Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Ook Veenendaal helpt Hongarije BRILLEN Fa. F. TAK MULDER Jubileumconcert van Veenzangers had dankbaar publiek ARMORICA IS HET MOOISTE LAND TER WERELD ACHTERBERG ELST RENSWOUDE RHENEN 30e jaargang WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 No. 86 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Ongelukken op de nieuwe Kerkewijk „Vrijere loonvorming" Feestelijke jaarvergadering Chr. Metaalbedrijfsbond Voetbaltoto v.v. „Veenendaal" AGENDA Veenendaalse theezet-kampioene heeft nog een kans Auto in brand DANKBAARHEID (Historisch) Grote prijsverlaging Teveel betalen is niet prettig, Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 Opnieuw brand in rij wielwerkplaats Wraakneming in spel? Bretagne, de parel aan de Franse westkust Prins Bernhard schenkt „Paul Krüger" bronzen medaille Brand in baby-kamer Dorsmachine oorzaak van grote brand Flinke schade ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Ieder weet, hoe diep ellendig het Hongaarse volk er voorstaat. Dat be hoef ik niemand te schilderen. Er is maar één begeren in heel ons volk: de Hongaren te helpen waar en zoals dat kan. Vluchtelingen worden ondergebracht en geholpen aan al het nodige: zij mis sen immers alles. En voorts: veel geld moet er zijn ter verzachting en leniging van velerlei nood. De Commissaris van de Koningin in onze provincie verzocht mij eind vorige week de plaatselijke collecte voor Hon gaarse vluchtelingen te willen doen or ganiseren. Natuurlijk geef ik aan die uitnodiging gevolg. Mijn echtgenote presidente van de afdeling Veenendaal van de V.H.V. (Vrouwelijke Hulp-Verlening), in welke alle plaatselijke vrouwenorgani saties zijn vertegenwoordigd, wil heel gaarne de collecte organiseren en zij vond reeds tientallen dames tot in zamelen bereid. Blijkbaar moeten er nog weggebrui kers wennen aan de veranderde en toch veel veiliger situatie op de nieuwe Kerkewijk. Maandag reed tenminste 'n bromfietser van de weg het fietspad op zonder acht te slaan op de verhoogde trottoirrand. De bromfiets sloeg over de kop en de bestuurder liep bij zijn val een hersenschudding op en moest per auto naar huis worden vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Vrijdag stak een wielrijder op de Kerkewijk komende van het fietspad de Kerkewijk over zonder op of om te kijken om de Eikenlaan op te gaan en werd door een juist passerende auto gegrepen. Het rijwiel werd zwaar be schadigd en de berijder kwam er won der boven met slechts lichte verwon dingen af. Op dinsdag 20 november a.s. zal voor de A.R. Kiesvereniging in het gebouw „Ei- theto" spreken de heer J. van Eijbergen te Utrecht, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de hout- en bouwnijverheid en lid van de Tweede Kamer. Het onderwerp is „Vrijere loonvorming" De Christelijke Metaalbedrijfsbond in Nederland, afdeling Veenendaal or ganiseert zaterdagavond a.s. in het ge bouw „Eltheto" een feestelijke jaar vergadering. De bondsbestuurder de heer D. de Jong zal een toespraak hou den, terwijl door het Oosterbeeks Chr. Reciteergezelschap het toneelstuk „De zon tegemoet" zal worden opgevoerd. Verder werken nog mee de kunst fluiter Coen de Kleuver met mede werking van Henny Pomp. Tijdens de pauze wordt een verloting georganiseerd voor de vluchtelingen uit Hongarije. De eerste ronde van de voetbaltoto van de voetbalvereniging „Veenendaal" heeft dit weekeinde plaatsgevonden. De deelname bleef nog beneden de ver wachting, maar men neemt aan, dat de belangstelling voor deze toto wel zal groeien. Er waren niet minder dan zes inzenders die 10 van de 14 uitslagen goed geraden hadden, zodat het eerste geldsbedrag onder deze zes gelukkigen werd verdeeld. Voor de tweede ronde kunnen de for mulieren voor zaterdagavond 6 uur af gehaald en bezorgd worden aan de be kende adressen. GESLAAGD Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men slaagde voor het diploma mr. kleer maker de heer D. van Beek, Kostverlo- ren 69 te Veenendaal. Donderdag 15 november (In geb. ,,'t Trefpunt") ds. G. Mey- i nen van Hilversum spreekt over „God en het lijden", onder ausp. Ned. Chr. Vrouwenbond. Zaterdag 17 november (In geb. „Eltheto") feestelijke jaar vergadering Chr. Metaalbedrijfs- bond met toneelvoorstelling. Dinsdag 20 november (In geb. „Eltheto") De heer J. v. tl Eijbergen spreekt voor A.R. Kies- f| vereniging over „Vrijere loon- vorming." Woensdag 21 november (In Ger. Kerk) Kerkconcert van Geref. Kerkkoor m.m.v. solisten en onder leiding van Kor Dijkstra. II Donderdag 22 november (In tijd. raadszaal voorm. post- =1 kantoor) 7.30 uur. openbare ver- gadering Veenendaalse gemeente- li raad. 11 Zaterdag 24 november (In geb. Eikenlaan) 8 uur, Jubi- leumconcert Ritmeester Mannen- H koor. Luxor Theater f| Heden woensdag de film „Zolang |fj ge nog een moeder hebt" en mor- gen donderdag „Bittere rijst". Dezer dagen komen zij huis aan huis met intekenlijsten. Aanvankelijk dacht ik de collecte te doen aanbevelen door een comité. Daarvan zie ik, bij nader inzien, af. Om des tijds wille en omdat deze collecte geen aanbeveling behoeft. Van mij niet en van niemand. Wij zijn immers allen rijk, dat wij mogen collecteren voor anderen en niet anderen voor ons. De opbrengst van de collecte zal tonen, dat Veenendaal weet, dat het zaliger is te geven dan te ontvangen. De burgemeester van Veenendaal, A. Bakker. De dames in de plaatsen Veenendaal, Barneveld, Woudenberg en Zeist blij ken elkaar bij de wedstrijden om het regionale kampioenschap theezetten zo weinig te hebben toegegeven allen hebben 93 punten behaald dat een voorselectie nodig is geworden, welke op 20 november a.s. in Tivoli te Utrecht zal plaats vinden. Hier heeft dus ook de Veenendaalse kampioene, mcj. C. Verhoef, nog een kans om deel te nemen aan de strijd om het nationaal kampioenschap. Zaterdagmiddag vloog door onbeken de oorzaak in de Hoofdstraat een per sonenauto in brand. Met verschillende schuimblussers heeft men het vuurtje zo snel kunnen blussen dat het slechts weinig schade had aangericht. LEZING VOOR LEDEN VAN HET ULG en PJGU Donderdag a.s. zal voor de leden van het ULG en de PJGU in de school alhier een lezing worden gehouden over: „De ontwikkeling van het grond- en gewas- ondeizcek". Als spreker zal optreden de heer ir. L. G. Oldenbanning, hoofd van de buitendienst van het Bedrijfslaborato- rium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek. Tevens zullen enige passende films worden vertoond. De lezing vangt aan om 7.45 uur precies. OPBRENGST COLLECTE HONGARIJE De opbrengst van de collecte voor Hon garije heeft het zeer mooie bedrag van 1922,opgebracht, waarvan 1539,50 door Achterberg en 382,50 door het Veeneind werd geschonken. Het was een bescheiden heer die als klant een horlogewinkel in het ver spreidingsgebied van ons blad bezocht. „Kan ik u helpen, mijnheer?" De man ontdeed zich van zijn arm bandhorloge en reikte het de vakman aan. „Wilt u dit klokje eens nazien. Er hapert wat." De horloger controleerde het uur werk. „We zullen het voor u in orde maken." „Ja, maaraarzelde de klant, „ik kan het zo moeilijk missen. Zou het niet mogelijk zijn dat het van daag De winkelier dacht na. „Goed, we zullen het proberen." Even vóór sluitingstijd kon de klant het gerepareerde uurwerk in ont vangst nemen. Na betaling en dankend voor de service verliet hij de zaak. Een simpel, alledaags geval. Maar de volgende morgen dacht de uurwerkman toch even anders. De banketbakker bezorgde een taart! Een heerlijke taart! Van de dankbare klant Kijk. dan wordt men toch even stil. In een tijd waarin de menselijke waarden elders met de soldatenlaars worden vertrapt. In een onheilsweek van misselijk makende spanning, van huivering wekkende gruwelberichten, ontmoet men een.mens! Een dankbaar, erkentelijk mens. Een madeliefje, bloeiend op de puin hoop van ons geloof in de mensen. „CRESCENDO" HEEFT NIEUWE DIRECTEUR In een verleden week gehouden ver gadering van de Elsterse muziekvereni ging „Crescendo" is de heer Van Dijk uit Driebergen-Rijsenburg benoemd tot directeur van het korps. LAWAAISCHOPPERS UIT BUS GEZET Zondagavond zijn onder Eist enkele jeugdige personen uit een bus van de NBM gezet, daar de jongelieden te veel lawaai in de bus veroorzaakten. Door hun optreden moesten zij eerst naar Veenendaal lopen, alwaar zij weer in een andere bus zijn gestapt en zich heel wat rustiger gedroegen. Het lopen van Eist naar Veenendaal viel echter niet mee. daar de betrok ken personen kennelijk te veel van een zeker vocht hadden gehad ZATERDAGAVOND RADIO-REVUE De uitgestelde radio-revue „Hallo wij brengen u" met o.a. Hetty Croes, Charles René en anderen is nu definitief vast gesteld op zaterdagavond 17 november a.s. De aanvang is gesteld op half acht precies. Van de zijde van de v.v. „Rens woude" werd ons nog verzocht vooral op deze aanvangstijd de nadruk te leggen, daar radio-artisten gewend zijn met de regelmaat van de klok te werken. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie elders in dit nummer. De zaterdag in het gebouw aan de Eikenlaan onder leiding van de dirigent Gysbert van Zanten gegeven concert avond is voor het jubilerende mannen koor „de Veenzangers" een succes ge worden. Een uitverkochte zaal heeft men van het begin tot het einde werke lijk weten te boeien en waar men weet dat het programma beslist overladen was, zegt dat voldoende. Dat men er in slaagde het geheel, ondanks de jubileumtoespraken en hul digingen, op één nummer na af te werken, was een prestatie op zichzelf, want het was al laat toen men, samen met het Veenendaals dameskoor, aan het opera-programma van na de pauze begon. Het is voor de toehoorders altijd bij zonder aangenaam wanneer een koor ambitie paart aan het zingen met een zeker gemak. Uiteraard is dit alleen weggelegd voor koren welke op een hoog peil staan, zoals het mannenkoor „de Veenzangers". Het programma voor het mannenkoor bood echter niet veel nieuws, d.w.z. de meeste nummers werden reeds eerder uitgevoerd en waarschijnlijk wat af-gezongen. Of misschien was het een wat overmoedige feestelijke stemming overigens niet vreemd aan een 30-jarig jubileum waarin èn dirigent èn mannenkoor nu en dan schenen te verkeren. Men nam het althans wat te makke lijk op en bij verschillende nummers moesten wij de uitgesproken onbewo genheid aantekenen, waarvoor een goed koor altijd dient te waken. Dit geldt bepaald niet voor Soave van Da Palestrina, dat na een wat weifelend begin als eerste nummer, prachtig werd gezongen en een buiten gewoon mooi slot te horen gaf. Even min was dit het geval bij het zingen van het Ecce quomodo maritur justus, dat na de opening door de voorzitter, de heer Van der Heijden, op diens ver zoek door de aanwezigen staande werd aangehoord en gevolgd werd door een minuut stilte van gedenken van de toestand in Hongarije. In geen geval gold dit ook het opera programma van na de pauze, waarvan de uitvoering samen met het Veenen daals Dameskoor wederom indrukwek kend werd en waarbij de fragmenten uit „De Parelvissers" en „Jeruzalem" uit „II Lombardi" bijkans monumentale hoogtepunten vormden. Onverwacht groot was de teleurstel ling toen werd aangekondigd dat „Land of hope and glory" omwille van de tijd moest vervallen. Zo erg zelfs dat de di rectie zich liet verleiden dit nummer na de pauze toch nog te zingen hetgeen een daverend applaus tot gevolg had. Bijzondere vermelding verdient ook de uitvoering van de spiritual „Were you there", waarvan het extra applaus ze ker ook voor de prachtige stem van de trots van het mannenkoor, de bariton Van de Bovenkamp bedoeld was. Ook de sopraan-soliste van het dameskoor, mevrouw Van der Meijden met haar heldere en natuurlijke stem kreeg een enthousiast applaus na het zingen van Madonnakindje van Cath. van Rennes en haar debuut werd daardoor een overtuigend succes. Erg jammer was dat het dameskoor dat verder mooi en met zeer veel zorg en gevoel heeft gezongen steeds te hoog gestemd werd, wat vooral op viel zo direct na het optreden van het mannenkoor. In de zaal was ook aanwezig de se cretaris van het Kon. Ned. Zangers verbond, de heer Burgers, die de Veen zangers namens het verbond feilciteer- de bij het 30-jarig bestaan. Na o.m. gewezen te hebben op het feit, dat Veenendaal met twee mannenkoren van belangrijke importantie een voor aanstaande plaats ineemt in de wereld van de zangers, reikte hij verbonds- insignes met diploma's uit aan vijf koorleden, die sinds 25 jaar deel uit maken van de Veenzangers, t.w. de heren W. Bouman, J. Gaasbeek, H. van Leeuwen, P. Vermeer en M. van der Weerd. De avond werd gesloten met een toe spraak van burgemeester Bakker, die o.m. opmerkte hoe het een genoegen en verademing was bij dit concert te kun nen zijn na een week van vreselijke spanning in een wereld vol dishar monie. Wij zijn als zaal hiervoor zeer Tengevolge van de Brits-Franse acti viteiten in Port Said is de Arabische wijk, die grotendeels nit houten huizen en krotten bestond, bijna geheel uit gebrand. Het platgebrande deel van de Arabische wijk in Port Said. van daarom voor een nieuwe BRIL Telefoon 2576 - Veenendaal Enkele weken geleden brandde de rij wielwerkplaats van de heer M. Bakkenes aan de Meikade tot de grond toe af. De heer B. had inmiddels aan de overzijde van de weg een nieuwe schuur gebouwd, waarin hij zijn bedrijf voortzette. Zon dagnacht om half vier brak in deze nieuwe werkplaats brand uit. Omwonen den slaagden er in een groot gedeelte van de inventaris in veiligheid te bren gen. De brandweer uit Ede wist ook een gedeelte van de schuur te behouden. Er bestaat een sterk vermoeden, dat de brand opzettelijk is gesticht door iemand die zich op deze wijze op de eigenaar heeft willen wreken. dankbaar. Wij hebben een zeer goede avond gehad, zo sprak de burgemeester en hij complimenteerde vervolgens de pianiste, mej. Elisabeth Hendriks die de begeleiding verzorgd had en mej. Loes Coïni, die haar had geassisteerd en bood deze dames bloemen aan, evenals aan mevrouw Van der Meijden, wiens stem door hem zeer werd ge roemd. Ook de stem van de heer Van de Bovenkamp had de volle bewonde ring van de burgemeester en het was deze solist die uit handen van onze eerste burger sigaren kreeg aange boden. Het is heus niet zo makkelijk om voor eigen plaatsgenoten als solist op te treden en de burgemeester prees nog de moed welke hiervoor werd op gebracht. Sigaren kreeg ook de diri gent, de heer Van Zanten die door de burgemeester de ziel van de avond werd genoemd. Nu al 121/» jaar lang bent u dirigent van de Veenzangers. Veenendaal telt verschillende goede koren en van meerdere voert de heer Van Zanten de directie. En waar hij geboren Veenendaler is kan men van hem toch niet zeggen dat hij niet in eigen vaderland wordt geëerd, en daar aan zullen zijn muzikale prestaties ze ker niet vreemd zijn. De burgemeester wenste tenslotte de Veenzangers nog een lang leven toe en zo kwam het einde aan de geslaagde viering van een belangrijke mijlpaal in het bestaan van dit sympatieke koor, waarop men nog lang met genoegen zal terugzien. zeggen ze hier vanwaar uit eens de kapers de Nederlandse koopvaardijvloten plunderden, gigantische rotspartijen, be toverende straatkrommingen en nog hon derd andere zaken maken Bretagne in derdaad tot wat het is: de parel van Frankrijk Iedere Fransman, wiens wieg ergens in Bretagne stond, zal u altijd enthousiast vertellen, dat Armorica (Bretagne) de be- toverendste streek op de aarde is en de Kelten uit Wales wisten dan ook wel wat ze deden, toen ze in de zesde eeuw, vluch tend voor de Angel-Saksische invasie, in Armorica neerstreken, immers, de bodem was (en is) vruchtbaar en de zee rijk aan vis. Hoewel de nieuwe bewoners zich snel assimileerden met de Galliërs, drukten zij een zuiver Keltisch stempel op dit schier eiland, dat meer dan 20 kilometer in de zee steekt. De afdrukken van het stem pel staan er nog: taal, literatuur, bouw kunst en volkskarakter hebben ook in de twintigste eeuw hun sterk Keltische in slag behouden en dat juist verleent de grote bekoring aan Bretagne, waardoor het zo in trek is gekomen als toeristen- verblijf. „Grand pardon" Het landschap is over hetögehele schier eiland van een vreemde, devote, sobere en toch indrukwekkende schoonheid. Grijsblauwe luchten met soms witgekopte wolkenmassa's, voor Nederlandse toerist sterk herinnerend aan Holland, over koepelen een wild, woest en grillig pla teau van bossen, dorpjes, stadjes, onregel matige riviertjes en beken, granieten rot sen, vruchtbare, sappige weilanden en massieve kustpartijen, die mooier zijn dan plaatjes. Het kon niet anders. Hier moes ten een innige folklore en een sterke hang naar traditie blijven leven, want ook de hedendaagse Breton is nog vergroeid met zijn rotsen en bossen, weiden en zeeën. Bovendien is hij gelovig en devoot. Jaarlijks trekken zij naar naburige stad jes of dorpjes om de grote processies bij te wonen. U moet zo'n „grand pardon" van Sint Malo of van Paimpol bijwonen om de mystiek en de legende van dit heerlijke land te begrijpen. Slepende ge zangen zingend, waarin ge de zeewind hoort, trekken zij dan door de historische stilte van het stadje. De vele eeuwen contrasteren scherp met de lawaaierige drukte van de vorige dag, toen het markt was, het kleine plein tje, omgeven dooi- ge vela uit ze-3 vtrscbil- lende eeuwen borrelde van druk boeren leven: loven en bieden van boeren, ka kelende kippen, knorrende varkens, hin nikende paarden en vrouwen in haar kleurrijke, fleurige klederdrachten har moniëren volkomen met de gothische kerkjes waarin zij dagelijks haar gebeden ten hemel opzenden. Cider en balladen Vergeet ook niet eens een avond door te brengen in een echte, Bretonse platte- landsherberg met stenen vloer en ver gulde schouw. De boeren en burgers, moe van hun dagtaak, rusten hier uit, drinken hun beroemde cider en zingen tientallen Bretonse Ballades. Soms komt er de (Zie verder pagina 2.) (Van onze Parijse correspondent) Beneden my, honderdenvijftig meter diep, bulkt de kokende oceaan bruisend tegen de rotspartijen. De watermassa spat dan uiteen in miljoenen zilte vlokken, die tientallen meters hoog opvliegen en zich verliezen in de ruimte, meer nog dan de witte sneeuwkristallen in de winter maanden. De Noordwester, die hier recht op de granieten massa staat, die wij ge wend zyn aan te duiden als Bretagne, dirigeert de fladderende, stuurloze drup pels in alle richtingen. En al eeuwenlang zingt deze wind zijn zelfde lied. Gelijk zes eeuwen eerder formeert de een voudige, stoere Breton met enkele sobere woorden een tekstje op het wiodelied en opnieuw'is er dan een volkslied ontstaan. Wellicht is het over drie weken weer ver geten. Misschien zingt men het over acht eeuwen nog Alles ademt hier rust en vrede. Op dui zend plaatsjes van het Bretonse land schijnt de tijd te hebben stil gestaan: eeuwenoude kastelen, eens druipend van het bloed, pittoreske kerkjes, vele eeuwen geleden al gebouwd, eethuizen, waarin ge de heerlijkste visgerechten kunt genieten, vervallen huizen en huisjes uit de zeven tiende eeuw, historische klederdrachten, duizenden ridderverhalen, sagen en legenden, machtige fjorden „abers" KEGELCLUB BESTAAT 55 JAAR De Rhenens Kegelclub „Paul Krüger" bestaat vijf en vijftig jaar en ter ge legenheid van dit heugelijke feit heeft Z.K.H. Prins Bernhard deze vereniging een fraaie bronzen medaille geschon ken, waarop zijn beeltenis voorkomt. De medaille zaï vermoedelijk worden bestemd tot eerste prijs van het ter gelegenheid van dit elfde lustrum te houden kegelconcours. Wie herinnert zich nog de tijd, dat onze toen nog jeugdige koningin Wil- helmina de kruiser „Gelderland" naar Transvaal zond om daar Paul Krüger af te halen? In die dagen was het, dat de leden van de Rhenense sociëteit „Apollo" besloten een kegelclub op te richten en die de naam te geven van de grote held uit de boerenoorlog. Van 26 november tot 1 december wordt een groots opgezet kegelconcours georganiseerd. Er zullen ongeveer twin tig kegelclubs aan deelnemen. De prij zen bestaan uit fraaie bekers, medailles, vaantjes en andere waardevolle ar tikelen. De Amstelbrouwerij heeft toegezegd één van de feestavonden te zullen or ganiseren. Op 1 december vindt in een speciale bijeenkomst in hotel Het Wapen van Rhenen, waarachter zich de kegelbanen bevinden, de prijsuitreiking plaats. Zondagochtend was brand uitgebro ken in de baby-kamer bij de familie B. te Rhenen. Het één jaar oude doch tertje had vanuit haar bedje het kussen op een in de kamer staande elektrische kachel gegooid. De vrouw des huizes, die door de oudste dochter werd ge alarmeerd, kon nog net met grote te genwoordigheid van geest het reeds half verbrande kussen uit het raam werpen. In de tuin werd het vuur met een emmer water geblust. De kleuter stond te gieren van plezier om de prachtige vlammen RHENEN OFFERDE VOOR HONGAARSE VLUCHTELINGEN De geldinzameling, welke in Rhenen is gehouden door de afdeling van het Nederlandse Rode Kruis, is een succes geworden. -Er werd voor de Hongaarse vluchtelingen niet minder dan f 9512,65 bijeen gebracht. Hiervan werd door de bevolking van Eist f 1415,40 geofferd en door de bewoners van Achterberg f 1922,—. Bij de landbouwer M. Kolfschoten aan de Maanderbuurtweg is vrijdagmiddag een grote hooischuur met enkele tien duizenden kilo's hooi en stro uitgebrand. Een zo goed als nieuwe dorsmachine van de coöperatieve dorsvereniging werd eveneens vrijwel geheel vernield. De brand ontstond omstreeks vijf uur in de middag doordat de motor van de balenpers tijdens het dorsen vlam vatte, waardoor ook de dorsmachine in brand geraakte. Binnen zeer korte tijd stond ook de grote koren- en hooischuur, waar de dorsmachine naast stond, in lichter laaie. Het was een geweldige vuurzee, waar tegen de brandweer uit Ede, die met al het beschikbare materiaal uitrukte, maar weinig kon beginnen. Ook de Bennekomse brandweer verscheen met een tankwa gen en gezamenlijk slaagde men er in een aangrenzende schuur en het iets ver der staande woonhuis te behouden. Bu ren, die hielpen met het dorsen, wisten de tractor in veiligheid te brengen. Het blussingswerk werd ernstig be moeilijkt doordat in de omgeving van de boerderij geen bluswater aanwezig was, zodat dit met tankwagens moest worden aangevoerd. Tot laat in de avond was men met de nablussing bezig. De grote hooischuur was eerst vorig jaar gebouwd en tot in de nok gevuld met hooi en stro. De totale schade loopt in de tienduizenden guldens. WIJZEWOORDEN HOUD HET VAST! Het geluk is gemakkelijker te vinden dan te behouden. (Publilius Syrus) KERKEWIJK «67 -TEL.JOOO'VEENENDAAl

De Vallei | 1956 | | pagina 1