Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Enthousiast onthaal van St+ Nicolaas in Veenendaal Concert „Ritmeesterkoor" andermaal grote verrassing MULDER ELSTENAAR BEHAALDE VLIEGERWING BRILLEN It II EXE\ ELST SCHERPENZEEL 30e jaargang WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 No. 90 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Veenendaler dodelijk verongelukt in Woudenberg Politie-auto slachtoffer van rijverbod Burgemeester opende YK V-tentoonstelling Rhenen heeft thans zwem- en poloclub Rhenenaren in de kopgroep Massa-kegelwedstrijden in Rhenen begonnen Elsterse kleurvogel- vereniging hield expositie Grote prijsverlaging Teveel betalen is niet prettig, Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 Rhenens caféhouder verwende Hongaren Nieuwe telefoon aansluitingen Feest vergadering P.v.d.A. Ledenwerfactie Rhenens Rode Kruis Sint-Nicolaas op de markt De zichtbaarheid der kerk AGENDA Kanarietentoonstelling van de „Gelderse Vallei" Waarom geen huizen voor Ederveen? Uitbreiding dorp is achtergebleven Sint-Nicolaas in Scherpenzeel ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Eedactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 14 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 1—10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent De textielhandelaar V. uit Veenendaal parkeerde j.l. vrijdagavond zijn bestel auto op de rechterzijde van de stations weg in Woudenberg. Nadat hij even bin nen was geweest bij de landbouwer V., aan de linkerzijde van de rijweg, begaf hij zich weer naar zijn auto. Nadat hij een vrachtauto, komende uit de richting Woudenberg, had laten passeren, begaf hij zich op de rijweg. Op datzelfde mo ment naderde een bestelauto, bestuurd door de heer E. uit Soest, vanuit de rich ting Scherpenzeel. Deze bestuurder had V. niet gezien, zodat een botsing onvermij delijk was. V. werd ongeveer 25 meter meegesleurd en bleef op de rijweg liggen. Het slachtoffer, gehuwd en vader van 12 kinderen, overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De auto werd zwaar be schadigd. Zondagochtend wa- het ook in onze omgeving uitzonderlijk glad op de we gen wegens ijzel. Gelukkig in dit op zicht was er dan j.l. zondag voor het eerst ook het rijverbod van kracht en was er vrijwel geen autoverkeer. Wel was zondagochtend de auto van onze plaatselijke politie op pad en in de Hoofdstraat gekomen kwam er zo waar nog een personen-auto aangere den ook. De politieauto stopte om de bestuurder van deze achterop komende wagen te controleren op het bezit van een vergunning tot het rijden op zon dag. Toen deze bestuurder het stop teken van de politie wilde opvolgen raakte zijn wagen aan het slippen en kwam daarop tegen de politie-auto te recht. De beschadigingen vielen nog al mee en de bestuurder had inderdaad ont heffing van het rijverbod. OPBRENGST COLLECTE RITMEESTER De opbrengst van de Ritmeester Siga renfabrieken voor de Hongaarse vluch telingen is op nr. 777 van het Rode Kruis 1256,—, en op giro nr. 999 van het Na tionale hulpcomitee is ook f 1256,— ge stort. Vrijdagavond is door burgemeester H. Bakker de clubtentoonstelling geopend van de Veenendaa'se Konijnenfokkers vereniging „VKV"A1eze tentoonstelling, gehouden ter gelegii-nheid van het" 20- jarig bestaan van V.K.V., werd gehouden in het gebouw achter café Vonk aan de Kerkewijk. De tentoonstelling was beschieden van opzet. Er waren toch altijd nog meer dan 100 raskonijnen aanwezig, in een zeer grote verscheidenheid wat kleur en grootte betreft. Het kleinste dier van deze tentoonstel ling, een zwart dwergkonijntje, kreeg de eer het beste dier van deze tentoonstel ling te zijn. Uit handen van burgemeester Bakker, die deze tentoonstelling opende, ontving de eigenaar, de heer J. C. Bijl, de zilveren legpenning, die het gemeente bestuur beschikbaar had gesteld. De keurmeester, de heer P. Geeverding uit Amsterdam, had in de loop van vrij dag alle dieren nauwkeurig getest en kwam tot de eindconclusie, dat de Veenendaalse Konijnenfokkersvereniging over zeer goed materiaal beschikt. Rhenen is voor het eerst in zijn ge schiedenis een zwem- en poloclub rijk, die gehuisvest zal worden in het prach tige natuurbad van Ouwehands Dieren park op de Grebbeberg. Deze vereniging, die de naam kreeg van „De Pinguins", zal straks kunnen bogen op de bijna beste outillage op zwemgebied in Nederland. Het voorlopige bestuur bestaat uit de heren H. Valk, procuratiehouder van de Rotterdamse Bank, wonende Koning straat 21, voorzitter; Joop Bovenschen, chef afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie, wonende Oude Veenen- daalseweg 1, secretaris en A. Ouwehand,' directeur van Ouwehands Dierenpark, wonende Grebbeweg 109, penningmeester. Dit voorlopige bestuur heeft reeds con tact opgenomen met de Kon. Ned. Zwem Bond, teneinde aansluiting te bevorderen en meteen de nationale zwemkampioen- schappen voor 1957 aan te vragen. Wanneer een bepaald aantal leden te boek staat, zal een vergadering worden uitgeschreven, waar een definitief be stuur zal worden gekozen en waar de plannen en de gedragsregels waarnaar men hoopt te werken, uiteen zullen wor den gezet. Ongetwijfeld zullen vele zwemliefheb- bers uit de Grebbestad aansluiting zoeken bij deze vereniging. De collecte, die destijds in Rhenen, Eist en Achterberg werd gehouden ten bate van de kankerbestrijding, is een groot succes geworden. Dit succes is des te betekenisvoller, wanneer u weet, dat Rhenen naar thans bekend is gewor den percentsgewijs bijna de hoogste plaats bezet van het hele land. 55 jaar „Paul Krüger" De kegelclub „Paul Krüger" in Rhenen bestaat 55 jaar. Dit was aanleiding voor het bestuur een groots opgezet kegel concours te organiseren, dat een volle week zal duren en dat maandagavond werd geopend in het fleurig versierde kegelhuis achter hotel Het Wapen van Rhenen. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer N. Souwerbren, wees op de vooruitgang in zijn club en was trots op te kunnen merken, dat t.g.v. dit feest thans ook de derde baan in gebruik kon worden genomen. Hij dankte de heren B. de Kroon en J. A. Leccius de Ridder, alsmede alle kegelaars voor de ondervonden medewerking om dit moge lijk te mal/en en wenstp tenslott^ allen een sportieve week toé met veel hout. Tijdens deze eerste avond was de uit slag als volgt: Dames: „Poedelvrees" vijftal Scherpenzeel 275 hout; „DKC" Vijftal Rhenen 220 hout en „DKC" Drietal 131 hout. Heren: „Touwtje" Vijftal Barneveld 257 hout; „Volle Negen" Vijftal Scherpenzeel 256 hout; Touwtje Drietal 141 hout. VLIEGTUIGBOUWKUNDIG INGENIEUR Maandag slaagde aan de Tachnische Hogeschool te Delft onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. B. L. Ver gouwen voor het examen vliegtuig bouwkundig ingenieur. De heer Vergouwen, die wij bij deze gelukwensen, is een zoon van dokter J. P. Vergouwen alhier. MATIGE BELANGSTELLING CNV-AVOND In gebouw „Irene" werd de jaarlijkse novemberavond gehouden door het Chr. Nat. Vakverbond, georganiseerd door de plaatselijke besturenbond. Het openings woord werd gesproken door de heer C. van Viegen Jr., waarna de heer K. Boer, bestuurder van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, het woord voerde over het on derwerp „De ander en ik". Spreker legde grote nadruk op de ver antwoordelijkheid van de christelijk ge organiseerde arbeider ten opzichte van zijn medemens. De toneelvereniging „O.C.R.V." uit Oos terbeek bracht het stuk „De zon tege moet". Het werd prima gespeeld, met zeer veel aandacht gevolgd en het kreeg grote bijval. De heer D. Smit, voorzitter van de C.N.B., sloot de avond met dankgebed. De zaal was maar matig bezet. Dezer dagen had op vliegveld Woens- drecht de uitreiking plaats van het groot militair vliegbrevet aan negen leden van de luchtmacht. Onder de gebrevetteerden bevond Yich ook Evert A. T.van Noort uit Eist. De uit reiking van het vliegbrevet geschiedde door commodore W. den Toom en ging gepaard met groot militair vertoon. Vele hoge officieren van de luchtmacht waren aanwezig. De plechtigheid werd besloten met een parade te land en in de lucht. Sergeant-vlieger Van Noort zag zijn op leiding bekroond in dertien maanden tijds De Eerste Elsterse Kleurvogel Vereni ging hield vrijdag en zaterdag in de zaal van de heer Van Leth een vogeltentoon stelling, die bijzonder is geslaagd. Beide avonden werden druk bezocht. Otfk de burgemeester van Rhenen gaf blijk van zijn belangstelling. De tentoongestelde vogels werden ge keurd door de heer Spies uit Deventer. Kampioen eigen kweek werd een zalm kanarie van de heer M. Onink, die 88 punten behaalde, waarmee de heer Onink in het bezit kwam van de wisselbeker, die verleden jaar in het bezit was van de heer J. D. Struycken. Kampioen V. K. werd ook een vogel van M. Onink, n.l. een Mozaik met 89 punten. Verder behaalden in de volgende klas sen E.K. de onderstaande vogels het hoogste aantal punten. Oranje Agaat 88 p. Ie pr. eigenaar J. D. Struycken, Eist. Isabel 86 p., Ie pr. J. D. Struycken uit Eist. Rood isabelschimmel 86 p. Ie pr. D. Koster uit Rhenen. Rood 88 p. Ie pr. en erepr. M. Onink. Or.rood 88 p. Ie pr. en erepr. M. Houtriet. Mozaik 87+ p. Ie pr. en erepr. M. Onink. Oranje 87+ p. Ie pr. en erepr. D. Koster. In de vrije klasje behaalden de vol gende vogels de eerste prijzen: Oranje rood 88 p. Ie pr. en erepr. J. Lammers. Zalm 87 p. Ie pr en erepr. H. Terschegget. Oranje-schimmel 86p. Ie en erepr. W. Riemsdijk. waarin hij ruim 260 vlieguren maakte en waarin hij vloog op de Fokker S 11, de Harvard en de straaljager Meteor mark 7 en 4. Op het ogenblik is hij ingedeeld bij het Meteoor-squadron met als basis Leeuwarden. Wij wensen Van Noort geluk met het behaalde brevet en goede vlucht. Een opname van Evert van Noort b(j het klimmen In een Meteor, voor het maken van een solo-vlucht van daarom voor een nieuwe BRIL naar Fd. F. TAK Telefoon 2576 - Veenendaal Een groots opgezet programma werd o.l.v. de dirigent Wim Hartsuyker door het jubilerende Ritmeesterkoor, dat zich in onze plaats langzamerhand een ze kere faam verworven heeft, tot uit voering gebracht. Het was een gelukkige gedachte, deze avond luister bij te zetten door de aan wezigheid van twee uitstekende solis ten, en een niet minder begaafde pia niste, die de vele en uitgebreide bege leidingen voor haar rekening nam. De voorzitter, de heer W. Lucas, sprak een kort openingswoord, en ver zocht alle aanwezigen staande te willen luisteren naar een uitvoering van de „Litanei auf das Fest Allerseelen" van Franz Schubert, daarmede erend de na gedachtenis van hen, die ons door de dood ontvielen, in het bijzonder de slachtoffers in Hongarije. Hierna werd één minuut stilte in acht genomen. De heer D. van Dijk, één der koorleden, vervolgde met de tenorsolo „Eliahu", een prestatie die terecht aan het eind van de avond met een kleine huldiging beloond werd. Met zeer veel zorg werden de a ca- pella werken van Arcadelt en Benct uitgevoerd, waarbij opviel een prach tige nuancering, waardoor deze oude kerkmuziek het „stromende" karakter krijgt, zo typerend voor deze stijl. De sopraan Greta Krom sloot aan met enige Oud-Hebreeuwse liederen, waarvan vooral het innige Wiegelied ons dicht bij deze volksmuziek bracht. De fragiele begeleiding werd door de pianiste Ria Borgmeyer met een fijn zinnig toucher voor zover mogelijk op een piano, die niet aan de beste eisen voldoet! verwezenlijkt. De alt Diet Kloos, die reeds op het Een op doortocht zijnde bus met Hon gaarse vluchtelingen stopte bij het café „Viaduct" in Rhenen, waar de gerant de inzittenden op de meest hartelijke wijze ontving en verwende, zonder dat ook maar iemand een cent behoefde te be talen. Een pracht geste, die èn door de Hon garen én door de begeleiders van het Nederlandse Rode Kruis, zéér op prijs is gesteld. 67fi Rpiliarc. T. *eou.-rsrv»i<üconl/>/\r Drnc Bernhardstraat 20. 692 Drost J., Alle verzekeringen, Paar- develd 17. 691 Horst J. van de, Medevenn. garage fa. Van de Horst, Herenstraat 96. 673 Luttekes H. J. K., Bruine Engseweg 102. 667 Ned. Heide Mij, F. de Loo, tarief instructeur, Herenstraat 103. 680 Ouwehands Dierenpark op de Greb beberg. 681 Rutgers W. F. J., Simon Stevinw. 22. 666 Schoots G. S., Spitsbergen, Hoofdass. Rijksvoorl.dienst v. d. pelsdierenteelt Zandheuvelstraat. 684 Sig.mag. T. Th. Esbra, Herenstr. 17. 674 Verheul F., Insp. Verzek. Bank „Vic toria" A'dam, Nwe Veenend.weg 64. 677 Wanders L. G., Nude 6. 668 Windt E. W. van der, Utr. straat 31. 664 Zegers H. J. M., ass. stichting voor Bodemkartering, Prunuslaan 67. De afdeling Rhenen van de Partij van de Arbeid heeft een ledenvergadering belegd in het Eigen Gebouw tegen woensdag 28 november half acht. Deze avond is een verlaat „geschenk" aan de leden voor hun werken tijdens de verkiezingsactie en tevens bedoeld als propaganda-avond voor belangstel lenden. Medewerking wordt verleend door de cabaretgroep „De Rode Rak kers". BEROEPEN VOOR CUNERAKERK De Hervormde gemeente van Rhenen heeft opnieuw een toezegging van beroep uitgebracht op een predikant. Ditmaal is de eer te beurt gevallen aan ds. Joh. Dijk stra van Westerhaar bij Vriezenveen. Ds. Dijkstra is gehuwd en 38 jaar oud. THE SUNSHINE HAWAIIANS GEVEN BONTE AVOND Zaterdagavond zullen „The Sunshine Hawaiians" in de zaal van café „Sport- lust" te Eist een bonte avond brengen, waaraan medewerking verlenen: The Sunshine Hawaiians, Bill Cavèt and his prairie-devils, de Cabalero's en vele anderen. De conferencier is Arie de Lange. Ge zien het peil van de vorige bonte avon den van „The Sunshine Hawaiians" be looft deze avond weer goed te worden. Internationale Zangconcours te Ver- viers (1955) van zich deed spreken, stel de zeker niet teleur in haar vertolkin gen van Handel. Het voortvarende „Spring is coming" getuigde van een gevoelige stembeheersing en natuurlijke blijheid. Het Arioso was wel van een dergelijke overtuigingskracht, dat zij de zaal geheel onder haar ban bracht. De twee werken voor mannenkoor, die thans volgden, waren wat meer ro mantisch getint, en Hartsuyker gaf een levendige uitbeelding van ,.Erde" van Czajajanek. Na de pauze vonden de beide werken van Schubert een dankbare ontvangst. De sopraan Greta Krom „betoverde" haar toehoorders met de „Zauberflö.te" van Mozart. Zij koos daartoe de be roemde aria van de „Königin der Nacht" en legde daarin een onmisken baar dramatisch talent aan de dag. Het grootste Opus was wel de' Alt- rhapsodie (Fragment uit Goethe's Harz- reise im Winter) van Joh. Brahms. Een gigantische opgaaf voor een mannen koor, dat uit amateurs bestaat, en een piano, die de orkestpartij moet ver vangen. Toch hebben wij grote waar dering voor de wijze waarop Wim Hart suyker dit monumentale werk leidde. De alt verleende aan de vertolking die glans, welke ons soms de beperkte mid delen deed vergeten, en Brahms tot ons hart deed spreken. Aan het eind van de avond paste dan ook volkomen een woord van dank voor de uitzonderlijke prestaties der drie musiciennes, die namens het koor bloe men ontvingen. De dirigent werd door de heer Van Amerongen namens de directie van harte gelukgewenst en ontving daarbij een stoffelijk blijk van waardering. Het Ritmeesterkoor, dat ons deze avond wederom verraste door de grote stap vooruit die het nu andermaal ge daan heeft, mag met gefundeerd ver trouwen zijn 21ste levensjaar tegemoet zien. A. M. NATIONALE RESERVE RHENEN BIJEEN In hotel Het Wapen van Rhenen kwam de Nationale Reserve uit Rhenen en omliggende plaatsen bijeen. De sa menkomst had een feestelijk tintje en werd geopend door de voorzitter van Steun Wettig Gezag in Rhenen de heer L. van Wijngaarden, die in het bij zonder welkom heette de burgemeester van Rhenen, de overste Vermeer, de se cretaris van de Provinciale Commissie SWil heer Blankert uit Utrecht, kpnjt. Kammer uit Ede. wethouder J. Boelhouder van Rhenen en de leden van SWG uit Rhenen en Amerongen. De instructeur van de groep, de wacht meester Sterenberg, zette de bedoeling van de avond uiteen contact en bin ding terwijl de heer Blankert in een krachtige speech de betekenis van de notionale reserve uiteen zette, ge zien in het licht van de huidige inter nationale spanningen. Spreker reikte ook de door de reservisten gewonnen prijzen uit, waaronder een fraaie wis selbeker, waarop de overste Vermeer de eerste dronk uitbracht. De prijzen hadden betrekking op de provinciale schietwedstrijden in Arnhem gehouden. De avond werd verder doorgebracht met muziek en dans, waaraan mede werking werd verleend door een or kestje uit Amerongen, terwijl een klei ne loterij werd gehouden om de kosten van de avond te dekken. Mogen nog vele jonge Rhenenaren zich aanmelden bij deze reserve-dienst. De afdeling Rhenen van het Neder landse Rode Kruis kondigt een leden werfactie aan, welke volgende week zal worden gehouden. Het ledental in Rhenen is niet zo rooskleurig. Van de 11.000 inwoners staan er slechts 390 te boek. Men mag toch wel aannemen, dat de Rhenenaren nog niet vergeten hebben wat het Rode Kruis voor hen deed di rect na de tweede wereldoorlog. Is er toen niet op grote schaal hulp ver leend, o.a. in de vorm van versterken de middelen als boter, eieren, jam, bacon enz.? De wereld beletf een onzekere tijd. Wie weet, hebben ook wij het Rode Kruis nog eens nodig. Voorlopig doet het Rode Kruis nog beroep op de Rhenenaren onder het devies: in elk gezin minstens één lid van het Nederlandse Rode Kruis. De contributie behoeft pas in 1957 te worden betaald. Laat u de dame of heer, die bij u op huisbezoek komt, niet onverrichterzake weggaan! KOMT ER IN EDE EEN PONY-CLUB? In enkele plaatsen van ons land heeft men sedert enige tijd, naast de gewone landelijke rijverenigingen, clubs van jon gens en meisjes van ongeveer 6 tot 13 jaar, die Shetlandse pony's berijden. Op het grote concours hippique te Utrecht demonstreerden in september van dit jaar enkele van deze clubs op zeer interessante wijze. De landelijke rijvereniging De Valouwe te Ede besloot om bij voldoende deel name ook zulk een club op te richten. Wie er meer van weten wil kan inlich tingen verkrijgen bij de instructeur van deze vereniging, de heer G. Bouwman, Arnhemseweg 90a, telefoon 8796. WIJZE WOORDEN IN SINTERKLAASTIJD Ieder heeft z(jn wens. en ieders wens is niet dezelfde (Persius) Duizenden kinderen stonden langs de route welke een van kou verkleum de St.-Nicolaas zaterdagmiddag nom bij zijn intocht in Veenendaal. Ook boven staande foto spreekt voor zichzelf waar het ging om ed officiële ontvangst voor het gemeentehuis in de Hoofdstraat door burgemeester A. Bakker. De Sint arriveert hier juist in zijn open lan dauer en geflankeerd door vier zwarte Pieten, voorafgegaan door de Scheep- jeswolharmonie. Tovoren was Sint verwelkomd door dit korps aan de Nieuweweg op het kruispunt Buurtlaan-Holleweg. Hier was ook het bestuur van de V.W.V. ,,Hiuid'?l Nijverheid" hem te begroeten. In verband met Sint-Nicolaas zal de markt op dinsdag 4 december de gehele dag gehouden worden tot 's avonds 6 uur Sint Nicolaas zal dan ook een bezoek aan de Veenendaalse markt brengen. In verband met de Kerstdagen wordt de weekmarkt inplaats van dinsdag 23 op maandagmiddag 24 december gehouden, van 3 uur 's middags tot 7 uur 's avonds. Eveneens is de markt voor dinsdag 1 ja- cember. Ds. W. Goedhart alhier houdt a.s. zaterdag 1 december in gebouw „Ojové" aan het Kostverloren een lezing met als onderwerp „De zichtbaarheid der Kerk". Deze lezing begint om 7.45 uur. AMSTERDAMS MEISJE AANGEHOUDEN De Veenendaalse politie slaagde er in een minderjarig meisje afkomstig uit Amsterdam alhier aan te houden. Zij was van huis weggelopen en de hoofdstedelijke politie had om haar op- i#wrii»g crvocht. ONDERWIJSBENOEMING De heer J. M. Wels, hoofd van de Wil lem de Zwijgerschool, school voor VGLO aan de Nieuweweg, is met ingang van 1 maart a.s. benoemd tot hoofd van een chr. VGLO-school te Harderwijk. Precies op tijd kwam Sint voor het ge meentehuis aan, en nadat het muziek korps wat St.-Nicolaasliedjes had ge speeld, door vele omstanders luid mee gezongen, sprak burgemeester Bakker vanaf het bordes het welkomstwoord. De burgemeester zei o.m. dat Sint er| goed aan gedaan had weer naar Veenendaal te ko- AifllK men «en de wens 99^^^ Ij had te kennen «p f gegeven hier al 1 zijn inkopen te doen. Kwaliteit, 1 volop keus en niet duur, is nog altijd het devies van de Veenendaalse 'v/ winkeliers. Verder adviseerde spre- MM eens in Veenen- WËWrm ker de Sint ook SIIa^bIs- ISA 1 daal-Zuid te gaan mm w f ÊÊr Wfk woningen weer I W aLfl zijn gebouwd en P^BI' -*^9 ook verschillende ^9 fraaie winkels ge- opend. Ook een L^|^^^^9fb^£|ja0h rit over de nieuwe K* m, r;yS Kerkewijk kon de «99 burgemeester hem JrSi aanbevelen. Over de Kerke- wijk had Sint al ^^^9 veel goeds ge- WM hoord. Vorig jaar nog was het hier een verschrikke- lijk gehobbel op I zijn tochten door het dorp. Als compliment I voor de wijze. I waarop de VWVI de Vewibeto III I had georganiseerd I voorzit-i^^^^9B999199i^^99^9H9H99i^^9R99 de^Rurter vYn Sint De eerste die St-Nicolaas in Veenendaal mocht verwelkomen een prachtige cho- was de voorzitter van de V.W.V. „Handel Nijverheid", coladeletter aan de heer Ant. de Ruiter een fraai en groot lint als onderscheiding om zijn hals ge-H hangen. Ook de burgemeester kreeg van de grijze bisschop een geschenk. Sint besloot zijn toespraak met de opmerking dat de omstanders er wel niets van zouden zien, maar dat zijn vier knechten blauw zagen van de kou en dat het tijd werd op te stappen voor zijn tocht door Veenendaal-Zuid. Heden woensdag 28 november (In Chr. Ger. Kerk) Beatrixstraat) 7.30 uur, ds. B. Bijleveld spreekt If over „De anti-christ". Donderdag 29 november (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, pro- paganda-avond Chr. Nat. Vakver- bond onder titel ..Wat wil het |f C.N.V."? VrUdag 30 november (In geb. Eikenlaan) 7 uur, grote tentoonstelling zang-, kleur- en postkanaries van „De Gelderse l\ Vallei". Zaterdag 1 december (Van 2.30 tot 3.30 uur) Vliegtuig =1 strooit Sint-Nicolaasverrassingen ff boven Veenendaal. (In geb. Eikenlaan) 2 uur, ten- l§ toonstelling zang-, kleur- en pos- tuurkanaries van „De Gelderse II Vallei". (In geb. „Ojové" Kostverloren) 7.45 uur, lezing van ds. W. Goed- hart over „De zichtbaarheid der fl Kerk". Luxor Theater Heden woensdag de film „Het meisje van de rivier" en morgen donderdag „Piraten van Tripoli", II WW I mtttiimfinimiimtiiitM tiiiiiiiniiiii »«i Tijdens de verleden week gehouden ledenvergadering van de Kanariefokkers Vereniging „De Gelderse Vallei" werd de laatste hand gelegd aan de voorbereiden de werkzaamheden tot het houden van een wedstrijd met tentoonstelling. Voor dit jaarlijks terugkerende evenement is in voorgaande jaren steeds grote belang stelling getoond. Dat „De Gelderse Val lei" een vereniging is op gezonde basis en doortrokken van een vriendschappe lijke sfeer, bewijst wel het feit, dat ze verleden jaar reeds haar 20-jarig jubi leum vierde. Voor dit seizoen zijn de ten toonstellingsdata vastgesteld op vrijdag 30 november en zaterdag 1 december. Deze zal gehouden worden in het gebouw aan de Eikenlaan. Uit de reeds ingelever de inschrijfbiljetten bleek dat ook op deze tentoonstelling weer een zeer groot aantal vogels geëxposeerd zal worden, zo dat de vogelliefhebbers uit Veenendaal en omstreken een bezoek aan deze expositie zeker kunnen aanbevelen. Nader vernamen wij van het bestuur nog dat dit jaar een speciale Verkoop klasse is „ingelast" voor de verkoop van vogels aan het publiek. Een aan deze ten toonstelling verbonden verloting geeft u tevens nog de kans op het winnen van diverse prijzen met als hoofdprijs een kanarievogel in luxe kooi. Een lid van de raad van Ede heeft aan B. en W. van deze gemeente gevraagd hoe het komt dat in de laatste jaren geen woningwetwoningen in Ederveen zijn ge bouwd. B. en W. hebben hierop geant woord dat een en ander veroorzaakt werd door het beroep van enkele ingeze tenen bij de Kroon uitgebracht tegen de voor Ederveen ontworpen uitbreidings plannen. Hier worden bedoeld grond eigenaren. Intussen is de centrale ont eigeningscommissie hier ingeschakeld. Een andere vraag gold de grondpolitiek der gemeente waardoor de uitbreiding speciaal van de dorpen Lunteren en Ederveen zou zijn achtergebleven. Het is ook hier dat B. en W. als oorzaak aan wijzen de grote moeilijkheden bij het verkrijgen van gronden. Donderdagmiddag om 4 uur komt Sint- Nicolaas met zijn knecht in de gemeente eierhal te Scherpenzeel op verzoek van de winkeliersvereniging E.M.M. Alle kin deren die komen worden getrakteerd. Za terdagmiddag om vier uur komt hij weer in de eierhal en nu voor de kinderen van het N.V.V. en P.v.d.A. Zaterdag zal „Cae- cilia" zijn medewerking hierbij verlenen. GESLAAGDE AVOND VAN „THE PATOKAAN HAWAIIANS" De door „The patokaan Hawaiians" in de Sociëteit gegeven uitvoering van zaterdag kan zeker zeer geslaagd ge noemd worden. De band, bestaande uit de dames A. en W. Eikelkamp, W. Werkman en de heer B. van de Brandhof, allen uit Scherpenzeel, hadden zich de medewer king verzekerd van de Happy Singers uit Veenendaal en de Ericakapel uit Ede met zang van H. Roosenboom. Nadat de heer R. v. Eden als con ferencier de avond had geopend, trad het eerst voor het voetlicht de Ha- waiianband. Deze nog pas bestaande band speelde niet onaardig. Met de zang echter maakte men te weinig ge bruik van de microfoon, waardoor een gedeelte niet goed tot zijn recht kwam. Verder was deze avond voor de liefheb bers van deze muziek zeker een goede. Er was veel belangstelling. Ook de Happy Singers, twee jongens met een gitaar, hadden groot succes en hun op treden bracht de lachspieren geducht in beweging. Na de pauze toonden ze met een ernstig liedje, dat ook deze zijde van de kleinkunst als amateur machtig te zijn. Een hoogtepunt van de avond was zeer zeker het optreden van de Erica-kapel. JAARVERGADERING NVV BESTURENBOND Donderdagavond half acht wordt jaar vergadering gehouden door de Scherpen- zeelse bestuurdersbond van het N.V.V. in hotel „Marktzicht". VERGADERING NED. CHR. VROUWEN BOND Donderdagavond vindt plaats de ver gadering van de afdeling Scherpenzeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond in het lokaal achter de Ned. Herv. Kerk. Een inleidster zal spreken over „Wij ouderen". Aanvang 7.30 uur. Kopje meebrengen. KERKEWIJK 167 -TEL. 3000- VEENEN DA AL

De Vallei | 1956 | | pagina 1