Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Van SCHAPENWOL tot WOLLENKLEED BRILLEN MULDER Verkeersmoeilijkheden op de Rerkewijk naderen hun hoogtepunt BOERENOORLOG STRIJDER VOOR RECHT Engelse korfbalclub bezoekt Veenendaal Dragline graaft landmijn op AGENDA REEKS VERKEERS ONGELUKKEN IXieutrtt uil rit' Omgeving 30e jaargang WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1956 No. 61 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongcn, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee; MARKTBERICHTEN Successen voor „Camera Obscura" Gouden sierraden „gestolen" 1 Twee ganzen gedood ACHTERBERG R ENS WOC DE Vervroegd einde van vakantie wilde varkens en spoken Grote prijsverlaging Teveel betalen is niet prettig, Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 RHENEN ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Het aanbrengen van het nieuwe weg dek op de Kerkewijk ten zuiden van de spoorlijn is thans zover gevorderd, dat het verkeer hier over enkele dagen weer op twee rijbanen kan worden toe gelaten en de wegomlegging via de Rembrandtlaan en KL Katerstraat zal kunnen vervallen. De fietspaden zijn er nog wel niet en ook moet hier de definitieve as- phaltlaag nog worden aangebracht, toch is hier voor wat de moeilijkheden voor het verkeer betreft het ergste nu voorbij. Was er over het spoor gelegenheid het verkeer om te leggen, ten noorden daarvan is dat niet het geval en de verkeersmoeilijkheden worden hier dan ook veel erger. Het verkeer voor het vak tussen de Vaartbrug en de spoor lijn zal gedeeltelijk via de Kanaalweg- Lindenlaan en Stationssingel geleid moeten worden. De gevaarlijke zwakke plek in deze schakel vormt in het bij zonder de smalle en zeer slechte Ka- naalweg. Voor het gedeelte tussen de Markt en de Vaartbrug wordt het ech ter nog veel moeilijker. Op het ogenblik is men bezig het nieuwe wegdek van het spoor tot aan de Stationssingel in orde te brengen. Voor de Statiónssingel, Lindenlaan en Kanaalweg wordt dan een éénrich tingsverkeer ingesteld. Op de Kerkewijk zijn voorlopig, zo lang de toegang tot de Stationssingel nog niet klaar is en aangezien hier nu 't verkeer van beide zijden over één baanvak verwerkt moet worden, de verkeerslichten weer in bedrijf gesteld. Aanstaande donderdag brengt de Engelse korfbalclub „Croydon K.C." 'n bezoek aan de SKF-fabriek alhier. Deze club, die te gast is bij de Utrechtse vereniging SAMOS, maakt op deze dag een rondrit per bus naar Arnhem en omstreken. Op de terugweg zal men de SKF-fabriek bezichtigen en 's avonds (aanvang 6.30 uur) een wedstrijd spelen tegen het eerste 12-tal van „SKF". Omtrent de sterkte van de Engelse ploeg is ons niets bekend. Wel weten vij dat -da „Orcyöon K.C". tot de sterksten in Engeland behoort, waarbij evenwel opgemerkt dient te worden, dat hier waarschijnlijk sprake is van een „vakantieploeg". De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van SKF, achter de fabriek, ingang links naast de hoofdingang op de Wageningselaan (verlengde van de Industrielaan). De toegang is gratis. SKF schreef de volgende spelers en speelsters aan: Dames: T. Beek, C. v. d. Craats, G. van Dijk, S. van Dijk, R. Fasse, H. van Jaarsveld. Res.: J. Schoeman, G. van Hall. Heren: A. Brouwers, H. Diepgrond (gast), B. van Eden, G. van Jaarsveld, S. Schoeman, H. Swart. Res.: D. Wis sels, D. de Man. Zaterdag werd bij de graafwerken nabij de Dijkstraat doof een dragline een landmijn naar boven gehaald. Het gevaarlijke apparaat werd 's middags door de mijnopruimingsdienst te Bar- neveld weggehaald. Er zal ter plaatse een onderzoek worden ingesteld om na te gaan of zich hier nog meer van dit oorlogstuig bevindt. ONDERWIJSBENOEMING Mevrouw E. Knegt-Philippo, tot he den tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te Gelders Vee nendaal is door burgemeester en wet houders van Ede voorgedragen ter be noeming in vaste dienst ter voorzie ning van de vacature mej. A. E. M. Weide. VEENENDAAL. Op de gisteren al hier gehouden eiermarkt werden 133.000 stuks aangevoerd. Prijzen voor grote eieren f 16,75 tot f 17,50. Henne- eieren f 9,tot f 14,Handel vlug. EDE. Maandag 13 augustus. Aanvoer op de alhier gehouden eiermarkt 195000 stuks. Prijzen kippeëieren f 17,50 tot f 18,jonge henneëieren f 10,tot f 15,Willige handel. EEN PROTESTANTS KLOOSTER De Franse broederschap van Taizé, een nederzetting van een Hervormde orde in de Verenigde Staten wil in Frankrijk een klooster stichten. Heden, woensdag 15 augustus (In geb. „De Kegelbaan") 8 uur vertoning van de Tour de II France-film. li Luxor theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „Texas on- der terreur", van vrijdag t.m. maandag „De Geveltourist" en van dinsdag t.m. donderdag „Charge van de Lansiers". Ook heeft men 't verkeer sinds gisteren nog weer gedeeltelijk via de Parallel- weg-Zuivelstraat en Industrielaan om gelegd. Zolangzamerhand blijkt wel dat de verkeersmoeilijkheden als gevolg van de reconstructiewerken op de Kerke wijk het hoogtepunt naderen. Wij ho pen slechts dat zoals aangekondigd, in oktober a.s. alle narigheid achter de rug zal zijn. Er zal voordien echter nog wel heel wat verzet moeten worden. Onze plaatselijke fotoclub „Camera Obscura" heeft dit jaar voor het eerst deelgenomen aan de jaarlijkse lande lijke wedstrijd voor bij de Bond van Nederlandse Amateurfotografen Ver enigingen aangesloten fotoclubs. „Ca mera Obscura" werd in de op één na hoogste groep geklasseerd, nl. zes, met een puntenaantal van 705. Dit is voor de jonge vereniging een groot succes, vooral gezien het feit, dat grote clubs als bijvoorbeeld „Gelria" uit Arnhem, „Meer Licht" uit Nijmegen en de „L.A.F.V." uit Leiden in dezelfde af deling met minder punten genoegen moesten nemen. Van het verplichte aantal van acht foto's op het formaat 30 x 40 cm behaalde de foto van mevr. Lamme met de titel „Buurpraatje" het hoogste aantal punten en wel 120. POLITIE-MUTATIE Door de burgemeester is met ingang van 15 september benoemd tot agent van politie de heer D. van Wieringen, thans agent van politie te Rotterdam. Maandag deed een inwoonster van Veenendaal bij de politie aangifte van diefstal van gouden sierraden. Hevig ontsteld deed zij haar verhaal, waarop de politie haar adviseerde eens na te gaan of zij de vermiste voorwerpen niet bij het bezoek aan haar familie elders had laten liggen. Dit laatste bleek inderdaad het geval te zijn zodat de kwade vermoedens van de dame in kwestie gelukkig niet gerechtvaardigd bleken. Een landbouwer alhier deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij bij zijn thuiskomst twee van zijn ganzen dood aantrof. Ook had hij deze keer minder eieren van zijn kippen dan an ders. De ganzen waren kennelijk de nek omgedraaid. Een onderzoek zal wor den ingesteld. HOOIBERG AFGEBRAND Vrijdagavond j.l. omstreeks 10 uur, ontstond brand in een hooiberg van de landbouwer v. G. aan de Cunera- weg alhier. De hooiberg, die gevuld was met 2-jarig en enkele vrachten nieuw hooi, brandde geheel uit. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en kon door nat houden de belendende percelen behouden. Ook de Rhenense en Veenendaalse brandweer korpsen waren aanwezig, doch be hoefden geen assistentie te verlenen. De oorzaak van de brand is nog on bekend. Het nablussingswerk heeft de hele nacht geduurd. VAN SCOOTER GEVALLEN Vrijdagmiddag gebeurde ter hoogte van restaurant „De Hof" een ongeval, dat zich eerst nogal vrij ernstig liet aanzien. Een scooter, rijdende in de richting Arnhem wilde een luxe wa gen passeren. Hierbij raakte de duo berijder, een jongen van 14 jaar, met zijn knie de luxe wagen zodanig, dat hij van de scooter werd geslingerd. Later bleek alles nogal mee te vallen. Na een oponthoud van ruim een half uur kon men weer verder rijden. ONDER BROMFIETS Zondagmiddag geraakte ter hoogte van „Het Dijkje" een jongen onder de bromfiets. Hij liep enkele ontvellingen op, doch zowel de jongeman als de bromfietser, die beiden danig ge schrokken waren, konden hun weg naar huis vervolgen. OP WOENSDAGAVOND SPREEKUUR De heer Meuleman is voornemens om op iedere woensdagavond spreekuur te houden in de coöperatie aan de Barne- veldseweg. Dit spreekuur zal voor het eerst worden gehouden op woensdag 22 augustus a.s. en wel van 7 tot 9 uur. „PIT" GAAT UIT De tafeltennisvereniging „PIT" zal voor het eerst sedert haar bestaan een dag uitgaan. Als datum heeft men ge kozen 19 september a.s. De reis wordt gemaakt met een busje van de firma Malensteyn uit Barneveld. 's Morgens zal om acht uur worden gestart bij het monument in de richting Apeldoorn. Men zal dan verder de gehele dag in de Achterhoek doorbrengen. De terug reis wordt gemaakt via Nijmegen en Arnhem. Donderdag kwam een wielrijdster in de gevaarlijke bocht van de Kerke- wijk-Rembrandtlaan met haar fiets tegen een auto. De fiets werd zwaar beschadigd, zelf kwam zij er goed af. Vrijdag had op de voorrangs kruising Prins Bernhardlaan-Buurtlaan een aanrijding plaats tussen de brom fietsrijder J. v. d. T. uit Barneveld en een vrachtauto, bestuurd door de heer S. uit Oldebroek. De bromfietser liep inwendige kneu zingen op en werd na de eerste hulp door dokter Annot naar de woning van zijn verloofde aan de Prins Bern- hardlaan overgebracht. Vrijdag verleende een luxe auto komende uit de Zandstraat - geen voorrang aan een vrachtwagen in de Hoofdstraat. Gevolg ernstige matreiële schade. Zaterdag reed op de Rembrandt laan iemand op zijn fonkelnieuwe bromfiets. Op een gegeven moment reed de trotse bezitter plotseling naar links een straat in. De bestuurder van een achter hem rijdende auto was hierop niet bedacht, kon hem niet meer ontwijken en een aanrijding was het gevolg. De man werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De bromfiets werd vernield. Maandag reed de bestuurder van een personenauto naar links de inrit van zijn huis aan de Van Limburg Stirumstraat in. De bestuurder van een juist passerende vrachtwagen had op deze beweging niet gerekend en het zoveelste verkeers-incident was er. Vorige week ging een echtpaar uit Renswoude een week kamperen. Ook het dienstmeisje en haar broer gingen mee. Al spoedig had men de tent achter Apeldoorn opgeslagen en de eerste dagen verliepen vrij rustig. Men kon genieten van de zon, wat deze zomer toch maar een grote zeldzaamheid is. Toen men de derde avond gezellig bijeen zat kwam het gesprek al spoedig op wilde varkens, die zoals de heren beweerden hier genoeg zaten en die zelfs vaak zeer gevaarlijk waren voor de vakantiegangers. Ook de spookverhalen kwaren er bij te pas. Nadat men laat in de avond onder de wol was gekropen besloten de heren, die in een aparte tent sliepen midden in de nacht nog een vervolg te maken op de in de avond ver telde verhalen. Toen alles rustig sliep kwamen zij uit de tent tevoorschijn en slopen zij naar de tent der dames. Hier aangekomen maakten zij de vreemd ste geluiden Door dit alles kwam er een ver vroegd einde aan de kampeertocht, want een der dames bleek zo ge schrokken te zijn, dat zij haar ze nuwen geen baas meer was. IJlings werd midden in de nacht naar huis gereden. Naar wij vernemen is zij thans weer in staat haar huis houdelijke werk te verrichten. De vakantie is nu echter voorbij Koning Boudewyn van België bezoekt voor de tweede maal de zwaar ge troffen myn te Marcinelle. Foto: Z.M. loopt mistroostig over de getroffen myn om de reddingsmaat regelen in ogen schouw te nemen. Rechts van Z.M. minister van Acker. Op dinsdag 21 augustus wordt in Ede weer een schapendag gehouden, ditmaal onder het motto „van schapen wol tot wollenkleed". Reeds in de vroege morgen trekt de Ginkelse kudde in zijn geheel naar het dorp en om streeks negen uur kan men de schapen in Edes straten verwachten. Ze trek ken langs de Kreelseweg en de Grote straat, dezelfde route, die vroeger ook werd genomen. Ook uit andere plaat sen wordt een flinke aanvoer verwacht, zowel van heideschapen als van Texe laars en andere soorten. Om de aan voer te stimuleren zijn prijzen beschik baar gesteld voor de grootste aanvoer en de verstkomende inzender, alsmede voor de beste zowel jonge als oude rammen en ooien. Tijdens de scha- penmarkt, die om half tien begint, wordt een demonstratie in het sorteren van wol gegeven. Van half elf tot vijf uur zijn er ver schillende evenementen op de markt. Zo zal men naar oude trant met de knuppel op de driepoot kunnen koek- slaan. Ook is er een spindemonstratie, waarvoor men zich tot 19 augustus kan opgeven bij de heer E. J. van Spankeren, Otterloseweg 1, telefoon 8033. Elke deelneemster ontvangt gratis twee kg breiwol, te betrekken bij de plaatselijke winkeliers. Om half elf begint de breiwedstrijd voor jongeren tot 18 jaar. Hiervoor kan men zich aanmelden op 18 en 20 augus- van daarom voor een nieuwe BRIL □aar Fd. F. TAK Telefoon 2576 - Veenendaal Reparaties VLUG en zeer BIL L IJ K Leverancier van alle zieken fondsen tus van 9 tot 18 uur bij de heer E. J. Roelofsen, Maandereind 41. De prijzen bestaan uit breiwol, variërend van 5 tot 15 knotten en bovendien ontvangt elke deelneemster een bon ter waarde van f 5,uitsluiterïd voor de aankoop van breiwol. Om twee uur begint de breiwedstrijd voor ouderen, waarvoor men zich ook op 18 en 20 augustus kan opgeven bij de heer E. J. Roelofsen. De prijzen zijn gelijk aan die van de wedstrijd voor jonge meisjes en elke deelneemster ontvangt bovendien twee knotten wol. Op de Achterdoelen, bij het Marnix- college wordt 's middags om drie uur een oud-Veluwse ringrijderij met kar retjes gehouden, ot 19 augustus kan men zich hiervoor opgeven bij de heer E. J. van Spankeren, Otterloseweg 1, telefoon 8033. Als eerste prijs is een schaap ter beschikking gesteld, als tweede prijs een lam en als derde prijs een fraaie wollen plaid, terwijl boven dien voor het fraaiste geheel een prima wollen deken in het vooruitzicht is gesteld. GROTE MODESHOW In het openluchttheater wordt zowel 's middags als 's avonds aanvang drie en acht uur een grote mode show gehouden. De Nederlandse brei- wolindustrie presenteert hier gemeen schappelijk de nieuwste en meest ex clusieve dames-, heren- en kinder kleding, vervaardigd van Nederlandse handbreigarens. Zij worden door de beste mannequins getoond onder lei ding van mevrouw de Vries-Bless met begeleiding van het muziekensemble Borgman. Tijdens de pauze vindt de finale van de breiwedstrijd plaats. Kaarten voor deze show zijn tegen be taling van 25 cent maandag 20 en dins dag 21 augustus te verkrijgen in de speciale stand op de markt en bij het VVV-bureau ELBO, Amsterdamseweg 26. Bij ongunstig weer vindt de mode show plaats in het gebouw Reehorst. Is het weer twijfelachtig, dan lette men op de watertoren. Wappert daar de vlag, dan wordt men in het open luchttheater verwacht. Is de vlag in gehaald, dan is de show in Reehprst te bezichtigen. IN OKTOBER 1899 brak de oorlog uit tussen het Britse Rijk en de beide Boerenrepublieken, Transvaal en Oran je Vrystaat. Het recht van de sterkste zegevierde, en de republieken gingen ten onder! Ondanks mooie verhalen in geschie denis- en vertelboeken, is het een fictie dat een klein land met succes zijn zelf standigheid kan verdedigen. Wanneer het daartoe in staat is, heeft het dit te danken öf aan de hulp van, öf aan on enigheid onder de groten. De Boeren, die de republieken Trans vaal en Oranje Vrijstaat bevolkten, hielden er echter dit primitieve geloof op na. Zy wilden vrij zyn, volkomen eigen baas. Zij wensten hun eigen le ven te leven, geschoeid op aartsvader lijke leest. Zij waren veehouders en leidden een bestaan, vreemd aan de ontwikkeling van de tyd waarin zy leefden. Zij zagen niet in, dat elke moderni teit, die zij in hun land toelieten, die idyllische toestand in gevaar bracht. De introductie van spoorwegen bete kende het begin van het einde. Het vinden van kostbare delfstoffen bracht dat einde nog dichterbij. yan deze groeiende ontwikkeling trok ken de Boeren zich weinig aan. Slechts weinigen hunner bemoeiden zich actief met het spoorwegwezen, met de industrie. Daar zorgden de „uit- landers" wel voor, Nederlanders, die niet erg gezien, en Engelsen, die ge wantrouwd waren. Een behoorlijke ma te van eigengereidheid en eigendunk was het Afrikaander volk niet vreemd, waardoor men min of meer uit de hoogte neerzag op alles wat geen Boer was. Een „verflakste Hollander" of een „verbrande Engelsman" telde niet voor vol. En toen de dappere Hollandse vrij willigers in een der eerste veldslagen zware verliezen leden, was hun „eer volle vermelding" besloten in de woor den van Zijne Excellentie de opper bevelhebber Piet Joubert: „Julle Hol landers was zeker weer baie dronken". Dat superioriteitsgevoel heeft de Boe- renzaak veel kwaad gedaan. Men stond toe dat tienduizenden „uitlanders" zich in het land vestigden, maar ze werden geen burgers, omdat het burgerrecht hen onthouden werd. Zelfs al zouden ze Afrikaanders hebben willen worden, ze konden niet of eerst na zeer lenge tijd, en dan nog in beperkte zin. Hierdoor ontstond een vijfde colonne van ontevreden elementen, waarop En geland kon bouwen, toen het zijn be gerige ogen op Zuid-Afrika sloeg. ENGELAND EN DUITSLAND ENGELAND zag de grote waarde van de beheersing van Afrika zeer wel in. Het wilde de grote peer als het ware doormidden snijden. Het was baas in Egypte en de Soedan en wilde nu de lijn doortrekken naar het Kaapland, maar het struikelblok waren de onaf hankelijke en sterk anti-Engelsgezinde Republieken. Daarbij kwam nog, dat men op vrij gevaarlijke wijze in Trans vaal begon te flirten met de Duitsers. Hun invloed was ook in het leger vrij groot; de Vrijstaatse artillerie droeg Duitse uniformen, terwijl de Johannes- burger politie een Duitse chef had. Indertijd had Jameson een poging gedaan om de republikeinen te over- HET RHENENSE HENGELCONCOURS De hengelaarsvereniging „De Voorn" heeft tegen donderdag 16 augustus om 8 uur 's avonds een ledenvergadering uitgeschreven in hotel De Koning van Denemarken, waar belangrijke mede delingen zullen worden gedaan over het op 2 september te houden nationale hengelconcours. SERENADE VOOR BRUIDSPAAR De arbeidersmuziekvereniging „Oefe ning Baart Kunst" bracht zaterdag middag een serenade bij het echtpaar Meijnen, Zuidwal 20a, in verband met het vijf en dertig jarig huwelijksfeest. RHENENSE HENGELAARS TROFFEN HET NIET Een groep vissers van de Rhenense Hengelaarsvereniging „De Voorn" maakte afgelopen zaterdag een trip naar Kampen om daar in goed viswater zijn geluk te beproeven. Reeds om half vijf 's ochtends vertrok men vanaf het Fred. v. d. Paltshof en om half zeven arriveerden de 45 deelnemers aan het Keteldiep. De weeromstandigheden wa ren toen nog vrij gunstig, doch al spoedig kwam daar verandering in. Aanvankelijk werd menige flinke voorn op de wal gehaald. Om elf uur echter was het gebeurd. Verschillende vissers zochten al gauw een droog plaatsje op in de bus. Toch waren er nog bij, die het tot half drie in de middag vol hielden. Dat doorzetten werd bovendien beloond met een flinke vangst. Jam mer, dat de drie jeugdige deelnemers niets konden verschalken. Dank zij de schokkers in de haven kwam een van de jongelui toch nog thuis met een karper van vijf pond. De vereniging hoopt op 8 september opnieuw een reis naar Kampen te on dernemen. Zij, die wensen deel te nemen, moeten wel tijdig van tevoren opgeven om teleurstelling te voorko men. rompelen, die bloedig was afgeslagen en de zware nederlaag bij Majoeba maakte Engeland duidelijk, dat men zoiets geen tweede maal proberen moest. Maar toen was het Britse impe rialisme nog niet wakker. Gladstone zetelde nog op het Foreign Office. Toen Joe Chamberlain zijn plaats innam, liet men het niet meer over aan de ondernemingsgeest van Cecil Rhodes, de grote kolonisator, maar stond heel de macht van het Britse Imperium ach ter de Engelse activiteit. Weer was daar een gebrek aan wer kelijkheden, toen op 6 oktober 1899 de Boerencommando's over de grenzen golfden. Engels gebied binnen. Want de Boeren begonnen de oorlog, niet de Engelsen. Zij geloofden dat de aanval de beste verdediging was, en kozen zelf het beste tijdstip. Maar daar bleef het ook bij. Ze stootten niet door om de Khaki's in zee te vegen, zoals ze van plan waren, maar ze gingen op hun gemak enkel steden belegeren, waar voor hun strijdkrachten noch psychisch, noch materiëel geschikt waren. Zo had Engeland tijd genoeg om versterkingen te zenden, en toen de geniale aanvoer der Louis Botha het opperbevel van de oude en conservatieve Piet Joubert cvernam, was het al te laat. HERRIJZENIS! 'J'WEE JAREN hebben de Boeren ver bitterd gestreden, zo dapper, dat zich in Engeland een steeds grotere groep begon te vormen van sympathiserenden met de Boerenzaak. Toen die groep, vooral belichaamd in de Liberalen, la ter aan het bewind kwam, was de Vrede van Vereniging, waarbij de on afhankelijkheid der Boerenrepublieken van de kaart ging, al getekend, en het verwoeste land en de zwaar getroffen bevolking er slecht aan toe. Maar het zelfde Engeland, dat deze wrede oorlog had gevoerd, bood financiële hulp. De (Zie verder pagina 2.) EDE. Het was op 1 augustus een jaar geleden, dat de gemeentelijke volkscredietbank te Ede werd opge richt. Dat deze bank in een behoefte voorziet blijkt wel uit de omzetcijfers. Tot dusver werd reeds aan 291 per sonen een lening verstrekt tot een to taalbedrag van bijna f 105000, EDE. In een van de afgelopen nach ten zag een surveillerend agent van politie te Ede een man boven een muur bij een woning klimmen. Hij meende een inbreker op heterdaad te kunnen betrappen en vroeg ijlings assistentie, waarna hijzelf bij het belaagde pand op wacht ging staan, teneinde te voor komen, dat de inbreker er vandoor zou gaan. Toen de versterking kwam en een nader onderzoek in de bedreigde wo ning werd ingesteld, bleek al spoedig, dat er geen inbreker te arresteren viel. De zoon des huizes had zich wat ver laat en omdat hij leiver zijn ouders niet wakker wilde maken, had hij zich een weg naar zijn slaapkamer gebaand door een raam binnen te klimmen. WIJZEWOORDEN ZIELE-ADEL Hoe voornamer iemand is, des te beleefder behandelt hy de minderen. (Börne) KERKEWIJK I67-TÉLÏ000-VEENENOAAI

De Vallei | 1956 | | pagina 1