BOX-COAT Backfish- REGENMANTEL Vooral zwarte mantels Ja Hout, Vebotex, grote pop J. Middelhoven Kennen wij Amerika en de Amerikanen wel? DE NETTE STRAAT loopt Uw dochter draagt 't liefst een vlotte die wij in alle maten, zelfs tot 44 voorradig hebben met zadelstiksel in de kleuren camel, lever en raf. Deze week ontvingen wij ook het nieuwste model met opstaand boordje in moderne kleuren als cognac, koren enz. met hoed 39,75. is een succes voor ons. Wij kunnen U een uit gebreide collectie laten zien, zowel met als zonder bont. DAMES- EN KINDERCONFECTIE RDTERDDN Een meisje ongeveer 40 timmerlieden Deze prachtige voor slechts 4,50 Belastingdruk Eenvormigheid Hoeden Grote verscheidenheid in de bekende merken Attaboy - Staalmeester Borsalino ^Oan der Officiële bekendmaking 36-38-40, Ja, dat zijn de maten voor de jeugd. Kunt U zich niet meer bij de jeugd rekenen en hebt U een grotere maat mantel nodig, dan is er in onze collectie ook zeker een mantel voor U bij Onze mantels gaan tot de maten 48 en 50 en in de heupmaten tot en met maat 7. U komt eens even passen? GARANT VOOR KWALITEIT 'VEENENDAAL HOOGSTRAAT 14-16 'Anmn* Ruwe handen UMUftVÖ. Hamea-Gelei Hamea- Gelei VRAAG EN AANBOD Kleine mensjes.grote eisen!! Bij JAC VAN SCHUPPEN vindt u een ruime keuze in BABY-UITZETTEN tegen zeer voordelige prijzen. Bij MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF-2321 DIVERSEN Hardboard, Zachtboard, Tegelboard, Triplex, Meubelplaat, Buitenbeits, Boardlijm, Triofineer, Enz. enz. Firma Kraan en Van Kuyk, Julianastraat 3, Veenendaal VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT N.V. TRICOTFABRIEK PEHAVEE Gevraagd Alvorens U speelgoed of luxe artikelen koopt, K kijk dan eerst bij ons. Doordat wij zelf impor- teren, brengen wij U een pracht collectie tegen zeer lage prijs. Dus zoekt Uw voordeel en kijk eerst bij VALLEISTRAAT 59 VEENENDAAL Dinsdags en zaterdags op de markt aanwezig. (Vervolg van pagina 1.) greep van het materialisme, bekwaam maar zonder ideeën, in staat tot leven, maar niet tot denken, meer robots dan mensen met hersens. En wat wordt er nog meer verteld? Ze leven in zeer grote welstand, maar vervelen zich verschrik kelijk, ze lijden aan zenuwinstortingen, aan geestelijke en sexuele complexen. Ze zoeken vergetelheid in de alcohol, ze liggen naast de barkruk, ze hebben geen gezinsleven en sterven jong, bij voorkeur aan een hartkwaal. Kijk, zegt Cartier, het is enigszins an ders. De Amerikaan is een door en door normaal mens. De hebbelijkheden die hem in de schoenen geschoven worden komen voort uit een grote literaire fan tasie of doordat een beperkt aantal ge vallen uit hun verband van 158 miljoen zijn gerukt. Zeer veel Amerikanen ster ven aan een hartkwaal of aan kanker omdat alle andere doodsoorzaken steeds zeldzamer worden. Frankrijk staat voor aan bij de minachters van het Ameri kaanse materialisme maar zelf verafgoodt het de keuken en stopt het zich zo vol eetbare waar, dat de leverziekte lang zamerhand de nationale kwaal is gewor den. Het Amerikaanse materialisme heeft zijn nuances, maar in de grond van de zaak verschilt het in geen enkel opzicht van het Westerse materialisme in het algemeen. De Amerikaanse onrust. Amerika is geen snel land, eerder traag. Bijna niets wordt geïmproviseerd, bijna alles ge organiseerd. De snelheid begint pas als de organisatie en de voorbereidingen tot in de puntjes klaar zijn, maar dan is het ook een systematische snelheid. De Amerikaanse overbelasting is eveneens sterk overdreven. De werktijden zijn er kort, de organisatie van de werkplaatsen en kantoren is uitstekend. Een belang rijk Amerikaan schijnt altijd nog wel even tijd voor je te hebben en het is die man heel dankbaar want door hem heb ik een gevoel ontdekt, waarvan ik het bestaan niet vermoedde: heimwee naar een paspoort De overgrote meerderheid van de Ame rikaanse mannen zijn huismussen, die dolgraag huishoudelijke karweitjes op knappen, kinderen opvoeden, de vaat wassen, gras maaien, zeer attent zijn te genover hun schoonfamilie en zich wel voor het huishoudboekje moeten inte resseren, omdat ze schulden gemaakt hebben voor de bouw en inrichting van hun huis. De avontuurlijke geest, de onzinnige liefde voor gevaren, de rusteloosheid en onbesuisdheid van de Amerikanen, ook dit is een sprookje. Die tijd is geweest. De Amerikaanse evolutie heeft de beel den, die (in de verte) nog steeds het ge bruikelijke portret van de Verenigde Staten vormen, al ruimschoots achter zich gelaten. Geen enkel land heeft zo'n dorst naar zekerheid en veiligheid als de moderne V.S. De zorg voor die veiligheid laat geen enkel risico bestaan. Het Ame rika van onze tijd schuwt het avontuur, vlucht voor het gevaar en is bang voor ongerief. Het komt er niet toe Alaska te gaan bevolken ondanks de daar opgesta pelde rijkdommen, ondanks de kansen die het biedt en de regeringshulp aan de inwoners en pioniers. Het is er te ge vaarlijk, dus de Amerikanen blijven thuis. De onverschrokkenheid bestaat niet meer. Het volk van individualisten, dat de schitterende Amerikaanse maatschap pij heeft opgebouwd, is aan het ver dwijnen. Voor een deel komt dat doordat de schatkist een groter slokop is dan Europa durft dromen. De belastingdruk is bij zonder zwaar. De miljardairs zijn uit de tijd. Ze krijgen de kans niet meer het te worden. Een van de weinige miljardairs Een Amerikaan is een gewoon mens. gemakkelijker toegang te krijgen tot de gouverneur van een grote staat dan tot een Europese burgemeester. De ontspanning wordt er met meer systeem en met beter gevolg beoefend. Het weekend bestaat voor vrijwel ieder een uit twee volle dagen. Het Amerikaan se volk bestaat niet uit zenuwlijders. De vlucht naar de alcohol wordt slechts ge nomen door een minderheid en als ver veling daarvan de oorzaak is, moet dit ook gelden voor Engeland, Duitsland, de Skandinavische landen en voor Frankrijk waar het alcoholverbruik per hoofd bijna alle wereldrecords slaat. De economische eenheid van de Ver enigde Staten heeft gelijkvormigheid in de hand gewerkt, maar de afwisseling van natuurschoon, gebouwen en mensen blijft de boventoon voeren. Dat is trou wens al duidelijk geworden uit de be schrijving van de 48 staten. Iemand zei tegen Cartier, dat dit wel waar was, maar je overschrijdt er nooit een grens, zodat je niet het gevoel hebt van een verandering." Cartier schrijft: „Ik ben v.a. 9,50 tot 49,50 de hoedenspecialist Hoofdstraat 75, Veenendaal van de moderne tijd in de Verenigde Staten is de staat en hieruit blijkt alweer, dat er in dit opzicht in dat land al veel overeenkomst bestaat met Europa. Ster ker nog, op het gebied van de belasting zijn ze in de V.S. al verder. Amerika, zo zegt Cartier, is lichamelijk en geestelijk volwassen geworden. Het aantal mensen neemt toe, ze worden groter, krijgen meer spieren en hersenen, maar hebben minder uithoudingsvermogen en zijn veel slechter tegen ontberingen bestand. De Amerikaanse schrijvers, die het vroeger druk genoeg hadden met het bezingen van de grootheid van hun land zijn critici geworden, die de tekortkomingen on barmhartig en soms op een onrechtvaar dige manier aan de kaak stellen. Al deze karaktertrekken en nog vele andere wij zen op rijpheid. Men zou ook kunnen zeggen, maar dat zei Cartier niet, dat dit kan wijzen op een groeien naar rijpheid. Men ontkomt niet aan een gevoel van bewondering, van ontzag, voor het werk van Cartier. Maar anderzijds ontkomt men evenmin aan het gevoel, dat de schrijver wellicht een en ander niet heeft aangestipt. Amerika is anders, heel an ders dan men zich in Europa Amerika voorstelt. Maar het is en blijft de vraag of dit gedeelte van de wereld inderdaad wel volledig lichamelijk en geestelijk vol wassen is geworden. Eorm veel kunnen we van de V.S. leren, vooral op het ge bied van de industrie, maar een volk, dat nog zoekt naar innerlijke waarden ernstig zoekt en een volk, dat nog niet een oplossing heeft gevonden voor het rassenvraagstuk, kan nog verder groeien voordat de absolute volwassenheid in haar geheel bereikt is. S.G.Z. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe- nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van fa. H. Brons voort, Dijkstraat 19 te Veenendaal om vergunning tot het oprichten van een textielfabriek in het perceel Grutterstraat 15 te Rhenen, kadastraal bekend gemeen te Rhenen, sectie F, nr. 1090. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 27 november a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het ge meentehuis te Rhenen een openbare zit ting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Rhenen, 12 november 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Directie der N.V. Shell-Nederland om vergunning tot het wijzigen van een benzinepompinstal latie op het perceel Grebbeweg 1 te Rhe nen, kadastraal bekend gemeente Rhenen sectie E, nr. 1976. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 27 november a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het ge meentehuis te Rhenen een openbare zit ting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Rhenen, 12 november 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. WARMTE-OVERSCHOT BRENGT EXPORT In het oostelijk deel van het Duitse Oost-Friesland worden de warmte-over- schotten van de elektrische centrale ge bruikt om de kassen van de tuinders te verwarmen. Deze producten worden on der het merk „Wiesmoor-Erzeugnisse" ook geëxporteerd. Zo werden verleden jaar alleen naar Zweden prjmeurs ter waarde van ongeveer 21/g miljoen D-Mark uitgevoerd. Men stookt de centrale met turf. Aangezien men over ongeveer twin tig jaar de turfvoorraden zal hebben uit geput, zal deze welvarende streek dan voor nieuwe problemen komen te staan. Tuba Fl. 1 60 «n 95 ct. WREDE VISMETHODE Misschien zijn de mensen in Noord- Afrika nog wat harder dan hun Europees- Aziatische medemensen. De Marokkaanse vissers vinden het normaal de Thun-vis als volgt te jagen. Spiernaakt gaan de vissers in het ondiepe water staan, daar waar ze hun netten hebben geplaatst. Raakt een van de grote vissen in de net ten, dan stoten ze lange dolken in de ogen der dieren, die dan door pijn hoog op springen en gemakkelijk kunnen worden afgemaakt. De Turkse methode is bijna even gru welijk. Men lokt de dieren met lantarens en harpoeneert ze met een ouderwets harpoen die een scherpe driehoekige uit loper heeft. Er worden op deze manier vissen van liefst 400 kg gevangen. Ik woon in een keurig-nette straat. U weet wel zo'n straat met keurig- nette mensen. Mensen, voor wie iedere beweging een daad is, die zij nauwge zet afwegen en die zich bij elke han deling afvragen: wat zouden de buren er wel van zeggen? Ja, in mijn straat gaan de mensen geen streepje buiten de welgevoegelijk- heid. Vlak tegenover mij wonen jong getrouwde mensen. Iedere morgen om half acht gaat de heer de deur uit, in één hand dragend een net koffertje, een city-bag. Een city-bag is uit de tijd. De moderne mens wandelt met een aktetas. Zo niet mijn overbuur. Eer hij de drempel overschrijdt geeft hij zijn vrouw een kus op de linker wang, dan op de rechter en vervolgens op het voorhoofd. Dat doet hij iedere morgen. Zijn vrouwtje geeft hem een lekkere pakkerd vlak op zijn mond en dan glimlachen zij elkaar aanminnig toe. Hij wandelt de voortuin uit, sluit zorgvuldig het hekje en wuift met de hand. Dan zet hij vijf-en-twintig schre den, keert zich om en werpt kushandjes. Zijn vrouwtje staat in de tuin en werpt kushandjes terug. Het is hartroerend lief. Vervolgens wandelt hij vijftig schre den verder en het kushandjes werpen begint opnieuw. Ik verzeker u, zo ge beurt het iedere morgen. Zij vinden het blijkbaar een aardig spelletje. Dan wan delt hij tot de hoek der straat, keer zich om, wuift en werpt kushandjes. Zijn vrouw wuift terug met haar zakdoek, opdat hij het beter zien kan. Wellicht is hij wat bijziende en houdt zij daar rekening mee. Dan schrijdt hij de hoek om en het vrouwtje gaat bedroefd haar huisje binnen. De deur sluit langzaam. Hun huisje is een goed verzorgd nestje. Dat heb ik wel gezien als zij 's avonds de gordijnen niet sluiten en de schemerlamp brandt. Het is keurig- netjes van binnen. Maar ook van buiten hij het huisje binnen, onder het trapje door. Even later kwam hij terug met een grote bloemenbak. De bloemenbak was van buiten met boomschors bekleed en van binnen bloeiden hel rood een aan tal geraniums. De heer tilde de bloe menbak met beide handen boven het hoofd en zette een eerste schrede op het trapje. Het trapje wankelde en hij zette de voet weer op de begane grond. Zijn vrouwtje legde haar hand op het trapje blijkbaar om het te steunen, en toen begon de heer opnieuw. Hij steeg sta tig, één trede, twee treden, op de derde trede hield hij de bloemenbak wat schuin en een grote plas aarde viel boven op zijn hoofd. De heer zag er plotseling zeer ontoonbaar uit. De aarde gleed van zijn haar op zijn gezicht en hals. Het was droevig. Toen strompelde hij de drie treden weer af, zette de bloemenbak op de grond en ging naar binnen. Kort daar na kwam hij weer toonbaar naar buiten. Wederom hief hij de bloemenbak in de hoogte, nu tot zijn buik en op nieuw besteeg hij het trapje. Nu ging alles keurig. Hij stond met beide benen op de bovenste sporten. Zij weer met haar vinger naar en hij plaatste de bloemenbak symmetrisch op de linker- halft van het luifeltje. Toen hij weer beneden was wandelde de dame en de heer samen naar het midden der straat en we bekeken met z'n drieën het ef fect dat de bloemenbak met de gera niums sorteerde. We waren het er over eens dat het prachtig was. Nu ging de heer weer naar binnen en kwam tevoorschijn met een nieuwe bloemenbak. Deze leek sprekend op de eerste. Het zouden tweelingen kunnen zijn. Weer zette hij de voeten op het trapje en de stijging herbegon. Toen de heer op één na de bovenste sport had bereikt zakte het trapje in elkaar. Het was een dubbel trapje; de wordt door d tegen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, rheumatische pijnen. i»«*t gsvoallg* maag vardraganl 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Woningruil. Aangeboden bo venwoning Vendelseweg. Ge vraagd: huis met tuin. Br. onder nr. 3130 aan het bur. van dit blad. Te koop 85 eenden, geboren 1956. Volop aan de leg. Rijks straatweg 41a, Eist (U.). Tel. K 8377-253. Te koop bromfiets Berini m. 13. Bromfiets Typhoonstorp met telescoop. Van de Poll straat 82, Veenendaal. Te koop aangeboden een 2- persoons ledikant, 2 kinder ledikanten en herenfiets, an tieke kast, en een huiska merlamp. Te bevragen Berg weg 43, Veenendaal. Wie kan jongelui aan woon ruimte helpen te Veenen daal? Vrouw kan ev. wat in de huishouding helpen. Br. onder nr. 3131 aan het bur. van dit blad. Te koop een haard. Zo goed als nieuw. Buurtlaan 131-W. Te koop prima duivenklok, Benzing, en enige duiven. De Sav. Lohmanstraat 31, Vee nendaal. Gevraagd zo spoedig moge lijk: net meisje voor de dag dag, als hulp in de huis houding. Zaterdagmiddag en zondag vrij. Mevr. F. Bud- dingh, Kerkewijk 94, Vee nendaal. Woningruil. Aangeboden in Ederveen voor woning te Gelders of Stichts Veenen daal. Br. onder nr. 3132 aan het bur. van dit blad. Ruiling met gepensionneerde gezocht te Veenendaal. Aan te bieden: voor- en achter kamer, tussen- en zijkamer, flinke keuken v. en a. bal kon en zolderruimte. Huur prijs 42,p. m. C. Jansen, 2e Atjehstraat 581, Amster dam-Oost. Wed. vraagt ongemeubileer de kamer te huur. Brieven aan P. van Doorn, Klaas Ka terstraat 133, Veenendaal. Te koop een Philips radio, jaar 1949, 500 lengten. Ceder laan 4, Veenendaal. Aangeboden een volkswagen 1952 met nieuwe motor. Sta tionsstraat 92, Veenendaal, Tel. 2205. Te koop een 2-plaats elek trisch comfoor. KI. Kater straat 16, Veenendaal. Te koop goud- en zilver fazanten, Japanse zijdehoen ders, Goudpelle en andere krielen. „Tropica", Nassau- laan 4, Tel. 9116, Ede. Gevraagd werkster v. enkele morgens per week of net meisje voor halve dagen. Aanmelden mevr. C. v. Har- develd, Hoofdstraat 31, Vee nendaal. Te huur aangeboden ver warmde zit-slaapkamer met volledig pension. Bosrijke omgeving Amerongen. Br. onder nr. 3134 aan het bur. van dit blad. Te koop elektr. fornuis. Te bevragen bij H. H. van de Bosch, Geerseweg 42, Vee nendaal. Te huur in de Hoofdstraat twee kamers, geschikt voor kantoor of toonkamers. Br. onder nr. 3133 aan het bur. van dit blad. Te koop een nieuwe Austin 8000 km gelopen, bij J. Lou- rens, Leinweberstraat 39, tel. 3164, Veenendaal. Bakfiets te koop. Hoofdstr. 39, Veenendaal. Te koop 2-vlams gastoestel zwart-wit. Benedeneind la, Veenendaal, Tel. 2202. Te koop rode wortelen 10 ct. per kg. J. Hertog, Graan handel, Nieuweweg 110, Tel. 2139, Veenendaal. Verloren: zwart hoedje op hoek Zandstraat-Hoofdstraat. Gaarne terug te bezorgen. Ultee, Gelderland 7, Vee nendaal. Te koop mooie zware struik- rozen voor de tuin. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrink- straat, Veenendaal. Vrijdag en zaterdag de gehele dag geopend. Wilt U leren autorijden? Ga lis. Beeremansstraat 9, Vee nendaal. Speciale aanbieding 6 prach tige tafelmessen in etui, door en door roestvrij met golfsnede voor slechts 6,50. J. Middelhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. Met koopmans ochtendvoer en graan zal het misschien wel beter gaan. J. Hertog, Graanhandel, Nieuweweg 110, Tel. 2139, Veenendaal. Ruwe natuurhoning, zo uit de raat, geeft verlichting bij bronchitis, asthma, griep, enz. Beter en gezonder dan de beste hoestdrank. Neem de beste, zo van Bijenstand De Koershof, v.a. 1,55 per pot. Alleenverkoop: M. P. Dees, Nieuweweg 168, Tel. 713, Veenendaal. Het adres voor autarkies. Galis, Beeremansstraat 9, Veenendaal. Wie goed wil musiceren gaat het bij de Muziekschool le ren. Dir. Kor Dijkstra, Stat. singel 10, Tel. 2339, Veenen daal. s ziet het er goed uit. Tegen de gevel rankt hoog-op een wingerd en als de lente in het land komt, verschuilt het huisje zich in het groen. Ik heb er goed het oog op en vind het prachtig. Vandaag wensten zij het uiterlijk van hun huisje te voltooien. Boven alle deuren der huisjes in mijn straat be vinden zich aardige luifeltjes. En hun luifeltje had vandaag de aandacht der lieve mensen. Eerst kwam hij naar buiten met een trapje. Hij plaatste dat trapje onder het luifeltje. Daarna begaf hij zich naar het midden van de straat en keek. Hij keek naar hun luifeltje. Ik dacht: wat zal dat worden en ik keek ook. Zijn vrouwtje kwam ook naar buiten en ging eveneens midden op de straat staan kijken. We keken dus met ons drieën. Zij wees met haar vinger naar links en toen naar rechts. Daarna ging voorkant zakte naar voren en de ach terkant zakte naar achteren. Eén ogen blik maakte de heer een heroïsche in druk heel even maar. Toen plofte alles in en door elkaar in een chaotische tuimeling. Het vrouwtje gilde door dringend. De bloemenbak viel met een smak op het kraakwitte straatje; zwarte aarde plekte naar alle kanten. De heer kreun de. Hij wreef benen en heupen. Zijn vrouwtje kuste hem op beide wangen. Dat hielp, want de heer stond kreunend op. Hij wankelde de deur in en zij ging achter hem aan. Nu staat daar één symmetrisch ge richte bloemenbak met geraniums op het luifeltje en in het straatje ligt in schreiende verwarring de andere bloe menbak in stukken. Ik wacht de dingen af, die komen zullen. Cor van der Laan. f voor z'n BABY komt altijd héél wat kijken U kunt daarom het beste maar tijdig eens be denken, wat er allemaal nodig zal zijn voor de komst van uw nieuwe zoon of dochter f u deze week maar eens even binnen Donna, de damesbril die een jeugdig accent geeft. Bloe- mink, Kerkewijk 1, Veenen daal. Voor een Phili-shave Braun of Remington naar Firma Joh. van Eden en Zonen, Hoogstraat 24, Veenendaal. Voor al Uw verzekeringen, hypotheken en financierin gen is het juiste adres: J. H. van de Lustgraaf, Panhuis 24, Veenendaal. Tel. 2790. Horlogerie Lindo verkoopt de juiste t(jd. Betaling nu of mettertijd. Een jaar schrif telijke garantie. Agentschap Veenendaal: E. Vos, Dr. Co- lijnstraat 13, Veenendaal. Sig. Mag. „Zuid", Slot. de Bruïneplein, Tel. 2613, biedt U voor Sint-Nicolaas een ruime sortering rookartike len. Sigaren en sigaretten in luxe verpakking. Tafel- en zakaanstekers, pijpen, shag- dozen enz. Miskleuren in div. prijzen. Speciale aanbieding 6 prach tige echt porseleinen kop en schotels voor slechts 3, J. Middelhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. KERKEWIJK 37 Telefoon 2730 VEENENDAAL o VRAAGT o Zij, die in het bezit zijn van het diploma machineschrijven genieten de voorkeur, o Sollicitaties liefst schriftelijk of tijdens de kantooruren van ca. 15 jaar, dat belangstelling heeft voor kantooropleiding, kan direct ge plaatst worden bij VIJGENDAM 13 VEENENDAAL VOOR GROOT WERK TE UTRECHT Aanmeldingen bij B. v. d. Brink Meentdijk 8 Geld. Veenendaal Uitvoerder I. G. B. Breda, telefoon K 8385-2802 Ik heet Ansje, ben 44 cm groot, heb prachtig haar, kan mama zeggen en slapen. Wie wil er moedertje voor me zün? Het beste kruiwagenwiel 16 x 4, wielstellen voor elk doel. Tevens in- en verkoop van autobanden. Banden- handel „De Rie", Laarpad 10, Bennekom. Dinsdags op de markt te Veenendaal. Speciale aanbieding: een 30- delig kristalhelder drinkser- vies, prachtige glazen voor slechts 7,50. J. Middelho ven, Valleistraat 59, Veenen daal. Te koop z.g.a.n. luchtbanden wagen en 2 complete tuigen. H. J. van de Haar, Groeper- weg 13, Renswoude. Te koop hok 2.25 x 1.75. Uit- neembaar. Boslaan 46, Vee nendaal. Voor verzending van Uw Sint-Nicolaas surprises en betalen van Uw vuilnis emmer en verder alle post zaken, kunt U terecht bij Postagentschap „Zuid", Dr. Slot. de Bruïneplein 31, Tel. 2613, Veenendaal. Nette werkster b.z.a. voor woensdag en donderdag. Br. onder nr. 325 aan Boekh. Stolk, Rhenen. Te koop Matchless met tele scoop en Denfield Buddysit, pr. motor 350,—. Ook in ruilen voor motor of brom- fies. Een C.Z. met voor- en achervering. Ziet er geh. uit als nieuw, 275,Deskun dig onderz. toegest. van bei de motors. Spinder, Motor handel, Cuneraweg 32, Rhe nen, Tel. 447. Te koop 35 hennen, tegen de leg, ook in gedeelten. Bos laan 135, Veenendaal. Vanaf heden steeds ver krijgbaar cement- en as- bestplaten. Jan Kool, Hol- leweg 4, Veenendaal. Tel. 3468. Slachtkonijnen te koop gevr. voor eerste kwaliteit 2, per kg. Tevens op hetzelfde adres dagelijks slachtkippen gevr. Poeliersbedrijf Harde man Zn., Benedeneind 25, Veenendaal, Tel. 2987. Elke dag schapen- cn paar- denvlees voorradig v.a. 1,50 per Vï kg. Van Rhee's Eerste Veenendaalse Paardenslage- rij, Valleistraat 21, V'daal. Voor uw timmer- en on derhoudswerk. D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Telef. 2871, Veenendaal. Als uw schoenen konden spreken, zouden ze om de reparatie van Blankesteijn smeken. Tevens eerste Vee nendaalse vergrootinrichting onder volle garantie. Eerste klas machinaal schoenrepa ratiebedrijf. D. Blankesteijn Zonen, Helling 14, Vee nendaal. Elektrische wasmachine te huur per uur en per dag. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tel. 2533. Boortoestellen, Philips Au- dium, Batterijen, Melis Op tiek, Hoofdstraat 51, Telef. 3184, Veenendaal.

De Vallei | 1956 | | pagina 4