Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vewibeto III sloot met ruim 25+000 bezoekers De kunst van het TELEFONEREN BRILLEN Werelddierendag (4 oktober) MULDER RENSWOUDE RHENEN ACHTERBERG 30e jaargang WOENSDAG 3 OKTOBER 1956 No. 74 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Standhouders zijn tevreden Eerste voorstelling C.F.A. eclatant succes Koninklijk onderscheiden Zes kilometer- miljonairs Nieuwe telefoon aansluitingen AGENDA Nieuwe dirigent voor „Caecilia" Nieuwe mogelijkheden muziekbeoefening Rijdende binnenhiiis- tentoonstelling in Veenendaal Optreden tegen het houden van varkens? Ook het houden van nertsen en vossen aan banden? Post-spaarbank Rhenen „O.B.K." concerteerde in Overberg Bloemen-expositie in o.l. school van Eist Grote prijsverlaging Teveel betalen is niet prettig, Alleenverkoop Hoofdstr. 106 ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Zaterdagavond om half elf heeft de voorzitter van Veenendaalse winke liersvereniging „Handel en Nijverheid" de Vewibeto III officieel gesloten. Toen de kassa's gesloten werden hadden ruim 25.000 bezoekers deze derde na-oor- logse beurs bezocht. Zaterdagavond te ongeveer 9 uur werd de 25.000ste be zoeker verwelkomd. Het was de heer Bosscher uit Zuidwolde in Drente, die met zijn echtgenote deze beurs bezocht. De heer Bosscher was met vakantie in Wageningen. Hij zal er geen spijt van gehad hebben, dat hij de beurs deze zaterdagavond bezocht, want het echt paar viel de grootse huldiging te beurt, waarbij zeer vele geschenken werden overhandigd. Over het algemeen zijn de stand houders tevreden. Verschillende zelfs zeer tevreden. Het was in alle opzich ten een goede beurs, die nog lang in De eerste voorstelling van de afdeling Veenendaal der Chr. Film-Actie van j.l. zaterdagavond in het gebouw aan de Eikenlaan is een enorm succes geworden. En dan niet alleen wat de film betreft, maar ook gezien de overweldigende be langstelling. 's Middags reeds was het gebouw geheel uitverkocht en 's avonds moesten nog maakt. honderden mensen teleurgesteld worden, gende C.F.A.-film worden bekend ge- De prachtige film „Morgen zie ik je weer" vormde een succes op zichzelf. Dezer dagen zal de datum voor de vol- MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN Gisterochtend werden alhier een 14- jarig meisje en een 23-jarige man, bei den afkomstig uit Utrecht, door de politie aangehouden. Het meisje was thuis kwaad wegge lopen en was sindsdien steeds in ge zelschap van bedoelde manspersoon ge weest. WIELRIJDSTER DOOR AUTO AANGEREDEN Doordat een portier openging van een geparkeerde vrachtauto moest de wielrijdster mej. v. D. maandagmor gen in de Hoofdstraat te veel naar links uitwijken, waardoor zij aange reden werd door een haar achterop rijdende vrachtauto. Gelukkig viel het ongeluk nog mee, al liep mej. v. D. dan een gekneusd been op en moest zij naar haar woning worden overge bracht. De chef van de afdeling spinnerij van de Scheepjeswolfabrikanten, de heer J. Slok, ontving uit handen van burge meester Bakker de ere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau in verband met het feit dat hij sinds 40 jaar in dienst van genoemd bedrijf is. Op 13 oktober a.s. zal een tweede groep van 18 chauffeurs die recht heb ben op de ere-naam „Kromhout kilo metermiljonair" met hun echtgenoten een feestdag worden aangeboden door de Kromhout Motorenfabriek D. Goed koop jr. N.V. te Amsterdam. Het gaat hier uiteraard om chauf feurs die in totaal minstens een miljoen kilometers in een Kromhout bedrijfs wagen hebben afgelegd. Onder hen bevonden zich zes chauffeurs van de N.V. v.h. fa. Wed. A. W. de Haas alhier, nl. de heren M. G. Bouwmeester, J. van Capellen, E. van Holland, R. van Hunnik, J. Leeman en W. Top. 2348 Bos, Fa. J., Mag. en showroom „Ca- vansa", Kerkewijk 64. 3140 Haarlem, C. F. van, v. Limb. Sti- rumstraat 22. 2144 Kok W., Hogendorpstraat 23. 3040 Rosmolen G. B., Vert. Dr. de Vis serstraat 3. 2243 Slotboom, G., Bergweg 53. ^1 Minimum iiiiiiiHiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiUKiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiB^ ^■LiiiiiiiiiiimiMriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiitiriiiiinii^^ II Vrijdag 5 oktober (In geb. Eikenlaan) 2.30 en 8 uur, breimodellenshow van Neveda ff wolfabrieken li Maandag 8 oktober |I (Op de Markt) Rijdende binnen- |j II huis-tentoonstelling. Dinsdag 9 oktober |1 (Op de Markt) Rijdende binnen- II huis-tentoonstelling. |1 Woensdag 10 oktober li (Op de Markt) Rijdende binnen- ff huis-tentoonstelling. Vrijdag 12 oktober f| (In geb. „Eltheto") bazar t.b.v. f| het Leger des Heils. Zaterdag 13 oktober li (In geb. „Eltheto") bazar t.b.v. het Leger des Heils. Luxor Theater Heden woensdag en morgen don- derdag de film „Command". Jjj i nr herinnering zal blijven en met de good will van deze beurs zal men in 1960 weer de grondslagen vinden voor de vierde Vewibeto. In zijn afscheidswoord aan de standhouders bracht voorzitter Ant. de Ruiter dank aan allen die op enige wijze aan het welslagen van deze beurs hadden meegewerkt. In een bloemenhulde werden betrokken me vrouw Van de Pol, mevrouw Van de Lustgraaf, de telefoniste mevrouw Van de Bovenkamp en de heer G. de Geit, die de verzorging van de dieren in de sprookjestuin voor zijn rekening had genomen. De Vewibeto III is weer ach ter de rug. Gisteren begon men reeds met het afbreken van de expositie-hal len. Aan de heer Van Mechelen uit Nijme gen, dirigent van „Caecilia", is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met in gang van 1 oktober j.l. In zijn plaats is thans benoemd de heer Arn. Tromp uit Winssen (Gld.). De heer Tromp is een nog jeugdig dirigent, n.l. 26 jaar oud. Hij. begon zijn muzikale loopbaan als 15-jarige bassist, bij een der korpsen, waarvan hijzelf op 21-jarige leeftijd al dirigent werd. Hij behaalde eindexamen Muziekschool Nijmegen, Staatsexamen van het con servatorium in Den Haag, diploma diri gent en organistendiploma. Naast diri gent van „Caecilia" heeft hij dezelfde functie in Bergharen en Horssen. Toevalligerwijs zijn thans ook de door „Caecilia", zozeer begeerde nieuwe in strumenten ontvangen, zodat gestart wordt met een nieuwe dirigent en nieuwe instrumenten. Het vereist enige maanden aleer deze instrumenten goed zijn ingespeeld. Maar „Caecilia" hoopt zijn talrijke do nateurs en supporters in januari a.s. bij de jaarlijkse winteruitvoering van een en ander te laten genieten. Het ligt in de bedoeling bij deze uit voering voor de pauze een meer geva rieerd programma te brengen, waarin naast tango's ook klassiek gespeeld zal worden. Na de pauze zal het programma be staan uit jazz- en tirolermuziek, terwijl aan het -slot van de avond operamuziek gebracht zal worden, uitgevoerd door koor en orkest. Op zaterdag 6 oktober begint de Muziekschool „Ars Musica", dir. Kor Dijkstra alhier, een nieuwe muziek- en zangklas voor kleuters van 3x/2tot 5 jaar waarin kleuters worden bezig gehou den met de beoefening van een com binatie van muziek, zang en rythmi- sche lichaamsbeweging in de geest van wat wij vinden bij de volksmuziek school te Amsterdam en gebaseerd op de algemene muziekvorming van iWl- de algemene muziekvorming van Wil lem Gèhrels. Het betreft hier iets geheel nieuws Voor Veenendaal en omliggende plaat sen, en waar men hiervoor vroeger naar Utrecht of Arnhem moest zal voor deze nieuwe klassen van „Ars Musica" stellig ruime belangstelling bestaan. Verdere bijzonderheden omtrent deze bijzondere en nieuwe mogelijkheid van muziekbeoefening vindt men in de be treffende advertentie in ons vorig nummer. VERLOTING NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND Op 9 oktober a.s. vindt de verloting plaats van de vrouwenkring der N.P.B. in hotel „De Korenbeurs". Leden der N.P.B. en belangstellenden zijn van harte welkom. FLINKE MATERIëLE SCHADE Het zal niemand verwonderen dat in de drukke Dorpsstraat, welke thans is op gebroken, verkeersongelukken gebeuren. Donderdag was het dan ook zover, toen een volkswagen tegen een vrachtwagen reed. Zowel de vrachtwagen als de volks wagen liepen flinke materiële schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich ge lukkig niet voor. STOEIEN OP WEG NAAR SCHOOL: ERNSTIG GEWOND IN ZIEKENHUIS Woensdagmorgen gingen als gewoonlijk enkele jongens gezamenlijk per fiets naar de ULO-school in Barneveld. Onderweg werd er echter nogal flink gestoeid. Hier bij kwam F. O. te vallen ter hoogte van de Walderveense Molen. Hij werd direct per auto naar huis gebracht. Inmiddels was ook een arts ontboden, die vervoer naar het ziekenhuis te Amersfoort drin gend noodzakelijk achtte. O. had n.l. zijn rechterpols gebroken en zodanig bescha digd, dat operatief ingrijpen noodzakelijk DIERENBESCHERMING Reeds enige tijd is men in Renswoude bezig met de oprichting van een afdeling der dierenbescherming. Donderdag 4 ok tober a.s. is de werelddierendag en mede in verband hiermede heeft het comité van oprichting besloten deze dag als reclame voor de dierenbescherming aan te grij pen. Voor het huis van bakker School- derman zal een stand worden ingericht, waar men alle bijzonderheden over de dierenbescherming kan verkrijgen, ter wijl tevens lectuur zal worden verspreid. Ook zal men in de gelegenheid worden gesteld kalenders, lepeltjes enz. te kopen. Op 8, 9 en 10 oktober a.s. brengt de rijdende tentoonstelling van de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten een bezoek aan Veenendaal en zal de Markt daarbij als standplaats kiezen. De opening zal maandagmiddag om 5 uur geschieden door burgemeester Bakker. Het rijdende gevaarte waarin het binnenhuis is onder gebracht ziet men niet licht over het hoofd want alleen de aanhangwagen is 10 meter lang en 3*/2 meter hoog. De kunst schilder Siep van de Berg heeft op de buitenwand een opvallende schildering aangebracht waardoor het geheel nog meerdere aandacht trekt. Een aantal grote en bekende bedrijven heeft de in richting verzorgd op het gebied van keukeninrichting, meubilering, stof fering e.d. De tentoonstelling is niet bedoeld als een modelinrichting voor een woonwagen maar als een verzame ling van verschillende manieren waar op men een woning praktisch en aan trekkelijk kan inrichten. Men vindt er ook tal van soorten meubelen. EERSTE GEMEENTE-AVOND VOOR MIDDENWIJK Donderdag 4 oktober wordt er voor de middenwijk van de Ned. Herv. ge meente de eerste gemeente-avond ge houden. Ds. J. Vermaas zal het onder werp „Onze kerkgang" behandelen, ter wijl er gelegenheid tot vragenstellen bestaat. Het gemeentebestuur van Rhenen constateert, dat het houden van var kens in de bebouwde kom van de ge meente steeds meer aanleiding blijkt te geven tot moeilijkheden. In een uitvoerig schrijven aan de gemeente raad stellen burgemeester en wethou ders vast, dat nu de gemeente zich steeds meer uitbreidt, het houden van varkens niet bevorderlijk is voor de volksgezondheid, althans niet in de bebouwde kom. Het college stelt voor uitgebreider bepalingen dienaangaande in de algemene politieverordening op te nemen hoewel het echter neit de bedoeling is, dat het houden van var kens binnen de kom zonder meer on toelaatbaar zal zijn. Men wil aan een verbodsbepaling tevens de mogelijk heid verbinden van een ontheffing. Kennelijk willen burgemeester en wethouders meer bevoegdheid hebben om aan uitwassen het hoofd te kunnen bieden. In de raadsvergadering van ko mende dinsdag komt dit onderwerp ter sprake. Behalve het houden van varkens heeft ook het houden van nertsen en vossen een punt van overweging uit gemaakt bij het college. Het is bekend dat deze dieren een onaangename lucht afgeven hoewel de graad van hinder sterk beïnvloed wordt door de wijze waarop deze worden gehouden Het komt daarom b. en w. eveneens ge- Die rinkelende telefoon, die ons huise lijk leven verstoort en onze werkuren on derbreekt mogen we wel eens beschou wen als een robot die ons commandeert en bestuurt, maar we kunnen het appa raat beter zien als een behulpzame assis tent bij ons contact met anderen, wan neer het er om gaat, onze relaties uit te breiden of nuttig te maken. Geen uitvinding heeft meer gedaan voor de versnelling van persoonlijke contacten in handel en industrie dan die van Bell. Maar het belangrijkste, en veel vergeten punt van telefoongesprekken is, dat de sprekenden elkaar niet zien. De personen aan de andere kant van de lijn maakt zich altijd een voorstelling van u als u spreekt. Wat voor indruk krijgt hij van u? Er zijn veel soorten van telefoonper soonlijkheden: de heer Beer met zijn „ja' en „uh", mevrouw Muis met haar ondui delijk gepiep, mejuffrouw Ergensver met haar ijle stem, en de heer en mevrouw Kauwmaar, die een sigaar of een potlood in de mond houden als ze de telefoon be dienen. En aan de plezierige kant zijn er mejuffrouw Goedenmorgen, de heer Rechtvooruit en vele andere aangename mensen. ZEG NOOIT: „HALLO?" Zorg, voor u opbelt, precies te weten wat u zeggen wilt en hoe u het zo kort en helder mogelijk kunt formuleren. Noem meteen het onderwerp en het be- PLASTICHUIS OP DE DAMESBEURS Op de huishoud beurs in de Hout- rust hallen te Den Haag valt een rond huis te bewonderen, dat geheel van plas tic is vervaardigd. Het is het pronk stuk van de Franse staatsmijnen, die 't voor een haSf mil joen hebben laten bouwen. Het meubilair en de keukeninrichting zjjn eveneens geheel van kunststoffen vervaardigd. JEUGD EN KERKEWERK Woensdagavond a.s. hoopt ds. Jac. Ver maas van Veenendaal in de Ned. Herv. Kerk alhier, te spreken over boven genoemd onderwerp. De jeugd wordt deze avond verwacht, ook de ouderen zijn van harte welkom. EERVOL RESULTAAT Onze plaatsgenoot de heer E. J. v. d. Brink behaalde met zijn inzending op de provinciale rundveefokdag te Utrecht een eervol resultaat. In de rubriek: oudere melkgevende koeien, geboren na 1 dec. 1950 behaalde hij met Dikkie 3, geb. 17- 5-'51, prod. 4 j., 6255 kg, 4.04 389 dagen, een eerste prijs. En in de rubriek oudere melkgevende koeien, geboren vóór 1 maart 1950, met Zwartje 3, geb. 10-3-'45. V. Juliana Adema, prod. 9.2 j., 6272 kg, 3.71 °/o, 339 dagen, een derde prijs. Deze rundveefokdag was georganiseerd door de bond van fokverenigingen in de provincie Utrecht. wenst voor te dezer zake verbodsbepa lingen in het leven te roepen. Het col lege staat echter ook hier op het stand punt, dat het verbod niet absoluut dient te zijn. Het verbod dient naar de mening van het dagelijks bestuur der gemeente te gelden voor het hele ge bied, dus niet alleen voor de kom. Ook hieromtrent zullen de gemeenteraad voorstellen bereiken. Aan het postkantoor Rhenen en de daaronder ressorterende postinrichtingen werd gedurende de maand september 1956 ontvangen 42.413,46 en uitbetaald 39.990,33. Het aantal geopende rekeningen be droeg 25. NIEUWE DIRECTRICE RUSTHUIS Met ingang van 15 november is eervol ontslag verleend aan de directrice van het Ned. Hervormd Rusthuis te Rhenen, mej. J. C. E. Verbeek Wolthuys. In haar plaats is met ingang van de zelfde datum benoemd mevrouw E. van Waasdijk-Bartolotti Rijnders, afkomstig uit Wolfheze. Morgen, 4 oktober, zullen de dieren vrienden in alle landen ter wereld weer werelddierendag herdenken. Vergissen wij ons niet, dan heeft deze herdenking een dubbele doelstelling. Ten eerste wil zij de dierenvrienden zelf een extra gelegenheid bieden zich op de posi tie van het dier te bezinnen en in de tweede plaats bedoelt zij „de buiten staanders" op te wekken zich in de steeds groeiende gelederen van dieren beschermers te scharen. Wat nu de positie van het dier betreft, deze is en wij constateren dit met dankbaarheid de laatste jaren enorm verbeterd. Niet alleen treden politie en justitie steeds strenger tegen de dieren beulen op, maar wanneer straks de aan hangig gemaakte dierenwet zal zijn aan genomen, kunnen kwellingen en mishan delingen worden gestraft, die tot dusverre buiten het bereik van de wetgever vie len. Daarnaast is er, speciaal van kerke lijke zijde, een verheugende interesse voor het werk van dierenbescherming waar te nemen, die in menig geval gelijk te stellen is met sympathie en daad werkelijke steun. Mogen dit dus verblijdende verschijn selen worden genoemd, de wensen, die de dierenbeschermers koesteren, gaan toch nog wel iets verder. Belangstelling voor het streven der dierenbescherming is voortreffelijk en een goede dierenwet is nog beter, maar uiteindelijk gaat het er om goed voor dieren te zijn. Dit kan ge beuren op godsdienstige gronden: op ba sis van de verhouding Schepper-mens- dier, maar het kan ook geschieden op overwegingen van menselijkheid en van fatsoen. Dit besef nu bij „de buitenstaanders" wakker te roepen, is één van de doelstel lingen en misschien wel de voornaamste van werelddierendag. Natuurlijk spreekt het vanzelf, dat de dierenbeschermers daarvoor niet alleen de vierde oktober aangrijpen, maar dag in dag moeite doen om de niet-geestverwanten hiervan te doordringen. Nu zegge men niet dat dit alles toch maar vergeefse moeite is en een soort ploegen op de rotsen, omdat de mensen hardvochtig en wreed zijn. Zeker: er zijh sadistische naturen, die er een behagen in scheppen om mensen en dieren te kwellen en te sarren, maar de meeste mishandelingen waaraan de dieren zijn blootgesteld komen voort uit onwetend heid en onbedachtzaamheid. Dat dit geen „gratuite bewering" is, bewijzen bijvoor beeld de ervaringen, die de heer G. Nieuwenhuysen, directeur van de Ne- derlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, jarenlang op dit terrein heeft opgedaan en welke hij onder andere neerlegde in zijn publikaties „Collega Schepsel" en „Kerk en Dierenwereld". In deze boekjes, die eenvoudig „wegge vlogen" zijn hetgeen de grote belang stelling voor het werk der dierenbescher ming onzer dagen weer eens accentu eert geeft de schrijver tal van frap pante gevallen, waaruit overduidelijk blijkt, dat dierenmishandeling eerder een gevolg is van ondoordachtheid dan van boosaardigheid, zodat men met een goe de voorlichting en met een woord van man tot man gesproken, soms wonderen kan doen. De arbeidersmuziekvereniging „Oefe ning Baart Kunst" uit Rhenen concer teerde in het kamp Overberg voor di rectie en verdere bewoners. Deze geste werd zeer op prijs gesteld, gezien het warme onthaal dat de ver eniging te beurt viel. Na afloop dankte de direkteur van het kamp OBK hartelijk voor de prachtige avond en sprak daarbij de hoop uit, dat het bezoek nog eens zou worden herhaald. Als blijk van waardering kreeg iedere muzikant koffie met een rokertje, terwijl na afloop een paar kinderen de dirigent de heer A. J. van Kolfschooten een prachtige bloemenmand overhandigden. Vrijdagavond was er in de o.l. school te Eist een bloemenexpositie van de schoolkinderen. De nu grote planten, waaronder prachtige exemplaren, waren in de lente, als stekjes aan de kinderen uitgereikt. Vrijdag waren de planten samengebracht en werden zij gekeurd door de heren Grijzen en Drost uit Rhe nen. Zij kenden de volgende prijzen toe: Coleus: le pr. Elsje Rebergen; 2e pr. Eugenie de Jong; 3e pr. Jan Wildeman. Bladbegonia's: le pr. Alie Wildeman; 2e pr. Barend Vink; 3e pr. Jennie Blit- terswijk. Vlijtig Liesje: le pr. Dienie Kouwijzer; 2e pr. Elizabet van Blitterswijk; 3e pr. Ria Kouwijzer. Geraniums: le pr. Henk v. d. Berg; 2e pr. Alie Wildeman; 3e pr. Willie van Soelen. Ster van Bethlehem: le pr. Willie van Mourik; 2e pr. Willie van Soelen; 3e pr. Hennie Huizinga. Sedums: le pr. Henk v. d. Berg; 2e pr. Kees Henzen; 3e pr. Willie v. Swetse- laar. 's Avonds was er gelegenheid om de bloemen te bezichtigen waarvan dan ook flink gebruik werd gemaakt. Ook de bur gemeester van Rhenen bezocht deze ten toonstelling. In de zaal werd een collecte voor de poliobestrijding gehouden welke 11,50 opbracht. BRUNO WALTER 80 JAAR „Dit is de geschiedenis van een leven, dat tot de rand toe met muziek was ge vuld". Zo begint Bruno Walter, de beken de dirigent, vriend en leerling van Mah ler, die 15 september 1956 tachtig jaar wordt, zijn herinneringen, die hij onder de titel „Thema en variaties", het licht deed zien. In alle bescheidenheid zegt hij in dit boek, dat hij zich reeds als kind in de muziek thuis gevoelde en dat, voor zover men de muziek een taal kan noe men, de muziek de taal is die hij verstaat langrijkste punt. Zorg dat uw gedachten geordend zijn, dat gegevens, papier en potlood klaar liggen. Wordt u opgebeld, pak de hoorn dan direct op en noem u zelf. Zeg nooit: „Hallo?" Zeg: „N.V. Nora, met afdeling boekhouding" of: met Goverts". Een vriendelijke groet, zoiets als „Goeden morgen" kan volgen, wanneer de ander zijn naam heeft genoemd. Spreek duidelijk en helder. Loop niet over de woorden heen. Spreek elke let tergreep van elk woord duidelijk op een natuurlijke toon uit. Spreek niet te vlug. TELEFONEREN Een normaal tempo spaart tijd, want u heeft niets te herhalen. Mensen die voortdurend telefoonge sprekken onderbreken scheppen moeilijk heden voor zichzelf en anderen. Ziehier een voorbeeld: Klant: Met mevrouw Van Heek. Ik heb woensdag een bestelling gedaan en het meisje zei dat u het vandaag binnen zou krijgen. Kunt u Winkelmeisje: Mevrouw Van Heek? Een ogenblikje Winkelmeisje (teruggekeerd): Zei u Van Heek? En wanneer heeft u die bestelling gedaan? Klant: Ja, de naam is Van Heek. Ik heb woensdag besteld. Het meisje zei Winkelmeisje: Een ogenblikje alstu blieft. Klant: Maar Winkelmeisje (na zeer lang ogenblik): Weet u zeker dat u woensdag hebt be steld mevrouw van Beek? Klant: Mijn naam is Van Heek, Hen drik, Eduard, Eduard, Karei en als u niet eens mijn naam kunt onthouden dan zal er van mijn bestelling ook niet veel terechtkomen! Had het winkelmeisje de klant rustig laten uitpraten, een paar aantekeningen gemaakt, en dan de zaak nagezocht dan zou alles in veel minder tijd geregeld zijn geweest en zonder boze woorden. NIET LATEN WACHTEN Te moeten wachten aan de telefoon is hinderlijk, want niemand kan zien waar om hij moet wachten, en of er iets wordt gedaan om het wachten zo kort mogelijk te maken. Ook hier moet men tegenover de man of de vrouw aan de andere kant van de lijn consideratie gebruiken. Als u iemand moet laten wachten, verontschul digt u dan als u terug bent. Duurt het wachten wat lang, geef dan uitleg en biedt aan terug te bellen. Een duidelijke, ongehaaste en vriende lijke stem brengt zakelijkheid en beko ring tegelijk aan een telefoongesprek. Goede manieren zijn aan de telefoon nog noodzakelijker dan in de directe omgang. Door die aan te kweken zult u zichzelf in uw werk veel dingen gemakkelijker ma ken. van daarom voor een nieuwe BRIL naar Fd. F. TAK Telefoon 2576 - Veenendaal Reparaties VLUG en zeer B1 L L IJ K Leverancier van alle zieken fondsen en die hij kan spreken. Toen Walter 8 jaar was, werd reeds van hem gezegd, dat hij „een en al muziek" was. Bruno Walter wilde eerst pianist wor den. Een concert, dat hij op 13-jarige leeftijd met het Berlijnse Philharmonische orkest gaf, toonde aan, dat die keuze goed was. Toen hij echter Hans von Bu- low op zekere avond boven achter de pauken had gezien, stond zijn besluit vast: hij wilde dirigent worden. In 1893, nauwelijks 18 jaar begon hij zijn dirigentenloopbaan, die hem over Keulen, Hamburg, Breslau, Riga en Ber lijn naar Wenen voerde, waar hij van 1901 tot 1912 bij de Hofopera werkzaam was. Bruno Walter heeft door de gehele we reld de dirigentenstaf gezwaaid. Herinne ren wij er slechts aan, dat hij in het Lon- dense Convent Garden dirigeerde en dat hij medewerking verleende aan de „Salz- burger Festspielen". In 1945 was hij diri gent van het New Yorks Philharmonisch Orkest. WIJZEWOORDEN MAAR TOCH.... Grofheid, lompheid, onbeschoftheid, kunnen ondeugden zijn van een man van geest. (La Bruyère) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 V E E N E N DA AL

De Vallei | 1956 | | pagina 1