Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Commandant van Veenendaals rode kruis nam afscheid BRILLEN Kanarietentoonstelling „De Gelderse Vallei" op zeer hoog peil ZAL DECEMBER WEER EEN ZACHTE MAAND WORDEN OF...? Wc zouden eerst zelf op t matje moeten komen! MULDER 30e jaargang WOENSDAG 5 DECEMBER 1956 No. 92 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeei Kerstavond ouden van dagen Achthonderd NVV-kinderen bij Sint-Nicolaas AGENDA Hoe Veenendaal spaarde Ds. J. Bakker spreekt in „Rehoboth" EÜER VEEN De Ned. Herv. school te Ederveen SCHERl'ENZEEL Sint-Nicolaas bij 840 Scherpenzeelse kinderen Jaarlijkse CNV-familieavond Jaarvergadering Bestuurders- bond N.V.V. ELST De donkere dagen voor Kerstmis tegemoet K.L.M.-vliegtnig in straalstroom Alleen voor volwassenen) RENSWOUDE Grote prijsverlaging Teveel betalen is niet prettig, Alleenverkoop Hoofdstr. 1 06 ACHTERBERG Sint-Nicolaasfeest G. V. „Wilskracht" ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Boeveo Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 11 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1.55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent In de donderdagavond gehouden le denvergadering van de afdeling Veenen daal van het Nederlandse Rode Kruis werd afscheid genomen van dokter J. H. Kets als colonnecommandant. Dok ter Kets vervulde deze functie meer dan tien jaar. Van de colonne-leden ontving dokter Kets een herinneringsbord, terwijl hij van het bestuur van de afdeling een asbak in ontvangst mocht nemen. Te vens werd dokter Kets tot lid van ver dienste benoemd. Dokter Pilon zal thans als colonne-commandant optreden, ter wijl dokter Kets nog als hoofd van de bloedplasma-dienst bij het Rode Kruis blijft. In de vakature ontstaan door het bedanken van de heer S. Kroesbergen werd als bestuurslid dokter J. H. Kets benoemd. De voorzitter, de heer J. J. Welle, bracht de heer Kroesbergen dank voor al het werk dat hij voor het Rode Kruis heeft gedaan in de 16 jaren, dat hij be stuurslid was. Evenals de heer C. van Hardeveld, die afscheid nam als fourier, kreeg de heer Kroesbergen een her- innerings-asbak. Deze vergadering stond niet alleen in het teken van afscheid, want er wer den ook nog enkele zeer bijzondere on derscheidingen uitgereikt. Aan de heren G. Croes, Kanaalweg 3 en M. H. Vink, Mr. Heemskerkstraat 13 werd als eersten in Veenendaal de „Landsteiner plaquette" uitgereikt voor het feit, dat zij vijftien maal bloed heb- Voor zaterdag 22 en maandag 24 decem ber a.s. is in bet gebouw „Ojovee" aan het Kostverloren weer het jaarlijkse kerstfeest voor ouden van dagen georga niseerd. Blijkens een advertentie in dit nummer heeft men tot dit feest toegang op vertoon van een toegangsbewijs dat tevoren kan worden afgehaald vanaf don derdag 6 december tot woensdag 12 de cember aan het gebouw van „Ojové". OPBRENGST KLAPROOSCOLLECTE De in Veenendaal gehouden collecte voor het oorlcgsgravencomitee Klaproos dag, heeft het mooie bedrag van 1435.— opgebracht. BENOEMING LEERKRACHTEN Mej. B. Koerhuis, onderwijzeres aan de Prinses Beatrixschpol te Veenendaal, is met ingang van 1 maart 1957 benoemd in gelijke functie te Hulshorst. Mej. E. de Jong te Werkendam is met ingang van 1 maart 1957 benoemd als on derwijzeres aan de Prinses Beatrixschool te Veenendaal. Zaterdagmiddag vond weer het reeds traditioneel geworden Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen van de Veenendaalse NVV-leden plaats in gebouw Eikenlaan. Hel mooiste van dit feest was wel, dat de goede Sint, ondanks zijn drukke werk zaamheden in deze tijd, toch nog de ge legenheid gevonden had persoonlijk met een van zijn knechten tegenwoordig te zijn. Oorverdovend was het lawaai van de peuters bij de kmst van de heiligman. En wat een pret werd beleefd, als weer een of andere belhamel of braaf kind, op het podium moest verschijnen, wat dan altijd eindigde met het zingen van een liedje van de Sint, en een greep in de verrassingenzak van zwarte Piet. Voor en na de komst van de Sint wer den de kinderen op prettige wijze bezig gehouden door het radio-artistengezel- schap „Balsamo", met goochelen en pop- pekast. dat zeer in de smaak viel. Maar liet mooiste van alles was misschien wel de traktatie bij het naar huis gaan. RENOEMD TOT DIRECTEUR BIJ GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU De heer G. W. van Dijk te Rhenen, thans werkzaam bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaal, is dezer da gen benoemd tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Soest. AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders der ge meente Ede maken bekend dat gedurende drie maanden op de secretarie der ge meente, 3e afdeling, zomede p de hulp secretarie te Gelders Veenendaal, voor een ieder ter lezing is neergelegd de „Ver ordening tot wijziging van de Algemene Politie Verordening Ede 1953", vastge steld bij raadsbesluit van 26 september 1956, no. 9. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na dagtekening dezer af kondiging. I! II Donderdag 13 december (In geb. „Rehoboth", Dijkstraat) =1 7.30 uur ds. J. Bakker van Neder- hardinxveld spreekt op uitnodi- I| ging jongelingsver. „Immanuël". ff li Zaterdag 8 december II (Nabij Stationsplein) 3.30 uur, of- ff ficiële opening van nieuwe Ker- kewijk. Luxor Theater |l Heden woensdag en morgen don- derdag de film „Zo begint het II leven". U iiiiiiiiiiiiiin Uil 1111111111 It IIHIMIII lllllt IIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^^ ben gegeven. Voorts'werd nog aan een 31-tal personen, die vijf maal bloed hebben gegeven, de .„Landsteiner pen ning" uitgereikt. Daardoor zijn thans in Veenendaal 603 personen, die in het bezit van de Landsteiner penning zijn. Dit is een bijzonder mooi resultaat, wanneer men bedenkt dat men eerst in 1948 met de bloedplasmadienst is ge start. Tot nu toe zijn er bijna 6.000 flessen bloed gegeven. Voor de Rijkspostspaarbank werd in de maand november j.l. aan het postkantoor te Veenendaal ingelegd een bedrag van 125.457,23 en terugbetaald 143.536,92. Bij de Nutsspaarbank te Veenendaal werd in de maand november ingelegd 209. 372, 56 en terugbetaald 143.536,92. Bij de Nutsspaarbank te Veenendaal werd in de maand november ingelegd 209.372.56 en terugbetaald 180.291,67. Op uitnodiging van de jongelingsver eniging „Immanuël" zal donderdag 13 de cember a.s. ds. J. Bakker van Giessen- dam-Nederhardinxveld spreken in het ge bouw „Rehoboth" aan de Dijkstraat en wel 's avonds om half acht. Donderdag had de keuring plaats van de vogels op de tentoonstelling van de Kanariefokkers Vereniging „De Gel derse Vallei" in het gebouw aan de Eikenlaan te Veenendaal. Aangezien het aantal inzendingen groter was dan tevoren en weer op zeer hoog peil stond, had de jury geen gemakkelijke taak de topvogels aan de lijzen. Voor de afdeling Zangvogels, welke gekeurd werden door dhr. J. Pauw lissen uit Arnhem, was de uitslag als volgt: De vogels van dhr. J. Peters behaal den het kampioenschap in de Stammen klasse E. T. 195 In de klasse 2 vogels E.T. '56 was de eerste prijs voor dhr. C. Beumer, terwijl de vogels van dhr. P. Kanis de 2e prijs behaalden. Als Meester Zanger viel de keuze eveneens op een vogel van dhr. C. Beumer met 87 pnt. terwijl in de klasse 1 vogels E. T. '56 de tweede en derde prijs wa ren voor de vogels van dhr. P. Kanis. Door de heer C. Beumer werd met de Meester Zanger eveneens gewonnen de Panter Wisselbeker. In de vrije klasse behaalde de heer F. Jagers de eerste prijs met een vogel van 81 pnt. In de afdeling kleurvogels, welke gekeurd weiden door de heren J. Budding uit Bennekcm en D. van Ginkel uit Amers-' foort, werd het kampioenschap ver overd in de klasse jong E.T. door dhr. J. Schuurman met een Mozaïkvogel van 90 pnt. In de klasse 2 vogels E.T. '56 werd de eerste prijs in de wacht ge sleept door dhr. G. Muller met Rood Agaat; de prijs G. v. Dijk met twee Zalmvogels. De beste vogel zonder Roodfactor was van dhr. H. Wegen met 89 4- pnt. in de klasse Zilver Agaat, ter wijl de beste Schimmelvogel viel in de klasse R. Isabel N.I. met 89+ pnt. eige naar dhr. G. Muller. De Ritmeester wisselbeker werd voor de tweede maal en daarmede definitief gewonnen door De op 4 september van dit jaar ge opende Ned. Herv. school, die aanvanke lijk zou starten met 186 leerlingen, heeft een dusdanige toeloop gekregen, dat per 1 januari 1957 niet alleen de zesde leer kracht (mej. K. Wolff van Wezep), doch ook de zevende met ingang van dezelfde datum zal worden verbonden, zij het dan deze laatste voorlopig. De oude openbare school en de wijk- lokalen van de Ned. Herv. kerk zijn zo danig benut, dat sinds 15 oktober j.l. geen enkele leerling meer kon worden aan vaard. Door de activiteit van het ge meentebestuur van Ede zullen na de kerstvakantie twee noodlokalen in ge bruik genomen kunnen worden, zodat na 1 januari 1957 wederom in alle leer jaren leerlingen kunnen worden geplaatst. Uiteraard gaat boven al deze moeilijk heden de belangstelling uit naar de bouw van een moderne school, waartoe de ge meenteraad bereids besloot. dhr. J. Schuurman met een overjarige vogel van 90 pnt. in de Zalmklasse. In de vrije inzending Vetkleur be haalde dhr. C. v. d. Loosdrecht de eerste prijs met een Zalmvogel van 90 pnt. terwijl in de Gepigmenteerde de Or. Rood Isabel N. I. van dhr. G. van Schaik met 90 pnt. de eerste prijs be haalde. UITSLAG VERLOTING De hoofdprijs van de verloting op deze tentoonstelling gehouden, bestaande uit een kanarie in kooi is gevallen op num mer 178. De verdere prijzen vielen op de nummers 425. 302, 173, 329, 331, 149, 113, 346 en 47. De prijzen kunnen worden af gehaald bij de vogelhandel Van de Weerd aan de Beatrixstraat. Tel. 2665. RAAD VAN SCHERPENZEEL Vrijdagavond om half acht komt de raad der gemeente Scherpenzeei in openbare zitting bijeen ten gemeente huize. De agenda vermeldt o.a. Beschik king op enkele verzoekschriften ex art. 13 der L.O. wet 1920 om vergoeding van reiskosten voor schoolbezoek in andere gemeenten; Wijziging ambtena renreglement en arbeidsovereenkoms- tenbesluit der gemeente; voorstel ver huur van twaalf gemeentewoningen en voorstel tot onbewoonbaarverklaring der panden Oosteinde 40, 42 en 44. Ruim 840 kinderen waren donderdag middag in de gemeentelijke Eierhal aanwezig bij het bezoek van Sint Nico- laas, die op uitnodiging van de Scher penzeelse winkeliersvereniging EMM een bezoek aan Scherpenzeei bracht. Alle aanwezige kinderen ontvingen snoepgoed. De burgemeester van Scher penzeei, mr. P. Hoytema van Konijnen burg ontving ook een verrassing. Zaterdag 8 december zal de jaarlijkse familie-avond van het Christelijk Natio naal Vakverbond worden gehouden in de sociëteit. Als spreker zal optreden de heer W. v. d. Hoef uit Utrecht. Tevens zal de toneelgroep van het C.N.V. opvoeren het toneelstuk „Niet onze wegen". Donderdagavond hield de Scherpen zeelse Bestuurdersbond van het NVV de in mei uitgestelde jaarvergadering in café „Marktzicht". De vergadering was goed bezet toen de voorzitter M. v. d. Haar met een welkimstwoord THE SUNSHINE HAWAIIAN'S GAVEN BONTE AVOND Zaterdagavond hebben „The Sunshine Hawaiians" in café „Sportlust" voor een volle zaal een uitstekende bonte avond gegeven, welke bijzonder is geslaagd. Aan deze avond werkten verder mee,- Bil Cavit and his prairie Devils, de Cabaleros, de Clifs Band en de drie gebroeders Van Beek. Allen hebben deze avond tot een succes gemaakt en zij mochten dan ook vele open doekjes in ontvangst nemen. Vooral Bil Cavit and his prairie Devils vielen in de smaak, in het bijzonder bij de twee laatste nummers. Het laatste stuk van Bil Cavit en zijn medewerkers werd subliem gebracht. De Rock and Roll werd met een geweldig enthousiasme ontvan gen. Ook de gebroeders Van Beek, die werden aangekondigd als „Driemaal drie" brachten enkele succesliedjes. Tot slot was er bal met medewerking van de Clifs Band. The Sunshine Hawaiians kunnen op een goed geslaagde avond terugzien. De door de Kanarievereniging „De Geldersche Vallei" in het gebouw aan de Eikenlaan georganiseerde tentoonstelling had een goede be langstelling. Hier zien wij een on derdeel van deze interessante expo sitie van zang-, kleur- en postuur kanaries. De vorige week heeft november ons er nog weer eens even aan herinnerd dat het toch beslist niet eerst december behoeft te zyn alvorens wy de eerste winterkou mogen verwachten. Vyf dagen lang heeft koning Thialf ook in ons land de scepter gezwaaid. De schaatsen werden hier en daar al ondergebonden en men kreeg de indruk reeds midden in de januarimaand te leven. In de laatste twee nachten van deze vroege winterkou vroor het in Brabant 8 graden. De laatste 30 jaren was het niet meer zo lang winter ge weest in november. Zeer snel was de weersomslag welke zich het vorige weekeinde voltrok. Zondagmorgen was de zachtere lucht met regen in de ho gere lagen van de atmosfeer al tot bo ven ons land doorgedrongen, maar aan de grond vroor het nog met als gevolg, dat er in de meeste provincies yzel ont stond, waarvan men, dank zy het zon- dagsrijverbod, over het algemeen wei nig hinder heeft ondervonden. Boven de Oceaan kwam een zeer krachtige westelijke luchtstroom tot ontwikkeling. Op ruim 5000 meter hoogte werden windsnelheden van bijna 250 kilometer per uur waargenomen. Hiervan wist de Super Conny „Wijvern" van de KLM te profiteren. Door in deze zogenaamde straalstroom mee te vliegen vloog dit toestel zondagnacht in record-tijd van New York naar Amsterdam. De eerste herfststorm heeft dit jaar lang op zich laten wachten, waarschijn lijk daar de stormen in de afgelopen zomer hun kruit al grotendeels hadden verschoten. Dinsdag woei er een wes terstorm langs onze kust met wind stoten van bijna 100 kilometer per uur. WINTER IN DECEMBER? Benieuwd zijn wij hoe december het er dit jaar af zal brengen. De laatste drie jaren is de wintermaand verre van winters geweest. Integendeel, de ge middelde temperatuur bleef de laatste drie jaren opvallend hoog. Het zou een vrij grote bijzonderheid worden wan neer december ook dit jaar het weer klaar ziet te spelen met een gemiddeld belangrijk ver boven normale tempe ratuur uit de bus te komen. Nu doet zich de laatste paar maanden een zo genaamde 20-dagenperiode voor van het Scandinavische hogedrukgebied. Hoewel hiervan de verdere ontwikke ling verre van zeker is, is het heel goed mogelijk dat dit hogedrukgebied, waaraan wij ook de vroege kou van vorige week te danken hadden zo tegen half december opnieuw de kop gaat opsteken. Wanneer dat mocht gebeuren dan maakt december een heel kleine kans om een zachte maand te worden. Vooral ook doordat er de laatste jaren zo weinig vorst in december is voor gekomen, zou het ons niet verwonderen wanneer de wintermaand zich dit jaar weer eens als een wintermaand gaat gedragen. De herfst ligt weer zo goed als achter ons, zodat wij vrij snel de donkere da gen voor Kerstmis tegemoet gaan. Met over het gehele land een gemid deld aantal van 42 uren zonneschijn is december de somberste maand van het hele jaar. Dit is ook geen wonder want de pe riode met de kortste dagen, zo tussen 20 en 30 december, valt er in. Zo nu en dan geeft december heel wat zon te zien, vooral wanneer er een strenge vorstperiode met veel helder winterweer voorkomt. Dit was in 1940 het geval, toen in De Bilt de zon op 1900 met slechts 23 uren zon, waarbij bermaand van deze eeuw was die van 1900 met slechts 23 uren zone, waarbij men wel het gevoel moet hebben ge kregen binnen de poolcirkel te wonen, waar men de zon in deze tijd van het jaar voor enige weken vaarwel zegt. Het was een bijzondere dag voor de negenjarige Willy Rozenboom, toen zü aan H.M. Koningin Juliana, tijdens haar onofficieel bezoek aan sanato rium „Zonnestraal" te Hilversum, het speelgoed mocht aanbieden voor prinses Marijke. Er wordt tegenwoordig wel wat al te lichtvaardig omgesprongen met het ge zag van Sinterklaas. Weken voor de verjaardag van de Ouwe Baas beginnen we ons kroost al te dreigen met z'n zwarte personeel, dat we te pas en te onpas even uit Spanje laten overkomen. Welke huisvader en nou eerlijk zeggen zal, als z'n eigen opvoed kundige capaciteiten te kort schieten, niet al in november komen aanslepen met het dikke boek, waarin Sinterklaas alles aantekent. „En nou moe-je zoet opende en in het bijzonder verwelkom de de propagandist van het NW, de heer G. K. Jansen. Hierna bracht de secretaris A. v. Bruggen zijn notulen en jaarverslag, waaruit o.m. bleek dat de bestuurdersbond op 1 januari j.l. 360 leden telde. De penningmeester W. v. Schaik kon een klein batig saldo mel den. De plaatselijke correspondent van het bureau voor arbeidsrecht, de heer G. Aartsen, bracht ook verslag van zijn werkzaamheden. De penningmeester van de Sint-Nicolaascommissie de heer B. Cozijnsen, kon een goed saldo mede delen. Bij de bestuursverkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld. Voorzitter M. v. d. Haar, secretaris B. v. d. Wetering, penningmeester W. v. Schaik, leden G. Schoonhoven, H. v. Middendorp, J. Methorst, M. Groenen- veld, A. C. ter Burg en G. Hoefakker. Namens de kas-commissie bracht H. Vlastuin een gunstig verslag uit. In de nieuw commissie werden gekozen G. Aarsen, A. Willems en J. Engelenburg. Als lid van de gemeentelijke C.I.W. werd met algemene stemmen herkozen A. v. Bruggen. Hierna sprak de heer G. K. Jansen eenkort propagandistisch wiord, waar in hij mededeelde dat de bestuurders bond, welke de meeste winst behaalde een gratis feestavond krijgt aangeboden. Het is gemakkelijk om over het NVV te spreken, omdat wij zelf het NVV zijn. Het NVV is als het waren een polis voor geluk, vrede en vrijheid. Hierna sloot de voorzitter deze vlotte vergade ring. AANRIJDING MET GOEDE AFLOOP Zaterdagavond vond op de Arnhem- seweg ter hoogte van het kasteel een aanrijding plaats tussen een fietser en een dame met kinderwagen. De dame rnet de kinderwagen kwam tegen elf uur in de richting Dorpsstraat wande len. Op genoemde plaats werd zij aan gereden door een fietser die, zoals bleek, zijn verlichting niet had bran den. De dame werd aan het hoofd en aan de benen licht gewond, terwijl de kinderwagen eveneens schade opliep. Door agent Van de Ham werd proces verbaal opgemaakt. NED. HERV. GEMEENTE GING TER STEMBUS Vorige week gingen de belijdende leden der Ned. Herv. Kerk in Rens woude ter stembus voor de normale zesjaarlijkse stemming. Deze stemming betreft de verkiezing van ouderlingen en diakenen. Er waren twee mogelijk heden en wel óf de gemeente machtigt de kerkeraad de verkiezing van ouder lingen en diakenen geheel in eigen hand te houden, óf de gemeente doet dit in samenwerking met de kerkeraad. De meeste leden spraken zich voor. het laatste geval uit, waarmee dus de be staande toestand blijft gehandhaafd. Met de eerstvolgende verkiezing voor ouderlingen en diakenen worden dus door de kerkeraad dubbeltallen ge steld. Uit deze dubbeltallen kiezen de gemeenteleden dus de naar hun smaak geschiktste persoon. van daarom voor een nieuwe BRIL Daar Fa. F. TAK Telefoon 2576 - Veenendaal •- dit en zoet dat, want Sinterklaas heeft een dik boek en daar schrijft 'ie alles in op." Succes verzekerd en géén van die hummels zal nu eens zeggen: „En denk jij dat die Ouwe Sok alles weet?" Daar durven ze zelfs niet aan te denken en zou er toch één op 't wrange idee komen, dan schakelen we meteen deze revolutionaire kleutergedachten uit met de slagzin, dat Sint niet één, maar wel duizend zwarte Pieten aan 't werk heeft'. Een complete 5-december- divisie. Zo'n kind krijgt de indruk, dat er geen schoorsteen onbezet is. Dat overal van die zwarte sausnegers op de loer liggen. Hoe dikwijls zal 't niet gebeuren, dat zo'n peuter-van-vijf resoluut z'n vorkje naast z'n bordje legt met de mede deling „Enne-J ant je-lus-geen-zure- kool!" Op z'n eigenwijze snuitje lees je dan zoiets van: „Wie zal mij nou ver der eens verplichten dit bocht op te eten?" Als gezinshoofd zit je met zo'n situa tie. Noch een zoete adressering, noch een over tafel gezonden krachtterm heeft enige uitwerking; zelfs het drei gen met de ganse gemeentepolitie zal niet baten. Maar loopt 't tegen 5 december, dan zal Pa even fijntjes glimlachen en zeg gen: „Nu gauw je bordje leegeten, kereltje, want Sint Genoeg; de zin hooft niet eens vol tooid te worden, want zodra Jantje merkt, dat de zaak voor Sinterklaas ge gooid zal worden, verslindt 'ie z'n prakkie, al zal de zuurkool uit-z'n neus en oren groeien. Voor het geval de ge heime dienst van Sinterklaas toch nog iets van het voorval mocht hebben op gevangen, reserveert hij zijn portie worst gewoonlijk schrokt 'ie dit reeds voor de aanvang van de maaltijd op voor de bisschoppelijke knol. Gelooft niet, ouders, dat een dergelijk geval weldereis voorkomt. Neen, in dit seizoen doen vermelde Sint-angst-acties regelmatig opgeld. U lacht erom. „Die kleine aap van mij is voor den duvel nog niet bang, maar voor Sinterklaas....!" zegt u te gen uw kennissen en collega's. Maar voor die kleine aap van u is het een zaak van Hoger Orde. In zijn kleine wereldje deelt Sint-Nicolaas de lakens uit en niemand anders, ook de Vivo niet. Daarom zal hij dat eigengereide jochie van drie huizen verder, dat be weert, dat „Sinniklaas-geen-eens-be- staat", de nodige eerbewijzen brengen, als gold het een verzetsstrijder. Maar tegelijkertijd zou hij toch niet graag in de schoenen van die kleine muiter (Zi® verder pagina 4.) In een geheel bezet „Eigen Gebouw" werd maandagavond het Sint-Nicolaas feest gevierd met de jeugd van de gym nastiekvereniging „Wilskracht". Joop Bovenschen, voorzitter van de vereniging, sprak een kort openings woord, waarna het programma in een vlot tempo kon worden afgewerkt. Het bezoek van de Sint vormde het hoogtepunt voor de kleintjes. Alle kin deren mochten uit zijn handen een ge schenk ontvangen met een chocolade letter. De penningmeester van Wilskracht werd een enveloppe met inhoud over handigd, door de beschermvrouwe me vrouw I. Leccius de Ridder-Strelin aan de Goedheiligman ter hand gesteld. Deze geste werd met een daverend ap plaus beloond. De heer en mevrouw Leccius de Ridder werden daarna op het podium ontboden om geschenken in ontvangst te nemen en ook de filmoperateur, de heer Heij werd bedacht. Het bandje van de vereniging zorgde voor luchtige muziek en drie jongens gaven een nummer komische gymnas tiek ten beste. Na genoten te hebben van een aan trekkelijk filmprogramma, w.o. enkele zeer fraaie kleurenfilms, gingen alle jeugdige Wilskracht-leden voldaan huis waarts, doch niet dan nadat twee jeug dige Zuid-Amerikaanse knapen, die in Rhenen logeren in het Spaans een liedje voor de Sint hadden gezongen. POSTSPAARBANK RHENEN Aan het postkantoor Rhenen en het daaronder behorende ressort werd ge durende de maand november 1956 in gelegd f53.418,62 en" terugbetaald f 34.946,49. WIJZEWOORDEN VOOR DE VERENIGDE NATIES Waertoe veel woorden? Laet de daet het vonnis uiten. (Vondel) ASSURANTIEKANTOOR KERKEWIJK 167 -TEL. 3000 VE E N E N OA A L

De Vallei | 1956 | | pagina 1