L. H E IJ Waardeert U voortreffelijke pasvorm! EEN NEDERLANDS ELFTAL MET VERRASSINGEN Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN De terugkeer van ARAM ƒ1.000.000 Na de voetbal-les tegen de London Combination Schaap, De Munck en Koopal vervangen Derby Eist - Oranje-Wil Zondagsdienst doktoren Gouden echtpaar PRIVÉ-LES Dansschool WIM SPAAN RHENEN -eelnemers! J. M. DE RIDDER Officiële bekendmaking Nieuwe forensenbelasting? Hoeden Driek heb et niet kenne redde met die teezet-mets. Ze heb geen prijs kenne winne. Toch heb ze goed heur best gedaan. Weekelang heb ze ge- repeteert Het heb heel wat tee ge kost. Iedere dag weer. Anders drinke we nooit geen tee en nou was het meer dan in ons heele trouwe. En iedereen die bij ons kwam, de ziekevonnis-man, of de schoenmaaker, tot die nette-vrouw uit-et-woonwaagekamp toé, allemaal moeste ze staande effies proeve van et zetsel van Driek. Eenparig zijden ze dat Driek in de prijze zou valle. Daarom is het heur nou zoo bar teegegevalle, dat ze der naast gevalle is. En wie krijgt nou de schuld? Jelui mooge drie keer raade. Ik wed dat jelui et de eeste keer al weete. Na tuurlik Wout. Ja, Barbertje moet han- ge, zeg ik maar. Dat zit zoo. Driek zegt van der eige, da ze zeeningachtig is. Als ze een daggie uitgaat, zegt ze al tijd, dat ze 's nachts heel niet ge- slaape heb. Ik laat dat maar zoo, maar der is niks van waar, ik let daar op, en ze slaapt altijd as een roos. Maar ze zegt dat ze zeeningachtig is en ik ga der niet op in. Nou heb ze laats in een doktersbericht in een krantje, dat ze bij de droogist had gekreege, toen ze der eige liet weege, gezien, dat minse, die eksaame moeste doen, niet bang moeste weeze, maar voor die tijd een paar Hofman-druppels moete slikke. Je word dan volgus die dokter rustig en je krijgt je diploma vast en zeeker. Nou had ik al eerder van die drup pels gehoord. Maar ik heb vroeger as jonge knul es heevig ruzie gehad met een vent, die ook Hofman heette en die mijn met de verkoop van een paar duive een vieze loer gedraaid heb,wordt ingenomen door Voges, een indivi- Zaterdag was het bijzonder guur en koud weer. Vele toeschouwers bleven behaaglijk by de kachel zitten en kwa men dus niet naar het voetbalveld. Ook waren er nogal wat terreinafkeuringen. Zondag daarentegen was het heerlijk herfstweer en behoefde men heus geen dikke jas aan te hebben wanneer men naar het voetbalveld ging. Al met al weer een duidelyk bewijs hoe grillig Moeder natuur in Nederland haar scep ter kan zwaaien. Voor de voetbalclubs geeft dit slechte weer enkel maar stag natie en wanneer de afkeuringen reeds zo vroeg in het seizoen beginnen zien de leiders er al weer een „latertje" van komen. Deze week ligt het zondagvoetbal wederom stil in verband met de inter- landwedstryd tegen Denemarken. Al leen de reserve-elftallen van de zondag verenigingen komen binnen de lynen. Voor de ZMC is wel een volledig programma vastgesteld en zoals het er nu naar uitziet zal dit ondanks de lage temperatuur wel kunnen worden af gewerkt. Het was inderdaad een harde voetballes die het voorlopig Nederlands elftal vo rige week woensdag in Amsterdam te verwerken kreeg. De wijzigingen in het Nederlands elftal voor de wedstrijd van a.s. zondag tegen de Deense amateurs zullen hieraan dan ook wel niet vreemd zijn. Of het elftal in zijn geheel echter sterker is dan tegen België dient te worden afgewacht. De Nederlandse ploeg zal in Kopenhagen hiervan het bewijs moeten leveren. Toch hadden wij in het oranje-team gaarne wat meer „klasse" gezien. Ons inziens heeft men deze er ten dele uitgehaald. Hoewel wij de kwaliteiten van De Munck hoger aanslaan dan die van Land man, mogen we in laatstgenoemde toch wel vertrouwen hebben. De Munck kon men wegens een blessure niet opstellen. De vervanging van Rinus Schaap door de weer uit de voorhoede gehaalde Noter- mans is een verrassing in optima forma, welke wel niet door iedereen zal worden begrepen. Schaap, vooral in technisch en taktisch opzicht altijd nog een van de bes ten wordt ineens botweg gepasseerd, ter wijl men Klaassens, die kwalitatief toch veel minder is, zijn plaats laat behouden. De plaats van Notermans in de voorhoede kunnen we tevreden zijn. Stormram Appel heeft men tegen Denemarken gehand haafd. Op deze plaats hadden wij gaarne een technisch begaafd speler gezien en niet een speciale doorzetter. Wellicht grijpt de KC nog eens terug op Faas Wil kes, die zondag j.l. in Venlo nog schitter de. De opstelling van de oranjehemden is als volgt: doel: Landman (SCH); achter: Wiersma (PSV), aanvoerder, en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV); voor Bosselaar (Sparta), Voges (Spel. Enschede), Appel (Fortuna '54), Lenstra (Spel. Enschede) en Moulijn (Feyenoord). Eist speelt zondagmiddag om 12 uur op eigen terrein de derby tegen Oranje Wit. Van deze wedstrijd is het heel moeilijk iets te zeggen. We houden het voorlopig maar op een verdeling der punten. DOVO gaat zaterdag op bezoek bij Apeldoorn. Een lastige uitwedstrijd, maar er kan gewonnen worden. We verwachten dat beide puntjes in Veenendaal terecht komen. VRC moet zijn kleuren op eigen terrein verdedigen tegen AZSV. Zonder meer verwachten we dat beide punten in Vee nendaal zullen blijven. De Merino's speelt uit tegen IJsselmeer- vogels 2. Een lastige tegenstander. Met een verdeling der punten mogen de Vee- nendalers de handen dichtknijpen. Musketiers gaat naar Eemnes. Een over winning voor de Elstenaren ligt in de lijn der verwachtingen. Spel. Rhenen speelt ook al uit en wel tegen SVM-boys. Ook hier zullen de pun ten wel in de buurt blijven en dus in Rhenen terecht komen. Kulan krijgt bezoek van Terre Neuve. Wil men een leidende positie behouden, dan is het zaak dat er gewonnen wordt. De punten zullen dan ook wel in eigen home blijven. Voor de reserve-elftallen is het pro gramma: Scherpenzeel 2 Renswoude 2; Rhenus 3 RKVUV 2; DOVO 3 Mus ketiers 2; SDVB 2 VRC 3; GVVV 3 Spel. Rhenen 3; Tr. Boys 3 Spel. Rhe nen 2; VRC 4 DOVO 4. TRALIES VAN BAMBOE Deze prachtige KOUSEN zijn in alle soorten en maten steeds voorradig bij Hooldstr. 45 Tel. 2165 Veenendi Mt m gaan met vermindering van de druk de rijksbelastingen, zodat men alleen een verschuiving krijgt. Men mag dus veronderstellen, dat het voor de belastingbetaler geen ver schil maakt aan welk orgaan hij belas ting betaalt. Het is om het even of iemand duizend gulden inkomstenbe lasting moet betalen of dat hij acht- voorzieningspeil) of zal men net als vroeger weer reclame gaan maken met lagere belastingen? Het is in de verste verte niet bekend of en wanneer een woonplaatsbelasting zal worden ingesteld. Feit blijft, dat er iets moet gebeuren om de positie van de Nederlandse gemeenten te ver beteren. VEENENDAAL Geboren: Antoinette, d. v. D. ter Hoe ven en G. Q. W. Hospers; Johanna, d. v. W. Goedhart en J. B. Broeze; Rika Walda, d. v. J. Hensen en T. P«st; Otto Arie, z. v. A. van Elsacker en O. Weijman; Henriëtta Maria, d. v. J. Sieck en G. van de Ven del; Frouwina Anna, d. v. P. Karsten en M. F. A. Breukelaar. Ondertrouwd: W. G. van Dijk en C. Aalberts; E. Bouman en G. van Santen; L. van de Pol en A. van de Bovenkamp; A. van Amerongen en C. J. Versteeg; H. F. Gregoire en A. Versteeg. Getrouwd: J. Turkesteen en M. Leen heer; K. M. Siebert en G. Edink. Overleden: Rijndert Kenken, 63 jaar en 10 m., echtg. v. N. Hogeweg; Emma Hen- drica van der Meijden, 73 jaar, echtg. v. G. J. v. d. Broek. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Maria, d. v. J. v. Burken en G. Boon. Overleden: Evert Jan van de Kraats, 71 jaar. RHENEN Geboren: Cornelia Willemina, d. v. D. G. Hardeman en R. Dijkhuizen; Gijsber- tus, z. v. J. C. van de Haar en F. A. van Dijk; Elbert, z. v. J. van den Hul en P. van der Waaij; Rudi, z. v. G. Passenier en H. van Smaalen; Jan, z. v. P. Kleijer en D. van den Bos. Ondertrouwd: Gerrit Jan Spies en Jan netje Adriana van Zetten. Overleden: Pieter van der Most, 84 jaar, geh. m. F. J. Bout; Willem van Barne- veld, 74 jaar, geh. m. C. van Asselt. AMERONGEN Geboren: Willem Christiaan, z. v. C. Haast en C. P. v. d. Kolk; Everhardus Antony, z. v. E. A. Roosen en J. U. Pom- per; Willem, z. v. A. Veldhuizen en M. H. Lagemaat. RENSWOUDE Geboren: Henny Cornelia, d. v. F. van de Fiert en F. C. R. van Voorthuizen; Herman, z. v. P. Ginkel en D. Scholten. Getrouwd: Cornelis Lagerweij en Jan- nigje van de Fliert; Gijsbertus van Doorn en Jannigje van Veldiiuizen. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstraat, tel. 2529. RHENEN. dr. G. E. Wfjchers, Achterb. str.weg 191, telefoon 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur alleen voor dringende gevallen dr. Van Ommeren van Eist, tel. 08377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur van Lunteren, telefoon 08388-460. VEENENDAAL. Markt 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Vermaas. Vredeskerk 9.30 uur ds. Vermaas, 5 uur ds. Van de Pol. Veeneind 3 uur ds. Wis gerhof, donderdag 7.30 uur ds. Treure van Ederveen. Dijkstraat 2.45 uur ds. Van Viegen van Achterberg. „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. P. W. Spruyt van Amsterdam. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstraat) 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Mulder van Naarden. Apost. Genoot schap 9.30 en 4 uur. Ger. Gem. (Fluiters- straat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. (Syn. geb. „Eltheto") onbekend. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager vam Amerongen, 5 uur ds. N. Kooreman, jeugddienst. Woensdag 7.30 u. ds. N. Kooreman, dankdienst voor het ge was. Prot. Bond Hotel Laheij 10.30 uur ds. B Doufour van Wageningen. Ger. Kerk (Geb. Irene) 10 uur ds. v. d. Laan van Arnhem, 3.30 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur lees dienst; Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Bos van Oldebroek. Don derdag 7.30 uur ds. L. Vroegindeweij van Gameren (dankstond voor het gewas). RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Van de Peut, 6.30 uur ds. Treure van Ederveen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Treure, 3 uur ds. Van de Peut van Renswoude. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. N. Kooreman van Rhenen, 6 uur ds. L. van de Peut van Renswoude, donderdag 7.30 uur ds. Van Estrik van Nieuwland (dank stond). Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Vrijdag 9 nov. 2.30 en 7.15 uur ds. Dorresteyn van Opheusden (dank stond). ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Van der Linden. ZELFBESTUUR VOOR 32 MILJOEN MENSEN Nigeria, bewoond door 32.000.000 men sen, krijgt dit jaar zelfbestuur, hetgeen een soort springplank is om zoals Ca nada enz. de Dominion-status te ver krijgen. ze waare ziek en een paar daage laater de pijp uit. Daarna heb ik een heevige heekel gehad aan alles wat Hofman was of heette en ook aan die druppels. Toen Driek teege mijn der oover be gon te praate, om voor de tee-zet-wed- strijd een paar Hofmandruppels te slikke, kreege we netuurlik op een nette menier verschil van meening, zooals dat heet, we kreege et met me kaar an de stok zoogezeid. Ik heb Driek in krasse woorden duidelik perbeere te maake dat ze door dat te doen, juist et teegenoovergestelde zou bereike, maar dat ze der beeter an zou doen om voor de wedstrijd een geklutst eitje met konjak in te neeme. Da's rustig en versterkend tegelijk. En warempel, ze is der in getrapt. Ze heb de druppels laate staan en et eitje in- genoome. Maar nou ze geen sukses heb gehad, nou heb ik et netuurlik gedaan. Ik snap der ook niks van, want bij mijn helpt dat middel altijd probaat. Per slot heb ik et goed bedoeld, maar ik ben bang, dat ze der of te veel ei, of teveel kon jak in had zitten. Voortaan gelooft ze mijn netuurlik niet meer. En ik had et zoo goed be doeld. Ik heb weer wat geleerd. Aan- geboode dienste zijn niet altijd welkom. W. Blauwkous Op 28 november a.s. hopen de echte lieden L. van Galen en B. van Galen-van Doorn, wonende Munnikenweg 129 te her denken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruidegom is 79 en de bruid 71 jaar en beiden genieten nog een goede ge zondheid. Het echtpaar heeft vier kinde ren en dertien kleinkinderen. SCHIETWEDSTRIJDEN NATIONALE RESERVE Burgemeester Bakker zal hedenavond in het oefenlokaal van de Nieuwewegse school de prijzen uitreiken, welke de le den van de Nationale Reserve bij de districts-schietwedstrijden te Schaars- bergen hebben behaald. De uitslag van deze wedstrijden was, wat de Veenendaalse vrijwilligers be treft, als volgt: Geweer: 1. M. M. H. Kloot; 2. G. D. W. van Dijk. Lichte mitrailleur: 1. E. de Kleuver; 2. M. M. H. Kloot. VAN DEVENTERSTRAAT 15 duele speler, maar over wiens keuze men wel tevreden mag zijn, daar hij wellicht de man is, die Abe het beste begrijpt. Koopal heeft tenslotte het veld moeten ruimen voor Moulijn, die technisch wel wat in zijn mars heeft, terwijl hij boven dien enorm snel is. Ook over zijn keuze keert de Onderlinge Levensverzekering -Mij. te s Gravenhag aan U allen uit als winst over het afgelopen tijdvak Uitgesloten aansprake- VERTEGENWOORDIGER Schoolstraat 1 VEENENDAAL Gemeente Rhenen PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, afd. financiën, voor een ieder ter inzage ligt het bij Kon. besluit van 30 augustus 1956 nr. 35 goedgekeurde partiële plan van uitbreiding in hoofdzaak voor gronden, gelegen ter weerszijden van de Heimersteinselaan alhier. Rhenen, 31 oktober 1956. De burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. Van maandag tot woensdag a.s. draait in het Luxor Theater de film „Tralies van Bamboe". De inhoud van deze film is in het kort als volgt: Het verhaal speelt zich af tegen het einde van het conflict in Korea. Duizen den Amerikaanse soldaten van de UNO- troepen zijn krijgsgevangenen in Noord- koreaanse kampen, waar zij „her-opge voed" worden en men hen voor een nieu we politieke overtuiging tracht te winnen. De zwakkelingen onder hen, die zich laten beïnvloeden en de z.g. „progres sieve" levensbeschouwing gaan aanhan gen genieten bijzondere voorrechten, maar zij worden door hun kameraden geminacht en gemeden. Sergeant Bill Rand is zo'n „progressieve" gevangene. Rand tracht in de gunst te komen bij Tanya, de vrouw van een ex-Amerikaanse soldaat Clayton, nu communistisch voor man en leider der „hersenspoeling"- centrale. Hij tracht de geheimen van deze Clayton te* weten ie komen. Rand is n.l. een agent der Amerikaanse Inlichtingen dienst, die een rood pakje heeft aange trokken, om bewijzen te verzamelen van de wreedheden, door de Noord-Koreanen begaan jegens hun krijgsgevangenen. Hij heeft grote moeilijkheden met korporaal Brady, ook een der weinige „progres sieven". Het komt tot een uitbarsting tussen beide mannen en dan blijkt ook Brady geheim agent van de inlichtingen dienst te zijn. Zij profiteren beiden van het feit, dat Tanya Clayton veracht en dat de verhou ding tussen beide echtelieden steeds slechter wordt. Rand weet Tanya zo ver te krijgen, dat zij belangrijke dossiers van Clayton, door niemandsland, de Amerikaanse linies bin nensmokkelt. Dit maakt de positie van de wapenstilstands-onderhandelaars der Noordelijken in Panmoenjong een stuk zwakker en zij moeten dus wel toegeven in een wapenstilstand. Als het tot uit wisseling van de krijgsgevangenen komt, kunnen de „progressieven" kiezenin Noord-Korea te blijven of naar hun vaderland terug te keren. Rand verkiest echter niet naar de Amerikaanse linies terug te keren. Hij houdt zijn pose als „progressieve" vol, omdat er nog belang rijke inlichtingen in het vijandelijk ge bied in te winnen zijn. (Vervolg van pagina 1.) nemen. De commissie-Oud heeft ge zegd, dat een zo groot mogelijk deel van de burgerij in de belastingheffing betrokken dient te worden en dacht hierbij aan een heffing naar inkomen en vermogen. Dat idee werd in 1947 ge opperd. De commissie ging er van uit, dat alleen door de burgerij een recht streeks financiëel belang te geven bij het beleid van de gemeentelijke be stuursorganen, waarborgen kunnen worden verkregen tegen het lichtvaar dig doen van uitgaven. Zo zitten we dus voor het vraagstuk van de woonplaatsbelasting, die be taald zou moeten worden door de ge meentenaren. De opbrengst zou liggen tussen 45 en 135 miljoen. De invoering zou vanzelfsprekend gepaard moeten ^iartveroverend Deze foto van Prinses Marijke is één van de dertien exclusieve foto's, die H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins hebben willen bestemmen voor de tiende Prin- sessenkalender van „Pro Juventute". De waarlijk nationale Prinsessenkalender 1957 is door zijn charmante foto's van alle vier de Prinsessen werkelijk hartveroverend. Ook het werk van ,.Pro Juventute": Kinderen-in-moeilijkheden beschermen en steunen en dit met eerbiediging van de levensbeschouwing der ouders, is alleszins waard om de kalender aan te schaffen. Niet alleen uzelf, familie, vrienden en bekenden, maar zeker ook zieken en geëmigreerden kunt u een groot genoegen met de kalender bereiden. Wist u, dat H.M. de Koningin destijds bij het eerste verschijnen van Pro Juventute's Prinsessenkalender een wens uitsprak?: „Ik hoop dat deze kalender een plaatsje in vele gezinnen krijgt." Wij wekken onez lezers dan ook op te helpen bij de verwezenlijking van die wens. Hoe u dit kunt? Allereerst door zelf één of meer kalenders te bestellen en verder door u op te geven als medewerker(ster) voor de verkoop. U kunt zich hiertoe wenden tot een der vele verenigingen en afdelingen „Pro Juventute" of tot het centrale adres: KALENDER-ACTIE „PRO JUVENTUTE" Prinses Margrietstraat 17 - Amsterdam-Z. II Postgiro 51.74.00 - Telefoon (020)—79.09.49 De prijs van de opvallend goed verzorgde kalender is 2,75. Kinderen-in-moeilijkheden gaan u ongetwijfeld ter harte. Daarom: als u wilt helpen, doe het snel! Doe het nu! honderd gulden inkomstenbelasting en tweehonderd gulden woonplaatsbelas ting betaalt. Voor de gemeenten is een dergelijke maatregel van bijzonder grote betekenis. Men krijgt de beschik king over een eigen belastinggebied en van de opbrengst uit dit gebied hangt af welke voorzieningen kunnen worden getroffen. Bijzondere voorzieningen wel te verstaan, want voor de normale ge meentelijke taken blijven de uitkerin gen uit gemeentefonds en 's rijks kas bestaan. De grote vragen zijn: 1. of de re gering bereid gevonden wordt de Ne derlandse gemeenten een stuk autono mie terug te geven; 2. of de gemeente naren inderdaad meer belangstelling aan de dag gaan leggen, wanneer een deel van hun belastingen naar de ge meentekas gaan; 3. of alle Nederlandse gemeenten de weelde van een woon plaatsbelasting rullen kunnen verdra gen. Deze vragen beantwoorden is vrijwel onmogelijk. De praktijk zal het groten deels moeten uitwijzen. De regering weet heel goed, dat de zaak niet langer op de oude voet kan doorgaan. Het be grip „gemeente" dreigt een paskwil te worden. Dat de belangstelling van de gemeentenaren voor het gemeentelijk leven zal toennemen hoopt een ieder vurig en het is wel enigszins waar schijnlijk omdat men althans in het begin 't idee heeft, dat de gemeente werkt met geld van de ingezetenen. Dat idee is nu nergens meer te vinden. Het laatste punt is misschien het meest interessant. Door de verregaande rijks bemoeiingen heeft bij vele gemeente besturen de mening postgevat, dat de eigen verantwoordelijkheid min of meer in de ijskast is geborgen. Bij invoering van een woonplaats belasting komt die verantwoordelijk heid plotseling weer te voorschijn. Een mens is nu eenmaal geneigd zorgvul diger te zijn indien hij over eigen mid delen beschikt, dan wanneer hij van collectieve middelen moet leven. In welke richting zal nu de woonplaats belasting gaan werken? Zal die verant woordelijkheid dan gericht worden op de objecten waarvoor deze belasting in feite bedoeld is (verbetering van het Grote verscheidenheid in de bekende merken Attaboy - Staalmeester Borsalino v.a. 9,50 tot 49,50 j&e. cbefi de hoedenspeciaiist Hoofdstraat 75, Veenendaal Dan moet U eens een Sydney-costuum nemen, want dan is het Sydney-costuum speciaal voor U ontworpen! Het Sydney-costuum is een pak, waarvan men na jaren met hartzeer afscheid neemt, want het behoudt zijn perfecte pasvorm tot het bittere einde! Dit één-rij model met tweeknoopsluiting geniet thans overal ter wereld de voorkeur van beter geklede mannen. Wij hebben het voor U in mooi gedekte kamgarendessins en in de exclusief-bijzondere Reed en Taylor types. De kwpliteit is in één woord: Onaanvechtbaar! Met vormhoudend wollen binnenwerk varieert de prijs van 169.- tot f 89.-. Een costuum voor de man van smaak: inderdaad een costuum voor U! 2esitö' WAGENiNGEN - VEENENDAAL - RENKUM (27) Doch op hetzelfde ogenblik hoorde Aram een luid gejuich en boven op de muren, vlak bij de ophaal brug, zag hij Jaspo en een paar anderen staan, die hem luid toeschreeuwden. Een ogenblik later dreunden hun voetstappen over de valbrug. Zij waren de laat- sten. Direct achter hen werd de zware brug opgehaald. Aram was in veiligheid en binnen enkele minuten drukte hij Jaspo geroerd de hand. Van hem hoorde hij, hoe alles zich toegedragen had. Inderdaad had de hertog gebruik gemaakt van de verwarring in het legerkamp der Barbadoren, en een onverwachte uit val gedaan. „Ze hadden juist in de gaten gekregen, dat we toch geen familie van hen waren," vertelde Jaspo. „En ze maakten zich gereed om gedroogd vlees van ons te maken, toen die kerels uit de stad ons kwamen ontzetten. Nou, die hebben we toen maar laten vechten en wij hebben intussen de wagens naar binnen gereden. Niemand, die ons een strobreed in de weg legde." Ook de anderen kwamen nu dichterbij om hun aanvoerder de hand te drukken, maar Jaspo maakte een einde aan al die begroetingen. „Ge moet direct bij de hertog komen." deelde hij Aram mede. „Ik heb hem reeds gesproken en hij is zeer verlangend u te ontmoeten." Op hetzelfde moment trad een bejaard edelman met reeds sterk grijzend haar, met uitgestoken hand op hem toe. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2