Nu of nooit BROMFIETS, Rein Veenendaal Voor Uw Zoon Voor Uw Dochter DIEPE VEEN Nu een prachtige H. M.W. brommer V J WER KNEMERS AUTO-COAT PANTALONS 8. PANTALONS 7. Nieuw bejaardenhuis voor Veenendaal Grote balkons Knutselkamers in de kelder Zal het geheel bewoond worden? een want voor zo'n prijs koopt LI alleen maar een brom mer met rolaandrijving. van f 560.- voor I 465.- en met ketting aandrijving, slipt nooit, en dat voor zo'n lage prijs. Ziet en overtuigd U van deze prachtige bromfiets, neem een proefrit en U bent tevreden. Gortstraat 1 RIJWIELEN - HULPMOTOREN Telefoon 2456 - Veenendaal VRAAG EN AANBOD DIVERSEN Kalkzandsteenfabriek „Vogelenzang" C.V. Rhenen 90 Voor Uw KINDERKLEDING 90 naar Hoofdstraat 23 - 61 - 65 Veenendaal (Vervolg van pagina 1.) gelegenheid voor is het te bouwen, n.l. grotendeels op de plaats waar nu het oude gebouw nog staat en op het daar achter gelegen terrein. Een vrij rustige omgeving en toch centraal gelegen. Zo dra een gedeelte van het nieuwe gebouw klaar is gaat het oude donkere gebouw tegen de grond. Aan de hand van de tekening kan men zich goed oriënteren omtrent de plaats en de grootte van het gebouw. Gerekend vanaf het gedeelte het dichtst bij de Kerkewijk tot aan het achterste deel is het gebouw niet minder dan 104 meter lang. De breedte is bijna 16 meter ter wijl de vleugel nog een 33 meter lang wordt. In de voorste hoek van de vleugel komt dan de hoofdingang welke toegang geeft tot een fraaie en ruime hal, het trappen huis en de dubbele lift. Het gebouw telt drie woonlagen: begane grond en twee verdiepingen. De hoogte van het gebouw zelf wordt bijna 9 meter waarboven nog weer de z.g. lifttoren tot een hoogte van bijna 16 meter uitsteekt. In deze toren komt een grote klok terwijl zich hier ook de machinekamer van de tot in de kelders reikende liften bevindt. Naast de hoofdingang, welke in de toe komst niet alleen vanaf de Kerkewijk, maar ook via de langs de Vaart gepro jecteerde nieuwe weg te bereiken zal zijn, komt dan een groot plantsoen en een ruime parkeerplaats. De villa „Linquen- da" komt eigenlijk in dit plantsoen te staan. In het voorste gedeelte van het gebouw, dus bij de Kerkewijk, komen beneden en op de verdiepingen de grote conversatie zalen met het uitzicht op de weg. Trou wens vrijwel elke kamer in het fraaie gebouw biedt een ruim uitzicht en de bouwinrichting van het geheel is wel zeer gunstig. Grotendeels op het zuiden en alle kamers hebben een groot deel van de dag zon. In het geheel wordt zeer veel glas verwerkt. Op verschillende plaatsen in het ge bouw zijn balkons geprojecteerd, maar aan de zuidelijke gevel achter de vleu gel (op de tekening slechts gedeeltelijk zichtbaar) bouwt men ruime overdekte waranda's, waarboven weer even ruime balkons komen waar men heerlijk beschut buiten kan zitten. Verder hebben de be woners natuurlijk ook de grote tuin ach ter de vleugel tot hun beschikking. De bedieningsweg loopt langs het ge hele gebouw op en wel aan de kant van de Frisia en het is ook hier dat de keu kens en andere voorzieningsruimten ge bouwd zijn. Verder komen er in het gebouw ook speciale ziekenkamers voor zieke en bed legerige bewoners. Noemenswaard is vooral de enorme en zeer moderne keu ken welke een juweel wordt om de nieuwste keuken-apparatuur welke er wordt ondergebracht. De grote eetzalen worden fraai uitgevoerd. In iedere vleu gel bevinden zich op elke verdieping ook badkamers. Onder het oude gebouw zijn uitgebreide kelderruimten geprojecteerd. Hier komen niet alleen de verwarmingsinstallatie, washokken, opslagruimten en de speciaal ingerichte voorraadboxen, maar ook zijn hier de ruimten gedacht waar de bewo ners hun eigen spullen, die zij niet van de hand willen doen, kunnen opslaan. Een flinke ruimte van de kelder wordt tenslotte ingericht om de mannen die wil len knutselen of timmeren daarvoor in de gelegenheid te stellen. In de kelder komen ook uit de z.g. wasgoedkokers waardoor het wasgoed rechtstreeks in de washokken terecht komt. Er bevinden zich nog tal van andere ruimten en lokalen in het gebouw, teveel om verder op te noemen. Wel zijn er nog de elementen als de financiering en de wijze van exploitatie van dit prachtige gebouw. Een definitieve begroting is er nog niet en zo is de exploitatie-opzet ook nog niet rond en kunnen hierover op dit moment nog geen bijzonderheden worden gegeven, al hoorden wij in dit opzicht op timistische geluiden. Een andere onwillekeurig opkomende vraag is of het gebouw wel voldoende bewoners zal krijgen. Het oude gebouw telt er nu 54 en er is nog een wachtlijst van 12 personen. Deze wachtlijst heeft men, gezien de beschikbare ruimte, met het afwimpelen van niet dringende ge vallen steeds zo klein mogelijk gehouden. Wanneer echter adspirantbewoners van een bejaardenhuis straks dit schitterende nieuwe gebouw zien, dat werkelijk in alle opzichten op de bediening en het schep pen van een onbezorgde en gemakkelijke oude dag is ingesteld, achten wij de ver wachting gerechtvaardigd dat het al gauw meer dan vol zal zijn en dat de uitbrei ding met een tweede vleugel wellicht eerder nodig zal zijn dan nu voor moge lijk wordt gehouden. Het is daarom dat wij nogmaals het doortastende en volhardende bestuur prijzen om wat men hier gaat tot stand brengen. En prijzen willen wij niet in de laatste plaats de architect, de heer G. de Geit, die met het ontwerpen van een der gelijk bejaardenhuis Veenendaal weer een gebouw geeft waar wij qua opzet en uitvoering trots op kunnen zijn. (Vervolg van pagina 1.) later het bericht kregen, dat de huilen de man in pyama ook was gevallen. Toen een Amerikaanse reporter dit bericht bracht werd de keizerin duize lig en onwel. Later bleek, dat ze op dit ogenblik zwanger was. Terug in Teheran vreesde ze het erg ste en de diverse specialisten, die ze consulteerde in Zwitserland, Duitsland, Italië en Amerika konden haar geen hoop meer geven. Ze was gedoemd kinderloos te blijven. DE KORAN GEBIEDT De Koran gebiedt echter, dat de sjah, indien zijn wettige vrouw hem vijf jaren na het huwelijk geen zoon heeft geschonken, die de troon kan erven, zich moet laten scheiden of een bij vrouw te nemen. Deze vijf jaren waren op 12 december 1955 verstreken. De sjah verkreeg uitstel tot 27 oktober 1956 en deze dag nadert snel. De sjah heeft inmiddels ver klaard er niet aan te denken een bijvrouw te nemen, hetgeen hem volgens de richtlijnen van de Mo- hamedaanse godsdienst is toege staan. Hij is te westers van op vatting en hij vereert de keizerin te sterk om zulks met zijn innerlijk te kunnen overeen brengen. Ander zijds gelooft men niet, dat hij zich terwille van de troonopvolging van Soraya zal laten scheiden. HOOP OP DOCHTERTJE Het is geen toeval, dat de thans 16- jarige Shahinaz, een dochtertje uit het huwelijk van de sjah met Fawzia, juist op 27 oktober in het huwelijk zal tre den met een zoon van een invloedrijke, Perzische familie, zoon van de vroegere minister van buitenlandse zaken ge neraal Zamed. De sjah heeft van de kroonraad gedaan gekregen, dat de uit dit huwelijk geboren zoons rechten kunnen doen gelden op de troon. Hij hoopt, dat men hem op 27 oktober daarom opnieuw uitstel zal geven, waardoor hij niet gedwongen zou wor den te kiezen tussen zijn beminde So raya en de kroon. De sjah zou dan vrij willig aftreden zodra de oudste zoon van zijn dochtertje hem kan opvolgen. Het besluit van de kroonraad is even wel nog niet door de volksvertegen woordiging bekrachtigd, en men vreest, dat hiervoor ook geen meerderheid is te vinden. De wederom in vrijheid vertoevende Mossadek schijnt een ondergrondse ac tie te zijn begonnen tegen het konings huis en maakt vooral de ongelukkige keizerin tot doelwit van de hetze. Op de muren kon men dezer dagen ge kalkt zien: „De vijf jaar zijn om; de buitenlandse moet nu gaan". TOCH GERUCHTEN ROND NIEUW HUWELIJK Soraya, die kort geleden nog enige hoop had en daartoe een behandeling onderging in Nïmes (Frankrijk) weet sedert enige weken, dat haar tragiek onverbiddelijk is. Ze heeft een lang telefoongesprek gevoerd met de sjah en enige dagen later liet ze door haar vertrouwensman aan de Rivièra een kasteel kopen. Inmiddels circuleren er in de Per zische hoofdstad geruchten als zou de sjah genegen zijn te kiezen voor de troon. Als zijn toekomstige bruid wordt de naam genoemd van de 17-jarige Mira Manourhr, een dochtertje van de chef van een nomadenstam. Overal in Teheran hoort men kritiek op de keize rin, die verliefd zou zijn op juwelen. Op de marktplaatsen kan men horen, dat ze een handlangster is van de Brit ten. Haar tegenstanders, waaronder vele jonge intellectuelen, de groep der Fara- ghies buiten haar veelvuldige afwezig heid uit. Dezer dagen hebben ze pam fletten verspreid waarop stond: „So raya moet terug naar haar moeder in Duitsland, Eva Karl. Hier is geen plaats meer voor haar". "H 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Aangeboden jongens winter jas, zo goed als nieuw. Leef tijd 10 k 12 jaar. Davidsstraat 1, Veenendaal. Te koop krielkippen, jonge hennen, prachtdieren Groen van Prinstererstraat 9, Vee nendaal. Thuiswerk gevraagd, onver schillig wat. Brieven onder nr. 3068 aan het bur. van dit blad. Te koop bromfiets goed on derhouden. Merk Boy. Fran- seweg 5, Eist (U.). Door juffr. gevr. 1 gr. of 2 ki. k. gestoff. of gemeubil. met k. en st. gelegenh. Ook genegen om samen te wo nen. Brieven onder nr. 3069 aan het bur. van dit blad. Te koop twee graskalveren bij C. van Dijk, Biesbosser- weg 15, Renswoude. Te koop een hoogdrachtige zeug, 2e worp, en een drach tige geitzeug, bij E. Hasse laar, Middellaan 54, Veenen daal. Ilerenrjjwiel en twee brom fietsen (Vicky en Mobylette) te koop, z.g.a.n. Kastanjelaan 23, Veenendaal. Te koop (gemoffeld) heren rijwiel met trommelremmen, als nieuw. Damesrijwiel, jon gensrijwiel 8 10 jaar, en meisjesrijwiel 8 10 jaar. Nieuweweg 221, Veenendaal Honderd jonge hennen te koop, aan en tegen de leg. Benedeneind 63, telef. 3188, Veenendaal. Te koop drachtige varkens. Bij M. van Brenk, Boven- eindsestraat, Kesteren. Aardappelen te kóóp, Noor delingen. Wed. De Vries, Ub- berschoterweg 2, Renswou de. Tel. 408. Te koop twee pony's en een roodbonte pony hengstveu len, lichte luchtbandenwagen een 6-delig konijnenhok en een motor N.S.U. in prima staat. Leesonweg 5, Eder- veen. Te koop vulkachel. Rijks straatweg 238, Eist (U.). Weggelopen: Kater zwart m. witte snoet m. 2 zw. stippen; witte borst, rood halsbandje. Tegen flinke beloning terug bezorgen. Jan van Nassau- laan 4 (2h). Veenendaal. Twee tomen biggen te koop bij A. van 't Voort, Spoor- laan 32, Veenendaal. Werkster gevraagd. Apoth. Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. J. Janssen, Rappardstr. 63a, Arnhem, biedt woning te ruil aan, bevattende huiska mer, voorkamer, 2 slaapk., balkon en zolder. Gevraagd dergelijke woning te Rhenen. Gierbak te koop. J. van Gent, Ruisseveen 9, Veenen daal. Voor weck en winterprovi sie zure appels: o.a. goud- reinetten en Groninger kr., stoofperen vanaf 10 ct. p. kg., w.o. winter jannen, ijsbouten en Giezerwildemannen. Gebr v. Dolderen, Friesesteeg 15, Achterberg. Te koop wringer met bok 20,Herenrijwiel compl. met lamp 40,Stofzuiger 35,Prunuslaan 2, te Rhenen. Gevraagd nette werkster v. 1 dag of 2 halve dagen per week. J. E. van Schuppen, Eikenlaan 20, Veenendaal. Dagmeisje gevr. H. Rijkse, Herenstraat 15, Rhenen. Te koop gevraagd in goede staat zijnde poppenwagen. Brieven onder nr. 10 agent schap van dit blad, Achter berg. Te koop Alpino-speciaal sportbromfiets. Slechts twee maanden oud. W. Veenen daal, Meikade 61, Ederveen. Tel. 8387-465. Verhuur zonder chauffeur. Prima Volkswagens, Ford, Chevrolet, Morris, Oxford. Benzine- en Servicestation „Renswoude", v.h. J. van Wikselaar Zoon, Dorps straat 112, Renswoude. Tel. K 8387-254. Wij vragen te koop man kanaries 8,p. stuk. Pop kanaries 1,25 per stuk. Za terdag a.s. brengen tussen 12 en 1 uur. Blankesteijns Vo- gelhandel, Veenendaal. Te koop 10 beste biggen, bij T. de Wit, Dwarsweg 7, Overberg. Te koop prachtige malse in- maakandijvie, prijs 5,p. bed. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrinkstraat, Veenendaal Te koop Zündapp 250 c.c. Bj. 1939, in prima conditie. T. E. A. B. R. van Burken, Dorps straat 103, Renswoude. Te koop aangeb. prima vul kachel, compl. m. plaat en pijp. Julianastraat 25, Rhe nen. Aangeboden prima noorde lingen 7,50 per mud. Klei Bevelanders 9,— per mud. Niet goed geld terug. G. C. Berends, Middellaan 55, Vee nendaal. Tel. 3061. Te koop Typhoon H.M.W. 1956, zo goed als nieuw. Ie Melmseweg 9, Veenendaal. Te koop A.G.A. petroleum- radiator met buitenafvoer. Boslaan 1, Tel. 2860, Veenen daal. Te koop een goed onderhou den kookhaard, kan alles in gestookt worden. Te bevra gen Wilhelminastr. 3, Vee nendaal. Weggelopen klein katje met zwarte en grijze strepen. Witte poten. G. v. d. Weerd, Parallelweg 82, Veenendaal. Kiest een bril, die u staat! Bloemink, Rodenstock leve rancier, een wereldfabrikaat. Kerkewijk 1, Veenendaal. USA legerkleding, schoenen, truien, regenkleding, leren dames- en herenjassen, ves ten, joppers, jekkers, meu belen, bedden en ledikan ten. Vos, bij boterfabriek te Renswoude. Rechte-as 3 ton 37,50. Car- dan-as 27,50. V-wielen-16 12,50. Jeepwielen. Vos bij boterfabriek, Tel. K 8387-307, Renswoude. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee- nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. Blankesteijn Zonen, Helling 14, Vee nendaal. Jarig binnenkort? Vraagt een horloge van Horlogerie Lindo. Betaling in overleg. Een jaar schriftelijke garan tie. Agentschap Veenendaal: E. Vos, Dr. Colijnstraat 13. Luxe-autoverhuur a 17 cent per km., bij J. Lourens, Lein- weberstraat 39, Telef. 3164, Veenendaal. Voor nieuwe en gebruikte golfplaten, tevens Ameri kaans dakleer, is nog steeds uw adres: W. van Harten, Nederwoud, Lunteren. Guitaren vanaf 28,50, Uku leles vanaf 10,50. Grote sortering. Muziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstr. 60, Tel. 2102, Veenendaal. Hoortoestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef. 3184, Veenendaal. Muziek op noten, cijferacc. en klavarscribo. Steeds grote sortering voorradig. Muziek handel A. v. d. Weerd, Bea- trixstraat 60, Veenendaal. Voor de bruid en haar bruidsstoet vindt U een prachtige sortering kant- en zijden stoffen bij Wébé, Choorstraat 7, (vlak bij het stadhuis) te Utrecht. Het deskundigst adres voor pianoles: Muziekschool „Ars Musica". Dir. Kor Dijkstra, Stat.singel 10, Telefoon 2339, Veenendaal. Wist U dat wij schoenen vergroten en verbreden en geheel vormen naar Uw voet? Mach. Schoenmakerij R. Valkenburg Zn., Gort straat 38, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Auto te huur, 4-pers. merk Opel. G. Hardeman, Mul derslaan 80, Telefoon 3168, Geld. Veenendaal. Voor uw timmer- en on derhoudswerk. D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Telef. 2871, Veenendaal. Elke dag schapen- en paar- denvlees voorradig v.a. 1,50 per V2 kg. Van Rhee's Eerste Veenendaalse Paardenslage- rij, Valleistraat 21, V'daal. Slachtkonijnen te koop gevr. voor eerste kwaliteit 2, per kg. Tevens op hetzelfde adres dagelijks slachtkippen gevr. Poeliersbedrijf Harde man Zn., Benedeneind 25, Veenendaal, Tel. 2987. Witte kool voor de inmaak. W. van Maanen, Pr. Bern- hardlaan 45, Veenendaal. Tel. 2657. VRAAGT: voor opleiding tot steenafnemer. (Leeftijd tot ca. 35 jaar.) AANMELDINGEN DAGELIJKS AAN DE FABRIEK EEN SPORTIEVE diverse modellen in effen, velours en kleine ruitjes. Een IDEALE JAS voor de jongens Leeftijd 6 jaar. Oft vanaf w« in kamgaren en Engelse melton. Leeftijd 6 jaar. vanaf EEN GEZELLIGE in mooie warme stoffen. Wij brengen in onze collectie MEISJESMA^TELS 3/4-'/8 en normale lange modellen. Leeftijd 6 jaar. O O vanaf MEISJES een ijzersterke melton in effen-, ruit- en streepdessins. Leeftijd 6 jaar. vanaf

De Vallei | 1956 | | pagina 4