DE VALLEI h véGé ra Jubileumconcert Scheepjeswol- harmonie Tafeltennis A Geslaagde uitvoering van CBPB en CJBTB in Renswoude Voor de Jeugd De terugkeer van ARAM VEENENDAAL Alleenwonende man dood aangetroffen Politieverordening GEEN FIETSEN OP DE MARKT Marktberichten Voorlichting van „Veilig Verkeer'"' J Het streekziekenhuis SCHERPENZEEL De heer Aantjes: 't Is morgen weer vroeg dag WOUDENBERG 100 gr. Tres Uhic bonbons voor slechts 38 ct. 250 gr. VéGé Zwart-Wit-toffees halen Tl,.- en maar 200 gr.betalen: 60 ct. /jj De politie van Gelders Veenendaal werd dinsdagmorgen ervan in kennis gesteld dat de woning van de alleen wonende 74-jarige Jan Vermeer aan de Emmalaan, gesloten bleef. De politie betrad door het uitbreken van een ruit de woning en bij onder zoek bleek dat de heer Vermeer, die voor zijn ledikant lag, was overleden. In verband met herhaalde klachten over het oplopen van verwondingen en beschadigde kledingstukken enz. heb ben burgemeester en wethouders de raad nu voorgesteld de politieverorde ning aan te vullen met èen verbod op markturen een rijwiel mee te voeren over het marktplein. Uitgezonderd hierop worden dan de rijweg van de Hoofdstraat naar de Achterkerkstraat, welke na het uitbreiden van de markt niet meer voor het verkeer zal worden afgesloten alsmede een strook van enkele meters langs de zuidzijde van de markt, dus langs hotel „De Koren beurs", tot aan het huis van dokter Remme. „Geloof en zijn moeilijkheden" Onder auspiciën van de jongelingsver eniging hoopt ds. Verhagen van Hilver sum morgen, donderdagavond om 7.30 uur in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat te spreken met als onderwerp: „Geloof en zijn moeilijkheden". ZONNESTRAAL-PRIJZEN VIELEN IN VEENENDAAL Bij de laatste trekking van de Zonne straal-loterij, zijn in Veenendaal op de volgende nummers prijzen gevallen: Op no. 102123 prijs no 57; no.138456 prijs 558; no. 372340 prijs 433; no. 37436 prijs 409. (Vervolg van pagina 1) dit 60-jarig jubileum. Spr. herinnerde zich de verschillende ups and downs welke het orkest heeft gekend en ook het moment waarop men bij hem kwam met de mededeling dat men van plan was er mee op te houden toen er nog maar 14 leden over waren. De heer Frederiks had toen afgeraden er mee te stoppen. En hoe dan ook, dit grote en prachtige korps, en niet in de laat ste plaats zijn prestaties zijn een spre kend voorbeeld van dat men niet zo gauw moet opgeven en van wat er met doorzetten is te bereiken. Voor een belangrijk deel dankte spr. de ver bluffende resultaten aan het enthou siasme en de kundigheid van de diri gent. Een bijzonder woord richtte de heer Frederiks tot het scheidende lid de heer N. van de Bovenkamp die door al die 60 jaren heen zijn korps trouw en met hart en ziel heeft gediend. Ver heugd was spr. ook over de aanwezig heid van de oud-dirigent, de heer Fred, de Goey, die meer dan 25 jaar het orkest heeft geleid. De volgende spreker was wethou der Wiegeraadt uit Ede. Het schei dende orkestlid Van de Bovenkamp woont op Gelders en het was daarom dat deze namens de burgemeester van Ede de grijze muzikant toesprak en het een eer noemde hem de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te mogen op spelden. Het orkest zette onmiddellijk een „Lang zal hij leven" in en uit de zaal kreeg de heer Van de Bovenkamp een wel zeer hartelijk applaus toe bedeeld. Burgemeester A. Bakker sprak hier na en zei, gelukkig trots te kunnen zijn op vele zaken en dingen in zijn gemeente. Vooral doet het hem goed als produkten enz. in Veenendaal ver vaardigd, in een goede reuk staan. B.v. met de Veenendaalse sigaren is dit het geval, terwijl de Veenendaalse wol een goede naam en de Scheepjes- wolharmonie een goede klank heeft. Zo ben ik dus ook trots op dit prach tige Veenendaalse korps dat in het land bekendheid en een goede naam geniet. Als de Scheepjes wolharmonie in het Amsterdamse stadion speelt bij een interlandwedstrijd, zal dit stellig ook de directie van de fabriek aan genaam zijn door de wetenschap dat de naam van de Scheepjeswol zo op een aantrekkelijke manier wordt uit gedragen. Zestig jaar is een hele leef tijd voor een vereniging en de burge meester besloot zijn toespraak met na mens het gemeentebestuur de wens uit te spreken dat daaraan nog vele jaren mogen worden toegevoegd. De voorzitter van het jubilerende korps, de heer Hendriks, zei al even trots te zijn op een jubilaris als Van de Bovenkamp en prees diens trouw en uithoudingsvermogen. Wij zullen hem node missen. Na te hebben mede gedeeld dat het bestuur hem tot ere lid had benoemd, zei de voorzitter dat SCHERPENZEEL. Eiermarkt, heden woensdag 30 jan. 1957. Aanvoer 1.025.000. De prijzen varieerden van 10,tot 13,50 per 100 st. bij een matige handel. Biggenmarkt. Aanvoer 130 biggen. Er werden prijzen besteed van 48,— tot 65,per stuk bij een matige handel. WOUDENBERG. Eiermarkt, dinsdag 29 januari 1957. Aanvoer 250.000. De prijzen varieerden van 11,15 tot 13,per 100 stuks (middelprijs 12,bij een flauwe handel. VEENENDAAL. Eiermarkt, dinsdag 29 januari 1957. Aanvoer 140.000. De prijzèn varieerden van 9,tot 12,50 per 100 stuks bij een trage handel. Biggenmarkt. Aanvoer 65 biggen. Er werden prijzen besteed van 40,tot 54,.per stuk bij een matige handel. EDE. Eiermarkt, maandag 28 januari 1957. Aanvoer 225.000. De prijzen varieer den van 10,— tot 12,50 per 100 stuks JAARVERGADERING WINKELIERSVERENIGING A.s. dinsdag 5 februari houdt de Vee nendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" haar jaarvergadering in hotel „De Korenbeurs". Aftredend als bestuurslid zijn dit jaar de voorzitter, de heer Ant de Ruiter en de bestuursleden J. van den Bosch, H. Hui- bers en J. Tak. Zij stellen zich wederom herkiesbaar. Tijdens deze vergadering zal het voorlopige programma voor 1957 be sproken worden en geeft de voorzitter de heer Ant. de Ruiter een overzicht van het uitbreidingsplan van de gemeente Vee nendaal. Zoals reeds door ons verwacht werd is het Climax niet gelukt een puntje bij „Onder Ons" te Hilversum te bemachti gen. Het werd een 73 nederlaag. Toch had een beetje meer geluk Climax wel een gelijk spel kunnen bezorgen. Nu gingen enkele wedstrijden door pech op het nip pertje verloren. Na een 40 achterstand te hebben opgelopen zor^gde Van de Loos- drecht voor het eerste winstpunt door een overwinning op Keiler. Daarna won Schouten van Van Manen (15). Van Eist en Van de Loosdrecht brachten de stand nog op 35 door overwinningen op res pectievelijk Keiler en Schouten. Doordat Van Manen van Keiler verloor was de kans voor Climax verkeken. Het dubbel ging tenslotte nog naar „Onder Ons". In de le klasse A was de spanning nog groter geworden doordat Treffers 2 Tios 1 een gelijk spel moest toestaan. De wed strijd van maandag tussen Climax 2 en Ritac 1 was daarom zeer belangrijk. Het is Climax gelukt deze wedstrijd met 64 te winnen. Van de Pol won drie partijen en droeg zodoende voor een groot deel bij in de overwinning. Vos verloor alleen van Van de Weert en Van Manen moest in alle Ritac spelers z'n meerderen erken nen. Bij Ritac was Van Dam niet in vorm en verloor twee partijen. Het dubbel was voor Climax. Door dit resultaat blijft Cli max 2 Treffers met 1 punt achterstand op de voet volgen. De wedstrijd van zaterdag tussen deze twee teams zal voorlopig de beslissing brengen. Climax 1 heeft deze week rust. De uitslagen waren: le klasse A. Swift 1 Arnhem 1 82 Treffers 2 Tios 55 fie klasse C. Ritac 2 Ritac 3 10—0 Swift 2 Kr. en Vr3—7 VSW 1 RTTV 1 7—3 Swift 2 Hollandia 1 64 Climax 3 .Ritac 2 28 3e klasse E. Climax 5 Climax 446 Kr. en Vr. 2 Panter 1 28 Panter 1 RTC 2 2—8 Swift 3 Climax 591 Climax 4 Kr. en Vr. 264 4e klasse II. RTTV 4 RTTV 32—8 Ritac 7 Ritac 5 1—9 VSW 2 VSW 4 9—1 RTTV 3 Ritac 7 10—0 RTC 5 Swift 4 8—2 RTC 3 Panter 2 5—5 4e klasse I. RTC 6 RTTV 57—3 Kr. en Vr. 3 RTC 4 7—3 Swift 6 Climax 6 55 Swift 6 RTC 4 8—2 Ritac 6 RTTV 5 8—2 Kr. en Vr. 3 Climax 6 73 RTC 6 D.S. 25—5 VSW 3 Swift 53—7 Het programma voor volgende week luidt: Woensdag 30 januari, le kl. A Tios 1 RTTV 1. 2e kl. C: Höllandia 1 VSW 1; Ritac 3 Swift 2. 4e kl. TL Swift 4 Ritac 5; Ritac 7 Panter 2. 4e kl. I: Swift 5— RTTV 5; Hollandia 2 Panter 3. Donderdag 31 januari. 3e kl. E: Ritac 4 Climax 4; Climax 5 Panter 1. 4e kl. H: RTTV 4 VSW 4; Climax 6 VSW 5. Vrijdag 1 februari, le kl. A PMS 1 Seelbeek 1. Zaterdag 2 februari, le kl. A Treffers 2 Climax 2. Maandag 4 februari. 3e kl. E RTC 2 Climax 4. 4e kl. H RTC 3 RTTV 4. 4e kl. I: VSW 3 Cl'imax 6; RTC 6 Ritac 6. Dinsdag 5 februari. 3e kl. E Panter 1 Ritac 4. Klaas zo vaak hij wil de repetities zal kunnen blijven bijwonen, waarop an dermaal een luid en instemmend ap plaus uit de zaal volgde. De ere-voorzitter, de heer Schoema- ker, bood de heer Van de Bovenkamp namens de directie nog een draag- medaille aan. Namens het gehele D.S.- personeel bracht de heer G. van Dijk gelukwensen voor de jubilerende har monie en bood daarbij een enveloppe met inhoudaan, bestemd voor het uniformfonds. Voorzitter Hendriks zei hiervoor zeer dankbaar te zijn en wees erop hoe het korps nu dan wel goed in zijn spullen zit, maar dat onderhoud van instrumenten en aanschaffing van uniformen steeds veel geld kosten. Hij deed dan ook een beroep op alle DS- ers ook in de toekomst de Scheepjes- wolharmonie enige steun te blijven geven, dan is het tenminste niet nodig dat de financiële zorgen nog weer zo erg worden. Na de pauze werd met eigen krach ten een DS-revue opgevoerd waarin op aantrekkelijke wijze verschillende momenten en belevenissen uit de ach terliggende 60 jaren, betrekking heb bende op het korps en Veenendaal zelf. De opzet was zeer origineel en de decors waren buitengewoon goed verzorgd. Er werd hartelijk gelachen en voor menigeen werden tal van her inneringen opgehaald. Bijzonder inte ressant waren de foto's van oud-Vee- nendaal uit het enorme platenboek. Deze bepaalden ons er nog weer eens bij hoeveel er in 60 jaar in Veenendaal veranderd is. Dat ook de mode niet onveranderd bleef werd met groot succes onder de aandacht gebracht, o.m. in een strand-scène. Ook het op treden van. het kleine orkest was een succes. De slecht slapende en veel dromen de Jan zorgde in zijn bed voor een goed gevonden en steeds lachwekkend verband van het geheel. De regie van de artistieke Hanns Berk was weer duidelijk merkbaar. Het schitterend en overweldigend slot van deze prachtige jubileumavond werd door het orkest en de drum band zelf verzorgd met een mars, ge bracht in een groots tableau met een schip van de Scheepjeswol als motief op de achtergrond. Een uitgestoken richtingaanwijzer geeft een automobilist geen vrijbrief om zo maar weg te rijden. Het uitsteken van de pijl is bij het weg rijden zelfs overbodig. De bestuurder moet zich door middel van zijn spiegel vergewissen van het achteropkomend ver keer, daarbij rekening houdende met de z.g. „dode hoek". Hij kan ook even de moeite nemen, door het open portierraam te kijken, of hij het verkeer niet hindert met zijn manoeuvres. Wie zich in het verkeer voegt heeft meer verplichtingen dan h!< die daaraan reeds deelneemt. Prinses Beatrix morgen 19 jaar (Foto M. C. Meijboom.) Twee jubilarissen bij de Scheepjeswolfabriek Gistermiddag vond in de bovenkantine van de Scheepjeswolfabriek de huldiging plaats van twee jubilarissen, t.w. de he ren K. Slok, chef van de afdeling jagerij en de heer M. van de Lustgraaf van de kammerij, die beiden niet minder dan 40 jaren aan het bedrijf zijn verbonden. In de kantine waren o.m. aanwezig de voltallige directie, burgemeester A. Bak ker en afgevaardigden van de verschil lende bedrijfsafdelingen en contact-com missies. Ook de echtgenoten van de jubi larissen alsmede hun kinderen, eveneens werkzaam bij de Scheepjeswolfabriek, waren aanwezig. De jubilarissen werden dcor het meren deel van de aanwezigen toegesproken en moesten verschillende fraaie cadeaus in ontvangst nemen. Ook hun echtgenoten werden in de hulde betrokken en kregen bloemen aangeboden. De grootste verras sing was wel de mededeling van burge meester Bakker dat de heren Slok en Van de Lustgraaf door H. M. de Koningin wa ren onderscheiden respectievelijk met de zilveren en bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau en hij zei dat het hem een bijzondere eer was deze onderscheidingen te mogen opspelden. Gedeelte Achterkerkstraat wordt markt Na de afbraak van de pastorie en het uitbreiden van het marktterrein is het gedeelte van de Achterkerk straat van de firma Geluk tot aan de Fluitersstraat eigenlijk bij de markt getrokken. In verband daarmee achten b. en w. het gewenst dit straatgedeelte, van naam te veranderen en bij de markt te trekken. De huisnummers van de woningen in de Achterkerkstraat zullen dgor deze maatregel niet gewijzigd worden. Evenmin die aan de markt. Alleen de panden welke nu bij de markt komen krijgen een ander nummer. (Vervolg van pagina 1) ook lijders aan besmettelijke ziekten ver pleegd kunnen worden. Op deze verdie ping is ook de kraamafdeling gevestigd. Boven deze derde verdieping bevindt zich nog een kleine etage, welke de dok- tersasistenten tot nachtverblijf dient. Men heeft hier dus dag en nacht medische hulp «bij de hand. Het zusterhuis, dat gemakkelijk te her kennen is aan de witgesausde muren staat dwars achter het economiegebouw. Hierin is plaats voor 76 verpleegsters. Als straks het ziekenhuis op voile capaciteit draait is dit zusterhuis te klein. Het ligt in de bedoeling om het bestaande Johanniter ziekenhuis aan de overzijde van de weg, dat als zodanig wordt opgeheven zodra het streekziekenhuis gereed is, voorlopig eveneens tot zusterhuis te bestemmen. Men zal in het hele ziekenhuis tever geefs naar een brancard zoeken. Alle bedden zijn namelijk zo geconstrueerd dat ze met een kleine voetbeweging op wiel tjes kunnen worden gezet, waardoor het zowel voor de verpleegsters als voor de patiënten zo hinderlijke versjouwen van het bed op de brancard en omgekeerd hier achterwege kan blijven. Hoezeer men bij de inrichting van dit ziekenhuis gebruik heeft gemaakt van alle technische vindingen bleek ons ook op de baby-afdeling. Volwassen zieken hebben meestal een bel onder hun bereik, waarmee zij de verpleegster kunnen waarschuwen als zij onverwacht hulp no dig hebben. Kleine kinderen kunnen zich uiteraard niet op deze wijze van bijstand verzekeren. Vandaar dat bij de kinder- ledikantjes een microfoon is aangebracht, waardoor de nachtzuster in haar wacht lokaal elk geluidje van de baby kan op vangen. Zij kan hen zelfs door middel van datzelfde apparaat haar komst aan kondigen. Men heeft reeds een staf van kundige specialisten kunnen aantrekken en ook het aantal verpleegsters, dat zich heeft aangemeld, is ruimschoots voldoende om op 1 april te kunnen starten. Zo zijn dus alle factoren aanwezig om van dit zie kenhuis een modelinrichting te maken, die voor de medische verzorging van de Zuidwest-veluwe en de Gelderse Vallei van de grootste betekenis is. V.V. „DE VALLEIVOGELi" VERGADERDE Woensdagavond kwam de sportvereni ging „De Valleivogels" in jaarvergadering bijeen in het gereformeerd jeugdgebouw. De voorzitter, de heer B. Valkenburg, opende de vergadering met de aanwezige leden hartelijk welkom te heten. Spreker hield een uitvoerig betoog over de resul taten van de vereniging, en drong er bij de leden op aan hun schouders onder de clubbelangen te zetten. Hierna gaf de se cretaris een terugblik op het afgelopen seizoen. De resultaten der elftallen zijn bevredigend hoewel men van het eerste elftal een beter resultaat verwacht had. Het tweede elftal en de junioren hebben uitstekend gespeeld en hebben nog een prachtige kans op de bovenste plaats. De adspiranten zijn dit seizoen nog te jong om een goed resultaat te bereiken. Het was dit jaar een mijlpaal in het bestaan der vereniging doordat in september het nieuwe terrein in gebruik kon worden genomen. De penningmeester T. ten Broek liet in zijn jaarverslag ondanks de grote uitgaven, nog een gunstig geluid horen. De heer J. du Pree stelde zich niet meer beschikbaar voor het bestuur. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Osna- brugge. De elftalcommissie werd uitge breid tot vijf personen. Hierin hebben thans zitting: K. de Neef, W. de Waal; J. du Pree, B. van Santen en H. Methorst. Besloten werd in februari een contact avond te organiseren. Hiervoor werd een commisie benoemd, die een programma in elkaar zal zetten. Het bestuur zal trachten de training van de leden beter te regelen, zodat hierdoor het spelpeil ver beterd zal worden. Komende zomer zullen voor alle elftallen nederlaagwedstrijden georganiseerd worden. „ANIMO" BRACHT „PER LUCHTPOST" De toneelver. „Animo" bracht donder dag en zaterdag "n stuk Amerikaans ge zinsleven in oorlogstijd op de planken in de vorm van het blijspel „Per luchtpost". Te oordelen naar de reacties van het zeer talrijke publiek had Animo met dit stuk veel succes. Al zijn de gloriejaren van weleer bij Animo nog niet terug, toch zijn er bij de spelers verschillende met zeer goede kwaliteiten. Tot de uitblinkers van deze avond behoorde zeker mevrouw Drost-Schuur en bij de heren J. H. Jans. Voo:r de aanvang werden de aanwezi gen begroet door de voorzitter van Animo de heer G. H. Stotijn, die een speciaal woord van welkom toeriep tot de burge meester en echtgenote. Verder de verte genwoordigers van de zustervereniging ATI en het geëmigreerde oud-lid van Animo C. Valkenburg Hzn. en echtgenote, welke enige maanden uit Canada over is. Na afloop ontvingen jle meespelende da- Vrijdagavond j.l. gaven de afdelingen Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg van de C.B.P.B. en de C.J.B.T.B. in ge bouw „Rehoboth" gezamenlijk de jaar lijkse uitvoering. We mogen gerust zeg gen, dat het ook dit jaar weer een zeer geslaagde avond is geworden. Voor een geheel gevulde zaal kon de heer J. Lager- wey als voorzitter van de CJBTB het openingswoord spreken. Hierin wees hij op de noodzaak zich christelijk te organi seren. Wij moeten ons gehele leven in Gods hand toevertrouwen. Uit de jaar verslagen bleek, dat beide verenigingen over een batig saldo beschikken, alhoe wel de herenafdeling hier met ƒ156.11 tegen 49,87 dik aan de kop gaat. De heer Aantjes uit Heemstede sprak vervolgens over het onderwerp: ,,'t Is morgen weer vroeg dag." Ook nu bleek de heer Aantjes weer een bijzonder aangenaam causeur te zijn. Hij weet de zaal van het begin tot het einde op een zeer prettige wijze te boeien. On der meer wees de heer Aantjes op het feit, dat de ontwikkeling in de laatste jaren een geweldige vlucht heeft geno men. In een tijdsbestek van een mensen leven gebeurt er zo ontzaglijk veel, dat er mensen zijn die deze ontwikkeling niet meec kunnen bijhouden. Wij leven tegen woordig tienmaal langer dan de mensen van een eeuw terug, d.w.z. dat wij in ons leven tienmaal zoveel beleven als onze voorouders. We moeten dit tempo trach ten bij te houden. En als we dit doen dan schijnt het wel of we nooit meer klaar komen. Het risico, dat de geest van een mens nooit één keer meer tot rust komt is tegenwoordig zeer groot. Wij moeten ons echter terdege afvragen wat God van ons wil. Vaak is het echter zo, dat wij nergens tijd meer voor hebben, ja dat wij zelfs geen tijd meer hebben voor God en voor wat Hij van ons vraagt. Wij zijn er echter niet mee klaar door te zeggen, dat wij er geen tijd voor hebben. Voor een mooi japonnetje kopen, ja, daar vinden wij altijd nog wel een middagje voor. Het leven wordt tegenwoordig zo ontzaglijk gevaarlijk. Dat God nog steeds wonderen doet zien wij b.v. niet meer. De proble men stormen op ons af. Wij moeten hou vast krijgen aan God. Christelijke ver enigingen kunnen ons daarbij helpen en ook moeten wij bidden. Wij moeten ons Een spelopname uit het geslaagde toneel stuk „Ridder van Harselo, trek uw degen". Zoals op deze foto wel blijkt, waren ook de decors voor dit toneelstuk zeer goed verzorgd. realiseren, dat God ons ieder persoonlijk tot een grote taak roept. De mensen draaien maar steeds aan de le%nsknop, ze zijn echter aan het einde voor ze het weten. We moeten steeds meer de Bijbel gaan onderzoeken, want dan komen wij innerlijk pas tot rust, een rust die ons dwingt naar de stem van de levende God te luisteren. Dan gaan we luisteren naar wat God van ons vraagt, dan wordt het „Per aspera ad astera: Langs ruwe paden naar de sterren. Na de pauze werden de aanwezigen door de toneelgroep van de beide afde lingen in gedachten meegenomen naar de tijd van de middeleeuwen, een tijd waarin er werd gestreden om burchten, een tijd met zijn stoere riddergevechten. Het to neelstuk getiteld: „Ridder van Harselo, trek uw degen" liet ons zien de onder gang van het rijk van de Hertog van Gelre. De Hertog van Gelre heeft veel roem geoogst, maar toch kan zijn politiek, die veel te hard is, het niet bolwerken. We zagen in dit stuk één ding heel dui delijk naar voren komen: dat er altijd op aarde een strijd is geweest tussen de gro te machten, maar toch is het zoals de Hertog van Gelre bij zijn ondergang zei: „Groot zijn is mooi, maar groot blijven, ja, dat valt niet mee." Dit bijzonder spannende toneelstuk is op zeer voortreffelijke wijze gébracht. De spelers waren zeer rolvast. De dames- rollen waren ongetwijfeld sterker bezet dan die van de heren. Een speciaal woord willen wij echter wijden aan de heer W. van de Wiel, die de rol van hofnar speel de. Hij deed dit op werkelijk sublieme wijze en hij heeft zeer bijgedragen tot het slagen van dit toneelstuk. De regie berustte bij de heer G. van der Horst uit Woudenberg. De avond werd met een toepasselijk woord gesloten door ds. L. van de Peut. Ned. Hervormd predikant te Renswoude. (Vervolg van pagina 1) scheidscadeau aangeboden. Verschillende afgevaardigden kwamen hun gelukwen sen aanbieden, gepaard gaande met ge schenken. Door de heren B. v. d. Vliert, D. v. d. Lagemaat en N. van Soest, werd een schets opgevoerd, voorstellende het win nen van leden voor de J.V. De heer J. Bieshaar had een bijbelinleiding samen gesteld over het leven van de apostel Paulus. De heer A. Veldhuizen hield daarna een voordracht, terwijl de heer H. Haanscho- ten in dichtvorm een causerie hield over het ontstaan en het wel en wee van de vereniging in de afgelopen 50 jaren. Dit viel zeer in de smaak van het aanwezige publiek en er werd hartelijk gelachen. Het vraag en antwoordspel tussen vijf da mes en vijf heren werd ten slotte door de heren gewonnen, alle deelnemers werden verrast met een passend geschenk. Men kan terugzien op een gezellige en laarzame avond. Ds. J. H. Cirkel sloot, na dat nog enige liederen waren gezongen onder dankzegging deze bijeenkomst. KINDERTONEEL VAN MIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Het departement Woudenberg der Mij. tot Nut van 't Algemeen zal onder leiding van mevrouw Van Oyen-IJdo op 2 en 6 februari a.s. een uitvoering geven in de „Schans", ten bate van de Hongaarse slachtoffers en jeugdwerk hier ter plaat se. Opgevoerd zal worden Volksdansde- monstratie en het kindertoneelspel „Mar- jolijntje en het gouden jurkje" in twee bedrijven door W. M. Bellaart. mes uit de handen van de voorzitter een fraai boeket bloemen. De heren werden ditmaal verrast met fruit. Speciale dank werd gebracht aan de regisseur H. Ham stra en soufleur W. Schimmel. De muzi kale omlijsting was in handen van de heer B. Schimmel. Vermeld dient nog dat wegens ziekte op de laatste dag mevrouw Jans-Bregt moest worden vervangen. Mej. L. Wienese uit Utrecht was een zeer goéde invaller. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Correspondentie Beste René, Je brief heb ik gekregen, wel be dankt hoor! Probeer je de raadsels „voor jongeren" uit onze rubriek, wel eens op te lossen? Of zijn ze nog te moeilijk voor je? Je mag best zelf ook eens een raadsel insturen, als het goed is zet ik het dan in ons hoekje. Als je dit leest ben je mis schien je griep wel weer kwijt en anders beterschap hoor! Hartelijke groeten van TANTE JOS Onze jarigen 30 januari Rudie Methorst; 31 Gert v. Benthem; 1 februari Willy v. Heemsbergen; Jan v. d. Haar; Cowboy; Annie Lodder; Marietje Bos; Dirk Meyer; Klazinus Diepeveen; Ineke v. d. Weerd; Reina Rebergen. Zilverpapieraktie Deze week kwam zilverpapier (capsu les) binnen van: Johan Berends; Diny Berends; Henny v. d. Weerd; Huibert en Wimmie v. d. Berg. Achterb.; Henny en Bobby Schoeman; Truusje v. Haaf ten; een 1.1. van de Chr. Huishoudschool. Namens de blinden hartelijk dank! Oplossing raadsels I. Tabel - tafel - takel - taal - toestel - Tirol. II. Aal - taal - staal. I. Rasp - reep - romp - raap - r-p - roltrap; II. Schaap - aap. II. Jan - kan - man - pan. Spreekwoord: Een goede buur is beter dan een verre vriend. Betekent: Als je in moeilijkheden zit heb je m&r aan de buurman die vlak bij j® woont, dan aan een vriend die ver weg ii ®n je dui toch niet kan helpen. Nieuwe raadsels Voor ouderen I. Het is een kleur, maar zet je een let ter in het midden van zijn naam, dan is het een deel van een huis. II. Van de woorden in onderstaande reeksen behoort één in een reeks niet thuis. Zoek dus de overeenkomst tus sen vier stoffen, planten of dieren en werp de vijfde, welke die overeen komst niet toont, overboord. 1. aluminium, chloor, kalium, chroom, mangaan; 2. hortensia, jasmijn, geranium, steen- breek, goudveil; 3. Anjelier, koekoeksbloem, duizend schoon, muurbloem, silene. 4. valk, havik, arend^ buizerd, gier. 5. ibis, lepelaar, kroonreiger, mara- boe, roerdomp. III. Hier is weer een visitekaartje, waarin een beroep zit verscholen. De toe voeging da (doctoranda) zou doen vermoeden dat het een vrouwelijk beroep is, maar het beroep is zuiver mannelijk en je hebt er ook geen aca demische opleiding voor nodig. Voor jongeren. I. De bijen bergen hun honing in me. Voeg één letter aan m'n naam toe en zet de letters in een andere volgorde, dan krijg je iets, wat de banket bakker maakt. Voeg nog een letter aan m'n naam toe en gooi de letters nog eens door elkaar en je loopt bijna dagelijks op me. II. X een lichaamsdeel; X een kledingstuk: X een knaagdier; X een getal; X een groente; X niet vast; X een meisjesnaam; X als 4e rij. Op de kruisjeslijn komt de naam van iets wat alleen 's winters soms gebruikt wordt. III. Welk beroep kun je van deze naam maken? Keesje is met moeder bij grootmoeder op visite waar ook Keesjes overgroot moeder is. Kees krijgt een reep chocola van haar. Een paar dagen later zit moe der aardappelen te schillen. Keesje staat naast haar en zegt: „Wanneer gaan we eens weer naar die lieve tante?" „Wie bedoel je Kees?" vraagt moeder. Dan neemt Keesje een gerimpelde aard appel uit de mand en zegt: „Hoe ze heet weet ik niet, maar ze heeft zo'n gezicht!" VéGé geeft iets extra's bij de thee! bij aankoop van 100 gr. VéGé-thee. Bij VéGé-thee altijd 10°',) korting in geldzegels I met 12 geldzegels Nog meer VéGé-artikelen met altijd geldzegels: VéGé-Maizena, per pak van 200 gr 25 ct. met 5 geldzegels VéGé-Griesmeelpudding, vanille en amandelsmaak, per pak van 250 gram 33 ct. met 7 geldzegels in gratis geldzegels alleen bij ruim 1600 VéGé-Kruideniers (öl) Aram en de Doge waren beiden opgespron gen en de laatste donderde de binnenkomende toe: „Het komt mij voor, dat gij veeleer zelf aanspraak op die naam maakt, Guiliano Wij zullen nog nader met elkaar spreken, doch opdat gij voorlopig geen kwaad meer kunt aanrichten, lijkt het mij beter, dat ge voorlopig hierblijft!" Reeds had de Doge een onmerkbaar teken gegeven aan de dienaar, die achter Guiliano was binnengekomen. De rijke koopman zag onmiddellijk, dat het spel verloren was. Hij draaide zich om, terwijl hij een verwen sing mompelde en wilde het vertrek verlaten, doch reeds versperde de wacht hem de uitgang. „Neemt deze man gevangen!" beval de Doge. „Hij wordt verdacht van samenzwering tegen onze stad. Be waakt hem goed!" En voordat Guiliano zich kon verdedigen werd hij van alle kanten beetgegrepen en meegesleurd, ondanks zijn hevig verzet. „Laat ons thans tot zaken komen," hernam de Doge, toen de deur achter hen was dichtgevallen. „Ik wist reeds lang, dat er iets broeide in deze stad, doch daar ik geruime tijd ziek ben geweest, was het voor die schurken gemakkelijk genoeg mij overal buiten te houden. De hertog van Pomplina ver zoekt mij, troepen en de vloot beschikbaar te stellen, teneinde Pomplina te bevrijden en de indringers te verslaan. Natuurlijk zal ik dit ver zoek inwilligen. Wanneer Pomplina valt, ia ook Veneda verloren!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2