Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaalse winkeliers klaar St. Nicolaas voor ontvangst f D e Wereld van WEEK-tot-WEEK met Een feestelijke actie vele geldprijzen BRILLEN MULDER Vliegtuig strooit prijzen boven Veenendaal B&W van Veenendaal onvoldaan over de nieuwe grens met Rhenen Huis der 1000 SINTERKLAZEN Fa. F. TAK De intocht van St. Nicolaas ELST H Nieuws uit de Omgeving 30e jaargang WOENSDAG 21 NOVEMBER 1956 No. 88 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Sint-Nicolaasvlag Rondgang door gemeente Gemeente verkoopt grond AGENDA Vnani Openstelling winkels in Veenendaal tijdens Sint-Nicolaasdagen Twee wachthuisjes bij de Hoofdstraat St. Nicolaas cadeaux Fa. J. F. TAK Uitbreiding school aan dr. Slotem. de Bruïneplein Reconstructie Cuneraweg in 1957 volltooid Gelijk met brug over de Rijn Aan Wout Blauwkous Elsterse Kleurvogelvereniging Eist Hoogland 04 Fa. L. Heij opende prachtige zaak in Zuid Konijnen tentoonstelling van V.K.V. Grote prijsverlaging ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent A.s. vrijdagmorgen om 9 uur begint de speciale Sint-Nicolaas- verkoop van de Veenendaalse winkeliers, verenigd in de V.W.V. „Handel en Nijverheid". Van dat tijdstip tot woensdag 5 decem ber zullen de aangesloten winkeliers aan elke koper voor elke bestede gulden een bon afgeven. Elke bon heeft waarde en moet dus zorgvuldig bewaard worden, maar bovendien is elke bon bedrukt met onzichtbare inkt. Zo op het oog zijn het heel ge wone bonnen, wel klein van formaat, maar niets bijzonders. En toch is er iets bijzonders aan deze bonnen. Wil men de onzicht bare inkt zichtbaar maken dan dompelt men het bonnetje in een beetje water, waaraan enkele druppels jodium zijn toe gevoegd. Ziet men dan een „garde" op de achterkant afgebeeld, dan moet u dit bonnetje bewaren en 200 van deze bonnen op een vel papier plakken. Indien men 200 van deze bonnetjes op een vel papier plakt en inlevert op het bureau van de VWV, Hoofdstraat 98, krijgt men daar een toegangsbewijs voor een leuke kindermiddag, welke gegeven wordt in de kerstvakantie, n.l. op woensdagmiddag 2 januari. Komt een „Zwarte Piet" te voorschijn te vinden op alle gebied. De Veenen- op het bonnetje dan kan men deze bon inwisselen bij elke deelnemende winke lier, waarvoor men dan contant één gulden krijgt uitbetaald. Komt Sint Nicolaas zelf op de bon te voorschijn, dan heeft deze bon een waarde van f 5,en komen Sint Nicolaas en zwarte Piet allebei te voorschijn dan betekent dat een prijs van f 10,welke even eens contant wordt uitbetaald. De Veenendaalse winkeliers zijn er dus weer in geslaagd een verrassende actie rond Sint Nicolaas te organiseren, die volkomen in deze tijd van verras singen past. Op deze wijze zullen vele duizenden guldens weer naar het ko pend publiek terugvloeien, terwijl een zeer groot aantal kinderen een gezellige middag zullen hebben. De Veenendaalse winkeliers hebben weer met grote zorg zich op deze Sint Nicolaasactie voorbereid. Er is in Vee nendaal weer een keur van geschenken Sint Nicolaas doet met z\jn gevolg op zaterdag 24 november a.s. zyn officiële intocht weer in Veenendaal. Te ongeveer kwart voor drie wordt de officiële en welkome gast ver wacht op het kruispunt Nieuweweg- Holleweg-Buurtlaan. Daar zal de harmonie van de Kon. Scheepjes- wolfahriek en het bestuur van de winkeliersvereniging klaar staan om St. Nicolaas te verwelkomen. De harmonie zal St. Nicolaas via de Holleweg Gortstraat Zandstraat, Hoogstraat, Hoofdstraat naar het ge meentehuis vergezellen, waar burge meester Bakker te ongeveer kwart over drie de bisschop hartelijk wel kom zal heten. Na een toespraak van burgemeester Bakker, wordt de tocht voortgezet naar Veenendaal- Zuid. By de spoorwegovergang zal het chr. tamboers- en Pyperkorps „Prins Bernhard" de taak van de Kon. Scheepjeswolharmonie over nemen om St. Nicolaas door de stra ten van Veenendaal-Zuid te verge zellen en terug te brengen naai hotel „De Korenbeurs" aan de Markt waar St. Nicolaas voorlopig zyn in trek zal nemen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft aan de raad voorgesteld over te gaan tot de verkoop van het terrein gelegen naast het gebouw der Bedrijfsgenees kundige Dienst aan de Kanaalweg en wel aan de N.V. Kreglinger Nederland voor het bouwen van een woonhuis met garages en kantoren en aan de heer H. C. Bus alhier voor het stichten van een gebouw voor het uitoefenen van zijn praktijk als leraar lichamelijke oefeningen, heilgymnastiek enz. Verder wordt voorgesteld te verkopen aan de heer G. Hendriks te Gelders- Veenendaal een perceel grond van on geveer 600 ca, 9,25 per ca. gelegen aan de Van der Duyn van Maasdam straat. Tenslotte wordt voorgesteld te ver kopen aan de Gebr. Nieboer een per ceel grond aan de J. P. C. Leinweber- straat groot ongeveer 39 x 39 m; aan de heer J. D. Sukkel een perceel aan de zelfde straat groot 8,50 x 38,75 en aan de heer C. Kroes een perceel aan de zelfde straat en van gelijke afmetingen. I Heden, woensdag 21 november I(In Ger. Kerk) 8 uur, concert door Ger. Kerkkoor en solisten o.l.v. de dirigent Kor Dijkstra. i Donderdag 2 november (In tijd. raadzaal) 7.30 uur open- if bare vergadering Veenendaalse f gemeenteraad, o.m. bespreking v. d. annexatieplannen. Zaterdag 24 november (Op Nieuweweg) 2.45 uur, aan- ff komst van Sint-Nicolaas in Vee- nendaal. (Bij gemeentehuis) 3.15 uur, bur- gemeester verwelkomt Sint-Nico- If laas. (In geb. Eikenlaan) 8 uur, Jubi- leumconcert Ritmeester Mannen- Ij koor. Lnxor Theater Heden, woensdag de film „De |i verzonken schat" en morgen don- derdag „De Klokkenluider van de U Notre Dame". daalse winkeliers hebben bovendien voor deze actie naast hun gewone ver- enigingsvlag nog een prachtige Sint Nicolaasvlag aangekocht, welke vanaf vrijdag van tal van winkelpanden zal wapperen. De winkels zullen in de eerste week van de Veenendaalse Sint- Nicolaasactie, behalve de koopavond op vrijdag, nog gewoon om 6 uur gesloten worden. Eerst op donderdag 29 november a.s. blijven de winkels tot 9 uur 's avonds geopend, tot dinsdagavond 4 december. Op St. Nicolaasdag, woensdag 5 december, worden de winkels 's avonds om 6 uur gesloten. De win kels zijn dus tot 9 uur geopend op: donderdag 29 november vrijdag 30 november zaterdag 1 december maandag 3 december dinsdag 4 december Een en ander is in de wet geregeld en geldt voor het gehele land. "N BANKEN VOOR SALVATORSCHOOL Het bestuur van de R.K. Salvator- school aan de Patrimoniumlaan heeft het gemeentebestuur gevraagd om medewerking ingevolge de lager-onder- wijswet bij de aanschaffing van 10 één- persoonsbanken voor de school in ver band met uitbreiding van het aantal leerlingen, dat intussen gestegen is tot 119. Reeds langs is gezocht naar een op lossing voor het plaatsen van wacht huisjes bij de bushalten voor en tegen over de voormalige Ger. Gemeenteschool aan de Hoofdstraat. Nu genoemde school een verbouwing ondergaat heeft men gelijk de mogelijkheid gevonden van het bouwen van een stenen wacht huisje met een zitbank op een deel van de speelplaats van deze school. Het voetgangersverkeer wordt hierdoor dus niet bemoeilijkt. De kosten van dit huisje worden geraamd op f 1100, Ook zijn er nu plannen voor het bouwen van een wachthuisje aan de overzijde bij de Scheepjeswolfabriek. ONDERWIJSBENOEMING Mej. J. Kruidenier, thans onderwij zeres aan de Ned. Herv. Prinses Beatrix- school is met ingang van 16 februari a.s. benoemd als onderwijzeres aan de chr. school te Leersum. Eau de Cologne Dozen zeep Parfum Lotions Diverse merken o a. Soir de Paris, Bo doot, Piver, 4711, Maja Yurdley, Sanders enz. Scheerkwasten Lipstick Poeder enz. enz. Apth. Ass. - Drogist - Opticien Hoofdstraat 106 - tel. 2576 Een vliegtuig zal op zaterdag 1 de cember a.s. tussen half drie en half vier een aantal genummerde kaarten boven Veenendaal uitstrooien als een extra Sint Nicolaas-verrassing. In de etalages van een aantal winke liers zal men eveneens nummers kun nen vinden b{j een prys, die door die B. en w. hebben de raad voorgesteld op verzoek van het schoolbestuur over te gaan tot de bouw van twee nood- lokalen bij de Chr. Nat. School II aan het dr. Slotem. de Bruïneplein. Het aantal leerlingen op deze school is thans 271 en de beschikbare ruimte is niet meer voldoende. Het schoolbe stuur overweegt nu al weer de bouw van een Chr. Nat. School in het Franse Gat ook al omdat de inspecteur van het lager onderwijs bezwaar maakt te gen het bouwen van grote scholen. Men wil nu nog even afwachten welke de invloed is van de openbare school welke in het Franse Gat zal ver rijzen en in hoeverre deze leerlingen van de Chr. Nat. School zal wegtrek ken. Hiermede rekening houdende wor de nu voorlopig twee houten nood- lokalen gebouwd. winkelier beschikbaar wordt gesteld. Raapt men dus een nummer dat het vliegtuig uitgeworpen heeft op, dan moet men gaan zoeken in welke etalage datzelfde nummer ligt. Vindt men ook dat nummer, dan kan men rustig deze winkel binnenstappen en op vertoon van dat nummer de prijs in ontvangst nemen. Indien men dus een nummer uit het vliegtuig vindt, kan men er zeker van zijn, dat men een prijs heeft Alleen moet men uitzoeken, waar die prijs ligt. Onlangs is de provinciale waterstaat van Utrecht begonnen met de recon structie van de Cuneraweg tussen Rhenen en Veenendaal nl. met het ge deelte vanaf het reeds gereedgekomen nieuwe wegvak, tussen de in aanbouw zijnde brug over de Rijn en de oude Cuneraweg, tot aan de provinciale weg Elst-Veenendaal. Het te reconstrueren gedeelte krijgt een hoofdrijbaan van asfaltbeton van 6,50 m breedte. Ter weerszijden wordt een rijwielpad aangelegd ter breedte van 2,40 m met een betonnen verhar ding. De A.N.W.B. verwacht dat deze werk zaamheden eind 1957 zullen zijn vol tooid, evenals de nieuwe brug over de Rijn. Het gedeelte vanaf de Rijnbrug naar de Cuneraweg, dat reeds gereed is, heeft hetzelfde profiel als de in aan leg zijnde weg. Deze verbinding tussen de Rijnbrug en de provinciale weg Elst- Veenendaal maakt een onderdeel uit van de noord-zuidverbinding Oss-Vee- r.-ïndaol, wa?rvf;<ru rtkele gedeelten nog in aanleg zijn. Morgen, donderdag 22 november, komt de Veenendaalse raad in openbare vergadering byeen o.m. ter bespreking van het voorstel van b. en w. zich toch maar neer te leggen by het door de interprovinciale commissie grenswijziging Gelderland-Utrecht voorgestelde nieuwe grenzen. Men wil niet de oorzaak zyn van een nog weer jaren lang uitstel door het ontwerp van wet niet te aanvaarden. Met de nieuwe grenzen met Renswoude en Ede kan men wel akkoord gaan maar met betrekking tot de grens met Rhenen is men zeer onvoldaan. B. en w. wyzen er op hoe de raad in 1951 een tegenvoorstel deed en de grens tot dicht langs het Koetshuis en over de Dikkenberg wilde zien in welk gebied de bebouwing van het Veeneind, het Julianaziekenhuis en het Bergbad gelegen zyn. De nu in het wetsontwerp opgenomen grens blyft nog ruim 50 meter voor hotel „La Montagne". Het deel van de gemeente Rhenen, dat naar ons oordeel bij de gemeente Vee nendaal moet worden gevoegd, is geheel op onze gemeente georiënteerd. De be woners van dit gebied behoren tot de Veenendaalse kerkelijke gemeenten, ne men deel aan het Veenendaalse ver enigingsleven en zijn ook in economisch opzicht geheel op Veenendaal aangewe zen. Bovendien staan in dit gebied het natuurbad „Bergbad" en het Juliana ziekenhuis. Beide instellingen zijn een zuiver Veenendaalse aangelegenheid, zijn ontsproten aan het Veenendaalse parti culier initiatief en worden beheerd door niet-winstbeogende stichtingen, waarvan de bestuursleden practisch allen Veenen- dalers zijn. Zowel de patiënten van het ziekenhuis als de gebruikers van de badgelegenheid komen nagenoeg allen uit Veenendaal. De raad dezer gemeente acht beide instel lingen van zo uitnemend belang voor de gezondheidszorg van onze gemeenteleden, dat hij bereid gevonden is de rente en aflossing van een geldlening, aangegaan door de Stichting „Bergbad" voor de aankoop van het bad te garanderen en eenzelfde garantie te verlenen voor een geldlening van 1.300.000,welk kapi taal nodig is om het Julianaziekenhuis de (Zie verder pagina 4.) Gaarne wil ik mijn dank betuigen voor de hoge onderscheiding die mij ten deel viel in het commentaar op mijn critisch verslag over het concert van de „Veenzangers". Daarin word ik vergeleken met een eerste klas voet balclub en „De Veenzangers" met één uit de vierde klas. Dank U, dank U. Zeer vereerd voel ik mij met dit cri terium. De rest laat mij koud en van het verslag neem ik geen woord terug. Ik wist niet dat er vanaf het podium zulke lange tenen de zaal in staken. Smaken verschillen, maar het was mijn smaak niet. Een koor dat 30 jaar zingt moet op zijn minst „De Maastrichter Staar" evenaren. Leo van Stempvoort Op vrijdag 23 en zaterdag 24 novem ber a.s. zal in Eist weer een Vogelten toonstelling gehouden worden. Op deze tentoonstelling zullen ver schillende soorten vogelen te bezichti gen zijn, o.a. kleurkanaries, Tropische vogels, parkieten enz. Al deze vogels zullen gekeurd worden door keurmees ter Smies uit Deventer. De tentoonstelling wordt gehouden in de zaal van café „Sportlust" aan de Veenendaalse straatweg. De opening is vrijdagavond 7.30 uur, terwijl de vogels ook na zaterdagmid dag 2 uur ook te bezichtigen zullen zijn. Evenals vorige jaren zal ook ditmaal de tentoonstelling weer met bloemen worden opgefleurd, terwijl er ook voor de sjoelliefhebbers weer een sjoelbak aanwezig is. Door de vereniging zijn weer mooie prijzen beschikbaar gesteld, o.a. als hooofdprijs een kanarie in kooi, en ook nog verschillende andere vogels. Twee jaar geleden kwam Sint-Nicolaas per helicopter in Veenendaal aan, een wel zeer modern vervoermiddel voor zfjne grijze goedheid. Of het hem toen niet bevallen is weten wij niet, in ieder geval komt Sint nu per rijtuig naar Veenendaal en de publieke belangstelling voor zyn aankomst zal er evenmin als vorige jaren minder om zijn. In een harde wedstrijd heeft Eist op eigen terrein de punten moeten laten aan Hoogland, dat verdiend won. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien met aan beide zijden ge lijke kansen. Door twee blunders in de Elsterse achterhoede wist echter Hoog land voor de rust in 02 te veranderen. In de tweede helft kwam Eist er iets beter in. Men bouwde verschillende aanvallen op, die echter geen van alle resultaat hadden. Na twintig minuten spelen kreeg Hoogland een corner toe gewezen, die door de rechtsbuiten van Hoogland „voor het doel werd geplaatst en uit een kluwen van spelers werd het derde doelpunt gescoord. Dat er hard werd gespeeld moge wel blijken uit het feit, dat tijdens dit doelpunt één der nettendragers van het doel finaal om ver werd gelopen. Na dit gebeuren volgde geen fraai spel. De scheids rechter moest verschillende malen in grijpen voor overtredingen, ook moest enkele malen worden onderbroken om dat het publiek over de lijnen kwam. Even voor het einde wst Hoogland het vierde doelpunt te maken, zodat het einde kwam met 04 voor Hoogland. ET IS IEDER als kind wel over komen, dat men zich het jeugdig gemoed in ontstelde verbazing ge bracht voelde bij het zien van de talloze Sinterklazen, die zo in de eerste de cemberdagen ons land plegen te gaan bevolken. Je ging dan stil in een hoekje zitten en trachtte met dit mysterie in het reine te komen, maar welke oplos sing je ook vond of je aan de hand werd gedaan, er bleef een gevoel van onzekerheid en soms zelfs van achter docht. Het was moeilijk op dit punt vragen te stellen aan vader of moeder, hoewel die overigens altijd met Sinter klaas' doen en laten perfect op de hoog te bleken en beslist tot de intimi van de goede kindervriend schenen te be horen. Moest vader op het „heerlijk avondje", als „de maan schijnt door de bomen", niet steevast op het paard van de goed-heiligman passen? Maar vragen stellen over het verbazingwekkend aantal Sinterklazen, nee, dat ging niet, dat zou te veel op critiek lijken en critiek is iets dat Sinterklaas niet ver draagt. Maar met de jaren komt de wijsheid en dan ervaart men plotseling dat Sinterklaas op bestelling wordt ge leverd. In de hoofdstad is ergens op een oude gracht een huis, dat met recht de sprookjesachtige naam „Het huis der 1000 Sinterklazen" mag dragen. Het is het huis en het magazijn van de cos tumier Leeger. Er is altijd nog wel iets van die oude kinderlijke, geïntrigeerde verbazing Een vanouds bekende en vertrouwde Veenendaalse naam heeft, in de vorm van een splinternieuwe, moderne en zeer aantrekkelijke winkel, ook zijn intrede gedaan in Zuid. Vrijdag was het zover dat de deuren van deze door zijn uiterlijk en opzet opvallende winkel als filiaal van de firma L. Heij in de Frans Halslaan werden geopend. Het geheel is werke lijk een verrassing geworden. Een bij zonderheid op zichzelf vormen de niet minder dan tien etalages welke zeer suggestief en met zeer veel smaak en vakmanschap waren verzorgd. Uiterst verzorgd is trouwens elk on derdeel van deze winkel. Een groot deel van de winkelwanden beslaan de vele open vitrines en glazen kasten waarin de koper een uitstekend over zicht heeft van de geweldige sortering hier. Er zijn twee ingangen in deze Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Veenendaalse Konijnenfok kersvereniging V.K.V. wordt vrijdag en zaterdag a.s. een clubtentoonstelling van konijnen en cavia's gehouden in het ge bouw achter café Vonk aan de Kerkewijk. Vrijdag is de tentoonstelling open van 7 uur tot 10.30 uur 's avonds en zater dag van 9 uur 's morgens tot 10.00 uur 's avonds. van Teveel betalen is niet prettig, daarom voor een nieuwe BRIL Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 Telefoon 2576 - Vrenendaal AS. In een hotel te Rome staat te lezen: „Rook niet in bed. De overblijfselen die ge bier by een volgend bezoek zou kunnen aantreffen, zouden weieens de uwe kunnen zyn KEES. Sint-Etienne gaat met een voorsprong van zeven pun ten aan het hoofd van de Fran se ere-divisie en zij dankt dit onder andere aan het spel van de Nederlandse oud-internatio naal Kees Riivers, schrijft de France Soir. Het blad noemt de Nederlander naast Piantoni de beste binnenspeler, die op het ogenblik op de Franse voetbal velden is te zien. Het wijdde een uitvoerige beschouwing aan Kees ter gelegenheid van zijn komst naar Parijs, waar Sint- Etienne de strijd moest aanbin den met Racing. De bezoekers bevestigden in deze wedstrijd hun goede vorm en wonnen van de Par ij zenaars met 2—1. Rijvers, zo schrijft het blad verder, heeft misschien nog nooit zo goed gespeeld als dit seizoen. En dat is voor Sint- Etienne een grote voldoening, want Rijvers werd door deze club in 1953 voor 120.000 gulden aan de Parijse club Stade ver kocht, maar de Nederlander voelde zich in het onrustige Pa rijs slecht op zijn gemak, waar door hij in vorm achteruit ging, zodat Stade niet het ple zier dat het had verwacht aan hem beleefde. In augustus 1955 was Rijvers dan ook weer te koop enSint-Etienne kocht hem terug voor 30.000 gulden. Bij zijn oude club voelde Kees zich spoedig weer de oude en hij trekt nu voor Sint-EU.nne zoveel publiek, dat deze club dubbel plezier heeft van zijn voordelige transactie. FILM. Om voor de film Moby Dick (naar het beroemde boek van Herman Melville) de walvissenjacht te verfilmen, heeft regisseur John Huston 133 km filmlint verbruikt. Na de montage bleek er slechts 3500 meter van te zUn overgebleven. Gregory Peck en Orson Welles spelen de hoofdrollen. SLENTERAARS. „MerkW aar dige mensen ontmoet men Sr >ms in hotel Union te Chamonix. Vanmorgen kwam er een grap pig heer binnen met een g:ote arendsneus, een hemd da' te kort leek en met een das* die van touwtjes was gemaakt In zijn gezelschap waren een 3.on zalig, modderig uitziende jot ge- man en twee kinderen. In het hotelregister schreven zij zich als volgt in: Familie: Piffoels; domicilie: de natuur; komende van: God; gaande naar: de he mel; geboorteplaats: Europa; beroep: slenteraars. Wie zij waren? Wel, de man met de grote neus was de componist Liszt en de modderige jonge man de schrijfster George Sand, gekleed als man. met haar twee kinderen. (Lecture de Dimanche augustus 1836. MUSKIET. Om de ln Azië voorkomende koortsen te be studeren heeft het Amerikaanse leger 8000 muskieten uit Ma- lakka per vliegtuig naar Wash ington vervoerd. Nog nooit had een muskiet zo ver gevlogen! DECORATIE. Een bewoner van New York heeft ontdekt dat in de film Oorlog en Vrede (naar het boek van Tolstoi) prins André een Boelgaarse de coratie draagt uit het jaar 1891, terwijl de film tachtig jaar vroeger speelt. Hoe de man dat wist? Hij was de ex-voorzitter van de vereniging „Insignes en decoraties" te New York. VROUW. De Duitse amateur voetbalclub Offenburg gaat vrij- kaartjes verstrekken aan alle gehuwde vrouwen, die haar man naar het voetbalveld ver gezellen. Men hoopt hierdoor het bezoek te stimuleren, want, denkt men, minder vrouwen zullen dan hun echtgenoot dwingen de zondagmiddagen thuis door te brengen. BROER. Op het televisie scherm de voetbalwedstrijd tus sen Duitsland en Rusland vol gend, ontdekte een kijker in Calw (Wurtenberg) onder de toeschouwers rond het speel veld zijn broer, die hij sinds de laatste oorlog dood had ge waand. Een paar uur later kon den zij elkaar omhelzen. CORRUPT. De directeur van de gevangenis te Saint-Quentin ontving een briefje van een ontvluchte gevangene met de woorden: Duizend excuses voor myn vlucht, maar ik kon on mogelijk leven in een dergelijk corrupt milieu. ALICK. De Engelse voetbal bond verzekert de spelers van de nationale ploeg voor hon derdduizend gulden. De club Doncaster Rovers vindt dit ech ter niet genoeg, want in de wed strijd tegen Frankrijk werd zijn midvoor Alick Jeffrey gebles seerd, zodat hij voor het gehele seizoen uitgeschakeld zal zijn. En Alick had door zijn spel het gemiddelde aantal toeschouwers bij de wedstrijden van zijn club met 5000 doen stijgen STANLEY. De Zuidafrikaan- se voetbalbond heeft aan de Engelse voetballer Stanley Mat thews acht duizend gulden plus vergoeding van reis- en ver blijfkosten geboden om volgen de zomer een demonstratiewed- stryd te komen spelen. overgebleven en dus gaat men, ouder geworden, dat Sintenhuis eens opzoe ken en treft er dan de man, die de kindervrienden levert, vief en actief als altijd. „Ik kom zo bij u!" roept de heer Leeger. „Ja, begin december kan men ze op elk uur der dag mijn huis zien binnen komen en verlaten: per auto, per rijtuig en te voet vertrekken zij en komen zij weer aan. En op de Sinterklaasdagen zelf staan zij in de rij. Dan moet de een op de ander wachten, al beschik ik over dertig tot veertig Sintencostuums. De bisschopmantels, de stola's, de mij ters en de staf worden dan verscheiden malen op één dag gebruikt. De Sinter- klazen-in-spé worden hier gekleed en opgemaakt. Voor ieder hebben wij steeds een schoon kanten overkleed. De kapper en de grimeur, die voor de af werking zorgen en dan ook bij mij aan huis bivakkeren, komen handen te kort. 't Is wel eens een vreemd gezicht, zo'n plukje Sinterklazen bij elkaar!" Rrrrrring! De telefoon. „Een ogenblikje! Ja hallo? Een Sin ter klaascostuum 's avonds op de vijfde! Dat zal lastig gaan, dat is dé avond. Eens kijkenJa, tussen 7 en 8 zou (Zie verder pagina 4.) winkel maar via welke men ook binnen gaat, direct is te zien waar men voor een bepaald artikel moet zijn, want doordat de verschillende artikelen bij een zijn gebracht vallen meteen de onderscheidene afdelingen op. Mede door de makkelijke toonbanken en zitjes is de winkel uitgesproken ge zellig en is er de aangename sfeer, die het kopend publiek direct op zijn ge mak stelt. Vooral dit laatste is bij het kopen van groot belang. Niet alleen dat de koper daardoor nog weer eens eer der terug zal komen, maar vooral het feit dat men hier rustig keuze kan maken waardoor men meer voldoening van het gekochte zal hebben. In grote mate is het juist de bijzondere vorm van het gebouw welke dit onverwachte resultaat en deze aangename sfeer aan de winkel gaf. Ook de uitstekende ver lichting draagt hiertoe in belangrijke mate bij alsmede de vier paskamers welke de winkel bovendien nog rijk is. Het behoeft eigenlijk geen betoog, dat deze fraaie zaak werd ingericht door vakmensen en het lijdt stellig geen twijfel dat ook de bediening vakwerk zal zijn geheel in overeenstemming met deze absoluut prettig kopende winkel. De belangstelling bij de opening was enorm alsook het aantal ontvangen bloerpstukken dat het feestelijke aan zien van de winkel verhoogde. Gaarne voegen wij ook onze gelukwensen bij de zeer vele die op de openingsdagen wer den meegegeven. BENNEKOM.- In de vakature ontstaan door het emeritaat van ds. B. N. Bout hoorn zal zondag 2 december a.s. ds. C. Vos van Westbroek worden bevestigd als predikant der hervormde gemeente van zondag 16 december worden vervuld door de overkomst van ds. P. D. Steegman van Klaaswaal. WIJZE WOORDEN ZIJ EN WIJ Zij, die goeds van de vrouwen ver tellen, kennen haar niet goed genoeg, maar zy die over haar kwaadspreken kennen haar in het geheel niet. (Edwige Feuillère) KERKEWIJK 167 -TEL.3000-VEENENDAAL

De Vallei | 1956 | | pagina 1