RANG is alleen RANG als er RANG op staat De schatkamer van los Mignon Tafelmargarine Edammer 100 109 Ananas Ukulele 8 halve schijven Citroensap 69 39 Iedereen met... welkom bij AH! Choc.repen Cacao 100 47 'n neus 3 Schepper der spitzen ROTERDDN BRUINE BONEN KAPUCIJNERS 65 SPLITERWTEN WITTE BOMEN 49 43 HAVERMOUT BAKMEEL 23 31 ERWTENSOEP ERWTENSOEP VERMICELLIop k°So18 19 MACARONI *rsi 6 BORSTULEVELLEN GOUDHOPJES iao e„,„ 29 AM/NDELBONEN 35 DROPTOFFEES 49 KATJESDROP 28 ENGELSE DROP 29 TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 22 NOVEMBER 1956 No. 89 Tussen de voetbalschoenen en de balletschoentjes lag een lange weg Scliaatstraiiiing uit Rhenen op Haagse kunstijsbaan Gevonden en verloren voorwerpen VEENENDAAL WOUDENBERG Uit Rhenens raadzaal Officiële bekendmaking pak Va kaas Sunkist per blik voor kwaliteit voor lage prijzen naar een winstaandeel 106 106 melk 0 zware puur U repen bruinmerk pak 100 gram Surprises Kistje vruchtenborstplaat 115 Chinese Gember 6 kamige pot 325 Lunchkaasje volvet 170 Schoonmaakpakket 100 GROENMERK le kwaliteit pak 250 gram 19$ ORANJEMERK dessertkoffie pak 250 gram 232 Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken |¥ET KAN GEBEUREN dat u, a] H. wandelend door Amsterdams cen trum ergens in een klein straatje een wat wonderlijk winkeltje ontdekt. Er staan verscheidene knielaarzen in de etalage, een paar zwarte balletschoen tjes en lichtblauwe spitzen. Een paar militairen lopen voorbij, kijken, wijzen elkaar op de lange, rode toneel schoenen, lachen en gaan vervolgens weer weg. Een paar kleuters spelen in het zonnigs straatjejuist slaat de torenklok twee. En dan licht ik de klink van het winkeltje en zie verrast rond.. Aan de muur prijken zeker wel vierhonderd foto's van artiesten, met een handtekening gesigneerd. Al rond kijkend ontdek ik Kitty Knap, Cilly Wang, Snip en Snap, de Annebelles, Buziau, de Bouwmeesters„Is daar vollek?" wordt er geroepen. En op mijn bevestigend antwoord daalt de heer des huizes de trap af. Eerst zie ik z'n benen, dan z'n voorschoot en eindelijk z'n hoofd, vriendelijk, grdijs en met een bril op. Maar om de levensgeschie denis te horen van Jos Mignon, zullen we eerst een stoel nemen, want het is een lang en interessant verhaal. Jos Mignon werd in 1889 geboren, als zoon van een schoenfabrikant. Hoewel hij natuurlijk vaak over de zaak hoorde praten en de leergeur bij wijze van spreken het dagelijks parfum was, voelde hij niets voor de zaak. Dat kwam pas later. Op een gegeven mo ment opende hij een eigen zaak, maar het waren voornamelijk de sportschoe nen die zijn interesse hadden. Bij hem kwamen de bekende atleten en voet ballers, om er hun voéten te laten schoeien. De namen van Chris Berger, Fanny Blankers en Ossendarp zijn z'n getuigen De zaak liep goed en niemand, die zaterdagsavonds tegen tien uur(!) de winkel uitging, zou kunnen denken dat de eigenaar toch niet gevonden had wat hij wilde. Was het toevallig dat iemand uit de theaterwereld Mignons mening vroeg over een bepaalde schoen? Dat was het begin. Of het nu door zijn naam kwam (Mignon betekent: liefelijk), of door iets anders, maar Jos had het ge voel dat de poort naar een nieuwe wereld open was gegaan. Eindelijk wist de schoenenkenner zich in zijn element. „rassen mevrouw?" De bontschoen gaat uit en de spitzen aan. Soepel en stevig zjjn de spitzen, die de hand van de meester verraden. Op de achter grond foto's uit circus-, ballet-, toneel- en operawereld. Sedert enkele weken vindt in Wage- ningen de centrale schaatstraining plaats van leden van diverse ijsclubs uit deze streek, aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond en de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats, res pectievelijk K.N.S.B. en N.V.B.H.S. De leiders bij deze training zijn de he ren lr. Lamberts uit Wageningen en D. W. de Jong, sportleider en voorzitter van de Rhenense IJsclub. In het kader van deze training werd zondag met een bus en een luxe wagen een trip gemaakt naar de Haagse kunst ijsbaan „De Hokij" in de Houtrusthallen, welke baan van des voormiddags 7 tot 9.30 uur voor leden uit heel het land is gereserveerd. Het groepje uit Rhenen en Wageningen vertrok om 5 uur in de ochtend uit Rhe nen en arriveerde, na een dikke mist te hebben doorboord, precies op tijd in het Haagje. Dank zij de geboden gelegenheid kon nu ook op het ijs worden getraind, waar van de rijders gedurende de volle be schikbare tijd dan ook een dankbaar ge bruik maakten. Alle bondsofficials waren aanwezig en ook de nationale kernploeg die straks voor een langdurige training naar Scan dinavië vertrekt, was op de baan. Van de heren Bovenschen en Living ston, bestuursleden van de Rhenense IJs club, met wie wij op „De Hokij" een onderhoud hadden, vernamen wij, dat naar hun mening nog lang niet alle jeug dige schaatsliefhebbers in Rhenen en om geving zich voor deze bijzondere training hebben aangemeld. Dit valt te betreuren, daar er nog jon geren genoeg zijn, die na enige oefening onder deskundige leiding zeer zeker iets in de schaatssport zullen kunnen berei ken. Men moet er echter wel rekening mee houden, dat de trainingseisen streng zijn en dat men „hard" moet zijn. Mochten er nog jongelui in Rhenen zijn, die aan deze training wensen deel te nemen, dan kunnen zij zich alsnog aan melden bij een van bovengenoemde be stuurders of bij de voorzitter en trai ningsleider de heer D. W. de Jong, Fred, v. d. Paltshof 21. De termijn van inschrijving is eigenlijk al gesloten, doch in het belang van de bevordering van de schaatssport is men bereid dispensatie toe te staan. Geeft u dus nog zo snel mogelijk op, u kunt dan ook profiteren van de trai ningsmogelijkheden op de Haagse kunst ijsbaan. In het tijdvak van 6 tot en met 20 no vember werden aan het bureau van poli tie als gevonden aangegeven: 1 beige por. tem. m. inh.; 1 rechter damesglacé (zw.); 1 witte kinderhandsch.; 1 veelkl. gestr. len kindertruitje, 1 bal, 1 zak koekjes enz.; 1 bl. capuchon; 1 bankbiljet; 1 gr. vulpen m. goudkl. dop; 1 zw. vulpen m. „Waterman"; 1 leren sigarettenetui; 1 linker herenglacé; 1 broche; 1 wit hondje. In hetzelfde tijdvak werden als ver loren aangegeven: 1 lichtbr. herenglacé; 1 Ronson aansteker; 1 lichtgrijs dames tasje; 1 paraplu met ger. knop; 1 rood bruine portem. m. ritssl. en inh.; 1 br. herenportem. m. inh.; autoband m. velg, maat 15; 1 koperen gewicht; 2 platen hardboard; 1 zwarte gevoerde dames glacé; 1 lederen gereedschapstas, inh. tang, bacosleutels enz.; 1 muntbiljet; 1 groen gebr. jongenshandsch.; 1 blauw etui m. vulpen en rode ballpoint; 1 por tem. m. inh.; 1 kickstarter motor; 1 bril in etui w.o. Breukels Zwolle; 1 vulpen z. dop; 1 rood leren damesportem. m. inh.; 1 zw. dameshoedje; 1 zw. damesparaplu; 1 grijze jongenswant; 1 hoofddoek m. Ca nadees motief; 1 br. herenglacé; 1 p. gev. herenglacé's; 1 broche m. 2 duifjes; 1 p. br. herenglacé's; 1 p. gebr. zw. wanten; 1 br. aktetas; 1 rode autoped; 1 zw. leren damesportem. m. inh., w.o. 2 foto's; 1 p. zw. damesglacé's; 1 bl. vulpen; 1 rode portem. m. inh., w.o. foto's; 1 dubbele fietstas, inh. 1 jute zak; 1 br. leren da mesportem. (knip) m. fl. bedrag, alsmede tegen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, rheumatische kinderhandsch.; 2 honingkamers van een rijskast; 1 wit gymbroekje; 1 wit gebr. kinderwantje; 1 witte gebr. das en dito gele muts; 1 damesarmbandhorloge m. zw. bandje; 1 zw. lederen motorkapje; 1 gr. damesportem. m. inh.; 1 leesboek „De zwarte Pagode"; 1 zilverbon; 1 sjaal; 1 damesglacé m. w. garen doorgest.; 1 bank biljet; 1 zw.-grijze ballpoint m. koperen dop; 1 abonnementskaart NBM; 1 russi- sche hazewindhond; 1 bl. gebr. kinder vestje met grijswit koordje; 1 rode kinder- portem. m. inh.; 1 rode haarstrik; 1 doos inh. 40 pakjes Honings vermicelli; 1 bl. gebr. halsdoek; 1 p. br. herenglacé's; 1 rechter want, groen, rood en wit; 1 zw. wollen dameshandsch.; 1 motorbril; 1 p. zw. lederen motorhandsch.; 1 gebr. blauw wollen petje; 1 antracietkl. kettinkje; 1 geruite boodsch.tas inh. 1 portem., 1 wol rekeningen van vlees en gas en 2 foto's; 3 bew. van toegang muzieksch. Van Zan ten; 1 dameswant m. Noors motief; 1 doublé damesarmbandhorloge m. zw. wij- zerpl.; 1 paars gevl. vulpen; 1 rode da mesportem. m. inh.; 1 rode autoped m. w. stuur; 1 intern, rijbewijs t.n.v. T. van het Boveneind; 1 rood handtasje m. inh., w.o. 1 rode portem. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: 1 blauw kinderwantje; zw. motorwant; rood-groene'want. Verloren: luchtfilter bromfiets; aktetas met inhoud. Inlichtingen bij de rijkspolitie. (Vervolg van pagina 2.) lopen, met andere woorden, dat de bouw te lang zou duren, werd door de wet houder Boelhouder geprotesteerd. Het bouwtempo is hier hoger dan bij welk woningblok in het verleden. Men moet er echter drie maanden vorst aftrekken, al dus spr., hoewel hij toegaf, dat het schil derwerk vertraging heeft ondervonden, echter door overmacht. Bij de herbenoeming van de woning commissie sprak de voorzitter waarderen de woorden tot de voorzitter van deze commissie, wethouder Boelhouder, ter wijl deze op zijn beurt de leden van de commissie dank bracht voor de buiten gewoon goede en prettige samenwerking. De woningzoekenden kon spr. verzekeren dat ieder geval drie tot viermaal onder de loep wordt genomen en dat de be schikbare woonruimte op een eerlijke wijze wordt verdeeld. Van de gebrs. Van den Brink te Eist was een perceel bouwterrein aangekocht ter grootte van 3185 m2 voor de prijs van 3185,onder voorwaarde, dat de grond eerst zou worden geleverd en betaald op 1 januari 1960. De verkopers deelden nu mede, dat zij wensten te verkopen in gaande 1 januari 1957, waartoe de raad besloot. Het perceel „Bella Vista", gelegen naast het gemeentehuis, werd bestemd tot ambtswoning van de burgemeester. Tot onderwijzer aan de o.l. school te Eist werd met algemene stemmen be noemd de heer H. Zachte te Utrecht en tot onderwijzeres aan de o.l. school Rhe- nen-stad mej. H. Blom te Leeuwarden. Beide krachten zijn reeds aan genoemde scholen tijdelijk werkzaam. Voor de cursus '56/'57 werden benoemd tot leraren aan de middelbare handels avondschool de heren G. Anema, B. N. de Boer, E. Klootwijk, J. de Graaf, L. H. Henssen, J. v. d. Walle en C. A. Lücke- rath. In verband met de vestiging van een koelcel voor vleeswaren, die niet voor direkte consumptie in Rhenen bestemd zijn, doch alleen ter plaatse worden in gevroren om later te worden vervoerd naar hun bestemmingen, werd besloten hiervoor een invoerkeuring vast te stel len tot een heffing van 0,005 per kg. Het vlees zal worden opgeslagen in het koelhuis van de heer Onink aan de Munt straat. Het normale invoerkeurloon be draagt 0,03. De raad komt op 4 december opnieuw biieen, in welke vergadering de begro ting voor het komende dienstjaar aan de orde zal worden gesteld. gewezen moeten worden. Jarenlang kregen de Mignons juist omstreeks Sint-Nicolaas dozen vol brieven met verzoeken om balletschoentjes en spit zen net zoals wij elkaar een paar pan toffeltjes schenken. Dat de „Mignons" geliefd zijn, hoef ik u niet te vertellen. Ook de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet ontvingen de spitzen uit de schatkamer van tovenaar Mignon, de schepper der spitzen! De zaak van Jos Mignon, die de bij naam „artiestenwinkeltje" heeft, is een unicum voor heel Nederland! Jos Mignon in zijn atelier. Een plaats waar hy een groot deel van zijn leven sleet. De scheppingen van zijn kunst verkregen wereldfaam. Let op de grote toneellaarzen op de werktafel en de spitzen aan de muur Hij beleefde de toneelsfeer als hij mo dellen voor balletschoentjes en spitzen tekende, hij rook de schmink en voelde de spanning die iedere uitvoering nu eenmaal behoeft. De klanten waren te vreden en langzamerhand kwamen er meer opdrachten. Voor de revues van Bouwmeester, Sleeswijk, Bob Peters En kunt u zich Buziau nog herinneren, de grote komiek van de Bouwmeesters? Op de foto die in de winkel hangt, draagt hij de grote laars, eveneens werk van Mignon. Had men een schoen nodig die in de dertiende of veertiende eeuw gedragen werd, men vroeg het Mignon en de zaak kwam in orde. Natuurlijk moest hij z'n licht opsteken in oude boeken en geschriften, maar hij hield van dit werk, dat een artistieke inslag vraagt. DE HAND VAN DE MEESTER.... HET ADRESBOEK VAN de klanten der firma Mignon bevat namen uit heel Nederland. Het begon in de grote steden, nu worden er zelfs in de kleinste dorpjes balletlessen gegeven. „Als het geen Mignon is, is het niet goed", glimlacht mevrouw Mignon. Al tijd heeft ze haar man met raad en daad bijgestaan. Zij verzorgde het bo venwerk van de tere balletschoentjes en spitzen, nam bestellingen aan en verzorgde de administratie. Later kre gen zij ook hulp van hun dochter en zo werkte de familie Mignon van 's morgens acht tot 's nachts twee of drie uur. Niet om vol te houden, zegt u? Dat was het ook, maar de heer en mevrouw Mignon hebben het vijf en- twintig jaar lang gedaan. Zij hebben j hun succes in de eerste plaats te dan ken aan de prima leest, maar daar naast aan de minutieuze afwerking en de grote toewijding. Is het wonder, dat de Mignonschoentjes wereldfaam kre gen? Naar Zuid-Afrika gingen ze ter ere van de Jan van Riebeekfeesten, naar Curagao, naar Duitsland, Zwitser land, Italië, ja, heel Europa kent Mig non. „Mignons" dragen de danseressen van het Scapino-ballet en het „Ballet der Lage Landen". Soms gebeurde het dat iemand uit Nederland in het bui tenland een school oprichtte, maar het oude adres uit de St.-Jansstraat werd niet vergeten UNICUM SINDS VERLEDEN JAAR heeft Jos Mignon het iets rustiger gekregen. Hij werkt n.l. overdag in een schoen fabriek in Volendam waar hij de lei ding heeft van een afdeling „apart werk". Terwijl anderen het handwerk doen dat hijzelf vroeger alleen of met zijn vrouw samen deed, bedenkt Mig non nieuwe mogelijkheden. Bijvoor beeld het oprichten van meerdere za ken in verschillende steden, een van hun idealen. Nu is het nog altijd zo druk, dat verschillende bestellingen af- WINKELSLUITING Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat op grond van artikel 3 van de winkelsluitingswet 1951 de winkels in het tijdvak van 29 novem ber tot en met 4 december 1956 tot 21 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Ook de markt- en straathandel, als mede de handel te water mag gedurende genoemde periode tot 21 uur worden uit geoefend. Rhenen, 20 november 1956. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat een verzoek is ingekomen van het gemeente bestuur van Rhenen om vergunning te mogen ontvangen voor het bouwen van 47 woningen op een terrein gelegen aan de Beatrixstraat, Irenestraat en Woudweg te Eist (U.), kadastraal bekend gemeente Rhenen sectie H nrs. 539ged., 326ged., 2266ged., 2267ged., 2483ged., 2529ged. en 2530ged., met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet. De eigenaren der aangrenzende en nabij gelegen gronden, die tegen uitvoering van vorenbedoeld bouwplan, hetwelk ter ge meentesecretarie (afdeling financiën) ter inzage ligt, bezwaren hebben, kunnen deze tot en met 1 december 1956 schrif telijk ter kennis van hun college brengen. Rhenen, 21 november 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. WIJZIGING ALGEMENE POLITIE VERORDENING VOOR DE GEMEENTE RHENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat overeenkomstig artikel 203 der gemeente wet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecretarie (afd. algemene zaken ter lezing voor een ieder is neergelegd de door de gemeenteraad bij zijn besluiten van 2 oktober 1956 nrs. 7a en 7b vastgestelde verordeningen tot wijziging van de algemene politieverorde ning voor de gemeente Rhenen, betref fende het houden van varkens, nertsen en vossen en de vaststelling van de be bouwde kom der gemeente. Rhenen, 19 november 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. Fijne snij worst 100 gram Schouderham ioo gram Achterham gelderst 100 gram Mals rookvlees ioo gram Corned beef 100 gram BerlinerleverworstlOO gram Znurkoolspek 250 gram Rookworst gelderst ca 250 gram 109 Gebraden gehakt 150 gram 57 49 59 69 55 49 49 79 AH-pindakaas grote pot 78 Chocoladepasta per glas 49 Bijenhoning per pot 125 Appelstroop beker 43 Gemberjam per pot 85 Bosbessenjam per pot 85 Rozebotteljam per pot 120 Boterhamkorrels 250 gram 39 Jonge Goudse Boerenmeikaas 100 gram 100 gram 29 34 Belegen Edammer 100 gr. 32-29 Baby-Edammer per stuk 255 Jonge Leidse volvet ioo gram 3 I Magere Leidse kaas 100 gram 23 Zwitserse chaletkaas doos 140 Smeerkaas pakje 29 Smeerkaas met ham pakje 37 500 gram 500 gram 55 500 gram 500 gram vlugkokend pak 500 gram zelfrijzend pak 500 gram Wie met een gulden wil bereiken wat een ander nog voor één-tien niet krijgt... die vindt van daag of morgen de weg naar Albert Heijn! AH - waar de prijzen stukken lager liggen dan overal elders. AH - waar de kwaliteit het hoogst is èn... on voorwaardelijk gega randeerd wordt. AH - waar u haast onge merkt kunt sparen voor een klanten-obligatie met hoge rente en winstaandeel. Steek uw neus eens om de deur, geef uw ogen de kost en leg uw oor goed te luisteren - bij Albert Heijn. Beter nog vandaag dan morgen! Noorse vtsconserven Appetitt sild per blik 69-49 Cocktail snacks per blik 69-49 Hovmester sild per blik 89 Sardelringen per blik 93 Gaffelhiter per blik 49 met worst groot blik met kluif groot blik Grote ontbijtkoek 35* Groninger koek Limburger koek 48 Gemberkoek 59 Kantkoek 500 gram 36 Sperziebonen '/i bbk 118-105 Spinazie blik 62 Doperwten extra fijn '/i blik 143 Doperwten fijn '/i blik I I S Doperwten middelfijn'/i blik 99 Doperwten middel IIb!87-77 Erwten m. wortelen Vi blik 69 elleboogjes 250 gram Amandelspeculaas 250 gram 69 Speculaas eerste soort 250 gram 47 Boterhamspeculaas 250 gram 37 Speculaasbrokken 250 gram 55 Speculaaspopjes 2 stuks 39 Speculaaspop met amandelen 79 Taai-taai p« zak 25 Grote taaipop 38 met uitsluitend roomboter en amandelen bereid per stuk 150 Choc, letters per stuk 100 gram 75 Choc, letters per stuk 50 gram 48 Fondant borstplaat 200 gram 45 Choc/moccaborstplaat ïoo gr 29 Amandelmarsepein div. figuren en vruchten p. stuk 85-45 Strooigoed P" zak 49 Meer dan 80 verschillende chocolade figuren van 10 tot 125 100 gram 100 gram 250 gram Albert Heijn koffie: de beste, de voordeligste 10PjQ goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk 100 gram 100 gram Albert Heijn KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig AH-artikel niet élke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle bedrag terug.

De Vallei | 1956 | | pagina 3