Prachtig De Gelderse Vallei in voorhistorische en historische tijden SLANKE BENEN ALLEEN NIET GENOEG LUXOR DE NAAKTE OORLOG EEN STAP TE VER Tal van mannequins ondermijnen stelselmatig hun gezondheid Het beroep van mannequin moet om gezondheidsredenen ontraden worden. Ondanks de mannequinscholen VRAAG EN AANBOD Officiële Bekendmaking diversen Theater Veenendaal i PRESENTEERT: Beverly Michaels - Hugo Haas - Allan Nixon in Erd&l Weerbestendig Poetseztraet minder poetsen, mooier glans j (Vervolg van pagina 1.) een boerenhoeve, Prattenburg of Groot- veld, een goed dat geen jurisdictie bezat, dus geen heerlijkheid was noch een ge kwalificeerde ridderhofstad of kasteel, zoals men meent. Prattenburg was oud. In 1502 getuigde een zekere Ludolff Quynt Claissz., een man van circa 70 80 jaar, onder ede, dat hij van kind af met zijn ouders op Prattenburg woonde, waar hij de schapen hoedde en dat hij zijn ouders had horen verhalen van een zekere Rey van Venlo, die op het Veenlo woonde en zeven zonen had en dat op het Veenlo een huis stond, dat in de oorlog tussen de Stichtsen en de Geldersen werd verbrand. Op de beide Venlo's of Vendels ligt thans Veenendaal. Het Venlo was bebost: de pachters van Emmikhuizen haalden er allerlei hout, waarop geen aanmerking gemaakt werd door de eigenaars: „dat hem nye vyl genomen is van enigen holt te holden op die Venloe; off en hebben nyt gehoirt, dat yemant vyll genomen is van enigen pachteren van Ymmichusen by hoeren tyden". Het grote Venlo was dan ook van ouds het bos van Emmik huizen „als noch jegenwoerdelicken (nl. in 1561) blycken mochte uten eycken stru- weelen daerop wassende en staende, wel- cke struweelen sij dagelicx hadden doen uuytroyen ende den voornoemden groeten Venloo tot boulandt aenmaicken Het Vendel werd dus ontbost en in cul tuur gebracht. In 1561 groeiden er nog maar struiken, maar eertijds „goede bal- kenslieten, stalrepel, wagendissen ende diergelijcke". „Als die Cartuser die Ven loe mitten veen copen ende gecoft had den, hielden die pachter van Ymmichusen dat holt van die Venloe sonder yemant becronen, (bekreunen) dan hoir lant- heren die Cartusers". Om het Veenlo be ter te kunnen exploiteren, werden toen plannen gemaakt om een weg aan te leg gen van de Emmikhuijzerberg tot het Veenlo: de Munnikenweg. Op Emmik huizen bleek geen hout meer te vinden, maar oorspronkelijk was ook daar veel bos: „Ymmichuysen, gelegen in den ge rechte van Rijnswoude mit bosch ende mit heyde, water ende weyde mit zijnen veenen ende alle zijnen toebehoeren, oist- werts van Ymmichuyserberch aff strec- kende tot Veltesgraeff (Nieuweweg) toe". De venen ten zuiden van die berg wer den gebruikt om „haer scapen ende bees ten daerop te weyden, te heyen, te meyen, te plaggen, turff te graven." Het grote aantal goederen „genaempt Burchsteden, Bervielt, Gelijnde, Langelaer, Dassel, Welschoeten, Engelaer, Wittenoerden, Overeem, twee Dashorsten, Wolfswijnckel, Spijhorst, Vliedert ende meer andere" wijst wel op het in 1561 vergevorderde stadium van ontginning in de Emmik- huizer omgeving. ALARM IN DE PIJNXSTER- HEYLIGE DAGE Den iiii en in Junio Anno XLVII (1527) soe alsser tydinge gecomen was dat inde Renensche veenen brant was doort aen- steecken vander heijden ende overmits datter een groote droechte was, dairomme te besorgen stont datter groot quaet off hadde moegen komen" verhaalt het eer ste Veenregister. Het vuur was van de heide reeds op de venen overgeslagen. Waar zou het gestuit kunnen worden? Uit de bewoordingen van de schrijver blijkt, dat de bezorgdheid der veengeno- ten vooral de te velde staande en de nog te graven turf gold. „Wairomme datmen die gemeen veengenoten scielicken heeft doen convoceren die bynnen Utrecht waeren (woonden) omme te consuleren ende mit een te raden, wat ende hoe dat men aire best hier inne soude moegen doen ende handelen omme tot dien brant te moegen laten sien datse mochte worden geblust ende gesteyt (gestuit). Soe ist dat die veengenoten naebescre- ven ten huyse van mijn Heere den com missaris Ffrans van Nyenroede vergadert wesende, voert eerst geconcipieert heb ben drie off iiii puncten van provisie". Helaas worden deze maatregelen niet ge noemd. Hoogstwaarschijnlijk zullen ze bestaan hebben in het uitslaan van het vuur en het graven van brandgangen en -singels, zoals nu nog gebeurt. „Ende dair mede gegaen tot myn Heere Mr. Rutger van de kerck, aldair die andere heeren vanden Rade doen (toen) vergadert waa- ren mitten mairschalck vant Overquar- tier Anthonis van Nyevelt." „Ten huyse van Nyenrode voirsegt wae ren vergadert Ffrans van Nyenrode, Corn. Thijn, Jan van Kuyck, acob van Boesi- chem, Lodewijk van Couwenhoven, Jan en Frans Bogert, Jan Focx, Robbert Rey- erssz, Gijsbert vande Voort, Marichgen van Zijls zwager Honthorstsz., Gerrijt van Renckom". De schout (van Utrecht) gaf de heren vrij mandaat tot handelen. Ja cob Lam, Jan van Leeuwen Aertssz., ca- meraer (d.i. penningmeester), Jan van Cuyck en Gerryt Bosch werden ter in spectie naar de venen gezonden „omme aldair te reysen ende der oirbair in allen saken ende dingen te doen, sulcx ende in aire manieren, off die hoeffden ende ge committeerden vande gemeen veengeno ten selfs dair present wesende souden moegen doen." Een dergelijke vrijheid van handelen wijst wel op de ernst van de zaak. De volgende dag 5 juni 1547 „doer ontheet (op bevel) van myn Heere die scout ende Ffrans van Nyenrode ge- intimeerd (bevreesd gemaakt) werden Corn. Thyn, Jacob van Boesichem en Herman die Jonge aangewezen „dat sy- luyden hem dairtoe scicken (zich voor bereiden) zouden om reysen, dat sy te- gens morgenavont den Vlen Junij tot Vee- nendael off inde veenen aldair waeren". om de eerstgezondenen te vervangen en in hun plaats voorzteningen te treffen. Ter vergadering waren die dag ook nog aanwezig Willem van Diemen, Bruijn van Kuyck en Jacob Deell. Het Veenregister gaat hier abrupt over tot de orde van de dag, waaruit we mo gen concluderen dat de gevaarlijke brand geblust kon worden. De geschiedenis her haalde zich: in 1553 en 1554 kraaide de rode haan weer in de venen tussen Prat tenburg en het grote Veenlo D. PHILIPS. In de oude spelling leze men oe als oo. (Vervolg van pagina 1) kop geslagen. Het chassis van deze wa gen is totaal verbogen, terwijl ook de carrosserie geheel ontzet is. Het is op de foto duidelijk te zien: een in elkaar gefrommeld hoopje, waaraan, normaal gesproken, niets meer op te knappen is. De heer Van Herk weet met dergelijke „klusjes" echter wel raad. Eerst moet men de wagen, in vaktermen gezegd, he lemaal „kaal" maken. Dan moet de kap en binnenbekleding losgemaakt, terwijl als laatste de banken er uitgehaald wor den. Als de wagen „kaal" is kan het eigenlijke werk pas beginnen. Nu komt de Porto Power met zijn diverse hulpstuk ken er aan te pas. Dit is een hydraulische pomp, welke men in elke gewenste af meting kan stellen. Dit werktuig is de rechterhand van de plaatwerker. Hier mede wordt de carrosserie in zijn oor spronkelijk model gedrukt. Als de car rosserie in model staat, wordt deze verder geheel met de hand bijgewerkt. Vaak ge beurt het dan, dat in een gedeelte van de carrosserie teveel rek is gekomen. Dan moet de lasvlam er bij te pas komen. De carrosserie wordt op de betreffende plaats warm gestookt en daarna met de hamer gestuikt. Hoe beter de vorm en hoe vlakker het beschadigde onderdeel 1 is, des te sterker wordt het geheel. Alle spanningen moeten er uit, want dan heeft men ook geen last meer dat er randen gaan scheuren. Bij beschadigde portieren moet als regel het binnenframe losgesne den worden en als de reparatie verricht is moeten deze er weer ingelast worden. Door een en ander wordt wel duidelijk dat de autoplaatwerker ook terdege een vakman moet zijn in het lassen. Het vak van autoplaatwerker wordt steeds moeilijker, daar de auto's steeds ingewikkelder worden. Alle onderdelen worden bij de nieuwe wagens tegenwoor dig gepuntlast, hetgeen vaak op bijna on- overkomenlijke moeilijkheden stuit. Wanneer de chassisbalk in ernstige mate ontzet is, zodat deze vernieuwd moet worden, dan wordt de beschadigde balk er onderuit geboord en wordt een nieuwe aangebracht. Als het dubbelwandig onder deel betreft wordt het beschadigde deel volgesmeerd met het zgn. body-tin, zodat er ook niets meer van de beschadiging te zien is. Wanneer de wagen dan weer glod is en de portieren goed sluiten wordt het ge heel verder afgevijld en bijgeschuurd, waarna de wagen naar de spuitinrichting gaat. Hier wordt er dus de laatste hand aan gelegd. Wanneer de auto uit de spunt- inrichting komt is hij weer geheel in de staat van vóór de aanrijding. De foto hierbij afgedrukt laat dit ook heel duide lijk zien. Verder houdt de heer Van Herk zich ook bezig met het inzetten van auto ruiten. Er wordt voor de ruiten een spe ciale glassoort gebruikt. Uit een grote glasplaat wordt een ruit gesneden op de Ik wil mannequin worden, moeder. Dat moet het heerlijkste beroep zijn: altijd lachen, mooi zijn, prachtige kle ren dragen en de grote dame spelen. Iedereen zal me dan bewonderen, voor al de mannen en op een goede dag zal er een prins mijn hand komen vragen." Maar dromen zijn bedrog en sprook jes gebeuren er nog maar een heel enkele keer. Nu, na vijftien jaar erva ring als mannequin heeft Madeleine De L. dit ook ontdekt. Mannequin is een moeilijk beroep. Slechts enkelen slagen er in een hoge sport te be reiken Dr. L. D. Duponté Slanke benen alleen is niet genoeg. Men moet ook nog een aardig, expres sief gezichtje hebben en een figuurtje, dat geheel is afgesteld op de eisen. Een Britse arts heeft weliswaar gezegd, dat een derde deel van het voedsel, dat de mens tot zich neemt dient voor de voeding van zijn eigen lichaam en twee derde voor de verzwaring van de bankrekening van de dokter, maar de feiten tonen nu eenmaal aan, dat de mannequins nog met minder dan een derde genoegen moeten weten te ne men. Opmerkelijk groot is het aantal zie ken. Tientallen mannequins zijn tuber- culose-achtig, omdat ze hun lichaam stelselmatig ondermijnd hebben. Vele anderen lijden aan andere aandoenin gen, veelal eveneens veroorzaakt door te sterk dieet. Iedere mannequin moet ook alle kunstgrepen van de grime en de make up door en door kennen. Ze moeten van lopen, ronddraaien, zitten, opstaan en „heupen wiegen" evenzeer een kunst maken als van de gedwongen glimlach, die veelal als bevroren op de lippen ligt. Sommige meisjes leren dat vrij gemakkelijk. Maar de meesten leren het nooit, ondanks de mannequinschool. Madame Fath zei het ons dezer da gen heel duidelijk: „Met mannequins is het als met de journalisten. Zonder aanleg helpen de scholen niet. Zonder scholen komt de aanleg niet genoeg tot ontwikkeling De grootste fout is, dat de meisjes menen als mannequin altijd in de schijnwerpers te staan en van de ene modeshow in de andere vallen. Dit is slechts een deel van het werk. Tien maal vaker moet men uren lang in een bepaalde houding staan voor de ontwerper. Dit eist veel van de zenu wen. Vele aspirant-mannequins blijven halverwege steken, omdat de honore ring zeker niet geweldig is en ze op 35-jarige leeftijd hebben uitgediend. Het is een zwaar beroep, zwaarder en ouder dan men denkt, want een eeuw geleden werd de eerste, levende man nequin ingeschakeld en wel door de Engelsman Worth. In 1825 was deze kleermaker uit Lincolnshire naar Parijs getogen om er een stoffenwinkel en een atelier te openen. Het viel hem spoedig op, dat een zijner verkoopsters veel meer stoffen aan de man bracht dan de andere. Het meisje bleek de stoffen rond haar lichaam te draperen hetgeen de verkoop stimuleerde. Worth dacht hierop door en maakte van haar zijn eerste mannequin. Spoe dig nam hij anderen aan en in 1858 was zijn „maison" in de Rue de la Prix beroemd in heel Europa. De prominen ten kochten bij hem, zelfs keizerin Eugénie. Worth was inmiddels met zijn eerste mannequin gehuwd. Eerder, rond 1800, had men nog dode mannequins, poppen van twintig tot dertig centimeter hoog, die in een ont- werptoilet naar de rijke klanten werden gezonden. De doorsnee mannequin van nu ver dient niet meer dan een goede steno typiste, maar ze maakt minstens even veel werkuren en het grote-dame spelen deed haar vaak ongetrouwd blijven. Honderden Parijse mannequins zijn gehuwd maar werken toch, het geen wel bewijst, dat ze de rijke prins niet hebben ontmoet Het aanbod van mannequins wordt met de dag groter, zodat de modehuizen steeds meer schiften en het „baantje vinden" moeilijker wordt. Bezoek van Costa Rica's president aan Nederland. Gisteren bracht de presi dent, Don José Figueres, een bezoek aan Amsterdam, waar hq door H.M. de Koningin op het Koninklqk Paleis te Amsterdam werd ontvangen. Inspectie van de erewacht voor het paleis. benodigde grootte en er dan met speciaal rubber ingezet. Dit kan op een zodanige manier gebeuren, dat de carrosserie niet bij gespoten behoeft te worden. In de toekomst hoopt de heer Van Herk zijn zaak ook nog uit te breiden. In welke richting dat zal gaan is momenteel nog niet bekend. Het zal de lezers intussen wel duidelijk zijn geworden, dat er in het bedrijf van de autoplaatwerker heel wat omgaat. Het beste zal echter zijn zelf eens een kijkje bij de heer Van Herk te gaan nemen, het geen hij zeer zeker op prijs zal stellen. v. V. 95 et per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Voor spoedige indiensttre ding gevraagd: net meisje voor ons winkelbedrijf. Leef tijd 15-18 jaar. Aanmelding bij de chef van ons bedrijf Pr. Bernhardlaan 297, Vee nendaal. Thuiswerk gevraagd door meisje van 25 jaar. Liefst naaiwerk. Br. onder nummer 3062 aan het bur. v. d. blad. Te koop prima eetaardappe- len (Noordelingen) 7,75 per mud. Tevens voeraardappe- len. Worden thuis bezorgd. C. Robbertsen, Veenweg, Renswoude. Andijvie te koop. Nieuwe weg 36, Veenendaal. Te koop DKW-motor, 98 c.c. C. J. Haast, Nieuweweg 84, Geld. Veenendaal. Te koop een toom beste big gen. W. Hoonhorst, Over- berg. Te koop z.g.a.n. kinderman tel, beige, 70 lang, en een tweeplaats elektrisch kook- stel. Te bevr. Bilderdijkstr. 19, Veenendaal. Te koop 8 biggen en een dikke zeug, 2e worp. Van de Kraats, Pr. Bernhardlaan 82. Veenendaal. Accordeon te koop, 120 bas sen z.g.a.n. G. Lodder, Fran- seweg 19, Eist (U.). Te koop gloednieuwe elektr. ringspoel naaimachine in koffer. Prijs 248,—. 10 jr. garantie. G. van de Garde, Cuneraweg 328a, Rhenen, tel. K 8385-2332. Te koop stortkar op lucht banden. Dijkstraat 125, Vee nendaal. Woningruil. Aangeb.: prima huis. Rhenen, Cuneralaan, beneden 2 kamers en suite, keuken, schuur, tuin, boven 3 sl.kamers met vliering. Ge- TA koop Singer trapnaa.ma- vraagd: woning te Veenen- ^..5!" daal. Aanb. Cuneralaan 26, Met pleizier zult U Uw keu ze doen uit de prachtige collectie zijden en kantstof fen voor bruidsjaponnen bij Wébé, Choorstraat 7 (vlak bij het stadhuis) te Utrecht. Privélessen voor huis- en kerkorgel: Kor Dijkstra, ge- dipl. kerkorganist, Stations singel 10, tel. 2339. Mentho 10, jeukstillende kin derpoeder .Strooibus 60 cent. Drogisterij Bloemink, Kerke- wijk 1, Veenendaal. Slachtkonijnen te koop gevr. voor eerste kwaliteit 2, per kg. Tevens op hetzelfde adres dagelijks slachtkippen gevr. Poeliersbedrijf Harde man Zn., Benedeneind 25, Veenendaal, Tel. 2987. Voor uw timmer- en on derhoudswerk. D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Telef. 2871, Veenendaal. Rhenen. Werkster gevraagd voor za terdagsmorgens. Mevrouw H. Diepeveen, Julianastraat 7, Veenendaal. Werkster gevraagd voor een hele of halve dag per week. Liefst donderdag of vrijdag. Mevrouw Meijer, dr. Colijn straat 54, Veenendaal. Gevraagd een nette werkster voor 1 of 2 halve dagen per week. J. E. van Schuppen, Eikenlaan 20, Veenendaal. Tel. 2234. Te koop aangeb. haardkachel m. pijp en plaat. Mr. Heems kerkstraat 13, Veenendaal. Dinsdag 9 oktober a.s. van 12-3 uur, kopen wij afger. mankanaries 8,pop pen a 1,25 en parkieten. „Tropica", Nassaulaan 4, Ede Te koop gloednieuwe ring spoel naaimachine in salon- kast. Prijs 248,10 jaar garantie. Cuneraweg 328a, Rhenen. Werkster gevraagd voor 3 morgens per week. Mevr. A. W. de Haas, Markt 11, Vee nendaal. Te koop aangeboden i.g.st.z. haard. Dr. Slotemaker de Bruïneplein 31, Veenendaal. Prima Noordelingen te koop bij G. van de Haar, Dijk straat 112, Veenendaal. Thuis bezorgd. Woningruil. Aangeboden al leenstaande woning met tuin. Gevraagd: nieuwbouwwo ning. In Veenendaal. Brieven onder nummer 3063 aan het bur. v. d. blad. Te koop groot schrijfbureau met uitschuifladen en alfa bet-bak, voor lage prijs. J. van de Berg, Talmastraat 11, Veenendaal. Prima Noordelingen te koop bij E. Vlastuin, Dijkstraat 92, Veenendaal. Wie heeft mijn huistrap mee genomen uit het portaal Jan van Nassaulaan? Gaarne be richt Emmalaan 11, Veenen daal. DE GEMAKKELIJKE GLIMLACH Met het goede voorbeeld van de moe der als het ware voor het grijpen, is een baby van twee maanden in staat, om te glimlachen. Met een slecht voor beeld wanneer het ziet b.v. hoe de moeder zich inspant om te fronsen, moet baby vijf maanden oud zijn. Het kind zal dan beginnen te huilen, zodra het deze gelaatsspierbeweging bij de moeder moet vaststellen, zonder dat er enige reden voor dat huilen is. Dat het gemakkelijker is te glimlachen blijkt ook uit een verklaring van James Ben der, directeur van het Nationale In stituut voor Human Relations van de V.S. Volgens hem is de beweging van slechts dertien gelaatsspieren voldoen de voor het totstandbrengen van een normale glimlach, terwijl voor een frons zegge zeven en veertig spiertjes tot werken moet aanzetten. Te koop goed onderhouden kinderledikant, Mulderslaan 66, Veenendaal. Te koop aangeboden dikke geit, 25 oktober uitgeteld. Te bevragen W. van Swetselaar, Paardenkop 5, Eist (U.). Gevraagd werkster voor 1 of 2 morgens per week. Mevr. Van Schuppen, dr. Colijnstr. 1, Veenendaal. Te koop lage veulen-lederen damesjas, donkerblauw, m. 40-42 75,Patrim.laan 25, Veenendaal. Te koop prima herenrüwiel, chroom uitvoering. Brinker- steeg 4, Veenendaal. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare ken nis, dat gedurende het tijdvak van 8 tot en met 21 oktober 1956 ter gemeen te-secretarie, afdeling financiën, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 oktober 1956 vastgestelde partiële plan van uitbreiding in hoofdzaak voor een perceel grond gelegen ten westen van de Achterbergsestraatweg. Rhenen, 4 oktober 1956 Het hoofd van het ge meentebestuur, J. BOELHOUDER, w.b. Te koop inzinkbare trap- naaimachine (ringspoel), 5 jr. garantie. Prijs 115,Cu neraweg 328a, Rhenen. Te koop Mutsaerts kinder wagen, hoog model (grijs). Brieven onder nummer 3059 aan het bur. v. d. blad. Te koop Naumann-naaima- chine in salonkast. Praktisch nieuw. 10 jaar garantie. Pr. 275,Cuneraweg 328a, Rhenen. Net persoon zoekt byver- dienste. Veel vrije tqd. On verschillig wat. Br. onder nr. 3060 aan het bureau van dit blad. Aangeboden prima Noorde lingen van hoge grond, ab soluut vrq van bederf, dus goed houdbaar, 7,50 thuis bezorgd. A. van 't Voort, Spoorlaan 32, Veenendaal. Flinke nette werkman, wedn. 48 Jaar, vast werk, zoekt net te vrouw van middelbare leeftijd. Een kind geen be zwaar. Liefst met woning. Brieven onder nummer 3061 aan het bur. v. d. blad. Te koop Jaarsma kookhaard (Sperwer) in pr. staat. Van 295,voor 150,Den nenlaan 44, Veenendaal. rantie. Prijs 125,Cune raweg 328a, Rhenen. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Half Engels. Dijkstraat 58, Veenendaal. Te koop voor weck- en win terprovisie, zure appels: Gro ninger Kroon en Goudrei- netten. Stoofperen: winter- jannen en IJsbouten. Gebr. van Dolderen, Friesesteeg 15, Achterberg. Keurig onderhouden kinder wagen te koop. Beatrixstraat 66, Veenendaal. Te koop prima merrie-hit, 6 jaar oud. Te bevragen bij J. van Maanen, Prins Bern hardlaan 193, Geld .V'daal. 200 jonge hennen te koop. Aan de leg. M. E. Hensen, Franstweg 23, Eist (U.). Tel. K 8377-296. Te koop consumptie-aardap pelen a 6,per mud. „De Rimboe", Achterbergsemecnt Achterberg. Wegens groot succes nog slechts één week: 6 prachti ge echt porseleinen kop en schotels voor slechts 3, J. Middelhoven, Valleistraat 59, tel. 2137. Dinsdags en za terdags op de Markt aan wezig. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zoon, Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Uw hartewens gaat in ver vulling als U een van die prachtige en degelijke hor loges hebt van horlogerie „Linda". Een jaar schrifte lijke garantie. Betaling v.a. 2,per week. Agentschap E. Vos, Dr. Colijnstraat 13, Veenendaal. Wegens groot succes nog sl. één week: een compleet 30- delig drinkservies voor sl. 7,50. J. Middelhoven, Val leistraat 59, Tel. 2137. Dins dags en zaterdags op de markt aanwezig. Auto te huur, 4-pers. merk Opel. G. Hardeman, Mul derslaan 80, Telefoon 3168, Geld. Veenendaal. Wegens groot succes nog slechts één week: 6 prach tige tafelmessen met golf- snede in luxe doos voor sl. 6,50. J. Middelhoven, Val- leistr. 59, tel. 2137. Dinsdags en zaterdags op de markt aanwezig. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Hoortoestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef. 3184, Veenendaal. Wist U dat wij schoenen vergroten en verbreden en geheel vormen naar Uw voet? Mach. Schoenmakerij R. Valkenburg Zn., Gort straat 38, Veenendaal. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement- en as- bestplaten. Jan Kool, Hol- leweg 4, Veenendaal. Tel. 2463. Slachtkonijnen te koop gevr. voor eerste kwaliteit 2, per kg. Tevens op hetzelfde adres dagelijks slachtkippen gevr. Poeliersbedrijf Harde man Zn., Benedeneind 25, Veenendaal, Tel. 2987. Van vrijdag 5 t.m. maandag 8 okt., iedere dag 7.30 u., zaterdag 7 en 9 u., zondag 3 en 7.30 u. Dit is de eerste oorlogsfilm ter wereld, welke u toont hoe fantastisch de werkelijkheid kan zijn. Eerst als men deze documentaire heeft gezien, kan men weten wat oorlog is! (Zie ook de filmbespreking op pagina 2.) TOEGANG 14 JAAR Van dinsdag 9 t.m. donderdag 11 okt. 'n Knipoog, 'n glimlachen u bent iets be gonnen wat niet te stoppen is! TOEGANG 18 JAAR Plaatsbespreken dagelijks van 12 u. aan de kassa, 10 ct, ook tel. 2376 Rijwielstalling naast het theater. Vendelseweg - Veenendaal - Tel. 2376 Een prachtglans zonder moeite in een wip, dat wil iedere huisvrouw. Poets daarom al uw koper met Grote bus

De Vallei | 1956 | | pagina 3