RANG is alleen RANG als er RANG op staat Kindj Winst voor Veenendaal tegen tEendracht'? L. H E IJ Wat Lezers Schrijven Raad van Leersum behandelt begroting Redelijke kans op winst voor DVSA, Rhenus en Oranje-Wit Burgerlijke stand Beleid van B. en W. algemeen gewaardeerd Leersum een plaats van flinke vooruitgang KERKDIENSTEN ZENUWRUST De terugkeer van ARAM VOETBALPROGRAMMA Scherpenzeel, Renswoude en Eist hebben rust AMERONGEN Film van de tocht voor bejaarden SCHERPENZEEL Feestelijke vergadering van jonge boerinnen en jonge boeren OVERBERG Alleen GW V speelt zaterdag RHENEN Schriftelijke cursus in veilig verkeer RESTEREN Frans Halslaan 26 (Hoek Patrimoniumlaan) Filmavond van de Macro m§ omtm- Zondagsdienst doktoren Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken U)ourm Daar heb-ie et nou al. Jaarelang heb ik naar dat soort bericht zitte uitkijke. Eindelik is et er nou toch van gekomme. We hebbe in het Veen van alles. Ze hoeve ons nergens wat te leere. As er wat te organieseere is op wat voor ge bied, laat ze maar opkoome. Op et ge bied van geld geeve, aanleg van weege, industrie-aaliesaatsie enzoovoort, enzo voort. Oover de heele wereld kom je onze siegaare teege en aan de noord en zuidpool wordt door de vrouwtjes gebreid met Veense wol. Ik heb laatst op de footoo nog Eskiemo-vrouwen ge zien met knotjes wol, die door Veense minse gemaakt zijn en zoo kan ik nog best een tijdje door gaan. Maar wat we in het Veen nog nooit gehad hebbe, dat is, minse voortge bracht, die groote bekendheid kreege oover de heele wereld. En gelukkig hebbe we die nou ook. Want tot mijn groote vreugde heb ik gistere geleeze als dat de bakermat van lampies, raadiejoo en tillevisie uitein- delik in het Veen gestaan heb, omdat de grondvester van de famielie Philips hier gewoond heb en ze gezin hier uit gebreid is.'Ik heb et altijd wel gezeid, dat et Veen nog lang niet op et top punt van ze bekendheid sting, maar as ik zooiets zei, dan zaate Driek en al die andere, die mijn aanhoorde, maar een bietje te lache, alsof ze zegge wille: dat is heeledal onmoogelik. Maar nou zitte ze met beschaamde kaake, want nou sting et in de Vallei, maar dat niet alleen, der is selles een perfester die een heel boek der oover geschreeve heb. Het eenige wat mijn spijt is, dat een wildvreemde perfester zooiets nou heb moete ontdekke. Hadde we dat nou ook niet zelf kenne fikse? Dat hebbe onze Veense geleerde met dat 400-jaarig bestaan ook vast niet geweete. Driek was vanavond zoo onder de indruk, da ze meteen naar een raadslid, die hier in de buurt woont, wou stappe om hem te vraage of hij in de raadsvergadering niet zou wille voorstelle een van onze nieuwe straate „Philips"-straat te noe- me om op zoo manier de nagedachtenis van deze piejonier te eere. Ik durf te wedde, dat ze in Eind- hoove uit dankbaarheid vast wel be reid zijn hier een fieliejaal te maake. Ze zegge, dat Piet Hein, Michiel de Rui ter en Jan de Wit dat ook gedaan hebbe. Het is wel jammer, dat die perfester ze boek niet een paar weeke eerder heb uitgegeeve, want ik voor mijn, ik denk, dat er dan in de omgeeving wel meer liefhebberij zou zijn om bij het Veen te gaan hoore. Je ken nou geen krant opslaan of je leest, dat al die gemeenten om ons heen de grootste bezwaare heb be een stukkie grond en een paar hon derd minse aan ons af te staan. Zoo'n beste naam schijne we als Veensen dus bij de buure niet te hebbe. Nou ja, het is per slot ook niet goed als alle minse goed van je spreeke. Wij zijn tenminste nog beste vrindjes met de paar autobusonderneeminge, die hier door het Veen rijje, maar as je ziet, dat ze in Reene as die nieuwe brug klaar is, met zeeve onderneemers moe- te gaan bakkeleije, dan hou ik mijn hart vast. Het zal me een gedrang wor de daar op die brug. W. Blauwkous Nauwelijks was de inkt van ons vorig vrydagnummer droog, of het bericht kwam door waarin van regeringszijde werd medegedeeld, dat het niet in het voornemen van de regering ligt te ko men tot instelling van een nationale voetbalpool. De samenstelling van de huidige regering verhinderd zulks, aan gezien hierover principieel verschil van mening bestaat Door dit bericht zijn de conclusies, die wij vorige week op deze plaats neerschreven geheel in de lucht komen te hangen en is op het gebied van de i voetbalpools een geheel nieuwe fase ingetreden. Wat nu de volgende stappen zijn in zake de voetbalpools onttrekt zich voorlopig nog aan het oog. De allerbe langrijkste vraag is wel wat de justitie in de naaste toekomst ten aanzien van de reeds bestaande voetbalpools zal doen. Zou de justitie tot ingrijpen be sluiten, dan ontstaat een toestand, waarbij alleen de buitenlandse voetbal pools de vruchten plukken. Het is deze week maar een heel ma ger voetbalprogramma wat ons te wachten staat, maar niettemin geloven we, dat juist deze week bij de uitslagen enkele verrassingen zullen zijn. Veenendaal speelt weer in eigen home en zal op het terrein aan de Bergweg wel opgewassen zijn tegen het Arnhemse Eendracht. Veenendaal heeft het terreinvoordeel, maar ook de koude douche, die men zondag in Tiel heeft gekregen kan wel eens een gun stige uitwerking op de uitslag van zon dag hebben. We rekenen op beide pun ten. In de afdeling vindt het belangrijkste treffen in Nijkerkerveen plaats, waar Vrijdagavond werd in het Clubhuis de jaarlijkse gezellige avond voor de bejaarden gehouden, ditmaal gezamen lijk met de chauffeurs, die dit jaar aan de tocht hebben deelgenomen. Op deze avond werd voor de eerste maal vertoond de door de heer Van der Heden opgenomen film van deze laatste tocht. Vele aardige momenten werden op deze wijze vastgelegd. De indeling van de film en de opnamen waren bij zonder aardig. Vooral de oudjes die de toch hebben meegemaakt hebben geno ten. Jammer was alleen dat de zaal eigenlijk wat te groot was voor het filmbeeld, dat was opgenomen op een 8 mm film. De heer Van der Heyden, die de film zelf draaide wist deze op te luisteren met passende muziek. Aan deze avond werd medegewerkt door de Boerenkapel van de muziekvereni ging „Ons Genoegen". Vele deuntjes werden door de oudjes uit volle borst meegezongen. Op deze avond werd ook nog een prachtige natuurfilm gedraaid ook opgenomen door de heer Van der Heyden. De avond daarop werd nogmaals ge draaid voor het publiek, met de be doeling gelden beschikbaar te krijgen voor de a.s. tocht. Op deze avond werd medegewerkt door de muziekvereniging „Accordeonette" uit Overberg. Helaas was de belangstelling zeer matig. De kosten konden nauwelijks gedekt wor den. Ook de muziekvereniging heeft dit zeker niet verdiend. Hun spel was uitmuntend. Besloten werd om in ja nuari nogmaals een avond te geven in de hoop dat er dan meer belangstelling zal zijn. Tijdens de avond voor de bejaarden heeft iemand een verkeerde jas mee genomen. Men wordt verzocht zich met het comitee in verbinding te stellen. De belangstelling voor de feestelijke vergadering van jonge boerinnen „Tot nut en genoegen" en jonge boeren „De toekomst", welke disdagavond in café Marktzicht werd gehouden, was over weldigend. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer W. van Dijk werd het woord gegeven aan de spreker de heer Westerhuis, adj. secretaris van de P.J.G.N., die een causerie hield over het vormen van discussiegroepen. Bij de jongeren ontbreekt het nog teveel aan belangstelling buiten hun bedrijf, aldus spreker. Zij moeten verder kijken en zich meer ontwikkelen. Van de 18000 boerenzoons kunnen er jaarlijks maar 8000 geplaatst worden, dus blij ven er jaarlijks 10.000 over, die een ander beroep moeten kiezen. Discussie groepen bevorderen de zelfwerkzaam heid en men leert zijn gedachten te formuleren. Wij hebben geen toekomst wanneer wij geen begin maken en wij moeten werken voor de mensen die na ons komen. In Drente bestonden reeds 20 discussiegroepen. Spreker spoorde de aanwezigen aan om zo spoedig mo gelijk ook één of meer groepen te vor men, met als leider iemand van buiten de eigen kring. Hierna noemde spreker enkele onderwerpen, waarover zoal ge discussieerd kon worden. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierna deed Sint-Nicolaas, ver gezeld van twee knechten, zijn intrede in de zaal. De hoge gast liet allereerst de voorzitter en vervolgens nog enkele van de aanwezigen bij zich komen en deelde zowel vermaningen als goed keuringen uit. Verder werd de avond in gezellig samenzijn doorgebracht. KERSTUITVOERING „SOLI DEO GLORIA" De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Overberg hoopt op woensdag 19 december a.s. een kerst uitvoering te geven in de school met de Bijbel. Het programma vermeldt naast zang cok declamatie en samenzang. Tevens zal er een kerstvertelling gehouden worden. De aanvang is gesteld op hall acht. Gehoopt wordt op een goede opkomst, mede doordat deze kerstavond vrij toe gankelijk zal zijn. Veense Boys en DVSA tegen elkaar uit komen. De spelers uit Amerongen kwa men zondag tegen Hoogland zeer goed voor de dag en het zou ons in het ge heel niet verwonderen als men zondag tegen de koploper beide punten be haalde. Op één rekenen we in ieder geval. Rhenus zal het in eigen huis tegen Hoogland wel kunnen bolwerken, maar oppassen is hier toch wel de boodschap. De bezoekers hebben de laatste twee wedstrijden enigszins teleurgesteld, maar kunnen toch met behoorlijk voet bal voor de dag komen. We slaan de Rhenenaren echter hoger aan. Oranje-Wit zal het in Voorthuizen tegen De Kieviten wel kunnen klaren. We zagen de jongens uit Voorthuizen zondag j.l. in Renswoude, maar de tegenstand, die zij bieden is zo zwak, dat we hier een grote overwinning voor de Elstenaren verwachten. Scherpenzeel, Renswoude en Eist hebben rust en kunnen dus eens een kijkje bij een der andere ploegen gaan nemen. Voor deze clubs ligt de compe titie nu geruime tijd stil, daar er dit jaar voor de betreffende afdeling geen wedstrijden meer zijn vastgesteld. Voor de conditie van de ploegen mag dit niet bepaald als gunstig aangemerkt wor den, maar na zondag ligt ook voor de andere ploegen in de afdeling de com petitie stil, dus zullen ook deze clubs hiervan het nadeel ondervinden. RKVUV is er op het ogenblik wat uit. Men moet nu op eigen terrein tegen SVMM aantreden. Hier moet echter een overwinning mogelijk zijn. Het is voor de mannen van de Nieuweweg tevens een laatste kans om bij de kopgroep te blijven. Het Leersumse HDS spreekt dit seizoen ook een aardig woordje mee en zal het zondag tegen Aurora wel weer weten te klaren. Aurora is echter geen gemakkelijke tegenstander en de bezoekers zullen het niet één-twee-drie gewonnen geven. Aanpakken is dus wel de boodschap. Het programma voor zaterdag is wel zeer povertjes. Van verrassingen zal hier wel geen sprake zijn. GVVV speelt uit tegen Cobu Boys en zal het daar wel kalm aanpakken. De volle winst is hier voor de Veenen- dalers. Sportclub Rhenen krijgt bezoek van Scherpenzeel. Normaal moeten hier de Rhenenaren kunnen winnen. Hier zou een verrassing echter niet uitge sloten zijn. We houden het op een ver deling der punten. DVSA krijgt bezoek van Valleivogels uit Scherpenzeel. De bezoekers zullen wel met de volle winst gaan strijken. Voor de reserve-elftallen ziet het programma er als volgt uit: Arnhemse Boys 2 Veenendaal 2; Hooglander veen 2 Renswoude 2 (deze wedstrijd was aanvankelijk in Renswoude vast gesteld, maar later is dit door de KNVB veranderd), Amersfoortse Boys 3 Veenendaal 3; DEV 2 Rhenus 2; HDS 2 DVSA 2; Oranje-Wit 2 DEV 3; Scherpenzeel 2 Hamersveld 2; VRC 2 DOVO 2 (om de eerste plaats); GVVV 2 Musketiers 2; De Merino's 3 Spel. Rhenen 3; Kulan 2VRC 4; DOVO 4 GWV 3. SCHAAKNIEUWS De Rhenense Schaakclub speelde een competitiewedstrijd tegen Wageningen II. De uitslag was 44, doch aan twee borden afgebroken partijen, waarvan nog niets valt te zeggen. Rhenen I Wageningen II: A. M. Brands J. J. Mulder V*J. D. Busch J. Zandbergen afgebr.; H. Hendriks G. C. F. van Koert 10; H. Visch L. J. B. Zeegers 0—1; R. W. v. Zwieten A. B. R. Beemster VsVi; E. J. Olvers J. Timmer 10; G. de Jager W. v. Katwijk 01; J. Ver- woert J. J. de Kramer afgebr.; F. André J. Dekker 10; J. Kat C. J. K. Wolfensprenger 01. De Motor- en Autoclub „Rhenen en Omstreken" begint een schriftelijke verkeerscursus voor alle weggebruikers. Deze unieke schriftelijke cursus bestaat uit 12 lessen. Geen droge opsomming van de verkeersregels, doch op prettige RESTEREN OVERWEGVERBREDING i.v.m. N.Z.-VERBINDING Tijdens de onlangs alhier gehouden openbare raadsvergadering werd op voorstel van burgemeester en wethou ders besloten niet tot verbreding van de overweg, gelegen aan de spoorlijn Nijmegen-Dordrecht over te gaan. In het onderhavige geval werd bedoeld de spoorwegovergang van de Parallel weg naar de Marktstraat. Uit verkeers technisch oogpunt bekeken is deze overweg van minder belang, doch voor de landbouwers, die met hun brede landbouwmachines de kortste weg naar het land nemen, is deze overweg wel zeer smal. Gezien echter de bezwaren de bepalingen, die aan de verbreding daarvan ten grondslag liggen, was de raad unaniem van oordeel niet tot verbreding over te gaan. Bij velen had echter de mening post gevat, dat daarmede de overweg aan de Schoolstraat bedoeld werd, die wel iswaar aan dezelfde spoorijn is gelegen, maar die in het kader van de aanleg van de Noord-Zuidverbinding wel ver- VOETBALPOOL „VEENENDAAL" De thans lopende voetbalpool van de voetbalvereniging „Veenendaal" wordt stop gezet. Het bestuur heeft nl. be sloten om bij de Gemeenschappelijke Nederlandse amateurvoetbalpool aan te sluiten. Zaterdag 15 december a.s. wor de de nieuwe formulieren in omloop ge bracht voor de wedstrijden van zondag 23 december. Voor de wedstrijd van zondag 16 december wordt nog met de oude pool gespeeld. Voor de mede spelenden is deze pool zeker aantrekke lijker en bovendien goedkoper. De jonge Zaandammer won deze week maar liefst f 42.000 in deze amateurpool. Een gouden bril voelt zich niet thuis in een kartonnen brillenhuis; Een geurige en goede wijn Hoort in kristallen glas te zijn: Een elegant, mooi damesbeen Daar moet een dito kous om heen. Voor zó'n been geldt als vaste wet: De béste kous, dus: SETTER SET; Chic en charmant, duurzaam en sterk 't Is immers het vertrouwde merk. CJingt Doorenboi Hoofdstr. 45 Tel. 2165 Veenendaal Deze prachtige KOUSEN zijn in alle soorten en maten '-"aVfrc;> v oorradig bi) leesbare wijze alles bevattend, wat iedere weggebruiker van het verkeer moet weten, om er op veilige wijze aan deel te kunnen nemen. Het bestuur van de Macro stelt leden in de gelegenheid op haar kosten aan deze schriftelijke verkeerscursus deel te nemen. Aanmelding bij de secretaris, de heer Dj. Bovenschen, Torenstraat 1 of bij de tweede secretaris, Esdoornlaan 26. Binnenkort verzorgt de Motor- en Autoclub „Rhenen en Omstreken" een filmavond in hotel „Het Wapen van Rhenen", waaraan medewerking wordt verleend door Thz General Tire and Rubber Company Holland N.V. Een spreker zal een inleiding houden over het onderwerp: De ontwikkeling van rubber. Het wordt een populair technische uiteenzetting. Het filmprogramma bestaat uit de volgende nummers: Veilig Verkeers- film met als onderwerp de autoband; MODERN - CHARMANT - STIJLVOL Reeds nu modellen uit de Brillencollectie 1957 Speciaalzaak in de betere Brilsoorten HOOFDSTRAAT 51 - TELEFOON 3184 - VEENENDAAL GESLAAGDE SINT-NICOLAAS-WINKELWEEK De Sint-Nicolaaswinkelweek van Al ler Belang heeft een schitterend verloop gehad, daar niet minder dan ruim 127000 bonnen aan de man zijn ge bracht. Bij de verloting van de bijna 150 prijzen viel de hoofdprijs, een vet varken, ten deel aan de heer W. van Spanje jr. te Leersum, houder vaflt het bonnummer 124784. De prijs van f 100, viel op no. 32175 en die van f 50,op no. 65129. ClÜycLqaal huidje eBABYDERM Pood.r- Z.lf-OHe-Z.«p In het verslag van de laatste Raads vergadering der gemeente Rhenen, komt o.a. voor, dat de Rhenense mid denstand te duur zou zijn. Naar aanleiding daarvan zou ik gaarne het volgende willen opmerken. Ik ben werkzaam in Den Haag en kom ieder week-end naar mijn ouder lijke woning te Rhenen. In Rhenen heb ik ter gelegenheid van Sint Nicolaas, dit jaar enkele bo terletters gekocht; de prijs hiervan bedroeg 1,20 per 100 gram; kwaliteit: prima. Ook in Den Haag heb ik bij een goed bekend staande banketbak kersfirma een boterletter gekocht, prijs 1,40 per 100 gram; kwaliteit: zeer matig. Speelkaarten, die in Rhenen 1,15 kosten, worden in een groot, en als goedkoop bekend staand, waren huis voor 1,40 in dezelfde kwaliteit aangeboden. De huur van een 8 mm filmprojector is in Rhenen 4,50 per avond. Ook in Den Haag kan men een dergelijk toestel huren, echter alleen als "men daar 7,50 per avond voor neertelt. Zoals reeds eerder gezegd, heb ik in Rhenen enkele boterletters gekocht. Eén daarvan was besteld voor levering op zaterdag 8 december j.l., maar werd bij vergissing reeds op 5 december be zorgd en.... opgemaakt; resultaat: Ik had op 8 december geen letter voor het door mij beoogde doel. Een tele foontje met de betreffende banketbak ker had tot gevolg dat ik, binnen de 5 minuten, een nieuwe letter gratis bezorgd kreeg met excuses voor de ge maakte vergissing!! De vleesprijzen zijn in Rhenen zeker niet laag. Op een dag in de vacantie- tijd heeft een familielid van me zich, omdat zij niet op tijd in Rhenen terug kon zijn om daar nog vlees te kunnen inkopen, laten verleiden om vlees mee te brengen uit een naburige grote plaats. De prijs was inderdaad lager, maar de kwaliteit was beslist inferieur. Met de sprekers in de raadsvergade ring die het hadden over de verdeeld heid in de middenstand, ben ik het volkomen eens; verdeeldheid om on benullige kleinigheden kan nimmer tot iets goeds leiden. Middenstanders let op de vakbonden van de arbeiders. De besturen van deze vakbonden be seffen heel goed, dat ze alleen niets bereiken; resultaat: Zij verenigen zich in enkele overkoepelende verenigin gen; de enkeling weet nu, dat er een machtig lichaam achter hem staat, dat zo nodig zijn belangen wil en zal be hartigen. Het gemeentebestuur behartigt de belangen van de gemeente en ook van de inwoners. Zou het ook geen Rhe- nens Belang zijn als het gemeente bestuur bij aankopen die nodig zijn voor gemeentelijke instellingen, zoveel mogelijk de plaatselijke middenstand inschakelde? In vele omliggende plaat sen gebeurt dit in zeer sterke mate; hoe is dit in Rhenen? U, redactie hartelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, Een Rhenenaar. Rhenen, 9 december 1956. Het beste paard van stal een film over de Alpen rallye 1955; hersengmnastiek; Zuid-Oost Azië, een natuurfilm in kleu ren over dit werelddeel. Leden van de Macro en van Veilig Verkeer hebben tot deze avond toegang. DE KEGELAARS WERDEN NIET VERGETEN Het was dinsdagavond Sint-Nicolaas- feest op de kegelbaan van Paul Krü- ger. Helaas was de voorzitter verhin derd aanwezig te zijn. Weliswaar druk te dit een stempel op de feestviering, doch overigens was het een zeer ge slaagde avond. breed zal worden. Reeds geruime tijd is bij deze laatste genoemde overweg een nieuw seinhuis gebouwd, daar het huidige seinhuis zal moeten verdwij nen. Juist dezer dagen is met de in richting van het nieuwe seinhuis een aanvang gemaakt, zodat binnen niet al te lange tijd met de verbreding van de overweg begonnen zal kunnen wor den. Hoewel de weggebruikers wel op de wegversmalling aldaar geattendeerd worden blijft uitkijken geboden. Wan neer dit laatste obstakel uit de weg zal zijn geruimd is de Noord-Zuidver binding in deze gemeente geheel ge reed. VEENENDAAL Geboren: Gerritje, d. v. A. van der Pest en G. H. Kroesbergen; Maarten, z. v. G. v. d. Scheur en N. H. Natzijl; Evert Jaco bus,, z. v. H. Vermeer en P. Budding; Maria, d. v. H. van de Haar en R. van Ginkel; Willemijntje, d. v. E. van Ame rongen en W. C. de Fluiter; Dirkje Adria- na, d. v. A. van der Klift en C. Schoeman; Jacomina, d. v. E. Bosman en E. Brand. Ondertrouwd: A. v. Ginkel en W. Die- peveen; D. van Leeuwen en A. van Bar- neveld; J. Augustijn en L. M. Mulder. Getrouwd: C. Aalbers en A. Hardeman; J Vossegast en A. K. M. van de Haar; J. J. de Gooijer en A. ter Maaten. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jantje W. W„ d. v. L. Hol en H. v. Amerongen; Cornelia J„ z. v. S. Beker en G. W. Klok; Elizabeth, d. v. M. Nap en E. van Essen. Ondertrouwd: Klasinus van Kooten en Jantje Janssen. Overleden: Cornelis Gaasbeek, 70 jr. RHENEN Geboren: Anja Magdalena, d, v. W. de Bruin en Derkje Lebbink; Roelofje, d. v. J. J. Lamers en G. Haveman; Marianne, d. v. H. Heij en J. D. Witzel; Frederika, d. v. R. van de Kleut en J. van Doorn. Ondertrouwd: J. van Santen en M. Drost. Getrouwd: A. van Laar en G. Roks. Overleden: Cornelis Gaasbeek, 70 j„ wdnr. v. T. E. Bor; A. J. v. Hattem, 70 j„ geh. m. J. v. Hattem; Geertje Pieterson, 65 j„ geh. m. H. Barten; Jan Cornelis Boers, 52 j„ geh. m. Louisana de Gooijer; Emma Lust, 40 j„ geh. m. Lambertus Ra- dema. AMERONGEN Geboren: Jannie. d. v. J. van den Broek en G. van Ingen; Cornelis Willem, z. v. A. van Manen en C. N. van der Meyden; Anthonius, z. v. P. van Barneveld en N. Tazelaar; Gijsberta Johanna, d. v. J. van Holland en J. E. de Heus. LEERSUM Geboren: Anna Maria, d. v. F. Jaquet en W. J. M. de Lang Evertsen; Gijs, z. v. J. van Bennekom en G. Blaauwendraad. Ondertrouwd: Peter Jan van Guilik en Katharina Hubertina Schmitz. Getrouwd: Martinus Hermanus Meijer en Jannetje Schuilenburg; Albertus Jo hannes van Doorn en Dirkje Nelly Dassel. WOUDENBERG Geboren: Willem Hendrikus, z. v. W. v. d. Horst en E. Rustenhoven, Jan, z. v. J. G. Klumpenaar en N. van Baren. Ondertrouwd: Theodorus Johannes Wit te en Jannetta van de Veen. Overleden: Johannes Hermanus Fruyt van Hertog, 77 j„ geh. m. J. C. Bies. RESTEREN Geboren: Hendrika, d. v. W. de Kruiff en C. Bock; Hendrika Antonia, d. v. J. D. van Olderen en J. Huiberts; Hendrik, z. v. G. van Gelderen en K. van Alfen; Mari- nus Pieter, z. v. D. Hendriksen en S. M. Opperman; Wilhelmina, d. v. P. Zondag en A. van Blitterswijk; Hendrik Dirk, z. v. A. de Wit en M. B. Vermeer; Hendrika, d. v. G. J. Vonk en M. J. van Kleef; Dirk, z. v. J. van Neerbos en H. van Dee; Stien- tjen, d. v. J. Arends en J. van der Garde; Dirkje, d. v. A. Verwoert en A. M. de Wit; Annigje Maria. d. v. A. Verwoert en A. M. de Wit; Cornelis Nico, z. v. G. J. van der Stam en H. Vonk; Piternella Ma tilda, d. v. C. J. Pattiata en J. S. Pati- nama; Teunis, z. v. J. Eerbeek en M. van de Pol; Gerrit, z. v. R. Verwoert en A. W. Roelofsen. Getrouwd: Abraham Harpe en Cornelia vart Kleef; Gerrit vfin Oort en Everdina van Uitert; Jan Frederiks en Aartje H. C. Hermsen; Gerrit Stip en Jantje W. van Ewijk; Hendrik Verwoerd en Teuntje C. H. van de Wardt. VEENENDAAL. Van zaterdagmiddag 12 tot maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen dr. G. Annot, Kerkewijk. telefoon 3198. RHENEN. Dr. G. E. Wflchers, Achterb.- straatweg 191, tel. 328. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van za terdagmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr. Kars van Amerongen, tel. 03434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr Hey van De Klomp, tel. 08387-200. WOUDENBERG. Dr. H. G. v. d. Hoek, Stationsweg 10, tel. 220. SCHERPENZEEL. H. G. J. W'ennink, arts, Dorpstraat, tel. K 3497-220. De raad van Leersum heeft vrijdag avond in goed tempo de lijvige agenda van maar liefst 23 agendapunten afge werkt. Toen de voorzitter de vergadering opende waren alle leden aanwezig. De heer Blankestijn deelt naar aanlei ding van de opbrengst van de collecte voor de Hongaarse vluchtelingen mede, dat in een gedeelte van Leersums Over berg door Amerongen is gecollecteerd, zo dat de opbrengst gevoegelijk met f 600,— verhoogd kan worden, zodat deze dan wel ongeveer f 4000,— zal zijn. Het voorstel van b. en w. betreffende het aan het verkeer onttrekken van een schuin pad van de Uitweg naar de Rijks straatweg doet een levendige discussie ontstaan, waarbij de meningen van de raadsleden nogal uiteenliepen. Enerzijds willen de heren Lagemaat (AR), De Lange (AR) ook het gedeelte van het Bovenpad tussen Kerkweg en Uitweg aan het open baar verkeer onttrekken, anderzijds schetst de voorzitter het standpunt van b. en w.: handhaven van het Bovenpad vanwege het karakter als van oudsher zijnde kerkepad; rustig gebruik daarvan kunnen maken door oudere mensen; de aantrekkelijkheid hiervan voor 't vreem delingenverkeer en de bezwaarschriften, welke zijn ingekomen. De heer Blankestijn vraagt vervolgens b .en w. om een onderzoek in te stellen naar het onttrekken van het gehele Bo venpad aan het verkeer, dus van de Punt tot de Boerenbuurt. De heer Schimmel ziet ook niet het be lang van het Bovenpad van Uitweg tot Kerkweg en is er voor ook dit gedeelte te onttrekken. In stemming gebracht wordt het voor stel van b. en w. aankenomen met zeven stemmen voor en drie tegen (De Lange, Lagemaat en Schimmel). De heer Vogele- sang onthield zich van stemmen. Ook gaat de raad accoord met een tien tal wijzigingen der begroting 1956, o.m. voor de aanschaffing van een elektrische typemachine, het aanschaffen van een tekentafel en de aankoop van een nieuwe VEENENDAAL. Markt 9.30 uur ds. Ver maas, 5 uur ds. Vroegindewey. Juliana- kerk 9.30 uur ds. Vroegindewey, 5 uur ds. Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Vermaas. Veeneind 3 uur ds. Van Wijngaarden, woensdag 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroegindewey. „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. G. J. Geurt- sen van Utrecht. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O. geb. „Sola Fide" kl. zaal 8.15 en 3 uur ds. Smelik. Apost. Genootschap 9.30 en 4 uur. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van Loenen van Amersfoort. Chr. Ger. Kerk (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Chr. Ger. Kerk (Beatrixstr.) 9.30 en 5 uur ds. Heerma. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ger. Gem. (Syn. „Eltheto") 9.30 en 5 uur onbekend. R.K. Kerk (Nieuweweg) 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondags school, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evangeli satie 10 en 5 uur dhr. Vroon van Amstel veen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. L. Knier van Doorn, 5 uur ds. N. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur hotel Laheij ds. N. Padt v. Ede. Ger. Kerk (gebouw Irene) 11 uur ds. Lugtigheid van Maarn, 5 uur ds. H. Vol- ten. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur ds. P. v. d. Bijl. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Moolenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. eGm. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Bou- sema van Wageningen, 6 uur ds. Baas van Leersum. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur lees dienst, dinsdag 7 uur ds. Van de Pol van Ede. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 7 uur dhr. Kamp van Utrecht. LEERSUM. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. A. Baas, 18.30 uur dr. C. van Leeuwen van Eist. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. E. du Marchie v. Voorthuizen, donderdag 7 uur ds. E. du Marchie van Voorthuizen. R.K. kerk 9.45 uur dienst in 't Centrum. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. v. d. Graaf van Nijkerk, 6.30 uur ds. J. H. Cirkel. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. L. S. P. v. d. Chijs in de „Schans"; Ger. Kerk 3 uur'ds. E. Toren beek in „Eben Haëzer". SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. H. v. d. Linden. Vrijzinnig Herv. 10.30 uur in de Schans ds. L. I. P. van de Chijs. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. E. Torenbeek. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur de heer B. Roest. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. H. v. d. Wal van Wageningen, 18.30 uur ds. E. S. de Lint. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. zandstrooier. De heer Snel (PvdA) geeft in overweging voor de zandstrooier duin zand te gebruiken in plaats van grind- zand. De voorzitter zegt, dat onderzocht zal worden of het grindzand niet gezeefd kan worden. Overigens merkte een raads lid op dat er in Leersum in de duinen ge noeg duinzand aanwezig is De begroting voor het dienstjaar 1957 kwam vervolgens ter sprake. Dat er een geest van algemene tevredenheid heerste bleek uit het feit, dat de heren Aarts en Blankestjjn met het voorstel kwamen om de wedden van de wethouders te verho gen. De voorzitter zei, dat deze heren juist het gras voor zijn voeten wegmaaiden, want dat aan het slot van de vergadering een agendapunt toegevoegd zou worden met betrekking tot de wethouderswedden. De heer Aarts informeert naar de ver bouw van het gemeentehuis. Verder zag hij gaarne het voetpad langs de zuidzijde van de Rijkswaterstaat doorgetrokken tot de schaapskooi. De voorzitter wil over leggen met de rijkswaterstaat voor wat verharding van de strook berm betreft. Het liefste zou de heer Vogelesang de raad'trouwzaal in het oude gemeentehuis zien, totdat nieuwbouw mogelijk is. Dit blijkt echter na de verbouw niet mogelijk te zijn, zodat de raads- en trouwzaal el ders gehuurd zal moeten worden. Een verzoek om inlichtingen is daartoe aan het bestuur van de wijkverpleging gezon den. De heer Lagemaat vindt de lonen van de gemeentearbeiders nog te laag. Hij stelt voor aan de arbeiders een kleding- toelage te verstrekken. De voorzitter zegt dit te onderzoeken. De heer De Lange pleit voor verlichting der wegen, vooral de wegen, welke wat achteraf liggen. Ook de heer Schimmel pleit voor verlichting. De voorzitter zegt dat binnenkort de verlichting buiten de kom bekeken kan worden en dat de heer Schimmel de heren dan op de thee kan verwachten. Tot slot wil de heer De Lange geacht worden tegengestemd te hebben tegen subsidiëring van verenigingen, die des zondags activiteiten aan de dag leggen. Vervolgens werd de begroting met alge mene stemmen aangenomen. Dit houdt dus in dat er een bedrag van f 85000,,is uitgetrokken voor de riolering van de Scherpenzeelseweg en de noordzijde van de Rijksstraatweg; 8000,— voor de bouw van de rijwielbergplaats bij het gymnas tieklokaal; f 15625,— voor de aanleg van een weg langs het gymnastieklokaal; 10.000,voor de verbetering van de Scherpenzeelseweg; f 2500,voor de bouw van een broeikas; f5000,voor het ver beteren van de Zuijlesteinselaan. (39) Aram's hersenen werkten koortsachtig snel! Dan had hij zich dus toch niet vergist in zijn wantrouwen! Opeens dacht hij aan de andere boodschappers, die door de hertog waren uitgestuurd en van wie niemand meer iets vernomen had. Wat moest hij doen? De schurk hier en op dit ogenblik ter verantwoording roepen? Onmiddellijk verwierp hij die gedachte. De man zou ongetwijfeld over een aantal dienaren be schikken. Bovendien kon hij een ongeluk met de be kers veroorzaken en alles ontkennen! En in ieder ge val zou Aram in geen van beide gevallen iets te weten komen. Reeds kwam zijn gastheer met de wijn naar hem toe. „Ziehier, mijn waarde, een koele dronk! Dat zal u goed doen!" sprak hij, terwijl hij Aram een der bekers aanreikte. Op het zelfde ogenblik trad een dienaar binnen om aan te kondigen, dat de maaltijd gereed was. Hiervan maakte Aram gebruik om snel de inhoud van zijn kroes onder de tafel te laten ver dwijnen. „Een uitstekende wijn", mompelde hij, terwijl hij een beweging maakte, alsof hij zijn beker gretig leegdronk. „Aha!", merkte de ander op. „Ge zijt een kenner, zie ik! Ja, het is een goede wijn, maar zwaar!" En Aram zag bij die woorden een triomfantelijk licht in de ogen van zijn gastheer blinken! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1956 | | pagina 2