Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken r Uitkomsten woningtelling geven geen duidelijk beeld van woning behoefte in Veenendaal 520 Huishoudens BRILLEN Nieutcn uit de Omgeving inwonend Grootste deel Veenendaalse scholieren heeft gesaneerd gebit Aankomst ouden van dagen in Veenendaal Nu onze kroonprinses meerderjarig is In Rhenen Open aanlegsteiger gevaar voor jeugd In drie dagen 100 bekeuringen Heeft boze hotelhouder gelijk? 30e jaargang WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 No. 65 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel W. van Leeuwen overleden Op ening Hervormde Ulo-school AGENDA A -- II ii Ger. Gem. (Hoofdstr.) zoekt contact met Chr. Ger. Kerk „Prins Bernhard" maakt mars op 31 augustus Vroege aanbieding gemeentebegroting RE1SS W O EDE „Onbekende ziekte" ook in Renswoude Grote prijsverlaging Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Veenendaal heeft een tekort van rond 400 woningen. Tenminste dit kan men af leiden uit de voorlopige uitkomsten van de algemene woningtelling, welke gege vens het afgelopen weekeinde door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn gepubliceerd. Men dient er evenwel rekening mede te houden, dat het hier gaat om we zou den kunnen zeggen een moment-op name van het woningtekort. Alle percelen, die in bouwtechnische zin als één v/oning zijn aan te merken zijn geteld en zo rekenende kwam men op een ongecorrigeerde woningvoorraad van 3834. Voorts heeft men dan de woningbe hoefte berekend door populair gezegd alle gezinnen bij elkaar te tellen. Als uitkomst kreeg men wederom een on gecorrigeerde woningbehoefte van 4234. De behoefte overtreft dus de woningvoor raad met rond 400 huizen. We mogen dus zeggen, dat alleen de gezinnen, welke boven „de normale sterkte", d.i. één gezin, een woning be wonen als woningbehoevenden in aan merking zijn genomen. Geen rekening is gehouden met nood woningen, slechte (doch niet onbewoon baar verklaarde) woningen e.d. Boven dien zijn hierbij niet inbegrepen al die candidaten voor een woning, die wel in het huwelijksbootje zouden willen stap pen, „als ze maar een huis hadden". Tus sen twee haakjes: hier kan men bij een woningtelling ook niet achter komen, en in de opzet van een dergelijke telling is dit ook niet begrepen. De cijfers, welke door het Centraal Bu reau van de Statistiek in Den Haag als voorlopige uitkomsten van de algemene woningtelling zijn gepubliceerd geven niet alleen een beeld van de geconsta teerde woningbehoefte per gemeente. Veenendaal was voor de telling ver deeld in vier telwijken en voor elk van deze telwijken in verschillende getallen betreffende de „woningstand" gepubli ceerd. Er waren op 30 juni j.l. in Veenendaal S&óó woningen, hieronder te vei staan dan normale woningen, dus geen keten, nood woningen e.d. Voorts telde Veenendaal op die datum 83 bewoonde andere ruimten. Dit zijn hoofdzakelijk keten, schuren en zgn. noodwoningen. 3633 woningen waren op 30 juni bewoond door één huishouden van twee of meer personen en 164 alleen standen bewoonden als hoofdbewoner een woning. 358 huishoudens van twee of meer per sonen waren inwonend in een woning én 79 in een bewoonde andere ruimte. Het aantal alleenstaanden inwonend in een woning bedroeg 71 en 7 in een be woonde andere ruimte. In de nacht van zondag op maandag is in zijn woning te Arnhem, op ruim 75-jarige leeftijd overleden de heer Willem van Leeuwen, directeur van de „Hollandia" wol- en kousenfabrieken- (Gebr. van Leeuwen) te Veenendaal en Arnhem. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig ju bileum als lid van de directie van ge noemd bedrijf, enige jaren geleden, werd de overledene benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. Jarenlang was de overledene voor zitter van het bestuur van de Ver. voor Chr. Middelbaar Onderwijs te Arnhem en maakte hij deel uit van de Kerke- raad der Geref. Kerk aldaar. Ook tijdens de jaren, welke hij nog te Veenendaal woonachtig was, maakte de overledene zich op velerlei gebied zeer verdienstelijk. Bij het ter perse gaan van dit num mer zijn de Veenendaalse ouden van dagen juist vertrokken voor hun jaar lijkse autotocht. Uitgeleide gedaan door honderden belangstellende en wuiven de plaatsgenoten die zich langs de te nemen route hadden geschaard, reed de lange stoet van honderdveertig auto's en vier bussen Veenendaal uit. Hedenavond zal als andere jaren de stoet weer enigszins feestelijk worden ingehaald. Het is wel zeker dat zich dan weer vele honderden zullen op maken voor een massale verwelkoming en ook de muziek zal zich weer laten horen. Onze drie plaatselijke muziek korpsen, de „Scheepjeswolharmonie", „Prins Bernhard" en „Caecilia' zijn present en zullen zich opstellen aan de Holleweg, de Zandstraat en de Markt. De stoet wordt tussen negen uur en half tien in Veenendaal verwacht, ko mende van de Rijksweg 12 en gaande over de Nieuweweg, Holleweg, Gort straat, Korte Molenstraat, Molenstraat, Achterkerkstraat, Markt, Hoofdstraat, Zandstraat tot aan de hoek Juliana- straat, waar de stoet wordt ontbonden. Zojuist vernemen wij nog dat men het weer heeft klaar gespeeld om van vanochtend half acht tot half twaalf 2800 broodjes te smeren en te beleggen, welke onderweg aan de deelnemers van de tocht worden uitgereikt. Een prestatie welke ieder jaar weer grote bewondering oogst. De officiële opening van de nieuwe Hervormde Ulo-school is vastgelegd voor maandag 3 september a.s. en wel tijdens een bijeenkomst te houden in het ver enigingsgebouw bij de Julianakerk. Heden, woensdag 29 augustus Ongeveer 21 uur, aankomst stoet autotocht ouden van dagen. (Zie route elders in dit nummer.) ii Donderdag 30 augustus 11 (Terrein „V.S.W.") beslissingswedstrijd daal-Ritmeester. lï Dinsdag 4 september li 6.15 uur, Veenen- (In tijd. raadzaal voormalig postkantoor) 7.30 uur, openbare vergadering Veenendaalse ge meenteraad. Luxor Theater Heden woensdag en morgen donderdag de film „Een kwam niet terug" en van vrijdag t.m. 11 maandag „Duel in de jungle", li INMtlllMltKI IIIIIIIIHIIIIII IIMnll lllillllllVtlMl IIHIIIIIIIIIIi Aan de hand van door de schooltand- arts, mevrouw L. Zweede-Hooghiemster te Wageningen, verstrekte gegevens, werd een overzicht van de resultaten van het tandheelkundig onderzoek van schoolkinderen, verricht gedurende het jaar 1955, samengesteld. Uit dit overzicht blijkt, dat op het tijdstip van de aanvang van het eerste halfjaarlijkse onderzoek door de school- tandarts in 1956, van de 1397 leerlingen tot welke de schooltandverzorging zich in het afgelopen jaar uitstrekte, 1281 leerlingen geen afwijkingen aan het gebit vertoonden en derhalve over een gesaneerd gebit beschikten. Laatstbe doeld aantal komt neer op een percen tage van 91.7. Over 1954 bedroeg dit percentage 94.73. Deze vermindering is voor een deel het gevolg van een gro ter aantal leerlingen, dat op boven bedoeld tijdstip nog in behandeling was bij de eigen tandarts, n.l. 2.79 tegen 1.37 vorige maal. Voor een ander deel is een en ander te wijten aan de toe neming van het aantal leerlingen, dat niet door de eigen tandarts kon worden behandeld wegens door de ouders ge weigerde medewerking, i.e. 4.08 °/o te gen 2.85 Teneinde een juist beeld te verkrijgen van het totaal aantal leerlingen, dat in het kader vgn de tandheelkundige ver zorging van schoolkinderen werd be reikt, kunnen bij de leerlingen, welke reeds over een gesaneerd gebit be schikken, worden medegerekend de kinderen, die nog in behandeling wa ren bij hun eigen tandarts. Ook deze laatste kinderen zullen immers t.z.t., en wel na de afbehandeling over een ge saneerd gebit beschikken. Aldus doen de wordt een percentage verkregen van 94.49. Over 1954 bedroeg dit per centage 96.1. Een totale vermindering dus van 1.61 °/o. Dat het aantal leer- Nu een meerderheid, ongeveer zestig procent, van de leden der Ger. Gemeente (Hoofdstraat) zich heeft uitgesproken voor een zich oriënteren en «en voorlopig con tact zoeken met de Chr. Ger. Kerk in zake een eventuele aansluiting, heeft j.l. maandagavond reeds een bespreking plaats gevonden met vertegenwoordigers van de Synode der Chr. Ger. Kerk. In het kader hiervan zullen in de komende weken ook predikanten van de Chr. Ger. Kerk in de Ger. Gem. (Hoofdstr.) voor gaan, en voor a.s. zondag zal dit ds. Heer- ma alhier zijn. Een en ander houdt dus niet in dat een meerderheid zich reeds voor aansluiting bij de Chr. Ger. Kerk zou hebben uitge sproken, zoals voorbarig werd bericht in de Radiokrant van de NCRV. Binnenkort kan dus wel een definitieve uitspraak verwacht worden. Naar wij verder nog vernamen zal ds. Kok met de meerderheid in zijn gemeente meegaan. Zoals bekend trad deze gemeente inder tijd uit het landelijke verbond van de Gereformeerde Gemeenten naar aanlei ding van de schorsing van ds. Kok. lingen, hetwelk wegens door de ouders geweigerde medewerking niet in de schooltandverzorging kon worden be trekken, toenam met 1.23% (n.l. van 2.85 op 4.08 is overigens niet veront rustend. Het bereiken van een totaal percentage van bijna 95 is naar onze mening nog altijd een buiten gewoon vruchtbaar en verheugend re sultaat. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal het Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Prins Bernhard" een mars door de gemeente maken. Te beginnen om half acht wordt de volgende route genomen: Klaas Ka terstraat, v. Ruisdaalstraat, Rem- brandtlaan, Geerseweg, Molenstraat, Gortstraat, Vendelseweg, Julianastraat, Zandstraat, Hoofdstraat, Markt, Ach terkerkstraat, Molenstraat, Geerseweg, naar Klaas Katerstraat. Verschillende maanden eerder dan dit andere jaren het geval was zullen burge meester en wethouders de raad de ge meentebegroting 1957 aanbieden in de op dinsdagavond 4 september a.s. te houden openbare raadsvergadering. Dezer dagen werd de zgn. „Onbekende ziekte" bij kleine kinderen ook in Rens woude geconstateerd. Tot nu toe hebben de verschijnselen van deze ziekte zich hier bij één volwassene vertoond. Deze „onbekende ziekte" heeft niets te maken met de zo gevreesde kinderverlamming. De patiënten zijn in de meeste gevallen na enkele dagen weer hersteld. Reden tot ongerustheid is er voorshands niet. De „Puurveensche Windmolen" te Koot wijkerbroek by Bar- neveld, die in 1857 werd gebouwd, is ge restaureerd. De byna 10Ö jaar oude moien zal 8 september a.s. feesteiyk worden ge opend. De molenma ker A. de Roos, die voor de restauratie zorgdroeg, vervaar digde ook het model van de molen, die vóór zijn grote broer werd geplaatst. De molen doet nog steeds dienst voor het malen van graan. Zeer binnenkort zal het moment daar zijn, dat H.K.H. Prinses Beatrix haar plaats op de collegebanken aan de Leidse Universiteit gaat innemen. Niet voor niets heeft zij de faculteit sociologie gekozen; de prinses wil alle mogelijke moeite doen om haar toekomstige taak zo goed mogelijk te vervullen. Een taak, die zwaar is, doch die haar niet afschrikt. „Moeder van je land zijn", heeft prinses Beatrix eens gezegd, „dat vraagt een grote verantwoordelijkheid". Verantwoordelijk heid en plichtsbesef zijn eigenschappen, die onze kroonprinses in ruime mate be zit. Voeg daarbij gevoel voor humor, spontaneïteit, zelfbeheersing, wilskracht, sportiviteit en een directe, eerlijke aan pak, dan zijn dat mogelijkheden, waarlijk uitmuntend voor een toekomstige jonge koningin. Daarnaast geeft Beatrix blijk van een sympathieke liefde voor dieren en een artistieke feeling. Het is in haar boetseer- vertrek, dat zij zich het meest thuis voelt. Dit laatste ook in die zin, dat zij kan vol doen aan de scheppingsdrang, die voor haar tevens een uitlaatklep betekent. Naarmate zij ouder wordt, groeit deze be hoefte. Het komende studentenleven zal zeker z'n invloed op de prinses niet mis sen, integendeel, prinses Beatrix verlangt er naar, iets met anderen samen te doen. De omgang met haar klasgenoten bete kende een rijkdom voor haar. Niet alleen het schoolgaan en het lessen leren, maar ook het spel. met name het toneelspelen, 't een keertje spijbelen, het hutten bou wen, de fietstochtjes, een schoolfeestje, enz. Ook een reisje, zoals met het hospi taal-kerkschip „De Hoop" was een hoog tepunt uit het leven van de kroonprinses. En haar vakantie in Rome moet wel een onvergetelijke herinnering blijven! Nu prinses Beatrix 18 jaar is, zullen veel dingen veranderen. Ten eerste is haar onbezorgde kindertijd voorbij, ten tweede is de prinses lid van de Raad van State geworden. Steeds meer wordt zij op haar toekomstige taak voorbereid: zij laat schepen te water en verricht eerste-steen- leggingen, zij is gastvrouw en spreekt tot het Nederlandse volk. Officieel is zij nu j aan ons voorgesteld, terwijl een klein meiske haar in het Olympisch Stadion bloemen aanbood. Minder officieel heeft prinses Beatrix met een aantal jongere afgevaardigden op de tribune gezeten en prettig met de jongelui gecauseerd. Wat moet ik u nog meer van onze oud ste prinses vertellen? Haar zonnig gezicht en fiere houding is u waarschijnlijk van film en foto's wel bekend. Een werkelijk j subliem geschreven portret vindt u in het prachtige boek: Beatrix 18 jaar, uitgege- ven ter gelegenheid van de 18de verjaar dag van H.K.H. Prinses Beatrix. De bij dragen zijn van Hella S. Haasse, die veel lof verdient over de boeiende en tevens discrete wijze van portretteren, dra. M. G. Schenk, die de foto's illustreerde, prof. mr. A. Wonner, dr. P. J. Bouman, die de staatsrechtelijke positie van de troonop volgster beschreef. Men schijnt in de gemeente Rhenen niet bepaald „feeling" te hebben voor aanlegsteigers. We herinneren ons nog levendig de aanval, welke van ver schillende zijden werd gelanceerd op het jachtsteiger onder het Rhenense veer. De daarop geleverde kritiek was zo vernietigend, dat het voor het ge meentebestuur aanleiding gaf door de gemeentesecretaris een persconferentie te doen beleggen. Deze hooggeplaatste gemeentelijke functionaris bracht in ge zelschap van alle plaatselijke verslag gevers een bezoek aan het nieuwe ob ject, waarbij hij werd vergezeld van een technisch gevormd ambtenaar van de dienst van publieke werken. De „conferentie" verliep vlot, ook toen men na de uiteenzetting ten stadhuize, op het vlot liep. Het resultaat was iets meer begrip bij de verslaggevers te hebben gekweekt, hoewel de meesten De Veenendaalse politie heeft dezer dagen weer eens een extra verkeerscon trole gehouden. In drie dagen tijds wer den hierbij ruim honderd bekeuringen gemaakt. Het was weer wegens het oude zeer van geen richting aangeven, onvoldoen de verlichting, rijden op paden die daar voor niet bestemd zijn en het niet rijden op paden die daarvoor verplicht gebruikt moeten worden. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling in de eerstkomende tijd nog meer van deze verscherpte verkeerscontroles te houden. van hen toch vasthielden aan hun voornaamste bezwaren. Er zal nu weer een persconferentie nodig zijn. Angstige ouders namelijk, hebben ons attent gemaakt op een on langs aangebrachte steiger langs de strekdam in de Rijn, tussen de uitmon ding van De Grift en de kalkzandsteen fabriek van de firma Leccius de Rid der en Van der Heijden. Dit steiger doet dienst als landingsplaats voor de boten Arnhem Ouwehands Dieren park v.v. Het is een soort van ponton, welke door middel van een loopplank is verbonden met de vaste wal. Deze ponton ligt hoog op het water en ten gerieve van de wachtende passagiers zijn er twee ruggelings geplaatste ban ken op gemonteerd. Waarom die angst voor dit steiger. Het is toch stevig genoeg? Maar daarin zit het niet. Wie er bovenop staat krijgt er pas een goed idee van, waarom be paalde ouders zich ongerust maken. Al meerdere keren namelijk hebben er kinderen op dat steiger gespeeld en er bevindt zich in het geheel geen afras tering. Éénmaal zelfs is er bijna een kleintje afgetuimeld. Afgezien van de vraag of kinderen, die er eigenlijk niets te maken hebben, zich op het vrij eenzaam liggende steiger mogen be vinden, geldt het bezwaar ook voor kinderen van passagiers. Er behoeft maar één onbewaakt ogenblik voor te komen, of er tuimelt vandaag of mor gen een kind in de sterke stroom. Het zou werkelijk aanbeveling ver dienen wanneer de verantwoordelijke ondernemers een behoorlijke heining of een stevig hek rond de aanlegsteiger zouden laten construeren. Het zal in het belang zijn van de veiligheid. Wie veel onder de mensen komt, moet veel aanhoren. En dat er al een paar jaar wat broeit in Rhenen, wordt al ras duide lijk wanneer al die mensen gaan praten. Elk seizoen heeft zo z'n onderwerp. Lo gisch dus, dat in de zomermaanden altijd weer die ene vraag boven komt: waarom gebeurt er nou in Rhenen niks. Het is zo goed begonnen. Een week lang was er iedere avond iets te doen. Was het niet Bram Charité, dan was ht Wim Slijkhuis of dan waren het de kozakken op hun pijlsnelle paardjes, maar er werd flink voor vertier gezorgd. Een klein lunapark deed de rest en Rhenen bruiste van net leven. Er mocht dan ieder jaar opnieuw een politiek debat in d raad van Rhenen aan vooraf gaan, de constellatie was zo danig, dat de progressieven het wonnen en de vakantiefeesten waren weer ver zekerd. Het is natuurlijk betreurenswaardig, dat dergelijke zaken in de politieke sfeer be land. Het was dan ook zeer goed gezien van één van de heren raadsleden over deze zaak een motie in te dienen, opdat in de vervolge alleen het dagelijks be stuur van de gemeente zou kunnen be slissen. Wij willen in het midden laten wat er van de uitvoering van die motie is terecht gekomen. De vereniging voor vreemdelingenverkeer is langzaam maar zeker zodanig aan de overheid vastge koppeld door de subsidie, dat ons inziens terecht de raadsleden toch wel een woordje mee wilden spreken wanneer het ging om het beleid, dat in deze ver- van Teveel betalen is niet prettig, dajrom voor een nieuwe BRIL naar Fd. F. TAK Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 Telefoon 2576 - Veenendaal Reparaties VLUG en zeer BILLIJK Leverancier van alle zieken fondsen PRAKTISCHE SCHOOLLESSEN Misschien is men met de reorgani satie van ons onderwijs al zover, dat er meer lessen worden gegeven, die voor de leerling van praktisch nut zijn in hun latere leven. Wij hebben ech ter nog nooit gemerkt, dat les werd gegeven in de behandeling van het spoorwegboekje. Wel hebben wij meer malen gezien, dat eenvoudige mensen er de grootste moeite mee hadden een vlugge verbinding in de -spoorweggids te vinden. Wij vernemen nu, dat de PTT in Zwitserland jaarlijks aan meer dan 22.000 scholieren les in het tele foneren geeft. Veronderstelt men hier te lande nog, dat iedereen dit „van zelf" wel leert? FOTOGRAAF KWAM TE LAAT Voor een blad, uitgegeven ten behoeve van de dierenbeschermingsvereniging, moest een persfotograaf te Boston, Mass- USA, een bezoek brengen aan een dame, die een eekhoorntje en een tamme kat bezat. De dieren hadden steeds omgang met elkaar. Beiden speelden, sliepen en aten samen. Daar moest eens een aardig plaatje van worden gemaakt. De fotograaf kwam echter te laat. Bij zijn aankomst sliep de kat. Ze had zo juist het eek hoorntje opgepeuzeld. eniging werd gevoerd. Er kwam over heidsgeld aan te pas. Dat alleen de kermis was overgeschoten ligt niet aan de gemeenteraad. Helaas is het werk van de VVV cliché-werk gewor den. Dat er iedere avond iets is te doen, is prijzenswaard. Dat men later alleen ging teren op een lunapark, was gemak kelijk, maar naar onze inzichten niet be vorderlijk voor de toeristen, die nu een maal niet naar Rhenen komen voor een kermis alleen. Dan kunnen ze overal te kust en te keur terecht. Het waren juist die aardige avonden, die de mensen trok ken. Wie na afloop dan nog een rondje in de Karimata of zweefmolen wenste te maken, moest dat zelf weten en daar zou dan ook niemand aanstoot aan nemen. Nu gebeurt er helemaal niets meer. Het is van een vakantieweek teruggelopen tot een zuivere kermisweek en daarna ging de kaars uit. Men accepteerde ten slotte de voorwaarden van de gemeente raad niet meer, men nam uitsluitend ge noegen met de subsidie. Nóg gemakke lijker dan een kermis. Zijn hier de pensionbedrijven mee ge diend? Zijn hier de hotels tevreden over? Leg uw oor te luisteren en ge zult het horen, hoe de exploitanten er over den ken, de exploitanten, die hun raadsleden hebben gekozen en die hun bestuurders in de vereniging voor vreemdelingenver keer het vertrouwen waardig hebben be toond door hen op die plaats te zetten. Er wordt veel gekankerd. Veel ten on rechte, maar ook veel terecht. Een in de landelijke pers opgedoken bericht, dat er een hotelhouder boos is geworden, omdat zijn naam niet op de hotel-en pensionlijst voorkomt, heeft een diepere achtergrond, dan alleen dat weglaten van die naam. De man is ontevreden. De man is geen lid van de plaatselijke VVV. Hij moest dus eigenlijk zijn mond houden. Wél is hij lid van de provinciale bond. Hij voelt er dus blijkbaar wél wat voor. Waarom loopt hij dan de plaatselijke organisatie voorbij. Omdat hij het er niet mee eens is. Goed, we geven toe, dat kan hij wan neer hij lid is, op een ledenvergadering naar voren brengen. Maar hij is nu een maal geen lid. Hij wil er niets van weten. Wat VVV doet staat hem niet aan. VVV doet niks. Goed goed goed. VW heeft een folder uitgegeven. Maar met een visite kaartje alleen komt men er niet. Een ver- (Zie verder pagina 2.) OCHTEN. Alhier vond de officiële overdracht plaats van de nieuwe moderne veerpont welke straks een belangrijke schakel zal vormen in de Noord-Zuid- verbinding Oss-Rhenen-Veenendaal- Amersfoort. Deze prachtige pont, welke half oktober de overzet-dienst over de Waal tussen Ochten en Beneden-Leeuwen zal gaan onderhouden, heeft een bijzon der grote wendbaarheid en zal ongeveer acht keer per uur het verkeer van één bepaalde kant overzetten. MAARN-MAARSBERGEN. Zondag a.s. (2 september) zal ds. W. Lugtigheid van Zwolle worden bevestigd en zijn intrede doen als predikant van de Ger. Kerk van Maarn-Maarsbergen. WAGENINGEN. Dezer dagen wilde dokter L. uit Goes mét zijn echtgenote een bezoek brengen aan een alhier wo nend familielid. Terwijl de dokter in zijn auto bleef wachten belde zijn vrouw bij de familie aan. Er was echter niemand thuis en toen zij daarop bij de auto terug keerde ontdekte zij dat haar man, waar schijnlijk door een hartverlamming ge troffen, dood achter het stuur zat. LUNTEREN. Vrijdag 31 augustus wordt op het terrein aan de Meulunterseweg al hier, een fokveedag gehouden, waarop ongeveer 175 stuks rundvee door de leden van de fokvereniging Lunteren en Om streken ter keuring zal worden aange boden. De fokveedag wordt 's morgens om 9 uur geopend door wethouder J. Fokkema, die na afloop van de keuring ook de be schikbaar gestelde wisselbekers aan de winnaars zal uitreiken. De overige prij zen worden later op de jaarvergadering uitgereikt. Men verwacht voor deze fokdag veel belangstelling, vooral ook omdat er ver schillende jonge stierkalveren van goede afstamming worden aangevoerd, die te koop zijn. WIJZEWOORDEN TALENT NODIG Men moet talent hebben voor lief dadigheid evengoed als voor wat ook (Thoreau)

De Vallei | 1956 | | pagina 1