De Steivtocht van a*s* Lampegietersavond L. HE IJ Ra, ra, SIMON DE WIT Wat Lezers Schrijven« Loopt u eens binnen bij Weer prijzen voor mooiste groep of praalwagen ZILVEREN MUZIEKFEEST VAN O.B.K. wie ben ik 10 DIKKE REPEN 100 van ARAM Zwemproeven K.N.Z.B. in Bergbad „Oefening baart Kunst" krijgt nieuwe bas ten geschenke „H. J. Hegeraat" (Amersfoort) bracht serenade Gevonden en verloren voorwerpen Voorlichting van „Veilig Verkeer" Officiële Bekendmaking V 1 DYKSTRA MARKTBERICHTEN VOLOP KEUZE IN KWALITEIT Gelders mager ontbijtspek 100 gram 34 Hero- of Betuwe jams de Ruyter gestampte muisjes 165 59 Franse landwijn (rood of wit) Harftig in tomatensaus Het lampegietersavondfeest, dat a.s. maandagavond in Veenendaal wordt gehouden, zal tegen half negen z(jn hoogtepunt hebben. Dit is volgens het aloude gebruik „op het slag van hal- luf-halluf negen". Zoals wy reeds gemeld hebben, wordt er dit jaar een stertocht naar de markt georganiseerd. De Veenendaalse Harmonie „Caecilia" vertrekt om on geveer 8 uur van het Slotemaker de Bruïneplein. Alle kinderen, eventueel met hun ouders, kunnen zich achter dit muziekkorps opstellen. Het Chr. Tamboers- en Pyperkorps „Prins Bern- hard" vertrekt op hetzelfde tijdstip van de hoek Gortstraat-Munnikenweg en de Kon. Scheepjeswolharmonie ver trekt eveneens ongeveer 8 uur van de hoek Buurtlaan-Prins Bernhardlaan. Deze muziekkorpsen gaan later weer naar het punt van uitgang terug. Groepen of praalwagens kunnen zich vry achter één der muziekkorpsen aan sluiten. Het gemeentebestuur heeft vorig jaar 'n wisselbeker beschikbaar gesteld voor de mooiste groep. Deze kwam het vorig jaar in het bezit van de Hoogstraat. Ok dit jaar komt deze wisselbeker weer in het geding. Voor de mooiste groep (meer dan 5 personen) of voor de mooiste praalwagen zijn prijzen beschikbaar ge steld. De eerste prijs bestaat uit een be drag van f 25,en de wisselbeker, de tweede prijs een bedrag van f 15,en een derde prijs van f 10, In water van om en nabij de 16 gra den heeft nog een vrij redelijk aantal kandidaten j.l. zaterdagmiddag deel genomen aan de zwemproeven van de KNZB, welke door de Veenendaalse Zwemclub in het „Bergbad" werden georganiseerd. De slechte zomer met als gevolg de weinige oefenmogelijk heid, deed zich ook tijdens deze zwem proeven duidelijk gelden. Voor de diploma's 3 en 4 (de zwem proeven 1 en 2 voor gevorderden) zakten alle kandidaten! Voor diploma 3 hadden 5 deelnemers ingeschreven en voor diploma 4 één. Het ontbrak allen aan de nodige vaardigheid. Voor diploma 1 (zwemproef) werd één kandidaat afgewezen; alle deel nemers aan diploma 2 kon het diploma worden uitgereikt. Geslaagd zijn voor diploma 1 (zwemproef): Jannie van Manen, Puck Oskam, Truus van der Wal, Ina Bosveld, Celia van de Brink, Marius van Dijk, Anna Gaasbeek, Willy Drost, Marrie Moes bergen, Dinie Willemsen, Joke v. d. Klift, Truus Gaasbeek en Addie de Vries. Diploma 2 (geoefend zwemmer): Willy van Engelenburg, Kees Bos veld, Frans Drost, Gé Janssen, Betty Janssen, Wim ter Haar en Jan Edink. Deze groepen zullen bij aankomst op de Markt gekeurd worden door een jury, waarvoor zijn uitgenodigd de heren De Kleuver, Philips en Konings. Na een korte toespraak van burgemees ter Bakker gaan de muziekkorpsen weer naar hun punt van uitgang terug, zodat men zich daarbij weer kan aansluiten. Het bestuur van de Veenendaalse Win keliersvereniging „Handel en Nijverheid" rekent er op, dat dit jaar weer vele ver enigingen een aardige groep zullen vor men, hetgeen de aantrekkelijkheid van Lampegietersavond zo zeer vergroot. De arbeidersmuziekvereniging „Oefe ning Baart Kunst" kreeg zaterdagmiddag een gloednieuwe bas ten geschenke. Na mens het damessteuncomité bood me vrouw H. H. Otting van Mastrigt het prachtige instrument aan. Er was uit de inzameling nog wat geld overgebleven en daarvoor hadden de muziekminnende da mes een prachtige lamp gekocht, ter aanvulling van de verlichting, nodig bij muzikale rondwandelingen in de avond. De bestuursleden van „OBK", die ter ge legenheid van het vijf en twintig jarig bestaan in „De Koning van Denemarken" een receptie hielden, waren zichtbaar on der de indruk bij het in ontvangst nemen van deze waardevolle cadeau's. Er bestond voor dit jubileum van alle kanten grote belangstelling. Daar was al lereerst Rhenens burgemeester, die na- GESLAAGD Voor het examen V.V.A. gezel schil deren slaagde onze plaatsgenoot J. van Rotterdam. In het tijdvak van 5 tot en met 11 sep tember 1956 werden aan het bureau van politie de navolgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: 1 zw. plastic kinderportem.; 1 vierkant hangslot m. bos sl.; 1 wit kindersokje; 1 trouwring m. Duitse inscr.; 2 kwartjes; 1 groene motorbril; 5 muntbilj.; 1 wit kinderschoentje; 1 zw.-blauw gevl. vul pen; 1 rood driew. kinderfietsje; 1 kope ren sleutel; 1 groen lederen portem. m. inh.; 1 taalboekje; 1 bedelarmbandje; 1 vulpen zonder dop; 1 muntbilj.; 1 bruin lederen herenportem. m. inh.; 1 pakje haarspelden; 1 sleutel. In hetzelfde tijdvak werden aan ge noemd bureau de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 veertien tands kolengreep; 1 groen jongensjack; 1 donkerblauwe driekwart damesmantel m. capuchon in één der zakken een rode portem.; 1 jute zak, inh. 1 zw. regenbroek; 1 rood lederen dames- portem. m. inh., w.o. knipk. stadsbus Arn- hem-Velp; 1 zilv. vuuraanst.; 1 grijs lin nen boodschappentas m. lederen handv.; 1 br. lederen actetas; 1 zilv. armb.; 1 br. lederen herenportem.; 1 rode jute bood schappentas, waarin 1 gasslang; 1 rood kunstlederen kindertasje m. inh.; 1 rode damesportem. m. inh.; 1 groen-zwart gevl. vulpen, merk „Junior"; 1 groen-zwart ge vlamde vulpen; 1 groen-grijze parkiet m. half geel gekl. kop; 2 smoklappen; 1 broche m. stenen; 1 herenbril m. licht br. montuur; 1 zilv. schakelkettinkje m. be deltjes; 1 bl. meisjesregenjas. Op de rijbaan mogen geen fietsen geplaatst worden. Als iemand er tegenaan stoot of de wind een beetje speels gaat doen, vormen ze een gevaarlijk obstakel. Dit geldt natuurlijk ook voor brom fietsen. Het is misschien wel erg gemakkelijk om voor „dat éne ogenblikje maar" uw fiets of bromfiets door een stevige stoep rand te laten schragen, maar de verkeersveiligheid gaat voor! Deze prachtige KOUSEN zijn in alle soorten en maten steeds voorradig bij: Gemeente Rbenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 14 september 1956 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 10 september 1956 De burgemeester van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL Hoofdstr. 45 Tel. 2165 Veenendaal mens het gemeentebestuur de gelukwen sen kwam aanbieden. Het feestcomité, dat steeds op de medewerking van deze vereniging mag rekenen, was vertegen woordigd door de heren G. v. d. Steeg en G. U. Anema. Ook de Algemene Unie van Muziekverenigingen in Nederland gaf acte de présence door het hoofdbestuurs lid de heer Van Bekum, die naast zijn felicitaties de jubilerende vereniging een mars aanbood, uit te zoeken door de di recteur, de heer A. J. van Kolfschooten. Diverse andere deputaties, van onder an dere de zusterverenigingen „Ons Genoe gen" en „Kunst en Vriendschap", alsmede van de VVV, Brandweer, Rode Kruis en vele afdelingen uit de moderne vakbe weging kwamen feliciteren, veelal onder aanbieding van een couvert met inhoud. De afdeling Rhenen van de PvdA zond een mooi bloemstuk. De voorzitter van „OBK", de heer K. de Jong, sprak een kort dankwoord. Die dank gold wel in het bijzonder de geeste lijke moeder van het damescomité, me vrouw Baars, die met zoveel succes de gelden had ingezameld voor de prachtige geschenken. De heer De Jong noemde het voorts een plicht de jeugd aan het verenigings leven te binden, onder meer door reeds op de scholen hieraan de nodige aandacht te besteden. Voor het muziekleven zou den schoolconcerten uitkomst kunnen brengen. Daarvoor is steun nodig van de plaatselijke overheid, bij wie spreker aan drong op een spoedige totstandkoming van een subsidieregeling voor de vereni gingen. De heer Van Bekum van de landelijke unie haakte in op de woorden van OBK's voorzitter en wist zich welhaast geen schonere wijze van vrije tijds besteding voor de jeugd te bedenken dan de be oefening van de muziek. Spreker vestig de er de aandacht op, dat het rijk de landelijke bonden reeds subsidieert en dat bij de gemeentebesturen eveneens op fi nanciële steun was aangedrongen. Vooral de muziekverenigingen, die veel geld no dig hebben, lijden aan bloedarmoede. Zij hebben meer armslag nodig om aan nieuw bloed te komen. Namens de Rhenense Bestuurders Bond voerde nog het woord de heer D. Dirkse. Hij dankte OBK voor alles wat de ver eniging in de afgelopen jaren had gedaan voor de vakbeweging. Hij sprak de hoop uit, dat de band OBK-NVV in de toe komst nog nauwer zou mogen worden aangehaald. Aan het slot van de receptie bracht de Amersfoortse Muziekvereniging „H. J. Hegeraat" een serenade. De voorzitter, de heer J. v. d. Biggelaar, sprak het OBK- bestuur in hartelijke bewoordingen toe, daarbij een enveloppe met inhoud over handigende. Met het spelen van de mars „Concordia" werden de gelukwensen on derstreept. In de avonduren was er een gezellig samenzijn. Daar werden nog insignes uit gereikt aan de heer A. J. v. Kolfschooten, vanwege het feit, dat hij vijf en twintig jaar de dirigeerstok hanteert; aan de heren L. Baars en G. G. ter Burg, van wege hun vijf en twintig jarig lidmaat schap en aan de heren J. Albers, G. Ho- vestad, G. Baars, C. Nellestijn, G. Hove- «tad, C. v. Schonevelt, E. ter Burg, S. van Dijk, J. ter Burg en H. ter Burg, die twaalf en een half jaar en langer lid zijn. De Boerenkapel van de vereniging zorgde tijdens deze feestavond voor een vrolijk stukje dansmuziek. Waar men over spreekt is de heer lijke smaak van ons H SPECULAAS 60 ct. per 250 gram JÊ^W Enthousiast roept T iedereen Ha GEBAK van Hoofdstraat 21 Wij zijn in de vakantie verschillende Gcbakkisten kwijt geraakt. Wilt Uons even een seintje geven dan zullen wij ze meteen op laten halen. <*Qondom de uneratoren Het O.B.K.-bestuur (links) wordt een serenade gebracht door de Amersfoortse vrienden Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar in het practisch gebruik van een spoor- weer het fonds „Draagt Elkanders Las ten" en de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" een beroep doen op Uw offervaardigheid. De collecte zal dit jaar gehouden worden van 1016 september 1956. Alhoewel het aantal t.b.c.-gevallen de laatste jaren aanmerkelijk terugloopt is het toch nog altijd noodzakelijk voor de volle 100 de strijd tegen deze ziekte te blijven voortzetten, want nog teveel pa tiënten worden jaar in jaar uit in de sanatoria en thuis verpleegd, want zij hebben onze hulp dringend nodig. Wanneer men zelf gezond is kan men dit niet genoeg waarderen en daarom moet het ons een aangename plicht zijn iets voor onze zieke medemens te doen. Bent u zelf wel eens ziek geweest en was u dan ook niet dankbaar wanneer anderen iets voor u deden? Toon dan ook nu uw dankbaarheid voor de gezondheid die u elke dag weer ont vangt en meldt u aan als collectant bij onderstaand adres. Er is véél hulp énzeer veel geld nodig. Veel kan worden bereikt, mits u uw steun óók geeft. G. Santhuizen Woudweg 4, Eist (Utr.) boekje. Van zeer bevoegde zijde hoorde ik echter dat dit onjuist is. Op de huis houdschool n.l. wordt hierin wel de gelijk les gegeven, alsook in het invul len van verschillende PTT-formulieren. Onze toekomstige huisvrouwen zullen dus zeker met het spoorboekje even vertrouwd zijn als met het kookboek! T. J. VEENENDAAL. Op de wekelijkse eier markt waren dinsdagmorgen 134.000 eie ren aangevoerd. De prijzen varieerden voor grote van f 17,tot f 17,60 en voor kleine eieren van f 10,— tot f 15,per 100 stuks. Handel vlug. Op de biggenmarkt waren aange voerd 70 biggen. Er werden prijzen be steed van f 52,tot f 64,per stuk. Han del matig. EDE. Maandag 10 september. Eier markt. Aanvoer 205000 stuks. Prijzen gro te eieren f 16,25 tot f 17,25, jonge henne- eieren f 11,— tot f 15,50 per 100 stuks. Willige handel. Voor het eerst sinds geruime tijd wa ren thans ook weer een twintig biggen ter markt aangevoerd. Ze werden ver kocht tegen f70,— a f75,— per stuk. Kee zat van de weêk „De Telegraof" te lezen. Das een héle gróte krant. Misschien hèdde gij 'm ök wel is ge zien, Hannes. Affijn, dat doet 'r ök mör bar weinig aon toe. Ut gaot om héél wat anders. In die krant, die Kee zat te lézen, daor stind en ut was de krant van zaoterdag 8 september in die krant dan daor stind, asdat 'r in Rhenen in 1953 een gloednij stations gebouw was neergezet, deur een héle jonge arzitekt. Drie jaor geléje en ut stind 'r nog wel twee keer kreeg Rhenen een nij en nog wel hiephiep modern stationsgebouw. Nou motte meemaoken, asdat ons stationsgebouw al een paor maonden veur de vlakte ligt. Enne, asdat ze ut opgebouwd heb ben in de tijd, asdat ik nog in de boere- koöl zat in plèk van een goeie drie jaor geléje. Das nou die krant, das nou die gróte krant. Rhenen kreeg in 1953 een nij stationsgebouw. Lus ie nog peule? Dat stind 'r zo mór, zonder te verblik ken of te verblauwen! Wa motte nou van al dat andere nijs gleuve? Enne, zouwe nou alle krante zo zijn? Zou nou „De Vallei" ök zo zijn. Zou „De Vallei" nou al een paor wéken hebben geschreven, asdat ut in Rhenen een döje boel is, terwijl ut helemaol niet waor is? Zou ut in Rhenen nou war- kelijk nie waor zijn, asdat de VVV niks doet en asdat de middelstand niks doet en asdat ut gemeentebestuur overal de schuld van krègt en asdat 'r een hotel houwer de pést in hét en een dingetjie- in-ut-kort wil doen? Zou de nou van al dat geschrijf niks op aon kunne? Nou is ut naoutuurlijk wél weer zo, asdat „De Vallei", waor ik inschrijf, nie zo gróót is as die gróte krant, die Kee zat te léze wör. Kèk, dat schilt ne- tuurlijk wel een hoop. Enne, „De Val lei" komt mör twee keer in de weêk dus hebbe ze veul meer tijd om uit te zuuke, of iets wat 'r geschreven is wel waor is, dan zo'n gróte krant, die iedere dag komt. Daorom bin ik mór blij, as- dak in „De Vallei" schrijf, dan weet ik zeker, asdat 'r tijd genög is, om uut te zuuke of ik de waorheid wel verkondig. As ik dan ök schrijf, asdat in ge bouw „Irene" de spulle van de kleu terschool zijn verkocht, omdat 'r een nije schóól komt enne, dat die nije kleuterschool nou nog al nie klaor is, enne asdat de kijnders nou nie meer naor de ouwe en ök nog niet naor de nije kunne gaon, enne asdat nou de moeders van al die kijndere zo zaggies- an de zenuwe krijge van die lange ve- kansie, nou ehgleuf me dan mör gerust, asdat 'r geen woord van gelo gen is! De Klokken verkoper. Ongezien hebt u zekerheidnet als over de prijzen bij Simon de Wit. Want elke huisvrouw weet hoe aantrek kelijk die zijn. Maar kent u ook de kostelijke Simon de Wit kwaliteit? Het assortiment van alle kruidenierswaren? De vele bekende merkproducten? En dan die lekkere kaas en vleeswaren! Neem de proef op de som: Ook voor de boterham, zoals fijne vleeswaren van Zendijk Twello. 5 maal per week vers. Deze week speciaal aanbevolen: Heerlijk kandijkoekje 25 Voorts Ver kade ontbijtkoek enz. Vacantiezon in uw glas, per fles 3 flessen4.80 groot blik (400 gram) Vraag óók DelMonte rode zalm Bij 100 gram SdW thee v.a. 54 (melk of puur) Ook Douwe Egberts thee voorradig GRATIS SPAREN VOOR KWALITEIT Bij elke bestede gulden - ook op de meeste merkproducten - een MELKKOETJE en op vele artikelen extra zegels. Voor 40 op een kaart (dus zó vol) een pak roomboter tegen margarineprijs (38 ct ofop slechts 4 kaarten een feestelijk DelMonte-pakket (waarde f 3.68) GRATIS! Op de voorpagina van „De Vallei" van woensdag 1.1. komt een stukje voor on der het opschrift „Practische school lessen" waarin beweerd wordt, dat onze jeugd verstoken blijft van lessen (12) Al Aram's nasporingen bleven vruchteloos. Niemand wist iets van zijn vrouw en zijn zoon. „Die behoeft ge heus niet verder te zoeken, mak ker," gaf een onverschillige koopman te kennen. „Die zijn natuurlijkEen veelbetekenend ge baar maakte de zin af. „Maar ze kunnen toch ge vlucht zijn?" drong Aram aan. „Gevlucht?" her haalde de man spottend. „Daar had hier niemand de tijd voor! Ze zijn hier in de nacht neergestreken als een zwerm sprinkhanen, die barbaren!" De hele dag zwierven Aram en Jaspo rond en ieder die zij tegenkwamen stelden zij opnieuw dezelfde vraag. Maar uit de antwoorden bleek hoe langer hoe dui delijker, dat er niet de minste hoop meer voor Aram bestond. En langzamerhand raakte Aram er ook zelf van overtuigd, dat hij de zijnen nimmer zou terugzien. Verslagen en moedeloos keerden ze naar de resten van Arams burcht terug. Zwijgend, met gebogen hoofd, dwaalde de jonge krijger tussen de ruïnes en met smart dacht hij terug aan de vele gelukkige uren, die hij hier beleefd had, toen de burcht steeds weer een veilig toevluchtsoord was geweest na zijn vele avontuurlijke reizen. Hier, op dit ruime terras had hij met zijn vrouw de eerste wankele stappen van zijn zoon gadegeslagen Plotseling maakte de droevige uitdrukking op Arams gelaat plaats voor een trek van grimmige vastberadenheid. Woede en haat straalden uit zijn ogen. Met snelle pas keerde hij terug naar de plek waar Jaspo eerbiedig was achtergebleven. „Wat nu?" vroeg hij, toen hij Aram zag aankomen. „Wat nu?" herhaalde de jonge krijger en als antwoord trok hij zijn zwaard, hief het hoog en dreigend op, terwijl hij uitriep: „Bij de eer van mijn voor vaderen, ik zal niet rusten voor ik deze schand daden gewroken heb!"

De Vallei | 1956 | | pagina 2