. 2.4.7.2 VEENENDAAL van 13 tot 28 augustus Spoedgevallen worden waar genomen door de andere tand artsen uitsluitend op hun spreekuur. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Verloren een schakelarm band. Heeft voor verliezer persoonlijke waarde als aandenken. Tegen beloning terug te bezorgen Hoofd straat 66a, Veenendaal. Voor Uw bewijs van deelne ming ontvangen, bij het over lijden van onze geliefde Man, Vader, Pleegvader, Bauwd en Grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom eerder weduwnaar van Johanna Dirkje Diepeveen betuigen wij U onze hartelijke dank. n zonderheid aan Dr Stegeman, de beide wijkver pleegsters en de Fam. J. Tol lenaar, Uit aller naam. J. E. v. Tintelen- v. d Bruinhorst Rhenen, Aug. 1956 Molenstraat 23 WOENSDAG 15 augustus Grote Poppen kast voorstelling Aanvang 2.30 uur, Vrij entree Meulunterseweg 16 LUNTEREN GEVRAAGD voor hulp in de huishouding P. van Schoppen Levensmiddeleobed'ijf Zandstraat 105 - Veenendaal H. E. G. PILON ARTS van 16 aug. tot 4 sept. a.s. Werkster gevraagd voor 2 morgens per week. Dr. De Visserstraat 18, Veenendaal. Gevraagd twee aankomen de bakkers voor de koek- jesfabricage, en een meisje van ongeveer 18 jaar. Ban- ketfabriek De Jong, Vee nendaal. Te koop wegens overcom pleet z. g. a. n. huishoud- kachel. Emmalaan 61a, Geld. Veenendaal. HOOGSTRAAT 12 TELEFOON 2627 VEENENDAAL Te koop beste aardappels (Blauwe Eigenheimers) bij G. R. van Leeuwen, De Melm, Veenendaal. Te koop jonge konijnen 1,25 per stuk. Patrimoni umlaan 29, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. kinderwa gen. Laag model. KI. Ka terstraat 61, Veenendaal. U kunt het toch niet afschreeuwen Wanneer U de goede hoedanigheden van Uw artikelen onder de aan dacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat De Vallei te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet gelezen, maar „gespeld"van A tot Z. In die sfeer ge nieten ook Uw adverten ties méér dan gewone belangstelling ende resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met ver reweg de grootste oplaag voor deze omgeving. Het blad dat vrijwel huis- aan-huis haar abonné's heeft Te koop 100 roeden staande haver. Dijkstraat 123, Vee nendaal. Gevraagd tegen 1 septem ber a.s. net meisje voor de dag of d.e.n. B. van Harde- veld, Kerkewijk 97, Vee nendaal. Te koop Simplex-tandem met Fuchs motor, 150, Dr. Colijnstraat 77. Te be zichtigen zaterdag. Gevraagd voor na de mid dag een loodsarbeider. Van Gend Loos, Veenendaal. Te koop een motor Ariël. Bouwjaar 1947, met baby sit en telescoop. Parallel weg 89, Veenendaal. Te koop ongev. 35 are te veld staande haver. Te be zichtigen Dijkstraat 169 en te bevragen Dijkstraat 141, Veenendaal. Gevraagd werkster voor 1 of 2 halve dagen per week. C. A. Quint, P. H. van Rijn straat 60, Veenendaal. Net kosthuis aangeboden te Veenendaal. Br. onder nr. 2986 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een werkster v. gedeelten van dagen tegen 1 september. Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Gevraagd een meisje, liefst niet beneden 16 jaar, tegen 1 september. Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Partij planken te koop. Boslaan 65, Veenendaal. Te koop vijf krielkippen m. haan. Prachtdieren. Groen van Prinstererstraat 9, Vee nendaal. Te koop wegens overcom pleet een negenarmige houten sierkroonlamp. Brouwer, Kanaalweg 2, Veenendaal. Terstond gevraagd voor maandag en vrijdag flinke werkster. Café-restaurant „De Taveerne", Hoofdstr. 111, Veenendaal. Degelijk pension aangebo den met vrije kamer. Hui selijk verkeer. Br. onder nr. 2987 aan het bureau van dit blad. Aangeboden gemeubileer de zit-slaapkamer met warme maaltijden of ge heel pension voor 1 pers. b.b.h.h. Brieven onder nr. 2988 aan het bur. van dit blad. Te koop een Sparta brom fiets met grote tank, als nieuw, en een Spartamo- tor met voor- en achter vering. Bouwj. 1950. Prijs 230,Spinder Rijwiel en motorhandel, Cunera- laan 32, Rhenen. Tel. 447. Te koop prima jonge hen nen. Hamps x wit, 7 weken oud. M. Lodder, Friese- steeg 5, Achterberg. Albert Heijn vraagt flinke kruideniersbediende. Leef tijd 16 t.m. 19 jaar. Goede salariëring. Gratis be drijfskleding. Persoonlijk aanmelden aan het filiaal te Veenendaal. Woningruil. Aangeb.: bo venwoning, 1 kamer, 2 sl. kamers, keuken. Gevraagd: benedenwoning. Populie renlaan 161, Rhenen. Te koop partij 1ste klas sportrijwielen v. 115, per stuk. Iets beschadigd in de lak. 8/< Jongensfiets je, ziet er mooi uit, f42,50. Jongens sportfiets, rood, ziet er mooi uit 40, Nette damesfiets 47,50. Spinder Rijwiel- en mo torhandel, Rhenen. Telef. 447. Woningruil van Veenen daal naar Apeldoorn of VeenendaalKesteren, of VeenendaalRhenen. In lichtingen C. van Kooten, Twijnstraat 11, Ede. Te koop nieuwe koelkast, voor sterk verlaagde prijs. Hoofdstraat 36, Telefoon 2024, Veenendaal. Albert Heijn vraagt flinke leerling-verkoopster. Leef tijd 16 t.m. 19 jaar. Goede salariëring. Gratis be drijfskleding. Persoonlijk aanmelden aan het filiaal te Veenendaal. Gevraagd een juffrouw voor de huishouding bij een landbouwer in Veenen daal. Br. onder nr. 2989 a. h. bur. van dit blad. DIVERSEN Auto te huur, 4-pers., merk Opel. G. Hardeman, Mul derslaan 80, Geld. V'daal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Azaron-crème tegen jeuk van insectenbeten, ook brandnetel. Bloemink, Kerkewijk 1, Veenendaal. Slachtkonynen te koop ge vraagd. Beslist de hoogste prijs. Hardeman, Beneden eind 25, Tel. 2987, Veenen daal. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement- en as- bestplaten. Jan Kool, Hol- leweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Hoortoestellen, Philips Audium, Batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Te lefoon 3184, Veenendaal. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zn., Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Henthorax tegen bronchitis bij pluimvee helpt zeker. Drogisterij Henny Jansen, Veenendaal. Ontvangen nieuwe golf platen 183 lang en 83 br. 4,per plaat. Ook ge galvaniseerde en asbest- platen. W. van Harten, Mispelweg 2, Nederwoud, Lunteren. Elke dag schapenvlees verkrijgbaar. Van Rhee's Eerste Veenendaalse Paar- denslagerij, Valleistr. 21, Veenendaal. Te koop aangeb. z.g.a.n. Engelse kinderwagen, crè me. Jan Steenlaan 27, Vee nendaal. t/m lt woorden met oHjfaaMtAe vee/cSWISS op zaterdag 11 augustus op het Davidsplein. Spreker: Ds J. OVERDUIN Onderwerp: „Bidden helpt toch niet" Aanvang 8 uur. Evang. Geref. Kerk. Vooraf de documantaire voetbalfilm in de Kegelbaan aan de Kerkewijk te Veen endaal. Aanvang 8 uur. Toegangsbewijzen a f 1.- verkrijgbaar op Hoofdstraat 98 en bij de bezorgers van het Nieuw Utrechts Dagblad. Beatrixstraat - Veenendaal Beatrixstraat 87 Telefoon 2415 ENIGST BEDRIJF TER PLAATSE Aanmelden: Leinweberstraat 57, Veenendaal IS U 65 OF OUDER? Dan geeft de nieuwe wet U met iDgang van 1957 recht op het Algemeen Ouderdomspensioen: f 67,per maand voor ongehuwden; f 115,50 voor echtparen De Nutsspaarbank is gaarne bereid U te helpen bij het aanvragen en bij het ontvangen van dit pensioen. Nadere inlichtingen daarover vindt U in een druk werk, dat gratis bij de NUTSSPAARBANK ver krijgbaar is. Op verzoek kan U dit ook worden toegezonden. NUTSSPAARBANK Een sociale instelling zonder winstoogmerk Hoogstraat 19 VEENENDAAL Telefoon K 8385 nr 2198 Postgiro-nummer 530673 (Vervolg van pagina 1) want de bewoners zijn tevens eigena ren van de woningen. Ook zij zullen een andere woning moeten betrekken, was het antwoord van de voorzitter. Wethouder De Ruiter (CH) zal echter nog proberen met de eigenaren een oplossing te bereiken voor het ver beteren van deze woningen, temeer waar de heer Slok nog opmerkte dat er enkele oude mensen wonen voor wie het bezwaarlijk is nog te verhuizen. De PvdA-fractie blijft bij het ingeno men standpunt en stemde tegen het voorstel voor wat betreft de wonin gen in de Valleistraat en Van de Poll straat, maar bij meerderheid van 9 tegen 4 stemmen werd toch tot ver lenging besloten. De heren Slok, Kroesbergen en Van Ojik vroegen of er geen mogelijkheid is de aannemer D. te dwingen de door hem aangenomen verbeteringswerk zaamheden aan de woningen Parallel weg 14 t.m. 21 uit te voeren, waar hij te kennen heeft gegeven hiervan af te zien. Een andere aannemer wil dit werk wel uitvoeren maar voor 3000,- meer. De heer Van Es (AR) vroeg of de door de aannemer aangevoerde over macht van gebrek aan arbeidskrachten niet in strijd is met de werkelijkheid. Wanneer de raad het voorstel om nu maar van de verbeteringswerkzaam heden af te zien aanvaaren zou, is hij bang een precedent te scheppen. De heer Scholten wilde het er op aan leggen aannemer D. de meerprijs van 3000,te laten betalen en het werk door een ander laten uitvoeren. De voorzitter gaf een heel andere wending aan het gesprek door te vertellen dat de gunning ongeveer een jaar lang in Utrecht is opgehouden en dat dit ze ker als een verontschuldiging is aan te voeren. Dit en nog andere feiten zijn voor hem reden niet te gaan proce deren. De heer Verkuijl (PvdA) stelde voor de betreffende woningen maar te slopen en nieuwe daarvoor in de plaats te bouwen. Het verbeteren van die oude woningen kost veel geld en het resultaat wordt niet bevredigend. Wet houder De Ruiter en de voorzitter en andere raadsleden voelen veel voor dit voorstel, en besloten werd dan ook de woningverbetering geen doorgang te laten vinden. De heer Van Hardeveld heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de klachten van de buurtvereniging „De Oude Molen" over het bedrijf van de Fa. De Ruiter aan de Molenstraat. De conclusie van burgemeester en wethouders dat het alles nogal meevalt, en de toezeggin gen van de betrokken firma aan de geuite klachten tegemoet te komen, waren voor hem reden hierover niet veel te zeggen. Wel drong spr. er op aan toe te zien dat deze toezeggingen ook inderdaad worden uitgevoerd. Ver der bracht hij de plannen in herinne ring dit bedrijf uit de kom van de ge meente te verwijderen en naar de In dustrielaan over te brengen. Wethou der De Ruiter deelde mede dat een en ander nauw verband houdt met het saneringsplan voor deze wijk, aan welk plan nog steeds wordt gewerkt. De raad besloot de klachten van „De Oude Molen" verder voor kennisgeving aan te nemen. Bij het besluit een bouw- en grond- voorschot te verlenen voor de bouw van 87 woningen in het Franse Gat maakte de voorzitter de opmerking dat dit de eerste woningen zijn van de aan gekondigde grootscheepse bouwplan nen. De heer Van Ojik wist te vertellen dat dezer dagen al iemand van het bruggetje bij de overweg naar de Geer in de sloot is gevallen. Wanneer komt hier nu een beveiliging, was zijn vraag. Tot het aanbrengen hiervan is reeds opdracht gegeven, aldus wethouder De Ruiter. Naar aanleiding van vragen van de heer Kroesbergen waarom de ver plaatsbare verkeerslichten, die slechts ongeveer een maand in gebruik zijn geweest, niet meer in bedrijf zijn of worden gebruikt op het kruispunt in de Hoofdstraat, deelde de voorzitter mede dat bij nader inzien het toch be ter blijkt op genoemd kruispunt vaste verkeerslichten aan te brengen. Het verplaatsbare apparaat komt dezer da gen weer in bedrijf op de Kerkewijk en zal later worden gebruikt op spits uren op de hoek KerkewijkPatrimo niumlaan. Op de betreffende vraag van de heer Kroesbergen zei de voorzitter dat bur gemeester en wethouders reeds be sloten zijn voor de Markt een verbod in te stellen van het meevoeren van fietsen tussen het kopende publiek. Een en ander wacht nog op de voor lopige reconstructie van de Markt, maar dit zal niet zo lang meer duren. De heer Van Deelen (SGP) tenslotte vroeg om verlichting boven de Geerse- brug. Het is er nu 's avonds aarde donker en bepaald gevaarlijk. Dit ge val had reeds de aandacht van de wet houder van openbare werken, de heer De Ruiter. GEEN ZITTING VAN AMBTENAAR HUISVESTING TE EDE De ambtenaar van de huisvesting die voor Gelders Veenendaal zitting zou houden op donderdag 16 augustus ver zoekt ons mede te delen dat deze zit ting geen doorgang zal vinden. De man in de verdachtebank zag er als heer uit, op z'n nagels na. Die waren afgebeten en afzichtelijk kort. Voor de rest had hij een representabel voorkomen met twee vriendelijke en, ik zou bijna zeg gen, onschuldige ogen. „Al weer zakkenrollerij", zei de kan tonrechter hoofdschuddend. „Dat schijnt •u niet te kunnen laten. Vindt u 't zo moeilijk om eerlijk door het leven te gaan?" „Ik ben onschuldig," zei de man toen en met zijn onschuldige ogen keek hij zonder interesse naar het gouden he renhorloge dat vriendelijk lag te flon keren op het groene tafelkleed. „Dat dacht ik alMaar er zijn twee getuigen, die duidelijk hebben ge zien dat het uw hand was die in een der vestzakken van die andere meneer verdween." „Er stonden zeven mensen op dat balcon," verweerde de man zich op z'n gemak. „Dat zijn samen veertien han den. Uitgerekend mijn rechterhand heeft dat klokje natuurlijk gepikt „Die rechterhand van u heeft zich al eens eerder aan een eigendom van een ander vergrepen. Wilt u daar even aan denken?" „Ik weet van geen klokje af," zei de man stuurs. En zijn gezicht zei: Bewijs 't maar eens!" „Toen die andere man het horloge miste, stond u op het punt van het bal con te springen." „Logisch. Het was tien meter voor de halte, waar ik moest afstappen." „Het horloge kwam uit uw broekzak te voorschijn!" „Tot mijn grote verbazing," zei de man en het publiek op de tribune be gon te lachen. „Maar tot blijdschap van het slacht offer. Wanneer de conducteur 't niet uit uw zak zou hebben gehaald, zou bestolene het vermoedelijk nooit hebben teruggezien." „Dat zit nog," antwoordde de man. „Ik weet van niets. Een ander van het balcon pikte het en stopte 't in mijn zak. Ik zou 't zeker wat later gevonden hebben en dan zou ik 't natuurlijk on middellijk hebben aangegeven." „We zullen de conducteur eens ho ren." De conducteur, een kleine, dikke man met een blozend gelaat verscheen voor het getuigenhekje, werd beëdigd en legde zijn verklaring af. „U weet dus pertinent, dat het de hand van verdachte was, die het hor loge rolde en in zijn eigen zak stak?" „Jawel, edelachtbare." „U bent wel goed doordrongen van het feit, dat u onder ede staat en dat uw verklaring van groot belang is?" „Om u te dienen, edelachtbare." „Dan wordt u bedankt en kunt u gaan zitten." „U hoort 't," zei de rechter. „Wat hebt u zelf nog te zeggen?" „Die conducteur kan onmogelijk op m'n handen hebben gelet. Het was propvol op het balcon. Hij moet zich vergissen." „Ik weet wel beter. U hebt reeds vier veroordelingen wegens zakkenrollerij achter de rug. De diefstal is bewezen. Een geldboete schijnt niet de minste in druk op u te maken, daarom eis ik een vrijheidsstraf van drie maanden tegen u, niet te vervangen door een boete." „Dat is drie maanden teveel, edel achtbare, want ik ben zo onschuldig als een lam." „En dat noemen ze nou recht riep de veroordeelde pathetisch uit. Hij wierp een vuile blik in de rich ting van de conducteur en verliet met woedende passen het zaaltje. B. OX. TOUR DE FRANCE-FILM Volgende week woensdag 15 augustus wordt in „De Kegelbaan" aan de Ker kewijk de „Tour de France-film 1956" vertoond. Deze film geeft een uitste kend overzicht van deze monsterrit. Vooraf wordt de documentaire voetbal film „Van Parijs tot Dusseldorf" ver toond. Deze film geeft een beeld van het amateurvoetbal met de overgang naar het semi-professionalisme in Ne derland. Een zeer interessante en bo venal leerzame film. Toelichting en commentaar wordt gegeven door Tony Bok. Zie voor bijzonderheden de adver tentie in dit nummer. Wensen van de treinpassagier. Reeds in 1879 werd bij de New York, New Haven and Hardford Spoorweg Mij een onderzoek ingesteld naar de belang rijkste wensen van de treinpassagiers. Het resultaat van dit onderzoek werd door de vice-president van genoemde mij. in een enkel zinnetje in een arti kel in de Hartford Courant van 1879 aldus samengevat: Het publiek wil gratis reizen en op de koop toe een gratis lunch ontvangen. Sjadat willen we nóg wel! Broer. Een boer In Wisconsin (Amerika) lichtte zijn veroek om echtscheiding voor de rechter als volgt toe: „Ik ben tot de ontdekking gekomen, dat de man die zes jaar lang bij mij in huis woonde niet de broer van mijn vrouw is maar haar eer ste echtgenoot." Spoorwegstation wordt hotel. In de nabijheid van Trittau (district Ham burg) werd een spoorlijn opgeheven. Het station werd daardoor overbodig. Met grote spoed wordt er nu een hotel van gemaakt.

De Vallei | 1956 | | pagina 4