Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken In het barre Noorden J Nieuwe rijweg Kerkewijk met enkele dagen gereed BRILLEN MULDER GROEP JEUGDIGE WINKEL- EN MARKTDIEVEN GEPAKT Achterbergse brandweer behaalde dubbele overwinning op Rhenen en Eist Nieuws uit de Omgeving ELST RENSWOUDE ACHTERBERG 30e jaargang WOENSDAG 17 OKTOBER 1956 No. 78 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Amsterdammers enthousiast over Veenendaal Joy-riding op bromfiets Dure borrels MARKTBERICHTEN Grote prijsverlaging AGENDA Jeugdige dievegge gesnapt „Kaspar zoekt een vader" Paddenstoelenexcursie goed geslaagd Hidde Dirks Kat gevangen Ontstellend raffinement Kamerinuziekavoiid in Rlieiien Ger. Gem. (Bantuinweg) heeft eigen predikant Rhenense jeugd kan hengelen ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 14 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Nog enkele dagen en het is voor wat betreft de aanleg van de nieuwe rijweg van dc Kerkewijk gebeurd met het op onthoud voor het verkeer. Deze week in ieder geval komt men hiermede tus sen de Vaartbrug en de J. G. Sand- brinkstraat gereed en binnen 14 dagen zal ook de laatste asphaltiaag wel zijn aangebracht. Veel hangt hierbij af van de weersomstandigheden, welke tot nu toe bij de reconstructie van de Kerke wijk steeds hebben tegen gezeten. Intussen nadert ook de voltooiing van de nieuwe trottoirs, terwijl nu ook een Zaterdagmiddag heeft een groep van 80 Amsterdammers onder auspiciën en in het kader van de najaars-tochten der Nederlandse Reisvereniging een bezoek aan Veenendaal en omgeving gebracht. De Veenendaalse VVV had de ont vangst alsmede een excursie georgani seerd waarvan de heer A. P. de Kleu- ver de leiding had. Na afloop heeft het gezelschap nog een en ander gebruikt in hotel Gerth en men was zonder uitzondering vol daan en enthousiast in de bewondering voor onze prachtige omgeving met zijn bijzonder en aantrekkelijk gevarieerde natuur. Twee jongens haalden dezer dagen alhier bij iemand een bramfiets uit de schuur achter het huis en gingen er mee aan 't toeren. Het werd een duur ritje want de bromfiets werd vrijwel geheel in de soep gereden. De schade is niet met f 200,te betalen. Een verlofhouder alhier kreeg dezer da gen een proces-verbaal wegens het ver kopen van sterke drank waarvoor hij geen vergunning bezit. Tegen hem werd verder proces-verbaal opgemaakt omdat hij drank had verkocht aan mensen die op de „zwarte lijst" voor komen. Ook voor de laatstgenoemde zijn het dure borrels geworden. AUTO CONTRA BROMFIETS Zaterdag vond op de hoek dr. Co- lijnstraat mr. Schokkingstraat een aan rijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De bromfietsrijder verleende geen voorrang en liep als gevolg van de botsing lichte verwondingen op. Zijn bromfiets werd flink beschadigd. VEENENDAAL. Tijdens de gisteren al hier gehouden eiermarkt werden 120.000 stuks aangevoerd. De prijzen varieerden van 17,50 tot 18,Henneneieren van 10,tot 15,Handel matig. Op de biggenmarkt werden 65 stuks aangevoerd. Prijzen van 45,tot 66, EDE. Maandag 15 oktober. Aanvoer 220.000 stuks. Prijzen kippeneieren 17,50 tot 18,50; jonge-henneneieren 10, tot 15,per 100 stuks. Handel matig. van Teveel betalen is niet prettig, daarom voor een nieuwe BRIL oaar Fd. F. TAK Alleenverlcoop Hoofdstr. 1 06 Telefoon 2576 - Veenendaal Reparaties VLUG en zeer BILLIJK Leverancier van alle zieken fondsen M Heden, woensdag 17 oktober (In geb. „Eltheto") 8 uur. najaars- modeshow van Corsetterie en Mo- dehuis G. van Schuppen. Donderdag 18 oktober 1 (In geb. ,,'t Trefpunt") mevr. A. H. de Moor-Ringnalda uit Bilt- hoven spreekt over „Zoals de ouden zongen piepen de jongen niet" onder ausp. Ned. Chr. Vrou- ff wenbond. (In gem. Eierhal) 7 uur, bazar t.b.v. Chr. Tamboers- en Pijpers- korps „Prins Bernhard". 1 Vrijdag 19 oktober (In gem. Eierhal) 7 uur. bazar t.b.v. Chr. Tamboers- en Pijpers- r| korps „Prins Bernhard". Zaterdag 20 oktober (In gem. Eierhal) 7 uur. bazar t.b.v. Chr. Tamboers- en Pijpers- korps „Prins Bernhard". (In geb. Eikenlaan) vertoning film C.F.A. „Kaspar zoekt een vader". Luxor Theater Heden woensdag en morgen don- derdag de film „Muziek, muziek, I muziek", en van vrijdag t.e.m. maandag „De Prins-student" en II van dinsdag t.m. donderdag „Hel den zonder roem". begin is gemaakt met het asphalteren van de fietspaden over 't Spoor. Het zal alweer van de weerstoestand af hangen, maar waarschynlijk zullen de fietspaden tussen de Hoofdstraat en de spoorlgn voor de winter wel niet meer gereed komen. Na een onderzoek door de politie kon op een van de plaatselijke scholen een meisje van 9 jaar worden aangewezen als de dader van gelddiefstallen welke steeds op de betrokken school plaats vonden. Het meisje had er een gewoon te van gemaakt geld uit op de kap stokken hangende jassen te halen. Zaterdag 20 oktober a.s. vertoont de C.F.A. afdeling Veenendaal, in het ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan de film „Kaspar zoekt een vader". Deze film handelt over een jonge we duwe, die met haar 5-jarig zoontje Kas par nog eens alle vertrouwde plekjes van haar huwelijksreis langs de Moezel gaat opzoeken. In Trier raakt Kaspar zoek, loopt tegen een vriendelijke mijnheer op, die hem weer bij zijn moeder in het ho tel aflevert. Dit alles is wel spannend, maar toch ook gewoon. Het ongewone be gint pas wanneer door Kaspar Angela Schafer en Thomas Arend steeds in con tact komen. Een nieuwe liefde ontluikt, maar complicaties blijven niet uit. Kaspar begrijpt er niets van dat Tom niet ineens zijn nieuwe vader kan worden, betreurt dit en onderhoudt zijn moeder ernstig over dit probleem. Dit geeft weemoedige, maar ook vermakelijke verwikkelingen. Wij zien hoe Kaspar zijn toekomstige va der niet alleen zoekt, maar tenslotte ook vindt. Mede door prachtig herfstweer, is de paddenstoelenexcursie van de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht" uitstekend geslaagd. Deze excursie die zaterdagmid dag in de bossen tussen Eist en Ameron gen werd gehouden, stond onder leiding van de paddenstoelexpert vr. N. Hubbe- ling uit Bennekom. De talrijke deelne mers waren vol lof over de wijze waarop de leider, de verschillende exemplaren wist te determineren. In het geheel wer den ruim 75 verschillende soorten ont dekt. Aan het einde der excursie dankte de heer Van Ree, namens de vereniging en de heer Apma namens alle deelnemers, de heer Hubbeling voor het gebodene. Eist Het 32e regiment in fanterie is dezer da gen begonnen aan de grote herhalings oefeningen op het militaire oefenter rein „Vogelsang" in het Eiffelgebergte in West-Duitsland. Een peloton zware „Century-tanks", on dersteund door in fanterie, in het heu velterrein van de Eiffel. Reeds lange tijd is de Veenendaalse politic doende geweest een steeds gro ter wordende groep van in leeftyd van 8 tot 11 jaar variërende jongens te lo- caliseren welke zich regelmatig en op grote schaal schuldig maakten aan win kel- en marktdiefstallen. De knapen hadden intussen een der mate grote ervaring in hun ontoelaat baar bedryf opgedaan dat het zeer moeilyk was hen op heterdaad te be trappen. Hun raffinement en organisa tievermogen is ontstellend en overtreft vaak die van de beroeps-mensen. Zü beschikten o.m. over een uitgebreid systeem van uitkijk- en waarschuwings- posten. Tenslotte kon men dan een viertal jongens als de hoofddaders en aan stichters aanhouden en het was vooral daarna hoe men over hun praktijken van de ene verbazing in de andere viel. Vele tientallen diefstallen hebben zij gepleegd en wel tot een bedrag dat niet bij benadering is vast te stellen. TIJDELIJK POSTCOMMANDANT Naar wij vernemen is agent A. van de Ham tijdelijk aangewezen als postcom- mandant in de gemeente Renswoude. Voorheen was de heer M. Teunissen postcommandant. Het staat niet vast of de heer Van de Ham commandant zal blijven. Dit houdt n.l. mede verband met het benoemen van een derde agent ter plaatse. UITVOERING GAAT NIET DOOR Aanvankelijk had de toneelvereniging „TIP" als datum voor het eerste optreden in dit seizoen gekozen 10 november a.s. Deze uitvoering kan echter niet door gaan daar een der hoofdrolvertolkers voor herhalingsoefeningen in dienst is. Naar wij vernemen is deze avond nu overgenomen door de v.v. „Renswoude". Deze avond van de voetbalvereniging belooft zeer interessant te worden. Door de voetbalvereniging zijn n.l. enkele be kende radio-artisten aangezocht. AANRIJDING Woensdagmiddag vond op de Arnhem- seweg even voorbij het kasteel een aan rijding plaats tussen een bestelwagen van een firma uit Veenendaal en een asfal- teermachine van de firma Bruil uit Ede. Persoonlijke ongelukken dedeni zich niet voor, doch de bestelwagen liep flinke materiële schade op. DEMONSTRATIE OLIEHAARDEN EN -KACHELS Zaterdag a.s. geeft de firma Joh. van Voorthuizen in gebouw „Rehoboth" een demonstratie met oliehaarden en -kachels. Deze show wordt gehouden van 35 en van 7—9 uur. De oliestokers-in-spé kan niet genoeg op het hart worden gedrukt, alvorens tot aankoop over te gaan, zich allereerst door een vakman te laten voor lichten. Verder verwijzen wij nog naar de advertentie op pagina 2 van dit blad. Slechts 15 gulden kon worden ach terhaald. De jeugdige boefjes hadden het voor al voorzien op de kassa's van slagers winkels waar zij dan ongemerkt wisten binnen te komen en de geldlade te lichten. Een van de manieren van markt- diefstal was b.v. dat zij wachtten tot het druk werd bij een kraam. Een van de jongens bood dan de koopman aan te helpen bij het inpakken. De knaap ging dan zo dicht mogelijk bij het geld kistje staan, graaide er nu en dan wat geld uit en gaf dat over aan een hand langer die dan even in de buurt kwam. Deze bracht het geld dan weer naar een derde kameraad en zo was kans op ontdekking en verlies van de buit het geringst gemaakt. Werden zij een keer gesnapt dan had den ze hun aannemelijke smoesje on middellijk klaar of huilden tranen met tuiten dat het de eerste keer was dat zij iets dergelijks deden. Uit medelijden liet men zo'n jongen dan weer lopen. Achteraf bekeken is het toch beter bij ontdekking de knapen meteen bij hun ouders die meestal absoluut onkun dig zijn van het gedrag van hun zoon of bij de politie te brengen, waarna men beter op dergelijke boefjes kan letten en ze het zo gevaarlijk maken dat zij er van af zien. Nu breidde de groep zich steeds uit en heeft een en ander reeds dergelijke vormen aangenomen dat vier jongens voor de kinderrechter zullen moeten verschijnen. In het algemeen kunnen winkeliers en marktkooplieden om ver der onheil te voorkomen, niet genoeg uitkijken en letten op het zo geraffi neerde optreden van dergelijke jongens. VOLKSWAGEN UIT DE BOCHT Vrijdagavond reed een Duitse volks wagen, met vier inzittenden, allen dames, vanaf de Grebbeberg in de richting Wa- geningen. In de bocht over de Grebbe- sluit raakte de bestuurster de macht over het stuur kwijt en reed door de zich aan de rechterzijde van de weg bevindende prikkeldraadafrastering van de heer v. D. en kwam vervolgens in het zich daar bevindende weiland terecht. De volks wagen had wonderlijk genoeg maar heel weinig schade opgelopen. De vier inzit tende dames liepen in het geheel geen letsel op. Na de aangerichte schade aan de prikkeldraadomheining te hebben be taald konden de dames hun weg naar Duitsland weer vervolgen. Op donderdag 1 november 1956 wordt in hotel „Het Wapen van Rhenen" een ka mermuziekavond gehouden met promi nente krachten uit het Utrechts Stedelijk Orchest. Het kamermuziekgezelschap heet „Nos jungit Musica" en bestaat uit de volgende musici: Charles Havelaar, fluit; Wouter Tump, viool; Jan Kras, altviool en Jan Willems, cello. Charles Havelaar zal een toelichting geven. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: 1. Kwartet in Es gr. t. van Karl Stamitz (1746—1801). 2. Serenade in D. gr. t. Opus 8 van L. v. Beethoven (17701827) voor viool-alt- viool en cello. 3. Kwartet in G. gr. t. van Ign. Pleijel (1756—1831). 4. Serenade in G. gr. t. van M. Reger Arie Rijkse, bevelvoerder van de Achterbergse Brandweerploeg, die za terdagmiddag werd ingezet op de brandweerwedstrijd in Rhenen, heeft met zijn mannen kans gezien beslag te leggen op beide trofeeën. Hijzelf ont popte zich als de beste commandant van deze middag en won daardoor de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de heer N. J. Hovestad, terwijl zijn ploeg met 683 punten boven Rhenen en Eist uitstak, waardoor ook de door de burgemeester van Rhenen beschikbaar gestelde wisselbeker voor de beste ploeg naar Achterberg verhuisde. De vreugde in het Achterbergse kamp ken de daardoor geen grenzen. WINKELHUIS IN BRAND De wedstrijd werd gehouden in een leegstaand winkelpand aan de Vis markt,, dat in het kader van de sane ring van Rhenens binnenstad voor de sloop bestemd is. De leiding was in handen van de heer Jansen van de brandweerinspectie Utrecht, terwijl de heren Wijnands en Verseur, eveneens functionarissen van genoemde inspectie de jury completeerden. De opdracht luidde: brand uitgebroken, ontstaan in de winkelruimte, doorgeslagen naar de bovenverdieping. In het perceel waren rookhaarden aangelegd, zodat de wer kelijkheid werd benaderd. Uit alle naden en kieren van dit oude, gammele gebouw, kwam een gele rook naar bui ten. BEWONER GESTIKT Het brandweerteam van Rhenen was het eerst aan de beurt, daarna werd Achterberg op de pseudo-vuurhaard losgelaten en Eist sloot de rij. Het werd duidelijk, dat de wijze van optreden vanaf het verdeelstuk nogal uiteen liep. Niemand werkte feilloos. Dit bleek uit de toelichting, die na afloop in de brandweerkazerne werd gegeven door het jury-lid Wijnands, adjunct-inspec teur van het brandweerwezen. In de meeste gevallen was de verkenning niet voldoende, waarvan de Rhenense spuit gasten in het bijzonder de dupe waren geworden, daar zij een bewusteloze be woner, die zich in de vorm van een levensgrote pop op de bovenverdieping bevond over het hoofd hadden gezien en dit door rook bedwelmde slacht offer rustig hadden laten liggen. Eist sloeg ruiten in, terwijl de vuur- (Zie verder pagina 2.) „Wat zeeman, die de kiel naar t' barre Noorden stuurde, Bestond er ooit op aard', die zoveel ramps verduurde Als Kat, de fiere Kat, die 's lijdens beker heeft Tot aan den boöm geleêgd, en toch, God dank! nog leeft?" VAN HOE GROTE betekenis het bij houden van dagboeken in het ver leden is geweest, blijkt overduidelijk, wanneer men de belevenissen van Hid de Dirks Kat in de Noordelijke ijs- zeeën volgt in de verschrikkelijke win ters van de jaren 1777 en 1778. Het is de moeite waard de avonturen te vol gen die de dappere mannen in „het verschrikkelijke ijs" beleefden. In den jare 1777, op de 5de maart, zeilde ik met de Brik, de „Juffrouw Klara" bestemd ter Walvis- en Rob- benvaart van de stad Hamburg naar Groenland, voor rekening van de heer Boekhouder David Hendrik Rewoel. Aldus begint Kat zijn dagboek. De „Juffrouw Klara" krijgt al spoedig te genslag en tezamen met nog andere schepen raakt het vaartuig in het ijs bekneld. „KOMMANDEUR KAT, HOUD MOED!" Een VAN DIE SCHEPEN is het vaartuig van Kommandeur Hans Pieters en over de vast toegevroren ijs velden kan Hidde Dirks kontakt met hem onderhouden. Hij vertelt: „Dikwijls ging ik in deze dagen op bezoek bij mijn vriend, de Kommandeur Hans Pieters, een man van zeven en zestig jaren, die aan een scorbutieke ziekte te bed lag. Met hem sprak ik over de mogelijkheid om het eiland IJsland te bereiken, doch hij gaf mij geen hoop: hij zelf voelde zijn stervensuur naderen. „Doch," zei hij, „God is magtig! Hij zal nog wel eenigen onzer in het leven sparen, om deze gewigtige gebeurtenis aan het nakomelingschap mede te dee- len. Hetgeen ons te beurt valt, is niet zonder wijze bedoeling der Voorzienig heid. Welligt kan het nog van dienst zijn voor menschen, die naderhand in soortgelijke omstandigheden komen te .verkeren." „Kommandeur Kat", zei hij, „houd goeden moed en gedenk aan mijne ge zegden! Poog, is het mogelijk, daar wij IJsland reeds voorbijdrijven, bij den hoek van Straat Davis, Statenhoek ge naamd, te landen." Hierop stierf hij welgemoed op de derde September. Niet lang daarna werd zijn schip verbrijzeld DOOR ESKIMO'S GERED OOK GAAT „De Juffrouw Klara" ten onder en met 78 van zijn mannen drijft Kat op een ijsschots de open zee in. Steeds wordt het aantal van zijn lotgenoten kleiner. Vele der man nen zakken door het ijs of verongeluk ken op andere wijze; Kat ontkomt ter nauwernood aan doodvriezen. Eten is er niet meer, maar dan worden zij, wonder boven wonder, door Eskimo's gevonden. „Des namiddags ging een mijner of ficieren, Pieter Hendriks geheten, op een hoogte van een der bergen eens uitkijken en vandaar ontdekte hij zee waarts in, in de mond van de rivier, drie voorwerpen, die er uitzagen als (1873—1916) voor fluit, viool en alt viool. 5. Kwartet in D. gr. t. van Mozart (1756 —1791). De toegangsprijs voor de avond is zeer laag gehouden, in verband waarmee het comité hoopt en verwacht, dat gezien het zeer mooie programma een voldoende be langstelling zal bestaan. In verband met het beperkt aantal plaatsen is het gewenst, dat men zich vroegtijdig aanmeldt aan het secretariaat van het plaatselijk comité, dat gevestigd is in het gemeentehuis. De Ger. Gemeente in synodaal verband van Rhenen, welke haar kerkdiensten houdt aan de Bantuinweg, heeft na 25 jaar een eigen predikant. Ds. P. van de Bijl te Leerdam heeft het op hem uitgebrachte beroep aangenomen. De gemeente hield tot nu toe iedere zondag leesdiensten, terwijl er op on regelmatige tijden op een door-de-weekse dag voorgangers uit andere plaatsen spreekbeurten kwamen vervullen. Ds. Van de Bijl is 46 jaar, is gehuwd en heeft vier kinderen. Hij werd geboren te Nieuw-Lekkerland en stond achter eenvolgens te Barendrecht, Katwijk aan Zee, Driebergen, Tholen en Leerdam. Woensdagavond spreekt ds. Van de Bijl reeds voor de Ger. Gemeente; de dienst vangt aan om 7.15 uur. Zaterdagmiddag zal voor de jeugdleden van de Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn" een onderlinge wedstrijd worden gehouden, welke wordt gefinan cierd door het magazijn „Tip-Top". Punt van samenkomst is café „Centrum" om drie uur. Oudere leden van „De Voorn" maakten zaterdag een trip naar Kampen. De vangst was zo groot, dat men besloot nog maals een tocht te ondernemen naar de visrijke gronden, en wel op zaterdag 27 oktober. Men melde zich dus spoedig aan om teleurstelling te voorkomen. Hidde Dirks Kat, de Kommandeur van de „Juffrouw Klara", van wiens avon turen in de uzige Poolzeeën wij hierby iels vertellen. vogels, die op het water dreven. Ik haastte mij op zijn uitroepen naar hem toe en, daar ik deze wezens meer had ontmoet, kon ik tot mijn vreugde vast stellen, dat het wilden of inboorlingen waren! Wij schreeuwden wat wij kon den en tot ons geluk werden wij door de wilden gehoord, die naderbij kwa men, doch op een afstand van ongeveer 100 roeden van de kust bleven liggen. In mijn verlegenheid riep ik hun een woord toe, dat ik mij van vroeger her innerde, maar waarvan ik zelf de be tekenis niet kende. „Ome kageit!" Later vernam ik, dat dit „Vriend, kom hier!" betekende en dat moet weJ zo zijn, want inderdaad kwamen de wilden in hun schuitjes op ons af. Door naar de zon te wijzen gaven zij te kennen, dat zij de volgende dag te rug zouden komen. Dit werd helaas pas twee dagen later, daar de volgende dag er een was met een verschikkelijke storm en een hevige sneeuwjacht. Doch toen, inderdaad keerden zij weer en bij die gelegenheid maakte ik hen nog eens goed onze onmacht en ons gebrek aan voedsel duidelijk." BIJNA NOG OMGEKOMEN HET WAS MIJN stuurman, die mij de volgende morgen, die van de 18e oktober, de vraag stelde: „Kom mandeur, leeft gij nog?" Ik kon haar nauwelijks met „Ja!" beantwoorden. Mijn metgezel in nood en leed klaagde over zijn gezwollen benen en zijn pijnlijk lichaam en was schier niet in staat rechtop te gaan zitten. Toch deed hij dat, hoewel het hem ontzettende pijnen kostte, en dat was ons geluk. Wij waren 's avonds, voor wij ons ter ruste hadden gelegd, nogal van de plaats afgedwaald, waar de wilden ons aan land hadden gezet. Door zich op te richten zag de stuur man hen naar ons zoeken; zij hadden ons waarschijnlijk anders nimmer ge vonden Talloze avonturen beleeft Hidde Dirks dan nog en eerst ver in 1778 kwam ik met een vaartuig op het eiland Ame land aan en ontmoette vrouw en kind in goede gezondheid. Het is mij on mogelijk deze zielroerende blijdschap te beschrijven. De mensen op straat hieven een vreugdegejuich aan en rie pen elkander mijn terugkomst toe. God zij hartgrondig gedankt voor alle onverdiende genade, aan mij, Hidde Dirks Kat bewezen!" EDE. Uit het kwartaaloverzicht van de Algemene Kunstzijde Unie N.V. blijkt, dat de omzet in het derde kwartaal 46.6 miljoen gulden heeft bedragen tegen 50.3 miljoen in het tweede kwartaal en 51.6 miljoen in het derde kwartaal van 1955. De netto winst bedroeg in hetderde kwartaal 8.9 miljoen gulden tegen 5.6 miljoen in het tweede kwartaal. Deze ver hoging is het gevolg van een sterke stij ging van de inkomsten (dividenden en interest) van deelneming in vergelijking met het tweede kwartaal. Het gewone aandelenkapitaal bleef onveranderd op 113.2 miljoen gulden gehandhaafd. WIJZE WOORDEN KUNST EN SMAAK De kunst geeft de regels, en de smaak de uitzonderingen. (Montesquieu) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENENDAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1