Klim in de pen hoeveel goedkoper Albert Heijn is voor u zelf... DE VALLEI Levensstrijd Sportterrein SKF werd in gebruik genomen DE VOETBALCOMPETITIE GAAT WEER DRAAIEN VOOR DE BOER 18 Voor de Jeugd Veenendaal Longa Veel regen, minder gras Met trots verhalen wij van Albert Heijn's onvoorwaardelijke kwaliteits garantie... Met geestdrift vertellen wij van Albert Heijn's klantenobligaties met hoge rente en winstaandeel... Maar op 't punt van Albert Heijn's lager-dan-de-laagste prijzen is géén pen zo over tuigend als de uweWant uw eigen cijfers tonen het best Officiële Bekendmaking Veteranen Eist - Veenendaal 3—3 De Landbouwrubriek op 10 september a.s. #Vul in de blanco kolom achter elk der nevenstaande AH-prijzen het bedrag in, dat u voor het zelfde artikel bij üw kruidenier betaalt. Tel dan op en vergelijk de beide sommen Lagere prijzen voor betere artikelen! pak tafelmargarine pak koffie (liUisii I grote ontbijtkoek I rol beschuit I blik spinazie 200 gram zuurtjes 6 zware repen (puur) I pot pindakaas 250 gram kinderbiskwie 500 gram grove Siamrijst blik leverpastei [?oo gram] fles sinaasappel limonade I staal huishoudzeep I pak maizena 500 gram havermout 250 gram vermicelli lijn 250 gram macaroni I pak lucifers Totaal Kortingen Netto 100 196 39 25 62 29 100 78 25 43 49 75 17 19 29 19 21 944 944 Heiigelaarsvereiiigiiig „De Voorn'' hield nationaal concours Prins Achmed en de fee (Een sprookje uit 1001 nacht) FEUILLETON Zaterdagmiddag werd het sport terrein van de S.K.F. officieel in ge bruik genomen. Medewerking verleen den hieraan de korfbalverenigingen Rhoda uit Amsterdam (kampioen van Nederland) en H.K.V. uit Den Haag. Het neusje van de zalm dus op korf- balgebied. Voor de voetballiefhebbers waren er Veenendaal en Longa uit Til burg om elkaar te bekampen. Omstreeks half vier droeg de direc teur der S.K.F., de heer F. Jonker, via de microfoon, het sportterrein officieel over aan de personeelsvereniging. Na dat de heer Jonker de openingsworp had verricht, kon de korfbalwedstrijd een aanvang nemen. Van meet af waren het de kam pioenen, die snel ten aanval trokken. Spoedig werd ook een 20 voorsprong bereikt. De volgende periode was ech ter voor de Hagenaars. Bij de volgende vakverwisseling was het dan ook weer een 22 gelijke stand. Rhoda deed er een schepje op en bracht met enkele fraaie doelpunten de stand op 72. Toen vond H.K.V. het welletjes. Een flink offensief waarbij snelheid de bo ventoon voerde, werd ingezet, hetwelk de blauw-witten vier goede goals op leverde. Verder dan 76 liet Rhoda het niet komen, zodat zij de overwin ning nog net kon binnenhalen., VeenendaalLonga was vooral in de eerste helft het aanzien goed waard. Ondanks een technisch overwicht van tevens weer eens bewezen werd, dat Veenendaal over spelers beschikt die een wedstrijd welke in hoog tempo wordt gespeeld, goed aankunnen. De achterhoede vonden wij het zwakste gedeelte van de ploeg. Daaraan zal nog wel wat gedokterd moeten worden. Van de nieuwe spelers lijkt ons linksbuiten Hoogwerf een geschikte kracht. De rest van de voorhoede is behoorlijk, hoewel gewaakt moet worden voor te kort spel. In de middenlinie speelt Van de Kraats, naar onze smaak iets te veel in de aanval, terwijl wat sneller in grijpen van Leppers het geheel ten goede zou komen. derd prijzen worden uitgereikt, waar onder een fraai radiotoestel. Het aantal deelnemers bedroeg bijna 450. Renkum kwam met het grootste aantal, terwijl de vissers uit Zwolle de grootste afstand hadden afgelegd. Korpsen: 1. Veenendaal (783 g) (beker burgemeester van Rhenen); 2. „De Goud vis", Arnhem (753 g); 3. „Onder Ons", Tiel (687 g); 4. „De Voorn", Nijmegen (613 g); 6. Arnhem-Zuid (489 g); 7. „De Alver", Westervoort (483 g); 8. Heerewaarden (478 g); 9. „De Winde", Velp (459 g); 10. „De Grondeling", Arnhem (439 g); 11. Wijchen (294 g); 12. Oosterbeek (132 g). Individueel: 1. J. v. Bentum, Vreeswijk (741 g) (radiotoestel); 2. G. v. Rosmalen, Arnhem (581 g); 3. B. v. Dijk, Vreeswijk (525 g); 4. A. Blankespoor, Veenendaal (482 g); 5. A. Isiger, Utrecht (450 g); 6. E. Vis ser, Arnhem (439 g); 7. J. v. Rumpt, Tiel (397 g); 8. C. Cobussen, Westervoort (390 g); 9. W. Zweers, Rheden (377 g); 10. F. Kleisma, Arnhem (371 g). Voor het betaalde voetbal is de com petitie zondag j.l. al weer begonnen, maar ook voor de amateurs en het za terdagmiddagvoetbal gaat de compe titie dit' week-end weer draaien. Een uitgebreid programma hopen wij in ons vrijdagnummer te publiceren. Verschillende nieuwe clubs zijn in de afdelingen opgenomen. Wanneer we echter de indelingen onder de loupe nemen, dan mogen we wel de conclusie trekken dat er dit seizoen weer vol doende spanning zal zijn, want af wisseling zit er weer genoeg in. AWEP, CMHU, DVSA, Hees, Kulan, Terre Neuve, Valkenheide en Valleivogels. Een titel, die in andere jaren, vooral in zomer en nazomer een tegenspraak in zichzelf is. Juist een buitje op zijn tij is dan de voorwaarde voor een aan houdende grasgroei. Tegenwoordig mag van buitjes niet gesproken worden, de buien duren da- Hier onder laten we voor verschillende - - de Tilburgers, was het Veenendaal dat elftallen nog even de indeling volgen. §en: buien afgewisseld met opklarin- door Kees en Corry Heikamp. reeds VoQr .veenendaal" is dat dan: Dierense gen! Soms draait men het in het weer- binnen het half uur een 3 0 vooi- g0ySi Ede, Eendracht, Esca, Longa '30, sprong kreeg. Hoewel goede combina- Quick (N) SCH SDOUC, Silvolde, Theole, ties aan deze doelpunten ten grondslag yDZ en veenendaal. lagen, leefde Veenendaal in deze pe- voor Rhenus, „Renswoude", „Eist" en riode toch wel een tikje boven haar Qranje Wit: DVSA, Eist, Hoogland, De stand- Kieviten, Oranje Wit, Renswoude, Rhenus Nog voor de thee werd het door niet Scherpenzeel en Veense Boys. snel genoeg reageren van doelman Suk- Voor RKVuv ziet de indeling er als kei 31. In de tweede helft zette Longa vojgt uR: Achterveld, Austerlitz, Hamers- bericht ook om; dat is dan een dag waarop de Nederlandse boer in 1956 de oogst droog moet zien te krijgen. Dit sombere beeld is echter nog niet zwart genoeg, helaas! De grote hoe veelheden regenwater maken ook het grasland zó drassig, dat de zode ern stig gevaar gaat lopen. Reeds zijn er streken ook buiten de overstroomde direct een hoog tempo in. De Veenen- veld_ HDs, Hooglanderveen, RKVUV en gebieden in het oosten van het land daalse achter-hoede was hiertegen niet svMM. x T- bestand en binnen 12 minuten was de voor de diverse zaterdagclubs zijn de stand weer gelijk. Dit was het sein voor indeiingen als volgt: de Veenendalers om weer moedig ten aanval te trekken. Er werden zelfs enkele zeer goede kansen geschapen om wederom de leiding te nemen, maar verder dan een harde kogel van Rebergen, juist over de lat, kwam het niet. Toch was het na bijna een half uur spelen raak. Kees Heikamp kreeg de bal keurig aangegeven van zijn neef Corry Heikamp, en met een strak hard schot was het 43. Veenendaal had hiermede tevens voorlopig haar kruit verschoten. Het lukte niet erg meer. Onsamenhangend spel van de achter hoede, was mede oorzaak, dat de gas ten met een serie snelle uitvallen de stand op 64 brachten. Juist voor tijd zag Kees Heikamp nog kans een vijfde Veenendaals doelpunt te scoren, waar mee de eindstand 65 in het voordeel van Longa werd. Wat het Veenendaalse elftal betreft moeten wij eerlijk bekennen dat het ons, op enkele zwakke plekken na, niet is tegengevallen. Vooral in de eerste helft werd goed partij gegeven, terwijl van het gemeentebestuur van Rhenen WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van K. van Esse- veld te Rhenen om vergunning te mogen ontvangen voor het bouwen van een woonhuis op een terrein aan de Groene- weg te Rhenen, kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie G no. 1134, met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet. De eigenaren der aangrenzende en na bij gelegen gronden die tegen uitvoering van vorenbedoeld bouwplan, hetwelk ter gemeente-secretarie (afdeling financiën) ter inzage ligt, bezwaren hebben, kunnen deze tot en met 19 september 1956 schrif telijk ter kennis van hun college brengen. Rhenen, 3 september 1956 WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van de firma C. van Drenth te Laag-Soeren, om vergun ning te mogen ontvangen voor het bou wen van 12 woonhuizen op een terrein gelegen aan de Bruine Engseweg en de Prins Bernhardstraat alhier, kadastraal bekend gemeente Rhenen sectie E nr. 1715, 2237 en 2264 ged., met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet. De eigenaren der aangrenzende en na bij gelegen gronden die tegen uitvoering van vorenbedoeld bouwplan, hetwelk ter gemeente-secretarie (afdeling financiën) ter inzage ligt, bezwaren hebben, kunnen deze tot en met 19 september 1956 schrif telijk ter kennis van hun college brengen. Rhenen, 3 september 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, Th. v. d. WILLIK Spel. Genemuiden, Excelsior '31, Sparta (E), SVVN, DES, Apeldoorn, DOVO, Go- Ahead, VVOG en WHC. SSSE, VRC, AZSV, VIOS, CJV-ers, Oranje Blauw (N), ESA, DVOV, DTS '35 en SKV. DEV, Cobu Boys, GVVV, Jonathan, Matjan, De Merino's, De Posthoorn, Tri angel Boys, Bloemenkwartier 2, IJssel- meervogels 2. Hier dus vier Veenendaalse clubs in één afdeling, dus naar alle waar schijnlijkheid veel rivaliteit. Eemnes, Musketiers, Oranje Leeuwen, Scherpenzeel, SDVB, SOVA, Sportclub Rhenen, SVM Boys, TOV en Veluwse Boys. De veteranenvoetbalwedstrijd van de voetbalverenigingen Eist en Vee nendaal die zaterdagavond op het ter rein aan de Woudweg te Eist werd ge speeld, ten bate van „Crescendo" is in een 33 gelijk spel geëindigd. Eist kwam het eerst tot scoren. Hierna werd het een gelijk opgaande strijd, waarbij opviel dat verschillende spe lers al lang niet meer gevoetbald had den want zij kwamen zo nu en dan adem te kort. Even voor rust maakte de nog uitstekende voetballende links buiten van Eist er 20 van. In de pauze speelde „Crescendo", evenals bij het begin, enkele vrolijke marsen. Enkele minuten na rust was het Veenendaal dat de stand op 21 bracht. Eist ging toen meer in de aan val en zodoende was de stand al gauw 31. Maar voor het eindsignaal klonk wist Veenendaal nog tweemaal te doel punten, zodat de strijd eindigde met 3—3. waar de koeien op stal zijn gezet. Is dit in uw geval ook noodzakelijk? Ver geet niet, dat de verliezen op een nor male weide al rond 20% liggen, nü is het veel hoger! Stukgetrapt grasland herstelt zich zeer langzaam, ook vol gend jaar ondervindt u er last van. Opstallen kost tijd en geld, inderdaad. Misschien blijft echter de melkgift be ter op peil. Bedenk dat vooral nü de verspeelde melk dikwijls niet meer te rugkomt. Weegt u vooral het" voor en tegen eens goed tegen elkaar af. In de radiorubriek van het Ministe rie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening zal op 10 september a.s. een reportage worden gegeven over het kaasmaken op de boerderij. Aan deze reportage zal o.m. worden medege werkt door ir. D. Rozeboom, Rijkszui- velconsulent te Utrecht. De uitzending zal worden besloten met een aantal praktijkaanwijzingen voor boeren, wier gewassen door de zware regenval deze zomer te lijden hebben gehad. Stemt dus op 10 september a.s. om kwart voor acht af op Hilversum I. Zo ziet u in uw eigen schrift, dat u bij Albert Heijn, Neerlands beste kruidenier, week aan week 't voordeligst uit bent! En... dat de „korting", die uw kruidenier mogelijk geeft, uit uw eigen portemonnaie komt. Want ook na aftrek van die korting, zijn Albert Heijn's prijzen nog veel lager dan wat u nu betaalt! Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" Onder redactie v. tante Jos De Rhenense Hengelaarsvereniging „De Voorn" hield zondag een nationaal visconcours, dat als zeer geslaagd mag worden betiteld. Het gehele bestuur zonder uitzondering en met name de actieve secretaris de heer H. Pleijler, mogen zich op de borst slaan, dat zij dit evenement, iets nieuws voor de Grebbestad, ten uitvoer hebben weten te brengen. Daarbij komt bovendien nog een woord van hartelijke dank toe aan de overige vele medewerkers; we denken aan de controleurs, die de ge hele zondag voor dit sportevenement hebben opgeofferd. Ook een groot deel van de Rhenense winkeliers heeft zich niet onbetuigd gelaten. Er werden vele prijzen geschonken, prijzen van grote waarde. Ook voor die geste komt een woord van hulde toe aan de gulle mid denstanders. Er konden een kleine hon- Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal ONZE JARIGEN 6 sept. Paul Ravenswaay; Gerrie Diepeveen; Truus v. d. Kraats; Ali v. Essen; Anneke v. Essen; Rozemarijntje; Leni v. d. Bos; Emiel v. Leeuwen; Wim v. Meerten; Willy v. Beek; Lizzy Albracht; Izaak v. Hunnik; Rijk v. d. Scheur; OPLOSSING RAADSELS I. Slang - kaper - kapel - Breda - galop - massa - nacht - Achab - slaaf. Appelsch- ga. II. 1. 7.32 m. 2. Antonie v. Leeuwenhoek; 3. Havana-tabak; 4. Flora; 5. Amazone. III. 1. Staart - taart; 3. Gouda - goud. 2. dahlia; NIEUWE RAADSELS Voor ouderen I. Zonder mij kun je niet leven, maar ik kom nooit uit mezelf bij je; je moet me altijd halen. Wie ben ik? II. Hieronder de lettergrepen van tien planten en bloemennamen. Wie zoekt de tien gewassen uit? Moes - an - ne - spoor - kal - le - pi - dauw - lie - doorn - der - rid - zon - moer - dah - klap - pi - bei - a - roos - oen - li - ne - lu. III. Invullen van links naar rechts en van boven naar beneden: le n. ivier in Noord-Brabant; 2e rij vorm van onderwijs; 3e rij plaats in de Betuwe; 4e rij gesteente. Ergens in Amerika werd een meisje geboren op 14 augustus. Haar moeder was die dag juist jarig. Nu, dat is niets bi- zonders, zul je zeggen. Nee, maar óók de vader van het kindje vierde die dag zijn verjaardag enhet tweejarige broertje eveneens. Een vierdubbel feest dus! (Vervolg.) Hij liet, buiten weten van de twee vi zieren, een tovenares ontbieden, die hij reeds vroeger over het verdwijnen van Achmed geraadpleegd had. Door een geheime deur werd de oude vrouw het paleis binnengevoerd en voor de sul tan gebracht. Deze ontving haar vrien delijk en zei: „U hebt me reeds vroe ger ingelicht, toen u me verzekerde dat'mijn zoon Achmed nog leefde. Daarvoor ben ik u dankbaar. Nu moest u nog iets voor me doen. In de laatste tijd brengt Achmed geregeld iedere maand een bezoek aan mijn hof, maar het is me niet mogen gelukken zijn verblijfplaats te ontdekken. Dat moet u voor mij onderzoeken. Als hij een volgende keer mij een bezoek brengt, moet u ergens op de uitkijk staan en hem dan zo ver mogelijk volgen." De tovenares kruiste de armen over de borst en maakte een buiging voor de sultan, ten teken dat hij op haar hulp kon rekenen. Door dezelfde gehei me uitgang kwam ze weer buiten, koos haar weg langs de renbaan heen naar de rots, waarvan haar de sultan gespro ken had en ging zich daar verschuilen. Ze wachtte met onuitsprekelijk geduld en overwoog ondertussen, hoe ze het best haar plan zou kunnen ten uitvoer brengen. Van tijd tot tijd haalde ze een morsig stuk perkament voor de dag en kraste daarop allerlei figuren en te kens. Opeens hoorde zij getrappel van paarden. De prins en zijn gevolg kwa men aanrijden, sloegen een kronkelen de spelonk, tussen twee bergen in en verdwenen uit het gezicht. Ze volgde hun spoor, doch raakte verdwaald in de vele gangen. Scherp keek ze rond, zoekend ging he heen en weer, doch het gelukte haar niet een opening of een deur te ontdekken. Ten laatste zag ze in dat het doelloos was nog langer hier te blijven. Ze verge noegde zich dus voorlopig met hetgeen ze ontdekt had. Een maand later zou de prins weer een bezoek aan zijn vader brengen en dan zou ze, allicht met be ter gevolg, 't onderzoek kunnen voort zetten. Wat ze ontdekt had, deelde ze aan de sultan mee en deze gaf haar een kostbaar geschenk, om haar zó tot ver dere nasporingen aan te moedigen. De dag, vóór dat de prins weer het gewone bezoek aan het hof van zijn vader zou brengen, ging de tovenares reeds op post staan bij de rots, waar ze de vorige maal haar onderzoek had moeten staken. (Wordt vervolgd.) door Ernst Zahn Vertaling: H. C. Knappert-Jansen (25) Alles ging zo volgens orde en regel als de president het wenste. Die had dan ook een wijze van wensen, die op zijn hoeve niemand waagde te weer spreken. Op de bepaalde tijd had de huwelijksbekendmaking van de Ame rikaan met Rosi Furrer in het ge meenteblad gestaan; op de bepaalde tijd, zodra het maar enigszins mogelijk was, was het huwelijk voltrokken. Een wonderlijke trouwpartij voor de rijke boerendochter: des avonds in het don ker, met een knecht en een meid tot getuigen, naar de ambtenaar van de burgerlijke stand; de volgende morgen, toen het nog nauwelijks dag was, zon der klokgelui of feestelijkheid naar de pastoor voor het altaar en daarna weer terug in het gewone dagelijkse leven. Tscharles ging naar zijn koeien, Rosi liep naar haar kamertje en weende en jammerde, totdat zij geen tranen meer had en er uitgeput midden op de dag op de kale grond in slaap viel, van waar Tscharles haar een paar uur la ter opnam. In huis was er eigenlijk niets veranderd, sedert de boer een schoonzoon had. In de grote kamer van Rosi stond een ledikant meer, en aan tafel was Tscharles Furrer, de Ameri kaan, een paar plaatsen opgeschoven, net als een schooljongen, die goed op gepast heeft. Rosi schikte zich in haar lot als een verwezene. Toen de tijd van jammeren en weeklagen voorbij was, vatte zij haar leven weer op, waar het was ge ëindigd, voordat Christen Russi er in was gekomen; alleen deed zij datgene, wat zij vroeger lachend en zingend vol bracht, nu als in een droom, als hing zij evenals een pop aan een van de hemeldraden van de schoolmeester, en als bewoog zij zich slechts, wanneer eens anders hand aan de draad trok. Tscharles, haar man, maakte haar het leven niet moeilijk; die liep achter haar en om haar heen, als een onnozele trouwe hond, die het zich aantrekt, als zijn baas boos of bedroefd kijkt, en die hem de hand likt, zodra hij die te pakken kan krijgen, om zo zijn mede lijden te bewijzen. Overigens kreeg hij zijn vrouw weinig te zien. Als hij kwam eten, hief hij de goedige beschroomde ogen naar haar op, en glimlachte tegen haar, en wachtte altijd en altijd tever geefs, dat zij terug zou glimlachen, want Rosi keek een andere kant uit, zodra zij zijn blik bemerkte; óf hij greep heimelijk haar hand, aan tafel of bij het weggaan, en streek de stroe ve vrouw liefkozend over de rug, angst vallig en schuw, alsof die van kraak porselein was. Des avonds liet hij haar vooruit naar haar kamer gaan, bleef nog wel een uur en méér in huis bezig, en sloop eindelijk, als hij meende dat zij sliep, naar boven, trok zijn zware schoenen onder aan de trap uit en sloop de kamer binnen als een dief. In het donker zocht hij zijn bed op, en waagde het zelfs niet, een blik naar de andere muur te werpen waar het ledi kant van zijn vrouw stond. Op dezelfde wijze sloop hij ook weg bij het aan breken van de dag, zo armelijk en be scheiden, als had hij geen recht op de kamer en het bed daarin. De president merkte dat alles wel en zei niets. Het was, alsof hij het meisje uit zijn boek had geschrapt, hij leefde voor zijn betrekkingen, voor zijn uit gebreide bezittingen, om vrouw, doch ter en schoonzoon scheen hij zich niet meer te bekommeren, sinds in huis alles in het spoor liep, waarin hij het gebracht had. Op de laatste dag van januari, toen de sneeuw buiten kraakte en piepte onder de zware boerenschoenen, en de wind de ijsnaalden in glinsterende stofwolken van de daken joeg, werd de kleine Tobias geboren. Vrouw Furrer en Broni Hofer liepen uit en in bij de jonge vrouw, die het kind naast zich geborgen hield en het al bijna van zijn eerste levensuur af angstvallig be waakte, alsof iemand het haar zou kunnen ontnemen. Af en toe vestigde de kraamvrouw vol angst haar blik op de deur. Zij verwachtte iemand, wiens voetstap haar al deed ontstellen, als zij die in de woonkamer hoorde. Maar de president kwam niet. Hij riep Broni Hofer bij zich, toen de eerste kreten van het kind verrieden, dat het leefde. Op dat ogenblik werd hij het zich bewust, dat hij gehoopt had, dat het kind dood ter wereld zou komen. Onbevreesd trad Broni op de hardvochtige man toe. „Weet gij iemand, die het kind, dat daar boven schreeuwt, in huis zou willen nemen? Niet hier! In Gwüest of een dergelijk verloren nest. Er zal behoorlijk voor betaald worden." „Eerst moet het arme wurm toch een beetje op dreef komen in de wereld, president," sprak Broni onbevreesd. Hij vertrok geen spier van zijn ge zicht. „Wanneer kan het dan weg?" vroeg hij. „Niet, zolang het de moeder nodig heeft." „Maak dan maar, dat dat niet te lang duurt! Ik heb geen lust om ge duld te oefenen." Deze woorden klonken dof, bijna on verstaanbaar, en zelfs Broni schrok van de haat, die uit de toon sprak. Hoofdschuddend en gemelijk ging zij naar de deur en hoorde niet eens, hoe Furrer haar nogmaals opdroeg, om naar een kosthuis voor de zuigeling om te zien. Daarna aarzelde de president nog drie weken, eer hij naar de kamer boven ging, waar Rosi met haar kind, dat zij zelf voedde, huisde. Hij trof er een zonderlinge groep aan. Tscharles zat op een klerenkist in een werkpak dat hij nog niet tegen een beter had verwisseld, al was hij op zijns mees ters goed getrouwd en hield het kind in zijn armen. Zijn hoed stond nog op zijn bruine haar en hij moest eerst kortgeleden zijn binnengekomen. Het leek wel, of Rosi hem de kleine pas in de armen had gelegd. De jonge vrouw stond voor hem, als om het kind met haar eigen lichaam te be schutten. Zij zag nog ziekelijk bleek, haar grote ogen schitterden en leken donkerder dan te voren. Haar gezicht trilde van koortsachtige spanning, haar gehele lichaam beefde, haar ar men en handen schudden heen en weer. Naast Tscharles zat de boerin op de hurken; zij bukte, alsof zij slaag vreesde, en keek uit het venster, om dat zij het niet waagde, de gewelde naar aan te zien, die binnengekomen De president drukte de deur in het slot, en keek nog eens in het rond. Tscharles stak spelend zijn ruwe brui ne hand tussen de doorschijnende vin gertjes van het kind. Hij was vuurrood geworden, maar zijn ogen hadden hun gewone wezenloze uitdrukking en hij glimlachte, terwijl de anderen sid derden. Rosi was de eerste, die woorden kon vinden. Zij deed wankelend een schrede voorwaarts. „Vader, het kind mag niet weg." (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 4