L. HE IJ Extra geur - Extra smaak De oliebollen moeten „Sparta" helpen DEMONSTRATIE RENSWOUDE Nu een speciale PICKWICK theepot De terugkeer van ARAM 'mmmmm.m wmmm- mm Koninklijke onderscheidingen bi j Scheep j es wol f abriek Scheepjeswolharmonie naar Amsterdam Bromfiets rijdt tegen volkswagen Theezet-duel om kampioene van Veenendaal Verbreding Achterkerkstraat Interne verbouwing bij de firma Hootsen MET OLIEHAARDEN EN -KACHELS Joh. van Voorthuizen Vernieuwd pand fa. W. van Schuppen aanwinst voor Hoofdstraat „De prins student" Achterbergse brandweer behaalde overwinning <^ondom de uneratoren Ses* Jj Douwe Egberts de fijne Engelse Melange Enige maanden geleden stond Cor dit gemis onder de leden van „Sparta' van Barneveld, één van Nederlands drie beste turnsters in ons blad in het middelpunt van de belangstelling. In een uitgebreid artikel hebben we toen getracht iets te vertellen omtrent de persoon en het turnwerk van onze Veenendaalse, die in de hoogste regi onen van de turnwereld naar voren komt. niet aan den lijve gevoeld, als men bij wedstrijden verstek moet laten gaan op de nummers: evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers, om de doodeenvoudige reden, dat men deze toestellen niet heeft. Veenendalers, we zijn allen trots op „Sparta", de grootste van onze plaatse lijke verenigingen. En nu is de ge- We schreven over het enthousiasme, j legenheid daar om van onze kant iets waarmee Cor van Barneveld zich steeds vcor ons „Sparta" te doen, nl. een klein weer op haar liefhebberij, de turnsport, steentje bij te dragen om „Sparta" de gooit. Dit enthousiasme heeft haar op i hoognodige instrumenten te verschaf- het niveau gebracht, waarop zij thans haar oefeningen draait. Er is echter meer nodig dan enthou siasme om één van de hoge sporten op de gymnastiekladder te bereiken. Daar voor moet men de beschikking hebben over deugdelijke toestellen. En daar van mist „Sparta", onze plaatselijke gymnastiekvereniging er nog twee, nl. we vermeldden het ook reeds een brug met ongelijke leggers en een even wichtsbalk. fen. De bestuursleden van „Sparta" zitten niet stil; alle mogelijke middelen wor den aangewend om aan geld te komen. Een voetbalwedstrijd tussen de v.v. Veenendaal en Veenendaal-rest bracht reeds f 450,op. Maar men heeft f 1900,— nodig! Om het ontbrekende bedrag bijeen te brengen gaat men een oliebollenactie organiseren. Het mes gaat dus van twee kanten snijden. Wij kopen een zakje Om zich op deze toestellen de no- i oliebolen, met het gevolg, dat wij de dige bekwaamheid te verwerven, reist gymnastiekvereniging „Sparta" een Cor iedere week naar Utrecht om daar stapje dichter bij de toestellen hebben te gaan trainen. Dit is geen ideale toe- gebracht en wij onszelf hebben getrak- stand, maar in ieder geval een op- teerd op niet te versmaden oliebollen, lossing goor het probleem, waarmee j De ingrediënten voor de oliebollen onze nationale keurturnster te kampen zijn bijeengebracht door verschillende heeft. Maar niet ieder lid van „Sparta" kan wekelijks de reis naar Utrecht onder nemen om zich ook met deze toestellen1 vertrouwd te maken, hoewel het me rendeel van deze leden met evenveel enthousiasme de turnsport bedrijft als Cor van Barneveld. Hoe dikwijls wordt Maandag j.l. herdachten een zestal werknemers van de Koninklijke Scheep- jeswolfabrieken het feit, dat zij 40 jaar in dienst van deze onderneming waren. In een bijeenkomst op de fabriek reikte burgemeester Bakker aan de heren G. v. d. Poel, Valleistraat 150, C. van Barne veld, Rozenstraat 9, A. Rebergen, Juliana- straat 51 en A. van Dijk, Parallelweg 87, de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uit, terwijl burgemeester Oldenhof van Ede aan de heer A. Sukkel, Buurtlaan 129, eveneens de zilveren eremedaille uitreikte. Zaterdag 20 oktober a.s. zal de Scheep jeswolharmonie muzikale medewerking verlenen aan de viering van het tien jarig bestaan van de UNESCO, centrum Nederland. Deze herdenking zal in Amsterdam plaats vinden; één der onderdelen daar van is een grootse optocht, waaraan door meer dan 3000 personen wordt deelge nomen, terwijl twaalf muziekkorpsen en drumbands voor de muzikale omlijsting zullen zorgdragen. Het is voor de Scheep jeswolharmonie zeker een eer aan deze festiviteiten te mogen medewerken. Veenendaalse fabrikanten, grossiers en winkeliers en de bollen worden gebak ken door de fa. B. Hannisse. De oliebollenverkoop start op vrijdag 19 oktober a.s. Tevoren wordt in iedere straat bekendgemaakt, wanneer de olie bollen te verkrijgen zijn. En de prijs van zo'n bolletje? Eén dubbeltje. Ze zijn verkrijgbaar in zak jes van vijf en tien stuks. Veenendalers, laat u de oliebollen goed smaken, dan komen de toestellen van „Sparta" er vanzelf. Heden omstreeks half elf draaide in de Hoofdstraat voor het gemeentehuis een volkswagen, komende van de richting Zandstraat, de andere rijbaan op. De be stuurder lette daarbij niet voldoende op het achterop komende verkeer, met als gevolg dat een achter hem rijdende bromfiets tegen de volkswagen botste. De bromfiets werd flink beschadigd en de bestuurder, afkomstig uit Rhenen, liep lelijke verwondingen in zijn gezicht op. Zijn echtgenote die achterop zat kwam er vrijwel zonder letsel af. Zoals wij reeds eerder konden aan kondigen wordt op dinsdag 23 oktober a.s., 's middags om 4 uur en 's avonds om 8 uur, in gebouw ,,'t Trefpunt" voor de huisvrouwen een z.g. theezet-duel ge houden om te komen tot een kampioene theezetster van Veenendaal en omgeving. De kampioene van Veenendaal zal weer kunnen meedingen naar het kampioen schap van midden-Nederland en tenslotte dan aan de nationale kampioenschappen kunnen meedoen. Tevens zullen die middag en avond enige films worden vertoond en zal een uiteenzetting worden gegeven over thee zetten. Een en ander wordt georganiseerd door het Theebureau voor Nederland. Men is op het ogenblik bezig om, met gebruikmaking van de oude straatstenen uit de Kerkewijk de toegang van de Markt naar de Achterkerkstraat belang rijk te verbreden en hiertoe wordt dan gebruik gemaakt van een gedeelte van het terrein waar voorheen de pastorie stond. Aan de buitenkant is er niets ver anderd maar wie in de afgelopen dagen een bezoek heeft gebracht aan de win kels van de firma E. H. Hootsen in de Hoofdstraat zal de veranderingen hier stellig opgevallen zijn. Vooral op num mer 77 waar de winkelruimte belang rijk is uitgebreid en het geheel een vernieuwing heeft ondergaan. Een speciale afdeling glaswerk en kristal werd ingericht. Terwijl de uit breiding ten goede kwam aan alle af delingen welke men hier voor elk ar tikel aantreft heeft deze vooral gediend ter vergroting van de speelgoedafde ling welke nu een zeer grote ruimte beslaat. Het geheel van deze winkel met zijn enorme verscheidenheid aan artikelen is nu overzichtelijk ingedeeld. Met be paalde kleur-effecten werd een af scheiding bereikt met voor iedere af deling weer eigen sfeer. De winkelin stallateur, de firma De Haas uit Rot terdam heeft zeer veel eer ingelegd met wat hier tot stand kwam. Nog een verandering bij de firma Hootsen is de aanbouw en ingebruik neming van de ook bij de gelegenheid van de heropening in het middelpunt op zaterdag 20 oktober a.s. van 35 en van 79 uur in gebouw „Rehoboth" te Renswoude. Deze demonstratie wordt gegeven door de firma Molenstr. 1, Renswoude, Tel. 08387-364 TOEGANG GRATIS Wij tonen u de nieuwste modellen! Geachte Redactie, Wij zullen het zeer op prijs stellen over enige plaatsruimte te mogen be schikken, in verband met een dringende voetbalaangelegenheid, die met zeer veel spoed opheldering behoeft. De inzender van het stuk „Slopende elementen in Rhenens voetbal" willen wij hulde brengen voor zijn welge meende en in zeer juiste woorden in het .belang van de Rhenense voetballe rij geschreven. Wij voelen ons gedrongen als aan vulling op dit stuk de oorzaak van de geruchten over het oprichten van een nieuwe voetbalvereniging, zonder er doekjes om te winden, naar voren te brengen. De kiem ligt al in de tijd, dat doel man B. werd vervangen door Jansen, toen wij op een zondagochtend in een spoedvergadering bijeen werden geroe pen, omdat B. weer op doel moest, ter wijl de elftalcommissie anders had be sloten. Nu we wéér een nieuwe doelman hebben (een betere gaat nu eenmaal vóór) komt opnieuw de onsportiviteit bij B. boven, doch nu hij geen voet meer aan de grond kan krijgen, wil hij trachten een nieuwe club op te richten, ten koste van de vereniging, waarvoor hij zovele jaren de kleuren met ons verdedigde. Het is ons een raadsel, dat iemand zo iets kan doen, We vragen ons af of hij soms steun vindt bij het inmiddels af getreden bestuurslid A., die tevens tweede secretaris was, maar nog nooit iets voor de vereniging heeft gedaan en wegliep, toen hij als tweede secretaris moest optreden in verband met een be- stuursvakature. Het gerucht gaat zelfs al, dat er een tweede oud-bestuurder in het complot zou zitten. Men zal het met ons eens zijn, dat deze mensen, deels om hun onsportieve houding en deels omdat zij alleen maar bestuurslid willen zijn om met de neus vooraan te staan, zich schuldig maken aan afbraak van de voetbalsport in Rhenen. Daarom hebben wij eendrachtig be sloten ons met hand en tand tegen der gelijke praktijken te verzetten en te verdedigen. Wij wensen eerlijke be stuursleden en sportieve leden, die zich bij de beslissing van de meerderheid kunnen neerleggen. Vriendjespolitiek mag in een vereniging niet voorkomen. We spreken de hoop uit, dat zij, die de voetbalsport in Rhenen definitief de nek om willen draaien, nog bijtijds van gedachten zullen veranderen. Laat het hun door dit, door de spelers van het" eerste elftal van Rhenus met hun reserves ondertekende stuk, dui delijk worden, dat de groen-witten ho-t mogeen zijn. De redactie van De Vallei dankend voor de afgestane plaatsruimte tekenen wij eensgezind: Hans Bleijenberg, aanvoerder W. van Arkel G. van Mourik S. de Beer K. van Daalen J. van Doorn W. Pleijler W. Veldhuizen T. v. Stokkum T. Spies E. Ophof G. J. van Baaren T. Hovestad. •\.leren maken er de man; Maar de kous maakt er de dame, Wees délr óók maar zeker van. Kousen zijn een „onderdeeltje", Waar een iedereén op let; VRAAG UW WINKELIER Deze prachtige KOUSEN zijn in alle soorten en maten steeds voorradig bij i Op de kous van échte dames Staat het merk van SETTER SET. Clingt Doornbos PUBLICATIE SETTER SET DEPARTMENT VEENENDAAL Hoofdstr. 45 Tel. 2165 Veenendaal der belangstelling gekomen speciale af deling woningtextiel in de winkel aan de overkant op nummer 72. Men treft hier een enorme sortering in een ruimte welke voor een goede en gemakkelijke beoordeling van kleuren en kwaliteiten bijzonder geschikt is, vooral dank zij de grote aandacht welke hier is besteed aan het brengen van veel licht. Enorm druk is het geweest bij het Elektrotechnisch Bureau van de firma W. van Schuppen in de Hoofdstraat nadat vrijdagmiddag om 3 uur de even nieuwe winkeldeur van het geheel ver nieuwde pand officieel voor het eerst open ging. Groot was ook het aantal bij deze gelegenheid ontvangen bloem stukken welke de prachtige zaak sier den. Reeds voor het binnenkomen waren de bezoekers enthousiast over de fraaie nieuwe houten pui en de wel zeer ge slaagde etalage met een aantrekkelijke en tot binnengaan nodigende portiek, welke bij elkaar een goede aanwinst vormen voor het aanzien van onze be langrijkste winkelstraat. De winkel is al evengoed geslaagd en het is vergeleken met de oude situatie vooral de veel grotere ruimte welke hier de belangrijkste verbetering vormt. Het geheel is een bijzonder compliment waard voor de heer Ab Boers, die dit alles ontwierp. Origineel is ook de trapleuning in de winkel in de vorm van een muziekbalk, terwijl hoe kan het anders in dit centrum van elek trische apparaten de winkelverlich ting opvallend is door de mate waarin deze het daglicht benaderd. Ook de moderne toonbank doet het uitstekend. Het belangrijkste van de nieuwe win kel is wel de indrukwekkende verschei denheid en sortering elektrische appa raten hier op zeer overzichtelijke wijze bijeen gebracht, en dat in een omvang welke in de oude winkel bij lange na niet te bergen zou zijn geweest. DE ZWIJGENDE COMPONIST De nationale held op muziekgebied in Finland, Jan Sibelius, had reeds toen hij 33 jaar was, de meeste van zijn compo sities geschapen. Sedert 1929 heeft Sibe lius niets meer gepubliceerd. Hij noemt zichzelf „het gesloten boek", wanneer indiscrete vragen hem daarover worden gesteld. DE WEG VAN DE BIJBEL „In geen land ter wereld werden in het laatste jaar zoveel Bijbels verspreid als in Brazilië". Dit heeft het Amerikaans Bijbelgenootschap bekend gemaakt. In verscheidene staten van Latijns Amerika heeft men zelfs de verspreiding van de populaire Bijbeluitgaven moeten „rant soeneren". In Japan kreeg een in modern Japans vertaalde Bijbel zelfs de literatuurprijs als „het beste boek van het jaar" en met bijna twee miljoen exemplaren in het jaar 1955 kon een half miljoen Bijbels meer worden verspreid dan in het vorige jaar. Het Amerikaanse Bijbelgenootschap had in het jaar 1955 een totaaloplage van 15 miljoen Bijbels. Sedert zijn oprichting in 1816 verspreidde het bijna een half mil jard Bijbels. (Oud Heidelberg) Vanaf a.s. vrijdag draait in het Luxor Theater de film „De Prins Student". De korte inhoud van deze film is als volgt: Teneinde zijn land van financiële on dergang te redden, arrangeert de Koning van Karlsburg een huwelijk van zijn kleinzoon en troonopvolger Prins Karl Franz, en de vermogende Johanna, prin ses van Nordhausen, een mooi, jong en levendig meisje, dat al spoedig een offi cieel bezoek aan Karlsburg komt bren gen. Tot haar grote teleurstelling ontdekt Johanna dat Karl, die in de Pruisische militaire traditie is opgevoed, een koude en arrogante jongeman is, die geen der deugden bezit, die zij juist zo in een man bewondert. Daar de welvaart van zijn land van deze overeenkomst afhangt, be sluit de koning Karls persoonlijkheid te laten ontwikkelen tot datgene wat Jo hanna wenst en besluit hem naar de universiteit van Heidelberg te zenden. Dit plan om Karl wat menselijker te maken lukt maar al te goed, want hij wordt hals over kop verliefd op een lief dienstertje van de herberg, Kathie. Teneinde haar jawoord gemakkelijker te krijgen, ziet hij van het dragen van z'n titel verder af en heeft dè tijd van z'n leven als mijnheer Franz. Nu hij de vrijheid heeft leren kennen wil hij niet langer troonopvolger zijn en dringt er bij Kathie op aan met hem naar Parijs te gaan. Maar dan sterft zijn groot vader, Koning Karl en hij realiseert zich niet langer vrij te zijn om zelf zijn toe komst te kiezen en nu Prinses Johanna ten laatste toch heeft toegestemd hem te trouwen, dat hij verplicht is zijn Heidel- bergse liefde voor altijd op te geven. (Vervolg van pagina 1.) haard bereikbaar was via de normale toegangswegen. Overigens rukte deze ploeg al in, toen de brand nog niet ge heel was gedwongen. De commandant van Rhenen, de heer N. Souwerbren, bracht dank aan de schenkers van de bekers, prees de brandweerlieden, dat zij hun vrije tijd hadden opgeofferd en sprak tenslotte de hoop uit, dat dit soort ontmoetingen, die ook in de toekomst zullen plaats vinden, zullen bijdragen tot verstevi ging van de onderlinge band, belang rijk voor een goede samenwerking. In hotel Laheij vond de prijsuitreiking plaats. Eist had 608 punten behaald, Rhe nen 675 en Achterberg 683. Zowel de be- velvoerdersprijs als de korpsbeker vie len hierdoor in Achterbergse handen. De heer Souwerbren complimenteerde de ploeg, die onder gejuich de beide bokalen in ontvangst nam. De wedstrijdcommissie, bestaande uit de heren Joh. Baars (Rhenen), T. Eimers (Eist), D. D. van Eldik (Achterberg) en de heer H. Hendriks (adm.) maakte be kend, dat de bekers definitief bezit wor den, wanneer ze driemaal achtereen of vijfmaal in totaal zijn gewonnen. De wedstrijd werd bijgewoond door de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, wethouder W. Klaassen, wethouder J. Boelhouder, de heer J. Staleman, kringhoofd Bescher ming Bevolking U3 te Doorn en de heer C. Smolders, hoofd Zelf Bescherming der gemeente Rhenen. Ut doe me goed, asdadde we een ju- bilaoris in ons midde hebbe. De direk- teur van de meziek is zestig jaor ge- worde en hoewel ut stuk in de krant van vléje weêk nou nie bepaold hele- maol te vollege was, hèk toch wel be grepen, asdat ie, krèk as ikke, nie bui- te de Rhenese toren kan. Affijn, me neer Hoölhorst, lotte we mekaore de hand mör schudde. Ik bin de zestig jaor ök al gepasseerd en ik heb ge lukkig de Cunerao ök nooit hoeve te misse. Ut is raor, mör dat heurt 'r bij ons zo bij wör. Veronderstel asdadde in ut Veên zat, nou eh ze konden ut van mijn gestöle krijgen. Ik gonk iede re dag naor Rhenen gleuf ik. Lotte ze dan mör schelden in de krant, asdat 'r nooit niks te doen is, mör Rhenen en de toren wille we toch niet misse. Enne, dan dat kareljon wör. Das d'r ök nog niet. Elleke weêk leês ik in de krant, asdat 'r weer een bietjie bij ge- kommen is, mör asdut mijn vraogt, hét gehollepe, asdak 'r nog is op heb gewéze. D'r mot minstens weer hon derd pop bij minse! Wat 'r toch aon ut handjie is mit de voetbal van Rhenus is me altijd nog nie goed duidelijk. Nou hèwwe toch een goeie klup, zou ik zo zegge enne nou is ut wéér nie goed. Wat zijn dat toch veur minse, die altijd proberen roet in ut ete te goöie? De voetballers van Rhenus motte d'r mör is goed over denken, wat 'r aon gedaon mot worde. Een nije klup kan d'r in alle gevalle nie meer bij. Dan komme we zo zag- giesan in de onderafdeling van de on derafdeling, zeg ut nou zellef. Ut zou dezellefde kant opgaon as mit de karrek. Daor richte ze ök zo af en toe weer is een nij afdelinkie op. En wat bereike ze d'r mee? Verdeeldheid, haot, nijd, ruzie en geen domienee. Ik zou nie weten, hoe lang ze al zonder zitte. As d'r een nije op de nominatie staot en hij heurt wat 'r in Rhenen aon de hand is, nou eh dan wit ie al bij veurbaot, asdat ie nie komt. Ut is droevig gesteld mit ons. Ik wil geen preek gaon houwe, want ik bin geen veurganger, mör of de nou ut voetballe nimt, of de middelstand of de karrek (en niet allenig de grote), overal in Rhenen schijnt de splijtzwam volop te tiere. Ik weet niet of dat nou een speciaole Rhenese gewoonte is, in alle gevalle is ut een barre slechte! De Klokkenverkoper EDESE GEMEENTERAAD VERGADERT Woensdag 17 oktober a.s. om 8 uur 's avonds komt de Edese gemeenteraad in openbare vergadering bijeen in „De Bergpoort" te Ede. PLANTSOENEN Renswoude zal weer verfraaid worden door de aanleg van enkele plantsoenen in de kom der gemeente. Tegenover het monument voor oorlogsslachtoffers zal een geheel nieuw plantsoen worden aan gelegd. Hierdoor zal tevens de uitrit van af de Oude Holleweg op de Dorpsstraat danig verbeterd worden. Verder zal het plantsoen op de hoek van de Taets van Amerongenweg—Oude Holleweg een uit breiding ondergaan. BILJARTERS WEER IN BONDS- COMPETITIE De biljartvereniging „Renswoude" heeft besloten dit jaar weer met twee viertallen aan de bondscompetitie deel te nemen. Het eerste team is dit jaar ver zwakt door het niet meer meespelen van de heer J. Vink. Het tweede team is ech ter versterkt door enkele nieuwe leden. Over het algemeen mag men de nieuwe competitie met vertrouwen tegemoetzien. Verder heeft men besloten voor de leden een trainingsavond te houden en wel op iedere vrijdagavond van de week bij de heer C. Vink. GESLAAGDEN E.H.B.O.-CURSUS Voor het dezer dagen gehouden examen voor het E.H.B.O.-diploma slaagden de dames H. v. d. Ham-Morren, J. van Dijk- Robbertsen, E. Lagerweij, L. Lagerweij, G. Meuleman-Rood, W. Vlaanderen, M. v. Voorst-v. d. Berg, E. L. v. Vulpen; en de heren G. L. J. Koops, J. Leppers en R. Wolfswinkel. De cursus werd gegeven door de afdeling Renswoude van het Ned. Roode Kruis en stond onder leiding van dr. J. H. Renken uit Scherpenzeel. 4? Schenk uw Pickwick thee uit de speciale Pickwicktheepot die nu verkrijgbaar is op 750 punten, verpakt bij Douwe Egberts thee en koHie. Deze fraaie pastelkleur ge theepot is op de vo1 gende punten beter: 1 Tuit kar) niet lekken 2 Grote opening; ge makkelijker Schoon maken. 3 Hoog kraagdeksel, blijft stevig bevestigd tijdens het schenken De andere theepot van 450 punten is niet meer" verkrijgbaar ffe-o "d?? Pickwick Thee geeft u niet alleen méér smaak en méér geur, maar beloont u ook met een opvallend royale, goudkleurige afschcnk. Vergeet niet, Pickwick Thee te Ctjlon Mtlangt 108 et Engelse Melange 94 et Picknick Theezakjes in doosjes san 20 stuks 98 ct sn doosjes ran 10 sinks X a (22) Het hart klopte Aram in de keel, doch op het zelfde ogenblik zag hij de wachters de boom terug trekken. Een van hen kwam de stoet tegemoet en schreeuwde: „Gij hebt een goede buit gemaakt, zie ik! Wat zullen ze kijken, daarbinnen! Kijk, daar komen ze al! Rij maar gauw door!" Aram gromde iets on verstaanbaars en gaf zijn paard de sporen, terwijl hij de anderen een wenk gaf, hem te volgen. Over de tenten heen zag hij op de muren van de stad de burgers van Pomplina verschijnen en uit de opmer kingen van de schildwacht had hij reeds begrepen, dat de opslagplaatsen van levensmiddelen zich vlak onder de stadswallen moesten bevinden. Net iets voor die schurken om een dergelijke verfijnde marteling te bedenken. Langzaam trok de stoet dwars door het vijandelijke legerkamp. Hier en daar stonden groep jes krijgers met elkaar te praten, elders maakten er enkelen hun wapens schoon, maar allen hadden zij die lange, rossige baarden, waaraan zij waarschijnlijk hun naam te danken hadden. Als de wagens hen passeerden, wezen zij elkaar er op; een enkele schreeuwde een ruwe opmerking, doch blijkbaar koesterde niemand enige achterdocht. Doch Arams mannen waren voortdurend op hun hoede. Ieder ogenblik verwachtten zij alarmkreten te horen, ten teken, dat zij ontdekt waren. Plotseling hield Aram met een ruk zijn paard in, strak staarde hij naar een tent, groter dan de andere, waarvoor enkele mannen zaten te praten. Een blinde woede maakte zich van hem meester. (Wordt vervolgd.!

De Vallei | 1956 | | pagina 2