Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken tOnbekende ziekte' ook in Veenendaal r BRILLEN PALING-OPROER r Fa. J. F. TAK in Amsterdam Dragline trok 10.000 volts kabel door EDERVEEN ELST MARS nadert aarde met 25 km. per seconde Nieuws uit de Omgeving 30e jaargang WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 No. 63 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeci Jaarlijkse huis-aan-huis- collecte Julianaziekenhuis „Kunst na Arbeid" uit Lunteren concerteert in Veenendaal AGENDA Regionale hengelcompetitie Ernstige stroom storing in Zuid Reuzehovist gevonden in Rhenen Fiets was verdwenen Grote prijsverlaging Een paling aan een touw, bracht Amsterdam in rouw Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeves Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 11 cent Speciale contractprüzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. eik woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Te dezer zake hebben wij een arts om inlichtingen verzocht en deze deel de ons het volgende mede: Inderdaad zijn er ook in Veenendaal tot nu toe veel zieke kinderen ge weest en nog bij wie de verschijn selen doen denken aan een soort van zomergriep, hoewel de zomergriep voorheen eigenlijk langer duurde dan de thans heersende kinderziekte. Maar er is wel enig verschil tussen de ziekte van volwassenen en van kinderen. Bij volwassenen zijn de verschijnse len in hoofdzaak: koorts, al of niet met keel- of hoofdpijn, met hoesten en met pijnen in de ledematen en met moe heid, d.w.z. dit kan men met zomer griep vergelijken. Bij kinderen begint een en ander met plotseling opkomende koorts, met bra ken (zuur of bitter) en soms met diar- rhee. Vrijwel ineens kunnen de kin deren hard ziek zijn, doch even snel, d.w.z. na 2 a 3 dagen zijn zij zover her steld, dat zij weer gaan vragen om naar buiten te mogen. Gezien de weers omstandigheden in de afgelopen tijd moeten de artsen de kinderen vooral niet te snel naar buiten laten gaan, tenzij de zon stralende warmte geeft, èn de kinderen geen temperatuurs- verhoging meer hebben. Tot nu toe heeft deze „onbekende ziekte" gelukkig niets te maken met Men verzocht ons er op te wijzen, dat deze week een begin is gemaakt met de jaarlijkse huis-aan-huis collecte ten bate van het fonds voor de bouw van een nieuw Julianaziekenhuis. Inwoners van Eist, Rhenen en Veenendaal kunnen dus in de komende weken collectanten van •enoemd fonds aan hun deur verwachten. Zaterdag 25 aug. a.s. komt het Lun- terse fanfarecorps „Kunst na Arbeid" hier concerteren, in het kader van de ruilconcerten van de Veenendaalse Harmonie „Caecilia". Het concert wordt gegeven aan de Rembrandtlaan, aan vang 8 uur, onder leiding van dirigent de heer Weyers uit Hilversum. Het programma luidt als volgt: 1. Alte Kamaraden, marsC. Feike 2. Les Savoyards, ouverture, Offenbach-Jakma 3. Beatrix Polka Jac. Lumeé 4. Naar de Efteling, mars, P. B. Bisselink 5. Er komt een vogel gevlogen, fantasie, J. M. Bekker 6. Atlantic, marsG. Boedijn PAUZE 7. Courage, marsF. Jakma 8. Parade in 't sprookjeswoud P. W. Noach 9. Une Soirée d.Automme, fantasie A. Govaert 10. Veluwse Bruiloft, potpourri, H. D. van Voorst 11. Saint Triphon, mars A. Nog „ZANG EN VRIENDSCHAP" Nu de vakanties weer achter de rug zijn, hervat ook de gemengde zang vereniging „Zang en Vriendschap" de repetities weer. Gisteravond werd weer gestart in het repetitielokaal in de school aan de Nieuwe weg. Nieuwe leden zijn van harte welkom. WILD-WEST Het grootste deel van de Wild-West- films wordt gemaakt in het plaatsje Adair in de Amerikaanse staat Okla homa. Met recht, zal men zeggen, als men hoort hoe onlangs bij de verkie zing van een sheriff de aan de macht zijnde werd weggestemd en deze ne derlaag zo slecht kon verdragen dat hij zijn functie niet direct wilde neerleg gen maar eerst nog van zijn macht gebruik maakte om de nieuw gekozen sheriff in te rekenen. Op het politie bureau aangekomen vond de nieuw gekozene het echter tijd om de hon neurs over te nemen. Hij trok op zijn beurt zijn revolver, waarop voor de ogen van de gevangene een duel tussen de twee ontstond. Het resultaat was dat de twee sheriffs elkaar doodscho ten, zodat men in Adair nu zonder zit. =5 ill milium hui lii minim mui iiiiiMi ii mm iiiiiwiiiiiii Donderdag 23 augustus (Terrein Merino's) 6.30 uur laatste wedstrijd jeugdvoetbal- competitie en uitreiking wis selbekers. Zaterdag 25 augustus (Terrein „VSW") Finale Vete- ranentournooi. II li (Aan het Spinnenmeer) 3 uur hengel wedstrijd voor adspiran- ten georganiseerd door „De „Rietvoorn" Woensdag 29 augustus Jaarlijkse autotocht ouden van dagen. Luxor Theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „Charge van de Lansiers". Van vrijdag tot 5 en met maandag de film „Mens durf te leven". Ill HUIIMIIIIIII llllll I It III HI Ui II (Tri III III llll II11II llllll IIUIIIIII 11111111 uii ill! 11 li ill* Siii iiii i SS 11 ill 11 iiiliS 111111 Si it 1111 iiiHiiiu de zo zeer gevreesde kinderverlam ming. Wèl is merkwaardig, dat in ge zinnen met meerdere kinderen na het eerste geval ook de andere (zeer jonge) kinderen ziek worden, doch even spoe dig herstellen. Reden tot ongerustheid is er voors hands niet, al blijven de artsen paraat inzake de „kinderverlamming". Ook is er veel „rode hond" in Vee nendaal en zijn er verscheidene ge vallen van „waterpokken". Bij twijfel moeten de ouders van zulke zieke kin deren hen in huis houden en niet met andere kinderen laten spelen. En de huisarts 's morgens een boodschap sturen! En bij „rode hond"-gevallen vooral niet a.s. moeders toelaten zolang deze minder dan 4 maanden in verwachting zijn! De derde gecombineerde hengelwed- strijd, ditmaal in Wageningen gehou den, is wederom een succes geworden voor Ede. Stonden de Edenaren aan vankelijk al ruim de helft van het ge wicht in grammen voor, thans hebben zij hun positie aan het hoofd van de ranglijst aanzienlijk kunnen verstevi gen. Er werd in Wageningen 598 gram gevangen, terwijl de naaste concurrent, de ontvangende vereniging, tot 327 gr. kwam. De stand na de derde ronde luidt als volgt: 1. Ede met 4299 gr.; 2. Wagenin gen met 1605 gr.; 3. Rhenen met 1532 gr. en 4. Renkum met nul gram. De laatste gecombineerde wedstrijd wordt te Rhenen gehouden en wel op 15 september des nam. 4 uur. Maandag 27 augustus wordt door de Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn" een onderlinge wedstrijd ge houden, zodat dan ook de winkeliers, die lid-van de vereniging zijn, in staat worden gesteld deel te nemen. Gezamenlijk zullen de vissers naar de Rijn marcheren. Vertrekpunt café „Centrum". Afgelopen vrijdag, en ook nog ge durende zaterdag en zondag, onder vond een groot deel van Veenendaal- Zuid de gevolgen van een ernstige sto ring in de stroomlevering. Na de vrij langdurige storing van vrijdagochtend volgde 's middags en 's avonds en ook de dagen daarna nog weer herhaalde lijk stagnatie, terwyi eigenlijk eerst tegen zondagavond dc electriciteits- spanning op het net weer geheel nor maal was. Meestentyds namelijk was de spanning geen 220 volt geweest waardoor de radiotoestellen een krake rig en slechts zacht geluid lieten horen en ook b.v. de stofzuigers en electrische fornuizen niet goed werkten. Ook ont stond hier en daar een luid gerom mel in schakelkasten van warmwater boilers. Al deze narigheid was gevolg van een hevige kortsluiting in een hoogspannings kabel van 10.000 volt in 't Franse Gat Vrijdagochtend was hier namelijk een dragline bezig met graafwerkzaamheden t.b.v. de aanleg van nieuwe wegen hier, toen een hevige steekvlam omhoog schoot doordat men de kabel liad geraakt. Per soonlijke ongelukken deden zich geluk- NIEUWE TREK VAN WOLVEN In de nabijheid van Celle (Hannover) staat een monument ter herinnering aan de jacht op de laatste wolf in deze streek, die in het jaar 1872 werd gehouden. Dit was dan de laatste wolf, die men in Middenduitsland heeft aan getroffen. Nu wil het toeval dat juist in de na bijheid van Celle opnieuw een wolf de gemoederen in onrust brengt. Op re kening van dit ondier komt de dood van 58 runderen en ruim 100 schapen. Westduitsland heeft deze gevaarlijke toestand te wijten aan zijn oostelijke buren, die niet over het personeel be schikken, om de wolf te bestrijden. Er bestaat slechts een enkele methode, n.l. de jacht, om de wolven uit te roeien. Echter ook deze sinds eeuwen beoefende wolvenjacht vraagt des kundige medewerkers en die zijn er momenteel niet te vinden. Bij toepassing van de juiste jacht- methode wordt de wolf door een groot aantal lapjes textiel fel rood of oranje naar een bepaalde streek gedreven, waar de jagers hem opwach ten. kig niet voor, alleen was er een gat in de bak van de dragline gebrand. De kabel zelf v/as ook doorgebrand en een groot deel van Veenendaal-Zuid zat zonder stroom. De technische dienst van de PUEM wist de kabel in betrekkelijk korte tijd te repareren en de stagnatie in de stroom levering op te heffen, 's Middags en "s avonds trad echter opnieuw storing op. Na onderzoek bleek dat de betreffende kabel door de hevige kortsluiting ook nog op andere plaatsen was beschadigd. Er zat tenslotte niets anders op dan een groot deel van de kabel geheel te ver nieuwen. Zondag had men niet de volle spanning op het net en zondagochtend viel de stroom opnieuw uit. Zondag middag werd met man en macht ge werkt en een groot aantal mensen in gezet om het vernieuwen van de ka bel zo snel mogelijk te doen geschie den. Nadien hebben zich geen nieuwe storingen meer voorgedaan. Twee Rhenense jongens, Hans van Gelderen en Reindert Slotboom, ge bruikten een kinderwagen om de pad destoel, welke zij aan de overkant van de Rijn in een weiland hadden gevon den, naar huis te kunnen vervoeren. Hun ongewone transport, trok dan ook veel belangstelling. Het gold hier een paddestoel van bijzondere afme tingen, een zogenaamde „Stuifbal" of „Reuze Bovist". Zelfs de burgemeester van Rhenen, paddestoelenkenner bij uitnemendheid, stond voor het stadhuis over de kinderwagen gebogen. Het exemplaar had een doorsnee van een halve meter, was wit van kleur en komt maar heel zelden voor en dan op goed gemeste weilanden of gazons. Deze „Reuze Bovist" blijkt niet giftig te zijn. Wanneer hij nog klein is moet hij zelfs lekker smaken. De beide jongens hebben hem ech ter niet opgegeten, doch alleen maar als curiositeit mee naar huis genomen. HENGELWEDSTRIJD VOOR ADSPIRANTEN Onze plaatselijke hengelsportvereniging „De Rietvoorn" heeft voor zaterdagavond 5 augustus a.s. een hengelwedstrijd geor ganiseerd voor adspiranten. Deze wedstrijd wordt gehouden in het Spinnenmeer en begint om kwart over zes. De heer W. L. te Ederveen liet zijn fiets enige tijd onbeheerd staan bij een woning aan de Hoofdweg. Toen hij enige tijd later weer weg wilde rijden bleek zijn karretje te zijn verdwenen. ORANJE-WIT SPORTNIEUWS Zondag speelde Oranje-Wit II de twee de nederlaagwedstrijd tegen HDS en won verdiend met 50. Maandag speelde Oranje-Wit tegen Matjan en verloor met 32. Deze wed strijd werd gespeeld ten bate van de tocht ouden van dagen en bracht nog een be hoorlijk bedrag op. De afdeling gymnastiek van Oranje-Wit zal eerst beginnen op 4 en 6 september wegens verbouwing van de school. Zoals deze foto laat zien wordt er aan de Cuneraweg reeds hard ge bouwd aan het nieuwe Juliana ziekenhuis. Op de achtergrond een deel van het thans nog in gebruik zijnde gebouw. Mars, de meest mysterieuze en de meest onbegrijpelijke planeet van het heelal schiet momenteel met een fantastische snelheid van 24 km per sekonde naar de aarde toe. Nochtans bestaat er geen gevaar voor een botsing, want op 10 september des avonds om elf uur zal het vakantie-uitstapje van Mars zjjn gedaan. Op dat ogenblik zullen tientallen geleerden in alle landen ter wereld hun moderne apparatuur op de planeet gericht houden, teneinde te pogen wat nieuwe raadselen te ontsluieren. Bestaan er daar werkelijk levende wezens? Is er water? Is er plantengroei? Misschien dat deze vragen kort na 10 september kunnen worden beantwoord. BELANGSTELLING SEDERT DE OUDHEID De belangstelling voor Mars is niet van vandaag of gister. Door haar op vallende rode kleur, haar grote helder heid en de vele bewegingen waren reeds de eerste astronomen doende de planeet te verkennen, maar met erg weinig resultaat. Dit „sterretje" staat inderdaad nogal ver weg: honderd miljoen kilometer, maar bij tijd en wijle schiet het dichter naar de aarde toe om dan te komen op een afstand van een goede vijftig miljoen kilo meter. Op 10 september zal het weder om zo ver zijn, zodat de geleerden dan weer een uitgezochte gelegenheid heb ben iets meer te ontdekken. Tot nu toe is men nog niet erg ver gekomen. Toch staan enkele feiten wel vast. De Mars dag bijvoorbeeld is ongeveer gelijk aan de dagdiiur op de aarde en er is zelfs een treffende overeenkomst in de jaar getijden. De donkere vlekken, die met de kijkers duidelijk zichtbaar worden noemt men al geruime tijd zeeën en baaien en de „ontdekkers" gaven er zelfs allerlei namen aan; de lichtere vlekken zouden werelddelen zijn. Het staat echter nog niet vast, dat die don kere plekken zeeën zijn en het is zelfs nog niet bekend of er wel water op Mars is. Vermakelijk was de ontdek king in 1877 van Schiaparelli, die rech te, donkere strepen ontdekte, welke hij maar vlot aanzag voor kanalen. Er zouden dus ook mensen bestaan, die de kanalen hadden gegraven. Later bleek, dat deze strepen ontstonden bij het gebruik van te kleine kijkers. Men moest dus weer van voren af aan be ginnen. LAGE TEMPERATUREN De planeet Mars is veel kleiner dan de aarde. De diameter is ongeveer de helft. Het meest opmerkelijk is wel, dat een man van 74 kg daar maar 26 kg weegt. Mochten er levende wezens op Mars bestaan dan zullen die veel beweeglijker zijn dan wij en ook veel beter gewichten kunnen heffen. Het is er overigens geen luilekkerland. Rond de evenaar is het wel te houden, want de temperatuur moet er plm. 15 graden C bedragen, maar rond de polen van Mars vriest het altijd ongeveer 70 gr. C. De „lucht" die de planeet omgeeft bestaat grotendeels uit stikstof en geen enkele aardbewoner zal er kunnen ademhalen. Maar zijn er levende wezens? De meeste geleerden geloven van niet. Een minderheid houdt vast aan de theorie, dat er vermoedelijk wel „intelligente wezens" bestaan en het machtige ob servatorium van de Harvard-university in de USA hoopt zelfs op 10 september te kunnen bewijzen, dat er op Mars al automobielen rijden en er tevens steden zijn. De Amerikaanse zendeling W. A. Webb wil op 10 september via de topologie bewijzen, dat er op Mars al door intelligente wezens aangelegde wegen bestaan. Hij is er zelf al van verzekerd, dat deze wegen bestaan. De meeste geleerden zijn erg scep tisch ten aanzien van de verklaringen van Webb. Ze houden zich voorzichtig op de vlakte door te verklaren, dat er geen bewijzen bestaan voor de aanwe zigheid van intelligente wezens op Mars, maar dat ook het tegendeel nog niet is geconstateerd. Ergo: het kan vriezen of dooien. Evenmin is er zeker heid over de vraag of er op Mars wa ter is. En als er geen water is, is er dan wel plantengroei? Zelfs hierover is men het niet eens. Dat men door de kijkers verscheidene kleuren ziet be hoeft de aanwezigheid van een plan tengroei nog niet aan te tonen. Alles is nog mogelijk. Er kunnen intelligente bewoners op Mars bestaan. Die kun nen zelfs vliegtuigen hebben, wegen en steden met observatoriums. Misschien staat er nu in de Marskranten, dat ze op 10 septerber een poging zullen on dernemen de „aarde" te ontdekken. Maar sedert de vliegende schotels uit de tijd zijn bestaat er hier geen angst meer voor landingen van de Marsbe woners. van Teveel betalen is niet prettig, daarom voor een nieuwe BRIL Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 Telefoon 2576 - Veenendaal Reparaties VLUG en zeer BILLIJK Leverancier van alle zieken naar fondsen SINDS de ongelukkige dagen van het Palingoproer is de Lindengracht meer berucht dan bekend. Stellig en zeker geloven vele Amsterdammers het nog heden onveilig zich er te wagen. Nu, onveilig is het voor een mooie jas of een hoge hoed in de Jordaan altijd wel wat. De straatjeugd heeft het er ten minste op de kledingstukken lelijk voorzien. Een modderklad of tabaks pruim draagt ge licht mee. Maar dat is ook alles". Aldus de auteur van „Amsterdam in stukken en brokken" anno 1891, vijf jaren na het Palingoproer. Heden lig gen deze „ongelukkige dagen" 70 jaar achter ons en al wordt het aantal oog getuigen ieder jaar kleiner, toch is er nog wel een bejaard Amsterdammer, die zich uit zijn jongensjaren weet te herinneren, hoe op 25 juli 1886 heel Amsterdam in opschudding geraakte en hoe heet het in 't hartje van de Jordaan toeging! HET VOLKSPARK was in 1886 een buitenplaatsje buiten de Raampoort ter plaatse van de tegenwoordige Hugo de Grootstraten. Het was een koffiehuis en een biljartzaal rijk en werd vaak als vergadergelegenheid gebruikt. De kalender wees zondag 4 juni van ge noemd jaar, toen in het Volkspark een bijeenkomst werd gehouden, waar de voorvechter van het opkomende socia lisme Domela Nieuwenhuis zou spre ken. Toen de commissaris van politie Stork op het terrein een kijkje kwam nemen, schoot een der bezoekers van achter een boom een kogel op hem af, die zijn doel op enkele centimeters mis te. Enkele agenten schoten toe en gre pen de dader, zekere Geel, vast. Naar oud gebruik koos het Amsterdamse pu bliek partij voor de arrestant, zodat de politie tenslotte werd genoodzaakt het vergaderterrein schoon te vegen. Er vielen enkele gewonden en er werden enige arrestaties verricht. In Chrisje's armen WIE MEENDE, dat de kous hiermee af was, kwam bedrogen uit. Drie we ken later, zondag de 25ste, werd weer een vergadering in het Volkspark be legd. Na afloop belandde een groot aantal deelnemers op de toen nog niet gedempte Lindengracht, waar het even wrede als populaire „palingtrekken" werd beoefend. Het feest was in volle gang, ondanks het nadrukkelijk aan gezegde politieverbod. Dwars over de gracht was een touw gespannen. In het midden hing een dikke paling, glibbe rig en kronkelend. Onder 't touw door voeren kleine bootjes, waarvan een der opvarenden moest proberen de paling van het touw te trekken. Enkelen had den hun pogingen al met een onvrij willig bad in het groezelige gracht water moeten bekopen, hetgeen de vreugde der toeschouwers niet weinig verhoogde. Op dat moment verscheen een in specteur van politie ten tonele, die een agent bevel gaf het touw door te snij den. Het spel was uit, maar op hetzelf de moment was „de boot an". De ani mositeit jegens de politie brak zich baan. De agent werd aangevallen, mis handeld en in een kelder gedreven, waaruit zijn collega's hem met moeite bevrijdden. De eerste straatstenen vlo gen door de lucht. Een andere agent vluchtte een bakkerij binnen; toen de bakker de dienaar der wet niet wilde uitleveren, zat hij in een oogwenk da nig op de tocht, omdat al zijn ramen aan splinters vlogen. Een inspecteur werd geslagen en gewond en hing al halverwege over een brugleuning, toen een buurtbewoonster, Chrisje van der Woude, haar armen om zijn hals sloeg en om genade smeekte. Voor deze merkwaardige redding werd zij later vereerd met de bronzen medaille plus loffelijk getuigschrift. De weinige poli tiemannen retireerden naar het bureau Noordermarkt. Honderd snel gerequi- reerde collega's voerden een serie charges met sabel en stok uit. Zij wer den geholpen door een flinke regen bui; de ervaring heeft geleerd, dat het voor relletjes mooi weer moet zijn Om 9 uur was de rust weergekeerd, althans uiterlijk. De agenten gingen voor een deel naar huis, 25 arrestanten naar de cel, 4 burgers en 18 agenten gewond naar het Binnengasthuis. De slag ontbrand DE POLITIE had reeds in de gaten, dat zij niet alleen met Jordaners te doen had, maar dat andere elementen hier de leidende figuren waren. De volgende dag, maandagmorgen, werd de strijd hervat, maar nu op groter schaal. De gemeente Amsterdam ver speelde er een goed deel van haar pla veisel bij, want allerwege braken de ontevredenen de keien en klinkers op. In manden werden deze „doorslaande argumenten" de huizen binnen ge sleept. Maar de bestrating alleen lever de niet genoeg projectielen; koop lieden in oud roest, die met hun waar op de Noordermarkt stonden, zagen hun hele voorraad weggekocht of.... weg- gestolen. Het nabije politiebureau werd bele gerd; geen politieman kon in of uit, welgemikte steenworpen lieten geen ruit intact. Op de zaterdagse brug, een van de drie bruggen, over de Linden gracht, woeien een zwarte en rode vlag. Twee zoons van de vurige Oran jeklant Ko Mens, in de Jordaan beter (Zie verder pagina 2.) LUNTEREN. De afgelopen week zijn in Lunteren twee concerten gehouden en hiermee is dan de serie van zes concerten welke men elk zomerseizoen de vakantie gangers aanbiedt, weer vol. Hoezeer deze concerten op prijs worden gesteld blijkt wel uit de grote belangstelling. Woens dagavond werd het concert door Kunst na Arbeid zelf verzorgd. Men had hiervoor een zeer populair programma uitgekozen, o.a. de Boerenbruiloft van de heer Van V oorst. Zaterdagavond werd het concert ver zorgd door „Caecilia" uit Veenendaal. De Veenendaalse muzikanten maakten eerst een mars door het dorp. Er was ook nu weer een verheugende belangstelling. EDE. Tijdens afwezigheid van de bewo ners heeft een inbreker zich zaterdag avond tussen kwart voor zeven en kwart voor elf toegang verschaft tot de woning van de heer J. aan de Kreelseweg te Ede. Op de bovenverdieping werden alle ka mers en kasten doorzocht. Tot de buit behoorde een geldkistje, waarin zich een vrij aanzienlijk geldsbedrag en tal van waardepapieren bevonden. De inbreker heeft zich toegang ver schaft door op een hek te klimmen van waar hij de dakgoot kon bereiken om daarna de bovenverdieping binnen te dringen. WIJZE WOORDEN GELUK HEBBEN Geluk heeft op de duur slechts de flinke mens. (Moltke)

De Vallei | 1956 | | pagina 1